Jak uskladnit sekačku na trávu v zimě

Proč vyprazdňovat benzinovou nádrž křovinořezu? Skladování sekaček na trávu v zimě

Před uskladněním zahradní techniky na zimu je třeba ji nejprve důkladně připravit. zakonzervovat. Čím je spotřebič složitější, tím více pozornosti vyžaduje. Sestavili jsme pro vás nejlepší konzervační postupy. Na konci sezóny se „těžká“ zahradní technika uskladní do jara příštího roku. Často jsou jednoduše zaparkované v kůlně nebo zamčené v domě se světlou látkou. Pokud své stroje na zimu nepřipravíte, může se stát, že na jaře nebudou schopny provozu, protože prostoje způsobené změnou teplot a vlhkosti jsou pro stroje vážným problémem. To platí především pro stroje poháněné benzinem a je třeba s nimi zacházet velmi opatrně. Přestože návod k použití je obvykle velmi obsáhlý, zde je několik základních pravidel pro skladování zahradní techniky.

Každé nářadí, bez ohledu na typ a použití, by mělo být před uskladněním omyto, vysušeno a zkontrolováno, zda není opotřebované. Není nic horšího, než když se na pohyblivé nebo zranitelné části a stroje dostane vlhkost. Při zamrznutí v nevytápěných místnostech se mění na led a poškozuje součásti systému. Z požárně bezpečnostních důvodů je také vhodné vypustit benzinovou nádrž. Stroj by neměl být ponechán „na suchu“, proto by měl být olej na zimu vyměněn, nikoli odstraněn.

uskladnit, sekačku, trávu, zimě

Při skladování stroje dbejte na to, aby byl uložen způsobem popsaným v návodu k použití

broušení břitů (např. nožů sekaček na trávu) a čištění a mazání kloubových spojů. Zkontrolujte stav upevňovacích prvků a napájecího kabelu na elektrickém nářadí a v případě potřeby je před jarem vyměňte. Dále se podrobněji podívejme na jednotlivé typy zařízení a jejich požadavky na konzervaci.

Jak zavěsit sekačku na trávu pro skladování?

Sekačka na trávu jako dárek k narozeninám. Jak je skladujete?? V horizontální poloze zabírá příliš mnoho místa. Chci ji zavěsit na zeď vertikálně, ale nemohu v našem městě najít vhodný držák. Možná si něco vyrobím sám (jako na fotce). Obecně zájem o hotová i podomácku vyrobená řešení, která umožňují snadnou demontáž/umístění nástroje. Našel nějaký systém (pneumatiky sada sortiment držáků), soudě podle obrázku na síti umožňuje zavěsit benzinový trike, ale nejsem si jistý, zda je tato možnost úspěšná (Přináším také obrázek v dalším příspěvku)

Hotové řešení z internetu, i když je tento držák označen jako „univerzální“, ale unese až 23 kg

Т.к. nejste důvěryhodný uživatel (není potvrzeno telefonní číslo). Uveďte a potvrďte telefonní číslo. Další informace o možnostech ukládání.

Т.к. nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Zadejte a ověřte telefonní číslo. Přečtěte si více o důvěryhodnosti.

Т.к. nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Zadejte a ověřte telefonní číslo. Přečtěte si více o důvěryhodnosti.

Kosu na zimu schováme.)))) jako všechny ostatní cenné nástroje. V krabici a v úkrytu pro případ nezvaných hostů.

Т.к. nejste důvěryhodný uživatel (telefonní číslo nebylo ověřeno). Zadejte a potvrďte své telefonní číslo. Přečtěte si více o důvěryhodnosti.

Т.к. Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Zadejte a ověřte telefonní číslo. Další informace o důvěryhodnosti.

Т.к. nejste důvěryhodný uživatel (není potvrzeno telefonní číslo). Zadejte a potvrďte své telefonní číslo. Přečtěte si více o důvěryhodnosti.

Т.к. Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Zadejte a potvrďte telefonní číslo. Přečtěte si více o důvěryhodnosti.

