Hoblík Interskol p 110 01 výměna nožů

Výběr elektrického hoblíku a techniky práce s ním

Nejprve stručně formulujme úkoly hoblíku jako zvláštní třídy ručního nářadí. Hoblík je nástroj k odstraňování třísek z povrchu stromu pomocí břitu nože (nože) upevněného v hoblíku. Hlavní funkce hoblíku při zpracování dřeva. nivelace a vyrovnávání.

Elektrický hoblík však zvládne i složitější úkoly, jako je hoblování desek (jednotlivých prken), srážení hran pod různými úhly a zkosení hran.

Nože elektrického hoblíku jsou namontovány na hřídeli, kterou otáčí elektromotor. Základní rozdíl mezi elektrickým a ručním hoblíkem spočívá v rozdílném výkonu, protože u ručního hoblíku se třísky odstraňují ručně. prudké pohyby hoblíku s upevněným nožem (ostřím) podél obrobku směrem dozadu a dopředu. Vysoce kvalitní výsledky vyžadují specializované know-how. Ano, a množství práce, kterou můžete s ručním hoblíkem vykonat, závisí také na dovednostech, zručnosti a fyzických schopnostech osoby, která s ručním hoblíkem pracuje.

Práce s elektrickým hoblíkem je nesrovnatelně pohodlnější. Efektivní hoblování dřeva elektrickým hoblíkem. podélně i příčně. Nejvyšší kvality povrchu dřevěného obrobku lze dosáhnout, pokud se opracování provádí podél vláken materiálu. Používá se také příčná orba, ale obvykle pouze pro hrubé zpracování. Samozřejmě nelze dosáhnout extrémně vysoké kvality povrchu, ale při znalosti a použití speciálních triků s elektrickým hoblíkem je možné se ideálu přiblížit. Pokusíme se vám odhalit ty nejzajímavější z nich. Začněme s. Nezapomeňte, že ve všech případech, bez ohledu na typ hoblíku, se důrazně doporučuje, abyste obrobek před zahájením práce pevně přidrželi na místě. Je to. Důležité bezpečnostní pravidlo: elektrický hoblík s rotujícím ostrým nožem může obrobek roztrhnout, silně a daleko odhodit. Při neovladatelném letu se snadno zraníte (na rozdíl od ručního hoblíku, který může snadno “náhlé”, nesprávný lidský zásah, prosté vyražení obrobku z držáku).

Jak jsme již řekli dříve. hlavní funkcí elektrických hoblíků je vyhlazování hrubě opracovaných dřevěných povrchů. Po kvalitním opracování hoblíkem je povrch více než jen rovný. je možné ji vyrobit dokonale rovnou a velmi hladkou. Po dokončení hoblování zmizí všechny nerovnosti a nedokonalosti. Dokončovací hoblíky se často používají pro jemné dokončovací práce na dřevě, protože jejich konstrukce vyžaduje použití přesně seřízených nožů s krátkým zdvihem. Tyto hoblíky mohou vytvářet tak kvalitní dřevěné povrchy, že následné broušení není nutné.

Elektrický hoblík lze použít k vytváření drážek v obrobcích, k vytváření úkosů a k mnoha dalším operacím, pokud to konstrukce a výkon vašeho hoblíku dovolí. Před koupí elektrického hoblíku je proto vhodné posoudit nejen jeho výkon, ale také šířku hoblování. Šířka nože 82 mm je standardní pro většinu ručních elektrických hoblíků, ale profesionální hoblíky mohou mít šířku hoblování až 170 cm.

Elektrické hoblíky, stejně jako jiné elektrické nářadí, se liší výkonem elektromotorů. Otáčky hřídele nože jsou u všech modelů přibližně stejné a pohybují se kolem 15 000 otáček za minutu a hloubka a šířka řezu přímo závisí na výkonu elektromotoru namontovaného na hoblíku. Rychlost otáčení hřídele nože je do značné míry zodpovědná za kvalitu výsledné povrchové úpravy dřevěného dílu.

Optimální výkon pro elektrický hoblík s šířkou 82 mm zpracování lze považovat ukazatele v 700-750 wattů, i když je užitečné zmínit a vynikající japonský hoblík Makita KP0810C kapacita 1050 wattů. Při výběru elektrického hoblíku věnují profesionálové pozornost také jeho hmotnosti, průměru nožového bubnu, šířce a hloubce práce, kterou lze na hoblíku provádět, a také jeho výkonu. Hoblovku je také možné namontovat na stacionární základnu, čímž vznikne mini orba. Příklad hoblovky Interskol P-110/1100M.

