Jak vyměnit olejové čerpadlo u STIHL 180

Vše o olejovém čerpadle STIHL 180

Řetězová pila STIHL MC 180 má mechanické olejové čerpadlo jako systém mazání oleje. Pozoruhodné je, že olejové čerpadlo STIHL 180 je vyrobeno výhradně z kovu a vyznačuje se praktičností a robustností. Podívejme se blíže na konstrukci systému tlaku oleje řetězové pily STIHL 180.

Tipy pro opravy řetězových pil STIHL

Řetězovou pilu STIHL může uživatel díky jednoduché manipulaci snadno opravit. Výkon tohoto nářadí se dobře osvědčil ve stavebnictví a má zdvihový objem 30 cm3 a výkon 1400 W. Viz.

Oblíbený mezi uživateli, dobré rady. To lze přičíst ceně a kvalitním vlastnostem. Provoz motorové pily však občas provázejí poruchy.

Náklady na opravy v provozu jsou vysoké. Téměř ve všech případech mohou uživatelé opravit řetězovou pilu STIHL 100 eighty vlastníma rukama.

Výhody špičkových olejových čerpadel

Odnímatelné čerpadlo lze opravit a opravit v domácnosti.

Převody čerpadel levných řetězových pil jsou většinou vyrobeny z polymeru. Technicky vyspělé značkové modely s nastavitelnou kapacitou jsou vybaveny hnacími ústrojími z neželezných kovů. Náklady na tyto systémy jsou kompenzovány úsporou až 50 % provozní kapaliny.

vyměnit, olejové, čerpadlo, stihl

Řetězová pila STIHL MS 180 je nepostradatelným nástrojem pro těžbu dřeva a další stavební práce. Jedná se o jedno z nejuznávanějších zahradnických nářadí s mnoha funkcemi.

Hmotnost nástroje je přibližně 4 kg. Výkon je až 1,5 kW a délka tyče je 35 cm.

Poloprofesionální pila zdědila elektronické zapalování a dostatečně rychlé napínání řetězu. STIHL MS 180 má také dvě nádrže, jednu na benzín a druhou na olej.

Jednou z hlavních vlastností je snížení vibrací.

Tohoto výsledku je dosaženo pomocí 4 tlumičů nárazů. Není žádným tajemstvím, že vysoká absorpce nárazů je škodlivá pro lidské zdraví a v Evropě se proti ní již dlouho bojuje.

Stojí za zmínku, že tato pila by neměla být demontována samostatně bez speciálních pokynů, v tomto případě je lepší svěřit zařízení odborníkům.

Olejové čerpadlo řetězové pily:

Abyste se k němu dostali, je třeba vypnout spojku (přesný postup najdete ve videu). Děkujeme autorovi videa Eugenu Kravčenkovi za podrobný příběh!).

Takto vypadá olejové čerpadlo po vystřelení spojky:

Na obrázku je velmi zřetelně vidět píst, který má na svém konci drážku. Tato drážka slouží k zachycení potřebného oleje a jeho přivedení hadicí k vodicí liště a řetězu. Píst se otáčí pomocí ozubeného kola na spojkovém bubnu. proto při všech otáčkách motoru dostáváme správné množství oleje, protože otáčky motoru a otáčky pístu jsou na sobě závislé.

Mnoho řetězových pil má nastavitelný průtok oleje. nastavení se provádí otáčením šroubu, který snižuje nebo zvyšuje obsah oleje v beranu. Šroub je umístěn pod čerpadlem. (viz nákres vpravo).foto).

Olejové čerpadlo řetězové pily STIHL zajišťuje rovnoměrné a trvalé mazání článků řetězu během pohybu a řezání dřeva. Pravidelné mazání řetězu výrazně prodlužuje jeho životnost.

Stihl MS170 chainsaw automatic oiler repair part 2

Benzínové řetězové pily STIHL jsou vybaveny technologií mazání Ematic. Její podstatou je speciální konstrukce řetězu a vodicí lišty, která snižuje množství oleje potřebného k mazání řezných zubů na polovinu.

Díky této patentované technologii si můžete koupit olejové čerpadlo STIHL stejně jako originální olejové čerpadlo jiného výrobce. Jeho konstrukce nemá vliv na účinnost mazání.

STIHL 180, nejoblíbenější německá benzínová řetězová pila, má jednoduchou, a proto robustní konstrukci.

Pohon olejového čerpadla se skládá z plastového ozubeného kola se šnekovým převodem a k němu připojené drátěné páky, která přenáší sílu z ozubeného kola na šnekový převod.

Páka, která je pevně připevněna k pastorku, má charakteristické ohnutí, které umožňuje lepší záběr s řetězovým bubnem, a ten má pro toto ohnutí speciální drážku.

Těleso čerpadla má přívod oleje a kanál, který jej spojuje s olejovým potrubím řetězové pily a je zakončen sběračem oleje, který slouží také jako filtr.

Olejové čerpadlo Stihl není určeno k demontáži, takže v případě poruchy musí být vyměněno jako kompletní jednotka.

