Jaký olej na mazání řetězu řetězové pily použít

Komentáře 46

O tomto oleji nic nevím. Používám německý Bio Sage-Kettenoil. Není nejlevnější, ale je opravdu dobrá.

Použil jsem turbínový a transformátorový olej. Můžete ji naplnit?Kdo ví??Téma je stále živé?

Pokud pilujete celý den, můžete použít I-40 a další nové věci. Odpadní olej smrdí, je celý černý, olejové čerpadlo může zlobit, pokud není filtrováno. A piliny jsou v tomto odpadu, vše se vstřebá do půdy.

Pokud jste viděli pár kostek pro sebe, nákup 1-2 litrů po 2-3 € za litr dobrého oleje není tak velký výdaj.

Speciální. řetězce jsou většinou minerální, existují i biologicky odbouratelné oleje. Je lepkavá a táhne se jako sopel. Je dobré nešetřit. Záleží také na typu pily, u běžných pil se čerpadlo otáčí pouze při pohybu řetězu, nikoli neustále. Můžete také snížit množství krmiva. Správný olej a jde to dobře. U modelu Husk 550XP jsem dostával jednu náplň oleje za 1.5 nebo 2 doplnění benzínu. A na dvou čerpacích stanicích se toho dá pořídit docela dost.

Pneumatiku zničí nesprávné používání, tupý nebo nesprávně nabroušený řetěz. Nevím, jestli jsem někdy v životě použil řetězové kolo.

Používáme m8v, lidově známý jako „osmička“ nebo „Autol“. Provoz je sezónní, od časného jara do pozdního podzimu. Žádné větší opotřebení pneumatik a řetězu než doporučený olej.

Plná podpora, používaná předtím, ve srovnání s cenou při nákupu, na této čerpací stanici I-40a cena (13.15 bel. ) byla nejlevnější, ale v internetových obchodech je cena M8B a I-40a téměř stejná

Jednou navrhl známému, aby použil převodovku gl-5 pro mazání řetězu.Celé léto jsem strávil stavbou domu.

Test byl nakonec úspěšný.Řekl, že řetěz je mnohem méně pružný a že se mu líbí, jak funguje.

Jedinou nevýhodou je podle něj to, že když pracuje, je cítit hůř.)

Mám STIHL 180 a je starý 20 let, i píst je původní, a jezdí na jaře a na podzim, a vždycky používám šrot, ale snažím se používat benzínový šrot, je to mnohem čistší.

Podle mých desetiletých zkušeností s pilami STIHL stačí jakýkoli čistý (nový, ne použitý) průmyslový nebo motorový olej.V závislosti na viskozitě je třeba ji doplňovat v závislosti na ročním období.Například v zimě můžete použít velmi viskózní olej, který však musí být teplý.Nepotřebuji výfuk, olejové čerpadlo ho nemá rádo.

Souhlasím, to je to, co jsem kupoval, čistý, nový, necítil moc viskozity, při pohledu na pult všechny motorové a převodové oleje byly dražší. To je o teple neuvažoval, v zimě, budu skladovat v teplé spíži, ne v garáži. Díky.

nejoblíbenějších olejů pro řetězové pily

Žebříček olejů pro řetězové pily. pět nejlepších značek na světě:

  • Ökoplus XS 68. biologicky odbouratelný, pro pilové řetězy, rostlinný olej. Splňuje německé normy pro biologickou rozložitelnost, lesnické práce a manipulaci.
  • Liqui Moly Suge-Ketten Oil 100 je vysoce kvalitní minerální olej na řetězy s vynikajícími adhezními vlastnostmi, který lze použít při vysokých i nízkých teplotách.
  • STIHL BioPlus. pro rychle se pohybující řetězy. Používá se v těžkých řetězových pilách pracujících v náročných podmínkách.
  • Vegeil Husqvarna. na rostlinné bázi, maximálně šetrný k životnímu prostředí a biologicky odbouratelný.
  • Oregon. všechny řetězové oleje nejnovější generace jsou vyrobeny z vysokomolekulárních sloučenin, které chrání řetěz a lištu před opotřebením a korozí.

