Příprava a obsluha pásových pil

Pásové pily na kov. praktický průvodce

Pásové pily na kov jsou řezné nástroje používané na pásových pilách pro opracování široké škály různých tvarů a velikostí kovů. Prvky řemenového kotouče jsou pojmenovány:. Výška pilového pásu. jmenovitý rozměr pilového kotouče od špičky zubu k zadní části pilového pásu Výška zubu. vzdálenost mezi špičkou zubu a základní čárou Zadní úhel. úhel zadní plochy zubu měřený vzhledem ke směru pohybu pily Přední úhel. úhel přední plochy zubu měřený vzhledem k čáře řezu kolmé ke směru pohybu pily Řezná hrana (prořez). sklon nebo úhel zubu vzhledem k rovině pilového pásu, který umožňuje volný chod pilového kotouče a hrany zubu Délka pásové pily. Velikost pilového pásu závisí na modelu pásové pily.

Obrázek 1. Název prvků pilového pásu

Obrázek 2. Identifikace prvků pásma

Obrázek 3. Názvy prvků pásové pily

Obrázek 4. Název prvků pásu

Materiál břitu Hlavní třídy materiálu pásu jsou uvedeny v tabulce 1:

Materiál má homogenní jemnou strukturu a vysoké mechanické vlastnosti. To vede k nižšímu sklonu k odlupování a odlamování.

Poznámka: v podmínkách vysokých vibrací a rázů (tenkostěnné materiály, sériové řezání) vykazuje M42 často lepší výsledky než M51 nebo PM. Je to proto, že materiál „M42“ má vyšší pevnost než materiál „M51“ nebo „PM“. Použití „M51“ nebo „PM“ v aplikacích s vysokými vibracemi a rázy vede k důlkovému opotřebení břitu ještě před opotřebením třením.

Tvar zubu Tvar zubu určuje. proniknutí do řezaného obrobku;. Pevnost zubů;. Kapacita mezizubní dutiny;. pevnost webu;. Vysoké řezné síly.

Základní tvary zubů pilových pásů jsou následující

Standardní tvar zubu

Standardní tvar zubu se používá pro obrábění široké škály materiálů. Vhodné pro řezání materiálů od konstrukční oceli až po obtížně řezatelné materiály.

„Pilana Strong M42, Pilana Aggressive M51,

Odolnost proti důlkovému obrábění se zvyšuje bez újmy na kvalitě řezu kombinací dvou tvarů zubů, z nichž každý má svou vlastní funkci. Optimální pro řezání materiálů od konstrukční oceli až po různé výrobky z měkké oceli.

Zuby s ochranou (profilový zub)

Chráněný zub (profilovaný zub) brání pile v příliš hlubokém řezu do materiálu. Konstrukce zubů nabízí vysokou odolnost proti zadírání a je optimální pro řezání profilů.

Doporučení pro použití pilových pásů

Zuby nových pilových pásů po frézování a broušení mají nerovnoměrnou výšku a nastavený bok zubu a ostré břity bez ochranných fazet. Aby vydržel řezný tlak, který vzniká při řezání, musí být špička zubu přebroušena. Tím se vytvoří zpevňující úkos a zarovnají se řezné hrany zubů. pokud neprovedete hrubování a budete řezat s vysokým posuvovým tlakem, mohlo by dojít k odštípnutí nebo prasknutí boku zubu a zkrácení životnosti pily.

Začněte s novým ostřím:. Nejprve určete vhodnou řeznou rychlost pro řezaný materiál podle vlastností řezaného materiálu a návodu k obsluze stroje;. zahajte proces ponorného řezání při 50% posuvu a o 30% nižší rychlosti, než je pracovní rychlost (na strojích, kde je rychlost během řezání nastavitelná);. V tomto režimu kotouč zaběhněte na 25-30 minut a poté postupně zvyšujte řeznou rychlost a posuv na doporučené provozní podmínky;. Začněte řezat nový obrobek rychlostí posuvu nastavenou na konci předchozího řezu.

Poznámka: Pokud během lapování dochází k nadměrnému hluku a vibracím, měli byste snížit a plynule upravit rychlost posuvu. Nedlakujte na materiály s tvrdostí vyšší než 280 HV u běžných čepelí a 320 HV nebo vyšší u čepelí pro materiály s vysokou tvrdostí. Řezání lze brát v úvahu pouze jako vodítko. Řezné údaje musí být zvoleny individuálně tak, aby se zabránilo vibracím a chrastění během počáteční doby řezání.

Nenajíždějte na tvrzené materiály! Nepoužívejte novou pilu k dokončení řezu, který byl zahájen jinou pilou!

Režimy řezání Rychlost předřezu pásové pily lze nastavit podle řezaného materiálu podle tabulky. Upozorňujeme, že skutečná řezná rychlost musí být nastavena podle tuhosti a odolnosti stroje proti vibracím. Při nastavování hodnot v tabulce je třeba brát v úvahu hluk při řezání, tvar, tloušťku a barvu třísky.

Optimální řezný výkon je výkon, při kterém každý zub pilového pásu odřízne určitou tloušťku třísky. Pro dosažení takového výsledku je nutné zvolit správné údaje: rozteč zubů, rychlost pilového pásu a rychlost posuvu pilového pásu. Rychlost posuvu pilového pásu lze nastavit podle typu řezané třísky.

Standardní životnost pilových pásů na kov Průměrná životnost pilového pásu je dána délkou pilového pásu a mechanickými vlastnostmi řezaného materiálu. Záleží také na rozměrech řezaných obrobků a jejich průřezu. Obecně praktické zkušenosti ukazují, že životnost nože je 1 1,5 m2 řezaných obrobků na 1 m délky nože. Při řezání tenkostěnných profilových materiálů se výrazně snižuje životnost pilového kotouče.

Aby byla zaručena výše uvedená odolnost, je nutné nože správně používat:. Vyberte si typ nože a frézy podle typu a tvaru řezaného materiálu;. Volba rozteče zubů odpovídající šířce řezu;. Provedení lapování nového nože, které spočívá v provedení prvních řezů při snížené rychlosti;. K čištění nože od třísek používejte hnací kartáče a správně je umístěte vzhledem k noži;. Kontrolujte mezery mezi vodítky nože;. Zajistěte potřebné napnutí pilového pásu;. Dodržujte minimální vzdálenost mezi vodítky kotouče a řezaným obrobkem;. Používejte chladicí kapalinu vhodné kvality a koncentrace;. Dávkové řezání obrobků s malým průřezem;. Nenechávejte pilový kotouč běžet na nečistotách; před provedením řezu očistěte povrch obrobku;. Vést přísnou evidenci počtu řezů.

