Může kovová mlýnka na oříznutí úhlu nebo oceli. Řezání brusky úhlu

Může kovová mlýnka na oříznutí úhlu nebo oceli?

Na příslušných deskách je docela běžná, a to je: „může kovová mlýnka na úhlu?„Krátká a jednoduchá odpověď? Absolutně!

Ve skutečnosti se v moři ručně držených řezacích nástrojů pro kovy zdá, že úhel mlýnek je nejvšestrannější z parta pro kovové práce.

Ale pokud do své sbírky nástrojů přidáte úhel mlýnek, pokud pravidelně stříháte kov nebo udržujete věci jednoduché a levné pomocí důvěryhodné pily?

Může úhel mlýnky proříznout kovem?

Nejlepší úhlové brusky jsou vyrobeny tak, aby prořízly tvrdší kovy, stejně jako cihly nebo beton, takže pokud jde o trvanlivost, nebudete mít žádné obavy. Dobrý mlýnek se stane nutností a ne luxusem při práci s kovy nebo dokonce oceli.

Nyní, když jste průměrný diyer, obvykle nebude hackovat do husté oceli denně, kvalitní mlýnek je určitě jediným nástrojem, který budete chtít v zadní části kamionu nebo dílny, když se budete snažit provádět rychlé řezy do kovových materiálů.

Čas, který vyžaduje úhlový mlýnek, aby prořízl část závitové tyče ve srovnání s hackerskou pilou, je překvapivý. Jednoduše řečeno, úhlové brusky jsou obrovským spořičem času, pokud jde o řezání kovu.

Proto nepřekvapuje, protože tento konkrétní nástroj je trvale používán celá řada různých obchodů, včetně těch lidí v automobilovém průmyslu, HVAC, instalatérství a mnoha dalších.

Brouky se primárně používají pro renovační a leštící kovové materiály, takže by vás nemělo překvapit, že pokud budete mít správný disk vybavený, můžete na něm mít dokonce i povrchy z nerezové oceli.

Všimněte si, že byste neměli chodit do procesu bez jakýchkoli opatření. Zatímco brusky úhlu jsou skvělé pro hackování v hliníku nebo kovovém pažbě, pro začátečníky existují určité bezpečnostní úvahy.

Co lze použít k řezání kovu?

No, pokud jste stále uvízli ve 20. století, kde elektrické nářadí, jako jsou úhlové brusky „Hacksaw“.

Hacksands lze použít pro jednoduché úkoly pro kutily, jako je řezání kovových pažby, as dostatečným tlakem byste měli být schopni napájet něco trochu silnějšího s dostatečným rozlišením a nafouknutí.

Nyní, pokud to nezní jako vaše sklenice Jacka Danielse, vždy byste se mohli připojit ke zbytku společnosti v 21. století a využít úhlový mlýnek pro všechny vaše budoucí práce v kovovém zpracování.

Všechny vtipy stranou, pokud používáte správný broušený disk nebo řezací kolo pro váš konkrétní brusku (model), řezání a broušení kovových materiálů budou absolutním vánkem.

Tady je můj přesvědčivý případ, proč byste měli použít úhlový mlýnek pro řezání kovu; výztuž, úhel železa, plech a téměř cokoli jiného.

Mechanismus mlýnku na úhlu

Jak jsme již zmínili výše, úhel mlýnek je jedním z nejpopulárnějších produktů na příslušném trhu. Existuje celá řada různých variací brusců úhlu; přicházejí v různých velikostech a s nebo bez kabelu.

Osobně je podle našeho názoru jít s bruskou bezdrátou odrůdou. Power Tools of the Wortelless variace poskytují více než adekvátní sílu a mnohem větší všestrannost.

Ale zda používáte mlýnek na šňůru nebo ubrus bezdrátu, je opravdu irelevantní, protože buď prořízne kov. To, co chcete přemýšlet, je velikost a řezná kapacita brusky. Zdá se, že nejběžnějším přijatým mlýnkem úhlu je model 4-1/2 palce.

Pokud půjdete s kabelovou bruskou, měli byste očekávat motor s kapacitou výkonu přibližně 9 ampérů; to bude více než dost, aby se vypořádalo s většinou tvrdých materiálů.

I když jdete, pokud jdete po bezdrátové trase, nechoďte na nic menšího než mlýnek na úhlu s využitím bezkartáčového motoru s 20V lithium-iontovou baterií. Bearní brusky jsou většinou všechny 4-1/2 palce z hlediska kapacity a zvládnou cokoli z mírného výroby kovu nebo oceli, obnovy betonu nebo měděné potrubí.

Kromě toho všeho, dobrý úhel mlýnek zahrnuje podložku spinneru, pohodlnou rukojeť a ochrannou čepel nebo kryt disku. Vím, že to všechno zní hezky, ale jak přesně můžete použít úhlové brusky k řezání kovu? Možná proto, že to může dosáhnout až 15 000 rotací za minutu.

To je upřímně sakra hodně síly generované ručním energetickým nástrojem. Ale stačí k konstruktivně nařezání litinové potrubí s úhlový mlýnek nebo tlustý kov/ocel? Pojďme to zjistit.

Jak řezat kov s úhlový mlýnek

Nyní, když jsme vytvořili koncept úhlové brusky pro kovovou práci, je čas jít dál a zjistit, co přesně je nejlepší metoda sekání kovu s bruskou.

Musíme navrhnout, že tento proces není vždy stejný, protože různé modely mlýnek na úhlu fungují jinak.

Přesto, opatření, která musíte přijmout, jsou při pokusu o řezání kovu nebo oceli velmi podobná.

může, kovová, mlýnka, oříznutí

Řezání kovu s úhlový mlýnek-krok za krokem

 • V první řadě byste měli zajistit, abyste pro tento proces měli všechny požadované nástroje. Kromě úhlové brusky to zahrnuje zdroj energie a dlouhý kabel (pokud se nejedná o bezdrátový model), spolu s ušími, bezpečnostními brýlemi, c-clamp a adekvátní kovový mezní disk. V neposlední řadě byste měli mít kov, který chcete řezat, nastavit a připravit.
 • Jakmile budete mít všechny nástroje nastavenou a připravené na místě, je čas připravit úhlový mlýnek na proces řezání. To se provádí připojením příslušného kovového mezního disku a umístěním vřetenové matice na správné místo. Také, pokud úhel mlýnek, který používáte, je bezdrátová, je čas ji zapojit do zdroje energie.
 • Dalším krokem je opravit kov a označit řez trvalým značkou. Jakmile to uděláte, je čas zahájit proces. Držte úhel brusky oběma rukama a začněte řezat s pevnou přesností. Sledujte řádek, který jste dříve označili, a ovládejte zpětný backback a zajistíte, že řezání je lehké a hladké.

