Nástroje pro zpracování kůže pro začátečníky

Nože a nůžky na kůži

Nástroje na řezání kůže zahrnují širokou škálu nožů a nůžek, jejichž výběr závisí na typu vyráběného výrobku, kvalitě kůže a mnoha dalších aspektech. Kožené nože lze rozdělit na nože s jedním ostřím nebo na nože typu cheval.

Běžné nože na kůži s jedním ostřím se vyrábějí v rovném i zahnutém provedení. Nože se zakřivenou čepelí jsou vhodné k vystřihování zvlněných linií v případech, kdy nelze použít nůžky (např. kůže o tloušťce větší než 2-3 mm).

Rovné nůžky se používají ke stříhání pásků, rovných linií a nití. Existují také prefabrikované nůžky, které obsahují vyměnitelné rovné, šikmé a zakřivené kovové čepele nebo skalpely. Obuvníci při své práci používají nůž bez kladiva. díky tvaru jeho špičky je vhodný k řezání silných a stabilních kožených podrážek.

Šicí nůžky jsou k dispozici ve tvaru půlměsíce a čtvrtměsíce. Stříhání je ztenčování okrajů kůže, které je nezbytné pro překrývání kožených výrobků, obuvi a vazeb.

Nůžky na kůži se dělí na rovné (krejčovské nůžky) a klikaté nůžky. Pokud s kůží teprve začínáte a pracujete s materiálem o tloušťce 2-3 mm, můžete dát přednost nůžkám před nožem, protože je práce s nimi nejen pohodlnější, ale také bezpečnější. Naše klikaté nůžky mají vroubkované řezné plochy a používají se k ozdobnému lemování.

Nástroje

Kožené nástroje jsou nepostradatelnou pomůckou pro ty, kdo vytvářejí různé výrobky z přírodních materiálů. Ručně vyráběné doplňky jsou na dnešním trhu ceněny mnohem více než továrně vyráběné zboží. Koželuh vkládá do každého kusu kůže své srdce a duši a vytváří tak jedinečný výrobek. Talent a „kouzelné ruce“ řemeslníka však nestačí! Je důležité vybrat a zakoupit kvalitní kožené nástroje, které pomohou realizovat vaše tvůrčí plány.

Nevíte, kde koupit potřebné produkty? Náš online obchod s kůží vám nabízí nejkvalitnější nástroje pro práci s kůží. Nabízíme široký sortiment výrobků a nízké ceny od spolehlivých výrobců i potřebné příslušenství. Kožené nářadí si můžete objednat online, což vám ušetří spoustu času. Manažeři našeho obchodu jsou vždy připraveni pomoci vám s výběrem a poskytnout podrobné poradenství ke každému produktu.

Nástroje pro práci s kůží

Ruční nůž se 2 čepelemi. Sada nožů, 3-3/4″ rukojeť z ořechového dřeva, mosazná čelist a hrot. Obsahuje 9 čepelí (5/16″ x 2-1/4″ hluboký oblouk, poloměr 7/8″ (22 mm) a 11 čepelí (5/16″ x 2-1/4″ plochý poloměr). Prodej náhradních nýtů s hloubkou 8 mm x 57 mm a poloměrem 22 mm. #3596-09.

Nýtovací nástroje pro nýtování s úkosem

Nýtovací skládačky pro zkosené nýty. Pro naše nýty: #GRACIA 7, #GRACIA 6.

Polyuretanový šlehač, kuželový 454g

Polyuretanový šlehač, kuželový. nejpevnější, jaký kdy použijete. Profesionální nástroj. Ocelové jádro. Rukojeť z lisované kůže s reliéfem zajišťuje bezpečné uchopení nástroje při práci. Vysoce kvalitní, vysoce odolné polyuretanové čepele jsou navrženy tak, aby vydržely mnoho let. Délka 248 mm, hmotnost 454 g.

Šití z kůže. Jak a s čím začít.

Raznice pro ruční stehy

Získejte nejlepší dostupnou volnou drážku. Velká rukojeť usnadňuje stisknutí této drážky pro vytvoření prohloubených stehových linií pro ruční šití. Čepel a hrot z nerezové oceli. Vytváří drážku ve tvaru písmene U.

