Odizolovač drátů

Nástroj na odizolování vodičů (odizolovací kleště)

profesionální odizolovací nástroj je nezbytný pro rychlé a snadné odizolování vodičů a kabelů. záruka kvality. Běžné nože, boční štípací kleště, kleště nebo štípací kleště jsou ve srovnání s odizolovacími kleštěmi druhořadé. Důvodem je, že pomocí tohoto speciálního nástroje můžete proces čištění automatizovat. Webové stránky systému nabízejí ve svém katalogu širokou škálu produktů. K dispozici jsou modely pro zpracování optických vláken, kroucených párů, jednoduchých vodičů, koaxiálních kabelů nebo napájecích kabelů.

Konstrukce a princip činnosti stripovacích zařízení

Odizolovací kleště mají tvar kleští, ale jsou také výklopným nástrojem. čelisti. Pracovní plocha je však konstrukčně odlišná: na vnitřních upínacích rovinách jsou válcové otvory různých průměrů s pevnými lopatkami. U jiných modelů jsou v pouzdře vybrání pro zásuvky pro konkrétní velikost, kam se umístí okraj odřezávaného předmětu.

Jaké jsou stahováky?

K provedení tohoto úkolu se používají následující nástroje

  • při použití tohoto zařízení nastavte rukojeť na průměr vodiče a poté proveďte řez krouživým pohybem, přebytečný materiál se odstraní rukou, přičemž vnitřní vodiče zůstanou nepoškozené;
  • odizolovač odizolovací nástroj vybavený šroubovací čepelí nastavitelnou na vnitřní straně vodiče; práci provedete tak, že nástroj nasadíte na vodič, sevřete jej, otočíte a protáhnete až na doraz, čímž proříznete vrchní vrstvu;
  • Odizolovací kleště, používají se speciální typy kleští s různě velkými přesnými otvory, čepel takového nástroje je rovná a čelisti jsou rovné. drážkované; toto zařízení je univerzální, hodí se nejen k odizolování vodičů, ale i k dalším druhům práce, jako je ohýbání vodičů, uchopování nebo řezání kabelů;
  • speciální nůž. nástroj pro odizolování vodičů, odstraňování izolace, který vyžaduje zvláštní dovednost; obvykle má pogumovanou rukojeť, rovnou nebo srpovitou čepel, materiál nástrojová ocel.

Kromě toho je k dispozici speciální automatický odizolovač drátů, který se používá nejsnadněji a je ideální i pro začínající odizolovače, stačí nastavit délku a vložit drát do nástroje.

Typy produktů

Výběr zařízení je založen na cílech uživatele. Samozřejmě není rozumné kupovat drahý odizolovací nástroj jen kvůli výměně zásuvky nebo vypínače.

Hlavní typy zařízení používaných k odstraňování izolační vrstvy vodičů:

ZASTARALÉ Recenze Parkside Krimpovací kleště PCZS 231 A1 a Odizolovač kabelů

  • nůž. má pogumovanou rukojeť, nestandardní formát čepele. Při používání nářadí je nutné používat rukavice, aby nedošlo ke zranění. Nástroj by měl být držen v ostrém úhlu k vodiči. To proto, abyste práci prováděli opatrně a nepoškodili kabel. Výhodou výrobku je nízká cena, snadná obsluha. Pro dvojité odizolování je správnou volbou patní nůž, pro kruhový řez se používá nástroj typu zobák se zaobleným ostřím a pro příčný řez hákový nůž (tento nástroj je univerzální a lze jej použít na širokou škálu vodičů);
  • Kleště, štípací kleště. vysoce spolehlivé, dlouhá životnost. Efektivní u tenkých obrobků. Skvělé pro těžko přístupná místa. Přístroje lze použít k odizolování vodičů pod napětím. Vyžaduje pravidelné seřizování šroubu při každém použití jiného vodiče;
  • boční frézy. alternativa k předchozí verzi. Při použití diagonálních štípacích kleští je třeba pečlivě vyvážit mechanickou sílu, jinak hrozí nebezpečí poškození celistvosti kabelů;
  • Multifunkční kleště. mají pogumované otvory různých velikostí. výrobek mění svou funkčnost v závislosti na počtu vodičů. Jeden výrobek může být navržen tak, aby zvládal 3-6 vodičů s různými parametry najednou;
  • Striptérky. nejoblíbenější striptérky mezi uživateli. Řezání se provádí pomocí dvou půlkruhových nožů. Přizpůsobeno velikosti průřezu drátu. Umožňuje provádět přesné zářezy a vylučuje riziko poškození materiálu.