Všimněte si, že pokud je třeba změnit směr, měli byste to udělat velmi pečlivě bez intenzivních nebo náhlých pohybů.

Tímto způsobem se budete chránit před zraněním a zajistíte, aby řez zůstal přesný. Jakmile budete hotovi, zkontrolujte jakékoli drsné okraje a použijte je k opravte.

Osobně doporučujeme dokončit jakýkoli řez, který začnete v celém rozsahu. Dělat to na půli cesty a ponechat to pro další běh může pouze zvýšit šanci na nepřesný a ošklivě vypadající řez.

Když řešíte silnější kovové nebo ocelové materiály s bruskou, trpělivost je ctnost, kterou bohužel možná budete muset vlastnit.

Může úhel mlýnek nakrájet ocel?

Opravdu záleží na řezné kapacitě mlýnku na úhlu a na velikosti/typu disku, který používáte. Kromě toho všeho je tloušťka materiálu, který budete řezat, určujícím faktorem pro odhad potenciální hloubky řezání oceli.

Nejen to, že řezací disky jsou k dispozici v různých tloušťkách a budete muset vybrat ten disk správné velikosti.

Předpokládejme však, že používáte mlýnek na 4-1/2 palce (jako většina lidí) s plochým diamantovým mezní čepelí pro řezání nerezové nebo mírné oceli. Pro řezání nerezové oceli byste měli použít 1 mm nebo 1.6 mm bez železa.

Pokud řezáte tenké kovové materiály, jako je plech, bylo by nejlepší použít 1.0 mm nebo 0.8mm řezací disk. Kterýkoli z těchto disků bude vykazovat čistší řez a minimalizuje jakékoli potenciální zabarvení v důsledku snížení tloušťky čepele, což povede k menšímu přenosu tepla.

Při použití úhlové brusky pro řezání nebo kovový kov nebo hliník pomůže využití maziva pily zachovat životnost disku a eliminovat možnost štípání.

Jak hustá z oceli může střih mlýnku na úhel?

Nyní, pokud budete sekat silnější, těžší ocel, jako je výztuž nebo strukturální ocel, jako je úhel železa, budete potřebovat řezací disk mezi 1.6 mm nebo 2.5 mm v tloušťce. Využití silnější čepele jako 2.Řezné disk pro sekání přes hustou ocel má nějaké nevýhody.

V některých případech může dokončený řez vašeho ocelového obrobku vykazovat známky zabarvení kvůli snížené rychlosti čepele s větším vybavením disků. Proč to je? V podstatě kvůli nárůstu tření.

Takže v závislosti na tom, jak hustý je materiál a jak čistý nebo řezaný očekáváte, můžete vždy zvážit další energetický nástroj pro řezání kovu.

Buď kovová řezací kruhová pila, nebo kovová kotleta jsou dva z obvyklých podezřelých, kteří se objevují, když jsou přesnost a jemnost považována za prioritu při řezání husté, husté oceli.

Ale pokud jste jen zájem, je provést rychlé řezy, kde přesnost a celkový vzhled jsou v každém případě promyšlená. Jen nezapomeňte použít doporučené disky, kdy je třeba.

Na závěr

Stejně tak může kovová mlýnka na oříznutí nebo dokonce hustá ocel? Ano, rozhodně to může. Na konci dne může být použití úhlové brusky pro řezání kovu vysoce efektivní a extrémně bezpečné, pokud máte s sebou správné vybavení a bezpečnostní nástroje.

Pokud jste nikdy předtím neřízeli mlýnek, budete potřebovat malou praxi, abyste zvládli umění efektivního krájení a dicingu uvedené materiály. To znamená, pokud provozujete tento výkonný nástroj pro ruční ruční nástroj se správným řezaným diskem.

Nakonec se ujistěte, že jste při ovládání mlýnku v bezpečí s plnou kontrolou, a při provozování nástroje vždy noste správné ochranné bezpečnostní brýle. Takže jen zbývá jen vybrat ten pravý řezací disk a váš materiál volby a snadno se stříhat kov.

Jsem Ray, celoživotní tesař, který strávil lepší část mého života prací na staveništích na západním pobřeží Spojených států.

V té době jsem to doslova viděl ve stavebnictví jako profesionální dodavatel.

Není toho moc, s nimiž jsem se během své 30leté kariéry nesetkal, proto důvod, proč jsem jedním z hlavních přispěvatelů ve skautovi nástroj. Navíc, pouze psaní o práci, určitě poráží skutečnou práci. ‍‍

Jak nařezat beton s úhlový mlýnek: řezací beton s úhlový mlýnek

Zjistíte, že jednání s betonem je úkol náročný na práci, který je ve většině stavebních projektů velmi běžný. Naštěstí, pokud máte kolem sebe mlýnek úhlu, můžete jej snadno použít k proříznutí tohoto tvrdého materiálu. Je pravda, že toto není jediný nástroj pro řešení konkrétního, ale je to nejpraktičtější, nejúčinnější a nákladově efektivnější možnost pro diyers. Pro těžkopádné řezání betonu však budete potřebovat betonovou pilu. Přestože není mnoho kroků k řezání betonu pomocí úhlové brusky, v této příručce je třeba vzít v úvahu několik aspektů, najdete vše, co potřebujete vědět o úhlové brusky a jak na to Použijte jej k řezu betonu!

Může broušení úhlu řezat beton?

Úhel mlýnky lze skutečně použít k řezání betonu, mimo jiné, ale pouze pokud je vybaven správným připojením. Broušení betonu s úhlovými brusky je dalším populárním použitím pro tento nástroj! Začněme se základy pro ty, kteří jsou v tomto vybavení nováčkem. Úhlové brusky mají kulaté přílohy zvané disky (nebo kola, když jsou silnější než ½ palce), které jsou namontovány na převodované hlavě poháněné motorem. Existují určité typy disků, které jsou speciálně navrženy tak, aby řezaly beton, a protože motor způsobuje, že se točí při velmi vysokých rychlostech (obvykle mezi 8000 a 11000 ot / min), jsou opotřebovány, dokud se nestanou malými a musí být nahrazeny. Díky rychlosti mlýnku a síle disku můžete snadno provést ostré hrany v betonovém bloku a dokonce vyhladit betonové povrchy. Čtěte dále a zjistěte, jak si vybrat disk Grindera pro řezání betonu.

může, kovová, mlýnka, oříznutí

Jaké připevnění potřebuji k řezání betonu pomocí mlýnku na úhel?