Doporučená síla napnutí pilového pásu Při nastavování pilového pásu je nutné nastavit správné napnutí pilového pásu. Nedostatečný přítlak může způsobit vůli v noži, což vede k odchylkám od přímosti řezu. Při příliš velkém tahu může dojít k předčasnému přetržení pásu, přetržení pásu. Hodnota tahové síly závisí především na šířce pásu. Jedná se o tabulkovou hodnotu a platí pro všechny typy bimetalových pil. Měřeno v N/mm2 nebo kgf/cm2 (viz tabulky 4 a 5). tabulka). Při konstrukci pásové pily se napínací síla vypočítá jako ¼ meze kluzu pásu. Tuto hodnotu napětí pásu nelze zaměňovat s hodnotou uvedenou na stroji.к. Potřebný hnací tlak pro pohon stroje k dosažení doporučeného napnutí pásu je uveden na zařízení. Tento tlak je nastaven výrobcem řezacího pásu při jeho instalaci ve výrobním závodě.

Tahová síla, N/mm2, MPa

Výměna pilového pásu Při výměně pilového pásu používejte ochranné rukavice a ochranné brýle. Pořadí kroků při výměně pilového pásu:. Odpojte napájení;. Uvolněte napětí pásu;. Odstraňte sítě;. Odstraňte pásy z vodicích lišt;. Otevřete ochranné kryty;. Odstraňte sítě z lamel;. Odstraňte třísky z vodítek a řemenic;. Rozbalte nový web;. Rozbalte nový web. Neupouštějte;. Nastavte pásy a zkontrolujte směr zubů;. Namontujte pilový pás na lamelové kladky;. Zavřete ochranné kryty;. Vložte web do vodítek;. Nastavte napnutí pásu (vyhněte se místům skřípnutí);. Vyrovnejte vodicí lišty;. Nastavení vodicích mezer;. Zavřete všechny stráže;. Zapněte stroj (několikrát otočte, aby se pásy konečně umístily na lamelové kladky);. Zkontrolujte vůli mezi pásem a přírubou napínacích a hnacích řemenic. V případě potřeby upravte. Optimální mezera je 1-2 mm.

Doporučení pro nastavení a provoz pásové pilyPři nastavování pilového pásu nastavte správné napětí pilového pásu. Při nedostatečném přítlaku by se pilový kotouč mohl prohnout, což by vedlo k odchylkám od rovnosti řezu. Pokud je napětí příliš vysoké, může dojít k přetržení popruhu. Velikost napětí závisí na šířce pásu. Při konstrukci tažených rámů se tahové napětí vypočítá jako ¼ meze kluzu pásnice. Tyto údaje o napětí čepele by neměly být zaměňovány s údaji na strojích, protože.к. Potřebný tlak v pohonu stroje pro doporučené napnutí pásu je uveden na zařízení. Tento tlak je nastaven výrobcem pásové pily při její instalaci ve výrobě.

Chladicí maziva se používají k mazání a chlazení plechu v místech řezu a k odstraňování hoblin. Například z koncentrátu můžete vyrobit 100 kg pracovní chladicí kapaliny v množství 5 %. Za tímto účelem vezměte 95 kg studené vody a nalijte do ní 5 kg koncentrátu, tuto směs mechanicky promíchejte. (Chladicí roztok lze připravit ve stroji.). Výsledkem je 5% průsvitný roztok chladicí kapaliny. Barva od bílé po světle žlutou. Řešení je připraveno k provozu a má vysokou úroveň výkonu.

Není přípustné používat řeznou kapalinu v koncentraci nižší než 5 %, protože to vede ke ztrátě jejích technologických vlastností a korozi dílů. Pokud je koncentrace provozního maziva nižší než 5 %, opravte ji koncentrovanějším roztokem chladicí kapaliny až na 5 %. K měření koncentrace použijte refraktometr. Podrobnější informace o doporučeném použití chladicí kapaliny naleznete na našich webových stránkách.

Základní principy a typy broušení pásových pil

Dřevoobráběcí stroje, ty nejdražší nebo cenově nejdostupnější, dovážené nebo domácí, pro řezání řeziva nebo pro truhlářskou dílnu. jsou to jen mechanismy, které v podstatě jen protahují pásovou pilu materiálem, čímž zajišťují výrobu konečného výrobku. Kvalita hotového materiálu, ať už se jedná o „obchodní desku“, nebo o neohoblovanou desku, její geometrické rozměry přímo závisí na kvalitě přípravku pásové pily, který se otáčí na řemenicích stroje. Příprava pily probíhá ve dvou krocích: broušení a nastavení zubů. Bez pochopení principů a typů přípravy pásové pily nebude ani ten nejdražší stroj vyrábět řezivo, které bude na trhu skutečně žádané.

Jak zabránit předčasnému zlomení pilového pásu. Správné ostření pilových pásů na dřevo zahrnuje v zásadě 3 operace

  • odstranění mikrotrhlin, které se tvoří v zubní dutině
  • tvarování správného úhlu náběhu a úhlu záběru
  • odstranění zátěžových bodů

Všechny tři kroky jsou nesmírně důležité a jsou nezbytnými články logického řetězce: „příprava řezu = dlouhá životnost pásové pily“. Pokud některý z kroků vypadne nebo je nesprávně proveden, zaručeně to pluh brzy zničí a vyřadí z provozu.

Je třeba také poznamenat, že pilové pásy se mohou zlomit v důsledku nesprávného nastavení stroje. Nejméně jednou za 2 týdny zkontrolujte seřízení a neporušenost kolejnic, ložisek a dorazů.

Typy strojů na broušení pilových pásů:

1) Ostření se provádí jemným brusným kotoučem určeným speciálně pro pilové pásy (bakelitové nebo keramické).

2) Broušení pomocí kotouče Elbor (Borazon).

Broušení pilových pásů úzkým brusným kotoučem.

Tato metoda je již minulostí. Ostřičky pro pásové pily s bakelitovými nebo keramickými kotouči mají mnoho různých nastavení a zohlednit všechny nuance a vyvarovat se chyb je pro začínajícího řemeslníka poměrně obtížné. Mezi ně patří otřepy, drsný povrch (otřepy), nedostatečné drážkování, vytváření špatných úhlů zubů pásové pily. Jak bylo uvedeno výše, to vše vede k nevyhnutelnému selhání řezných nástrojů.