Odstraňovač izolace se dělí na skupiny. Zařazení je založeno na druhu práce. Existují manuální, poloautomatické a automatické modely.

Domácí odizolovací kleště

Důležitou vlastností, kterou mají i ruční odizolovače, je schopnost pracovat pod napětím, ale je žádoucí provádět veškeré práce s vyzkoušeným nářadím a povolením k provádění nebezpečných prací s elektřinou pod napětím. V tomto případě je nástroj testován na poruchu, izolace musí vydržet napětí až 1000 voltů.

odizolovač, drátů

Jednoduché kleště s nastavovacím šroubem se v Rusku osvědčily, jejich ceny začínají na 300 v závislosti na modelu Tyto výrobky, kromě izolovaných rukojetí a verze bez izolace, mohou dokonale odizolovat vodiče v těžko přístupných místech.

Automatická verze odizolovacích kleští této společnosti má stejný soubor funkčních schopností jako kleště společnosti KVT, jedná se o: navlékání očištěných vodičů, ořezávání konců, vyrovnávání délky vodičů, lisování koncovek vodičů s izolací a bez izolace, nastavení nožů.

Důležité! Pro profesionální použití je nástroj vyroben z kvalitní dielektricky testované slitiny. Úvodní stránka

Odizolovací kleště. nástroj na odizolování vodičů, co jsou zač a jak je používat

Odizolování a připojení vodičů je jednou z nejčastějších operací v elektrických instalacích. Tyto zdánlivě jednoduché činnosti mají řadu nuancí. Odizolování vodičů nožem není dobrý nápad, protože pokud nemáte technické znalosti, můžete vodiče poškodit. To způsobí problémy při budoucím zapojování. V tomto článku se dočtete o nástrojích na odstraňování izolace.

Jakým nožem lze odlepit izolaci? ,

Co odizolovává drát nebo proč potřebujete odizolovací kleště

Amatéři vám odpoví, že je možné svlékat se normálním nožem. Můžete to udělat tímto způsobem, ale je tu malý problém. Při odizolování měkkých vodičů s ohebnými lankovými vodiči, zejména v úsecích SAC do 1 kV, se pravděpodobně setkáte s problémy s vedením.5 kV. Mnoho lidí dělá chybu, když se zbavuje.

Tím se zmenší kontaktní plocha a plocha průřezu, protože se sníží počet vodičů.

Odizolování vodičů s plnými nebo slaněnými vodiči představuje další problém. To může způsobit přetržení drátu v místě řezu. To je obzvláště snadné u hliníkových vodičů.

Při odstraňování vnějšího pláště z kabelu se stane něco podobného, co je znázorněno na fotografii: izolace jedné nebo dvou žil se odřízne. K tomu dochází i při podélném řezání vnějšího pláště.

Druhou nejoblíbenější metodou odizolování u amatérů je stříhání a krimpování pomocí diagonálních štípacích kleští nebo břitu kleští.

Ještě nebezpečnější je to při odizolování lankových vodičů, jak ukazuje obrázek níže. Společnost Knipex nicméně vyrábí speciální boční štípací kleště s vroubkovaným ostřím pro odizolování bez poškození 1″ vodičů.5 и 2.5 cm čtverečních. mm.

Pokud používáte nůž, jaký druh nože??

Speciálně pro elektroinstalační práce je určen speciální elektrikářský nůž s patkou.

Její zvláštností je zvláštní tvar čepele a kolmo pájená patka, která umožňuje zachování jádrového pláště po sejmutí běžné pochvy.

Chcete-li s nimi odizolovat drát, musíte konec čepele zatlačit patou čepele směrem k sobě a táhnout ji podél kabelu. Jeho čepel je oboustranně naostřená. Strana, která směřuje k uživateli, musí krouživým pohybem řezat plášť.

Je tu ještě jeden druh striptérky. Zde se kabel upne do držáku nahoře a plášť se prořízne nožem nebo tesákem, jak se také říká. Používá se hlavně k podélnému řezání kabelů, ale může provádět i příčné kruhové řezy.

V zadní části vidíte nastavovací kolečko, kterým můžete nastavit hloubku pouzdra.

Některé modely jsou kombinovány s běžným nožem, což je výhodné pro práci.

Jejich výhodou je nízká cena a konstrukce uzpůsobená pro upnutí kabelu.

Nepodařilo se mi najít společnou klasifikaci striptérů, proto je rozdělíme do několika skupin.