U elektrického hoblíku je průměr bubnu jedním z nejdůležitějších faktorů, protože jeho velikost může kompenzovat omezený výkon motoru hoblíku. Přesnost nastavení hloubky na hoblovce má rovněž zásadní význam pro kvalitu opracovávaného povrchu. Dobrým pravidlem je zvolit minimální hloubku průchodu desetinu milimetru. Protože řemeslníci používají na hoblíku různé nože pro různé materiály a různé rychlosti zpracování, je ideální pro rychlou výměnu nožů na vybraném elektrickém hoblíku. Důležitým faktorem při posuzování úspěšnosti hoblovky je také materiál a povrchová úprava její základny. Ideální je, když patka elektrického hoblíku klouže po prkně bez potíží, ale samotný nástroj zůstává velmi stabilní. Nepomůže ani zcela hladký povrch pracovního stolu. U kvalitních elektrických hoblíků je proto deska odlita a speciálně vyfrézována (také na koncích hoblíku) s jemnými, často se opakujícími „vrypy“ ve tvaru písmene U. Vidět je můžete pouze při dobrém bočním světle, ale někdy je můžete nahmatat prstem, když je posunete po základně hoblíku.

Obrobek musí být na pracovním stole řádně podepřen. horizontálně. Pamatujte, že správně upnutý obrobek by neměl vykazovat žádnou vůli ani kývání.

Při polohování elektrického hoblíku na obrobek nejprve vyrovnejte hranu patky nebo hranu nože (pokud vyčnívá) s nakreslenou čárou, poté pevně přitlačte boční doraz hoblíku k okraji desky a zajistěte jej v dané poloze.

Nejlepší je, když od začátku až do konce každého průchodu pojedete paralelně s elektrickým hoblíkem. Hoblík vždy držte oběma rukama.

Aby nedocházelo ke zkosení úkosové hrany, měl by být hoblík s pohonem držen v rovině bez bočního náklonu. Ještě lépe před začátkem průjezdu. držte nástroj tak, aby byly čepele blízko okraje desky. Nezapomeňte však, že hoblík nesmí přijít do přímého kontaktu s obrobkem, když je zapnutý.

Můžete také zkosit předem definovanou fazetu tak, že ji speciálním způsobem označíte. Za tímto účelem nejprve nakreslete na čelní plochu obrobku čáru zadaného úkosu. Poté elektrický hoblík nastavte pod správným úhlem, přiblížte jeho nože k povrchu obrobku a nastavte hloubku hoblování tak, aby byl hoblovací nůž přesně zarovnán s nakreslenou čarou. Nastavitelný doraz pro přesnost.

Pokud nemáte zkušenosti s fázováním, nebuďte líní a před prací proveďte několik hrubých přejezdů: po každém z nich práci podle potřeby upravte. To vám pomůže zvyknout si na elektrické nářadí.

I ty nejlepší a nejdražší elektrické hoblíky mají různé závady při hoblování. Nejběžnější z nich jsou: „zkosený profil“. „zkosení“.

Jako nevýhoda hoblování se častěji vyskytuje „zkosený profil“, který se obtížně „léčí“. Je však snadné to zjistit: Pokud provedete dva nebo více řezů s několika málo přesahy na šířku, vzniknou na povrchu obrobku malé, ale přesto viditelné výstupky. Důvodem je, že ostří jednoho nebo obou nožů hoblíku je mírně rozhozené. Než začnete hoblovat podél linky, je důležité sledovat polohu obou hoblovacích nožů na hraně patky hoblíku. Řiďte se přitom pravidlem, že podél řezu se nemá pohybovat patka hoblíku, ale konce jeho nožů.

„Řezy“ se stávají „relevantními“ na začátku nebo na konci přejezdu hoblíku přes obrobek, když zadní patka přejíždí přes desku nebo z ní vyjíždí. Vizuálně jsou okamžitě rozpoznatelné podle poměrně rychlé změny hloubky. Pokud cítíte tento „zdvih“ kousek od začátku práce, hoblovací nože jsou pravděpodobně stále těsně nad úrovní zadní strany hoblovacího lůžka. Pocit „klouzání“ ke konci průchodu hoblíku naznačuje, že nože naopak nadměrně vyčnívají. I u velmi zkušených truhlářů zůstává na začátku a na konci přejezdu hoblíku přes prkno určitá nerovnost. Rozdíl je v tom, že opravdoví řemeslníci vědí. jak se jich rychle zbavit: stačí ponechat malou rezervu po celé délce obrobku. Vadné hrany není obtížné odříznout.