Snad jedinou výhodou, kterou lze vyzdvihnout, jsou relativně nízké náklady na stroje a nástroje.

Faktory ovlivňující správné ostření pilových pásů při použití úzkých brusných kotoučů

  • Technický faktor (správné nastavení stroje ve všech osách, vstupní a výstupní úhly, výška vybrání, hloubka úběru kovu)
  • faktor nástroje (správný výběr brusného kotouče, úhel kotouče, velikost zrna atd.).д.)
  • Lidský faktor (často hraje nepříjemnou roli lenost a nedostatek pozornosti ze strany mistra, což vede k tragickým následkům)

Broušení pilových pásů pomocí kotouče Borazon.

Příprava řezných nástrojů pro stroje s diamantovými nástroji je moderní a spolehlivý způsob, jak se vyhnout problémům při řezání řeziva a získat správné geometrické rozměry dřeva.

Na rozdíl od úzkých kruhů profil CBN přesně kopíruje profil zubu pilového pásu. Kotouč se neustále otáčí kolem své osy, pohybuje se nahoru a dolů, brousí drážky, rohy a odstraňuje pnutí při jednom průchodu. Proces je automatický, pásová pila je posouvána speciálním pohonem.

Přesnost broušení závisí na správném výběru profilu brusného kotouče. Nejběžnější profil pilového pásu:

Profil 4°/32° vzácnější profil, určený pro velmi tvrdé dřevo, suché dřevo a pro použití v chladných ročních obdobích. Profil 9°/29° je určen pro tvrdé dřevo v chladném období. profil 10°/30°. univerzální profil, používaný především v jižních a středně velkých regionech s mírným klimatem. Profil 13°/29° je vhodnější pro měkké dřevo, zvyšuje rychlost řezání

Životnost kotoučů CBN závisí na následujících faktorech

1) Správná volba „profil pilového kotouče. profil ostřicího kotouče“ (pokud je tento bod porušen, ostřicí kotouč se v místech nesouladu „olysá“)

2) Kvalita a vrstva borazolového povlaku

3) spolehlivý dodavatel (dodáváme pouze kvalitní, zkušenostmi a časem prověřené nástrojové čepele od výrobců jako Wood-Mizer a Astron)

4) chladicí systém a správný výběr chladicí kapaliny

Příprava a obsluha pásových pil

Základním pracovním nástrojem moderní pásové pily je pilový pás speciálně svařený v kruhu. pás z nástrojové oceli s řeznými hranami.

V průběhu práce se pracovní hrany postupně otupují, což vede ke zhoršení kvality práce. Proto je nutné pilové pásy pravidelně brousit a seřizovat.

Příprava a obsluha pásových pil

Naše společnost nabízí ukrajinským výrobcům v dřevozpracujícím průmyslu nejnovější technologie, nástroje a zařízení pro efektivní práci podniku. Veškeré práce jsou podporovány naším partnerem, světovým lídrem ve výrobě dřevoobráběcích nástrojů. MFLS Forezienne (Francie). Nabízíme kompletní sortiment dřevoobráběcích nástrojů, konkrétně: úzké a široké pásové pily, kotoučové pily různých výrobců, hoblovací nože, frézy, brusné kotouče, stelit, vrtáky, lasery, pravítka, razítka na značení dřeva, razítkovací automatické podavače, kladiva na válcování, fluorescenční a značkovací tužky a mnoho dalšího. Zajišťujeme také servis a renovaci vašich nástrojů (svařování, broušení, kování, válcování, svařování trhlin, rovnání atd.).д.).

Naše společnost nabízí ukrajinským výrobcům v dřevozpracujícím průmyslu nejnovější technologie, nástroje a zařízení pro efektivní provoz podniku. Všechny práce jsou podporovány naším partnerem, předním světovým výrobcem dřevoobráběcích nástrojů. MFLS Forezienne (Francie).

Pásové pily od 3 mm. do 260 mm. od předního světového výrobce MFLS Forezienne (Francie). Exkluzivní a patentovaná jakost oceli FORESTILLSvařeno, válcováno na profil kladky, broušeno a stelitováno na profesionálním zařízení Vollmer (Německo) a MFLS FOREZIENNE (Francie).Nabízíme také vysoce profesionální servis a údržbu nářadí v novém servisním středisku společnosti:Svařování pásovou pilou od 15 UAH. na šev;Stellitng pásových pil od 4,00 грн. za zub;Stellitng pásových pil od 10 UAH.Volba parametrů řezného nástroje v závislosti na vlastnostech zpracovávaného materiálu.V současné době je společnost MVM-Kiev Ltd. schopna vyrábět hotové stelitované pásové pily a poskytovat poprodejní servis a opravy na nových moderních zařízeních Vollmer a Forezienne MFLS (broušení, svařování, válcování, stelitování, odstraňování trhlin a další).Vysoce profesionální odborníci těchto společností byli schopni vyškolit naše operátory ve všech specialitách technologie: svařování, válcování, stelliting, broušení předních, zadních a bočních hran.Všechny práce jsou prováděny podle technologických schémat vypracovaných výrobcem pásových pil Forezienne MFLS (Francie) a před odesláním hotových výrobků procházejí dodatečnou kontrolou kvality.Na přání zákazníka můžeme vyrobit pily s kruhovým svarem, svařované a přírubové nebo svařované, přírubové, stelitované a broušené.Na požádání vám můžeme nabídnout odbornou instruktáž o přípravě pily a provést komplexní diagnostiku vaší techniky řezání. Francouzští specialisté vám pomohou identifikovat a lokalizovat technické problémy a poradí vám, jak je řešit.

MWM-Kiev a Forezienne MFLS NAŠE KVALITA, VÁŠ NÁZOR.

Příprava široké pásové pilyPokud jste si u nás zakoupili široký pilový kotouč a potřebujete jej přivařit ke kroužku určité velikosti, srolovat jej zpět nebo srolovat nahoru, zeptejte se nás. Naši specialisté provedou všechny potřebné operace v nejkratších termínech:- řezání pilového pásu na míru (podle rozteče zubů);- svařování pilového pásu a žíhání svaru;- čištění svaru.Aby však pásová pila fungovala, je třeba provést řadu operací:• Válcování pilového pásu• Profilování zubů pásové pily• Povrchová úprava stelitu (stelliting)• Broušení zubů pásových pilVšechny operace jsou plně automatizované na německých strojích VOLLMER.