Olejové čerpadlo funguje následovně:

  • Zvýšení otáček motoru pily způsobuje otáčení řetězového bubnu.
  • Píst olejového čerpadla je poháněn pístem.
  • Píst začne pumpovat olej do lišty, kde maže nože.

Jednoduchá konstrukce zařízení umožnila výrobu olejových čerpadel pro celou řadu benzínových pil německého výrobce třetí stranou.

A nejde jen o Čínu. Náš katalog nabízí výběr olejových čerpadel vyrobených na Tchaj-wanu, v Evropě a Japonsku.

Nabízíme vám náhradní díly za konkurenceschopné ceny pro všechny značky a modely řetězových pil na ukrajinském trhu.

Výběr správného olejového čerpadla pro řetězovou pilu Partner, STIHL, Husqvarna, Makita a další motorové pily?

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak namontovat řetězovou pilu Partner a řetězové pily jiných značek, je zakoupit olejové čerpadlo pro konkrétní model. Všechna olejová čerpadla v našem katalogu mají část, ve které je uveden model benzínové pily, pro který jsou vhodná. Zkušenosti našich zákazníků ukazují, že se jedná o nejspolehlivější způsob nákupu olejového čerpadla.

Všechna olejová čerpadla mají jednoduchou a robustní konstrukci. Je tedy rozdíl, zda si koupíte olejové čerpadlo od výrobce originálního vybavení (OEM), nebo od jiné značky. Dobré mazání nožů v řetězu zajišťuje i neoriginální olejové čerpadlo.

V našem internetovém obchodě si můžete zakoupit také magneto pro vaši řetězovou pilu.

Olejové čerpadlo STIHL 180, 170-250.Čištění olejového okruhu.

Stejně jako každý stroj může být i elektrické nářadí v určitém okamžiku nutné rozebrat a znovu složit, i když mechanismus funguje správně a o stavu dílů není pochyb. Demontáž řetězové pily STIHL je naopak prezentována jako přísný, krok za krokem prováděný, ale nekomplikovaný postup. Uvádíme příslušné kroky a doprovázíme je podrobnými fotografiemi a dokonce i videem, pokud chcete STIHL 180 zcela nebo částečně rozebrat.

Protože je tato řetězová pila u zákazníků velmi oblíbená, uvedeme stejný druh schématu, který se používá při rozebírání většiny ostatních výrobků STIHL. STIHL a zkušení uživatelé doporučují, abyste se podívali na jednotlivé součásti řetězové pily, pokud se vám nelíbí zvuk řetězové pily, pokud dochází k drobným změnám v pracovní rychlosti, výkonu nebo k jiným zdánlivě nepodstatným detailům.

Před zimním uskladněním je také vhodné nechat řetězovou pilu zkontrolovat, promazat díly, které to potřebují, a postarat se o důležité části. V tomto případě můžete vždy zakoupit díly pro motorové pily STIHL v našem obchodě KosiKosa a my vám rádi pomůžeme.

Oprava olejového čerpadla řetězové pily STIHL STIHL 180

Olejové čerpadlo řetězové pily STIHL STIHL 180 se časem opotřebovává. Hlavním příznakem je únik oleje. A olej uniká nejen během provozu. Ale také když je stroj v klidu. To ukazuje na nerovnoměrné rozložení oleje.

Další slabé místo systému zásobování olejem. Hadicová spojka. Pokud upevnění netěsní správně, začnou se objevovat kapky oleje. Jejich množství a objem se v průběhu času zvyšuje.

Seřízení přívodu oleje k řetězové pile STIHL můžete provést sami. Dávejte velký pozor, abyste nepoškodili pohyblivé části olejového čerpadla.

vyměnit, olejové, čerpadlo, stihl

Oprava olejového čerpadla řetězové pily STIHL 180.

Olejové čerpadlo řetězové pily STIHL se skládá ze dvou částí. převodovky a zásobníku oleje.

Chcete-li odstranit úniky oleje z čerpadla, jednoduše vyměňte těsnění. tento prvek má omezenou životnost a časem ztrácí svou kvalitu. Těsnění je mezi hlavními polovinami olejového čerpadla. stačí je oddělit a namontovat nové těsnění.

Pokud těsnění při kontrole nevykazuje žádné závady, lze jej jednoduše vyčistit a znovu namontovat. Všimněte si stavu hadice. měla by být v bezvadném stavu, bez viditelných vad. V takovém případě je nutné hadici vyměnit. Při montáži nové hadice k olejovému čerpadlu nezapomeňte použít těsnicí materiál.

Při demontáži olejového čerpadla zkontrolujte všechny výstupy a vyčistěte je od nečistot. To se nejlépe provádí pomocí vysokotlakého stlačeného vzduchu. STIHL STIHL 180 oprava olejového čerpadla řetězové pily, jak jej správně rozebrat a vyčistit. postupujte podle instruktážního videa.

Pokud olejové čerpadlo nebo jiné komponenty nelze opravit vlastními silami, měli byste se obrátit na odborníky ze společnosti RemTechService. U nás můžete zakoupit kvalitní náhradní díly a spotřební materiál za výhodné ceny.