Raznice na knoflíkové dírky pro ø 4 knoflíky. 5 mm

K děrování knoflíkových dírek už nikdy nepoužívejte nůž. S našimi vysoce kvalitními raznicemi na propichování knoflíkových dírek vždy vytvoříte dokonalou knoflíkovou dírku. Pokud ve svých projektech používáte knoflíkové dírky, určitě si tento nástroj přidejte do své dílny. Raznice je určena pro naše knoflíky.

Pro instalaci tohoto typu tlačítka #SK-6, #SK-6 AB, #SK-6 BN, #SK-6 BP se doporučuje použít průbojník (4 mm). Pro tento typ tlačítka #SK-10, #SK-10 AB, #SK-10 BN doporučujeme použít děrovačku (5 mm). Rozdělovače jsou k dispozici ve třech barevných kombinacích. Doporučujeme vosk #2015-00 a ochrannou destičku #3464-00 pro zachování ostrých hran razníků.

Šídlo Craftool Pro a rukojeť s hrotem

Univerzální dřevěná rukojeť s mosazným sklíčidlem pro upínání různých typů hrotů a čepelí. Chytrý způsob, jak zkombinovat několik nástrojů v jednom. Díky ploché straně rukojeti navíc nemusíte hledat děrovačku, která se zakutálela pod stůl.

Typy hrotů: #83022-01 Malý nůž #83022-02 Střední nůž #83022-03 Velký nůž #83022-04 Rovný nůž #83022-05 Zahnutý nůž Šněrovací nůž: 101 mm

Nastavitelný sekáček na kůži

Ideální nástroj pro vytváření ostrých hran, např. při výrobě tašek. Hloubku drážky lze snadno nastavit pomocí seřizovacího šroubu. Snadné použití. Kovové pouzdro.

Sada šídla 4 v 1 Craftool

Univerzální šídlo se čtyřmi vyměnitelnými čepelemi. Ergonomická dřevěná rukojeť vám padne do ruky a výměna nožů díky vroubkovanému sklíčidlu zabere jen minutu. Doporučujeme používat kožený řemínek č. 3325-00, aby byl hrot ostrý (viz. video).

Dodává se s:. řezné nože (2 kusy).). Šněrovací čepel (1 kus).). písařský nůž (1 kus).)

Šicí nit z přírodní kůže

Šicí strojové nitě mohou být o něco silnější, ale pevnější, např. značka LL45 (len, lavsan). Nejenže jsou pevné, ale mají také lesklý vzhled, který je často nezbytný pro ozdobné švy. Pro šití můžete použít šicí nitě LX50, LX40 (silnější). Možná není tak lesklá jako vlákno LL, ale je pevnější.

Na kůži nikdy nepoužívejte bavlněné nitě. Kůže je často navlhčená deštěm nebo sněhem a bavlněná vlákna mají tendenci se za mokra rozpadat. Kapronová nit je nejvhodnější pro šití kůže, je to druh nitě používaný v továrně, ale doma ji lze použít pouze se šídlem.

Moje kožené nářadí

Bylo by moudré, kdybych nezmínil něco z úplně začátečnického příspěvku o extrémně minimálních kožených nástrojích, abych se neopakoval, ale jen to upřesnil.

Provázkové údery

Jedno z nejoblíbenějších témat kožedělné komunity, které mám také rád. Děrovačky na provázky umožňují vytvořit v kůži rovnoměrné a stejně vzdálené otvory pro budoucí sedlový steh. Moje oblíbené strunové děrovače od tchajwanské značky IVAN. Sada se skládá z jedenácti položek. Jedna rukojeť a deset otočných hrotů.

V podstatě se jedná o tři sady úderů. Tři údery po dvou, čtyřech a šesti zubech, třikrát opakované. Jediný rozdíl je v rozteči mezi zuby 2,3 mm, 3,1 mm a 3,9 mm. Samotné zuby všech deseti trysek mají stejnou šířku, a proto je poslední, desátá tryska jediná a hodí se do kterékoli ze tří běžných sad strunových trysek.

nástroje, zpracování, kůže, začátečníky

Otvory, které tyto piercingy propichují, mají tvar diamantu. Proto se šicí stroje s tímto tvarem zubů nazývají kosočtvercové šicí stroje.