Je důležité si udělat čas na pochopení výhod (a nevýhody!) různých stylů a vazby příloh úhlu mlýnek ze dvou důvodů. Prvním je vyhnout se poškození vašeho obrobku a druhého, aby efektivně pracoval. Specifické přílohy řezání betonu se nazývají diamantové drsné čepele a mají ocelové jádro s ostrým okrajem vyrobeným ze syntetických diamantů. Pokud jde o materiály disků, jsou to vaše nejlepší a jediná možnost. Například kovové mezní disky nebudou tak efektivní, protože se proříznou pomaleji přes tak hustý materiál, jako je beton, takže jsou lepší pro broušení a řezání kovů. Nezapomeňte získat diamantový disk, který lze použít pro mokrý i suchý řez betonu. I když můžete používat suchou řezací čepel s vodou nebo bez vody, mokrý čepel musí být použita s vodou, pokud jde o tvar okraje čepele, máte několik možností: segmentované diamantové čepele segmentované: mají segmentovanou segmentovanou ráfky s ventilačními gullety (prostor mezi segmenty). Tyto separace pomáhají extrahovat řezání prachu a zbytků a ochlazení čepele. Rovněž přidávají do čepele malý stupeň flexibility, takže ji lze použít pro náročné úkoly bez praskání. Segmentované okrajové čepele se používají pro suché i mokré řezání, ale mějte na paměti. Něco, co je třeba zvážit při nákupu segmentované ráfkové čepele, je abrazivita materiálu, který řezáte. Čím více je materiál abrazivnější, tím širší by měly být gullety. TURBO RIM Diamond Blades: Mají ve svém kovovém těle chladicí otvory, v blízkosti středu. Tyto malé segmenty jsou navrženy tak, aby čerpaly teplo, prach a trosky, zatímco se čepel otáčí. Turbo ráfkové lopatky se používají pro suché i mokré řezání a protože jsou v neustálém kontaktu s materiálem, nabízejí čistší a plynulejší řez. Můžete se také setkat s nepřetržitými čepelemi ráfků, ale měli byste se od nich držet dál, protože nemají gullety nebo díry. Mohou být použity pouze pro řezání mokré, protože je to voda, která vychladne čepel a omyje nahromadění prachu. Používají se pro řezání křehkých materiálů, které jsou náchylné k štěpení, jako je mramor, žula, porcelánová dlaždice a keramická dlaždice. Diamantové čepele jsou obvykle drahé, ale jejich všestrannost z nich dělá dobrou investici. Úhel mlýnky vybavené jednou z těchto čepelí může nakrájet vše od kamene po žula, litinu a zdivo. Jednoduchým slovům, na řezání betonu s úhlový mlýnek budete potřebovat diamantovou drsnou čepel, která má buď segmentovaný okraj pro hrubé řezy, nebo turbo okraj pro čistší řezy.

Jak používat úhlový mlýnek k řezání betonu?

Nyní, když víte, jak vybavit mlýnek na úhel pro řezání betonu, můžete se dozvědět správný postup a techniky pro provoz tohoto nástroje, počínaje bezpečnostními opatřeními, která byste měli přijmout.

Připravovat se

Všechny elektrické nářadí mohou být nebezpečné, pokud nejsou správně zacházeny, a úhlové brusky nejsou výjimkou. Různé modely mlýnek mohou mít různé funkce, které vyžadují konkrétní bezpečnostní opatření, proto si přečtěte pokyny výrobce. Chcete.li se vyhnout jakýmkoli nehodám a následným zraněním, měli byste vždy nosit své osobní ochranné vybavení (PPE). Kompletní vybavení pro řezání betonu zahrnuje následující položky: Bezpečnostní brýle. na ochranu vašich očí před jiskry a zbytky produkované řezáním. Uší. chránit vaše uši před hlasitým hlukem vyvolaným bruskou. Duchová maska ​​nebo obličejové štít. aby se zabránilo vdechování jakéhokoli oxidu křemičitého nebo betonového prachu při řezání. Rukavice. pro lepší přilnavost a zabránění náhodným řezům na rukou. Bezpečnostní boty. chránit vaše nohy před jakýmikoli betonovými úlomky, které by mohly odletět dolů. Pevně ​​padnoucí oblečení. aby se zabránilo zachycení látky.

Příprava vašeho pracovního prostoru, brusky a betonu

Bezpečnostní opatření nezahrnují pouze vaši osobu, ale také váš pracovní prostor. Delkture oblast, věnujte zvláštní pozornost na podlahu, aby se zabránilo jakýmkoli nehodám a zabránilo zakopnutí a pádu. Pokud jde o přípravu mlýnku na úhlu, měli byste disk vždy nastavit před připojením nástroje do zdroje energie. Je to docela snadné, stačí otevřít vřeteno, vložte diamantový disk podle vašeho výběru a poté upevněte matici vřetena na místo. Nezapomeňte se ujistit, že mlýnek i disk jsou před jejich použitím v dobrém stavu. Zapněte nástroj a spusťte jej asi 30 sekund, abyste zkontrolovali, zda je vše zajištěno a funguje tak, jak by měl. Nakonec musíte připravit konkrétní kus, na kterém budete pracovat. Označte místo, kde chcete provést řez pomocí kusu křídy a pokusit se udržet okraje co nejjasnější. Pokud chcete snížit malé kousky betonu, bloků nebo desek, měly by být pevně sevřeny na vaši pracovní stanici, aby se zabránilo nebezpečným skluzu.

Řezání betonu

 • Pokud máte mlýnek na šňůru, zapojte ji do zdroje energie. Jinak přeskočte do následujícího kroku.
 • Upravte stráž čepele tak, aby byla umístěna mezi tělem a nástrojem.
 • Zapněte mlýnku na úhel a nechte disk dosáhnout plné rychlosti, než jej nastavíte na betonovou plochu, abyste dosáhli plynulejších a lepších výsledků.
 • Pevně ​​držíte nástroj oběma rukama, lehce položte disk na rozvržení, které jste označili v úhlu 90 °.
 • Získejte konkrétní kus tím, že vytvoří počáteční divot asi poloviny požadované hloubky, poté mlýnč horizontálně proveďte délku obrysu.
 • Začněte pohybovat mlýncem tam a zpět podél Divota. Možná budete muset vyvinout určitý tlak, ale začít lehce a opatrně. Nenuťte nástroj do betonu a nenechte ho udělat práci místo toho, abyste se vyhnuli zpětnému rázu.

A to je ono, úspěšně jste odřízli svůj konkrétní kus!

FAQ

Lze použít jakýkoli úhel mlýnky k řezu betonu?

Krátká odpověď je ne. Vzhledem k tomu, že beton je velmi hustý materiál, je zásadní, aby vaše úhel mlýnek měl správnou velikost a dostatek síly na to, aby zvládl práci.

Budete potřebovat mlýnek, který je mezi 4 palci a 7 palců a který má motor 5-9 ampérů. Úhlové brusky mohou dosáhnout až 15 ampérů, a pro tento úkol, čím více síly má, tím lepší.

Pamatujte, že těžký betonový řez vyžaduje betonovou pilu. Pokud se k tomu pokusíte použít mlýnek na úhlu, může se stát několik věcí.

