Jaký olej na řetězy lze použít pro řetězy řetězových pil

Vazby na molekulární úrovni

jaký, olej, řetězy, použít, řetězových

Použitý olej lze filtrovat, aby neznečišťoval sání čerpadla. Ani v tomto případě však nedoporučujeme používat odpadní olej, protože odpadní olej obvykle obsahuje benzín, který ničí molekulární strukturu oleje a činí jej tekutějším, takže při vysokých otáčkách motoru nedochází ke kontaktu povrchů.

Speciální lepicí olej pro pilové řetězy dobře přilne ke kovovým povrchům a rovnoměrně ošetří horní i spodní část lišty. I při vysokém zatížení řezné prvky hladce kloužou, čímž zabraňují rychlému opotřebení nástroje.

Výběr oleje pro řetězové pily

Téměř všichni majitelé domů mají motorovou pilu. Je to praktický nástroj, který se hodí v domě i na zahradě. V domácnosti je nepostradatelný, a proto se často používá k mnoha účelům. Takový nástroj potřebuje řádnou péči, aby vydržel dlouho. Řetězu nářadí je třeba věnovat velkou pozornost a zvolit pro něj správné mazivo. Jaký olej na řetěz řetězové pily používat a jak ho vybrat?

Olej na řetěz řetězové pily

Oleje na řetězy řetězových pil se používají v řetězových pilách ke snížení tření mezi řetězovým kotoučem a vodicí lištou. Používání olejů na řetězy prodlužuje životnost řetězové pily tím, že šetrně klouže po kovových částech nástroje a snižuje rychlost jejich zahřívání.

Základní oleje pro řetězové pily jsou:

 • Minerální oleje. Je vhodné je používat při teplotách nad nulou. Při poklesu teploty výrazně pod 0 začnou tato maziva krystalizovat.
 • Syntetické oleje lze používat v extrémních mrazech, zejména pokud jsou do základního oleje přidána speciální aditiva.
 • Polosyntetické oleje jsou vhodné pro použití při teplotách kolem 0 °C, vhodné pro lehký mráz.
 • Rostlinné oleje jsou šetrné k životnímu prostředí, rychle se biologicky rozkládají a jsou vhodné pro celoroční použití.

Při výběru oleje pro řetězovou pilu byste měli věnovat pozornost následujícím parametrům:

 • Úroveň adheze neboli přilnavosti oleje k povrchu řetězu. Vysoká přilnavost oleje k řetězu je způsobena použitím speciálních aditiv. Čím vyšší je přilnavost, tím účinněji je řetěz mazán a nástroj je chráněn před opotřebením.
 • Viskozita. Ve specifikacích výrobku může být uvedena viskozita při různých teplotách, obvykle při 40 a 100 stupních. Některé oleje mohou při nízkých teplotách značně zhoustnout. to by mohlo zhoršit funkci řetězové pily. Vysokoproudé oleje jsou také neúčinné při velmi vysokých nebo velmi nízkých teplotách.
 • Teplota tuhnutí. Aditiva se používají k zabránění zamrzání oleje při nízkých teplotách, takže některé oleje nezamrzají ani při nízkých teplotách.při 40 stupních Celsia.
 • Vlastnosti ochrany proti korozi. Olej s antioxidačními přísadami dlouhodobě chrání blok řetězu před korozí.
 • Sezónnost. Některé oleje jsou určeny pro použití při určitých teplotách. Existují také řetězové oleje, které lze používat za každého počasí.
 • Bod vzplanutí. Tato hodnota udává pravděpodobnost vznícení maziva vlivem jisker nebo intenzivního tepla. Čím vyšší je bod vzplanutí, tím nižší je riziko vznícení.

Olej na řetězy pro řetězové pily v naší prodejně 7745.podle. Náš katalog obsahuje značkové oleje vyrobené z vysoce kvalitních surovin. Zde si můžete koupit syntetický, minerální nebo rostlinný řetězový olej. Naši aplikační specialisté vám pomohou najít to správné mazivo pro vaše potřeby.

Jaký olej na řetězy pro řetězové pily?