Všechny výše uvedené závady jsou způsobeny nepřesným nastavením řezných nožů v bubnu. Chcete-li je odstranit, povolte upínání držáků nožů a poté pomocí imbusového klíče utáhněte seřizovací šrouby, které zvedají nebo spouštějí pravou nebo levou stranu upínací desky elektrického kráječe, abyste ji nastavili do správné polohy. Je vždy podrobně popsán v návodu k použití, který je součástí každého značkového hoblíku, ale tento krok. velmi jemný, takže ho neváhejte svěřit servisnímu technikovi a nešetřete na něm.

Jak vyměnit hoblovací nože na elektrickém hoblíku?

Pokud vám truhlářská pila není z nějakého důvodu dostupná, pokuste se odstranit vady hoblování sami. Za tímto účelem:

Elektrický hoblík vždy odpojte od elektrické sítě. Jeho nože jsou tak ostré, že při běžných otáčkách 15 000 ot/min jsou velmi tenké, takže se nesráží. neúmyslný náhodný dotek neskončí pouhým pořezáním. šetřete prsty a za to. Bezpečně odpojte nářadí od napájení. Nezanedbávejte ji. i domácí psi jsou při ošetření uspáváni a hoblovací nože jsou pro ně mnohem traumatičtější než zuby. Přiložte rovnou hranu ke spodnímu okraji hoblíku, abyste přesně zjistili, zda se ho hroty nožů dotýkají. U čepelí, kterým chybí ostří. Povolte šrouby, které držák nožů připevňují k bubnu hoblíku, a posuňte nože na stranu. tak, aby byly v jedné rovině s pravítkem. Neměla by zde být velká mezera. pro jistotu jen malý kousek „přesahu“ přes okraj. Pevně utáhněte všechny šrouby na opravených pozicích lopatek a na konci procesu zkontrolujte, zda jsou pevně utaženy. Ručně otáčejte hoblovacím bubnem a zkontrolujte, zda se namontované nože netřou o tělo elektrického hoblíku.

Pokud předem víte, že budete úhlovou brusku používat daleko od autorizovaného servisního střediska pro elektrické brusky. Při nákupu se snažte najít model, jako je elektrický hoblík Makita KP0810. s dodatečným nastavením výšky jeho patky, která omezuje hloubku čtvrcení na hoblovce.

Po správném provedení této operace by měly být „stupně“ na hoblovaných plochách zcela a nevratně odstraněny.

Jednorázové nože pro elektrické hoblíky mají často oboustranné ostří, takže tupý nůž stačí nejprve otočit vzhůru nohama. Pokud je však nutné vyměnit jeden silně otupený nůž, je nutné vyměnit i všechny ostatní nože v hoblovacím bubnu za nové. Jinak by mohlo dojít k nevyvážení hřídele a silným vibracím během provozu.

Nepřehlédněte také místo, kde můžete cítit „důlek“ uprostřed obrobku. Tato závada v provozu hoblíku je často způsobena náhlou změnou přítlačné síly na elektrický hoblík. Může být také způsobena trhavými pohyby. Při používání elektrického hoblíku je vždy dobré pracovat s nářadím pomalu a velmi rovnoměrně. Klíčem k přesnosti je stabilita parametrů pohybu hoblíku na obrobku, ať už se s elektrickým hoblíkem v danou chvíli provádí jakákoli práce.

Abyste dosáhli dobrého výsledku, měli byste se vždy snažit vést stroj plynule při konstantním tlaku a nenechat hoblík v určitých místech zvednout. Důrazně doporučujeme nezpomalovat nebo nezastavovat uprostřed stroje, protože se pravděpodobně projeví efekt „pittingu“.

Na nastavení hloubky hoblíku byste neměli příliš spoléhat. Může se například stát, že jste při tomto nastavení nastavili hloubku 2 mm a provedli 10 průchodů, což neznamená, že jste odstranili přesně 2 cm materiálu. V takových případech je vždy lepší vzít v úvahu profil drážky, která se má vyrobit, nakreslením na čelní plochu obrobku (odchylky jsou vidět okamžitě). Snažte se načasovat práci tak, aby poslední přejezd přes obrobek byl co nejmenší. Aby byla hloubka hoblování relativně konstantní po celé délce hoblovacího průchodu, je třeba na začátku průchodu a na konci průchodu silněji přitlačit na přední část elektrického hoblíku. již na zadní straně. Dbejte zejména na to, aby na konci průchodu, jakmile se hoblík vzdálí od desky, elektrický hoblík po zbytek cesty běžel jakoby setrvačností a udržoval směr, kterým byl nastaven pro zbytek cesty. Nesnažte se zde rychle korigovat jeho „kurz“, protože jakýkoli pohyb ramene do strany v této nebezpečné oblasti povede k nerovnoměrnému pohybu

Snažte se udržovat hoblík v naprosto vodorovné poloze, aniž byste jej při práci křížili v jakémkoli směru. V opačném případě by mohlo dojít ke vzniku „pravého úhlu“. To je důležité zejména při hoblování úzkých drážek, kde je hoblík poměrně nestabilní.