IVAN není jediný děrovač, který používám, ale to je jiný příběh.

Sedlářský nůž

Používá se k řezání a ztenčování (stříhání) jednotlivých částí kůže. Osobně tento nůž téměř nikdy nepoužívám ke krájení. hodí se pouze k lokálnímu krájení. Stříhat můžete i běžným kuchyňským nožem, ale sedlářský nůž je mnohem pohodlnější.

Torbcil nebo fréza na hrany nebo fréza na fazety

Název „řezání okrajů“ vysvětluje vše. Nástroj je potřebný k odstranění okrajů z předních okrajů kůže. Koženému zboží dodává elegantní a dokonalý vzhled. Vlastní zpracování a barvení konečného výrobku je jedním ze základních kamenů kožedělné výroby a řemeslníci mu věnují velkou pozornost. Podle mého skromného názoru patří tužka a škrabka k nejdůležitějším nástrojům koželuha.

Používám dva zastřihovače okrajů se šířkou řezu 1 mm.0 и 1.2 mm. Podle potřeby je přelévám lepkavou pastou.

Jehly na šití kůže

Délka a tvar jehly, šířka očka a vlastnosti špičky jehly jsou pravděpodobně jediné vlastnosti jehel pro ruční šití kůže, které mohou být pro zpracovatele kůže zajímavé.

Moje oblíbené jehlice jsou pět až šest cm dlouhé, s poměrně širokým očkem. hrot jehly může být trojúhelníkový a tupý, což je logičtější označení pro tupý hrot. Nedokážu říct, který typ bodů mám nejraději. V poslední době šiji tupou jehlou, ale je to spíše rozmar než záměrná volba. Doporučuji zakoupit různé typy a mnohokrát je vyzkoušet.

Pravítka pro zaoblení rohů

Šablony geometrických kružnic o průměru 10, 20, 30, 40, 40, 50, 60, 70, 80, 90 mm. I průměry jsou na vnitřní straně pravítka, což není vždy vhodné pro řezání jakýmkoli nožem.

A další pravítko, osm vnějších kruhů má průměr 5, 7, 10, 12, 14, 16, 20, 22 mm; uvnitř jsou půlkruhy o průměru 25, 30, 35, 40, 45 mm. Ne všechny průměry jsou použitelné pro zpracování kůže, ale jsou k dispozici.

Průmyslově vyráběná pravítka jsou zpravidla vyrobena z poměrně křehkého plastu. Koželužna vyžaduje něco robustnějšího než plastové lisování. Garážová výroba nabízí kopie těchto pravítek z nerezové oceli. Jsou dražší, ale spolehlivější.

Šídlo s diamantovým hrotem

Pracovní část šídla opakuje kosočtvercový tvar zářezu, ale je mnohem ostřejší. Šídlo používám v případech, kdy není zcela propíchnuto několik vrstev kůže. Mám dvě šídla s kosočtvercovým hrotem o šířce 3 mm a 4 mm pro různé údery do řádků. Šídlo nepoužívám často, ale někdy se hodí.

Trubkové razníky

Děrovací nástroj ve tvaru trubky s bočním výstupem děrovače. Moje sada obsahuje devět děrovaček následujících průměrů. 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10 a 13 mm. Používám je k děrování děr do kůže pro kování a příležitostně i k docela exotickým účelům.

Kladívková palička

Mám dvě paličky a obě jsou bez příkras. Jeden má pogumovaný povrch, hmotnost 450 gramů. Druhý má pracovní plochu z jakéhosi měkkého polymeru a váží 300 gramů. Většinou používám druhou možnost. Někdy pro děrování otvorů pro příslušenství v silné a husté kůži používám ten, který váží 450 gramů.

Paralelní děrovačka

Nástroj je určen k vyznačení linií pro budoucí sedlový steh. Je rovnoběžná s povrchem, protože umožňuje vytvořit čáru rovnoběžnou s kůží, což je přesně to, co je potřeba. Mám dvě z nich a nemohu dát přednost žádné z nich. Kdybych teď neměl paralelní značku, vyrobil bych si ji z nejjednodušší cirkulárky.

