Průvodce začátečníkem k používání bezpečnosti a efektivně. Skládačka

Průvodce začátečníkem k používání bezpečnosti a efektivně

Jigsaws získaly docela popularitu pro své pohodlí přesné a efektivně řezat širokou škálu materiálů.

Ale práce s skládačkou není jednoduchá, jak se zdá. Bez správných znalostí můžete skončit tím, že se zraníte nebo nesprávným řezem.

Ať už jste diy nebo začátečník, tento článek vás může naučit správným způsobem, jak tento nástroj používat. Zde jsme poskytli krok za krokem pokyny, jak efektivně používat skládačku a jiné bezpečnostní informace.

Než se dostaneme do pokynů, jak používat skládačku, podíváme se do různých částí skládačky.

Komponenty nebo části skládačky

Níže jsme zmínili některé společné části skládačky. Pochopení částí vám pomůže s kroky a správně používat nástroj.

Čepel

JIGSAW BLADES jsou obvykle rovné a dlouhé. Obvykle jsou k dispozici v různých materiálech, šířce, stopkách a počtu zubů. S přípravou mají buď čepel T-Shank nebo U-Shank.

Bota

Základna skládačky se obvykle označuje jako bota, která je sedí nad materiálem, který je třeba řezat. Je nezbytné, aby bota položila přes materiál pro přesný řez (ať už je to rovné nebo zakřivené). Pro ponoření nebo zkosení musí být bota nakloněna jinak.

Rukojeť

Nejlepší skládačka přichází s pohodlnou a pohodlnou rukojetí, díky kterému je celý řez bezpečně. Obvykle jsou přípravy přicházejí buď s horní rukojetí (D-ruch) nebo držadlem hlavy.

Spoušť

Na nástroji můžete vidět přepínač „ON“ umístěný obvykle uvnitř horní rukojeti. Když provedete řez, musí být spoušť držen pro čepel, aby se běžela. Když je spoušť propuštěn, pila se zastaví.

Spouštěcí zámek

Tato část zamkne spoušť skládačky na poloze, takže nemusíte spuštěn spoušť při provádění řezu. To je užitečné v situacích, kdy se chystáte provést dlouhé řezy.

Rychlost ovládacího číselníku

Většina přípravků přichází s číselníkem, který vám umožní upravit rychlost čepele skládačky. Rychlost, při které musí čepel skládačky spustit, závisí na materiálu, který provádíte.

Blade Roller Guide

Nachází se těsně nad botou. Válečkový průvodce je štěrbin, zatímco čepel spočívá mezi sloty. Tím je zajištěno, že čepel je udržován čtverec nad obrobkem.

Orbitální spínač

Jigsaws přicházejí s jedním ze dvou řezných akcí. rovný nebo orbitální. V rovné aukci se čepel pohybuje nahoru a dolů pro střih. S orbitální akcí se lopatky pohybují vpřed a řezány včetně nahoru a dolů. To poskytuje rychlejší řez a drsnější. Takže byste nikdy neměli používat orbitální akci pro řezání tvrdých dřev a kovů.

Úkos

Umožní vám naklonit pilu pro provedení zkosených řezů. Toto nakládání se liší v závislosti na modelu, který používáte.

Jak používat skládačku

Nyní, když jste pochopili komponenty skládačky, pojďme se podívat na proces krok za krokem používání tohoto nástroje. Pro vaši referenci jsme poskytli kroky používání skládačky.

Výběr správné čepele

Balíček obsahující čepel skládačky bude naznačovat, že je materiál vyroben z „dřeva“ a „kovu“. Přes balíček nebo na čepeli bude uvedeno číslo zubů čepele na palec (TPI). Pro většinu projektu zpracování dřeva je TPI 10-12 přijatelný. Menší TPI vám umožní rychleji snížit, ale bude mít za následek pomalejší řez. Vyšší TPI umožňují rychlejší řezy a plynulejší výsledky. Vhodná šířka čepele je další úvaha.

Šířka vaší čepele by měla být vybrána tak, aby odpovídala poloměru, který řezá. Čepele skládačky jsou k dispozici ve dvou různých šířkách, 1/4 ”jsou vhodné pro řezání těsných křivek poloměru, zatímco 3/8 ″ pro postupné křivky. Ujistěte se, že jste obeznámeni s směrem svých zubů. Standardní nož na skládačku má zuby, které směřují nahoru pro řezání čepele upstroke. Toto je vhodná možnost pro řezání všeho druhu. Aby se snížil štěpení a přechování, je třeba použít reverzní čepel, kde se zuby směřují dolů na materiál, který má předem dokončený povrch.

Nastavení skládačky

Nejprve vložte čepel do vaší skládačky. Dále odpojte pilu. Chcete.li změnit čepel, některé jigsaws vyžadují, abyste šroub uvolnili allenovým klíčem. Uchopení čepele je uvolněno tažením na novějších skládacích. Když odstraníte černou páku, ujistěte se, že čepel směřuje správným směrem. Zuby čepele by měly směřovat k přední části vaší skládačky. Nyní můžete připojit svou skládačku a připravte se na řez.