Nejviditelnější je, že riskujete nehodu. Za druhé, budete nosit diamantové disky rychleji a budete je muset mnohokrát vyměnit. Díky tomu bude celý proces méně efektivní a dražší. Můžete také přetížit motor a zabít jej.

Existují nějaké nevýhody použití úhlové brusky pro řezání betonu?

Ano, použití úhlové brusky pro řezání betonu má několik nevýhod, ale souvisí hlavně s vyrovnáváním a broušením betonové podlahy.

Brouky obvykle používají disky, které jsou mezi 5 palci a 7 palců, takže práce na velkém betonovém povrchu může trvat hodně času. A co víc, práce na podlaze s úhlový mlýnek vyžaduje, abyste byli na rukou a kolenou, což může být opravdu nepříjemné dělat po dlouhou dobu.

Jak hluboká může střih úhlu?

Při práci na betonu může 4palcový úhel mlýnek přibližně 1 až 1 ½ palce hluboko, zatímco 9palcový úhel mlýnky může jít asi 3 až 3 ½ palce hluboko. Pro beton můžete použít 4palcový mlýnek, který je silnější než 1 ½ palce, ale budete muset otočit kus, abyste pracovali také na druhé straně a dokončit řez. Pokud chcete práci dokončit rychleji, možná budete chtít zvážit použití větší brusky.

Závěr

Děkujeme, že jste si přečetli náš příspěvek o tom, jak řezat beton pomocí úhlu! Úhlové brusky jsou velmi všestranné nástroje, a přestože nebyly navrženy primárně s ohledem na konkrétní, mohou se stát velkým spojencem pro údržbáře, který potřebuje příležitostné a malé betonové řezné práce.

Stačí vybavit mlýnek diamantovou čepelí, oblékat si bezpečnostní vybavení a postupovat podle pokynů, které jsme poskytli!

Ahoj a vítejte v PowertoolGenius! Jmenuji se Liam a za posledních 9 let jsem rozsáhle pracoval s různými elektrickými nástroji a příslušenstvím. Testoval jsem stovky různých značek a modelů a rozsáhle jsem pochopil průmysl a celý můj život jsem pracoval s nástroji!

Poslední příspěvky

Pokud pohráváte s kutilskými projekty nebo stavíte profesionálně, často narazíte na PVC potrubí v nábytku, instalatérské voliči a mnohem více. PVC potrubí jsou užitečné pro téměř jakýkoli projekt, takže můžete ušetřit čas.

Pro inženýrské a strukturální účely můžete použít epoxidové lepidlo, jako je ochrana betonových podlah. Je normální rozlité epoxidy jednou za čas a v této příručce se ukážeme.

O nás

Jsme nadšeni všemi věcmi Power Tools. PowertoolGenius je konečný zdroj pro průvodce nástrojů, recenze a další!

LEGÁLNÍ INFORMACE

Tento web je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu navrženého tak, aby poskytoval prostředky pro weby, aby získal reklamní poplatky reklamou a odkazem na Amazon.com. Jsme kompenzováni za doporučení provozu a podnikání Amazonu a dalším společnostem spojeným na tomto webu.

Spolehněte se na mlýnek na kvalitu úhlu pro řezání, broušení, řezbu a řadu dalších úkolů.

Autor: Timothy Dale a Tom Scalisi aktualizovali 20. května 2022 11:08

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Úhlové brusky jsou všestranné elektrické nářadí, které zvládnou řadu projektů, jako je řezání železné trubky, které nahradí vadný ventil, řezba dřeva do řemeslného nábytku, řezání dlaždic pro backsplash a odstranění spárování z dlaždic.

Výměnné rotující disky. některé vyrobené pro řezání a další s abrazivní hranou pro broušení. mohou být vyměněny na základě aplikace. Pro bezpečnost sedí stráž mezi diskem a popisem pro ochranu operátora.

Pokud jste připraveni přidat tento nástroj do své sbírky, přečtěte si další informace o jeho schopnostech a co hledat v nejlepším úhlu brusky. Každý z nejlepších tipů níže byl vybrán po hloubkovém přezkumu trhu a důkladné prověrky produktu.

 • Nejlepší celkově: Makita XAG04Z 18V LXT bezdrátový mlýn
 • Nejlepší rozpočet: Metabo HPT 4.5-in 6.2-ampérová mlýnka
 • Upgrade výběr: Dewalt 20V max xr bez kartáčovače/mlýnek
 • Nejlepší šňůra: Nástroj Grinder Grinder Porter-Cable, 4-1/2 palce (PC750AG)
 • Nejlepší světelná služba: Nástroj Grinder Grinder Black Decker, 4-1/2 palce (BDEG400)
 • Nejlepší těžká služba: Dewalt Angle Grinder Tool, 4-1/2-inch (DWE402)

Co je třeba zvážit při výběru nejlepšího úhlu brusky

Před kliknutím na „Přidat do košíku“ je několik věcí, které je třeba porozumět. Nejlepší úhlové brusky mohou mít jedinečné rysy, různé zdroje energie a některé by se jednoduše mohly lépe hodit pro podrobnosti. Následující body stojí za zvážení při nakupování kvalitní mlýnek.

Velikost disku

Úhlové brusky přicházejí ve velikostech, označené číslem, které odkazuje na maximální průměr broušení nebo disku, který zvládne. Pro většinu projektů pro kutily, 4-, 4.5- nebo 5palcový disk bude stačit. Ve skutečnosti jsou tyto kompaktní velikosti a hmotnosti ideální pro kutilství, protože větší disky se mohou stát těžkými nebo únavnými.

Větší disky (až 9 palců) se běžně používají v průmyslových situacích odborníky, kteří proříznou silné kousky materiálu. Jak se disk zvětšuje, samotná mlýnka musí být větší, aby zvládla řeznou sílu. To se promítá do těžšího nástroje, který pravděpodobně způsobí únavu rukou dříve, než použití malého mlýnku.

Zdroj energie

Úhlové brusky jsou k dispozici jako kabelové modely (které se připojují k elektrickému zásuvce) a bezdrátové (které používají baterii).

 • Cordované brusky obvykle generují více energie na konzistentní úrovni kvůli přímému připojení k výstupu. Ale kabelové modely omezují uživatele na fyzické umístění a omezují rozsah bez prodlužovacího kabelu. Šňůry mohou být také nebezpečím zakopnutí, a proto je obtěžování při práci na projektu.
 • Obvykle bezdrátové brusky postrádají naprostou sílu jejich protějšků. A funkčnost závisí na kapacitě baterie, takže mrtvá baterie by mohla znamenat prostoje uprostřed projektu. Na druhou stranu, bezdrátové úhlové brusky nabízejí bezproblémovou mobilitu a jsou lepší pro použití v těsných prostorech.

