Mohu použít motorový olej pro řetězovou pilu a řetězec. Typ oleje řetězového pila

Mohu použít motorový olej pro řetězec řetězové pily?

Olejování řetězu řetězové pily se správným olejem je součástí jeho údržby.

Mohu však použít motorový olej pro řetězec řetězové pily?

Jedná se o běžně vyvýšený dotaz většiny nových uživatelů řetězové pily a odpověď je ano, ale pouze jako náhrada za mazání nebo alternativní možnost.

Pokračujte ve čtení následujícího článku, abyste získali důkladnou znalost toho, který olej je ideální pro řetězové pily nebo kterému se lze vyhnout a všechno ostatní, abyste si udrželi dokonalé mazání motorové pily.

Mohu použít motorový olej pro řetězec řetězové pily?

Krátká odpověď zní ano, ale není ideální pro řetězové pily a jako náhradní nebo dočasnou alternativu můžete použít pouze motorový olej.

Pokud nemáte žádnou jinou možnost a po použití na pažbě zbýváte jen nějaký motorový olej, můžete jej použít jako řešení nouzového zálohování k dočasnému namazání lišty řetězové pily.

Motorový olej, jako je 10w30, SAE30 nebo SAE10, je přijatelný pro řetězovou pilu.

Typ 10W30 má více váhy a může se v létě zhoršit a během zimy ztenčí, takže jej použijte v obou ročních obdobích jako alternativní náhrada.

Olej SAE10 je také výhodnější pro letní časy. Naopak, motorový olej SAE10 má změny a viskozitu vhodnější pro nízké teploty.

Proč bych se měl vyhnout používání motorového oleje pro řetězovou pilu?

Prvním podáním je, že motorový olej je méně lepkavý a dlouho nezůstane na baru a řetězu. Motorový olej má tendenci se vrhnout, když začnete řezat se strojem.

Když používáte motorový olej, má tendenci klesat mnohem rychleji, než by jakýkoli standardní mazací olej z barového řetězce, a v důsledku toho budete muset častěji doplňovat nádrž oleje barového oleje častěji.

Motorový olej je také nebezpečný pro environmentální pohodu.

Proto je ideální vyhnout se použití motorového oleje pro řetězové pily.

Je nutné naolejovat řetězovou lištu řetězové pily?

Rozhodně je nutné naolejovat řetěz řetězové pily, protože udržuje řetězec baru mazaný.

Ať už používáte plynová nebo elektrická řetězová pila, když spustíte řetězovou pilu, generuje to tření mezi řetězcem baru kvůli konstantnímu kontaktu mezi těmito dvěma během procesu.

Nyní, když řetězec lišty řetězové pily není namazán správným olejem, tření se stane extrémním a produkuje extra teplo. Toto zvýšené tření vysoký tepelný omezuje obvyklý tok řetězce. Řetězec se snaží pohybovat se po baru a nakonec se přestane pohybovat kvůli nedostatku mazání.

Ale když je barový řetězec dobře mananý, generované extrémní tření mezi tyčem již řetěz nebude omezovat hladký tok řetězce. V důsledku toho uvidíte, že řetěz se hladce pohybuje nebo otočí vodicí lištou.

Stručně řečeno, bar a řetězec jsou hlavními součástmi řetězové pily. Mazání je povinné, aby tyto dvě složky naživu byly aktivní během práce.

Pokud se jim vyhnete pravidelnému mazání, ovlivní to celkový výkon vaší řetězové pily. Všimnete si, že vaše řetězová pila se stala pomalejší a spotřebovává mnohem více paliva než obvykle. Dokonce i generované další teplo může poškodit další hlavní komponenty vaší řetězové pily.

Jaký druh oleje mohu použít na motorovou pilu?

Odborníci velmi doporučují doporučit použití konkrétního oleje s olejem doporučeného výrobcem řetězové pily a tyto informace uvedete ve své uživatelské příručce.

Pro vaši lištu řetězové pily použijte ropný olej nebo maziva na bázi ropy, protože tyto typy maziv nejsou formulovány nejen pro zajištění nezbytného mazání, ale také poskytují dostatečnou přilnavost potřebnou pro řetězovou lištu řetězové pily.