Tato exkurze do mé skříňky s nářadím není dogmatem, ale pouhým popisem mého konkrétního výběru nářadí a jeho účelu, který by mohl začínajícímu zpracovateli kůže přinést několik zdravých úvah o výběru a nákupu jeho nářadí.

Sada 38ks kožených nástrojů kód 7982 Kožená sada pro začátečníky

Zde najdete optimální sadu nástrojů. naši manažeři sestavili sadu, která je ideální pro začátečníky. Tyto nástroje nejsou určeny pouze pro kožedělné řemeslo, ale lze je použít i pro jiné ruční práce. Zde je přehled naší 38dílné sady kožených nástrojů.

Slicker. Nástroj pro konečnou úpravu okrajů kůže, drážky určené pro různé tloušťky kůže. Kluzák je vyroben z přírodního dřeva a je dlouhý asi 15 cm.

Kožený nástroj s roztečí 3 mm. Používá se ke značení kůže, látky, papíru. Krok značení 3 mm. Délka nástroje 15 cm.

Zvýrazňovač pro vymazání čar na kůži. Používá se k odstraňování čar a pruhů vyleptaných do kůže pomocí speciálních kolíků. Po zaschnutí nezanechává stopy.

Kuželový bod. Určeno pro výrobu otvorů různých průměrů. Lze použít na látku, kůži, plsť, papír, filc. Délka šídla 12 cm

Úkosovací nůž na řezání stuhy. Tento nůž lze použít k řezání dlouhých souvislých stuh o tloušťce 3-5 mm. Řeže od středu k okraji, takže nezáleží na tvaru kůže. Nůž a čepele jsou součástí dodávky.

6.Nástroj na ztenčování kůže. Navrženo pro řezání okrajů kůže, což usnadňuje nastavení tloušťky kůže na správnou velikost. Jeden nůž je součástí dodávky.

7.Pilník na broušení okrajů kůže. Používá se k opracování, broušení řezaných hran kůže.

8.Nástroj pro vyznačení rovnoběžných čar. Vytváří stejně vzdálené zářezy (až 15 mm), velikost nastavitelná pomocí speciálního šroubu.

nástroje, zpracování, kůže, začátečníky

Sedlářský nůž. Používá se k řezání a stříhání (ztenčování) dužiny a okrajů.

Špachtle pro aplikaci chemikálií. Používá se k nanášení lepidel, olejů a barev.

12.Palička na opracování kůže. Určeno pro práci s razníky, obrubníky, razítky a montážními nástroji.

Vlněná podložka bez žmolků. Navrženo pro úsporné a přesné nanášení barvy na pleť. Průměr koule 2 cm, vyrobeno z přírodní vlny.

Lepidlo na kůži. Určeno k lepení kožených pásků, ale lze jej použít i k lepení dřeva, látek. Lepidlo je rychleschnoucí, netoxické.

15.Sada jehel 10 kusů. Špičatá jehla. Velikost: 4,8 cm 2 kusy, 5,4 cm 2 kusy, 5,6 cm 2 kusy, 6,3 cm 2 kusy

16.Sada krokových nožů 246 zubů, rozteč 4 mm. Navrženo pro děrování stejně vzdálených otvorů pro šev. rozteč 4 mm, zuby ve tvaru diamantu.rr

Sada knoflíkových dírek 633. Velikost 12 mm. Včetně 2 nástrojů pro ruční instalaci.

18.Nástroj pro nastavení příchytek. Velikost 8 mm.

19.Děrování kůže. Pro děrování otvorů pro montáž.

Válečkový kotouč pro montáž kování. Používá se k montáži kování.

Drážkovací nástroj. Používá se k přípravě drážky pro šev. Šířka drážky 1 mm.

nástroje, zpracování, kůže, začátečníky

Rod. Používá se ke značení kůže. Tloušťka linie řezu přibližně 1 mm. Snadno se stírá speciálním fixem, který je součástí sady.