Nastavení materiálu

Měli byste označit, kde máte v úmyslu snížit svůj materiál. Pomocí T-čtverce můžete udělat přímku na konci materiálu, pokud potřebujete čtvercový nebo dokonce řez. I když řez není nutný pro to, aby byl čtvercový, můžete označit požadovaný tvar pomocí tužky nad materiálem. Ačkoli si mohou být přílohy použity k řezání křivek, je důležité nevytvářeno příliš mnoho křivek. Pokud jdete kolem ostrých ohybů, čepel by se mohla ohýbat.

Jakýkoli materiál, který jste chtěli snížit. Pokud jsou okraje velkého dřeva příliš dlouhé na to, aby se vešly na stůl, můžete umístit dva stoly vedle sebe, abyste mezi nimi mohli efektivně a bezpečně řezat. Ujistěte se, že by měly být zajištěny obě strany.

Je v pořádku umožnit koncům dřeva viset ze stolu pro menší řezy. Měli byste nechat dostatek prostoru, abyste nechali projít nohou skrz svorky, ale ne natolik, že pila je nucena mimo trať.

Řezání materiálu

Než nastavíte skládačku pro řezání, ujistěte se, že noha je umístěna naplocho na materiál. Než stisknete spoušť, ujistěte se, že čepel není v kontaktu s žádným materiálem. Po zarovnání čepele s řezem uvolněte spoušť pro čepel, aby se zvedla rychlost. Čepel skládačky můžete pomalu pohybovat dopředu, dokud nedosáhne plné rychlosti. Čepel pak prořízne materiál. Můžete vyvinout nějaký dopředný tlak, ale nenuťte pilu příliš rychle. Čepel přirozeně prořízne materiál. Tlačení příliš tvrdě může způsobit, že se přetváří nebo rozbije. Musíte zajistit, aby čepel nezastavila poté, co jste prošli veškerým materiálem.

Pokud se čepel najednou zastaví uprostřed řezu, uvolněte spoušť a jemně vytáhněte čepel. Pokud se rozřezáváte nohou v úhlu, pokud je křivka příliš ostrá nebo pokud se pohybuje příliš rychle, může se čepel zastavit.

Čištění

Abyste se vyhnuli jakýmkoli třídám, po dokončení řezání obruste okraje veškerého vašeho materiálu. To lze provést pomocí orbitálního brusky nebo brusky pro pás v závislosti na materiálu.

Ujistěte se, že odpojíte skládačku a odstraníte čepel. Poté je uložte na správném místě. Vysaďte svou pracovní oblast a zametejte ji. Umístěte velké množství materiálu šrotu do oblasti určené pro materiál šrotu.

Jak řezat křivky pomocí skládačky?

Při řezání křivky ujistěte se, že poloměr není příliš malý na to, aby se řezal pomocí čepele. Jigsaws mohou být flexibilní, ale nelze je nijak otočit a otočit. Pokud je křivka ve skutečnosti příliš těsná, pak by se pila mohla zachytit.

Tento trik lze použít, pokud musíte s pilou snížit těsnou křivku. Chcete.li odstranit objemný materiál, musíte zpočátku provést hrubý řez podél linie.

Dále udělejte několik malých úlevných řezů v úhlu a zastavte se na řezané linii. Jakmile jste odstranili dostatek materiálu.

Jak řezat díru pomocí skládačky?

Počáteční krok je nejdůležitější. Zpočátku musíte vyvrtat díru dostatečně velkou, aby se pojala čepel skládačky. To vám umožní vložit čepel a začít řezat. Ujistěte se, že vaše díra není blízko linky. Vrták se mohl unášet, když začnete vrtat a způsobit poškození materiálu za hranici. Takže vždy můžete odstranit více materiálu, ale není možné jej umístit zpět.

Jak snížit zkosení pomocí skládačky?

Je možné snížit zkosené úhly pomocí skládačky. Může to však být obtížné. To se nejčastěji používá k instalaci lemování. Povaha flexibilní čepele může vytvořit střih, který není dokonale 45 stupňů, ale musíte pracovat pomocí toho, co máte.

Můžete upravit úhel show a dosáhnout požadovaného zkosení. Abychom vám pomohli najít ten pravý úhel, musí být ukazatel zavřít knoflík. Pro kontrolu přesnosti řezu 45 stupňů lze použít rychlostní čtverec. Měl by být schopen správně zapadnout mezi čepel boty a podešve.

Zatímco stříháte, ujistěte se, že nic není v cestě k postupu čepele. Pamatujte, že řezání v úhlu povede ke snížení hloubky řezání. Chcete.li zabránit tomu, aby se pila během řezu sklouzla, použijte průvodce rovným okrajem.