V případě zimního skladování je mnohem důležitější správné místo skladování než místo, kde je uloženo nářadí poháněné benzinem. Velmi často lidé nechávají palivo v systému a na jaře nemohou nastartovat motor a přivést ho do servisu, který je na jaře již přetížený. Následuje citace z portálu chainsaws-portal.ru/

Konzervace sekačky a motorové pily před zimním uskladněním:

Dokončit vše, co je třeba posekat (a zároveň spotřebovat palivo, aby nezůstalo na zimu).

Odstraňte uzávěr plnicího otvoru, otočte sekačku (motorovou pilu) dnem vzhůru a vypusťte nádrž do nádoby určené k servisu (kanystr nebo láhev s nálevkou pro omytí částí motoru během servisu). Spusťte sekačku/řetězovou pilu a vypusťte z karburátoru zbytky paliva, dokud se nezastaví (pokud v systému zůstane palivo, po určité době se palivo oddělí a v kanálech karburátoru se vytvoří oxidy a dehtové usazeniny, které pak brání správné funkci motoru).

Nezapomeňte umýt vše na řídítkách, vše na výložníku a oba kryty teplou vodou a kartáčem a proveďte kompletní servis stroje. přidejte mazivo do převodovky, vyjměte nůž, vyčistěte vnitřek olověného sklíčidla, zkontrolujte vše na sekačce, zda není prasklé, ohnuté, odřené, natržené (běžná oprava sekačky/řetězové pily). Pak proveďte t.о. vzduchový filtr, částečně rozebrat motor, umýt ho a propláchnout, promazat pohyblivé části, zkontrolovat stav spojky.

Vyšroubujte zapalovací svíčku, vyjeďte pístem do horní mrtvé polohy (se startérem), nalijte 20 g perlivého oleje do otvoru pro zapalovací svíčku. motorový olej a pomalu několikrát otočte klikovým hřídelem pomocí startéru, abyste namazali skupinu píst-válec. Vyměňte zapalovací svíčku (nedotahujte ji). V zimě jednou za měsíc vyjměte zapalovací svíčku a několikrát otočte klikovým hřídelem, abyste obnovili mazivo ve válci.

Zabalte motor sekačky a řetězové pily do látky nebo sáčku, abyste zabránili vniknutí vlhkosti do motoru v zimě, kdy dochází ke kondenzaci.

Během zimy by měl být stroj skladován zavěšený ve svislé poloze (pro úsporu místa), nejlépe v teple, suchu nebo při stálé teplotě.

Т.к. Nejste důvěryhodný uživatel (není potvrzeno telefonní číslo). Zadejte a potvrďte své telefonní číslo. Přečtěte si více o důvěryhodnosti.

Příprava křovinořezu na sezónu

Příprava paliva. Při prvním jarním tankování křovinořezu se doporučuje přidat do benzinu stabilizační přísadu. Pokud je stroj vybaven dvoutaktním motorem, pečlivě připravte směs v uvedeném poměru. Nepřekračujte měsíční zásobu paliva připraveného k použití. jinak kapalina ztratí své vlastnosti.

Příprava motoru. Po údržbě vyměňte zapalovací svíčku. Vyčistěte vzduchový filtr a seřiďte karburátor. Servis křovinořezu sníží spotřebu paliva. Pokud je vyžínač vybaven čtyřtaktním motorem, zkontrolujte stav a hladinu motorového oleje. Při výměně oleje vyměňte současně i olejový filtr.

Pokud máte benzínovou strunovou sekačku, nechte ji při prvním spuštění běžet 3-5 minut bez zátěže. To je doba potřebná k tomu, aby se olej v systému rovnoměrně rozprostřel, díly se o sebe otřely a motor běžel stabilně.

Elektrické řetězové pily a akumulátorové křovinořezy kontrolujte pouze na mazivo. Akumulátor je třeba dobít a v případě potřeby prodloužit šňůru.