Ty velké říční mají rukojeti jako kleště nebo štípačky na dráty;

Miniaturní odizolovače drátů mají obvykle podobu kolíčku na šaty s pružinovými čelistmi s jedním nebo více otvory nebo podobu uzavíratelného pouzdra s otvory pro různé průměry drátů.

Příkladem vysouvacího odizolovacího zařízení je Jokari 30155 Super Stripper N15.

Jedná se o multifunkční zařízení, které má:

Nůž pro podélné řezání vnějšího pláště;

Křížový nebo kruhový odizolovací nůž;

Zásuvky s lopatkou pro různé průřezy (0.2 4 qt. mm);

Výsuvná univerzální čepel, kterou lze použít k odizolování vodičů starým způsobem odříznutím nežádoucí části izolace.

Jokari však není jediným výrobcem těchto odizolovacích kleští, podobnou kleště vyrábí i známá firma Knipex, která vyrábí elektrické nářadí.

Jedná se o univerzální víceúčelové nástroje.

Dalším typem je jednoduchý pákový odizolovač, který se podobá nůžkám nebo kleštím.

Mají čepele s klínovitým zářezem na čelní straně pro odizolování. Tento nástroj má nastavovací dorazový šroub, kterým se nastavuje průřez drátu.

Jejich hlavní nevýhodou je, že je třeba je upravovat při práci s různými průřezy drátu. Pokud tedy čistíte skupinu stejných drátů, není to žádný problém. Je třeba zvolit optimální stupeň stlačení na prvním drátu a pracovat, ale pokud mají dráty několik průřezů, pokaždé, když je třeba otočit tímto šroubem.

To je nebezpečné, protože je možné omylem odizolovat silnější drát, zatímco čelisti mohou být nastaveny na malý průřez a vy poškodíte vodič, což je opět nepříjemné zejména při práci s vícevodičovými RTG. Výhodou takového nástroje je jeho jednoduchost, univerzálnost a nízká cena.

Pokročilejším typem levných odizolovacích kleští jsou univerzální odizolovací kleště s otvory pro slaněné vodiče na čepeli, jejichž příklad můžete vidět níže.

Jsou také univerzální, ale můžete udělat chybu a vložit drát do špatného otvoru.

Konečně, automatické pákové odstraňovače ve většině případů nemají tyto nevýhody. Automaticky zjišťují plochu průřezu drátu. Řezací část je odpružená a aktivuje se stisknutím rukojetí.

Mnoho těchto modelů má délkový doraz, který umožňuje odizolovat všechny vodiče na nastavenou délku.

Její charakteristickou vlastností je dobrá funkčnost a možnost odizolování vnějšího pláště. odizolovače této konstrukce jsou obvykle dražší než jejich analogy, mezi levnější modely patří ty, které jsou uvedeny níže.

Je to všestranný nástroj, ale z vlastní zkušenosti bych řekl, že je vhodnější pro práci se slaněnými vodiči malých průřezů. Čepele mají také 3 až 5 zářezů pro vodiče a páková konstrukce je udržuje vcelku. Tento odizolovač je lehký a ideální například pro autoelektrikáře.

Další možností pro odizolování tenkých vodičů (do 4 kV) je použití odizolovače vodičů. Hlavním rozdílem je odizolovač, který se podobá nýtovací pistoli.

Jejím hlavním rozdílem je délka odizolování. Ale konce lze odizolovat na jedno kliknutí a jedním tahem (pokud je čepel ostrá a zařízení je dobré). Možná však budete chtít ohnout drát tak, aby se nezastavil na zarážce v čelistech.

Jak správně používat odstraňovač izolace je uvedeno v těchto návodech

V současné době je obtížné najít zařízení, které by plnilo pouze jeden úkol. A pokud elektrikář provádí instalaci ve výšce, například rozvody v podhledu, bylo by prostě nepohodlné brát s sebou celou krabici s nářadím.

Proto je většina odizolovacích strojů vybavena alespoň řezačkou drátů.

Mnoho modelů je také vybaveno lisovačem nebo lisovacím nástrojem pro svorky a oka. Tyto krimpovací rukojeti krimpují svorky jako NSHWI a standardní svorkovnice se samci a samicemi a jsou užitečné zejména pro elektrikáře nákladních vozidel.

Ačkoli není skutečnou náhradou dobrých pákových krimpovacích kleští, je ideální, pokud potřebujete univerzálně použitelný nástroj pro příležitostné neprofesionální použití.