Rychlost

Rychlost brusky úhlu se měří při revolucích za minutu (RPM). Rychlosti se obvykle pohybují mezi 5 000 a 10 000 ot / min, i když některé velmi robustní brusky dosahují až 12 000 ot / min. Mějte však na paměti, že hodnocení RPM je za podmínek „bez zatížení“, což znamená, že disk nic neříká nebo brouší, jen se točí ve vzduchu. Jakmile disk řezá nebo brouší, tato rychlost se výrazně sníží.

Je zřejmé, že čím vyšší je RPM, tím snazší a rychleji může nástroj proříznout cílový materiál. Ale disk se také stává teplejším při vyšších rychlostech a může být zranitelný vůči prasknutí. riziko zranění. Nezapomeňte použít správný disk pro úlohu a poznamenejte si maximální podporovanou rychlost označenou na disku. Například, diskutovaný na 7 500 ot / min, který běží rychleji.

Napětí/proud

Úhlové brusky měří výkon výkonu ve voltech (V) a ampérech (AMPS). Adbedbrezové brusky bezdrátových úhlu používají volty k měření napájení dostupného z jejich baterie, přičemž většina bezdrátových modelů pomocí 18-voltových nebo 20-voltových baterií a odlehlých hodnot v rozmezí od 7.5 voltů na 24 voltů. „Kouzelné číslo“ ve většině bezdrátových elektrických nástrojů je 18 voltů až 20 voltů a nabízí nejlepší kombinaci cenové a funkčnosti.

Odečty napětí na grinderech s kabelovém úhlu označují pouze to, zda je lze použít s vývodem 120 V nebo 220 V. Nakupující mohou posoudit výkonový potenciál kabelových modelů kontrolou amperage, které se pohybuje od 5 amps do 15 ampérů. Větší disky budou vyžadovat větší výstup, takže pro mlýnek na 7 nebo 9 palců očekávejte, že bude mít vyšší výkon výkonnosti.

Strážce rukou

Chránič na úhlové brusky je klíčovým bezpečnostním opatřením, které pokrývá polovinu disku. Jeho účelem je chránit ruce uživatele, zabránit jiskrům a troskám v létání směrem k uživateli a chránit povrchy před poškozením při použití brusky v těsných prostorech.

Některé úhlové brusky mají pohyblivou stráž a jiné mají pevnou stráž. Movivatelná možnost je populárnější, protože umožňuje použití levé nebo pravé ruky a může se přizpůsobit tak, aby lépe chránilo uživatele před létajícími zbytky. Pokud se však ponecháte, může pohyblivý strážce spadnout z jednotky. Pevné stráže jsou robustnější a nehrozí žádné riziko, že by s mlýnkem přicházeli.

Jemný začátek

Protože úhlové brusky jsou rychlé, výkonné nástroje, mohou se trochu popíjet po zapnutí. To platí zejména, pokud je broušení velké a těžké. Voření z motoru může mít za následek skákání brusky úhlu v rukou uživatele, což potenciálně způsobuje vážné zranění.

Pro boj proti zpětnému ránu, technologie soft-start snižuje výstup na motor nejprve a pomalu se zvyšuje, dokud se mlýnek na úhlu nedotkne na rychlost. Tato škrticí kontrola nad výkonem zabraňuje zpětnému vzpamatování úhlu během spuštění, zvyšuje bezpečnost a zároveň snižuje náraz na ruce a zápěstí uživatele.

Tipy pro nákup a použití úhlové mlýnky

Při výběru a použití úhlové brusky mějte na paměti tyto tipy.

 • Nejběžnější projekty pro kutily, ve kterých se bude používat mlýnek na úhel. jako je řezání dlaždic nebo potrubí, kovo, nebo odstranění spárovacích hmot a malty. zřídka vyžaduje více než 4.5palcová bruska.
 • Probíhající vibrace úhlové brusky mohou způsobit to, co se nazývá syndrom vibrací ručního ramene (HAVS), se symptomy včetně bolesti a pocitů nachlazení v prstech uživatele, ztrátu síly přilnavosti a ztrátu pocitu v prstech a rukou. Úhel mlýnky s polstrovaným nebo vibracem absorpčním materiálem na rukojeti může chránit ruce před pokračujícími vibracemi.
 • Při broušení vždy noste osobní ochranné zařízení (OOP) včetně bezpečnostních brýlí/brýlí, ochrany sluchu a ochrany respirací.
 • Před použitím zkontrolujte mlýn. Disky a stráže se mohou mezi použití uvolnit. Utáhněte je před připojením napájecího mlýnku na úhel.

Naše nejlepší tipy

Zatímco všechny tyto informace o nejlepších úhlové brusky by měly být užitečné při nakupování, ve skutečnosti není náhrada za praktické testování. Tom měl to potěšení, že během nedávného projektu zpracování kovů osobně provedl všechny následující úhlové brusky.

Každý z recenzovaných modelů složil naše testy a splnil naše standardy (viz „Jak jsme testovali“, níže), ačkoli Tom našel některé modely lépe pro konkrétní úkoly než jiné. Všimněte si, že všechny následující modely mají pohyblivé stráže a rukojeti šroubování.

Makita XAG04Z 18V LXT bezdrátová mlýn

Makita XAG04Z stojí za to zkontrolovat kdokoli, kdo hledá nejlepší výkon bezdrátového úhlu. Tato horní mlýnka s nejvyšším hodnocením má nejvyšší rychlost 8 500 ot / min díky jeho bezkartáčovému motoru a 18-voltové lithium-iontové baterii. Zvládne to 4.Disky 5- a 5 palců.

Zjistili jsme, že XAG04Z je vynikající pro práci. I když se to nebude chlubit nejvyšší rychlostí, automatické nastavení rychlosti jí umožnilo udržovat rychlost během tvrdých řezů a mletí. Všimli jsme si velmi málo vibrací díky gumové nadměrné přilnavosti a rukojeti a přepínač se ukázal jako obrovský plus.

Jediné nevýhody, které vidím: Sestavení dvoudílného podávání bylo trochu trapné a bylo by hezké, kdyby nástroj přišel s baterií a nabíječkou.

Specifikace produktu

 • Automaticky nastaví nastavení rychlosti a točivého momentu
 • Pomalý start brání skákání nástroje
 • Přepínač uzamčení
 • Velmi málo znatelných vibrací

Získejte mlýnku Makita Angle na Amazonu, Walmart, Home Depot a Ace Hardware.

Metabo HPT 4.5-in 6.2-ampérová mlýnka

Pokud jde o projekty a rozpočty pro kutily, ne každý si může pokaždé dovolit špičkové nástroje. Takže ti, kteří doufají, že ušetří hotovost a stále dostanou kvalitní brusku. Používá 4.5palcové disky, má 6.2-amp motor a točí se při až 10 000 ot / min.