Další známé značky olejů pro řetězy řetězových pil a elektrických pil: Motul, Ravenol, Dnipro, Skif-Ol, Mobil.

Jaký olej na řetězy použít do olejové nádrže řetězové pily

Nyní se dozvíte, jakým olejem mazat řetěz řetězové pily. Bez tohoto materiálu by se nástroj rozbil během prvních hodin provozu, protože mazivo snižuje tření mezi tyčí a články a zároveň tyto prvky chladí. Řetěz je třeba mazat speciálními mazivy, která jsou k dostání i ve specializovaných prodejnách nářadí.

Mazivo na řetězy řetězových pil může být syntetické nebo minerální. Pokud se práce provádějí v létě, měl by se do olejové nádrže nejlépe nalít minerální olej. Dobře maže součásti a proniká i do nejmenších šroubení. Jeho nevýhodou však je, že při nízkých teplotách zamrzá. v zimě je lepší používat syntetický olej.

Pokud nechcete kontrolovat hladinu oleje, měli byste použít polosyntetický olej, který je určen pro teploty v rozmezí od 1 do 5 °C.30 až 25. Při používání nástroje je důležité zkontrolovat, zda mazivo neuniká do řezného nástavce. Může dojít k poruše olejového čerpadla, což způsobí snadnější zahřátí řetězu a pneumatiky. Pokud se řetěz příliš zahřeje, může se přetrhnout i za chodu.

jaký, olej, mazání, řetězu, řetězové

Výběr oleje pro motorovou pilu je pro většinu pilařů temným polem, ale ve skutečnosti je to docela jednoduché. Používejte pouze vysoce kvalitní materiály od renomovaných výrobců, např. STIHL, Husqvarna. Pokud si koupíte značkové oleje, můžete si být jisti jejich kvalitou, ale jejich hlavní nevýhodou je vysoká cena. Pokud si chcete koupit něco levnějšího, existuje mnoho společností, které nejsou tak známé, ale které také vyrábějí kvalitní výrobek za přijatelnou cenu.

Ovládání přístroje není pro většinu uživatelů příliš složité. Skutečnou otázkou však je, jaký řetězový olej použít. Výběr správného oleje znamená prodloužení bezproblémové životnosti zařízení.

Jedním z kritérií výběru je zohlednění výrobce pily. Pro domácí nářadí Družba a Ural se dokonale hodí olej používaný ve spojení s benzínem značky 76 nebo motocyklovou směsí. Poměr s palivem se vypočítá na základě 1:25. Jinými slovy, je nutné naplnit nádrž maximálně o 4.

U špičkových zahraničních modelů, jako jsou STIHL a Husqvarna, doporučujeme značkový olej s 92 nebo 95 stupněm paliva. Tento výrobek pro udržení řetězu v dobrém stavu je vyráběn přímo značkami řetězových pil:

Husqvarna 266 mazání

Použití tohoto zařízení znamená jiný poměr. Poměry konzistence se vypočítají podle vzorce 1:40. Je to pouze 2,5 %. Zahraniční stroje jsou velmi náročné na kvalitu používaného výrobku. Palivo musí být čisté a zbavené všech nečistot.

jaký, olej, mazání, řetězu, řetězové

Řetězový olej pro motorové pily | Fórum. FORUMHOUSE

dubna 2008. Více informací o oleji na řetězy si můžete přečíst v sekci příběhy o řetězových pilách (elektrické pily, řetězové pily) od uživatele. Jaký olej na řetězy používáte?? Doporučuji však používat olej, který. doporučené ve specifikaci pro toto vozidlo.

Jak se používá motorová pila?

Používejte takový poměr oleje a paliva, aby se mazivo použilo současně, tj. po 30-45 minutách mazání řetězu, pokud je řetězová pila plně zatížena. Pokud se jedná o dvoutaktní motor, vyžaduje většinou použití předmíchaného paliva k mazání řetězu.

Schéma elektronického zapalování řetězové pily.