Když se řetězová pila začne řezat, řetězec se postupně začne otáčet kolem baru vysokou rychlostí. Proto musí být olej z barového řetězce, který si vyberete.

Vždy vyberte nejlépe hodnocený tyč a řetězový olej, abyste dobře promazali řetězovou pilu, jako je Oregon Bar a řetězový olej, Husqvarna X-Guard Premium nebo STP Premium Oil.

Jaký další náhradní olej mohu použít pro řetězec řetězové pily?

Kromě motorového oleje můžete také použít hydraulický olej, rostlinný olej nebo řepkový olej jako dočasnou náhradu za řetězovou pilu. Ale pouze tehdy, když nemáte jinou možnost.

Hydraulický olej je podobný motorovému oleji, ale má sklon rychleji než motorový olej, takže už nebude trvat déle.

Frekvence doplňování hydraulického oleje je proto více než motorový olej. Také to může být velmi nebezpečné za podmínek vyššího tlaku.

Rostlinkový olej je nejvíce dostupnou užitečnou možností, když ve vaší zásobě nemáte olej na bázi ropy.

Rostlinkový olej je poměrně šetrnější k životnímu prostředí než motorový hydraulický olej, protože jeho mnohem tenčí obsahuje nižší viskozitu než ostatní dva oleje.

Musím však velmi často vyplnit olejovou nádrž, aby se při náročných úlohách udržovala řetězová pila dobře promazaná.

Řepkový olej je vynikající při manipulaci s vysokou teplotou a venkovní teploty. Proto účinně chrání tyč a řetězec před poškozením tření.

Kranola je obzvláště vhodná jako náhradní možnost při řezání dřeva za chladnějšího počasí. Ale musíte olej vyplňovat opakovaně stejně jako jiné možnosti náhradníka.

Pamatujte, že ti dříve diskutovaní náhradníky jsou vhodné pouze po kratší dobu. Ale z dlouhodobého hlediska budete muset použít standardní olej doporučený výrobcem řetězové pily.

Často kladené otázky (FAQ)

Mohu na mé řetězové pile použít automobilový motor nebo olej sekačky na trávu?

Ne. Vždy se vyhýbejte použití motorového oleje automobilu nebo trávníku na jakékoli řetězové pile.

Můžete použít jakýkoli olej pro řetězové pily

Možná se ptáte sami sebe: „Mohu použít jakýkoli olej pro mou řetězovou pilu?„Odpověď zní ne, bezpečně používat řetězová pila, musíte se ujistit, že olej, který používáte, splňuje požadavky vašeho stroje.

Mnoho lidí neví, jaký typ oleje by měli používat, a nakonec zničí své stroje tím, že nedodržují tyto základní pokyny. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak správně udržovat řetězovou pilu nebo které oleje by fungovaly nejlépe pro váš konkrétní stroj, pokračujte ve čtení.

Co použít pro olej z řetězové pily?

Obecně existují dva druhy barového oleje, které můžete použít pro svou řetězovou pilu.

První je tenký syntetický olej, který má konzistenci melasy a funguje nejlépe, když se používá při teplotách pod 50 stupňů Fahrenheita nebo v oblastech, kde se často vyskytuje zmrazení.

mohu, použít, motorový, olej

Druhým typem je silnější polosyntetický barový olej, který je viskózní a funguje nejlépe, když se používá v oblastech nad 50 stupňů Fahrenheit.

Mohu použít rostlinný olej v motorové pile?

Nejlepší způsob, jak udržet svou řetězovou pilu v nejvyšším stavu, je zajistit, aby se olej smíchal se správným poměrem paliva. To zajišťuje, že bude běžet hladce a efektivně, což vám v průběhu času ušetří čas a peníze.

Jedna otázka, na kterou jsme se často položili v našem dílně, je „mohu použít rostlinný olej v mé řetězové pile?„Odpověď závisí ne. Nikdy nepoužívejte rostlinný olej v motorové pile.

Ve srovnání s motorovým olejem má silnější viskozitu a nemá žádné přísady, které by mohly zabránit nahromadění rzi nebo pouzdra kolem baru a řetězu.