Toto je jeden z nejlepších 4.Možnosti mlýnku na 5 palců pro peníze a užitečnost Metabo HPT byla poněkud překvapením. Líbilo se mi, jak kompaktní a lehké to bylo v mé ruce. Umístění spínače napájení je velmi pohodlné, zejména během řezání.

Funkce uzamčení mi umožnila nakopat a nechat ji dál-velmi užitečné v mém projektu. Moje jediná stížnost je, že Metabo HPT postrádá sílu jiných modelů a 6.Zdálo se, že motor 2-amp se zdálo, že by se mohl během celodenního používání přehřát.

Specifikace produktu

 • Přepínač uzamčení pro dlouhé použití
 • Lehký úhel mlýnky (pouze 4 libry)
 • Nejkompaktnější ze všech testovaných brusky
 • Trochu chybí moci ve srovnání s jinými modely
 • 6.Motor 2-amp není ideální pro celodenní použití

Získejte mlýnek na úhlu metabo na Amazonu a na Lowe’s.

Dewalt 20V Max XR bez kartáčovače/mlýnek

Dewalt’s 20V max xr bez kartáčovače/mlýnek na mlýnek na mlýnek. Tento bezdrátový model využívá sestavu Max XR značky a jeho bezkalátová motor se točí 4.5palcové disky až 9 000 ot / min.

Moje zkušenost s tímto modelem Dewalt byla přesně tak, jak jsem očekával: skvělá přenositelnost a skutečně vynikající síla. Udělal to krátkou práci řezání a broušení, bez šňůry, aby se dostal do cesty. Přilnavost a rukojeť má silnou gumu, udržuje vibrace a únavu na minimum.

Bezpečnostní prvky jsou určitě plus: elektronická brzda zastavila disk do 2 sekund (jiné modely mohou trvat až 10 sekund) a jednoduše vědí, že dojde k důvěře v brzd.

Specifikace produktu

 • Bezpečnost zahrnuje dvoustupňovou spoušť, elektronickou brzdu a brzdu
 • Vynikající ergonomie a anti-vibrace
 • Spousta energie

Získejte dewalt úhlový mlýnek na Amazon, Walmart a Lowe’s. Zkontrolujte zrekonstruovaný dewalt na Amazonu.

Nástroj Grinder Grinder Porter-Cable, 4-1/2 palce (PC750AG)

Tento produkt Porter-Cable je jednou z nejvyšších možností brusky úhlu pro spolehlivý výkon. Tento model má těžkopád 7.Motor 5-amp, který točí A 4.5palcový disk při rychlostech až 10 000 ot / min, což poskytuje spoustu rychlosti a energie pro použití dílny.

Porter-Cable Grinder se cítil opravdu ve svém prvku na mém kovoobráběcím projektu, manipulaci se střihy a pěkně mletí. I když to nemá nejvíce moc ve srovnání s ostatními na našem seznamu, je to docela blízko. Je to také jeden z jediných brusky, které mají tradiční spouštěcí přepínač, který jsem cítil, že je snadno použitelný a intuitivnější než většina. Také se mi opravdu líbila nejvyšší pozice pro připevnění držadla, protože to může být řezání mnohem zvládnutelné.

Jedinou negativním, který stojí za zmínku, je, že kontrola vibrací není špičková, takže ačkoli to může trvat celodenní použití, ruce a zápěstí uživatele by mohly unavit.

Specifikace produktu

 • Pozice rukojeti s nejvyšším namontovanou
 • Pohodlný přepínač spouště
 • 7.Motor 5-amp má dostatek energie
může, kovová, mlýnka, oříznutí

Získejte Porter-Cable Angle Grinder na Amazon, Walmart a Lowe’s.

Nástroj Grinder Angle Black Decker, 4-1/2 palce

Pokud hledáte nejlepší mlýnek na úhlu pro řezbu dřeva, broušení, odstraňování spáry a další projekty lehkého agentury, může být nástroj Black Decker’s Angle Grinder nástroj. Tento cenově dostupný model je vybaven 6-ampérem, který produkuje až 10 000 ot / min rychlosti a je kompatibilní se 4.5palcová broušení a řezání kol.

Black Decker prodává tento model na uživatelích Light-Duty, a tam vyniká. Tento velmi cenově dostupný model je snadno použitelný, částečně díky svému spouštěči. Systém montážního systému tří pozic funguje pro spoustu scénářů, jako je řezání a broušení v neobvyklých úhlech. Jen neočekávejte, že černý decker bude zpracovávat těžkopádné úlohy, jako jsou projekty velkého kovu po dlouhou dobu, protože má pouze 6-ampisový motor.

Specifikace produktu

 • Spousta schopností za cenu
 • Tříhopoziční rukojeť, včetně horního hor
 • Spouštěcí zámky do pozice

Získejte mlýnek na úhlu Black Decker na Amazon, Walmart, Home Depot, Lowe’s a Ace Hardware. Zkontrolujte zrekonstruovaný černý decker na Amazonu.

Nástroj Grinder Angle Dewalt, 4-1/2-palcový (DWE402)

Projekty s těžkými lidmi, jako je svařování výroby a řezání. Tento statný stroj má 11-amp motor a otočí se 4.5palcová broušení a řezání kol při rychlostech až 11 000 ot / min.

Zjistil jsem, že DWE402 je ideální mlýnka pro mou práci, i když ne každý bude potřebovat její schopnosti a vysokorychlostní schopnosti. Prořízl úhel železa rychleji než kterýkoli jiný mlýnek a udělal krátkou práci mých velkých, hrudkových, amatérských stupňů (i když je to určitě nástroj pro třídy a tlačítko pro zvyšování rychlosti na základně rukojeti hodně pomohlo).

I když se jedná o jeden z nejlepších brousů s proměnným úhlem rychlosti, ani ovládání vibrací DWE402, ani jeho přilnavost nevěda.

Specifikace produktu

 • Schopnost pro-stupeň
 • Velmi rychlý a silný
 • Vysoce aperage motor pro těžkopádné práce

Získejte dewalt úhlový mlýnek na Amazon, Walmart a Lowe’s.

Náš verdikt

S ohledem na přenositelnost a sílu je Makita XAG04Z skvělou volbou pro téměř jakýkoli domácí díl. A pro ty, kteří potřebují nejlepší úhel mlýnky pro řezání kovu a dalších těžkých svarových materiálů, má Dewalt DWE402 výkon a rychlost, aby odpovídala.

Jak jsme testovali nejlepší brusky úhlu

Někdy mám nejlepší práci na světě. Už několik měsíců jsem měl na svém talíři projekt (stavět svařovací vozík), a tak se to stal ideálním projektem pro testování těchto horních úhlu brusců. Pro každý model jsem použil stejnou sadu řezných a broušení.