K dispozici jsou také univerzální kleště pro odizolování a krimpování řady svorek.

Čištění televizních a internetových kabelů

K dispozici je také speciální odstraňovač izolace pro čištění televizních kabelů. Od běžného odizolovače se liší tím, že má dvě čepele v určité vzdálenosti, což je výhodné pro následnou instalaci F-konektoru.

Odizolovač. nástroj na odizolování vodičů

Ať už se jedná o elektroinstalační práce doma nebo na pracovišti, odizolovač je praktický nástroj, který dokáže šetrně odizolovat vodič, aniž by ho poškodil. Článek představuje různé typy striptérů. ruční, poloautomatické a automatické. Jsou uvedeny jejich konstrukční vlastnosti a oblasti použití.

Professional Equipment & Technology, Moskva, Rusko. Moskva

Při práci s elektrickými vodiči je nutné odstranit opletení z vodičů. Ať už chcete odizolovat část nebo celou izolaci, má tento postup obrovský funkční význam, ať už jde o domácí nebo průmyslové rozvody.

Odizolování vodičů je rutinní, ale také časově náročná a zodpovědná operace. Existuje mnoho nástrojů, které vám tuto práci usnadní, ale je třeba znát některé nuance při jejich použití a zvážit dlouholeté zkušenosti, abyste se vyvarovali chyb, které by v budoucnu mohly vést k větším problémům.

Při nesprávném odizolování elektrického kabelu nožem nebo nevhodným nástrojem dojde k poškození kovového vodiče. Průřez vodiče v poškozené oblasti se zmenší, zvýší se odpor a může dojít ke zvýšení teploty s rizikem vznícení izolace. Obyčejně řezané dráty se mohou v místě ohybu jednoduše zlomit. U vysokofrekvenčních vodičů střídavého proudu je problém ještě umocněn tzv. skin efektem: proud má tendenci téct v povrchové vrstvě vodiče (vzorec hustoty proudu vypadá jako dutá trubka). U těchto typů vodičů může i malé poškození povrchu vodiče narušit provoz zařízení.

Co také uděláte, když nejsou dva vodiče, ale mnoho vodičů, a každý z nich potřebuje odizolovat?? V takových případech přichází instalatérům na pomoc speciální nástroj. odstraňovač izolace, nazývaný také stahovač izolace.

Při elektroinstalačních pracích se používá k podélnému nebo příčnému řezání izolační vrstvy. Nástroj může také řezat izolaci a kousat vodiče, stlačovat (krimpovat) úseky vodičů, krimpovat očka s pouzdrem, a tím nahradit krimpovací kleště.

Princip činnosti standardního nástroje spočívá v prořezávání vodiče dvěma protilehlými čepelemi, přičemž každá čepel tvoří půlkruh. Když se čepele přiblíží k sobě, vznikne plný kruh, jehož kalibr odpovídá průměru jádra, což znamená, že se prořízne pouze izolační vrstva, aniž by se poškodilo kovové jádro. Dále stačí při pohybu nástroje kolem jádra táhnout za samotný drát a izolační vrstva se bez námahy sesune z konce drátu.

Obr. 1. Jednoduchý odizolovací strojek se dvěma protilehlými čepelemi

Odstraňovače se vyznačují různými tvary. Nástroj může být například konstruován jako kleště s rovnými čelistmi nebo se zahnutými čelistmi a čelní rukojetí, což umožňuje práci ve stísněných prostorech. Odstraňovač je dodáván ve válcovém tvaru, přičemž otvory s noži pro daný rozsah průměrů jsou umístěny příčně. Nástroje jsou obvykle 140-220 mm dlouhé, 10-30 mm široké a 60-130 mm vysoké. Průměrná hmotnost striptérů se pohybuje mezi 50 a 350 g. Každý odizolovač pracuje v definovaném rozsahu průřezů vodičů. Nástroj je často určen pro dráty v rozmezí 0,2-0,5 až 6-10 mm, ale existují i varianty určené pro mikrorozsahy od 0,02-0,2 mm.

Některé odizolovače jsou vybaveny speciálními zarážkami v podobě kovových nebo plastových dílů, které fixují prameny v určité poloze. Jinými slovy, drát po zasunutí do pracovního prostoru nástroje nelze jednoduše zasunout hlouběji, než je koncový doraz, který lze rovněž nastavit. Hloubkový doraz je užitečnou volbou pro mnoho operací stejného typu.