Příprava linky. Materiály používané na střihací šňůry nereagují dobře na změny teploty a vlhkosti, proto se doporučuje skladovat je v uzavřeném sáčku s přídavkem vody. Při přípravě strunové sekačky na sezónu namočte její část na několik dní do vody. Díky tomu bude střihací šňůra pružnější a nebude křehká.

uskladnit, sekačku, trávu, zimě

Příprava řezných hlav. Vedení je třeba vyčistit, promazat, zkontrolovat, zda není prasklé a zda nemá jiné závady. Naostřete řezné nástavce.

Jak uskladnit sekačku na trávu v zimě

Tato jednotka se již na podzim vydává na „zasloužený odpočinek“ a ke konci jara se opět obnovuje. Vzhledem k tomu, že sekačky na trávu jsou tak dlouho nečinné, jsou na jejich údržbu kladeny vysoké nároky.

benzínová sekačka na trávu

Hlavními součástmi benzinové sekačky jsou motor a žací ústrojí. Tady je třeba věnovat zvýšenou pozornost:

 • Prvním předpokladem správného skladování je místnost s vlhkostí nejvýše 70 % a bez náhlých teplotních výkyvů, které by vlhkost zvyšovaly;
 • Při častém sekání se do sekačky mohou dostat částečky trávy a vlhkost. Proto nezapomeňte umýt, vyčistit a vysušit čepele a další části v dosahu. Odstraňte zbytky trávy ze skříně, výfukového potrubí, chladičů motoru atd.д.;
 • Názory na palivo se různí. Někteří zahrádkáři vypouštějí zbytky benzínu a vytírají nádrž do sucha, aby se v zimě netvořila kondenzace. Jiní zase naplní nádrž až po okraj a nechají ji tak přes zimu. V takovém případě však může nekvalitní benzín zanechat kal, který na jaře ztěžuje startování motoru. Odstranění zbytků kapaliny z karburátoru je snazší než jeho vyčištění od nánosů a kalů, proto bychom doporučovali první možnost;
 • Zkontrolujte žací nůž, zda není třeba jej opravit a nabrousit. V každém případě ho sundejte a na zimu přebruste. V případě potřeby nechte sekačku zkontrolovat odborníkem;
 • hladina oleje by měla odpovídat doporučením v návodu k obsluze (u čtyřtaktních motorů);
 • Sekačku skladujte tak, aby se její kola nedotýkala podlahy, ať už zavěšenou nebo na stojanech.

Elektrická sekačka na trávu

Před čištěním stroje na zimu zkontrolujte, zda jsou všechny spoje neporušené, a zkontrolujte, zda nejsou zoxidované a zrezivělé. Jinak sekačka nepotřebuje žádná speciální opatření pro konzervaci. Nabijte baterii na zimu, vyčistěte tělo, palubu a nože na trávu a v případě potřeby je znovu nabruste.

Co by měl vědět každý majitel motorové pily

Moderní řetězové pily jsou vybaveny karburátorovým jednoválcovým dvoutaktním motorem.

Čtyřtaktní a dieselové agregáty se v řetězových pilách nepoužívají kvůli jejich velké hmotnosti. ruční obsluha takového nářadí by byla fyzicky náročná.

Princip činnosti jednoválcového dvoutaktního motoru řetězové pily:

 • během kompresního zdvihu proudí palivová směs připravená v karburátoru do klikové skříně;
 • V nejspodnější poloze jsou výfukové otvory válce otevřené. výfukové plyny a část směsi paliva se vzduchem unikají ven;
 • směs z klikové skříně je pod tlakem pístu vytlačována do válce a spalována;
 • Přetlak přitlačí píst do klidové polohy, čímž se posune hlavní hřídel motoru.

Vysoce výkonné dvoutaktní motory nejsou příliš hospodárné. Proto mnozí výrobci za účelem snížení spotřeby paliva a zvýšení účinnosti motoru používají přídavné odvzdušnění: Sací ventil se otevře a po odvedení výfukových plynů přivede palivo do válce.