PRAVIDLA PRO PÁSOVÉ PILY DO ŠÍŘKY 50 MM

NASTAVENÍ ZUBŮ PÁSOVÉ PILY Nastavení zubů je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují řezný výkon pilového kotouče.Nastavení zubů. je lineární rozměr výchylky zubu při daném úhlu vzhledem k rovině lopatky. Čím více je nastaveno ozubení, tím širší je záběr a tím větší je řezný tlak.Při pohledu ze strany zubu by měly být zuby nastaveny v tomto pořadí: rovně, ohnuté doleva, ohnuté doprava. Zuby nastavené vlevo a vpravo se používají k řezání, přímému. pro podání. Při podélném řezání by nastavení zubů na jednu stranu nemělo přesáhnout polovinu tloušťky pilového kotoučePři broušení zubů a snižování výšky pilového kotouče již není nastavení nutné, zuby se musí nastavit znovu.Nastavení pilového zubu by mělo být symetrické. V opačném případě dojde ke zkosení řezu. Nastavení v závislosti na výšce lopatek by mělo být:h ‹ 4,5 mm 2/3 výšky zubu › 4,5 mm. 1/2 výšky zubu ostření zubů pásové pily se v průběhu práce otupí, stejně jako řezné prvky všech ostatních nástrojů. K faktorům ovlivňujícím rychlost opotřebení patří písek při řezání nezapálených kmenů, pryskyřice při řezání překližky, desek atd. a pryskyřice při řezání překližky, desek atd. otupení. K opotřebení řezných prvků dochází především v rozích hlavního (krátkého) břitu. Ve výrobních podmínkách se stupeň otupení zubu posuzuje podle odlesků světla odraženého od otupeného vrcholu, zhoršení kvality obrábění a zvýšení posuvové síly a řezného výkonu. Broušením brusným kotoučem se odstraní dostatek kovu z boků zubů, aby se obnovila ostrost a pravidelný tvar zubů. Nejproduktivnější a nejúspornější zuby pilového kotouče jsou naostřeny na přední a zadní hraně.SPRÁVNÉ BROUŠENÍ ZUBŮ PÁSOVÉ PILY BY MĚLO BÝT PROVÁDĚNO TAKTO: PŘÍČINY PŘEHŘÁTÍ JSOU: VÝBĚR BRUSNÉHO KOTOUČE, PRACOVNÍ DOBA, CHLAZENÍ PÁSU, PŘÍČINY VZNIKU TRHLIN V ZUBNÍM ZÁŘEZU A ZPŮSOBY JEJICH ODSTRANĚNÍ, PŘÍČINY VZNIKU TRHLIN NA ZADNÍ STRANĚ A ZPŮSOBY JEJICH ODSTRANĚNÍ

VEŠKERÉ INFORMACE O TĚCHTO SEKCÍCH MŮŽETE ZÍSKAT POUZE PŘI OSOBNÍM PŘEDÁNÍ NEBO OBJEDNÁNÍ NÁSTROJE OD SPOLEČNOSTI MV-KIEV LTD !

kotoučové pily na dřevo, dřevovláknité desky, dřevotřískové desky, plasty, kovy a kámen od různých světových výrobců.Nejširší sortiment kotoučových pil MFLS FOREZIENNE (Francie), Walter (Polsko), MWM-Ukrajina, Witox (Itálie), Faba (Polsko), СS-Zdi (Německo), leitz (Německo).д. Vyrábíme také kotoučové pily na zakázku podle vašich přání a výkresů až do průměru 900 mm.DISKOVÉ PILY MFLS Jedním z hlavních a strategicky důležitých produktů francouzské společnosti FOREZIENNE MFLS je vedle pásových pil výroba kotoučových pil v různých modifikacích, se zuby ze stelitované i tvrdé slitiny, standardních i nestandardních rozměrů, pil velkých průměrů. Tyto pily jsou přizpůsobeny téměř všem typům výrobních strojů a úspěšně pracují ve všech klimatických a výrobních podmínkách, a to jak v Jižní Americe, Asii nebo Africe, kde převažují exotické dřeviny, tak i v extrémnějších a rozmarnějších podmínkách, daných klimatickými specifiky zimy ve východní Evropě. Výrobní proces nezačíná v dílnách, ale ve výzkumném oddělení, kde naši specialisté připravují technické výkresy se všemi parametry kotoučové pily, zejména pro nestandardní velikosti a podle specifik strojů zákazníka. I zde se vyvíjejí nové technologie, hledají se inovace tvarů karbidových zubů, uspořádání a tvarů nožů, které mohou zvýšit účinnost a produktivitu provozu. Speciální IT systém a software, který jsme vyvinuli, umožňuje velmi rychlou výměnu informací s naší turínskou pobočkou, což nám umožňuje rychle reagovat na jakékoli změny ve výrobním procesu. Výrobní závody kotoučových pil FOREZIENNE MFLS se nacházejí v Itálii, vTurín. jsou vybaveny nejmodernějším strojním zařízením, které umožňuje výrobu na vysoké technické úrovni v souladu s evropskými a světovými normami.Například: 1) Jsme vybaveni dvěma laserovými jednotkami pro řezání ocelových pilových kotoučů s libovolnou úpravou. Všechny tyto žací stroje jsou plně automatizované a řízené počítačem, stejně jako ostatní stroje.2) Speciální komory pro tepelnou úpravu těla pily.3) Automatické stroje pro vyrovnávání a válcování povrchu pilového kotouče.4) Automatické stroje pro dokončování pilových sedel.5) Více než tucet automatů na pájení karbidových desek.6) Robotické ostřicí centrum AKEMAT, které umožňuje střídavé ostření pil na všech plochách.7) Automatická skupina pro kosmetické ošetření: boků zubů (pískovací stroj) těla pilového kotouče (leštící stroj) Vakuový systém, komora pro ošetření celého pilového kotouče proti vnějším vlivům, speciální nátěrový roztok, ošetření ultrazvukem.

Tato vakuová komora je, mohu-li to tak říci, naším vlastním technologickým vývojem a používáme ji pouze my.

Na konci celého výrobního procesu se pily podrobí závěrečné kontrole, aby se zjistily případné vady. Zvláštní pozornost věnujeme zajištění kvality. Náš počítačový výrobní systém umožňuje snadno určit, který operátor a v jaké fázi se nachází, od umístění ocelového plechu pro řezání laserem až po konečnou fázi laserového značení pily.A samozřejmě věnujeme velkou pozornost balení kotoučových pil. Musí být nejen atraktivní a profesionální z hlediska marketingové strategie, ale musí také splňovat všechny požadavky na ochranu životního prostředí a přepravní podmínky.