Použití motorového oleje v mé motorové pile?

Motorový olej je běžný předmět domácnosti. Nachází se ve většině garáží a mnoho lidí jej používá pro svůj auto nebo motocykl.

Ale můžete vložit motorový olej do řetězové pily? Lze použít motorový olej, ale nedoporučuje se. Motorový olej není navržen tak, aby namazal pohyblivé kovové části a způsobí nadměrné opotřebení čepele pily a další pohyblivé části pily.

Použití biologicky rozložitelného baru a řetězového oleje

Pokud si nejste jisti, co použít na motorové pile, existuje mnoho různých olejů, které lze použít.

Biologicky rozložitelný bar a řetězový olej je jednou z nejpopulárnějších možností, protože se rychle rozpadá, když je vystaven vzduchu nebo vodě. Pokud se rozlití a je méně toxické než jiné typy olejů, nepoškodí životní prostředí.

Při výběru oleje pro řetězovou pilu se chcete ujistit, že je to správná viskozita pro vaši aplikaci. Musíte také vědět, jaký typ materiálu je řetězec vyroben a jaký aditivum má, aby se z vaší investice co nejlépe využila.

Zde jsou některé další věci, které mohou být užitečné: nalezení pily s větším nádržím, aby stačilo méně časté změny oleje; ujistit se, že nebude nadměrně olej nebo pod olej; Udržování veškerého vybavení čisté a naladěné; Najděte informace o tom, kolik oleje budete potřebovat, a také o tom, jak často byste jej měli změnit. to se může lišit v závislosti na faktorech, jako je velikost, věk, umístění atd.

 • Pro motorové pily se nedoporučuje lehký olej.
 • Měli byste být schopni najít správné informace ve své příručce nebo voláním místního prodejce.

Pamatujte, že pokud si nejste jisti, jaký druh oleje používat s vaším strojem, je nejlepší jen požádat někoho! Výměna části na řetězové pile je mnohem dražší než jen zvednutí správného oleje.

Nahlásit tuto zprávu o této reklamě tuto zprávu tuto reklamu

Jako někdo, kdo stříhá stromy po dobu 20 let, jsem viděl nehody v okamžiku.

Takže vždy používám tyto rukavice kevlar řetězové pily. ochrana uší. při manipulaci s řetězovou pilou se při helmě a řetězové pily.

Nebejte zbytečná rizika. Chraňte sebe a své tělo pomocí správného ochranného vybavení.

Stahování

Tipy pro nalezení MSD

 • Před zahájením vyhledávání MSDS nechte položku # po ruce
 • Pro přístup k našemu portálu MSDS použijte níže uvedený odkaz
 • V chemplianci vyberte tlačítko Red Search na levé straně stránky
 • Zadejte položku # do pole kódu produktu a stiskněte vyhledávání (xx-xxxx)
 • Umístěte se přes žluté tlačítko MSD a vyberte buď angličtinu nebo francouzštinu

Světlá olejová řetězová pila zima

Olej z zimní hmotnosti je speciálně formulován pro vynikající provoz a výkon v chladném prostředí v chladném prostředí. Tento lehký stupeň udržuje vhodnou viskozitu, bod a tok umožňující pokračující ochranu za závažných provozních podmínek při teplotách z.6 ° C až do nízké.40 ° C.

Speciální přísady poskytují následující vlastnosti:

 • Olej z lehké hmotnosti poskytuje vynikající tok a pokrytí při nízkých teplotách během zimní sezóny
 • Chrání před rzí a korozí, zvyšuje životnost řetězového baru
 • Vynikající pokrytí kovového povrchu poskytuje ochranu a snížené opotřebení
 • Nezlačující červená barva umožňuje snadnou vizuální odkaz na mazání řetězce během provozu a pomáhá ji odlišit od motorového oleje

Celá sezóna střední řetězová pila

Celoroční řetězový olej je speciálně navržen pro mazání řetězců a vodicích tyčí na řetězových pilách, které fungují za různých podmínek. Doporučuje se na jaře, léto a na podzim rozsahu okolních teplot z.5 ° C až 40 ° C. Může být také použit v aplikacích, kde je upřednostňován lepivý olej proti opotřebení, včetně řetězových jednotek a obyčejných ložisek.