V zimním období spočívá obtížnost provozu řetězové pily v reakci součástí a pracovních kapalin. palivové směsi a maziva. na nízké teploty, jakož i ve vzniku kondenzace na jednotkách a mechanismech nástroje v důsledku teplotních změn. Pokud váš model není určen pro provoz v extrémních mrazech, tj.е. Stroj není izolovaný a nemá ohřívač vzduchu, proto by měl být provozován pouze v interiéru. A to pouze v případě, že je motor správně udržován a připraven a materiál je ve správném stavu. musí mít teplotu a vlhkost vhodnou pro řezání.

Jak uskladnit vyžínač trávy v zimě

Se správnými zastřihovači je třeba nejen správně zacházet, ale také je správně skladovat. Benzínové nebo elektrické vyžínače se často jednoduše odloží do kůlny a nechají se tam až do jara. Taková neopatrnost vás může stát peníze.

Benzínová sekačka na trávu

Benzínové vyžínače jsou výkonné a kompaktní stroje určené k sekání trávy. Předpokladem bezpečného a bezporuchového provozu je správné skladování.

 • najít vhodné místo pro skladování. Mělo by to být suché a vlhké místo, mimo dosah jasného světla a otevřeného ohně. Nenechte zastřihovač vychladnout; je lepší jej přikrýt látkou pohlcující vlhkost (např. starou dekou);
 • Vypusťte veškerou palivovou směs (benzín a olej) a nechte stroj běžet na volnoběh, dokud se nezastaví;
 • Odstraňte veškerou trávu mezi noži a pevnými částmi strunové sekačky a stébly trávy. Nebuďte líní a důkladně zkontrolujte, zda v pouzdře nejsou organické látky;
 • Vyjměte a zkontrolujte zapalovací svíčku. Normální barva elektrod je načervenalá; pokud jsou na nich saze, měli byste je vyčistit nebo vyměnit;
 • Vyjměte kovový řezný nůž a očistěte jej od nečistot. Zkontrolujte, zda není nůž poškozen. pokud je prasklý nebo naštípnutý, vyměňte jej. Suchý, čistý a znečištěný nůž skladujte odděleně;
 • Pokud má váš vyžínač kartáčovou šňůru (vlákno vyžínače), vyjměte ji a nechte ji na zimu v čisté vodě. Tím si zachovává svou původní pružnost, odolává napětí a vydrží déle;
 • Zkontrolujte, zda je zapalovací svíčka bezpečně zavěšena na nůžkách na živý plot. Pokud řídítka překážejí, otočte je na druhou stranu nebo je vyšroubujte.

Před uskladněním v zimě zkontrolujte, zda nejsou poškozeny kabely, izolace a kontakty elektrického vyžínače. Vyvarujte se náhlých teplotních výkyvů a nenechávejte vyžínač trávy v chladu. Kondenzace může poškodit kontakty a další části spotřebiče.

uskladnit, sekačku, trávu, zimě

Používání řetězové pily v chladném období: klíčové body

Vždy se najde část domácnosti, která motorovou pilu potřebuje, takže její odložení na „zimní dovolenou“ není vždy praktické. V takových případech není nástroj zcela vyřazen z provozu, tj.е. Bez úplné demontáže.

Chlad ztěžuje startování benzinových motorů: palivo se pomalu odpařuje, a pokud otevřete sytič ihned po prvních startech, řetězová pila buď nenastartuje, nebo se okamžitě zadusí. Výsledkem je nutnost zahřátí a nastartování na principu „blow-by-wire“, což způsobuje riziko znečištění zapalovací svíčky benzínem. To je časově náročné a vede k zanášení a zkracování životnosti jednotlivých součástí nástroje.

Pokud plánujete používat motorovou pilu v zimě, skladujte ji, a zejména palivovou směs, na dobře větraném, suchém a teplém, přinejmenším nevytápěném místě, které je chráněno před povětrnostními vlivy.

Před spuštěním zkontrolujte, zda má palivo dostatečnou teplotu pro zapálení a zda má olej v mazacím systému nářadí dostatečnou viskozitu. Některé modely řetězových pil jsou vybaveny systémem, který přivádí horký vzduch do karburátoru z chladicích žeber válce, aby se snížilo riziko zamrznutí vzduchového filtru a zabránilo se tvorbě kondenzátu na karburátoru.