Deska pro děrování a ražbu. Slouží k zabránění poškození pracovní plochy. Je také nutné zabránit otupení nástroje.

24.Pádla. Určeno k ochraně pokožky rukou před chemikáliemi používanými při práci s kůží.

Přírodní kaučuk. Slouží k odstranění nečistot a zbytků lepidla z povrchu kůže.

Kožená řezací podložka s výrazným značením. Určeno pro řezání, zabraňuje poškození pracovní plochy. Včetně značení na podložce, šablony pro tvarování. Velikost podložky A4.lo

27.Stojan na nářadí. Obsahuje 9 úložných otvorů pro různé nástroje.

Forma pro přitisknutí na kůži. Obsahuje 3 díly (dvě formy a jednu základnu). Další informace o používání naleznete na našich webových stránkách.

29.Voskovaná nit. Barva černá a hnědá

30.Vosková kulička. Vhodné pro voskování nití nebo šňůr. Lze použít i pro zpracování nástrojů na propichování kůže.

Médium SMS. Vhodné pro zpracování kožených střihů nebo zadní strany. Zředěný vodou.

32.Olej na kůži. Určeno k aplikaci na kůži, aby se zabránilo vysychání, praskání kůže, plísním a bakteriím.

Bezbarvé barvivo na lemování kůže. Barva je hustá. Barva na barvení kožených čalounění, odolná proti ohybu, dobře se přizpůsobí čalounění.

Sada tlačítek. Dodává se s 5 kusy. Náhodná barva.

Sada hodgepodů. Sada obsahuje 20 kusů, náhodná barva.

Sada přívěsků na klíče.(kožené kování). Náhodná barva.

Sada kožených nástrojů.