Formulované se speciálními přísadami k dosažení následujících charakteristik:

 • Střední hmotnost olej odolává házení v teplotním rozsahu a snižuje spotřebu oleje
 • Chrání před rzí a korozí, zvyšuje životnost řetězového baru
 • Vynikající pokrytí kovového povrchu poskytuje ochranu a snížené opotřebení
 • Nezlačující červená barva umožňuje snadnou vizuální odkaz na mazání řetězce během provozu a pomáhá ji odlišit od motorového oleje

Léto s těžkými řetězovými pily

Letní řetězový olej je speciálně navržen pro mazání řetězců a vodicích tyčí na řetězových pilách pracujících za teplých podmínek. Tato vysoká hmotnost se doporučuje pro letní použití po celé řadě okolních teplot od 4 ° C do 40 ° C. Může být také použit v aplikacích, kde je upřednostňován lepivý olej proti opotřebení, včetně řetězových jednotek a obyčejných ložisek.

Formulované se speciálními přísadami k dosažení následujících charakteristik:

 • Olej z těžké hmotnosti poskytuje vynikající tok a pokrytí při vysokých teplotách během letní sezóny
 • Chrání před rzí a korozí, zvyšuje životnost řetězového baru
 • Vynikající pokrytí kovového povrchu poskytuje ochranu a snížené opotřebení
 • Nezlačující červená barva umožňuje snadnou vizuální odkaz na mazání řetězce během provozu a pomáhá ji odlišit od motorového oleje

Poznámka: Pro nejlepší výsledky předem nasaďte nový řetězec v oleji s lehkým řetězcem přes noc. Pro delší život řetězu, očistěte z tenčí barvy nebo jiných minerálních duchů, čas od času a namočte do oleje, protože to odstraní nahromaděné usazeniny.

Světlá olejová řetězová pila zima

Olej z zimní hmotnosti je speciálně formulován pro vynikající provoz a výkon v chladném prostředí v chladném prostředí. Tento lehký stupeň udržuje vhodnou viskozitu, bod a tok umožňující pokračující ochranu za závažných provozních podmínek při teplotách z.6 ° C až do nízké.40 ° C.

Speciální přísady poskytují následující vlastnosti:

 • Olej z lehké hmotnosti poskytuje vynikající tok a pokrytí při nízkých teplotách během zimní sezóny
 • Chrání před rzí a korozí, zvyšuje životnost řetězového baru
 • Vynikající pokrytí kovového povrchu poskytuje ochranu a snížené opotřebení
 • Nezlačující červená barva umožňuje snadnou vizuální odkaz na mazání řetězce během provozu a pomáhá ji odlišit od motorového oleje

Celá sezóna střední řetězová pila

Celoroční řetězový olej je speciálně navržen pro mazání řetězců a vodicích tyčí na řetězových pilách, které fungují za různých podmínek. Doporučuje se na jaře, léto a na podzim rozsahu okolních teplot z.5 ° C až 40 ° C. Může být také použit v aplikacích, kde je upřednostňován lepivý olej proti opotřebení, včetně řetězových jednotek a obyčejných ložisek.

Formulované se speciálními přísadami k dosažení následujících charakteristik:

 • Střední hmotnost olej odolává házení v teplotním rozsahu a snižuje spotřebu oleje
 • Chrání před rzí a korozí, zvyšuje životnost řetězového baru
 • Vynikající pokrytí kovového povrchu poskytuje ochranu a snížené opotřebení
 • Nezlačující červená barva umožňuje snadnou vizuální odkaz na mazání řetězce během provozu a pomáhá ji odlišit od motorového oleje

Léto s těžkými řetězovými pily

Letní řetězový olej je speciálně navržen pro mazání řetězců a vodicích tyčí na řetězových pilách pracujících za teplých podmínek. Tato vysoká hmotnost se doporučuje pro letní použití po celé řadě okolních teplot od 4 ° C do 40 ° C. Může být také použit v aplikacích, kde je upřednostňován lepivý olej proti opotřebení, včetně řetězových jednotek a obyčejných ložisek.