Spusťte pilu za studena se zavřenou škrtící klapkou a ujistěte se, že je řetěz řádně namazaný a napnutý. Po skončení práce nevkládejte stroj ihned do interiéru. To zaručeně způsobí kondenzaci a vy budete muset zastřihovač vyjmout, rozebrat a vyčistit.

Přidejte trochu benzínu, aby se olej při nízkých teplotách nezhustil. Tím je zajištěno rovnoměrné napnutí a mazání řetězu.

Čištění vyžínače trávy

Pečlivě očistěte části sekačky od zbytků posečené trávy, nečistot a prachu. Nepoužívejte kovové kartáče ani jiné nástroje, které by mohly poškodit povrchovou úpravu laku. Zbytky trávy a plevele lze jemně očistit plastovou špachtlí a kartáčem ze syntetických vlasů (např. kartáčem na boty). Povrchy je přípustné otřít vlhkým hadříkem a poté důkladně osušit.

Vzduchový filtr

Proveďte servis vzduchového filtru podle následujícího postupu:

 • Zavřete sytič karburátoru přesunutím páčky do příslušné polohy.
 • Odstraňte šroub upevňující kryt vzduchového filtru.
 • Odstraňte plastový kryt.
 • Vytáhněte filtrační vložku z pouzdra.
 • Čistý prvek. omyjte v teplé vodě se saponátem a důkladně osušte.
 • Vyčistěte vnitřek tělesa a kryty filtrů od prachu a nečistot.
 • Znovu vložte prvek.
 • Zkontrolujte, zda je filtr správně nainstalován.
 • Uzavřete kryt víčkem a pevně jej zašroubujte.

Pokud je prvek silně znečištěný, neprosvítá, je poškozený nebo nesedí správně, vyměňte jej za nový. Prohlédněte si také kryt vzduchového filtru a kryt. díly musí být bez prasklin, třísek a jiných poškození. V případě potřeby je vyměňte.

Zapalovací svíčka

Zapalovací svíčku vyjměte tak, že nejprve odpojíte vysokonapěťový kabel. Pokud elektrody na zapalovací svíčce vypadají poškozené (roztavené nebo spálené), je to známkou špatné funkce motoru. Obraťte se na servis, aby zjistil příčinu. Nepoužívejte přístroj, dokud nebude závada odstraněna.

Zkontrolujte, zda na elektrodách nejsou nánosy uhlíku, a v případě potřeby je očistěte špičatou dřevěnou tyčinkou. Nepoužívejte kovové nástroje. Opláchněte je čistým benzínem a důkladně je vysušte.

Pomocí měrky zkontrolujte mezeru mezi elektrodami zapalovací svíčky. Správné nastavení je 0,6 až 0,7 mm.

Opotřebované díly

Pečlivě zkontrolujte, zda nejsou součásti vyžínače opotřebované nebo mechanicky poškozené. V případě potřeby je vyměňte nebo nechte opravit.

Utáhněte šrouby a matice

Zkontrolujte všechny šrouby a matice upevňující součásti k trimmeru a podle potřeby je utáhněte.

Varování:

Počasí se otepluje a sezóna sečení a řezání se rychle blíží. Připomínáme, že zákazníci, děti, diváci, pomocníci, zvířata atd.д. Z bezpečnostních důvodů dodržujte vzdálenost alespoň 15 m. funkční vyžínač trávy nebo motorová pila! (Váš vyžínač a řetězová pila musí být řádně servisovány).

Přečtěte si varování od výrobce vaší sekačky na trávu, abyste se dozvěděli, že děti (i dospělí) mohou být zraněny odletujícími úlomky, sklem, střepy apod.д., nebo se řetězová pila neočekávaně otočí kvůli zpětnému rázu při nárazu do stojící překážky.

Pediatrická akademie doporučuje, aby děti obsluhovaly vyžínač nebo motorovou pilu až od 16 let. Udělejte z bezpečnosti nejvyšší prioritu!