Použil jsem každou mlýnek k proříznutí úhlu železa a přepínání brusky mezi každým řezem, dokud jsem se necítil pohodlně se silnými a slabými stránkami každého modelu. Zaznamenal jsem, že řezáte všechny kousky pro svařovací vozík, abych zjistil, jak dlouho trvalo každý střih a jak snadné to bylo použít. Po odříznutí všech kusů jsem svařoval vozík dohromady (poněkud těžce rukou přiznávám, protože je to už několik let, co jsem naposledy svařoval).

S těmi velkými, statnými svary, které jsem mohl oslovit, jsem použil každou mlýnek, abych je srazil, aby se splatil. Opět jsem si všiml snadného použití a manipulace. Nakonec jsem měl vše, co jsem potřeboval pro tyto recenze poctivé mlýnky na úhlu. stejně jako vozík pro mého nového svářeče.

Nakupování použitého nebo zrekonstruovaného úhtního brusky

Historicky by většina lidí zvážila myšlenku utrácet dobré peníze za použitý nebo z druhé ruky, ale dnešní zrekonstruované modely nejsou pochybným vybavením nalezeným při prodeji sousedního dvora. Renomovaní výrobci a maloobchodníci již nějakou dobu nabízejí renomovaní nebo obnovené produkty, jako jsou úhlové brusky vedle nových modelů.

Myšlenka je taková, že když je možná komerčně životaschopná oprava, sníží se na odpad. což je vždy dobrá věc. Může také nabídnout kupujícím příležitost získat produkty, které by jinak mohly být mimo jejich rozpočet.

Neměly by to být nástroje, které byly poraženy k smrti po dobu 364 dnů a vráceny v den, kdy záruka vyprší. Je pravda, že často byli vyzkoušeni jiným kupujícím, ale budou vráceni v relativně krátkém zpátečním okně. Jindy by to mohly být nástroje poškozené při tranzitu nebo ve skladu.

Stejně tak jsou zrekonstruované brusky úhlu dobré? Podle našeho názoru ano. Existuje každá šance, že by mohli představovat skutečnou smlouvu. Na Amazonu a Walmartu jsou mimo jiné některé zajímavé nabídky na zrekonstruovaných nebo obnovených úhel. Je však zapotřebí péče a zdravého rozumu.

 • Určete typ mlýnku na úhlu, který chcete jako první. Podívejte se na nové modely. Pak se podívejte, co můžete získat na renovovaném trhu, který se blíží těmto specifikacím.
 • Udržujte pevnou opěrku svého rozpočtu. Je snadné se unést. Myšlenka je zde ušetřit peníze nebo získat lepší hodnotu.
 • Měli byste hledat značné snížení nákladů. Pokud úspora ušetří pouze 10 procent nebo 15 procent, může být lepší koupit nové. Ujistěte se, že přesně víte, co je zahrnuto. Bezdrátové nástroje často nezahrnují například baterii ani nabíječku.
 • Než si objednáte, nezapomeňte zkontrolovat záruku a vrácení. Nedělejte předpoklady, i když jste již dříve koupili od maloobchodníka.

I když jsou zrekonstruovány, rekonstruované nebo obnovené nástroje často vynikající, vždy existuje šance, že by to mohlo být chláp. Koupit z renomovaného zdroje. Jakmile dorazí, zkontrolujte mlýnek na úhel, takže pokud máte problém, můžete získat peníze zpět.

Časté časté

I s dostatečným pozadím na nejlepších úhlu bruscích můžete mít několik dalších otázek. Zde odpovídáme na některé z nejběžnějších dotazů o brusky úhlu, takže zkontrolujte níže uvedené informace, které potřebujete.

Otázka: K jakým druhu úkolů mohu použít úhel mlýnku?

Nejběžnější využití úhlových brusky je kovová broušení a řezání, jako je ocel pro svařování nebo kovové potrubí. Jsou však také užitečné pro řezbářství, refinischovu a další projekty. Někteří faréři je dokonce používají k oříznutí kopyta.

Otázka: Jak funguje mlýnek na úhel?

Po připojení správného disku pro úlohu podržte úhlový mlýnek ve dvou rukou pro bezpečnost a zabezpečení (počáteční točivý moment nástroje způsobí, že skočí). Stiskněte spoušť dolů nebo stiskněte spínač napájení a disk začne otáčet. Přesuňte mlýnku, dokud rotující disk nekontaktuje materiál, který chcete řezat.

Po dokončení uvolněte spoušť nebo vypněte tlačítko napájení a počkejte, až se disk přestaneme úplně otáčet před umístěním na bezpečné místo, a mějte na paměti, že disk je stále horký kvůli tření způsobenému během operace. Odpojte napájecí kabel nebo odpojte baterii a nechte nástroj vychladnout.

Otázka: Kolik stojí mlýnek na úhel?

Úhel mlýnek se může pohybovat v ceně od pouhých 30 do 200, i když je běžnější, že tyto nástroje stojí asi 80 až 100.

Otázka: Jak naříznete kov s mlýnkem úhlu?

Použijte kovový řezací disk na úhlové brusky pro proříznutí olova, železa, mědi a dalších kovů bez problému. Otočné plátky čepele snadno přes kov, ale je důležité nosit bezpečnostní brýle a rukavice, protože během procesu broušení se vyrábí značné množství jisker.

Otázka: Jak narazíte dlaždice s dlažkou úhlu?

Úhel mlýnky vybavené zděnými disky lze použít k proříznutí dlažebních kamenů bez velkých potíží. Změřte a označte, kde chcete snížit finišer, poté jej umístit na pracovní stůl. Zapněte mlýnku a začněte pomalu nakrájet na dlažbu. Jakmile jste spustili řez, bude snazší přesně dokončit proříznutí skrz dlažbu.

Otázka: Jak se mění disky na úhlové brusky?

Nejprve odpojte mlýnek nebo odstraňte baterii. Poté vyjměte matici, která drží disk na místě, pomocí továrního klíče zahrnutého s mlýnkem úhlu. Vyměňte disk a utáhněte šroub ořechů pomocí továrního klíče.

Otázka: Jak mohu odstranit disk pomocí Vise Grips?

Disky brusky jsou zajištěny specializovanou maticí, která je obvykle zpřísněna nebo odstraněna přiloženým klíčem. Pokud však ztratíte klíč, matice může být stále odstraněna sadou svěráků. Jednoduše utáhněte zlozrak.

Otázka: Jak správně recyklujete mlýnku na starý úhel?

Místo toho, abyste hodili svůj starý úhel mlýnky do koše, vezměte ji na lokální místo pro recyklaci elektroniky. Obvykle bude mít obec nebo město program pro recyklaci elektronických nástrojů a dalších zařízení, i když některé obchody s vylepšením domů, jako je Home Depot, také nabízejí programy recyklace nástrojů.