Specifický charakter práce řetězové pily je dán sezónností. Při provozu dvoutaktního motoru se jeho cyklus liší od cyklu čtyřtaktního motoru. Použití směsi benzínu a oleje k mazání některých součástí řetězové pily, jako je píst nebo hřídel, je jedním z klíčových bodů. V opačném případě nepovede pokus o použití nástroje, který pracuje pouze na jeden benzín a ne na olej, k pozitivnímu výsledku, ale pouze ke zhoršení stavu nástroje.

Domácí nářadí lze používat s benzínem 76 a olejem v poměru benzínu a oleje 1/25, tj. v množství 4 %. Pokud chcete používat řetězovou pilu od zahraničních výrobců, potřebujete benzín 92 a značkové oleje.

Tyto oleje jsou vyráběny výrobci řetězových pil a jejich poměr v požadované konzistenci je 2,5 %, 1:40. Dvoutaktní motory lze montovat do řetězových pil zahraniční výroby, je však třeba zajistit, aby použitý benzin byl čistý a neznečištěný.

Elektronický zapalovací obvod řetězové pily.

Je možné vybrat olej, který vydrží až 8 500 cyklů na motor./min. Řetězové pily zahraničních výrobců mají cykly schopné dosáhnout výkonu v rozmezí 11 000 až 14 000 otáček za minutu./min. Použití těchto maziv snižuje životnost řetězové pily o 7-10 %, což znamená, že pro všechny typy domácích a speciálních řetězových pil je vhodné používat oleje „Zhigulyovskoje“.

pokud se nástroj používá při nízkých teplotách, ani správná volba mazacích komponentů nevede k pozitivnímu závěru kvality oleje smíchaného s palivem. tj. k procesům krystalizace a zvýšení viskozity. Nástroj však musí být přizpůsoben pro použití s ohledem na maximální zahřátí motoru.

Při dodržení doporučení je třeba řetězovou pilu před použitím zahřát, zejména pokud je stroj uložen v chladné, nevytápěné místnosti. Tím se zabrání negativnímu výsledku, pokud se v mechanismu pily vytvoří kondenzace.

Jaký olej používat do motorové pily??

Zkušení uživatelé doporučují spotřebovat část palivové směsi během čtrnácti dnů.

Životnost řetězové pily závisí na typu maziva použitého se strojem. Řetězová pila s dvoutaktním motorem a palivovou nádrží by měla být používána v souladu s pokyny. Palivová směs se často vyrábí smícháním benzínu a oleje v určitém poměru. Tyto informace musí být uvedeny výrobcem v návodu k použití.

jaký, olej, mazání, řetězu, řetězové

Pokud je zařízení domácí výroby, používá se obvykle benzín typu АI-76 a běžný motocyklový olej. Poměr benzínu a oleje je 1/25. Pokud se používají řetězové pily zahraniční výroby, jsou požadavky odlišné. Jsou omezeny na použití benzínu s oktanovým číslem 95 a 92 a speciálního oleje vhodného pro tyto typy paliva.

Smíchejte olej s palivem v poměru 1/40. Je vhodný pro použití v měřicích kanystrech, které zjednodušují proces míchání paliva. Použití nářadí zahraniční výroby vyžaduje vhodný motocyklový olej.

Je důležité mít na paměti, že řetězové pily zahraniční výroby s otáčkami 8 500 ot/min lze používat s určitými typy maziv. Nástroj se používá hlavně s oscilačním cyklem v rozmezí 11-14 tisíc otáček./min. Použití cizích olejů v těchto pilách snižuje životnost motoru o 8 %. Pokud je řetězová pila provozována na plný plyn, dojde olej do půl hodiny po spuštění.

Zkušení odborníci doporučují použít část palivové směsi do dvou týdnů, protože jinak dojde k chemické reakci. Olej může ztratit všechny své vlastnosti a benzín může oxidovat. Výsledek: díly se ucpávají, motor se přehřívá a plynový válec se zasekává. Typ oleje, který se do nástroje dává, musí být pečlivě kontrolován.

Olej pro řetězové pily

Motorový olej pro řetězové pily musí splňovat řadu požadavků. Používá se zejména kvůli vysokým teplotám a ochraně proti opotřebení: při provozu řetězové pily, zejména v létě, může motor dosáhnout velmi vysokých teplot. Jelikož je výfuk přímo v pracovním prostoru, je žádoucí minimální množství výparů. S ohledem na tyto okolnosti vyvinula společnost ROLF Lubricants GmbH specializovaný olej pro benzinové nářadí a zahradní techniku s dvoutaktními motory.

Jak vybrat olej pro řetězovou pilu

Na současném trhu existují desítky speciálních maziv určených speciálně pro pilové řetězy. Stejné materiály se používají k mazání tyče a ozubeného kola.

Hlavní zvláštností těchto olejů jsou jejich vysoké adhezní vlastnosti a silná mazací schopnost. Takové oleje dobře „ulpívají“ na povrchu řetězu a během řezání jsou téměř odstraněny odstředivými silami.

Účinnost adhezivních olejů lze prokázat pokusy. Jednoduše přidržte řetěz řetězové pily v pohybu na kousku čistého papíru. Běžná maziva zanechávají na papíře mnohem více stop, protože nepřilnou tak dobře k pohyblivému povrchu.

Speciální vlastnosti olejů pro tenké pily vyplývají ze speciálních adhezivních přísad, které umožňují nižší spotřebu materiálu při otáčení řetězu.

Dalším faktorem, který je třeba při výběru maziva na řetězy zohlednit, je viskozita. Příliš husté oleje ztěžují pronikání maziv do těžko přístupných míst článků a v chladném počasí příliš rychle zamrzají, takže nemohou plnit svou ochrannou a mazací funkci. Na druhé straně materiály s nízkou viskozitou mají lepší penetrační vlastnosti, ale méně se udrží v třecí zóně.

Spotřebu oleje u řetězu obvykle udává výrobce nářadí. Vzhledem k rozdílům ve viskozitě, viskozitním indexu a adhezních vlastnostech použitých olejů se však může lišit od jmenovité hodnoty směrem nahoru nebo dolů.

Spotřeba téže tekutiny se může během teplého počasí mírně zvýšit. Naopak v zimě může olej zhoustnout natolik, že ho olejové čerpadlo přestane čerpat. Spotřeba je pak nižší, ale nástroj se může také poškodit.

Z tohoto důvodu se doporučuje používat řetězové oleje s různými vlastnostmi pro různé povětrnostní podmínky.

V posledních letech se věnuje velká pozornost ekologii a bezpečnosti lidí při používání maziv. Při nákupu maziva na řetězy řetězových pil je třeba vzít v úvahu tento aspekt. Kromě minerálních, polosyntetických a syntetických výrobků nabízí mnoho výrobců také řetězový olej na rostlinné bázi pro řetězové pily. Tyto kapaliny se v životním prostředí rychle biologicky rozkládají a nepoškozují životní prostředí.

nejoblíbenějších olejů pro řetězové pily

Žebříček značek olejů pro řetězové pily je sestaven z pěti nejlepších světových značek:

  • Ökoplus XS 68. biologicky odbouratelný, pro řetězové pily, na bázi rostlinného oleje. Splňuje německé normy pro biologickou rozložitelnost, lesnické práce a manipulaci.
  • Liqui Moly Suge-Ketten Oil 100 je vysoce kvalitní minerální olej na řetězy, který vykazuje dokonalé adhezní vlastnosti a lze jej používat při vysokých i nízkých teplotách.
  • STIHL BioPlus pro rychloobrátkové řetězy. Vhodné pro řetězové pily s vysokým výkonem a náročnými pracovními podmínkami.
  • Vegeil Husqvarna. na rostlinné bázi, maximálně šetrný k životnímu prostředí a biologicky odbouratelný.
  • Oregon. všechny řetězové oleje poslední generace jsou založeny na vysokomolekulárních sloučeninách, chrání řetěz a lištu před opotřebením a korozí.

Další známé značky olejů pro řetězové pily a elektrické pily: Motul, Ravenol, Dnipro, Skif-Ol, Mobil.