Ručně vyráběný brusný nástavec pro sekačku na trávu

Bubnová bruska pro elektrický šroubovák vlastníma rukama

Nejnezbytnějším nástrojem při opravách nebo stavebních pracích je vrtačka, elektrická nebo bateriová. Pomáhá při mnoha přípravných pracích, od míchání malty až po broušení dřevěných nebo betonových konstrukcí. Pro druhou operaci potřebujete brusnou trysku na vrtačce, která má mnoho modifikací, s nimiž můžete pracovat na kovu, dřevě, betonu a omítnutých površích.

Nástroje a vybavení

Tvrdost houbových kol se dělí na několik typů:

 • Tvrdý. používá se k odstranění škrábanců a drobných odštěpků na dílech.
 • Měkké a střední. používají se k leštění a leštění.
 • Reliéfní. používá se v případě, že je třeba, aby velká plocha měla lesklý povrch.

Dílna používá 2 až 3 typy kol pro renovaci laku vozidla.

 • Čistič karoserie.
 • Odstraňovač škrábanců.
 • Leštidlo s abrazivem.
 • Jemná brusná směs.
 • Plstěný disk se suchým zipem.
 • Houba.
 • Měkká kolečka z jehněčí kůže.

Leštička je vhodnější než jiné nářadí pro povrchovou úpravu. Příležitostně používaná vrtačka s otočným spínačem a úhlová bruska.

 • Kruhový. Vzhled podobný úhlové brusce, krouticí moment je vysoký, otáčky nízké, takže se zřídka používají k povrchové úpravě automobilů.
 • S excentrickým. Provádí vratné pohyby do 2-5 mm. Bezpečnostní zařízení dosahuje dobrých výsledků, povlak se při obrábění nepřehřívá.
 • Profesionální nebo amatérská třída zařízení určuje cenu a výkon.
 • Power. Nářadí s nízkým výkonem se rychle přehřívá, během práce se zastavuje. Slabé jednotky od 400 do 800 W.
 • Hmotnost. Profesionální nářadí je těžké, lehčí vybavení zvládne více práce.
 • Šířka disku ovlivňuje rychlost provozu. K dispozici v průměrech: 125 mm, 150 mm, 180 mm, 240 mm.

Klapkové kolo s velkým průměrem

Princip montáže jako v minulosti, ale s některými podrobnostmi.

Ještě je třeba vzít kousky překližky a vyříznout z nich kruhy, ale větší velikosti.

Pak je sešijte k sobě a proveďte osm řezů pilkou na kov. Do těchto zářezů se stále vkládají kousky smirkového papíru, ale poté se stlačí gumičkou a napustí lepidlem nebo epoxidem.

Nechte ji vyluhovat a zaschnout a pak vyzkoušejte podomácku vyrobené kolečko s velkým průměrem plátků pro gravírku.

Krabí pera ♋ Almois Jobbing Official

Najednou vyrobte tyto tři druhy příslušenství (vrtáky, bity) pro vaši mini vrtačku (Dremel):

Vícebřitý smirkový kotouč (kopretina) vlevo je ideální pro hladké a hedvábné broušení kovu (matné, „hrubé“). opravdu užitečná součást hardwaru.Lze jej použít k renovaci jakéhokoli kovového povrchu do stavu jako nový.

Jako vedlejší poznámka, mám vrták takto:

je to sovětský motor na 24 V, dostatečně dlouhý a úzký, abyste ho nemuseli dávat do trubkové rukojeti, a čínské upínací sklíčidlo. Plus domácí regulovaný napájecí zdroj KRLEN12A.

Začneme tedy tím nejjednodušším, ale mimochodem dětským snem. elektrickým pilníkem (nebo rotačním pilníkem):

Vezmete váleček ze zapalovače (kterým otáčíte, abyste vyrazili jiskry ze silikonu) a nasadíte ho na nějakou tyčku. Je žádoucí, aby tyč měla na konci závit, aby byl váleček pevně uchycen. Hotovo.

Zde je video s tímto a dalšími věcmi, které budou popsány textem a obrázky níže.

Zde chci drze upozornit, že všechny tři tyto nástroje (respektive způsob jejich výroby vlastníma rukama) jsem vymyslel zcela sám a vyrobil před 10 lety. Ale teď jsem viděl na YouTube videa za poslední 2 roky, které lidé dělají totéž (kromě „kopretina“) a mají nadšené komentáře, miliony zobrazení, blackjack, a děvky Takže teď jsem naštvaný-litost mě dostane: moje videa s brilantní nápady a opravdu užitečné tipy a řemesla Che Che téměř nikdo se dívá, a někdo dává a žaluzie Přihlásit se k odběru! 1 v karmě: LabaKraba (AmolonieX. zde v angličtině nebo beze slov).