Dobrý den všem! Musím se hned přiznat, že jsem v práci s kůží amatér, ale v poslední době mě toto řemeslo fascinuje. Po zhlédnutí klipů na YouTube mé nadšení jen vzrostlo. První kroky lze samozřejmě provést s minimem nářadí z nejbližšího železářství. Ale podařilo se mi získat celou sadu speciálních nástrojů k přezkoumání. Čínské nástroje, samozřejmě. Na webu bangoud je k dispozici několik různých sad. Vzhledem k množství položek na první pohled jsou oči zmatené a není jasné, kterou z nich je lepší vybrat. Nebo si vezměte konkrétní položky zvlášť. Vzal jsem sadu, jak bylo uvedeno, 30 položek a rozhodl jsem se využít svých zkušeností, abych zjistil, které z nich jsou opravdu potřebné a bez kterých se můžete obejít. Všechny tyto dobroty jsou zabaleny v kartonové krabici a zabaleny v pytlích. Obsah se pěkně vejde na kus dřevotřísky o rozměrech 60×40 cm Začnu asi od popisu všech položek v sadě. Nejsem si jistý, jestli budu všechno nazývat pravým jménem, ale zkusím to. Seznam začnu noži, protože jde o jeden ze základních nástrojů řemesla. 1. K řezání kůže můžete použít kruhový nůž, jako je tento. Velmi ostrý. Průměr kotouče 45 mm, maximální hloubka řezu až 8 mm. Velmi dobré pro rovné řezy. Můžete také řezat v oblouku, ale s omezením velkého poloměru. V neposlední řadě je to tloušťka kůže. Čím hlouběji je čepel v materiálu, tím obtížnější je provádět zakřivené pohyby. Výhodu tohoto nože pocítíte zejména při řezání tenké kůže 0.8. 1.6 mm, protože materiál netahá ostří. To umožňuje přesnější řezání a hladké ostří bez vrypů a mikrotrhlin. V sadě nejsou žádné vyměnitelné čepele, ale není problém je zakoupit i v tuzemských e-shopech, i když ceny nejsou povzbudivé. 2. Dalším na seznamu je nejsedlovější nůž. Zpočátku je spíše broušená (jednostranné broušení), na jedné straně čepele jsou hieroglyfy. Šířka čepele 35 mm. Vhodné zejména k řezání kůže, ztenčování a zaoblování rohů. Praktické pro přímé řezy. Je možné provádět i zakřivené řezy, ale ne s malými poloměry. V každém případě mi přijde pohodlnější používat k tomuto účelu nůž s klasickým uspořádáním čepele. Při práci s nožem je rukojeť prakticky v pravém úhlu k obrobku. 3. K dispozici je také model nože s kleštinovou svorkou. Kromě již namontovaného nože je součástí balení pět vyměnitelných nožů Skvělé pro tvarové řezání. Ale pokud jde o mě, s tloušťkou materiálu větší než dva milimetry se s ním pracuje poněkud nepohodlně. 4. Sada jehel. V sadě je jich sedm. Podle informací, které jsem našel, jsou dvě z nich vhodné pro kůži. Vynikají trojúhelníkovým klínovým hrotem. Není nijak zvlášť ostrý, aby nepoškodil nit například při šití sedla. K dispozici jsou také dvě rovné jehly s velkým očkem, dvě kroucená jehla a jehla na sáčky s charakteristickým zploštělým a zahnutým hrotem. Mně osobně v této fázi stačí první dvě. 5. Fréza na vruby s nastavitelným dorazem. Používá se k vyznačení drážek pro budoucí šev. Většinou se používá na silnou kůži. Zpočátku se zdálo, že to vůbec nefunguje, ať jsem to zkoušel jakkoli, jen to poškrábalo materiál a udělalo oděrky. Při pohledu zblízka viděl otřepy na řezné části po továrním ostření (nebo kde je ostřeno tam) trochu manipulace s brusným papírem a objednat pravdivé dobré řezy pouze tvrdá kůže, s měkkým materiálem není vždy dobré vychází. 6. Řezač hran. Zkosení okrajů kůže z estetických důvodů. Podobně jako předchozí nástroj. dobře funguje na tvrdé kůži. Obzvláště užitečné pro zkosení rubové strany (třásně) kůže. 7. Nástroj pro paralelní značení švu sečení. Maximální šířka 20 mm. Docela užitečné. Na rozdíl od drážkovací frézy nemá ostrou řeznou část. A pokud se při značení moc nenadřete, lze čáru po značení vyhladit. 8. 9. 10. Označení válečkem. Slouží k vyznačení budoucích otvorů pro švy. V sadě jsou tři s různými rozestupy. Dva z nich jsou tupé. zanechávají jen stopu na kůži a jeden je dostatečně ostrý, aby udělal díru do tenkého materiálu najednou. Horní nástroj jsem před pořízením fotografií jeho původní podoby zbrkle znetvořil. Mohu jen říci, že se od druhého lišil pouze výškou tónu. Mé barbarské činy směřovaly k dosažení určitého cíle. Jde o to, že první dva nástroje měly prakticky stejnou rozteč. 2,4 mm a 2 mm.2 mm, třetí má rozteč 3,3 mm. Tyto hodnoty jsem získal vydělením délky úsečky počtem značek na ní po označení každým nástrojem. Takže mít dva nástroje s téměř stejnou roztečí mi nepřipadalo logické a nemít značku s roztečí 4 nebo 5 mm bylo nevýhodou. Rozhodl jsem se toto nedopatření napravit odstraněním přebytečných zubů na jednom z nich. Vyzbrojen kleštěmi. odlomil přebytečnou část. Omlouvám se za urážku smyslů, později jsem to opravil šmirglem.). A to všechno by fungovalo, jenže jsem se při tom trochu spletl a ulomil zuby špatného fixu. V důsledku toho se z nich kvůli jejich lichému počtu vyklubal takový nesmysl. Další dva v detailním záběru. A takto vypadá označení 11.