Různí výrobci také označují své nástroje různě, a to nejen alfanumericky, ale také barevně. Například striptéry americké společnosti Ripley mají různě barevné rukojeti pro snadnou identifikaci. Čísla na rukojeti nebo na pracovní části obvykle udávají rozsah průřezů drátu, které lze podepřít. Označení může být buď ve čtvercových milimetrech, nebo ve formátu AWG, který představuje kalibr.

Obr. 2. Rozsah podporovaných průřezů odizolování

Nářadí s rukojetí ze speciálního izolačního materiálu je obvykle opatřeno označením, že je izolováno do 1000 V. Odizolovače s krimpovací funkcí jsou opatřeny žlutými, modrými a červenými tečkami. Ty odpovídají barvám límců izolovaných ok, které lze lisovat konkrétním nástrojem, a konkrétněji jejich průřezu:. Červená barva označuje řez o velikosti 0,25-1,5 mm;. modrá. 1,0 až 2,5 mm;. žlutá. 2,5-6,0 mm.

Přestože odizolovače mají stejný obecný účel, na trhu existuje široká škála různých typů a modelů nářadí. Obecně je lze rozdělit do tří skupin:

Tento typ nářadí se jednoduše nazývá mechanické nářadí, což je třeba mít na paměti při plánování jeho nákupu. Tento název nese díky svým schopnostem, to znamená, že k použití tohoto typu odstraňovače je třeba provést několik mechanických úkonů.

Ruční odizolovací kleště lze snadno zaměnit s běžnými kleštěmi, protože jejich konstrukce je tomuto nástroji velmi podobná: dvě rukojeti, závěs a čelisti. Odizolovací kleště však mají na čelistech zářezy, které se používají k odstranění izolace z vodičů. Při výběru tohoto nástroje stojí za to věnovat pozornost počtu zásuvek na čelistech, jakož i číselnému označení průměru průřezu, které mají silný vliv na konečnou cenu výrobku

Obrázek. 3. DataShark PT-70029 ruční odizolovač

Nespornou výhodou tohoto typu odizolovače je jeho všestrannost, protože s ním lze odkousávat dráty s malým průřezem. Ruční odizolovací kleště navíc umožňují zkomprimovat více konců drátu do jednoho pramene.

Pro každý model existuje jediné pořadí kroků, které jsou navrženy tak, aby správně fungovaly při odstraňování pláště z vodičů, a to:. Je důležité přesně určit průměr drátu a přizpůsobit zásuvku na čelistech odizolovače požadované hodnotě;. umístěte drát do vhodného zákoutí;. Stisknutím rukojetí nástroje drát zakousněte;. krouživým pohybem odstraňte plášť z drátu.

Dražší, ale pohodlnější variantou je poloautomatický striptér. Jeho hlavní výhodou oproti ručním odstraňovačům izolace je, že lze odstranit izolaci z několika vodičů najednou a díky specifické konstrukci není třeba mechanického zásahu

Obr. 4. KVT WS-01D 55948 poloautomatický odizolovací stroj

Navenek je prakticky k nerozeznání od ručního nářadí, ale má jiný pracovní postup:. je zvoleno potřebné vybrání v čelistech podle průměru průřezu drátu;. Vložte drát do požadovaného otvoru;. Zatlačte na rukojeť a odstraňte izolaci.

Kromě těchto operací nemusíte dělat nic jiného, protože zbytek procesu se provede automaticky. Právě kvůli této vlastnosti dává mnoho řemeslníků přednost poloautomatickému odizolovacímu stroji před ručním. Existuje však ještě významnější verze striptýzu, o které bude pojednáno níže.

Tento typ striptýzu se v podstatě neliší od předchozího, až na jednu důležitou výhodu: nevyžaduje výběr správného slotu. Jeho podstata spočívá v jediné zásuvce vhodné pro různé průměry vodičů (obr. 5-7). Na rozdíl od předchozích dvou typů odizoluje automatický odizolovač izolaci čistě, aniž by poškodil samotný vodič. Ze všech kroků při odizolování stačí odizolovač nasadit na drát a stisknout rukojeť.

Obr. 5. Automatická odizolovací souprava ProsKit 8PK-371D

Obr. 6. Automatický odizolovač Knipex MultiStrip 195

Obr. 7. Příklad odizolování pomocí kleští Knipex MultiStrip 195

Nespornou výhodou automatického odizolovače je jeho schopnost pracovat i s dráty s nejmenším průřezem, protože čelisti jsou vybaveny detailním nastavením. Jediným negativním vedlejším efektem je variabilní nastavení zásuvky, což znamená, že tímto nástrojem nelze odizolovat všechny typy vodičů. Tento parametr je třeba vzít v úvahu při výběru automatického odizolovacího zařízení.