V důsledku toho se piliny téměř nikdy neodstraňují z prostoru pily a způsobují rychlé přehřátí a selhání pilových kotoučů. V tomto ohledu jsou vhodnější stroje s pásovým přívodem materiálu do řezacího prostoru.DOPORUČENÍ PRO SPRÁVNÉ PROVOZOVÁNÍ DISKOVÝCH PIL Při provozu používejte pily, které jsou vhodné pro prováděnou práci, řádně připravené a bez mechanického poškození. Kotoučové pily se často předčasně poškodí, pokud se pilový kotouč nepoužívá správně, což může vést ke vzniku popálenin a promáčklin na pilovém kotouči. Zde je několik tipů, jak zabránit předčasnému selhání vašeho cenného nářadí a jak zvýšit účinnost vaší kotoučové pily.kotoučové pily by měly mít vždy co nejmenší průměr, ale dostatečný pro zamýšlenou práci. Pily s menším průměrem jsou stabilnější a mají užší prořez, což vede k lepšímu výrobku a vyšší kvalitě.Počet zubů kotoučových pil má rozhodující význam pro vysokou kvalitu řezu. Obecně platí, že pro tenčí materiály se používá pila s větším počtem zubů a pro silnější materiály pila s menším počtem zubů. U masivního dřeva by měly pracovat nejméně 2 a nejvýše 4 zuby současně. Pokud jsou v řezaném materiálu méně než 2 zuby, pila nebude pracovat stabilně. Pokud je v záběru více zubů, vnější plocha pilového kotouče se extrémně zahřívá. Pila ztrácí rovinnost a může se rozbít v důsledku tření o řezaný materiál. Příliš mnoho zubů má za následek příliš jemné piliny a obtížné odstraňování pilového kotouče, velké množství pryskyřice a usazování prachu, výrazně rychlejší otupení pilového kotouče a nutnost častějšího broušení. Kromě toho se prudce zvyšuje spotřeba energie na jednotku produkce. Optimální počet zubů lze určit podle vzorce z = 3,14 D / h. kde h je tloušťka řezaného materiálu.rychlost podávání. Při mechanickém podávání materiálu do řezné plochy zvolte rychlost posuvu 0,20,7 mm na zub Sz pro mokré dřevo a 0,1-0,3 mm pro suché dřevo. Tato hodnota je závislá na počtu zubů a je zajištěna, když je materiál do řezného prostoru přiváděn rychlostí posuvu:V = Sz Z n /1000 ( m./min. )-Sz posuv na zub, mm-Z počet zubů na pile-n otáčky pilového hřídele. Rychlost posuvu by často neměla být nižší než 20-30 m/min. Při nižších rychlostech posuvu se zuby rychle opotřebovávají, dochází k přehřívání a nakonec se pila rozbije. Tupé řezání zvyšuje spotřebu energie, zhoršuje kvalitu výrobků a způsobuje poruchy pil. Technický stav stroje a způsob podávání materiálu do řezného prostoru mají zásadní vliv na stabilní provoz a životnost kotoučových pil. Stroje, u nichž je hřídel pily výrazně (více než 0,02 mm na 100 mm délky) vyběhaná, musí být neprodleně servisovány a závady odstraněny. Doporučuje se nasadit hřídel pily a zkontrolovat boční házení pily pomocí indikátoru. V závislosti na průměru je přípustná nesouosost 0,01-0,03 mm. U strojů s válcovým podavačem je odsávací systém pro odstraňování pilin z pilového boxu obvykle připojen ke stroji zespodu. Kůra a další nečistoty padají do odsávacího systému vysavače, což rychle ucpává odsávací kanál a snižuje výkon odsávání po řezání 10. 15 řezných tyčí. V důsledku toho se piliny téměř nikdy neodstraňují z prostoru pily a způsobují rychlé přehřátí a selhání pilových kotoučů. V tomto ohledu jsou vhodnější stroje s pásovým podvozkem do oblasti řezu.

38 044 200 12 54 38 044 501 10 72 38 067 441 06 69 38 067 442 19 56

Pilové pásy na kov Výběr pilového pásu

Všechny tabulky jsou pouze orientační, hodnoty se mohou lišit. Výrobci pilových pásů uvádějí vlastní označení materiálů, typů sad a tvarů zubů a podrobné pokyny pro jejich výběr a použití; níže uvádíme pouze obecná označení ISO.

Profil zubů čepele

Úhel sklonu zubu 0°. Pro řezání slitin s vysokým obsahem uhlíku, materiálů s malým průřezem, tenkostěnných profilů a trubek.
Úhel sklonu 10°. Pro řezání plných tyčí, silnostěnných trubek z legované oceli.
Úhel sklonu 16°. K řezání plných tyčí z vysoce legovaných ocelí, těžkoobrobitelných kovů a slitin neželezných kovů.
Dvojitý úhel sklonu třískového zubu 10° a 16° a podélně broušená fazeta, která zlepšuje kvalitu povrchu. Pro řezání plných tyčí z vysoce legované oceli.

Rozteč zubů

Standardní (levá, pravá, rovná), pro všechny typy oceli

Variabilní (levé, pravé odjehlování), snížená hlučnost a vibrace

Pevná rozteč zubů (průmyslové odstraňování pevných materiálů)

Variabilní rozteč zubů (minimální vibrace, lepší kvalita řezu, univerzální použití)

2 KROK Volba rozteče zubů nože

Z. rozteč nožů, počet zubů na palec

3 KROK Volba řezné rychlosti pro modely JET

V, m/min Materiál
25 Vysoce legované, nerezové oceli
40 Nízkolegované oceli, litina
60 Konstrukční oceli, litá ocel, ložiskové oceli, měkká mosaz
80 Hliník, měď, plasty

V předchozích publikacích jsme se začali zabývat specifiky nákupu a následného provozu blokových pásových pil, blokových pásových pil pro výrobce nábytku a pásových pil pro nábytkářské závody. Podrobně jsme se zabývali konvenční metodou, při které se zuby brousí pomocí brusného kotouče. Dva faktory, které ovlivňují kvalitu brousicího stroje, jsou technické a nástrojové. Třetím faktorem, posledním na seznamu, ale v podstatě hlavním, je lidský faktor.