Šídlo. Všem známý nástroj. Jediným rozdílem oproti běžným je kuželovitý tvar. Díky vrtáku je možné vytvářet otvory různých velikostí. A to je vše, co k tomu mohu říci. 12. Další velmi užitečný a šikovný nástroj pro vytváření otvorů. Podle čárového kódu vyrobeno v Japonsku. Přístroj má šest vyměnitelných hrotů o průměru 1,5 mm, 2 mm, 2.5 mm, 3 mm, 3.5 mm a 4 mm. Používá se k vytváření otvorů v opascích a přezkách. Výhodou oproti revolverovému provedení je, že odsazení od okraje obrobku není omezeno. Používám ho na dírky ve švu. Je to mnohem lepší než šídlo. Pro vytvoření otvoru je nutné zatlačit na rukojeť a šroubová drážka v pracovní části převádí translační pohyb rukojeti na rotační pohyb frézy. Samozřejmě je těžké tímto způsobem získat rovný šev, ale prozatím se z této situace dostávám takto. Vrátím se k tomu později. 13. Dalším nástrojem pro lemování je úkosová fréza (rohová fréza), která umožňuje řezat roh kůže s jednotnou hloubkou a zaoblovat jej. Drážkovací fréza je určena pro práci se silnou a tvrdou kůží, šířka řezu je 5 mm. Bohužel vzorek z mé sady je nechutně nabroušený. Snažil jsem se to opravit, ale nepodařilo se mi to. 14. Fréza na opracování okrajové strany kůže. Určeno k odlupování (ztenčování) kůže na požadovanou tloušťku před prošitím. Součástí je sada deseti vyměnitelných čepelí. Možná kvůli kvalitě druhého z nich jsem plně nedocenil pohodlí tohoto nástroje. 15. 16. 17. Další tři drážkovací frézy. Tentokrát nenastavitelné, tj. bez dorazu. Ostrý, skvěle funguje na měkké i tvrdé kůži. Bez problémů zvládá okrajovou stranu. Přestože mají odlišný tvar řezné části, ve skutečnosti jsou drážky téměř nerozeznatelné 18. Nevím, jak se tento nástroj jmenuje. O jeho účelu se mohu pouze domnívat. Mohl by být použit pro embosování. Špatně nabroušené. 19 Wax. Používá se při dokončování výrobku. Má dekorativní i praktickou funkci. uzavírá póry kůže a chrání ji před vlhkostí. V sadě je kus o rozměrech 40x40x15 mm. Docela těžké. Je lepší s ním mlít po předehřátí zapalovačem. 20. 21. 22. Slickery na leštění okrajů (řezů) kůže. Existují tři kusy různých konfigurací. Kulatý je určen k montáži na dremel nebo elektrický šroubovák. 23. 24. Voskovaný drát. Součástí balení jsou dvě cívky. černá a béžová. Plochá část, opletená, šířka cca 1 mm. 25. 26. 27. 28. 29. A poslední prvek. proužky smirkového papíru na leštění okrajů kůže. Všech pět je stejného designu. mají (na první pohled) zrnitost asi 80 na jedné straně a asi 120 na druhé straně. Který z prvků považují Číňané za třicátý, se můžeme jen dohadovat. Nejde však o množství. Tato sada postrádá jeden velmi důležitý prvek pro dokonalou práci. krokový děrovač. Přesně s tímto nástrojem můžete dosáhnout rovných švů a přesného sladění otvorů na všech prvcích dílu. Obětoval bych kvůli tomu dobrou polovinu sady. V blízké budoucnosti určitě přidám tyto razníky do své sady nástrojů. A mezitím, jak jsem psal výše, používám děrovací nástroj. Ale touto metodou se mi nedaří vytvořit rovný šev. A zabere to poměrně dost času. Dalším nástrojem, který je pro toto řemeslo nepostradatelný, je sedlový poník. Jedná se vlastně o svorku pro upevnění všech prvků výrobku při šití. Vyrobil jsem ho asi za 10 minut z odřezků prken. A tak. Po skartování nepotřebné staré kůže jsem se rozhodl tuto zbytečnou činnost ukončit a věnovat se něčemu příjemnějšímu. Za tímto účelem koupil kus kůže bláznivé koně velikosti 25×20 cm a tloušťky 1.6 mm. Tato část mě stála 2,5 plus poštovné. Objednal jsem si velikost bez konkrétního účelu. Na běžnou kabelku o rozměrech 12×9 cm stačí například kus kůže o rozměrech 30×25 cm. pokud si ji objednáte z webu, bude stát asi 4. Nákup celé kůže vám může ušetřit peníze. Mým prvním výrobkem byla primitivní kabelka. Poté, co se rozložil, začal pracovat Na vystřižené části jasně viditelné nerovnoměrné řady otvorů pod švu Po pevných detailů začal šít i na druhé straně Celý proces, od řezání až po poslední šití mi trvalo ne více než hodinu a půl. To je to, co z toho vyšlo Samozřejmě primitivní, ale doufám, že to nebude vždycky takhle). Zpět k otázce užitečnosti všech těchto nástrojů. Názor laika samozřejmě neberte jako vodítko. Ale můj subjektivní názor vyjádřím. Budu postupovat metodou vyřazení nejzbytečnějších prvků. Kuželová fréza pravděpodobně zůstane dlouho nečinná. Zdá se, že mu společnost dělají i proužky smirkového papíru. Hoblík. Snad se rehabilituje a já budu moci ocenit jeho užitečnost po nákupu dobrých čepelí. Ale zatím nic. Dvě značky stehů s téměř stejnou roztečí, myslím, že by stačila jedna. Chybí větší hřiště. Drážkovací frézy jsou také trochu moc. Na ostatní nástroje a materiály (nitě a vosk) nemám žádné dotazy. Už jsem měla několik nápadů na dárky pro své nejbližší, takže budu pokračovat v tréninku. Děkujeme za váš zájem. П.С.