Automatický odizolovač navíc dokáže krimpovat vodiče do jednoho celku, stříhat vodiče jako řezačka drátů a plnit několik dalších funkcí.

Kromě tří výše uvedených typů odizolovacích kleští můžete najít také specializované odizolovací kleště používané pro optická vlákna a napájecí kabely.

Nevybírejte nástroj pouze pro jeho přímý účel, je pravděpodobné, že bude schopen plnit „cizí“ funkce, odizolovač by měl být vybrán podle požadovaných podmínek. Při výběru odizolovače je třeba věnovat pozornost také povlaku jeho rukojeti, pokud se plánuje práce s kabely pod možným napětím. Rukojeti by měly být pokryty speciálním dielektrikem a v návodu k použití nářadí by mělo být uvedeno, jakým napětím může materiál chránit osobu používající nářadí.

Pokud potřebujete odizolovač pro každodenní práci v oblasti průmyslové elektroinstalace, je nejlepší volbou automatický nebo multifunkční odizolovač, zatímco pro domácí práci postačí ruční nebo poloautomatická forma.

Odstraňovače izolace (odstraňování izolace)

Odizolovací kleště pro kutily nebo v elektrotechnické praxi jsou potřebné, když je třeba připravit úsek holého vodiče dané délky před pájením, kroucením nebo vložením do svorkovnice, aby byl zajištěn dobrý elektrický kontakt.

Existuje také kratší název “ striptér ”, striptér.

Základní podmínka před zahájením prací. Odizolovávaný kabel musí být bez napětí.

  • Nepoškozujte kabel při odizolování. vnitřní vodič musí mít původní průměr bez řezání.
  • Odstraňte část izolace požadované délky. Při výběru odizolovacích kleští je proto nutné si přečíst technické specifikace a především to, do jaké míry se mohou odizolovací kleště podélně pohybovat. Pokud stačí 5 mm, měl by nástroj odizolovat stejnou délku kabelu.
  • Bez rušení a bez rušení. Za tímto účelem byste si měli koupit striptér od renomovaných značek s pozitivními recenzemi, i když cena bude vyšší. Doporučujeme shlédnout video, jak konkrétní model odizolovače kabelů provádí odizolování kabelů.
  • Vhodný pro velký počet operací, aniž by ztratil své výkonnostní vlastnosti.

Odstraňovač je navržen pro jednoruční ovládání a skládá se z následujících součástí.

Konce přímo spojují části, které kabel odizolují, s čelistmi se zářezy nebo jinými součástmi. Jejich konstrukce může být poměrně složitá. Protože je nástroj umístěn uprostřed panelu nástrojů, lze jej během půl sekundy vrátit zpět “1 průchod” Odizolovač kabelů je navržen tak, že uchopíte a uvolníte rukojeti, přidržíte odizolovávaný kabel, uchopíte izolaci nástrojem a okamžitě ji odstraníte.

urychluje proces tím, že vrací nástroj do výchozí polohy.

Pro odizolování kabelů s průřezem menším než 1 mm, které se snadno lámou.

Kromě nejběžnějších kulatých kabelů, pro které je určena většina mechanických odizolovacích kleští a kabelových svazků, existují speciální nástroje:

  • odizolovací kleště pro odizolování kroucených párů vodičů;
  • pro koaxiální kabel. Nástroj musí jemně oddělit vnější plášť televizního kabelu, aniž by došlo k přeříznutí opleteného stínění;
  • K odizolování plochého kabelu;
  • kombinované striptéry. Ty složitější, včetně celé řady užitečných funkcí pro instalátory telefonů, instalátory internetových kabelů a elektrikáře;
  • kleště pro krimpování konektorů a ok;
  • odizolovač kabelů;
  • pro krimpování zapalovacích kabelů automobilů.
  • Diagonální štípací kleště nebo štípací kleště na drát s kruhovým zářezem odpovídajícím konkrétnímu průměru. V tomto případě je nutné kabel pro odizolování táhnout ručně, a pokud se kruhové otvory na řezných hranách výrazně liší z hlediska průřezu odizolovávaného vodiče, nelze dosáhnout výsledku.
  • Izolaci můžete očistit nožem starým způsobem, ale hrozí velké riziko, že uděláte hlubokou rýhu a kabel se zlomí.