Moderní řetězové pily mají 2 palivové nádrže, jednu na palivovou směs a druhou na olej pro řetěz. Kvalita obou maziv určuje životnost dílů a součástí řetězové pily.

Nezřídka lze u výrobce zahradního nářadí nalézt hotový olej pro řetězové pily. Neznečišťuje životní prostředí a neztrácí své vlastnosti při nízkých teplotách.

Mazivo připravené k použití lze také nahradit jiným mazivem. Hlavní je, že se nesmí vyčerpat. Měli byste se také vyhnout používání automobilových olejů. mají jiné vlastnosti než specializované oleje. Doporučujeme zakoupit olej připravený k použití nebo olej naředit podle návodu k použití řetězové pily. Pokud to není uvedeno v návodu, můžete si koupit jakýkoli kvalitní syntetický nebo minerální olej.

Lepší je mazivo na bázi syntetického oleje, protože zabraňuje znečištění válce řetězové pily. Je však vždy dražší než minerální maziva.

Jak vybrat olej

Při výběru řetězové pily věnujte pozornost vibracím, které se přenášejí na vaše ruce a paže. Kvalitu antivibračního systému řetězové pily můžete zkontrolovat na místě (v místě prodeje) nebo požádat o radu svého autorizovaného prodejce STIHL.

Motor neprovozujte s čistým benzínem, ale s olejem. Doporučujeme používat originální olej pro motorové pily. K mazání řetězu řetězové pily můžete zakoupit běžný motorový olej, ale výrobci doporučují dodržovat pokyny a zvolit originální mazivo.

ostření řetězu na motorovku po vesnicku, plus pár tipů

Pro mazání řetězů zvolte mazivo podle teplotní třídy. Minerální (přírodní). je méně odolný vůči nízkým teplotám než mazací olej vyrobený ze syntetických přísad (syntetický). Plechovky jsou vhodně označeny: S (letní). V létě, W (zima).zimní období. Důležitá je plynulost konzistence. Aby byl řetěz rovnoměrně promazán, dbejte na to, aby byl v nádrži dostatek kapaliny.

Řetězový olej pro řetězové pily

S příchodem jara se práce na zahradě stávají důležitými. Pro tento úkol jsou k dispozici speciální nástroje. Motorová pila se hodí například k prořezávání stromů. Abyste udrželi elektrické nářadí v dobrém provozním stavu, musíte řetěz mazat olejem. Životnost řetězové pily závisí na kvalitě použitého oleje, proto byste měli tuto důležitou součást vybírat zodpovědně.

Je třeba si uvědomit, že motor každé motorové pily má dvě komory, jednu na benzín a druhou na olej, kterým se mažou všechny části nářadí.

Při výběru oleje pro řetězovou pilu věnujte pozornost především hledisku zónování. Čím méně zón, tím lépe. Lidé, kteří mají v úmyslu pracovat na zahradě v teplém období, ale i v zimě, by se měli před nákupem zeptat, jaké teploty kapalina snese. Je důležité, aby výrobek netvrdl při nízkých teplotách vzduchu.

Řetězový olej pro řetězové pily. Jaký olej na mazání řetězu řetězové pily používat?

Řetězové pily jsou oblíbeným nástrojem pro ty, kteří si musí mnoho prací dělat sami. Lze je použít k mnoha účelům, k výrobě palivového dřeva nebo k odřezávání suchého dřeva. Olej pro řetězové pily hraje zvláštní roli a vybírá se tak, aby odpovídal způsobu práce řetězové pily a výkonu stroje.

Proč mazat řetěz a které řetězy jsou nejlepší??

Vezměme si jako příklad jízdní kolo. Mazivo se nedoplňuje častěji než jednou ročně, pokud vůbec. Nedochází k přetržení řetězu a nebrání v pohybu.

Rozdíl je v tom, že řetěz motorové pily se na rozdíl od řetězu jízdního kola neprohýbá ve vzduchu, ale vždy se třepí o lištu.

Při intenzivním řezání může být namáhání tak velké, že tření nástroj doslova zahřívá. Část energie se nevynakládá na zpracování dřeva, ale na překonání samotného tření. Teplo způsobuje roztahování a ztrátu pevnosti řetězu a opotřebovává hladký povrch pneumatiky.

