Jak míchat benzín s olejem pro řetězové pily

Jak správně ředit benzín pro motorové pily a zahradní techniku

Koupě seriózních benzinových strojů byla pro amatérského zahrádkáře vždy malou lahůdkou. Strávíme spoustu času zkoumáním fór, konzultacemi s dodavateli, rozhodováním a pak často děláme stejné chyby, protože si myslíme, že už všechno víme a že studovat příručku je naprosto zbytečné. A je dobře, pokud se na vzniklou závadu vztahuje záruka výrobce, ale pokud ne. Stejně jako každá technika, která má ve svém složení benzínový motor, je i zahradní technika velmi citlivá na kvalitu a složení benzinové směsi. Dozvíme se, jak vybrat a naředit benzín pro dvoutaktní řetězovou pilu nebo jinou zahradní techniku.

remontpil.com

Příprava palivové směsi pro dvoutaktní motor s nuceným chlazením vzduchem. Tyto motory se obvykle používají v řetězových pilách a křovinořezech.K přípravě paliva potřebujeme:

 • Benzín. Koupím 92 t.к. obsahuje méně přísad. Většina výrobců řetězových pil a křovinořezů doporučuje používat benzín s oktanovým číslem ne nižším než 90, takže 92. stupeň vyhovuje.
 • Olej. Tentokrát mám polosyntetický olej od ALC. Barva oleje je zelená. Samotná barva není důležitá, ale určuje ji barvivo přidané do motorového oleje. Potřebujete barvivo, abyste věděli, že je v palivové směsi olej, a můžete přibližně odhadnout, kolik ho je v palivu.
 • Skleněná láhev na míchání benzínu a oleje. Nikdy nemíchejte benzín a olej v nádrži. Prostě to nedokážete udělat správně. K míchání palivové směsi nepoužívejte plastové láhve. Plast používaný v lahvích od Coca-Coly a dalších nápojů se rozpouští a usazuje na membránách karburátorů motorových pil a křovinořezů, což způsobuje jejich poruchy.
 • Hrnek nebo injekční stříkačka. Potřebné pro přesné dávkování oleje. Používám lékařskou stříkačku o objemu 20 cm3, kterou lze koupit v každé lékárně.
 • Pijavice, potřebná k zamezení rozlití paliva mimo láhev.
 • Malá nádoba, do které můžete olej nalít. Olej můžete z lahvičky odebírat injekční stříkačkou, ale je to nepohodlné.

Nalijte trochu oleje na motorové pily a křovinořezy do malé nádoby a odměřte množství pomocí injekční stříkačky. Připravuji palivo pro svůj křovinořez Echo SRM-22GES. Poměr motorového oleje a benzínu pro tento motor je podle návodu 50:1. Objem palivové nádrže tohoto křovinořezu je 0,5 l. Takže na litr benzínu potřebuji 20 ml. oleje a na půllitrovou láhev, která mi stačí na naplnění křovinořezu, potřebuji pouze 10 ml motorového oleje.

míchat, benzín, olejem, řetězové, pily

Po zvolení dávky oleje zbývá jen nalít olej ze stříkačky do skleněné lahve, přidat benzín a zamíchat.

Jste připraveni vyrazit. Správně namíchaná zásoba paliva je zárukou, že naše řetězová pila a sekačka budou dlouho pracovat bez nutnosti výměny pístní skupiny.

Který olej použít?

Olej, jak již bylo zmíněno, musí být určen pro dvoutaktní motory. Kromě toho musí být vhodný pro řetězové pily, jak je uvedeno na jeho obalu. Jde jen o to, že existují i dvoutaktní oleje, např. čistě pro lodní motory nebo skútry. Neměly by se používat, protože režim provozu těchto zařízení není tak intenzivní, takže nároky na olej jsou poněkud nižší.

Přesto existují oleje, které jsou vhodné pro motorové pily i pro přívěsné motory a skútry. Tento olej můžete použít. Ale pokud se jedná pouze o lodní motory nebo skútry. nelze.

Výrobci ropy

Jeden z nejlepších olejů podle všeobecného uznání většiny odborníků vyrábí společnost STIHL, stejná, která velmi dobře vyrábí i řetězové pily. Pokud tedy máte drahou motorovou pilu, raději nešetřete nákupem levnějších olejů.

Další významný světový výrobce řetězových pil Husqvarna také vyrábí stejnojmenný dvoutaktní olej. Mnoho uživatelů však upozorňuje, že při použití ve strojích jiných značek způsobuje nadměrné dýmení a řetězové pily nepracují na plný výkon. Zároveň samotná technika Husqvarna pracuje s takovým olejem ideálně. Pokud tedy máte řetězovou pilu Husqvarna, měli byste si pro ni koupit stejný olej. Ostatní vybavení je lepší nekupovat.

Existují také světoznámé značky, které vyrábějí různé oleje, včetně olejů pro dvoutaktní motory. Ravenol. Olej od těchto výrobců si můžete koupit bez obav.

Existují oleje, které se vyrábějí v Rusku. V zásadě nejsou špatné, pokud provozujete pilu v domácím prostředí. To samozřejmě snižuje životnost řetězové pily, ale v každodenním životě to nepoznáte, protože motor řetězové pily stejně slouží mnoho let v takto mírných provozních podmínkách. Tento druh oleje nedoporučuji pro profesionální činnosti.

Nejdůležitější však je nenaletět na padělané výrobky. Abyste se tomu vyhnuli, nakupujte olej v renomovaných a zavedených obchodech a prodejnách, nikoli na nespolehlivých trzích.

Olejová barva

Dvoutaktní olej se obvykle dodává v červené, modré nebo zelené barvě. To nemá žádný vliv na výkon. Barvivo se přidává jen proto, abyste nesmíchali směs benzinu a oleje s čistým benzinem a nepřimíchali ji do něčeho, co by se v budoucnu nemělo používat.

Minerální nebo syntetické?

oleje pro motorové pily. stejně jako oleje pro automobily. mohou být minerální nebo syntetické. Ve většině případů se volí minerální olej kvůli nižší ceně. Syntetický olej však zvyšuje životnost řetězové pily, protože zabraňuje zanášení stěn válce.

Pokud nemůžete sehnat syntetický olej, nemusíte se bát minerálního oleje. Přestože produkuje saze, není jich v něm mnoho. životnost řetězové pily s tímto olejem je nicméně o něco kratší (ale ne katastrofálně).

Je však zakázáno používat syntetický olej, pokud byla vaše řetězová pila dlouhodobě v minerálním oleji (více než 100 hodin). Důvodem je, že syntetický olej může smýt zbytky sazí a hrudky se mohou dostat tam, kam nemají. Pokud jste tedy původně začali používat minerální olej, používejte ho i nadále.

Olej pro řetězové pily STIHL

Olej pro řetězové pily STIHL je nyní všeobecně uznáván jako motorový olej pro řetězové pily STIHL. A to dává smysl. Nikdo neví lépe než výrobce pily, jaké vlastnosti by mělo mít mazivo pro optimální výkon.

STIHL dodává několik typů olejů pro benzínové pily. V Rusku jsou běžné dvě varianty.

STIHL HP Ultra synthetic

Mazivo nazelenalé barvy. Má velmi dobrou biologickou rozložitelnost. Obsahuje velmi nízké množství síry a dalších potenciálně škodlivých nečistot.

Dobře se mísí s benzínem a dokáže se dlouhodobě vyhnout sedimentaci. To je výhodné zejména v případě, že stroj nepoužíváte každý den, protože nemusíte doplňovat palivo.

Minerální olej STIHL HP

Má červený odstín. Není biologicky rozložitelný. Používání tohoto oleje se nedoporučuje pro použití v interiéru.

Mazivo se dobře mísí s benzínem. Pokud jej však nebudete delší dobu používat, doporučujeme palivovou nádrž zcela vypustit, protože vlastnosti oleje ve zředěném stavu se postupně zhoršují.

Minerální olej STIHL snižuje usazování sazí na pístnici, válci a zapalovací svíčce i při delším používání řetězové pily. Toto mazivo je relativně levné a je nejoblíbenější v Rusku.

Reportáž v pořadu Rady ptáka loskutáka 2016. Elektrické řetězové pily

Příprava palivové směsi

Palivová směs je připravena pro danou řetězovou pilu a je připravena v přesném poměru uvedeném v návodu k použití pro daný model nebo na balení oleje. Při míchání můžete použít hodnoty uvedené v následující tabulce.

Pokud přesně dodržíte uvedené poměry, dosáhnete optimální spotřeby paliva. Pro přesné dávkování oleje doporučujeme použít injekční stříkačku.

Důležité: Palivová směs pro standardní řetězovou pilu se míchá v poměru 1/50. To znamená, že na jeden litr benzinu je potřeba 20 gramů oleje.

Rady pro přípravu palivové směsi:

 • Proces míchání musí probíhat v suché a čisté nádobě; nedoporučuje se připravovat palivo v nádrži řetězové pily;
 • Nejprve do nádrže nalijte benzín a poté olej;
 • U řetězové pily se nedoporučuje měnit převodové poměry;
 • Nepoužívejte palivovou směs, která byla namíchána více než 60 dní před použitím;

Jaký olej na řetěz použít pro řetězovou pilu?

Informace o tom, jaký olej je pro vaši řetězovou pilu nejvhodnější, najdete v návodu k použití řetězové pily. Ne všichni majitelé zahradního nářadí však mají návod k použití řetězové pily. V takových případech je při výběru oleje nutné zvážit jeho vlastnosti a hlavní požadavky na mazání.

V první řadě je třeba se zaměřit na přilnavost maziva na řetěz. Při každodenním používání řetězové pily při středních až maximálních přípustných otáčkách se řetěz pohybuje po liště poměrně vysokou rychlostí. Olej, který nemá dobrou přilnavost, tak setrvačností vyletí z řetězu. V důsledku toho je mazána pouze horní část řetězu a spodní část je vystavena zvýšenému tření.

Řetězový olej pro řetězové pily musí splňovat řadu dalších požadavků.

 • ochrana řetězu proti korozi. mazivo by mělo odpuzovat vodu, která způsobuje rez na zubech a článcích řetězu;
 • odolnost proti opotřebení. intenzivní používání zahradního nářadí způsobuje vysoké zatížení částí řetězu, což vede k jeho předčasnému opotřebení. Použití kvalitního maziva tomu může zabránit;
 • Žádné znečištění. olej zvolený pro mazání řetězu se nesmí shromažďovat a zasychat na prvcích řetězu. Časem se tak vytvoří žmolky, které ztěžují otáčení řetězu na liště;
 • schopnost pracovat v širokém rozsahu teplot. kvalitní mazivo na řetězy by nemělo zamrznout při prvních mrazech a nemělo by se vařit při vysokých teplotách. Optimální volba je v rozmezí 10 až 200 gramů.15 až 40 ⁰C.

ForestPlus, SynthPlus a BioPlus jsou maziva na řetězy, která provozovatelé řetězových pil používají nejčastěji. Tyto oleje jsou vysoce stabilní, schopné pracovat v nejnáročnějších povětrnostních podmínkách a chráněné proti korozi.

Správná palivová směs pro dvoutaktní stroje Husqvarna

Abyste zabránili poruchám elektrického nářadí, měli byste si koupit originální olej od stejného výrobce. V návodu k obsluze jsou uvedeny značky oleje vhodné pro danou palivovou směs. Pokud použijete jakýkoli jiný druh oleje, musíte se připravit na to, že výkon a účinnost vašeho nářadí se výrazně sníží.

Jaký druh benzinu lze použít? Používejte pouze bezolovnatý benzín s oktanovým číslem minimálně 90. Náš zkušený tým doporučuje AI-92. A tato složka musí být kvalitní a čerstvá.

Pro všechna dvoutaktní zařízení Husqvarna používejte pouze olej značky Husqvarna HP tyrkysové barvy. Inovativní složení originálního oleje pomáhá prodloužit životnost vašeho dvoutaktního benzinového motoru bez ztráty výkonu. Specifická barva umožňuje servisním technikům na první pohled určit správné provozní podmínky spotřebiče.

Doporučený poměr oleje a benzínu. 1:50. Na 1 litr benzinu přidejte 20 ml oleje. Poměry je třeba přísně dodržovat, protože příliš mnoho oleje vede k usazování sazí na pístech a zapalovacích svíčkách a příliš málo může způsobit rychlejší poškození spalovacího motoru. Pro přesné dávkování přísad je nejlepší zakoupit originální kombinovaný kanystr Husqvarna, kde má každá přihrádka měrku a samostatný otvor.

Naše odborná rada: Pokud nemůžete odměřit přesné množství oleje, je lepší přidat o něco více (22 ml) než méně (19 ml). Nedostatek oleje totiž vede k vyšším teplotám ve spalovacím prostoru a následně k rychlému poškození pístního systému.

Nezapomeňte, že všechny vlastnosti paliva se během skladování zhoršují! Našim zákazníkům doporučujeme, aby těsně před použitím elektrického nářadí smíchali benzín s olejem. Zředěný roztok by měl být použit během několika dnů. Směs by neměla být skladována déle než 2 týdny. Pokud je skladovací teplota 25 C nebo vyšší, doba skladování se zkracuje na 10 dní.

 • 8 (044) 741-08-48
 • 8 (029) 541-08-48
 • 8 (017) 240-40-39
 • 8 (017) 240-40-49
 • E-mail: info@benzograd.podle

Známky nesprávného používání

Použití kontaminované nebo nepřiměřené směsi může vést k vážným poruchám motoru. Pokud jste namíchali špatnou směs, můžete to poznat. Stačí si uvědomit několik příznaků, mezi které patří:

 • Nečistoty a usazeniny v karburátoru.
 • Palivový filtr v benzinové nádrži se rychle zanáší.
 • Oxidace stěn karburátoru a ztráta pružnosti pryžové membrány v různých částech benzinové nádrže. Tento příznak se objeví pouze v případě, že je nevhodná směs delší dobu skladována přímo v nádrži s benzinem.

Proč je olej v pile důležitý?

Nezáleží na tom, která řetězová pila je poháněna benzínovým motorem. jak ředit benzín s benzínem pro motorovou pilu. 1) Jaký druh benzínu do motorové pily? Jak ředit benzín pro řetězovou pilu? řetězové pily používají dvoutaktní motor a převodovka je jednostupňová, která pohání řetěz. U dvoutaktních motorů se směs benzinu a oleje přivádí přímo do nádrže. Pro přípravu směsi benzínu a oleje byste měli použít benzín s oktanovým číslem 90 nebo vyšším. V našem prostředí je to benzín 92 nebo AI92. Je lepší nepoužívat 95, protože může být vyroben z 92 pomocí přísad a po určité době ztratí své vlastnosti. Je důležité používat co nejčerstvější benzín, protože časem ztvrdne, zejména na světle. Výsledkem jsou saze ve spalovacím prostoru.