mohu, použít, motorový, olej

Formulované se speciálními přísadami k dosažení následujících charakteristik:

 • Olej z těžké hmotnosti poskytuje vynikající tok a pokrytí při vysokých teplotách během letní sezóny
 • Chrání před rzí a korozí, zvyšuje životnost řetězového baru
 • Vynikající pokrytí kovového povrchu poskytuje ochranu a snížené opotřebení
 • Nezlačující červená barva umožňuje snadnou vizuální odkaz na mazání řetězce během provozu a pomáhá ji odlišit od motorového oleje

Poznámka: Pro nejlepší výsledky předem nasaďte nový řetězec v oleji s lehkým řetězcem přes noc. Pro delší život řetězu, očistěte z tenčí barvy nebo jiných minerálních duchů, čas od času a namočte do oleje, protože to odstraní nahromaděné usazeniny.

Obal

PŘEDMĚT ČÍSLO.Kontejner sizecase packupcscc
14-004 (zima) 3.78 l 4 056438140047 40056438140045
14-104 (celou sezónu) 3.78 l 4 056438141044 40056438141042
14-204 (léto) 3.78 l 4 056438142041 40056438142049
PŘEDMĚT ČÍSLO.FormulationContainer SizeCase PackupCSCC
24-009 Zima (světlo) 205 l Na Na Na
24-009-1000 Zima (světlo) 1000 l Na Na Na
24-209 Léto (těžké) 205 l Na Na Na
24-209-1000 Léto (těžké) 1000 l Na Na Na

Řetězová pila

Jaký je nejlepší olej řetězové pily k použití ve vaší nové nebo použité řetězové pile?

To je běžná otázka, mnoho lidí, kteří zahřívají dřevo.

I když jste více na zkušené straně, víte, jaké možnosti máte pro olej z řetězové pily, protože vám může opravdu pomoci v špetce.

Zde je několik tipů na nalezení správného oleje, aby vyhovoval vašim potřebám.

Jaké typy oleje řetězové pily můžete použít?

Než uděláte něco jiného (nebo něco jiného!) Zkontrolujte uživatelskou příručku pro motorovou pilu.

Řekne vám, zda existuje konkrétní značka (a číslo produktu) doporučené pro vaši konkrétní značku a model pily.

Při výběru byste měli vždy používat bar a řetězový olej, který je doporučen váš výrobce.

Některé tyče a řetězy řetězové pily potřebují maziva s určitými vlastnostmi, které pomáhají dílům běžet co nejhorší.

Řetězy se točí při vysokých rychlostech, takže je nezbytné, aby barový olej byl dostatečně adhezivní, aby zůstal na řetězu, protože se stále otáčí.

Pokud to není dostatečně lepkavé, může to sejít z řetězu a vést k tření proti baru.

To může způsobit poškození řetězové pily.

Pro dosažení nejlepších výsledků proto použijte standardní olej řetězové pily, který je doporučen vaší uživatelskou příručkou.

Můžete také použít náhradní oleje, které jsou přijatelné pro vaši konkrétní pilu.

Existují některé běžné substituce, které můžete použít pro olej z řetězové pily, když váš obvyklý výběr není kolem.

Zatímco správný lišta a řetězový olej se rozhodně doporučuje při jakékoli substituce, můžete zvážit některé možnosti. A motorový olej je jedním z nich.

Motorový olej není největší náhradou za olej z baru a řetězové pily, protože není dostatečně lepkavý, aby zůstal na vašem řetězci a baru.

Budete muset být opatrní, protože to může vystoupit, když se stříháte a vytváříte docela nepořádek.

Motorový olej může také poškodit životní prostředí.

Protože to nezůstane na řetězové pile dobře, je pravděpodobnější, že se drží stromů a jiné vegetace.

Zjistíte, že vaše pila prochází motorovým olejem poměrně rychle, zejména ve srovnání s používáním standardního baru a řetězového oleje.