Kromě toho během provozu přehřívá hnací řetězové kolo (pokud je tření suché). Jedná se o další pracovní oblast mazání.

Nejlepší řetězy jsou vyrobeny z různých kovů: pouzdra jsou navržena tak, aby se otáčela v ose a články vydržely tah. Aby se zabránilo prověšení řetězu po delším používání, je řetěz předepnut.

Například řetěz řetězové pily je před prodejem napnut na kalibrovaném zařízení výrobce Husqvarna a celková délka je dosažena najednou. Po tomto postupu se geometrie článků při zatížení nemění. Je méně pravděpodobné, že se řetěz během provozu utrhne. Zatížený řetěz se samozřejmě udržuje v dobrém stavu nuceným mazáním.

Vždy by měla být mezi odkazy a pruhem. Každý výrobce doporučuje (a vyrábí) maziva jak pro motor, tak pro tyč.

To neznamená, že olej pro řetězové pily STIHL nelze použít v řetězové pile Husqvarna. Všechny jsou určeny ke stejnému účelu. stačí se podívat na specifikace.

Další informace o olejích pro řetězové pily naleznete zde.

Hlavně nemíchejte maziva řetězu a motoru. Jedná se o zcela odlišné přípravky.

To proto, že jsou lehké a snadno se udržují. Na rozdíl od čtyřtaktních motorů nemají tyto motory samostatnou olejovou vanu. Dokonce i čtyřtaktní motory v těchto nástrojích mají mazací systém, který se zásadně liší od spalovacích motorů v automobilech.

Řetězová pila nemůže používat systém jímky, protože nástroj je během řezání neustále ve špatné poloze, takže olej neproudí do olejového potrubí.

U dvoutaktních motorů se olej přidává do benzinu, takže olejové čerpadlo jako takové neexistuje. To je předmětem samostatného článku, ale v tomto článku se podíváme na mazací systém.

Nevhodný olej snižuje výkonnost nástroje a zvyšuje opotřebení o 7 až 10 procent. Olej pro řetězovou pilu by měl být zvolen podle doporučení výrobce stroje. Ruské společnosti tvrdí, že jejich řetězové pily fungují při mazání standardními domácími automobilovými oleji. Proti nim stojí zahraniční výrobci.

Přesně vyladěné převodové oleje fungují pouze s upravenými složeními olejů. Některé značky například vyrábějí oleje pro určitou značku pily, jak je uvedeno na obalu. Zajišťují dokonalé mazání pilových řetězů a vodicích lišt. S dalšími složkami ve složení.

K mazání řetězu můžete použít odpadní olej, ale nedávejte ho do nové pily. použijte olej určený výrobcem.

K mazání pilových řetězů a vodicích lišt můžete použít oleje od mnoha výrobců, mezi nejoblíbenější patří:

 • Olej UZFAM pro všechny povětrnostní podmínky, dobrá ochrana proti opotřebení a korozi;
 • Oleo-Mac OM Polar Lube je olej na minerální bázi s vysokou viskozitou, který dobře chrání proti opotřebení a korozi;
 • Oleo-Mac OM Eco Lube je olej bez minerálních olejů, bez síry, s vysokou mazací schopností, s vysokou viskozitou a odolností proti oxidaci;
 • Řetězový olej Husqvarna je značkový olej, který snižuje teplotu zahřívání řetězu, snižuje opotřebení článků řetězu, zubů a vodicí lišty, udržuje si nízkou viskozitu i při velmi nízkých teplotách a plní svou funkci, i když se do něj dostane voda;
 • Olej AL-KO. používaný pro řetězy elektrických a řetězových pil, zachovává si nízkou viskozitu i při velmi nízkých teplotách, snižuje teplotu zahřívání řetězu v důsledku tření;
 • Olej Champion je univerzální přilnavý olej používaný k mazání řetězu a lišty, zajišťuje dobré mazání a viskózní přísady a speciální aditiva snižují opotřebení a oxidaci kovu řetězu pily.