Některé často kladené otázky

Jak obtížné je používat skládačku?

Profesionálové i diyers mohou používat skládačku k vytvoření přímých nebo zakřivených řezů v projektech zpracování dřeva.

Jak můžete provést hladký řez pomocí skládačky?

Aby nedošlo k vibraci čepele při řezání, pevně podržte pilu. Pracovní plocha je ovlivněna vibrací a směrem dolů. Naneste několik vrstev maskovací pásky na dno skládačky, abyste snížili Marring.

Jak vyříznete 2 × 4 pomocí skládačky?

Přímé řezy ve 2 × 4 řezivu lze dosáhnout tím, že nanášejí skládačku pomalu a v jednom průchodu. Budete v pořádku, pokud je tempo konzistentní a pomalé. Čepel pro vás provede veškerou práci. Sledujte oči na řezací linii a ovládejte rychlost a tempo.

Jaká tloušťka dřeva může řez pila s skládačkou?

JIGSAWS jsou nejlepší pro řezání měkkého dřeva menší než 1-1/2 palce. Tvrdé dřevo může být silné až 3/4 palce. tlustý. Při řezání křivek v silnějších deskách s štěrbinovou čepelí má tendenci se ohýbat a zanechat zkosenou hranu místo čtvercového.

Je možné použít skládačku pro řezání 4 × 4?

Většina čepelí skládačky je schopna řezat do maximální hloubky 1 1/2 palce. To je mnohem menší než hloubka potřebná pro proříznutí 4 × 4. Čepel skládačky kolmo k strážci pomocí pohybu nahoru a dolů. Nemůže proříznout silnější materiál než kruhová pila, rozpuštěná pila nebo kruhovou pilu.

Jaký typ řeziva je obtížné snížit pilou?

Tzv. Jak se to týká dřeva, jsou přípravky schopny řezat jak tvrdé dřevo, tak i měkké dřevo. Proces řezání tvrdého dřeva je mírně odlišný. I když skládačka nemusí být nejlepším řešením pro tvrdé lesy, může to fungovat dobře, dokud si uděláte čas.

Konečný závěr

Ať už je to profesionální tesař nebo začátečník, skládačky byly preferovanou volbou pro řezání různých materiálů. Ve srovnání s tradičními pilami jsou pohodlné a nabízejí přesné řezy.

Je však důležité vědět, jak používat skládačku. Pokud ne, může to vést k drsným řezům nebo se můžete ublížit. Zvláště pokud jste začátečník, nezapomeňte tento proces porozumět před prvním řezem.

Abychom vám pomohli s procesem, poskytli jsme podrobný proces krok za krokem se všemi informacemi. Doufáme, že zde proces a pokyny, které jsou uvedeny, vám pomohly pochopit tento proces.

Pokud máte stále nějaké pochybnosti, napište nám v sekci komentáře níže. Odpovíme nejdříve.

Jigsaw vs kruhová pila (rozdíly, použití, které si můžete koupit)

Zajímá vás, jestli byste měli získat skládačku nebo kruhovou pilu? Vysvětlím rozdíly, využití pro každého a pomůžu vám rozhodnout se, které si vybrat pro váš projekt. Který viděl, že byste si měli koupit pro svůj další projekt pro zlepšení domova, skládačku nebo kruhovou pilu? Zatímco oba tyto elektrické nářadí mají své místo v dílně, mezi nimi jsou určité klíčové rozdíly. V tomto článku se podíváme na tyto rozdíly a pomůžeme vám rozhodnout se, které viděly nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Tento tutoriál obsahuje přidružené odkazy na dodávky a nástroje. Nákupy provedené pomocí těchto odkazů pomáhají podporovat webové stránky PALS na Skates a umožňují mi sdílet více projektů a tipů s vámi. Za použití těchto odkazů vám nejsou žádné náklady. Další informace naleznete v zásadách mého webu.

Obsah

 • K čemu se používá skládačka?
 • Typy lopatky skládačky
 • Výhody a nevýhody skládačky
 • Na co se používá kruhová pila?
 • Kruhová pila
 • Kruhové pily výhody a nevýhody

Co je to skládačka?

Skládačka je kompaktní, kapesní energetický nástroj s tenkou reciproxovací čepelí, která se pohybuje nahoru a dolů, podobně jako jehla na šicím stroji.

Základní deska nebo bota může být nakloněna, aby se změnil úhel řezu.

Přípravky však mají pevnou čepel a nemohou změnit, jak hluboko řezy čepele. Místo toho délka čepele určuje hloubku řezu.

Chcete.li řezat pomocí skládačky, budete stát za nástrojem a umístit botu na horní část obrobku. Základní deska má značení, která vám pomohou vést pilu podél linie, kterou chcete řezat. Poté zatlačte pilu přes materiál a vede ji podél řezané čáry.