V internetovém obchodě Electronoff můžete zakoupit nářadí na odizolování kabelů značek Intertool, Proskit, Sigma za výhodné ceny. Na vaši žádost vám bude striptér doručen poštou na Ukrajině.

Takový šikovný nástroj, jako je stringer, obvykle potřebují ti, kteří provádějí kabelové práce (odizolování, odizolování) v elektrických místnostech, stejně jako elektrikáři a specialisté instalují televizi a internet. Jedná se o ruční odizolovač kabelů s funkcí krimpování, který umožňuje snadno a spolehlivě odstranit polypropylenovou nebo vinylovou izolaci z jakéhokoli kabelu s proudovými i optickými částmi.

Hlavní řezné části jsou vyrobeny z nerezové oceli a rukojeť z plastu nebo pryže. Odizolovače drátů lze nabízet v různých provedeních, která závisí na účelu zařízení. Pro kroucenou dvojlinku je to jedna, pro automobilové kontakty masivnější, pro koaxiální kabel s funkcí krimpování.

Stručně řečeno, odizolovací nástroj musí být vybrán pro konkrétní použití a účel. Přestože je možné zakoupit multifunkční model, který je univerzálně vhodný na všechno. Koupit nástroj pro odizolování na Ukrajině přesně podle vašich požadavků.

Jak vypadají odizolovací kleště?

Tyto nástroje pro odstranění izolace v Kyjevě nabízí nejširší sortiment internetový obchod přední ukrajinský implementátor rádiových komponentů a zařízení Electronoff. Spolupracujeme přímo s nejlepšími světovými výrobci, poskytujeme záruku na výrobky a povinný certifikát kvality. Odizolovací nástroj si zde můžete objednat s přídavnou maticí, která umožňuje obnažit živé části i u nejtenčích kabelů o tloušťce až 0,5 mm. Standardně s maticí, která odizoluje dráty o průměru od 0,5 milimetru do jednoho centimetru.

Striptér si můžete koupit na webových stránkách s doručením po celé zemi. Koneckonců, je populární nejen v zemi, jako je Ukrajina, ale po celém světě. Dodávka odizolovacího nástroje Electronoff specialisté mohou provést ve městech, jako je Kyjev, Charkov, Oděsa, Lvov a malých městech. Existuje možnost vlastního dodání z hlavního města.

Jaký nástroj na odizolování zvolit?

Katalog společnosti obsahuje více než tři desítky produktů této kategorie. Odstraňovací nářadí můžete zakoupit od společností Hanlon, INTERTOOL, ProsKit, Sigma a YATO. Jedná se o přední světové značky, které při výrobě používají vysoce kvalitní legovanou ocel o vysoké pevnosti 56 Rockwell a vyšší. Při správném používání vám tedy nástroj na odstraňování izolace bude sloužit mnoho let.

Pogumované rukojeti téměř všech nástrojů mají protiskluzový účinek a nevedou elektrický proud. To zvyšuje provozní bezpečnost nástroje na odizolování kabelů, který si musí koupit každý, kdo odizolovává kabely. Doplní arzenál nástrojů, které potřebujete doma. Pokud zařízení umí nejen odizolovat, ale také krimpovat kontakt, pak bude cena takového nástroje pro odizolování vodičů o něco vyšší. Tímto způsobem však můžete získat multifunkční zařízení dva v jednom.

Při výběru byste měli věnovat pozornost také funkčním vlastnostem zařízení, konkrétně tomu, zda odizolovací nástroj volí rozsah tloušťky kabelu automaticky nebo ručně podle speciálního značení. Také si můžete zakoupit odizolovací zařízení KVT s podsvícením pracovního prostoru, což je důležité pro montéry internetu a kabelové televize ve špatně osvětlených vchodech a technických podlažích. Za zmínku stojí také kapesní nářadí na odstraňování izolace vodičů, které můžete mít vždy po ruce k provádění jednoduchých technických prací, k dočasnému připojení kontaktů. Vypadá jako malý podlouhlý kovový kroužek, kterým můžete protáhnout šňůru, abyste odhalili jeho živé části. Nevýhodou tohoto odstraňovače izolace je však možnost poškození kovu kabelu, proto jej nejlépe používají profesionálové. A pro ty, kteří je příliš nepoužívají, zvažte automatický odizolovač. je jednodušší a bezpečnější použít jakýkoli nástroj na odizolování kabelů. Cop zůstane na svém místě a přebytečný cop se odstraní bez větší námahy a zručnosti.