Vzhůru nohama používání motorového oleje?

mohu, použít, motorový, olej

Je snadno dostupný a pravděpodobně to budete mít kolem domu. Je to dobrá, rychlá oprava, pokud jste v špetce.

Hydraulický olej je další potenciální náhradou.

Stejně jako motorový olej, můžete jej použít, pokud jste v špetce a nemáte žádný bar a řetězový olej kolem.

Jedinou výhodou hydraulického oleje na motorovém oleji je to, že vyschne rychleji než motorový olej, takže s tím nebudete mít tolik problémů létat všude.

Budete však muset použít více v jednom výstřelu, abyste udrželi váš řetěze.

Rostlinný olej zdaleka je nejrychleji dostupný olej v okolí. Pokud vaříte. dokonce jen malé množství! Pravděpodobně máte láhev rostlinného oleje ve vašich kuchyňských skříních.

Je tenčí a má nižší viskozitu než hydraulický i motorový olej, takže je šetrnější k životnímu prostředí.

Přestože je to lepší pro životní prostředí, budete muset neustále doplňovat, abyste drželi krok s řezem.

Řepkový olej je další možností, která funguje podobně jako rostlinný olej.

Na druhou stranu, dokáže zvládnout vysoké teplo (nakonec se běžně používá pro smažení) a může pomoci chránit váš bar a řetězec alespoň dočasně před třením.

Je to také dobrá alternativa, pokud v zimě stříháte.

I když je to jedna z nejlepších substitucí za vysoké teploty, také dobře drží chlad.

Naplňte motorovou pilu bez pořádu. Snadný hack

Je pravděpodobné, že pokud jste se pokusili naplnit svou motorovou pilu s barovým olejem, jste ji všude rozlili. Zvláště pokud používáte galonový džbán.

Jak tedy můžete snadno naplnit svůj barový olej bez nepořádku?

Stará 1 galonová tekutá příliv praní prací prostředky nebo džbán do éry, který má tlačný ventil na dně, funguje perfektně.

Jen odšroubuji čepici a pomocí trychtýře přidám galon barového oleje řetězové pily do použité vany s 1 galonem.

Je zřejmé, že se budete chtít ujistit, že vyčistíte jakýkoli přebytečný čisticí prostředek, ale láhev bude trvat roky.

Nedoporučuji používat džbán pro palivo, protože dokáže jíst na džbánu, ale perfektně pracují pro olej z řetězové pily.

Jak smíchat 2 cyklus olej do plynu

Když do řetězové pily přidáte standardní tyč a řetězový olej, rychle se dozvíte, že motory řetězové pily nemusí být nutně stejné jako jiné typy motorů.

Musíte použít směs benzínu a oleje, abyste pomohli správně fungovat.

Většina řetězových pilovačů, spolu s oříznutími, pólové pily, kartáčovače, flofuky listů a další druhy vybavení, běží se dvoumokským motorem.

Tyto motory vyžadují, aby směs oleje a paliva byla přidána do nádrže pro správné mazání a spalování.

Pokud používáte pouze benzín, váš motor bude trpět.

Chcete.li zjistit správný poměr míchání pro řetězovou pilu, budete muset zkontrolovat, kdy a kým byla vaše pila vyrobena.

Zkontrolujte svou uživatelskou příručku pro konkrétní poměry a pokyny.

Obecně však vězte, že zařízení vyrobené před rokem 2003 vyžaduje poměr benzínu k oleji 32: 1.

U zařízení vyrobeného po tomto datu budete chtít použít směs v poměru 40: 1.

Před přidáním galonu čerstvého benzínu nalijte olej do prázdného benzínu.

Směs nemusíte třesevat ani jinak agitovat, ale vždy používejte čerstvý plyn, abyste zabránili potenciálním problémům.

Pokud plánujete uložení směsi déle než měsíc, možná budete chtít použít stabilizátor paliva ke zvýšení trvanlivosti směsi.

Také jako vedlejší poznámka se možná budete chtít vyhnout používání benzínu s obsahem ethanolu vyšší než 10%, protože přitahuje vlhkost, když je vystavena vzduchu.

Čím déle máte směs sedící ve vašem plynu, tím katastrofální výsledky mohou být pro karburátor vašeho motoru.

Jaký je nejlepší olej řetězové pily

Mějte na paměti, že pokud používáte motorový olej (nebo kterýkoli z ostatních náhrad kromě standardního baru a řetězového oleje), nemusí být nutně schváleni výrobci řetězové pily.

Proto mohou zrušit vaši záruku.

Pokud tyto náhražky používáte z dlouhodobého hlediska, aniž byste nakonec podáli řetězovou pilu se standardní olej z motorové pily, může dojít k určitému poškození dlouhodobého poškození.

Takže byste měli používat motorový olej nebo kterýkoli z těchto dalších náhrad. a jen na krátkou dobu.

V konečném důsledku je nejlepší olej řetězové pily pro vaši pilu ten, který doporučuje váš výrobce.

Neváhejte však použít některý z výše uvedených výběrů na krátkou dobu. Ale jen pokud jste v špetce!

Top 4 levné náhražky oleje na řetězové pily za úsporu peněz

Pokud používáte řetězovou pilu, budete vědět, že je důležité vždy udržovat řetěz a bar dobře mazaný. To minimalizuje tření při otočení řetězce a pokud nedržíte mazanou řetězovou pilu, zvýšené tření způsobí nebezpečné hromadění tepla, které může tento nástroj poškodit.

Všechny řetězové pily přicházejí s doporučením výrobce, pro které se olej používá pro mazání baru a řetězce, ale někdy správný olej není vždy k dispozici, když potřebujete použít svou pilu. Kromě toho mohou být doporučené oleje drahé, takže existují alternativy, které můžete použít při špetce nebo ušetřit peníze?

Odpověď zní ano, existují. tak zde se podíváme na některé z možných náhrad oleje řetězového pilu.

Pokud jste nováčkem řetězové pily, sledujte toto video vysvětlující, proč musíte použít olej k mazání vašeho stroje.

Jak vybrat nejlepší alternativu

Pro efektivní práci potřebují řetězové a barové oleje řetězové pily specifické vlastnosti, které se liší od vlastností jiných olejů-a to platí pro elektrické řetězové pily a bezdrátové řetězové pily stejně jako u plynových modelů.

Vzhledem k tomu, že řetězy řetězové pily se točí při vysokých rychlostech, musí být olej „lepkavý“, aby zůstal na řetězu, jak se pohybuje. Pokud olej není dostatečně lepkavý, bude rychle vyhozen z řetězu a řetězec vyschne.

Olej také musí správně fungovat jako mazivo, takže k práci potřebuje kvalitu „kluznosti“.

To znamená, že dobrý olej řetězové pily má perfektní kombinaci lepivosti a kluznosti.

Všimněte si, že teplota mění viskozitu oleje (jak hustý nebo hustý je) a některé oleje, které mají dokonalou lepivost a kluznost při teplejších teplotách, mohou být například při chladnějších teplotách nevhodné, například při chladnějších teplotách.

Nakonec musí být olej řetězové pily šetrný k životnímu prostředí, protože většina z toho přijde z řetězu a skončí v životním prostředí.

Pokud chcete použít alternativu k řetězu a barovým oleji specializované řetězové pily, měli byste nejprve konzultovat svou uživatelskou příručku, abyste zjistili, který typ oleje doporučují. S těmito informacemi pak můžete vybrat alternativu, která nejvíce odpovídá doporučenému oleji.

Alternativy řetězové pily a alternativy řetězového oleje

Motorový olej

Pokud se ocitnete v situaci, kdy potřebujete použít řetězovou pilu, ale nemáte žádný ze správného oleje, jednou z zjevných možností je motorový olej. Hlavní výhodou použití tohoto je, že pokud vlastníte auto, pravděpodobně máte po ruce nějaké blízko.

Na druhou stranu je motorový olej na bázi ropy a není šetrný k životnímu prostředí. Když se řetězec otočí, mikroskopické kapičky oleje létají z řetězce. takže při používání řetězové pily veškerý olej, který vložíte do nádrže, končí v prostředí.

Další nevýhodou je, že pokud prořezáváte živé stromy, protože olej je neorganický, poškodí to stromy.