Při výběru osoby pro práci brusiče věnujte pozornost především jejímu charakteru. Horký, výbušný člověk, který se snaží dělat všechno rychle, nikdy nebude dobrým brusičem. Potřebujete klidného, pozorného, pečlivého a zodpovědného člověka, který je schopen dlouhodobě vykonávat monotónní práci. Ani to však nestačí. Dobrými brusiči jsou pouze ti, kteří umí pilu nahmatat a nastavit brousek pouze podle sluchu. Ne nadarmo se říká, že dobrý brusič se musí narodit. A tak to prostě je. Z důvodů uvedených výše a níže je prakticky nemožné tímto způsobem dobře mechanicky nabrousit pásovou pilu.

Nyní vám ukážeme, co přesně musí brousek při broušení udělat.

Proces ostření zahájíte kontrolou stroje:

  • Zkontrolujte souosost brusného kotouče a roviny pásové pily, abyste se ujistili, že jsou naprosto kolmé. V opačném případě se zub otočí na zkosenou stranu.
  • Nastavte brusný kotouč na správný úhel vzhledem k rovině pily, tj. nastavte přední úhel zubu na končetiny stroje. Protože tyto meze nejsou nikdy reálné, zkontrolujte po otočení pily skutečný úhel pomocí úhloměru. Pokud s ním nejste spokojeni, změňte nastavení úhlu trochu v požadovaném směru. Znovu nabruste pilu a zkontrolujte výsledný úhel. Opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného úhlu. Lepší je to dělat s tvrdým kolečkem, aby kolečko při nastavování neztratilo svůj tvar. V opačném případě byste ji museli narovnat, a tím narušit přednastavení. Jakmile na pile dosáhnete požadovaného úhlu, poznamenejte si drážku na stroji. Později ji budete potřebovat při přebroušení na jiné úhly.
  • Všechny pohyblivé části musí mít minimální vůli, ne-li vůbec žádnou, jinak se profil zubu a brusný kotouč rychleji rozbijí.
  • Chladicí kapalina musí být přiváděna tak, aby byl omyt celý broušený zub, jinak by se část zubu, na kterou se nedostane chladicí kapalina, určitě vznítila.
  • Brusný kotouč musí být nastaven na správnou velikost a musí být dostatečně tvrdý, aby se jeho profil nezměnil alespoň při jednom úplném průchodu; jinak bude profil zubů nerovnoměrný po celé délce pily.
  • Nastavení brusného kotouče neměňte, dokud není proveden celý řez, jinak bude profil v přechodových bodech jiný a při dalších průjezdech kotouč profil buď spálí, nebo projede bez dotyku.

Brusný kotouč je nastaven dvěma šrouby:

Po přípravě pilového pásu nastavte pilový pás a otáčejte jím ručně nebo při minimálním posuvu, abyste zkontrolovali, zda běží přesně podle profilu. V případě potřeby je třeba kotouč přebrousit.

Po ukončení práce vyčistěte upínací mechanismus pilového kotouče a nádobu na chladicí kapalinu od nečistot, kovových pilin a rzi; zkontrolujte hladinu chladicí kapaliny a v případě potřeby ji doplňte; vyčistěte celý stroj.

Hlavní příčinou chybného broušení pásové pily je ztráta tvaru brusného kotouče.

Pokud lze technický problém vyřešit dobrou výrobou samotného stroje (např. firma Vollmer vyrábí velmi dobré stroje), pokud lze problém nástroje nějak vyřešit správnou volbou brusného kotouče, pak problém tvarování profilu brusného kotouče nelze dobře vyřešit ani teoreticky.

Pouze velmi zkušení brusiči nebo brusiči s hlubokými znalostmi se mohou přiblížit k pochopení a co nejpřesnějšímu profilování čela brusného kotouče. Vysvětlím to na příkladu. Nakreslete na kus papíru vodorovnou čáru. Nyní nakreslete od této čáry sečení na pravou stranu dvě svislé čáry pohledem: jednu pod úhlem 10° a druhou pod úhlem 40° po 3 mm. Nyní spojte levou čáru s vodorovnou čárou o poloměru 1,5 mm a pravou čáru s poloměrem 1-2 mm. Udělejte to několikrát a zkontrolujte úhloměrem, co jste získali. Z důvodu přehlednosti lze tyto listy překrýt. Vezměte prosím na vědomí, že odchylka pouhých 0,5° již vede k nepřesnému tvarování. Nepřesné připojení levé přímky vede také ke změně sklonu pily. A teď si představte, že to všechno musí ořezávátko provádět nikoli na papíře, ale na rotujícím kotouči, kde je ještě obtížnější udržet přesné rozměry. Nestačí ji však jednou zformovat. Je nezbytné, aby i po přebroušení po řezání byl profil čela kotouče přesně stejný jako při předchozím broušení, což je téměř nemožné. Proto není kvalita brusného kotouče tak důležitá. I když máte velmi dobrý kotouč a použijete ho k broušení pilového pásu na celou směnu bez dodatečného předfilování, je prakticky nemožné při dalším broušení reprodukovat přesně stejný profil zubů, a proto profil zubů pily nelze po broušení znovu naostřit. Teď už víte, proč je přesné tvarování profilu klínu nejen obtížné, ale i velmi náročné. Pro zmírnění problému lze použít brusné kotouče zesílené vápenatým bakelitem o tloušťce 3-4 mm. Je však těžké najít je ve správné kvalitě zpracování.

Proto je třeba dávat velký pozor na profil brusného kotouče. V opačném případě dojde k následujícím změnám na tělese pásové pily

  • Změna poloměru u paty zubu, která způsobí změnu stoupání a znemožní správné naostření pily při dalším průchodu. Pilový kotouč začne nepravidelně řezat do přední hrany, aniž by zachytil zadní hranu, nebo naopak, tj. není možné řezat celý profil pily najednou. Bruska se snaží obrousit již ve dvou nebo třech průchodech alespoň řezné hrany zubů, přičemž v místě přechodu vzniká mikrohrb nebo mikrodrážka, což vede ke vzniku mikrotrhlin a také nejsou odstraněny mikrotrhliny vzniklé při řezání, což vede k předčasnému prasknutí pilové desky.
  • Změna úhlu ostření, výšky zubů a tvaru vybrání, které ovlivňují výkonnost pily a kvalitu výsledného řeziva.

Brusný kotouč musí vypadat jako ten na obr. 1а. Tloušťka. 5-8 mm. V praxi se však s takovým profilem pracuje velmi obtížně. Doporučujeme používat kola s profilem, který je znázorněn na obrázku níže. 1б. Tloušťka. 3-4 mm. Brusič pak nemusí příliš často tvarovat profil brusného kotouče, ale musí čas od času provést pouze drobné úpravy. Výrazně usnadňuje práci ostřiče.

Jak bude ukázáno níže, do procesu broušení lze zapojit pouze 3-4 mm tloušťky brusného kotouče. Větší tloušťky jsou nutné pouze v případě, že máte ideální stroj. Ale to v přírodě neexistuje. Pokud chcete brousit rychlým posuvem, kotouč se neprohýbá ani nevychyluje. Téměř zaručeně se však vystavíte velkému riziku a popáleninám, čímž značně zkrátíte životnost pily, a pravděpodobně nebudete schopni dobře řezat. Doba otáčení pro jeden kompletní řez na 4 m dlouhém pilovém pásu by měla být 10. 15 min. Je zapotřebí alespoň dvou průchodů: první je určen k nabroušení, druhý k odstranění břitů.

Rýže. 2. Profily čela brusného kotouče

V praxi je zřídkakdy možné pilu dobře nabrousit na jeden zátah. Častěji jsou potřeba dvě nebo tři. Pokud vám tedy brusič nyní řekne, že vám dodá naostřenou pilu za 15 minut, můžete si představit, v jaké kvalitě bude.

Možné poruchy na čele brusného kotouče a výsledný profil pilového zubu jsou znázorněny na obr. 2.

Čísla 1. 7 ukazují přerušovanou červenou čáru jako referenční profil a plnou čáru jako hotový profil.

  • Správný tvar obličeje je ideální pro výsledný profil zubu.
  • Broušení při ostření předního rádiusu. Mění se poloměr poloměru dutiny, což mění rozteč pily.
  • Příliš malý nebo chybějící levý poloměr. Při broušení se netvoří přední rádius zubu. To vede ke změně rozteče pilového pásu a také ke zvýšení napětí při řezání u kořene zubu, což má za následek vznik mikrotrhlin a zrychlené lámání pilového pásu v tomto místě. Tento profil lze vytvořit buď při počátečním tvarování, nebo během ostření.
  • Nesprávná příprava pravé strany. Řez je příliš malý. Při broušení se zvětší žlábek, zkrátí se zub a výstup se zapálí. Tento stav může nastat i během broušení.
  • Nesprávná příprava pravé strany. Příliš mnoho se škrtalo. Při broušení bude zdvih brusného kotouče menší než žlábek, tj. zadní část zubu nebude nabroušena.
  • Nesprávná preparace pravé strany. úhel je větší než zadní roh zubu. Při broušení se zadní část dutiny neobrousí, protože pravý konec kotouče se dotkne zadní části zubu dříve, než k němu dosáhne pravý rádius. Zub se zkrátí a na výstupu se spálí.
  • а. Nesprávné broušení pravé strany. úhel je menší než úhel náběhu. Kolo běží téměř přesně podél profilu zubu.

Jak je patrné z výše uvedených příkladů, je téměř nemožné dokonale připravit brusný kotouč kvůli problémům s pravou stranou. Proto byste se měli pokusit vytvarovat pracovní plochu podle bodu 7a. Kotouč správné tvrdosti s tímto profilem umožní ostřiči brousit několik pilových pásů před obtahováním, jejichž počet závisí na tloušťce odebíraného materiálu. Stále je třeba kolo hlídat, protože úhel pravé strany se s opotřebením kola zvětšuje, takže kolo musí být předem vyprofilováno.

Pokud se naopak použije brusný kotouč o tloušťce 3-4 mm (bod 7).b), prakticky není nutné předprofilovat pravou část, je třeba sledovat pouze levou část, což značně zjednodušuje proces tvarování konečného profilu.

Je také nutné odstranit dostatečné množství kovu při jednom průchodu, aby nedošlo k popálení těla nebo řezné hrany pásové pily. Dokonce i malé odstranění kovu může někdy způsobit černé stopy. V takovém případě očistěte brusný kotouč obtahovací tužkou od ulpělých kovových částic a pilu znovu nabruste.

Nenechávejte ani velká rizika, nezapomeňte je ještě jednou přebrousit a obrousit.

Proto je důležité, aby byla čelní plocha pilového pásu správně nabroušena a aby se pilový pás brousil pouze po celém profilu zubu, přičemž se používá hrubší pilový list, při jednom průchodu se odebírá co nejméně kovu, aby nedošlo k jeho spálení a pilový list se brousí v několika průchodech tak, aby na konci zůstaly jen slabé bílé stopy. Profil zubu musí být po celé délce pily stejný a musí odpovídat vzorku.

Demo: How to use the Band Saw

Pila by měla být na stroji nastavena v čistém a nerezovém stavu. V opačném případě by tlačný mechanismus nemusel mít dostatečnou sílu k protáhnutí pily a brusný kotouč by narazil do zubu. Zub bude poškozen. Pokud je ponorný řez příliš silný, může se kolo také rozštípnout.

Pásová pila musí být během ostření neustále napnutá a napínací mechanismus musí být čistý. Upínací síla by měla být taková, aby píst tlačil na zub s malým tahem, ale aby se motor nezastavil. Pokud je pila upnuta příliš volně, může odskakovat zpět za tlačný kotouč nebo dopředu od síly ostřícího kotouče. Výsledek je stejný jako v předchozím odstavci.

Pokud máte pochybnosti o schopnosti brusky správně nabrousit pásovou pilu, můžete ji na několik minut vyzkoušet.

Vezměte jakoukoli pilu připravenou k použití a podívejte se na horní část zubu, kde prošel brusný kotouč. Okraj musí mít stejnou stříbrnou barvu. Pokud je dutina tmavší, zřejmě nebyla rozemleta. Na čelní straně nesmí být žádné zabarvení. Pokud je v těchto místech černá, vznikají v tělese velmi rychle mikrotrhliny, které způsobují zlomení pásové pily. Zejména se nesmí spálit břit, protože by se okamžitě otupil a pila by přestala řezat, tj. začala by se vlnit. Přípustné jsou pouze slabě viditelné bílé promáčkliny.

Je také nutné zkontrolovat tvar zubu na vzorku, který by měl být u brousku. Takový kus můžete vždy získat od společnosti, u které jste pásek zakoupili.

Pokud vás už nebaví číst, jak brousit první metodu, a chcete jen pracovat a vydělávat, aniž byste museli neustále myslet na všechny tyto problémy, pak je pro vás vhodná pouze druhá metoda broušení pásové pily.

Správně připravený pilový pás − klíč k úspěchu v práci. Část 2

Jakmile se vám podaří pilu dobře nabrousit, neusínejte na vavřínech, ale podívejte se blíže na její zuby.

Jak jsme již uvedli, naše bimetalové pilové pásy Bacco Bisov SP jsou vždy dodávány na trh připravené k provozu po počítačové kontrole geometrie a nastavení ozubení. Vzhledem k tomu, že je pro pilu charakteristické, že po odpočinku znovu získává řezné schopnosti, doporučuje společnost Bacco Bisov nastavovat pilu pouze v klidovém stavu (viz broušení). předchozí články).

Odjehlování sochorů

Ozubené kolo − operace, při níž se stanoví další interakce při řezání: řezaný materiál je číselně vyjádřen výchylkou zubu pod daným úhlem vzhledem k rovině pilového kotouče. Nastavení zubů se provádí tak, aby se zvětšil bok zubu, a tím se snížilo tření pásu v záběru. Horní část zubu pily podléhá plastické deformaci. Nastavení výšky prstů velmi blízko linie sečení způsobuje únavové trhliny.

Nedostatečné nastavení znemožňuje dosažení plného prořezu a přetěžuje pilový kotouč, což způsobuje zahřívání kotouče, o čemž svědčí husté, natlačené horké piliny na povrchu desky. To může pilový kotouč velmi poškodit. provozní intervaly jsou krátké a pila se předčasně porouchá. Nadměrné nastavení zubů zanechává na řezné ploše velké množství volných pilin a na povrchu desky charakteristické škrábance a rýhy.

Nastavení lze považovat za optimální, pokud je mezi pilovým kotoučem a řezaným dřevem směs 70 % pilin a 30 % vzduchu. V tomto případě se z řezné hrany odstraní až 80 % pilin. Společnost SP Bacco Bisov doporučuje, aby se nastavení kontrolovalo každé 4 měsíce − 6 m řezaného dřeva.

Důležité: Je třeba naředit 1/3 špičky zubu, nikoliv střední část nebo celý zub.

Tabulka 1. Závislost nastavení zubů na typu dřeva

V závislosti na druhu a tvrdosti řezaného dřeva existují doporučené hodnoty nastavení (tabulka 1). 1).

Ve většině případů se úhel a nastavení zubů nastavuje individuálně podle zkušeností brusiče a tvrdosti, struktury a vlastností řezaného dřeva.

Konstrukce a materiály základního pásu a řezných prvků bimetalového pilového pásu, technologie výroby a provozní kontrola kvality zlepšují životnost pilového pásu a objem řezaného materiálu. Zkrácení času na operace, jako je ostření a seřizování. Riziko poškození pilového kotouče je sníženo z důvodu­-pro chyby obsluhy pásové pily. Je možné řezat čerstvě pokácené a zmrzlé masivní dřevo, včetně kmenů s drobnými cizími kovovými částicemi.

Možné závady BLP

Tabulka 2. Možné poruchy pásových pil

Poškození a poruchy pilových pásů jsou důsledkem mnoha faktorů a jsou obvykle způsobeny nesprávným používáním pilového pásu nebo nepřesným nastavením stroje (Tab. 2).

Při řezání na pásové pile neexistují žádné nedůležité faktory. Jakákoli odchylka od doporučení výrobce povede ke ztrátě výkonu nebo ke špatným výsledkům. Konečný výsledek závisí z 90 % na správné funkci pilového kotouče a pouze z 10 % na celkovém nastavení stroje.

Můžeme vám zodpovědět všechny dotazy týkající se řezání pásovou pilou za tepla (375−17) 233-98-35, 233-98-36, ф. (375−17) 233-98-37, IE Bakko tools

Pásové pily na Ukrajině

Pásové pily se hojně používají v průmyslu. pro zpracování kovů a dřeva. Zpočátku jsou (pilový pás svařený do kroužku). Selhání, nesprávná technika nebo nesprávné napínání však často vedou ke zlomení zubu. Proto je svařování na pásové pile na Ukrajině velmi žádané a my poskytujeme tyto služby za přijatelnou cenu.

Služba Nástroje Cena(€)
Svařování propichovacím nástrojem Pásová pila 1,50
Pásová pila 1,50
Bimetalová pila 41 mm 2,00
Bimetalová pila ≥ 41 mm 3,00
Oprava svaru 2,00

Příprava zahrnuje stříhání gilotinovými nůžkami nebo stříhacím strojkem. Tím je zajištěna jejich rovnost a usnadněno spojování. Pokud se na stejném místě objeví druhá trhlina, je třeba odříznout 5 mm na každé straně.

Konce vyčištěné od nečistot, odmaštěné acetonem nebo alkoholem. Aby se zabránilo vzniku otřepů na okrajích, opracovávají se brusným kotoučem.

Řez mezi špičkami zubů, kolmo k hřbetu, s přídavkem přibližně 1,5 mm.

Čepel je upnuta a její konce jsou přesně spojeny. Síla, způsob a průběh orby se volí na základě typu řezacího ústrojí. Kolem okrajů prochází proud, který způsobí roztavení okrajů a jejich spojení. V procesu používáme moderní, osvědčené zařízení od společnosti IDEAL WERK (Německo). Svar je odolnější a jeho životnost se výrazně prodlužuje.

Žíhání se používá ke zlepšení krystalické struktury, k dosažení homogenity, k odstranění vnitřních pnutí. Během tepelného zpracování se zvyšuje tvrdost a křehkost a tepelným zpracováním lze tuto slabinu odstranit a kov se stává kujnějším a houževnatějším. Práce se provádí na stejném stroji se změnou parametrů. Zahřívá se pouze šev, který se 3-5 minut chladí. V závislosti na materiálu může být nutné dvojité žíhání.

Odjehlování se používá k zajištění rovnoměrné tloušťky pásu, včetně spoje. Odstraní se překrývání zubů, odstraní se prohlubeň mezi zuby a obnoví se tvar zubu. Povrch je vyleštěný, lesklý a třpytivý.

Ujistěte se, že je bez závad:

V případě nízkého nebo vysokého proudu a velké upínací síly se jistě objeví charakteristické vady. To se u nás nestává.к. Jsme technologicky zdatní a zkušení a nikdy neexperimentujeme s pilami našich zákazníků. Máme kompletní databázi, ze které provádíme veškeré řezání. nastavení proudu, doby trvání atd. Svařovací pásovou pilu si u nás můžete objednat telefonicky na čísle 056-372-35-70 nebo zanecháním žádosti na našich webových stránkách.