K vyřezávání brusných kotoučů z listu brusného papíru si vyrobíme pancher (děrovačku) a cirkulárku:

Děrovačka jsou dvě prkna, mezi nimiž je dvoumilimetrová mezera a otvor pro vrták o průměru 1 mm.8 mm (potřebujete 2.0 mm, ale otvor se při výrobě mírně rozpojí). Naostřete zadní konec vrtáku tak, aby měl ostrý okraj.

Na konci vrtáku, který bude stlačený, je třeba pod prst přes papír nasadit uzávěr, aby se utáhl.

Kruhový nůž je jednoduše libovolná železná deska s ohnutými a naostřenými konci. Nakonec máme:

Středové otvory jsou velmi rovnoměrné a bez rušivých ohnutých okrajů (což by se stalo v případě propíchnutí šídlem). Kruhový nůž použijte k rychlému a rovnoměrnému vykrojení koleček.

A zlatý hřeb programu. výroba štětců na okvětní lístky ze smirkového papíru.

Z navijáku nitě sejmeme pouzdro. Na videu byl vnější průměr tohoto dříku 12 mm.6 mm, ale ukázalo se, že jejich průměr se značně liší, a na této fotografii je další s průměrem přesně 12 mm.9 mm, t. е. přesně tak, jak má být. Přes něj omotáme dva proužky papíru, mezi nimiž je lepidlo, a získáme papírovou trubičku. základ pro „sedmikrásku“. kterou nastříháme do rukávů (na fotografii vpravo nahoře).

Přilepením špiček brusného papíru 13 x 20 mm k těmto pouzdrům pomocí silného tesařského lepidla. A ne ortogonální, jako v prodávaném obchodě, ale jako by se překrývaly. Zde máme:

Podepište zrnitost několika brusných papírů. Hotovo. Okvětní lístky někdy odletují (srov. vpravo na obrázku výše), takže je nejlepší použít textilní smirkový papír. Výhodou je, že plátky před použitím navlhčíte mýdlovou vodou, jinak se otupí (zanesou hoblinami) a v těchto místech kazí rovnoměrnost. hedvábnou strukturu broušeného kovu.

Někteří si mohou všimnout, že podobné kartáče (pouze s krátkými čepelemi) se prodávají na Aliexpressu. Ale připomínám, že jsem přišel na to, jak je vyrobit (lepit okvětní lístky tangenciálně k náboji, ne ortogonálně) a vyrobil je před 10 lety, kdy neexistoval Aliexpress.

Video na konci ukazuje, jakou strukturu získáte na hliníkovém plechu při použití těchto 3 kartáčů zrnitosti 40, 80 a 500. 500 je nejlepší. má krásný hedvábně matný pocit Brousíte přesně stejným směrem!

Při práci je důležité držet brusný talíř na vrtačce na dřevo správně vzhledem k povrchu. Pokud například není tryska talíře umístěna v pravém úhlu, její okraje snadno poškodí povrch. Abyste pochopili princip ovládání, je vhodné si předem nacvičit správné držení nástroje.

 • Držte jádrový vrták v ruce a pracujte jako s běžným nástrojem. Jedná se o jednodušší a známější metodu, která má však své nevýhody. Dlouhé držení vrtačky může být únavné. Kromě toho je důležité dodržovat jeho polohu a nenaklánět ho. Používá se k broušení velkých ploch: stěn, podlah, stropů, velkého nábytku, automobilů.
 • Vrtačka se upne na stůl a předmět se k ní přiblíží. Tímto způsobem lze dosáhnout kvality broušení, ale je vhodný pouze pro použití na malých předmětech, které můžete držet v rukou.

Jaké typy přípravků existují

Na rozdíl od nástavců úhlové brusky je každý vrtací přípravek vybaven osou, která je pevně uchycena ve sklíčidle.

brusný, nástavec

Typ disku

Jádrové vrtáky jsou vyrobeny převážně z plastu. Jsou primárně určeny pro použití v úhlových bruskách, ale díky adaptéru je lze nasadit i do sklíčidla.

Jsou tuhé, a proto nejsou vhodné pro všechny aplikace. Například i při malém posunu hlavy se její okraj dokáže zakousnout do povrchu půdy a zanechat hluboké rýhy.

Z tohoto důvodu je nejlepší používat pevnou plastovou kartáčovou hlavu ve stacionární poloze s vrtačkou, jako na následujícím obrázku.

Pryžová tryska je vhodnější pro použití s vrtačkou, protože její pružnost zabraňuje náhodnému poškození pracovní plochy při naklonění nebo nadměrném tlaku na vrtačku.