Další možností, pokud jste opravdu přilepeni na mazaný olej, je vzít z vašeho vozidla použitý motorový olej a filtrovat jej. Pokud to uděláte, je lepší sklízet olej, zatímco je stále teplý z motoru, protože to pomáhá při filtraci.

Mějte však na paměti, že jakkoli dobře filtrujete olej z vašeho auta, bude stále obsahovat mikroskopické kovové částice který může poškodit bar a řetězec vaší řetězové pily, takže by to mělo být považováno pouze za poslední možnost.

Pokud máte na výběr, použijte letní oleje jako SAE30 v teplejších podmínkách a zimních olejích, jako je SAE10, v chladnějších podmínkách kvůli změnám viskozity oleje v důsledku teploty.

Rostlinný olej

Rostlinkový olej je další možnost, kterou lze použít v řadě situací a které má určité odlišné výhody-je to levné, pravděpodobně už máte nějaké doma a je to šetrné k životnímu prostředí. Je také snazší odstranit z oblečení, pokud některé na sebe rozlijete.

Rostlinkový olej je obzvláště vhodný, pokud prořezáváte živé stromy, protože stromy nezraní stejným způsobem jako olej na bázi ropy.

Dalším důvodem, proč rostlinný olej je vhodnou alternativou, je to, že má vysokou viskozitu. jeho druhou stranou je, že za chladnějšího počasí je příliš viskózní a nelze jej použít.

Řepkový olej

Řepkový olej je vyroben z řepky a má mnoho stejných výhod rostlinného oleje, když se používá jako náhrada mazacího oleje.

Je šetrný k životnímu prostředí, lze jej použít při prořezávání živých stromů, je levný a je snadno dostupný.

Je tenčí než běžný rostlinný olej, což znamená, že bude mít tendenci létat z řetězové pily rychle.

Vypuštěná hydraulická tekutina

Hydraulická tekutina je podobná motorovému oleji a může být zasunuta do provozu jako mazivo řetězové pily, pokud nemáte nic jiného.

Pokud máte přístup ke strojům s hydraulickými čerpadly, bude to snadno dostupné a snadno se sklízet. ale je to také znečišťující látka a bude mít negativní dopad na životní prostředí.

Další nevýhodou je, že má tendenci vyschnout rychleji než jiné náhražky oleje řetězové pily, takže budete muset použít více, abyste udrželi mazání motorové pily.

Důležité tipy pro použití alternativních olejů

Řetězové pily jsou navrženy tak, aby palivo v nádrži a oleji v nádrži došlo současně. To znamená, že je vždy na vrcholu dohromady, minimalizujete riziko neúmyslného použití motorové pily bez mazacího oleje.

Abychom to však fungovali, musíte použít doporučený typ oleje. a pokud používáte náhradu, může být olej použit mnohem rychleji než palivo. To znamená, že byste mohli pokračovat v používání nevyplněné řetězové pily poté, co olej vyprší, aniž byste si uvědomili.

Abyste tomu zabránili, měli byste při prvním používání náhradního oleje zaplnit olejovou nádrž i palivovou nádrž současně a poté při práci sledujte oba. Tímto způsobem uvidíte, jak rychle se olej používá, a budete vědět, zda musíte být připraveni jej doplnit.

Také, kdykoli pracujete s řetězovou pilou, pokud si všimnete, že konzumuje mnohem více paliva než obvykle, může to být způsobeno zvýšeným třením mezi barem a řetězem.

Toto je jisté znamení, že vaše řetězová pila není mazaná, takže byste měli zkontrolovat, zda máte v nádrži stále olej a zvažte vyzkoušení jiného oleje, pokud olej, který používáte, nedělá práci.

Použijte správný olej. ale jsou k dispozici náhražky

Nejlepší olej pro vaši motorovou pilu je pravděpodobně ten, který výrobce doporučuje. pokud však nemáte žádné k dispozici nebo se chcete ušetřit trochu peněz, existují další možnosti. a mnoho z nich může pracovat téměř stejně jako skutečná věc.

Nezapomeňte to připnout!