Chcete-li na šňůře pracovat, musíte ji nejprve odpojit od napětí vypnutím buď samostatného jističe, nebo celého přívodu napájení do místa. Samozřejmě byste si měli nejprve koupit kleště pro odizolování na Ukrajině v důvěryhodném obchodě. Jakmile máte veškeré potřebné vybavení, přeřízněte šňůru podél okraje, přiložte nástroj na konec, pevně jej zafixujte a jemně vytáhněte směrem nahoru. Vzhledem k tomu, že nejčastěji si můžete koupit odizolovač pro odizolování vodičů na Ukrajině, je poloautomatický, stojí za to změřit tloušťku kabelu, pokud ji neznáte. U těchto modelů je nutné pro správné provedení práce vložit do konektoru vodič správného průměru.

Pokyny před zakoupením odstraňovače izolace

Abyste zabránili rozbití zakoupeného výrobku dříve, než bude pozdě, postupujte podle malých pokynů v návodu k použití. Pokud je tloušťka pláště menší než jeden milimetr, můžete si místo matrice koupit odizolovací kleště se speciálním šroubem. To je vhodné pro levné modely s plastovým krycím dílem. Vzhledem k velkému množství modelů pro koaxiální kabely, kroucenou dvojlinku, automobilové svorky doporučujeme zakoupit univerzální nástroj pro odstraňování izolace. Jeho další název je kombinovaný, protože jeho konektory jsou vhodné jak pro kroucenou dvojlinku, tak pro napájecí a televizní kabely.

Takové nářadí se hodí do každé soupravy, na speciální opasek řemeslníka, do kufru atd.п. Není nutná žádná speciální údržba; stačí občas použít speciální kapalinu (UA) na kompresní mechanismus a je to. Samozřejmě je třeba správně používat všechny odizolovací kleště, aby nedošlo k poškození kovových a plastových částí a pogumovaného podkladu. Pro twist pair stripper je důležité často měnit nebo brousit čepel, aby zůstala ostrá a řezala, ale netrhala plášť. Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, vaše odizolovací kleště zůstanou dlouho v dobrém stavu a nebudou předčasně selhávat.

Kde koupit odizolovací kleště?

Každý zákazník si klade otázku, kde sehnat kvalitní a odolný výrobek za nejlepší cenu? Jakýkoli odizolovač drátů, jako je například odizolovač kvt, který lze koupit na Ukrajině, by měl být zakoupen pouze na stránkách spolehlivých a důvěryhodných online tržišť. Takový prodejce musí úspěšně působit na trhu již řadu let. A také vzbudit důvěru díky mnoha pozitivním referencím zákazníků.

Takže nástroj na odizolování vodičů a odizolovač kabelů s dodáním domů stojí za to koupit na webových stránkách společnosti Electronoff. Všechny výrobky jsou před odesláním zákazníkovi důkladně testovány na výkon. A naši profesionální online poradci vám vždy rádi pomohou. A poradí vám, který nástroj na odstraňování izolace je vhodný pro vaše potřeby. Zařízení vám bude doručeno v co nejkratší době kurýrem, poštou nebo doručovací službou na vaši adresu. Získáte tak kvalitní odizolovací kleště s dobrým poměrem ceny a výkonu.

odizolovač, drátů

Jak odstranit izolaci bez poškození

Odizolování vodičů vyžaduje opatrnost, protože pouhá chyba může vést k přerušení průřezu nebo poškození jádra a chybné instalaci s následnými důsledky. Odizolovací kleště jsou nezbytnou výbavou každého elektrikáře, protože usnadňují práci a zvyšují kvalitu práce. A vzhledem k relativně nízké ceně levných modelů Digitus nebo Topex má smysl pořídit si je i do domácnosti.

K odizolování vodičů bez jejich poškození potřebujete regulátor síly a polohování nožů, které mají pouze speciální nástroje.

Co jsou odizolovací kleště?

Odizolovač je ruční elektrický nástroj, který se používá k odizolování vodičů. Jedná se o symbiózu bočních štípacích kleští a kleští. Umožňuje:

Odříznutý kus utáhněte podél drátu;

Vyvarujte se poškození vodiče a narušení průřezu;

Odizolovač je podobný odizolovači drátů. Fungují však na jiném principu. Jednoduše strhnou drátěný povlak. Musí být předem rozřezána. V opačném případě zůstanou zubaté hrany. Existuje také možnost poškození vodiče pod napětím kleštěmi.