JIGSAWS jsou poměrně bezpečný nástroj k použití. Ve srovnání s jinými pilami se relativně pomalu řezali, což vám umožňuje více času na to, abyste se reagovali, než se něco pokazí.

Protože je však čepel vystavena a řezy pod obrobkem, nemusíte si být vědomi toho, co se stříhá, dokud není příliš pozdě. Může to proříznout cokoli na cestě, včetně vašeho pracovního stolu, napájecího kabelu nebo dokonce prstů. Před zahájením pily tedy zkontrolujte případná rizika a nechte prsty od cesty čepele.

JIGSAWS jsou k dispozici v modelech s kabelovými nebo bezdrátovými modely. Corded Jigsaws jsou levnější a mají více energie než bezdrátové verze. Bezdrátové přípravky jsou dražší, ale nabízejí větší přenositelnost a flexibilitu.

průvodce, začátečníkem, používání, bezpečnosti, efektivně

K čemu se používá skládačka?

JIGSAWS jsou všestranné nástroje používané pro různé úkoly kolem domu, dílny nebo práce. S pravou čepelí mohou skládačky proříznout materiály, jako je dřevo, plast, kov a keramická dlaždice.

Standout funkcí skládačky je jeho schopnost provádět zakřivené řezy díky jeho tenké svislé čepeli, kterou lze téměř jakýmkoli směrem otočit. JIGSAWS jsou ideální pro řezání kruhů, křivek a dalších složitých tvarů, které by bylo obtížné nebo nemožné řezat tradiční pilou.

Často se používají k řezání tvarů pro řemesla, vytvářejí otvory, aby se vešly kolem trubek a překážek a další projekty zpracování dřeva.

Je to také vynikající pro řezání na těsných místech nebo těžko přístupných oblastech, kde by bylo obtížné použít větší pilu.

Existuje několik nevýhod používání skládačky. Tento nástroj vyžaduje stabilní ruku, která vede pilu podél požadované řezané čáry; Jinak může čepel bloudit a vytvořit nepřesné řez.

Skládačka může také provádět rovné řezy; postrádá však plot, takže se neřeší tak přesně jako jiné pily. Můžete použít přímé pro větší přesnost, jako je průvodce Speed ​​Square nebo Kreg Straight Edge.

Související: Průvodce KREG Straight Edge (jak používat a kontrolovat)

Další nevýhodou skládačky je, že čepel se může ohýbat shora dolů, zejména při řezání tlustých nebo tvrdých materiálů. To může mít za následek úhlu řezu vzhledem k obličeji obrobku.

Typy lopatky skládačky

Čepele skládačky přicházejí v různých velikostech, tvarech a konfiguracích zubů.

Stopka Jigsaw Blade

Hříčka je součástí čepele, která vkládá do pily. Jigsaws používají buď čepele T-Shank nebo U-Shank.

Blades T-Shank

Čepele T-Shank jsou nejjednodušší typ čepele, který je třeba nahradit. Mají stopku ve tvaru T, která se vkládá přímo do nástroje a je držena na místě opěrným klipem.

U-Shank Blades

Čepele U-Shank jsou těžkopádnější na výměnu než čepele T-Shank. Mají stopku tvaru U, která je držena na místě se šroubem nebo maticí, což znamená, že pro změnu čepele budete potřebovat šroubovák nebo klíč.

Tip: Při nakupování skládačky doporučuji hledat ten, který používá čepele T-Shank, protože je mnohem snazší vyměnit, pokud se čepel rozbije, když se stane nudným, nebo ji musíte změnit pro jiný typ materiálu.

Jigsaw čepel zuby

Zuby na čepeli na skládačce jsou zodpovědné za řezání materiálu. Počet zubů na čepeli určí rychlost a kvalitu řezu.

Zuby na palec (TPI) měří, kolik zubů je na čepeli na palec délky. Čím vyšší je TPI, tím jemnější řez. Například čepel s 12 TPI zanechá hladší povrch než jeden s pouze 6 zuby.

Počet zubů také ovlivňuje rychlost řezu. Pokud chcete materiál rychle odstranit, použijte čepel s menším počtem zubů. Uvědomte si však, že tento typ čepele také s větší pravděpodobností roztrhne materiál. Na druhou stranu se čepel s více zuby rozřezává pomaleji, ale vytvoří čistší a hladší hranu.

Výhody a nevýhody skládačky

Klady

 • Ideální pro řezání kruhů, křivek a dalších složitých tvarů
 • Univerzální; lze použít na různé materiály
 • Relativně bezpečné používat

Nevýhody

 • Vyžaduje stálou ruku pro přesnost
 • Může to udělat přímé řezy, ale postrádá plot, takže to není tak přesné jako jiné pily
 • Čepel se může ohýbat, což vede k úhlovému řezu

Co je to kruhová pila?

Kruhová pila, někdy známá jako skilsaw, je malý, lehký energetický nástroj, který používá spřádací čepel k proříznutí materiálů.