Pokud jste na konci dalšího hoblování nechtěně nechali malý „schod“, můžete jej odstranit při dalším průchodu tak, že hoblík velmi silně přitlačíte ke stěně vytvářené drážky, jak to zkušení řemeslníci dělají.

Než začnete, zkontrolujte maximální hloubku ponorného řezu pro váš hoblík. Každý elektrický hoblík je nastaven na určitou hodnotu. Udělejte si podle toho plány.

Tajemství dobrého řezání drážek: Vždy berte v úvahu, že boční plotna hoblíku vede podél hrany prkna, a hoblík proto sleduje pouze profil této hrany. a ten není vždy rovný. Při práci s bočním blokem je proto vhodné držet hoblík jednou rukou a druhou rukou pevně, ale ne příliš pevně, přidržovat boční blok u čela desky. Posuňte hoblík tak, aby se boční strana rámu pevně dotýkala okraje vyhloubené drážky. Tlak na nástroj při tomto pohybu by měl směřovat nejen dopředu, ale i do stran.

Pokud je to možné, vždy se snažte mít k hoblíku připojený vysavač. Zkušenosti s tímto typem připojení ukázaly, že na pracovním stole a podlaze dílny nezanechává prakticky žádné stopy. Elektrický hoblík nemusíte čistit a po dlouhém pracovním dni to ani nechcete dělat a životnost hoblíku je mnohem delší, pokud pracuje „ruku v ruce“ s vysavačem.

Pokud občas dovolíte sousedům nebo přátelům používat elektrický hoblík, můžete se s nimi podělit o tyto tipy pro efektivní a správné používání elektrického hoblíku, které jsou uvedeny v tomto článku. Přejeme vám úspěch ve vaší práci !

Výměna nožů u 110mm modelu Interskol P 110 01. Montáž nožů na elektrický hoblík Interskol 110

VÝMĚNA NOŽŮ NA INTERKOLU 110mm Interskol R-110-01 BEZ KOMPLETNÍHO STOJANOVÉHO GUMOVNÍKU. Vážení.

Mám hoblovku Interskol P-110/1100M, kterou řídím ve stacionární poloze jako minifugar. Celkově. šťastný, ale.

Instalace nožů do elektrického hoblíku. Ukazuje, jak nainstalovat a nastavit jednorázovou oboustrannou.

broušení na běžném brousku po zásahu nože hřebíkem. Třísky s minimální tloušťkou po broušení.

Na příkladu hoblíku Interskol P-82/710 chci ukázat, jak správně vyměnit nože a jak určit.

Zde je video, které ukazuje možnosti elektrického hoblíku Interskol.

Jak vyměnit nože na hoblíku. Omlouváme se za kvalitu. Jednou rukou jsem musel držet fotoaparát a druhou rukou.

Jedna z možností použití elektrického hoblíku jako truhláře.

Plánování tyče 200×200 pro vanu 5×2,8. Stáhněte si katalog projektů profilovaných nosníků na adrese http://stroybrus.spb.ru.

Snadné a rychlé broušení hoblovacích nožů.

Přehled hoblovky, kontrola obsahu dodávky, kontrola vnějšího povrchu, zapojení do sítě.

Koupit gumové průchodky: http://ali.pub/2nrq6m Drobné opravy a čištění elektrického hoblíku Interskol P110/1100M.

Jak vyměnit nože na elektrickém hoblíku. (V tomto případě „Proton. RE 710“) Nože (nože) na elektrickém hoblíku.

Recenze elektrického hoblíku Interskol P-110/1100M. První část. Co je v krabici a co s ní dělat!?

Seřízení nožů na hoblovce po nabroušení pomocí zařízení.Nastavení ostří pomocí třmenu.

Nákup elektrického hoblíku Interskol se pro mě změnil ve velký problém. Jde o to, že šrouby s.

Hlavní typy nožů

Řezné prvky jsou namontovány na rotujícím bubnu nástroje. Jejich hlavním úkolem je při hoblování odlupovat vrchní vrstvy pracovního materiálu. Čepele mohou mít jeden nebo dva břity. Tyto výrobky se nazývají otočné, protože je možné měnit jejich polohu z tupého ostří na ostré. Existují čepele z nástrojové oceli, které lze brousit, a čepele z karbidu wolframu, které vyžadují opakované broušení.

  • Přímo. V případě potřeby se používá pro práci na úzkých obrobcích a pro hrubování čtvrtí.
  • Zaoblené. Používá se pro široké obrobky.
  • Vlnění. Používají se, když je třeba povrch „zestárnout“. Známé také jako sochařské nože.

Před zapnutím elektrického hoblíku pečlivě zkontrolujte správné nastavení řezných prvků. Při správné montáži by měl nůž jen mírně vyčnívat (0,5 mm) a být rovnoběžný s deskou. To lze zjistit i vizuálně, když stroj otočíte podstavnou deskou vzhůru nohama.

Chcete-li nůž nastavit, otočte malým a velkým seřizovacím šroubem nejprve na jednu stranu a potom na druhou. Jsou umístěny za plošinou lopatek.

Poté se prvek nainstaluje do elektrického hoblíku a upevní se centrovací páka a šroub, který se nachází na horní desce. Pokud pracujete s novým nástrojem, je pravděpodobné, že všechny úpravy byly provedeny předem, ale pojištění není na škodu. Kromě toho má při neustálém používání techniky nastavení tendenci se ztrácet. Abyste se ujistili o správném nastavení, je nejlepší vyzkoušet hoblík na několika nežádoucích deskách.

Nůž pod nástrojem má nejen určitý tvar, ale také určitou velikost. Rozměry nožů se mohou lišit v závislosti na výrobci, ať už se jedná o dovážené nebo domácí výrobky. Například zahraniční protějšky mají standardní délku 8,2 cm a označují se jako „deska“. Cena těchto dílů se také liší v závislosti na výrobci. Společnost ZUBR vyrábí nože, které se hodí nejen pro domácí, ale i pro zahraniční stroje. Stojí však za zmínku, že čím levnější je výrobce, tím nižší je kvalita a robustnost prvku.

Konkrétní modely elektrického nářadí lze vybavit výběrem specifických nožů. To je případ hoblíků Interskol a Baikal, které vyžadují širší a silnější nože. Jejich odolnost je poněkud vyšší, takže se nebojí „hrubé“ práce. Standardní šířka je 1 cm, délka se může pohybovat mezi 82 a 102 cm a lze je poměrně snadno brousit pomocí smirku, i když to vyžaduje určité zkušenosti.

Z hlediska poptávky jsou vzácnější široké a silné nože se speciálními otvory pro spojovací materiál. Nejčastěji se montují do výkonnějších strojů (2000 W). Tyto čepele mohou být široké až 11 cm.

Stručný průvodce elektrickými kráječi: výběr, učení, používání

Prvním nástrojem na zpracování dřeva, který člověk vytvořil, byla sekera. Druhým je hoblík. Ačkoli jeden z nejstarších nástrojů tohoto druhu, objevený při vykopávkách v Pompejích, pochází z 1. století našeho letopočtu, aktivní používání hoblíků začalo mnohem později, v 15. a 16. století. Od té doby se značně vyvinuly a zdokonalily a byly rozděleny podle typu použití. Pro většinu lidí existují pouze hoblíci a nehoblíci, ale pro mistra truhláře jsou slova hoblík, hrb, guntubel, cinubel, truhlář a truhlář mnohem víc než jen slova.

Hlavní účel hoblíku však zůstal stejný. hoblování dřeva, dosažení určité struktury nebo hladkosti. Konstruktéři společnosti Makita jako první připojili elektromotor k běžnému hoblíku. Právě zde se před téměř sto lety začal psát příběh dnes světoznámé japonské společnosti. Tento nápad se osvědčil a další firmy jej následovaly.Dnes jsou elektrické hoblíky oblíbeným, levným a nepostradatelným nástrojem každého slušného truhláře.

hoblovka prošla dalšími „elektrizujícími“ změnami: místo jednoho nože jsou nyní dva a stroj může snadno hoblovat lepené dřevo a plasty. Důležitý je pouze výběr správného nástroje a určení otáček řezného bubnu.

Nejdůležitější výhodou elektrického hoblíku ve srovnání s běžným ručním hoblíkem je rychlost. Veškerá těžká práce je přenechána výkonnému motoru. obsluha se může soustředit na přesný a precizní pohyb nástroje. Pohybujte elektrickým hoblíkem plynule a pomalu podél obrobku. Nezastavujte se uprostřed. rotující hřídel okamžitě vyřízne do dřeva drážku a vy musíte začít pracovat znovu. pokud budete s nástrojem pracovat příliš rychle, bude povrch hoblován nerovnoměrně.

Nastavení hloubky hoblování, kterým je obvykle vybavena přední rukojeť, umožňuje hoblovat dřevo na požadovanou tloušťku, srazit hrany a drážky tak hluboko, jak je potřeba, a s přídavným dorazem, který je často součástí nástroje, řezat čtvrtinu po celé délce obrobku.

Elektrický hoblík vám kromě všech svých výhod také ušetří peníze. Jako? Přemýšlejte o tom. hrubé prkno stojí o polovinu méně než prkno broušené a s tímto nástrojem můžete „udělat to správné“. Trvá to asi deset minut.

Většina elektrických hoblíků je vybavena dvěma oboustrannými odnímatelnými noži z karbidu wolframu. Po otupení vyměňte čepele za druhou stranu čepelí v držáku bubnu s více čepelemi. Existuje však i jiná možnost. je možné zakoupit speciální nože z kalené oceli, které lze brousit pomocí držáku, jenž udržuje správný úhel ostření. Takové nože je třeba pečlivě seřídit, zatímco „nativní“ řezací nástavce se snadno nasadí do držáků nožů, které se pak upnou do drážek bubnu.

Existují hoblíky s jedním spirálovitým nožem, který seká rychle a efektivně. Změna zabere jen několik sekund vašeho času.

Kromě rovných a spirálových nožů najdete v nabídce také takzvané „švýcarské nože“. nože s vlnovitým ostřím. Používají se k dekorativní povrchové úpravě.

Schválená šířka nože je 82 milimetrů, ale to neznamená, že neexistují hoblíky s větší pracovní šířkou. Řada Makita zahrnuje elektrické hoblíky se šířkou řezu až 170 mm, které jsou vhodné pro zpracování velkých obrobků.

Elektrický hoblík byl pečlivě navržen tak, aby chránil vaše prsty a opracovávaný povrch před náhodným kontaktem s noži. V závislosti na modelu může jít o patku nebo zarážku, automatickou zvedací patku, výklopný kryt, který zakrývá buben, nebo ochrannou desku, která zabraňuje dotyku prstů s boční stranou bubnu. Bez ohledu na to, jak kvalitní je bezpečnostní systém, zvykněte si po skončení práce nářadí odkládat na bok, protože nikdo není v bezpečí před nehodami.

Otáčky bubnu ovlivňují plynulost hoblování a pro „čistou“ práci je zapotřebí minimálně 1200-1700 otáček za minutu. Je třeba vzít v úvahu průměr bubnu, protože menší bubny zvyšují rychlost.

Elektronické součásti moderních elektrických hoblíků dokáží automaticky regulovat otáčky motoru tak, aby byly konstantní, automaticky vyvažovat válec a chránit stroj před přetížením. Profesionální hoblíky mají také systém pozvolného startu a elektronickou brzdu hřídele.

Základní deska elektrického hoblíku se skládá ze dvou částí oddělených pracovním bubnem. Zvedá přední část pro nastavení hloubky hoblování. Kvalita závisí na tom, jak hladká je podrážka. V desce podrážky je zpravidla několik V-drážek. Nejenže usnadňují zkosení rohů obrobku, ale také zabraňují vzniku vzduchového polštáře pod patní deskou, který by mohl způsobit nerovnoměrný úběr třísek.

Základna musí být velmi hladká, ale některé zkosené hrany jsou užitečné

U všech modelů jsou třísky vzniklé při provozu vyhozeny širokým kanálem do strany. Na kanálovou zásuvku můžete připevnit sáček, který ji bude sbírat, ale při velkém objemu práce to není vždy efektivní. Nejlepší je používat hoblík ve spojení s průmyslovým vysavačem, nebo pokud jej nemáte k dispozici, nechat třísky „vyletět“ na vzduch.

U většiny modelů je možné zvolit, kterým směrem budou žetony létat

Abyste zajistili bezpečné používání a dlouhou životnost, dodržujte několik jednoduchých pravidel

Jak správně nastavit lopatky

Samostatné nastavení nožů na řezacím bubnu není problém. Před zahájením práce je třeba seřídit čepele nástroje:

Nastavení se provádí provedením všech operací v tomto pořadí.

  • Otočte hoblík na stole nebo na pracovním stole vzhůru nohama.
  • V případě potřeby odstraňte z bodu nánosy pryskyřice pomocí rozpouštědla.
  • Nastavte přední část do polohy, která zajišťuje minimální hloubku hoblování.
  • Otočte některou z čepelí tak, že ji vložíte do drážek mezi deskami.
  • Umístěte pravítko na povrch základní desky.
  • Pokud se břit nedotýká, zvedne se nůž do požadované výšky povolením (mírným) upevňovacích šroubů pomocí imbusového klíče.
  • Po vyrovnání utáhněte upevňovací prvky.
  • Postup opakujte u všech nástavců a dodržujte stejné vzdálenosti, aby nedošlo k nevyvážení bubnu a aby se elektrické nářadí během práce nerozkmitalo.
  • Otáčejte bubnem rukou, abyste zjistili, jak lehce se otáčí.
  • Zkontrolujte, zda je seřízení správně provedeno na obrobku, který není požadován.

Pracovní polohu břitů u modelů s jedním, dvěma nebo třemi noži lze nastavit v následujícím pořadí.

Všimněte si, že u rovných čepelí by měly vyčnívat asi 0,5 mm, u zaoblených 1 mm nebo více.

Při správném nastavení by měly být řezné hrany řezacího bubnu rovnoběžné se základnou elektrického nářadí, aniž by docházelo k jejich vychýlení. Některé novější modely obsahují seřizovací šrouby, které je třeba jednoduše nastavit, aby se nože dostaly do správné polohy. Chcete-li nářadí seřídit, vždy jej odpojte od elektrické sítě nebo vyjměte baterii, pokud máte akumulátorový model. Tím je zajištěno, že se elektrické nářadí nemůže samo spustit.

Interskol R-82/710 Hoblovka R-82/710

Elektrický hoblík Interskol R-82/710 je oblíbeným domácím nářadím. Lze s ním rychle odstraňovat vrstvy materiálu, řezat drážky nebo srážet hrany. buben je vybaven oboustrannými čepelemi z tvrdé slitiny oceli, které lze obrátit a znovu nabrousit. Chcete-li nastavit hloubku hoblování u hoblíku Interskol P-82/710, otočte knoflíkem na horní straně přední části přístroje. Speciální vodítko drážky pomáhá při zkosení a svislý doraz omezuje hloubku zvolené drážky. Hoblovku lze také zafixovat ve stacionární poloze pro použití jako hoblovací stroj. Nože jsou chráněny speciální ochranou čepele pro bezpečnou práci v této poloze. P-82/710 je také vybaven ochranou proti náhodnému stisknutí tlačítka napájení. Díky nízké hmotnosti a dostatečnému výkonu je nepostradatelný pro práci na cestách. Koupit Interskol P-82/710. spolehlivý multifunkční pomocník.Více informací o modelu Interskol P-82/710 vám poskytnou naši odborníci. cena, technické údaje, výbava, dostupnost. Přístroj Interskol P-82/710 si můžete zakoupit v našem obchodě Euroinstrument, kde vám poskytnou komplexní poradenství.

  • Nástrojové desky z hliníkové slitiny s vysoce kvalitní geometrií
  • Přesné nastavení hloubky odhozu pomocí přední rukojeti
  • Standardní oboustranné čepele o šířce 82 mm
  • Možnost rozčtvrcení
  • Rotační bruska
  • Přední rukojeť (nasazená na obrobku)
  • Šroub M6x15 (připevněný k výrobku). 2 ks.
  • Paralelní zastávka
  • Držák paralelního dorazu. 2 ks.
  • Šroub závěsu (M6x20). 2 ks.
  • Šroub s vnitřním čtyřhranem (M6x25). 2 ks.
  • Šroub se čtyřhrannou hlavou (M6x15). 2 ks.
  • Podložka (ø6). 4 ks.
  • Matice závěsu (M6). 4 ks.
  • Přední podpora
  • Zadní stůl
  • Šroub (M6x15)
  • Bezpečnostní ochrana
  • Šroub (M6x15)
  • Ostřička
  • Trubka pro odsávání prachu. 3 ks.
  • Šroub (M4x15)
  • Klíč S10
  • Balení
Výrobce

Výkon, W

Pracovní šířka, mm

Max. hloubka hoblování, mm

Rozčtvrcení

Max. Hloubka řezu, mm

Regulace rychlosti

Volnoběžné otáčky, ot/min

Udržuje konstantní rychlost při zatížení

Soft-start

Možnost pevného uchycení

K dispozici je kufřík na nářadí

Napětí, V

Hmotnost, kg

Země výroby

Interskol
710
82
2
ano
15
ne
14000
ne
ne
ne
ne
220
3.5
Rusko

Výrobce si vyhrazuje právo na změnu vlastností, vzhledu, konfigurace a místa výroby bez předchozího oznámení prodejci.

hoblík, interskol, výměna, nožů

Elektrický hoblík Interskol R-82/710

Interskol P-82/710

Společnost Interskol je lídrem na domácím trhu v segmentu elektrického nářadí pro domácí a profesionální použití. Hoblík R-82/710. spolehlivé cenově výhodné nářadí (cca 75), které bude sloužit mnoho let jako partner domácího truhláře.