Zboží poskytnuté k napsání recenze obchod. Tato recenze je zveřejněna v souladu s p.18 Pravidla webu.

Techniky zpracování kůže

Existuje mnoho technik zdobení kůže, které lze použít samostatně nebo v kombinaci. Záleží na vašem nápadu a použití výrobku.

Reliéfní tisk umožňuje vytvářet reliéfní obrázky pomocí razítek a karet. Existuje lisování za studena a za tepla. Pro tuto techniku doporučujeme používat kůži vyčiněnou rostlinným způsobem. Výsledný vzor vydrží dlouho, zatímco razítko vyrobené na chromované kůži může časem ztratit jasné kontury.

Peoramation. Kůže může být potištěna různými tvary a velikostmi otvorů a vytvářet tak výrazné vzory. Pro opeření potřebujete razníky. pokud použijete šídlo, nemusí se vám podařit udělat rovný otvor.

Tkaní. Z kožených pramenů lze vyrobit náramek, přívěsek, šňůrku nebo opasek. A když to zkombinujete s peoramou. si můžete vyrobit tašku nebo kabelku. Nakrájejte kůži na proužky, buď ručně, pomocí řezačky na krajky, nebo si kupte hotové krajky. V druhém případě si můžete vybrat šňůru v libovolné barvě.

Pyrografie. Kreslení se provádí pomocí elektrické vypalovačky nebo vyhřívané matrice. Ve výrobě se používá laserové gravírování. poskytuje větší přesnost a více detailů. Existují přenosné laserové gravírky, které můžete používat doma, ale jsou drahé.

Gravírování. Tato technika je vhodná pouze pro silnou kůži. Vzor se vyryje frézou, pak se štěrbina zvětší a vyplní barvou, obvykle akrylovou.

Aplikace. Kůže se buď přilepí, nebo přišije k podkladovému materiálu a motiv se vytvoří z kousků. Kusy lze překrývat nebo spojovat okraje. Varianta spojování se nazývá intarzie.

Tipy při práci

Vzhledem k tomu, že kůže není běžným materiálem, existují určité požadavky na vybavení. Při používání nástrojů existují také speciální triky.

Zvláštností šicího stroje je, že musí mít dostatečný výkon, aby dokázal sešít kožené díly. Kromě toho se na šicí jehlu a šicí patku vztahují zvláštní požadavky. Jehla by měla mít trojúhelníkovou čepel. Tento tvar jehly umožňuje řezání materiálu skrz. Jednou ze zvláštností šití kůže na šicím stroji je, že délka stehu musí být nastavena na maximum. V opačném případě by se šití kvůli častým perforacím trhalo.

Šicí patka musí po kůži hladce klouzat. K tomu je nejlepší použít šicí patku s válečky. Lze použít i speciální teflonové hroty nebo lepicí hroty. Tyto samolepky umožňují snadné posouvání po materiálu.