Čepel je namontována nad základní deskou a může být zvednuta nebo snížena, aby se upravila hloubka řezání. Úhel řezu lze také upravit nakloněním čepele.

Chcete.li řezat kruhovou pilou, stojíte za nástrojem se základní deskou na horní části obrobku. Znaky na základní desce vám pomohou vést pilu podél linie, kterou chcete řezat. Pak zatlačíte pilu přes materiál a vedete ji podél vaší řezané čáry.

Kruhové pily jsou nebezpečné z několika důvodů. Pro začátek nemůžete vždy vidět, co je na jeho cestě, protože čepel je vystavena a řezá pod obrobkem. Spinning Blade může rychle proříznout cokoli, včetně pracovních stolů, sawhorses nebo vaší ruky.

Dalším nebezpečím je zpětný ráz, ke kterému dochází, když se čepel váže v materiálu, což způsobí, že pila násilně kopne zpět k vám, což může vést k vážnému zranění.

Kvůli těmto nebezpečím mějte opatrnost při použití kruhové pily. Přečtěte si a sledujte bezpečnostní pokyny výrobce, použijte správnou čepel pro materiál, který řezáte, a udržujte prsty od cesty čepele.

K dispozici jsou jak šňůra, tak bezdrátová kruhová pila. Corded Picks nabízejí více energie, ale musíte být blízko elektrické zásuvky, abyste je mohli používat. Na bateriích běží bezdrátové pily, takže jsou pohodlnější, ale jsou méně silné.

Na co se používá kruhová pila?

Kruhová pila je jedním z nejvšestrannějších nástrojů v kutilské dílně, protože může být použita pro úkoly, jako je řezání řeziva, překližky, kov a dokonce i zdivo.

Jednou z největších výhod kruhové pily je jeho schopnost provádět rovné řezy, jako jsou řezy roztržení, křížení, mitery, zkosení a dokonce i ponoření.

 • RIP Cut: RIP řezy jsou prováděny po celé délce obrobků s čepelí upravenou na 90 stupňů. Obvykle se používají ke zmenšení šířky desky nebo k řezání plechového zboží, jako je překližka pro výrobu kabinetu nebo budování kutilského nábytku.
 • Zkosený řez: Zkosení zkosení se provádí podél délky obrobků s čepelí upravenou na úhel jiném než 90 stupňů.
 • Crosscut: Průřezy se vyrábějí přes zrno obrobků s čepelí upravenou na 90 stupňů a používají se k řezání desek na délku.
 • Řezaný roztok: Křezy se provádějí přes zrno obrobku s úhlem Toana upraveného čepelí jiným než 90 stupňů. Používají se k řezu pro formování, obložení a části rámu obrázku na délku.
 • Sloučené řez: Sloučené řezy jsou kombinací dvou úhlů: pokosového a zkoseného řezu. Chcete.li provést složenou řezání s kruhovou pilou, nakloňte čepel na jednu stranu a udělejte pokožku.
 • Ponor střih: Při spuštění čepele se provádí řez ponoru. Například, ponorné řezy jsou užitečné pro řezání otvorů uprostřed překližky.

Přestože je kruhová pila navržena tak, aby prováděla přímé řezy, postrádá plot, aby se zajistilo, že řez je skutečně rovný. Jinými slovy, při provádění řezu to lidé často musí oční bulvy, ale můžete použít přímé ke zlepšení jeho přesnosti.

Když používáte kruhovou pilu bez přímého, výhodou je, že můžete provést řezy téměř kdekoli. Nejsou však tak přesné jako ty, které jsou vyrobeny s přímým.

V závislosti na úkolu může být přímý.

Například rychlostní čtverec bude působit jako plot pro základní desku pily. Nastavíte talíř pily na stranu čtverce, která vede čepel v přímé linii.

Volitelné příslušenství může být také použito k provedení přímých řezů s kruhovou pilou, jako je příručka Kreg Straight Edge, řez Kreg Accu, KREG RIP Cut nebo KREG Crosscut Station.

Kruhová pila

Maximální hloubka řezání kruhové pily je určena průměrem její čepele. Měření mezi špičkou čepele a dnem desky určuje, jak hluboký můžete provést řez. Větší čepel znamená hlubší řezy.

Velikost čepele, kterou potřebujete, je založena na tloušťce a typu materiálu, který chcete řezat; Většinu základních řezacích úkolů však lze provést s kruhovou pilou 6 až 7 až 7 ¼ palce.

SOUVISEJÍCÍ: JAK ZMĚNIT CIRCURAL SAW BLADE (Směr čepele)

průvodce, začátečníkem, používání, bezpečnosti, efektivně

Kruhové pily výhody a nevýhody

Klady

 • Lehký, kompaktní a přenosný
 • Všestranný nástroj, který může provést různé řezy
 • Skvělé pro rozbití překližky a dalšího zboží

Nevýhody

 • Vyžaduje praxi a dovednosti, aby se snížila
 • Vyžaduje, aby se přesměroji řečeno
 • Může být nebezpečný

Jaké jsou rozdíly mezi skládačkou a kruhovou pilou?

Nyní, když jsme zakryli základy skládačky a kruhové pily, je čas je porovnat a kontrastovat s nimi.

Typ čepele

Nejviditelnějším rozdílem mezi kruhovou pilou a skládačkou je typ čepele, kterou každá používá. Skládačka používá čepel s tenkou zuby, která se pohybuje nahoru a dolů, aby se řezy, zatímco kruhová pila má rotující čepel, která se otočí, když se točí.

Použití

Nejvýznamnějším rozdílem mezi skládačkou a kruhovou pilou je typ řezů, které každý nástroj je navržen. Skládačka je nejlepší pro výrobu zakřivených nebo složitých řezů, zatímco kruhová pila je vhodnější pro výrobu přímých řezů, jako jsou roztržení a křížení.

Rychlost

Kruhová pila se stříhá rychleji než skládačka; Pomalejší rychlost skládačky však umožňuje větší kontrolu nad řezem.

Hloubka řezání

Hloubka řezání kruhové pily může být upravena, zatímco čepel skládačky je pevná a tato schopnost postrádá.

Bezpečnost

Dalším důležitým rozdílem je bezpečnost. Skládačka je obecně bezpečným nástrojem k použití, zatímco kruhová pila může být docela nebezpečná, ale každá má schopnost způsobit vážná zranění.

Mám si koupit kruhovou pilu nebo skládačku?

Odpověď na tuto otázku závisí na typu řezů, které musíte udělat.

Potřebujete řezat křivky nebo přímé linie?

Pokud hledáte nástroj pro složité, zakřivené řezy, pak je lepší volba skládačka. Pokud však potřebujete nástroj k provedení přímých řezů, jako je řezání překližkových listů, pak je kruhová pila lepší volbou.

Často kladené otázky

Je skládačka lepší než kruhová pila?

Závisí to na typu řezů, které musíte provést. Skládačka je lepší pro výrobu zakřivených nebo složitých řezů, zatímco kruhová pila je vhodnější pro výrobu přímých řezů.

Můžete udělat přímé řezy pomocí skládačky?

Ano, je možné provádět přímé řezy pomocí skládačky, ale je obtížné je udělat dokonale rovně bez použití přímého, jako je rychlostní čtverec nebo příslušenství jako Kreg Straight Edge Guide.

Je skládačka bezpečnější než kruhová pila?

Ano, skládačka je obecně považována za bezpečnějšího nástroje než kruhová pila, protože má pomalejší koltovou čepel. Oba nástroje však mohou způsobit zranění, pokud jsou použity nesprávně.

průvodce, začátečníkem, používání, bezpečnosti, efektivně

Poslední myšlenky

Při rozhodování mezi kruhovou pilou nebo skládačkou jde o typ řezů, které musíte udělat. Pokud hledáte nástroj pro složité, zakřivené řezy, pak je lepší volba skládačka. Pokud však potřebujete nástroj k provedení přímých řezů, jako je řezání překližkových listů, pak je kruhová pila lepší volbou. Mějte na paměti, že oba nástroje mohou být nebezpečné, pokud jsou použity nesprávně.

Děkuji za zastavení. Pokud se vám tento tutoriál líbil, měli byste si prosím chvilku a připněte ho ? Opravdu bych to ocenil!

Ztraceno v skládačce: The Diagonal Maze Puzzle [Review]

Ztraceno v skládačce: Diagonální bludiště bylo náročné zvrat na tradiční skládačce. Měl prvky „I Spy“, které mi připomněly společnost Magic Puzzle Company, i když se zdálo, že se vyrábělo mnohem dříve (1997!). Vzhledem k tomu, že každý kus se hodí k jakémukoli jinému, byla tato hádanka náročná a vyžaduje vaše absolutní zaměření.

Jakmile dokončíte výzvu sestavení hádanky, je na vás, abyste unikli z bludiště, že se ocitnete uvězněni ve středu.

Pokud jste zkušený hádanka s skládačkou, která hledá obtížnou skládačku, která nezabírá příliš mnoho prostoru, doporučuji ztraceno v skládačce: The Diagonal Maze Puzzle. Řešení mě přimělo chtít vyřešit pokračování této hádanky.

Založit

Ocitli jste se uprostřed zahradního labyrintu a potřebujete uniknout. Než začnete snažit se opustit labyrint, musíte sestavit hádanku, ze kterého unikne.

Hraní

Buffalo je ztracen ve skládačce: The Diagonal Maze Puzzle byla nestandardní skládačka s vysokou úrovní obtížnosti. Každý kus se hodí ke všem ostatním. Jemné detaily na kusech byly důležité, takže tato skládačka by byla nejlépe shromážděna v dobře osvětlené místnosti.

Při řešení pouhých 515 kusů mi trvalo déle, než se vyřešila než většina 1000 kusů hádanek. Navzdory mému nejlepšímu úsilí a kontrole bludiště bludiště po kousku před konečným sestavením jsem stále shromáždil hádanku špatně na prvním. Sledování trasy z bludiště k ověření mé sestavy mi umožnilo rychle najít své chyby.

Analýza

➕ Umění bylo živé a vizuálně zajímavé. Každá zahradní komora měla v sobě scénu. Bylo dobré, že tam bylo hodně detailů, protože jsem strávil spoustu času zíráním na nuance na těchto kusech.

➕ Dokument pokynů uvnitř pole poskytoval rady a pravidla, která vám pomohou správně sestavit hádanku.

➕ Kousky hádanek se dobře hodí k sobě a umožnily mi přesunout sekce, které jsem sestavil na stranu na jejich správné místo v širší puzzle.

❓ Úroveň obtížnosti byla vysoká. Pro skládačky, kteří často odkazují na obrázek na krabici, to bude velmi obtížná hádanka. Box Art není obraz dokončené hádanky. Osobně jsem si myslel, že vysoká potíže byla skvělá.

➖ Pokyny říkají: „Ve většině případů nebudete moci použít kresbu k sestavení scén.“Jsem z toho zmatený, protože to je přesně to, jak jsem sestavil scény dívám se na umění na dílech. Protože každý kus se hodí ke všem ostatním, nejsem si jistý, jak byste měli sestavit hádanku, pokud na kusech nepoužíváte kresba. Pokud by vám tato instrukce měla říct, abyste se neodkazují na krabicové umění, nebylo to jasné.

Tipy pro hráče

Kupte si svou kopii Lost in a skládačky: The Diagonal Maze Puzzle a řekněte jim, že vám poslal umělec úniku místnosti.

Poslání podpůrné únikové umělce

Existuje mnoho způsobů, jak podporovat umělce úniku místnosti, jako je nákup od Amazonu, Etsy nebo Art of Play po kliknutí do odkazů obsažených v tomto příspěvku nebo nás podporovat na Patreonu.

Peníze, které z nich vyděláváme.

Rozdíl mezi skládačkou a šavlí

Chris Baylor je odborník na zpracování dřeva a spisovatel s více než deset let praktických komerčních tesařských zážitků. Studoval pod mistrovským tesařem a také navrhuje dřevěné nástroje a nábytek, sdílí návody na webových stránkách včetně Workshopu Workshopu a domácích nástrojů.

Pojmy skládačka a Sabre se zdají být používány zaměnitelně na trhu. A zatímco různí výrobci nástrojů prodávali své pily pod obou jmény, neexistuje žádný rozpoznaný rozdíl mezi pilou. Jsou stejný nástroj. Rychlý pohled na historii této praktické přenosné pily odhaluje, proč existují dvě jména, na začátku.

Vývoj skládačky a Sabre Saw

Přenosný energetický nástroj, který nyní známe jako skládačka. nebo Sabre Saw. vycházející z malé stacionární síly, které bylo známé jako svitková pila. Tradiční svitková pila je stolní nástroj, který má reciproční čepel, která je zajištěna na obou koncích a pohybuje se nahoru a dolů. Včasné variace na svitkové pile měly čepele, které byly opraveny pouze na jedné straně. Tato variace byla označována jako pila.

Stacionární přípravek viděl (s otevřenou čepelí na jednom konci) se vyvinul v přenosný, kapesní nástroj. Stalo se to velmi populární a někteří výrobci brzy umístili knoflík na horní část jednotky, který by mohl být použit k otočení reciprokační čepele pro použití při složitých řezných úkolech. Jak se tyto nástroje nadále vyvíjely, ti s knoflíkem otáčení čepele byli často označováni jako pily Jig, zatímco ty bez knoflíku se běžně nazývaly Sabre Saws. Rozdíl proto byl pouze průmyslovou úmluvou pro rozlišení mezi dvěma různými typy kapesních verzí stolního přípravku.

Sabre vs. PŘIPOJENÍ PILS

Pokud původní terminologie nebyla dostatečně matoucí, byl termín Sabre pila také někdy použit pro reciproci pilu. Tyto pily jsou k dispozici od několika výrobců a někdy se běžně označují jako „Sawzall“. název ochranné známky pro tento typ pily, který vyrábí společnost Milwaukee Electric Tool Company. Vratelná pila se nejčastěji používá při demolici a konstrukci a vidí jen málo využití pro jemné zpracování dřeva. Naštěstí tento zmatek značení do značné míry zmizel a termín reciprokace pila je nyní standardním názvem pro tento typ demolice pila.

Sabre pily a skládačky dnes

Dnes jsme ztratili většinu časných rozdílů mezi ručními pilami a pily s kapesními počítači. Jakýkoli typ kapesní pily s krátkou reciproxovací čepelí připojenou pouze na jedné straně lze nazvat buď Sabre Saw nebo JIG pila. výběr jmen je opravdu na výrobci. Většina pily tohoto popisu nyní na trhu se však nazývá přílohy. Evoluce na jedno slovo pravděpodobně pramení z přirozené formace složených slov, nebo se dvě slova stávají jedním. JIGSAW prodaná dnes může nebo nemusí zahrnovat rotující rukojeť na horní části nástroje.

Mezitím se také pojmenování stolních verzí těchto nástrojů zjednodušilo; Nyní jsou všeobecně známé jako svitky. A ať je jim říkáte přílohy, pily na jig nebo šavle, jsou to všechny děti svitku a dělají skoro totéž: vytvořte pěkné zakřivené řezy ve dřevě (stejně jako plast, kov a téměř jakýkoli jiný materiál a téměř jakýkoli jiný materiál ).

Skládačka

Tradičně byly skládací hádanky vyrobeny pomocí, čekání na to, skládačku. i když se to také nazývá svitková pila. Pokud jste nikdy neviděli, svitek má jemnou rovnou čepel, která je obvykle namontována svisle trochu jako jehla ve šití. Spuštěním čepele nahoru a dolů (hurá, elektrická nářadí) a pohybujícím se dřevem můžete nakrájet jemné vzory do dřeva. Všimněte si, že termín „skládačka“ se může také odkazovat na pilu, což je kapesní energetický nástroj s rovnou čepelí, která vyčnívá. skvělá pro řezání děr ve stěnách, ale možná ne hádanky.

To je skvělé. Ale jak lidé dnes dělají skládačky?

Krátká odpověď zní: Je to komplikované. Dnes na trhu stále existují špičkové ruční hádanky, ale komerční výrobci se obvykle přesunuli k jiným metodám. Níže pojďme prozkoumat několik nejoblíbenějších metod. (A pokud hledáte nápady na nejlepší dary puzzle, nezapomeňte se podívat na našeho dárkového průvodce.)

Mřížky kovových šablon

Hromasvěto vyráběné komerční skládačky jsou vyrobeny z kartonu. Nikdo neřeší karton s skládačkou. Hra je tedy jen o výrobě řezné zemřít (ostrý kovový obrys), která emuluje tuto štěrbinu. Jakmile budete mít rozřezanou matrici, lze ji použít k vyražení nespočetných kartonových hádanek.

V tomto videu, počínaje asi v 1:30, řemeslníci Ravensburger ukazují, jak vytvářejí své hádanky na skládačce pomocí mřížkové mřížky „Ribbon Cut“ a řady okrajů ve stylu skládačky. Kovová šablona umožňuje zaměstnancům zabezpečeným zablokováním zapadat do okrajů každého kusu, což umožňuje jedinečný vzor pro každý design puzzle.

Scroll pily

Pro dřevaře je jedinou hrou ve městě skutečná skládačka. V tomto videu George Vondriska vyrábí losovou skládačku pomocí překližky, počítačového vytisknutí a svitu.

(Poznámka: Pokud se do toho chcete dostat, sledujte tuto 100minutovou třídu.)

Psychologické trápení

Steve Richardson říká: „Platí mi, abych je řídil blázen,“ popisuje způsob, jakým navrhuje neuvěřitelně náročné hádanky na skládačce pomocí nože X-Acto (které jsou pak vlastně ručně řezány). Richardson, který se nazývá šéfcerce, má několik slavných klientů, včetně rodiny Gates, rodině Bush a královské rodiny Velké Británie, mimo jiné.

Richardsonova společnost prodává pouze asi 3 600 hádanek ročně, všechny ručně vyráběné. Každá hádanka obsahuje jediný kus „klauna“, logo společnosti. i když někdy se ve skutečnosti nehodí.

Lasery

V tomto videu používá laserová řezačka síla na plakátu Star Wars. Je fascinující sledovat, jak to dosahuje řezů, nejprve provádět všechny vertikální řezy (s malými oscilacemi, aby se vrhlo dovnitř), pak horizontální řezy. Sledujte AS, během horizontální fáze řezání se kousky vyskočí!

Náhodné řezy

V tomto videu nás Allegra Vernon prochází všemi kroky, ke kterým dochází před skutečným řezem. Diskutuje o tom, jak jsou obrázky vybírány, fotografovány/naskenovány, upravovány a obecně optimalizovány tak, aby se staly dobrými obrázky pro skládačku. Pak se dostane do procesu „náhodného řezu“ počínaje kolem 2:20. Obě sekce jsou fascinující. Vernon také vysvětluje metodu „střih pásu“ použitý výše uvedenou pomocí Ravensburger.

Verze tohoto článku byla původně zveřejněna v roce 2017 a byla aktualizována pro rok 2022.