Druhy kol a disků s úhlem

Úhel mlýnek je mnohem všestrannější energetický nástroj, než si můžete myslet na první pohled a lze jej najít téměř v jakémkoli obchodním průmyslu, od konstrukce po kovo a dokonce i zpracování dřeva.

To, co je činí tak všestrannými, jsou mnoho různých kol a disků s mlýny na úhlu, které s nimi lze použít, jako jsou broušení kol, odříznutí disků, klapkových disků a další. S těmito různými koly jste schopni dělat vše od řezání kovových listů až po odstranění barvy.

Náš důvěryhodný průvodce diskem s Grinderem prochází různými typy a jak se používají. Poté lépe pochopíte, jak každý funguje a který z nich potřebujete k provedení konkrétního úkolu.

Broušení kol

Broušení kol, někdy nazývané disky Grit, jsou snadno nejznámější z jakéhokoli dostupného a nejoblíbenějšího kvůli jejich obecné povaze. Jsou k dispozici v několika různých velikostech až do 10 palců a v různých stupních tloušťky pro řešení konkrétních projektů.

Broušení kol přicházejí v různých úrovních štěrku. Nižší čísla štěrků jsou hrubší, zatímco vyšší očíslovaná štěrk bude méně hrubá. Brousová kola s nízkým obsahem gritu jsou ideální pro drsnou a rychlou práci, kde se nebojíte o hotový vzhled vašeho projektu. Pokud chcete plynulejší povrch, jděte s vysokým drsným broušením.

Hlavním použitím pro broušení je odstranění přebytečného materiálu z povrchu projektu. Mezi další použití patří příprava kovu na svařování, čištění řezů a několik dalších použití, a proto je broušení považováno za univerzální disk.

Cut-off Wheels

Cut-off Wheels vypadají podobně jako broušená kola, ale slouží mnohem jinému účelu. Rozlišovacím rysem mezního kola je jeho tenký design, který jim umožňuje provádět přesnější řezy v kovových tyčích a listech. Vzhledem k jejich tenkému designu mohou být tyto disky nebezpečné, takže nezapomeňte nosit správné ochranné vybavení.

Kola přicházejí v různých tloušťkách, z nichž každá má své vlastní výhody a nevýhody. Čím tenčí disk, tím rychlejší řezy lze provést, ale čím více budou křehké. Silnější disk je silnější a méně pravděpodobné, že se během řezu deformuje. Pokud je disk ohnut lichým směrem, rozbije se a pošle střepy kolem místnosti, které by se mohly ukázat nebezpečné nebo povede k vážnému zranění.

Cut-off kola se používají primárně pro řezání různých kovových kusů, včetně kovových tyčí, trubek a malých kousků plechu nebo desek. Mohou být také použity k odříznutí svarů nebo zkrácení šroubů, které jsou příliš dlouhé.

Chlapná kola

Chlapné kolo nevypadá tak, ale funguje velmi podobně jako tradiční brusné kolo. Odděluje se tím, že poskytuje mnohem jemnější dokončení vašeho projektu a je běžně používán pro dokončení práce. Disk je vyroben z mnoha překrývajících se abrazivních listů, nazývaných klapky, odtud jméno. Existuje několik možností štěrku se stejnou metodou vyššího počtu štěrků, tím plynulejší je povrch.

Obvykle se přepnete na chlopní kolo poté, co povrch již bude zpracován s broušením. Jak se klapky opotřebovávají, je odkrytá nová štěrk, takže kolo bude vždy pracovat ve špičkovém stavu. Fungují dobře pro odstranění drobných nedokonalostí, jako jsou otřepy nebo škrábance a odstraňování rzi nebo leštění povrchu. Tyto typy kol úhlu mlýnek se běžně vyskytují v obchodech s autobody a obchody s kovoobráběním a výrobou.

Drátěná kola

Drátěná kola mají různé styly s na paměti. Mají buď silné, zkroucené štětiny, které jsou abrazivnější pro rychlejší, snadnější práci nebo tenčí, rovnější štětiny, které jsou méně abrazivní pro jemnější, přesné práce.

Tyto typy utahovacích mlýnek se používají k rychlému odstranění rzi nebo k leštění tvrdého kovu. Mohou být použity na měkčích materiálech, ale mohou vést k škrábance na povrchu, takže postupujte opatrně. Drátěná kola jsou také dobrým řešením pro odstranění barvy z povrchu.

Diamantové řezací kola

Diamantové čepele jsou obvykle nejtěžší čepele na trhu a kola řezání diamantů se neliší. Hrany jsou zabudovány diamantovými krupicemi. Kvůli jejich tvrzenému designu mají tendenci vydržet déle než jiné čepele. Čím vyšší je řezací okraj, tím delší disk vydrží a tím odolnější je.

Na většině aplikací můžete rychle a snadněji pracovat. Diamantové disky mohou být použity na některých z nejtěžších materiálů, jako je zdivo nebo kámen, v mokrých i suchých řezacích operacích.

Kola odizorující barvy

Kola odizorující barvy někdy nazývané pásové disky, jsou běžnou alternativou k drátěným kolům při odstraňování barvy z povrchu. Pracují nejlépe při práci na materiálech, které jsou trochu delikátnější, jako jsou měkké kovy, dřevo nebo skleněné vlákno, protože materiál nepoškrábají.

Materiál poly-vlákna používaný v pásových discích je umožňuje lépe pracovat pro práci na měkčích površích bez poškození jejich povrchu. Mohou být také použity k odstranění epoxidu nebo jiných zbytků.

Betonová broušení kol

Někdy možná budete muset úplně odstranit beton z povrchu nebo lak betonu a pro tuto práci je upevňovací kotě. Betonové broušení kol přicházejí v mnoha tvarech a formách. Tato kola jsou vyrobena z pevných materiálů, jako jsou skleněné vlákno a další abrazivní materiály, aby zvládli tvrdou strukturu betonu.

Betonové broušení kola zvládnou mnoho dalších materiálů, jako je zdivo, žula, mramor, kámen a další tvrdé materiály. Jejich make-up umožňuje, aby tyto disky byly v průběhu času dlouhodobé, ale nakonec se budou opotřebovat, takže je budete chtít vyměnit, až začnou čip.

Jako vždy se ujistěte, že při použití úhlové brusky a nosit jakékoli použitelné osobní ochranné vybavení noste správné bezpečnostní postupy. Důležitým věcí, kterou je třeba zvážit, je velikost disku a otáčky rpm brusky úhlu, aby se zabránilo poškození disku, což může vést k zranění. Nejlepší výrobci elektrických nástrojů vyvíjejí každý den nové bezpečnostní technologie, aby pro vás a ty kolem vás zajistili práci s mlýnem na úhlu.

Nakupujte všechny vaše potřeby upevňovacích kol Angle Grinder od některých nejlepších značek, jako jsou Milwaukee, Dewalt, Diablo Tools, Makita, Bosch a další v ACME Tools.