Ergonomie

Mírná hmotnost nástroje 3.5 kg umožňuje pohodlné používání ve svislé i vodorovné poloze a pogumovaná rukojeť pro bezpečnou manipulaci. Snadno přístupné blokovací tlačítko proti náhodnému spuštění. A startovací tlačítko se neunaví příliš silným stisknutím. díky mřížkám s velkými oky, které zajišťují rychlé chlazení motoru, se nářadí při delší práci téměř nikdy nepřehřívá.

Výkon

Hoblování hoblin až do hloubky 2 mm při jednom průchodu. V desce podrážky je drážka ve tvaru V pro zkosení a čtvrtkování může být poměrně hluboké, až 15 mm.

Elektromotor s příkonem 710 W zajišťuje otáčky lopatek 14 000 ot/min. To je vše, co je potřeba k dosažení vysoce kvalitní povrchové úpravy. Vlna kutru je vizuálně i na dotek sotva patrná. Samotné řezačky však zdaleka nejsou dokonalé. Jsou oboustranné, neostří se, jsou zbytečně úzké a poměrně rychle se opotřebovávají. Proto je lepší si hned pořídit druhou sadu.

pěkné doplňky

Speciální držák pro stacionární instalaci, který je součástí dodávky, promění hoblovku v mini orbu. A vaše pracoviště bude vždy čistší díky prachovému sáčku, o který se výrobce také postará.

Závěr: Interskol R-82/710 si bez problémů poradí s jednoduchými domácími pracemi, jako je stavba verandy, ale pro každodenní použití je slabý. Pro svou cenu však nebyl určen.

Elektromagnet „Interskol“ P-110

Interskol R-82TS-01 je určen pro práci s tvrdým dřevem. S příkonem motoru pouhých 710 W je hoblík schopen řezat nože až do 14 000 otáček za minutu./min. Hlavní výhodou stroje je, že jej lze použít jako pevný trvalý stroj. Za tímto účelem se nářadí umístí na speciální stojany s čepelemi směřujícími nahoru. Hoblík má maximální hloubku řezu 2 mm. Zámek startovacího tlačítka umožňuje pracovat nepřetržitě po dlouhou dobu bez upínání. Bez tohoto blokovacího zařízení by nebyl možný provoz v režimu stroje. Model R-82TS-01 váží 3,5 kg. Součástí dodávky je drážkový doraz do 15 mm, nastavitelný plot a nastavení pro stacionární provoz.

Elektroplaner Interskol P-110/1100M

Elektrický hoblík je truhlářský nástroj, který se používá k vyrovnávání a hoblování dřeva, úpravě částí dřevěných konstrukcí a přípravě neopracovaného materiálu k použití. Používá se v truhlářství a tesařství. Motorový hoblík umožňuje zrychlit proces úpravy, snížit pracnost a kvalitu upravovaného povrchu.

Mechanismus klínového posunu na přední plošině zajišťuje rovnoběžnost plošin; Šikmé uložení nožů na bubnu omezuje vznik vln na povrchu a vibrací; Přesné nastavení pracovní hloubky přední klikou; Elektronické řízení s pozvolným rozběhem a regulací otáček při zatížení; Standardní oboustranné nože, šířka 82 mm Lze použít pro čtvrcení Záruka: 12 měsíců

Ruční elektrický hoblík 1 ks. Návod k použití a bezpečnostní příručka 1 ks. Záruční karta 1 ks. Seznam servisních středisek 1 ks. Průvodce pravítkem 1 ks. Speciální šroub 1 ks. Výstup na čipy 1 ks. Připojovací adaptér Hoover s upevňovacími šrouby 1 ks. Náhradní sada nožů 1 ks. Náhradní řemen 1 kus. Speciální klíč 1ks. Zařízení pro stacionární instalaci 1 ks. Šablona pro nastavení ostří 1 ks. Obvazový prostředek na čepele 1 ks. Balení 1 ks.

Síťové napětí, V/Hz: 220 ±10 / 50 Jmenovitá spotřeba energie, W: 1100 Otáčky volnoběžného nože, ot: 16000 Šířka hoblování na jeden průchod, mm 110 Maximální hloubka hoblování, mm: 0-3 Maximální hloubka záběru, mm: žádná Pozvolný rozběh: žádný Omezení rozběhového proudu: žádný Ochrana proti opětovnému spuštění: žádný Čtvrcení: žádný Zachování otáček: žádný Ochrana proti přetížení: žádný Bezpečnostní třída stroje GOST Р IEC 60745-1: II Pevná životnost, roky: 3 Hmotnost podle postupu ERTA 01/2003, kg: 4,5