Další podobný typ brusky se vyrábí s pohyblivým čepem, ale vzhledem k jeho vysoké ceně není příliš žádaný.

Kartáček na poháry

Každý kartáč má určitou tvrdost a je vhodný pro zamýšlené použití podle údajů výrobce. můžete brousit kov (k odstranění koroze), dřevo a další materiály.

Práce s takovým nástrojem je obtížná. volba špatného úhlu může poškodit měkký opracovávaný materiál a vrták má tendenci se neustále pohybovat do stran, když je celá plocha přitlačena k nástroji.

Disk ve tvaru

Tyto nástavce se podobají nástavcům na šálky, ale směr štětin je obrácený. Nejčastěji se používá při práci v těžko přístupných oblastech.

Ve tvaru bubnu

Přístroj je svým vzhledem podobný bubnu, a proto je podle něj pojmenován. Takový bubnový nástavec je válec, jehož vnější stěna je opatřena brusným papírem.

Tento nástavec se upevňuje pod napětím pomocí speciálního šroubu nebo se zajišťuje stlačeným vzduchem. U otevřeného pásu je napětí vytvářeno otáčejícím se šroubem, který napíná brusný papír.

Praktické pro broušení dřevěných nebo kovových dílů. Brusný kotouč s jemnými brusnými částicemi lze použít k lemování skla. Velmi vhodné pro broušení kulatých a oválných otvorů.

Typ ventilátoru

Tento nástavec je vyroben jako kotouč s připojenými brusnými úlomky. Tato vlastnost výrazně rozšiřuje velikostní rozsah nástroje a umožňuje broušení dutin malých i velkých otvorů. Díky flexibilitě nožů lze brousit obrobky všech tvarů.

Koncový uzávěr

Tyto bity mají různé tvary a jejich pojezdová plocha může být vyrobena z různých materiálů.

Určeno pro počáteční nebo dokončovací otvory a vnitřní strany tvarovaných obrobků. Klenotníci a zubaři používají podobné, ale menší nástroje.

Soft

Při leštění obrobků lze použít kulaté obrobky z pěnové pryže, plsti nebo kůže, které se upínají na osu. Tyto nástroje se rychle opotřebovávají a lze je použít k leštění kovových nebo lakovaných povrchů do vysokého lesku. Přípravek je přizpůsoben přímo leštěnému materiálu.

Přečtěte si také: Srovnání soustruhů na kov

Disk ve tvaru

Kotoučovky jsou blízce příbuzné výše popsaným kotoučovkám. Jediný rozdíl mezi nimi je ve směru náplně nebo štětin. U kotoučových bitů se šíří od středu ke kraji kotouče. Jako štětiny lze použít také ocelový drát nebo měkké mosazné kartáče.

Používání těchto nástrojů vyžaduje také určitou zručnost a zkušenost, protože nekvalifikované použití těchto nástrojů může vést nejen k poškození opracovávaného materiálu, ale také k vážnému zranění osob.

Občas jsou však nepostradatelné pro práci v těžko přístupných oblastech a na malých plochách. Tento typ nástavce se k vrtačce připevňuje pomocí běžného čepu, který se zasune do sklíčidla nástroje.

Přehled našich nástavců pro zahradní řetězové pily

Díky velkému množství různých bitů a příslušenství může toto univerzální nářadí nahradit mnoho jiných nástrojů. Tak například brusné kotouče odstraňují nutnost nákupu brusky a šroubovák nahrazuje šroubovák.

Pomocí těchto přípravků je možné provádět následující činnosti:

 • broušení;
 • leštění;
 • řezání;
 • míchání;
 • šroubování;
 • vrtání otvorů různých průměrů;
 • frézování.

Při správném použití bude výsledek stejně kvalitní, jako kdyby byla práce provedena speciálním jednoúčelovým nástrojem. Pro stavbu kurníků, chlévů, králíkáren a dalších hospodářských budov na venkově je nepostradatelná vrtačka s různými nástavci.

Bruska na dřevo vlastníma rukama

Bruska, užitečná věc v dílně. Pro ty, kteří pracují se dřevem, je takové zařízení nutností, protože je univerzální, což značně zjednodušuje práci. Takové stroje jsou však bohužel poměrně drahé, a proto je třeba vymýšlet. Tento článek pojednává o funkční a hlavně pohodlné brusce s podrobnými výkresy a fotografiemi. Každý bod je podrobně vysvětlen, a pokud něčemu nerozumíte, můžete se vždy podívat na video.

ČTĚTE, jaký typ brusky na dřevo zvolit pro vibrační brusku?

Rozměry

Zde je tabulka s celkovými rozměry našeho domácího nástroje: