Ryobi vs Craftsman: Bitva o nástroje střední třídy. Craftsman Jig viděl bezdrátu

Ryobi vs Craftsman: Bitva o nástroje střední třídy

Pokud jste diyer při pohledu na různé výrobce nástrojů, nepochybně jste zvažovali zásluhy Ryobi vs Craftsman. Tyto dvě značky jsou jedny z nejlepších příkladů vysoce kvalitní výroby nástrojů pro rozpočet s výrobou nástrojů, které si může dovolit průměrný diyer nebo majitel domu.

Zatímco obě tyto značky mají působivé sestavy, mezi nimi jsou významné rozdíly, pokud jde o záruku, výběr nástrojů a výkonnost.

Pojďme se blíže podívat na řemeslník Ryobi vs, takže budete mít lepší pochopení jejich příslušných silných a slabých stránek.

Historie značky

Ryobi

Ryobi Seisakusho co. Začal jako japonský výrobce likvidace v roce 1943. Rozvětvil se do výroby elektrického nářadí od roku 1968. V roce 1973 společnost změnila svůj název na ten, který dnes rozpoznáváme. Ryobi.

V roce 1999 byla značka zakoupena společností TTI se sídlem v Hongkongu (Techtronic Industries Co.), výrobce, který jim dodával mnoho z jejich bezdrátových nástrojů. V dnešní době je TTI masivní společnost, která vlastní známé značky jako Milwaukee, Dirt Devil, Hoover, Empire a Hart.

V dnešní době se většina nástrojů Ryobi vyrábí v Číně, přičemž v USA se vyrábí malý počet doplňků. Toto je změna z 80. a 90. let, kdy byla v USA vyrobena velká část jejich nástrojů.

Řemeslník

Craftsman sleduje svou historii zpět do roku 1927, kdy se značka Sears rozhodla vytvořit vynikající řadu nástrojů. Najali Arthur Barrows, aby vedli oddělení hardwaru společnosti, které se líbilo jméno Craftsman a zaplatila společnost Marion-Craftsman Tool Company 500 za práva používat jméno řemeslníka na svých produktech.

Searsova linie nástrojů použila pro jejich sestavu nástrojů „dobrou, lepší a nejlepší“ strukturu cen, přičemž řemeslník byl umístěn jako jejich střední úroveň. Konkurenční značky nástrojů, které soutěžily na této úrovni, byly Husky, Kobalt a Ultrapro/Napa.

Značka Craftsmana přechází do současných časů, získala Stanley Black Decker v roce 2017 Stanley Black Decker. To vede k revizi značky řemeslníků a zavádění nové sestavy řemeslníků u maloobchodníků jako Lowe’s a Ace Hardware.

Značka spuštěného řemeslníka se snaží poskytnout kvalitní dostupné nástroje střední třídy se silnou pověstí značky.

Srovnání Ryobi vs Craftsman

Vzhledem k tomu, že Ryobi i Craftsman jsou podobně umístěny z hlediska segmentace trhu a ceny, nashromáždí se docela podobně různými způsoby.

Pokud byste měli seskupit výrobce nástrojů do tří segmentů založených na ceně a výkonu, Ryobi i Craftsman by se vešli přímo do středního segmentu pro obě metriky.

Oba nabízejí nástroje pro střední cenu, vhodné pro průměrného kutilství a také pro typické použití majitele domů. Dalšími značkami v této úrovni by byly Porter Cable, Skil, Ridgid a Metabo.

Pokračujte jednu úroveň a máte takzvané značky profesionálních/živnostníků jako Dewalt, Makita, Bosch a Milwaukee. Jděte dolů o jednu úroveň a máte základní značky majitelů domů jako Black a Decker, Harbor Freight a Hart.

Vzhledem k tomu, že obě značky jsou přímými konkurenty a jsou tak podobně umístěny, můžeme je snadno porovnat.

Sestava

Pokud se podíváme na příslušné sestavy výrobců nástrojů, můžeme vidět, jak dobře se nahromadí proti sobě.

Sestava nástrojů Ryobi je poměrně rozsáhlá, s širokou škálou nástrojů od základních nástrojů pro diyer po rozsáhlou sbírku trávníku a zahrady, stejně jako řada jedinečných a specializovaných nástrojů.

Jejich sestava Power Tool Tool 18V má osvědčené výsledky úspěchu, i když to začíná ukazovat svůj věk. protože je to jedna z mála sestav, která stále používá baterii „kmenové“ spíše než klouzání. Na druhé straně je jejich nová 40V venkovní sestava na špičce nástrojů bezdrátových dvorů, nabízející flomary listů, trávníky, oříznutí a řetězové pily s plynovým výkonem.

Jednou z pozoruhodných rysů Ryobiho nástrojů je jejich zaměření na zpětné kompatibilně pro jejich baterie. To znamená, že po uvolnění nových nástrojů budete moci používat své starší baterie Ryobi a v průběhu času nebudete ponechány zastaralé nástroje nebo baterie.

Sestava nástrojů Craftsmana je také poměrně rozsáhlá, s širokou škálou produktů od vašeho elektrického nářadí pro běh po mil.

Jejich 20V bezdrátová sestava je poměrně nová, ale Stanley Black Decker má spoustu zkušeností s výrobními nástroji tohoto typu. Očekával bych, že budou i nadále zavádět a zdokonalovat tuto sestavu, takže v tomto novém ekosystému nebudu mít žádné nástroje pro nákup.

Protože sestava je novější než Ryobi, všimnete si, že výběr nástrojů je poněkud méně rozsáhlý. Například Ryobi nabízí 7 různých cvičení versus 4 pro řemeslníka. Opět bych očekával, že řemeslník bude v průběhu času pokračovat v rozšiřování této sestavy, takže to není hlavní problém.

Cena

Ryobi i řemeslník jsou pro většinu svých nástrojů umístěny kolem cenového rozpětí na střední úrovni, takže mají tendenci konkurovat poměrně úzce, pokud jde o cenu. Pokud se podíváme na příslušné sestavy každého výrobce, je zřejmé, že existuje mnoho podobností.

Ryobi má tendenci mít širší škálu cenových nabídek, s možností střední ceny i s možností rozpočtu pro mnoho jejich nástrojů.

Pokud se podíváme na nabídku vrtáku/řidiče Ryobi, je zde model 18V (pouze nástroj) prodán za 70 let a také levnější maloobchod s 18 V vrtávání za 28.95.Stejný druh cenového schématu lze vidět s mnoha jejich pilami, řidiči, Sanders a Outdoor Tools.

Craftsman má tendenci se zaměřit na cenovou hladinu střední třídy a má méně nástrojů s cenou rozpočtu než Ryobi.

Kvalitní

Jak byste mohli očekávat od takových blízkých konkurentů, úroveň kvality každého výrobce nástrojů má tendenci být poměrně podobnou.

Obě společnosti vyrábějí většinu nástrojů v Číně, ačkoli Craftsman má některé produkty označené „v USA s globálními materiály“. Zdá se, že řemeslník se v budoucnu více zaměřuje na výrobu USA, protože otevírají řadu nových rostlin po celé USA.

Podle mých vlastních zkušeností s používáním nástrojů od každého výrobce jsem si nevšiml žádných problémů s kvalitou a byl jsem příjemně překvapen některými levnějšími možnostmi od Ryobi.

Záruka

Craftsman nabízí plné nebo omezené doživotní záruky na většinu svých ručních nástrojů, automobilových a mechanických nástrojů a elektronických měřicích nástrojů. Nabízejí tříleté omezené záruky na většinu elektrických nářadí, mokré/suché vakua a pneumatické nehty a sešívačky.

Venkovní elektrárny mají buď 1 nebo 3letou záruku, zatímco venkovní vybavení poháněné plynem má většinou 2letou omezenou záruku.

Ryobi má tendenci nabízet o něco lepší záruky než řemeslník. Nabízejí tříletou omezenou záruku na většinu elektrických nástrojů, baterií a nabíječek a venkovního napájecího zařízení a také pětiletou omezenou záruku na všechny 40V lithium-iontové venkovní nástroje.

Ruční nářadí a modulární úložiště doživotní záruky.

Která značka je pro mě nejlepší?

Pokud jde o Ryobi vs Craftsman, rozhodování o tom, která značka je pro vás nejlepší, bude hodně záviset na vašem osobním vkusu a preferencích, protože obě značky mají tendenci nabízet podobně cenově dostupné produkty podobné kvality.

Pokud jsou pro vás záruky hlavním problémem, pak mějte na paměti. Ryobi také nabízí širší výběr nástrojů než řemeslník, zejména v segmentu nástrojů s nižším cenou „rozpočtu“.

Sestava Craftsman 20V je novější než jedna z 18V sestavy Ryobi, která začíná ukazovat svůj věk a je jedním z mála výrobců, kteří stále používají baterii „stonku“ ve stylu.

TECCPO JIG SAW Uživatelská příručka

Domů »Teccpo» TECCPO JIG SAW Uživatelská příručka

Jig Sawtajso1p78201Set Up a operační pokyny

Původní pokyny

VAROVÁNÍ. Aby se snížil riziko zranění, musí uživatel číst a porozumět příručce pro pokyny!

Uložte tuto příručku

Udržujte tuto příručku pro bezpečnostní varování a opatření, montáž, provoz, kontrola, údržba a postupy čištění. Napište sériové číslo produktu do zadní části příručky poblíž diagramu montáže (nebo měsíc a rok nákupu, pokud produkt nemá číslo). Udržujte tuto příručku a potvrzení na bezpečném a suchém místě pro budoucí použití.

Důležité informace o bezpečnosti

V této příručce, o označování a všechny ostatní informace poskytované s tímto produktem:

Toto je symbol bezpečnostního upozornění. Používá se k upozornění na potenciální nebezpečí zranění osob. Poslouchejte všechny bezpečnostní zprávy, které sledují tento symbol, aby se zabránilo možnému zranění nebo smrti.

Nebezpečí nebezpečí naznačuje nebezpečnou situaci, která, pokud se tomu nebudeme vyhnout, povede k smrti nebo vážnému zranění.

Varování ukazuje na nebezpečnou situaci, která, pokud se tomu nedochází, může vést k smrti nebo vážnému zranění.

UPOZORNĚNÍ UPOZORNĚNÍ POUŽÍVÁNÍ S SYMBOLNÍME SYMBERNÍK SE SYMENTUJÍCÍ ZPŮSOBA, Označuje nebezpečnou situaci, která by, pokud se tomu nebrání, může vést k menšímu nebo mírnému zranění.

Oznámení se používá k řešení praktik, které nesouvisejí s zraněním.

Upozornění, bez symbolu bezpečnostního upozornění, se používá k řešení praktik nesouvisejících s zraněním.

Varování o bezpečnosti obecného energetického nástroje

Varování si přečtěte všechna bezpečnostní varování a pokyny. Nedodržení varování a pokynů může mít za následek elektrický šok, oheň a/nebo vážné zranění. Uložte všechna varování a pokyny pro budoucí použití.

Termín „Power Tool“ ve varováních se týká vašeho síťovaného (šňůra) elektrického nástroje nebo bateriového (bezdrátového) energetického nástroje.

 • Bezpečnost pracovního prostoru.Udržujte pracovní oblast čisté a dobře osvětlené. Přeplněné nebo tmavé oblasti zve nehody.b.Neovládejte elektrické nářadí ve výbušných atmosférách, jako je přítomnost hořlavých kapalin, plynů nebo prachu. Power Tools vytvářejí jiskry, které mohou zapálit prach nebo výpary.C. Udržujte děti a kolemjdoucí při provozu rozptýlení energie mohou způsobit ztrátu kontroly.
 • Elektrická bezpečnost.Zásuvky na elektrické nástroje musí odpovídat zásuvce. Nikdy nepravte zástrčku v žádném případě. Nepoužívejte žádné zástrčky adaptéru s uzemněnými elektrickými nářadími.Nemodifikované zástrčky a odpovídající vývody sníží riziko elektrického šoku.b.Vyvarujte se kontaktu těla s uzemněnými povrchy, jako jsou potrubí, radiátory, rozsahy a chladničky. Pokud je vaše tělo uzemněno, existuje zvýšené riziko elektrického šoku.C.Nevystavujte elektrické nářadí déšť nebo mokrým podmínkám. Vstupující voda do energetického nástroje zvýší riziko elektrického šoku.d. Nezneužívejte šňůru. Nikdy nepoužívejte šňůru pro přenášení, tahání nebo odpojení napájecího nástroje. Udržujte šňůru od tepla, oleje, ostrých okrajů nebo pohyblivých částí. Poškozené nebo zapletené šňůry zvyšují riziko elektrického šoku.E. Při provozování elektrického nástroje venku použijte prodlužovací kabel vhodnou pro venkovní použití. Použití šňůry vhodné pro venkovní použití snižuje riziko elektrického šoku.F.Tato energetická jednotka má být správně orientována ve vertikální poloze nebo poloze podlahy.
 • Osobní bezpečnost.Zůstaňte v pohotovosti, sledujte, co děláte, a při provozování nástroje pro energetiku použijte zdravý rozum. Nepoužívejte energetický nástroj, když jste unavení nebo pod vlivem drog, alkoholu nebo léků. Okamžik nepozornosti při provozních nářadích může mít za následek vážné zranění.b.Používejte bezpečnostní vybavení. Vždy noste ochranu očí. Bezpečnostní vybavení, jako je prachová maska, nekódní bezpečnostní obuv, pevný klobouk nebo ochrana sluchu používané pro vhodné podmínky, sníží osobní zranění.C.Vyhněte se náhodnému spuštění. Před připojením se ujistěte, že spínač je v poloze. Přenášení elektrického nářadí prstem na přepínači nebo připojení elektrického nářadí, které mají přepínač na pozvánky.d.Před zapnutím napájecího nástroje vyjměte jakýkoli nastavovací klíč nebo klíč. Klíč nebo klíč, který zůstal připojený k rotující části energetického nástroje, může mít za následek zranění osob.E.Nepřesahujte. Udržujte vždy řádné postavení a rovnováhu. To umožňuje lepší kontrolu napájecího nástroje v neočekávaných situacích.F.Správně se oblékat. Nenoste volné oblečení nebo šperky. Udržujte vlasy, oblečení a rukavice od pohyblivých částí. Volné oblečení, šperky nebo dlouhé vlasy mohou být zachyceny v pohyblivých částech.G.Pokud jsou zařízení poskytována pro připojení extrakce a sběru prachu, ujistěte se, že jsou připojena a správně použita. Použití těchto zařízení může snížit nebezpečí související s prachem.
 • Použití elektrického nástroje a carea.Nenuťte energetický nástroj. Pro svou aplikaci použijte správný energetický nástroj. Správný energetický nástroj udělá práci lépe a bezpečnější při rychlosti, pro kterou byl navržen.b. Pokud přepínač jej nezapne, nepoužívejte energetický nástroj a žádný energetický nástroj, který nelze ovládat přepínačem, je nebezpečný a musí být opraven.C. Před provedením jakýchkoli úprav, změny příslušenství nebo ukládání elektrického nářadí odpojte zástrčku od zdroje napájení a/nebo baterie z nástroje. Taková preventivní bezpečnostní opatření snižují riziko zahájení síly Toold. Uchovávejte volnoběžné elektrické nástroje mimo dosah dětí a nedovolují osobám, které nejsou s energetickým nástrojem neznámé nebo tyto pokyny pro provozování nástroje pro napájení. Power Tools jsou nebezpečné v rukou netrénovaných uživatelů.E. Udržujte elektrické nářadí. Zkontrolujte, zda je nesprávně vyrovnání nebo vazba pohyblivých částí, rozbití dílů a jakékoli jiné podmínky, které mohou ovlivnit provoz nástroje. Pokud je poškozen, nechte energetický nástroj opravit před použitím. Mnoho nehod je způsobeno špatně udržovanými elektrickými nářadími.F.Udržujte řezací nástroje ostré a čisté. Správně udržované řezací nástroje s ostrými řezacími hranami jsou méně pravděpodobné, že se váže a jsou snazší tog.Použijte energetický nástroj, příslušenství a kousky nástrojů atd., v souladu s těmito pokyny a způsobem určený pro konkrétní typ elektrického nástroje, s ohledem na pracovní podmínky a práci, která má být provedena. Použití energetického nástroje pro operace odlišné od zamýšlených by mohlo vést k nebezpečné situaci.
 • Servis

Nechte svůj energetický nástroj obsluhující kvalifikovaný opravářský člověk pomocí pouze identických náhradních dílů. Tím zajistíte, že bude udržována bezpečnost energetického nástroje.

Bezpečnostní pokyny týkající se konkrétně zařízení

 • Držte nástroj izolovaným uchopeným povrchem při provádění operace, kde se nástroje pro řezání mohou kontaktovat skryté zapojení nebo vlastní šňůra. Kontakt s „živým“ drátem vytvoří exponované kovové části nástroje „Live“ a šokujte operátora.
 • Vždy používejte bezpečnostní brýle nebo brýle. Běžné oka nebo sluneční brýle nejsou bezpečnostní brýle.
 • Vyvarujte se řezání nehtů. Prohlédněte si obrobku pro všechny nehty a před operací je odstraňte.
 • Produkt používejte pouze ve vlhkosti prostředí mezi 5% až 95% a při teplotě mezi 0 ° C až 50 ° C
 • Nepoužívejte pilu, pokud nejsou stráže na místě
 • Neřezávejte nadměrný pracovní kus.
 • Před řezáním zkontrolujte správnou vůli za obrobku.
 • Držte nástroj pevně.
 • Nevyvíjejte tlak na pilu, takže zpomaluje motor. Nechte čepel pily bez tlaku, získáte lepší výsledky a budete se o náš nástroj lépe starat.
 • Ujistěte se, že čepel nekontaktuje obrobku před přepínačem; je zapnutý.
 • Udržujte ruce před pohyblivými částmi
 • Nenechávejte nástroj spuštěn.Provozujte nástroj pouze při ruce.
 • Před odstraněním čepele z obrobku vždy vypněte a počkejte, až se čepel dostane k úplné zastávce.
 • Udržujte ruce daleko z pod obrobku.
 • Nezabezpečte skládačku vzhůru nohama ve svěráku nebo pracovním stole a používejte ji jako lavičku. To může vést k vážnému zranění.
 • Nedotýkejte se čepele nebo obrobku ihned po operaci: mohou být extrémně horké a mohou spálit vaši pokožku.
 • Některé materiály obsahují chemikálie, které mohou být toxické opatrnosti, aby se zabránilo vdechování prachu a kontaktu s kůží. Sledujte bezpečnost dodavatele materiálu

Uložte tyto pokyny

Nebezpečí vibrací

Tento nástroj během používání vibruje. Opakované nebo dlouhodobé vystavení vibracím může způsobit dočasné nebo trvalé fyzické zranění, zejména rukama, pažím a ramenům. Snížit riziko zranění souvisejícího s vibracemi:

 • Každý, kdo používá vibrační nástroje pravidelně nebo po delší dobu, by měl být nejprve prozkoumán lékařem a poté mít pravidelné lékařské kontroly, aby se zajistilo, že zdravotní problémy nejsou způsobeny nebo zhoršeny z používání.
 • Těhotné ženy nebo lidé, kteří mají narušení krevního oběhu po ruce, zranění rukou, poruchy nervového systému, cukrovku nebo Raynaudova nemoc by tento nástroj neměly používat. Pokud cítíte jakékoli lékařské nebo fyzické příznaky související s vibracemi (jako je brnění, otupělost a bílé nebo modré prsty), vyhledejte lékařskou pomoc co nejdříve.
 • Během používání nekouřte. Nikotin snižuje přísun krve do rukou a prstů, což zvyšuje riziko zranění souvisejících s vibracemi.
 • Noste vhodné rukavice, aby se snížily vibrační účinky na uživatele.
 • Použijte nástroje s nejnižšími vibracemi, pokud existuje výběr mezi různými procesy.
 • Zahrnujte období bez vibrací každý den práce.
 • Uchopit nástroj co nejlehčí (a přitom si stále udržovat bezpečné kontroly). Nechte nástroj dělat práci.
 • Chcete.li snížit vibrace, udržujte nástroj, jak je vysvětleno, pokud dojde k neobvyklému vibraci, přestaňte okamžitě používat.

ZÁKLADY

Zabránit elektrickému šoku a smrti

Z nesprávného připojení uzemňovacího drátu:

Pokud máte pochybnosti o tom, zda je výstup správně uzemněn. Neměňte zástrčku napájecího šňůry poskytovanou s nástrojem. Nikdy nevyjměte uzemňovací hrot z zástrčky. Pokud je poškozen napájecí kabel nebo zástrčka, nepoužívejte nástroj. Pokud je poškozen, nechte jej před použitím opravit servisní zařízení. Pokud se zástrčka nehodí do výstupu, nechte si nainstalovanou správnou odbytiště kvalifikovaným elektrikářem.

Uzemněné nástroje: Nástroje se třemi zástrčkami.

 • Nástroje označené „požadovaným uzemněním“ mají třívodičový šňůru a tříbodové uzemňovací zástrčku. Zástrčka musí být připojena k řádně uzemněnému výstupu. Pokud by měl nástroj elektricky porušit nebo rozkládat, bušení poskytuje cestu nízkého odporu k odvedení elektřiny od uživatele, což snižuje riziko elektrického šoku. (Viz 3-hrozivá zástrčka a)
 • Uzemňovací hrot v zátce je připojen zeleným vodičem uvnitř šňůry k uzemňovacímu systému v nástroji. Zelený drát v šňůře musí být jediným vodičem připojeným k uzemňovacímu systému nástroje a nikdy nesmí být připojen k elektricky „živému“ terminálu. (Viz 3-hrozivá zástrčka a zásuvka.)
 • Nástroj musí být zapojen do vhodného zásuvky, správně nainstalován a uzemněn v souladu se všemi kódy a nařízeními. Zástrčka a vývod by měl vypadat jako ty na předchozí ilustraci. (Viz 3-hrozivá zástrčka a zásuvka.)

Dvojité izolované nástroje: Nástroje se dvěma zástrčkami

 • Nástroje označené „dvojitým izolovaným“ nevyžadují uzemnění. Mají speciální systém dvojité izolace, který splňuje požadavky OSHA a splňuje příslušné standardy upisovatelů Laboratories, Inc., Kanadská standardní asociace a národní elektrický kód. (Viz zásuvky pro 2-prangovou zástrčku.)
 • Dvojité izolované nástroje mohou být použity v jednom ze 120 V prodejen uvedených na předchozí ilustraci. (Viz zásuvky pro 2-prangovou zástrčku.)

Prodlužovací kabely

Uzemněné nástroje vyžadují třívodičový prodlužovací kabel. Dvojité izolované nástroje mohou používat buď dvou nebo třívodičový prodlužovací kabel. Jak se vzdálenost od zásuvky napájení zvyšuje, musíte použít těžší rozsah prodlužovacího kabelu. Použití prodlužovacích kabelů s nedostatečně velkým drátem způsobuje vážný pokles napětí, což má za následek ztrátu energie a možné poškození nástroje. Viz níže uvedená tabulka, kde se určí požadovaná minimální velikost vodiče.

Čím menší je měřicí číslo drátu, tím větší je kapacita šňůry. Například 14 měřicí šňůra může nést vyšší proud než šňůra 16 rozchodů. Při použití více než jednoho prodlužovacího kabelu k vytvoření celkové délky se ujistěte. Pokud používáte jeden prodlužovací kabel pro více než jeden nástroj, přidejte ampery jmenovky a pomocí součtu určete požadovanou velikost minimálního vodiče.

Pokyny pro používání prodlužovacích kabelů

 • Pokud používáte prodlužovací kabel venku, ujistěte se, že je označen příponou „W-A“ („W“ v Kanadě), aby naznačil, že je přijatelný pro outdoor
 • Ujistěte se, že je váš prodlužovací kabel správně zapojen a v dobrém elektrickém případě vždy nahradí poškozený prodlužovací kabel nebo nechte jej opravit kvalifikovanou osobou před použitím.

Chraňte své prodlužovací kabely před ostrými předměty, nadměrné teplo a vlhké nebo mokré oblasti.

Funkční popis

Před použitím skládačky se seznámíte se všemi provozními funkcemi a bezpečnostními požadavky. (Viz FLG.1)

Obr.1

 • Indikátor zapnutí
 • Omezení nastavení rychlosti
 • Spouštěč zapnutí/vypnutí
 • Tlačítko Lock-On
 • Výstup pro extrakci prachu
 • Přepínač pro směr větru
 • Základní deska
 • Orbitální knoflík přepínače
 • Rychle uvolňovací čepel
 • Průvodce hranami
 • Větrná matice průvodce hrany
 • Transparentní stráž
 • Laserový generátor
 • Přepínač laserového generátoru

SHROMÁŽDĚNÍ

Důležité: Před jakýmkoli sestavením a nastavením vždy nástroj odpojte.Změna čepele (viz obr. 2)

 • Zvedněte průhlednou stráž (12) a držte jej
 • Zatáhněte páku svorky čepele a zasuňte čepel pily do lokalizované drážky se zuby směřujícími dopředu. Ujistěte se, že zadní hrana čepele se vejde do svorky čepele a poté uvolněte páku čepele.
 • Umístěte průhlednou stráž do počáteční pozice.

Nastavení rychlosti řezání

Obr. 3

 • Otočením knoflíku nastavení rychlosti (i) dopředu nebo dozadu můžete získat variabilní rychlost.
 • Rychlost by měla být přizpůsobena obecně řezu materiálu, vyšší rychlosti vám umožní rychleji snížit pracovní kusy, ale životnost čepele bude
 • Pozice „1“ označuje nejnižší rychlost. Pozice „6“ označuje nejvyšší rychlost. (Viz obr.3)
 • Připojte zástrčku k napájení, indikátor napájení (i) je osvětlen až do odpojení od sítě napájení.
 • Stiskněte spouštěč přepínače (3) a spusťte nástroj.
 • Uvolněte spoušť a vypněte nástroj.
 • Pokud chcete, aby nástroj pracoval nepřetržitě, stiskněte prosím tlačítko Lock-On (4).

Nastavení úhlové manžety

Obr. 4fig. 5

 • Uvolněte základní desku (7) tažením páky pro nastavení řezání úhlu, která je umístěna na spodní straně nástroje.(Viz obr. 4)
 • Přesuňte základní desku dozadu a nakloňte ji, dokud se nezíská požadovaný úhel, může být úhel mezi 0 ° a 45 ° (vlevo a vpravo).(Viz obr. 5)
 • Přesuňte základní desku zpět, abyste zajistili, že slot základní desky je zapojen do krytu zařízení.
 • Pro přesný řez je nutné provést zkušební řez, měřit práci a resetovat úhel, dokud není dosaženo správného nastavení.

POZNÁMKA: Pokud je základní deska volná a roztřesená, uvolněte šroub hexem. Spanner na inverzní hodinu, přesuňte základní desku zpět, abyste zajistili, že slot základní desky je zapojen do krytu převodovky, stiskněte šroub a utáhněte šroub (původní poloha) a zkontrolujte, zda je základní deska pevná. Utáhněte šroub. (Sec Obr. 4)

Použijte generátor laserových linek

 • Ujistěte se na obrobku.
 • Upravte úhel řezu podle potřeby
 • Plugin stroj a spusťte motor
 • Když je čepel na maximální rychlosti (přibližně 2 sekundy), položte pilu na obrobku.
 • Zarovnejte paprsek se značkou na obrobku a pomalu zatlačte pilu vpřed pomocí obou rukou, udržujte na značce paprsek červeného světla na značce.
 • Při dokončení řezu vypněte tento nástroj.

Nastavení paralelního průvodce (obr. 6)

Obr. 6

S průvodcem hrany můžete vidět paralelně s hranou. Maximální vzdálenost je CM. I. Uvolněte matici křídla (II) a vložte paralelní vodítko (10) do držáků do pily/základní desky (7).Utáhněte matici křídla pro průvodce hranou.Manžety-orbitální nebo rovné

Obr. 7

Tato skládačka je vybavena čtyřmi řeznými akcemi, jedním rovným a třemi orbitálními. Orbitální akce má agresivnější pohyb čepele a je navržen pro řezání měkkých materiálů, jako je dřevo nebo plast. Orbitální akce poskytuje rychlejší řez, ale s drsnějším řezem přes materiál. V orbitální akci se čepel pohybuje vpřed během řezacího zdvihu kromě pohybu nahoru a dolů.Poznámka: Kovové nebo tvrdé dřevo by se nikdy neměly rozřezat v orbitální akci. Chcete.li upravit řeznou akci, přesune knoflík orbitálního spínače (9) mezi čtyřmi řeznými pozicemi: 0, i, ii a iii. Pozice 0 je přímé řezání. Pozice I, II a III jsou orbitální řezání. Agresivita řezu se zvyšuje, když se knoflík přesune z jednoho na tři, přičemž tři jsou nejagresivnější řez. (Viz obr. 7)

Přepínač pro směr větru

Obr. 8

Posuňte přepínač dozadu dozadu a změňte směr větru dopředu, jak ukazuje šipka na výše uvedeném obr. 8, které se vyhýbají krytu pily dříve označené linky na obrobku, který je výhodné pro posun nástroje vpřed podél dříve označené linky.

ÚKON

Vždy držte splachování základní desky s obrobkem. Pokud tak neučiníte, může to způsobit zlomení čepele, což má za následek vážné zranění.Při řezání křivek nebo posouvání postupujte nástrojem velmi pomalu. Nunění nástroje může způsobit šikmý řezací plocha a zlomení čepele. Zapněte nástroj, aniž by čepel navázala jakýkoli kontakt a počkejte, až čepel dosáhne plné rychlosti. Poté položte základní desku na obrobku a jemně posuňte nástroj vpřed podél dříve označené linie.

Kruhové řezání, když spusťte řez ze středu obrobku, vyvrtejte otvor o průměru 12 mm do původních pokynů, abyste zajistili, že existuje vůle pro čepel.

Řezání kovu

 • Při řezání kovů musí být použit vhodný chladicí/řezací olej.
 • Stříkejte mazivo na čepel nebo obrobku v pravidelných intervalech během řezání, aby se snížilo opotřebení čepele.

Údržba: Vždy se ujistěte, že je nástroj vypnut a odpojen před pokusem o provedení kontroly na údržbu.Aby se udržela spolehlivost a bezpečnost produktu, opravy, výměnu, jakoukoli jinou údržbu nebo úpravu a kontrolu a výměnu kartáčů uhlíkových štětců by měly provádět specializovaný workshop.

 • Uložte nástroj, příručku k výuce a příslušenství na zabezpečeném místě. Tímto způsobem budete mít vždy všechny informace a díly připravené k ruce.
 • Udržujte vzduchové otvory nástroje neclogované a čisté za všech okolností.
 • Pravidelně odstraňte prach a nečistoty.
 • Nikdy nepoužívejte žíravé látky k čištění plastových dílů.
 • Namažte vodicí válec čas od času kapku oleje. Prodlouží to životnost válce.

Upozornění: Nepoužívejte čisticí prostředky k čištění plastových částí nástroje. Doporučuje se mírný čisticí prostředek na vlhký hadřík. Voda nesmí nikdy přijít do kontaktu s nástrojem.

Buzz nástrojů

Procházejte všechny značky »

Procházejte všechny kategorie »

Domů »Nejnovější recenze nástrojů» Hlava k hlavě »Nejlepší bezdrátová horní rukamana

Nejlepší bezdrátová skládačka. srovnávací testování

Složka stojí za to, že má váhu ve zlatě kvůli schopnosti rychle přizpůsobit tvary a velikosti řeziva pro bezproblémové fit-up a nouzové opravy. Když se náš tým profesionálů nedávno setkal, aby naplánoval naši nejnovější soutěž o hlavu a bezdrátou, věděli jsme, že naši profesionálové a předplatitelé byli zvědaví na mnoho z těchto stejných úvah o designu a výkonu. Po pečlivém plánování řady jedinečně vytvořených testů a přípravků a řezání stovek nohou na desce ¼ palce najednou jsme poskytli velmi podrobná data „Nejlepší bezdrátou skládačku“, která jste očekávali (a toužili) z naší krabice Buzz Team of Pros.

Nejlepší formát hodnocení skládačky

Pro toto nejlepší bezdrátové hodnocení skládačky bylo vyvinuto několik kategorií včetně; Přesnost přesnosti, výkon (rychlost/energie), funkce, ergonomie a cena.

Každá z kategorií byla hodnocena jednotlivě a použita k určení nejlepší bezdrátové bezdrátové skládačky na základě kombinovaných výsledků.

 • Přesnost. Přesnost skládaček byla porovnána, včetně schopnosti sledovat tvar, drift čepele a snadné řezání podél nepravidelných cest.
 • Výkon [test napájení / rychlosti]-Podívali jsme se na řeznou rychlost jako indikátor výkonu motoru pily.
 • Funkce. celkové srovnání funkcí a specifikací.
 • Ergonomie. Ergonomie jsou pro uživatele opravdu důležitá a důležitou kategorii, kterou je třeba zvážit při nákupu jakéhokoli nástroje pro energii. Kromě tradiční ergonomie jsme do této kategorie zahrnuli také funkce.
 • Vibrace. zaznamenali jsme a analyzovali vibrace nástrojů během našeho testování rychlosti.
 • Cena. cena je vždy důležitým faktorem při určování toho, který viděl, že je pro uživatele nejlepší. Zahrnovali jsme aktuální ceny nalezené online pro každou z pila „testované“ v době publikace.
 • Nejlepší hodnota SAW. Často se tento vítěz této kategorie má tendenci rezonovat s většinou lidí, protože má tendenci dobře fungovat v testech, ale na peněžence se cítí dobře

Specifikace bezdrátové skládačky

Black Decker

 • Model: BDCJS20C
 • Údery za minutu: 0-2 500spm
 • Délka mrtvice: 3/4 ″
 • Hmotnost: 4.3lbs
 • Změna čepele bez nástrojů
 • Přijímá listy U a T Shank
 • Vestavěný prachový dmychadlo
 • 45 ° kapacita zkosení obuvi pro úhlové řezy v obou směrech
 • Spuštění proměnné rychlosti
 • Model: JSH180B
 • Údery za minutu: 0-2 700 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 4.1lbs
 • Jednoruční vkládání čepele a vyhazování pro pohodlí a snadné použití
 • LED světlo pro osvětlovací řezací linii
 • Nastavitelná noha pro zkosení řezy až 45 °
 • Vestavěný prachový dmychadlo
 • Spuštění proměnné rychlosti
 • Model: CMSC600D1
 • Údery za minutu: 0-2 500 SPM
 • Délka mrtvice: 3/4 ″
 • Hmotnost: 4.35 liber
 • Zkosená bota pro zkosení řezy až 45 °
 • Spuštění proměnné rychlosti
 • 3 nastavení řezání orbitálu
 • Blade Clamp bez klíče
 • Vestavěný prachový dmychadlo
 • Model: DCS334P1
 • Údery za minutu: 0-3 200 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 5.2 liber
 • Bezkartáčový motor
 • Integrovaný dmychadlo prachu
 • All-kovové, bezklíčové zkosení s detenty při 0 °, 15 °, 30 ° a pozitivní zastávka při 45 °
 • 4 poloha orbitální akce
 • LED světlo
 • Spuštění proměnné rychlosti
 • Přijímá nože na T-Shank skládačky
 • Model: 576535
 • Údery za minutu: 500-3 800 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 5.29 liber
 • Motorská čepel s proměnnou rychlostí se automaticky přizpůsobuje stylu řezu
 • Platforma a vložky bez nástrojů bez nástrojů
 • Systém vedení čepele karbidu pro kolmové řezy
 • Stroboskopické LED zmrazením čepele v provozu
 • Bezkartáčový motor
 • Model: 2133672
 • Údery za minutu: 0-3 000 SPM
 • Délka mrtvice: 1-3/32 ″
 • Hmotnost: 5.41 liber
 • Spouštěč s proměnnou rychlostí se zámkem pro nepřetržité řezání
 • Bezklíčový „Push in, click“ Chuck
 • LED světlo
 • Vestavěný prachový dmychadlo
 • Nastavitelná noha pro zkosení řezy až 45 °
 • Model: KJS 324B-03
 • Údery za minutu: 0-3 000 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 5.2lbs
 • Bezkartáčový motor
 • 4 poloha orbitální akce
 • Změny čepele bez nástrojů
 • Úpravy bot bez nástrojů; zkosení doleva a doprava při 45 °
 • Prachový dmychadlo
 • Vestavěné LED světlo
 • Model: XVJ02Z
 • Údery za minutu: 800-3 500 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 5.8lbs
 • Bezkartáčový motor
 • 3 orbitální nastavení
 • Variabilní 6stupňový řídicí číselník
 • Funkce redukce rychlosti bez zatížení automaticky snižuje SPM pro přesnější spuštění řezání
 • „Systém změny čepele bez nástrojů“
 • 0 °- 45 ° doleva nebo pravá zkosení kapacity
 • Model: STAB18LTX100
 • Údery za minutu: 0-2 800 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 5.8lbs
 • Funkce volitelného holicího dmychadla zajišťuje volný pohled na řezací linku
 • 4 orbitální režimy
 • 0 °- 45 ° doleva nebo pravá zkosení kapacity
 • Měnící se čepele pily bez nástrojů a s automatickým vyhazováním
 • Model: CJ18DAQ4
 • Údery za minutu: 0-2 500 SPM
 • Délka mrtvice: 1-1/32 ″
 • Hmotnost: 4.2lbs
 • 4 režimy řezání
 • LED světlo
 • Spuštění proměnné rychlosti
 • Změna čepele bez nástrojů
 • Splinter Guard
 • Prachový dmychadlo
 • 45 ° levá a pravá nastavitelná základna
 • Model: 2737-20
 • Údery za minutu: 0-3 500 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 4.85 liber
 • Blower On.Off Cut Line udržuje řezanou čáru z úlomků a umožňuje uživateli vypnout dmychadlo při použití extrakce prachu
 • Přijímá nože na T-Shank skládačky
 • 4-polohové orbitální řezání
 • Zkosení bez nástrojů bez nástrojů s kladnými zastávkami umožňuje rychlé a přesné nastavení bot s detenty při 0 °, 15 °, 30 ° a 45 °
 • LED světlo
 • Bezkartáčový motor
 • Spuštění proměnné rychlosti

Porter-Cable

 • Model: PCC650B
 • Údery za minutu: 0-2 500 SPM
 • Délka mrtvice: 3/4 ″
 • Hmotnost: 4.2lbs
 • Prachový dmychadlo
 • 3 orbitální nastavení
 • Zkosená bota poskytuje možnost snížit se zkosení 0 až 45 stupňů
 • Uvolnění čepele bez nástrojů
 • Spuštění proměnné rychlosti
 • Model: R8832b
 • Údery za minutu: 0-3 500 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 4.15 liber
 • Režim spuštění linky vytváří efektivnější a kontrolovanější řez zvýšenou rychlostí po zapojení materiálu
 • Nastavitelná orbitální akce
 • Spuštění s proměnnou rychlostí a variabilní rychlostní vytáčení
 • Bezkartáčový motor
 • Model: PBLJS01
 • Údery za minutu: 0-3 500 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 4.0lbs
 • Bezkartáčový motor
 • Snadné uvolnění páky pro rychlé změny čepele
 • 4 Orbitální nastavení
 • Variabilní rychlostní číselník
 • Nastavení zkosení bez nástrojů pro snadné změny zkosení, přičemž uzamčení zablokuje při 45 ° doleva a doprava
 • Kovová základna zatkořená pro zvýšenou trvanlivost s zahrnutými netvarujícími botami
 • LED světlo
 • Model: JS820202
 • Údery za minutu: 0-3 000 SPM
 • Délka mrtvice: 1 ″
 • Hmotnost: 4.74lbs
 • Bezkartáčový motor
 • 4 fázová orbitální akce
 • Prachový dmychadlo
 • Změna čepele bez nástrojů

Přesnost bezdrátové skládačky

Pro kategorii přesnosti byla každá z příloh v následujících oblastech hodnocena na přesnost:

 • Přímá viditelnost
 • Sledování čepele
 • Přesnost zkosení, když je nastavena na 45 stupňů.
 • Přesnost křížového řezu při nastavení na 90 stupňů (jak kolmý je řez na povrch)

Hlavními faktory, které ovlivňují přesnost řezů skládačky, jsou: Jak dobře můžete vidět linii řezu a jak dobře čepel pily zůstává čtvercovým obrobkem (nebo v pevném úhlu během zkosených řezů). Obecně je skládačka s menším tělem převislou čepelí snáze snáze, zejména když pracujete ve stísněných čtvrtích nebo se snažíte následovat zakřivenou linku E, například vystřihnutí vzoru svitků.

Diablo Jigsaw Blades

Abychom byli konzistentní, byly všechny skládačky vybaveny novým Diablo 3-1/4 ″ 20-TPI Scrolling Blade a Diablo 4 ″ 10-TPI jemné povrchové čepel. Každá skládačka byla testována při 90 stupních, 45 stupňů a také s rolovací čepelí pro vzorovou práci.

Řezání vzorů (křivky)

Pro řezání vzorů (křivky) byla každá pila nastavena na maximální rychlost s nulovou orbitální akcí. K trvalému sledování všech desek byla použita posouvací šablona a každá skládačka byla použita k provedení četných škrtů v topolu 3/4 ′ “.

Dokončete Carpenters a Woodworkers používají pro montáž a instalace jigsaws. Schopnost skládačky provést přesný řez je zásadní a dokonce i mírné nesoulad nebo problém zkosení může způsobit chyby na složení projektu.

Čisté řezání

Získání čistých řezů skládaček pouze s lehkým rozštěpem, roztržením a povrchovým štěpkem je především záležitostí výběru čepele, která je navržena pro práci. Všechny pily byly vyhodnoceny, jak čisté pily řezané. Tým byl příjemně překvapen, když viděl tři pily s menšími cenami [Ridgid, Ryobi a Skil] řezané tak pěkné jako festool s vyšší cenou. To byla nejčistší hrana, řezající pily s nejmenším roztržením. Tento „čistý výsledek“ byl také způsoben používáním stejných lopatek Diablo spolu se sadou dovedností operátora pomocí nástrojů.

Vychylování čepele

Každý řez byl měřen a vyhodnocen pro vychýlení čepele při 45 stupních a 90 stupňů řezání. Na 90 stupních Cuts Festool, Milwaukee, Metabo a Makita se umístily na nejlepším. Na 45 stupňových řezech byl Festool nejlepší následovaný Milwaukee.

Sledování čepele

Sledování bylo vyhodnoceno následujícími řádky, aby bylo možné sledovat, jak snadné nebo těžké bylo sledovat linii. Festool, Metabo, Ridgid, Ryobi a Skil byly nejlepšími sledovacími složkami. Opět jsme byli překvapeni, když jsme viděli ekonomičtější značku vedle sebe s německými pilatami s vysokým cenou ceny.

Stojí za zmínku, že při skóre pohledu byly body uděleny na základě schopnosti operátora neustále vidět proříznutí čepele populární. Body nebyly uděleny na základě odchylky pro řez šablony. To zajistilo, že chyba operátora byla v této oblasti hodnocení minimalizována jako primární faktor bodování.

Nejlepší bezdrátový vítěz přesnosti skládačky. Festool

Festool svítil ve všech 4 testovacích kategoriích s dokonalým skóre 4 body. Měl přesnost mrtvého pro 45 a 90 stupňů řezy. Má dobrou řadu dohledu a systém strobového světla, který vám umožní vidět čepel při řezání. Trvale produkoval čisté řezy a její čepel byla velmi dobře sledována, s minimální výchylkou čepele při 45 a 90 stupních.

Milwaukee odešel s druhým nejlepším skóre-celkem 6 bodů. To bylo svázáno s Festool pro téměř dokonalé 45 a 90 stupňové listy a vynikající linii dohledu. Skóre Milwaukee bylo v kategoriích sledování a čistých řezů o 1 body.

Třícestná kravata pro třetí nejvyšší skóre šla do Metabo, Ridgid a Ryobi vše se 7 body.

dat-Lang = výchozí data-override = data-merged = [] datová reagující-mode = 3 data-from-history = 0 style = width: auto;

PřesnostFestoolMilwaukeeMetaboRidgidRyobiMakitaDewaltHiltiBoschKobaltDovednostŘemeslníkMetabo HptPorter-CableBlackDecker
Čistý řez Sledování 90 deg čepele vychytávání 45 deg čepele vychytávání Skóre celkem TBB Rank
1 1 1 1 4 1
2 2 1 1 6 2
2 1 1 3 7 3
1 1 2 3 7 3
1 1 2 3 7 3
2 2 1 3 8 4
2 2 3 3 10 5
3 2 2 3 10 5
2 3 2 5 12 6
2 2 3 5 12 6
1 1 5 5 12 6
3 2 3 5 13 7
2 2 5 5 14 8
4 4 3 5 16 9
5 4 4 5 18 10

Testování výkonu (výkon/rychlost)

Zjevnou otázkou při porovnání výkonu různých skládav je „který viděl, jak nejrychleji řezá?„Tento test se také rovná síle a síle se rovná řezání silnějších a těžších materiálů.

Uznání, že používání přípravků vyžaduje, aby operátor vydělal desítky, pokud ne, stovky nepatrných úprav během každého řezu jsme se rozhodli pokusit se eliminovat lidskou proměnnou. Pro testování síly jsme postavili přípravu, abychom drželi pily a vytáhli pily do 3/4 ″ překližky pomocí váženého systému řemenice.

V přípravku TBB jsme podporovali 3 kusy překližky na rámu, který zase držel do pracovního stolu svorky. Rám umožnil vůli maximální hloubky čepele skládačky. Také jsme použili drženou svorku na vzdáleném okraji rámu a zajistili překližku k rámu se třemi šrouby pokaždé, když jsme udělali řez. Které replikovaly způsob, jakým by byl kus materiálu zajištěn v poli. Každá pila byla vybavena Diablo 5 ″ 6-TPI rychle řezací dřevěnou čepelí, navrženou speciálně pro rychlé, drsné řezání.

Navrhli jsme výšku příslušenství tak, aby byla taková, že spodní část saně, která se drží pila, se právě dotkla překližkového materiálu. Nechtěli jsme žádnou mezeru mezi sáně a obrobkem, protože by to představovalo další vibrace a není to způsob, jakým člověk používá skládačku. Abychom omezili tření větší základny saně, nainstalovali jsme hladký povrch HDPE na dno saně. To znamenalo, že každý běh by měl konzistentní tření mezi sáněmi a materiálem. To také úzce napodobovalo způsob, jakým se nástroj běžně používá.

Použili jsme tento přípravek k odstranění co nejvíce lidských variací, abychom umožnili co nejspravedlivější test založené na schopnostech. Použili jsme přirozenou, konstantní sílu (přes hmotnost), abychom poskytli rovnou, stejnou stopu bez tření, aby pila umožnila řezat tak rychle, jak jen dokázaly. Motorská síla pily poskytla konzistentní údery za minutu (SPM).

Síla tahání byla poskytnuta váženým systémem kladky, který protáhl skládačky materiálem s konzistentní silou. Tento přístup má 2 hlavní výhody:

 • Za prvé, umožňuje, aby byla na každou skládačku aplikována konstantní síla stejným způsobem, jakým se operátor snaží při řezání aplikovat konstantní sílu.
 • Za druhé, umožnění přirozeného odporu (na rozdíl od nucení konstantní řezné rychlosti mechanickými motory), umožňuje řezání pily při přirozené maximální rychlosti na základě maximálních tahů za minutu a síly motoru. To také zdůrazňuje důležitost použití stejných typů čepele na všech pilech, protože bez něj by tento test skutečně neměřila přirozenou maximální řeznou rychlost.

Slabící saně držely pily bezpečně a hliníkové stopy udržovaly pilu v pohybu konzistentním a paralelním způsobem. Pily byly v kontaktu s sáněmi a ve spojkách s obrobkem. V průběhu testování toto příslušenství provádělo bez problémů.

Normalizace watthodiny

Poznámka editora: Při výpočtu této části byla nalezena chyba a aktualizované výsledky tlačily Milwaukee na nejvyšší místo a přesunuly Hilti na 4. místo. Aktualizováno září 2022.

Tyto pily přicházely s jinou „energetickou elektrárnou“ nebo kombinací napětí baterie a ratingy ampéru. Jak si dokážete představit, pila s největší watthodinovou baterií teoreticky má nohu na své konkurenci s ohledem na výkon. Pro většinu našich bezdrátových porovnání nástrojů vyrovnáme podmínky normalizací výsledků na základě celkových watthodin. Tímto způsobem může čtenář vidět, která SAW má nejúčinnější kombinaci technologie baterií, výdrže a motorického napájení za hodinu za hodinu.

V tomto H2H byly všechny baterie 18V (pod zatížením), s výjimkou Hilti a Kobalt, které pracují na 22V a 24V. Jak můžete vidět v připojené tabulce, odvodili jsme watthodiny vynásobením napětí zatížení zesilovači amp-hodiny. Následující tabulka ukazuje výsledky testu výkonu po normalizaci.

dat-Lang = výchozí data-override = data-merged = [] datová reagující-mode = 3 data-from-history = 0 style = width: auto;

Rychlost / sílaMilwaukeeDewaltFestoolHiltiMakitaRidgidDovednostKobaltMetaboBoschRyobiMetabo HptPorter-CableBlack DeckerŘemeslník
AVG čas (y) Palce / s Amp-Hr Watt-Hr In /sec /watt-hr TBB Rank
10.2 3.55 5 90.0 0.0394 1
13.0 2.78 4 72.0 0.0386 2
14.5 2.48 4 72.0 0.0345 3
12.7 2.84 4 86.4 0.0329 4
15.8 2.27 5 90.0 0.0252 5
13.8 2.62 6 108.0 0.0242 6
17.4 2.07 5 90.0 0.0230 7
16.3 2.21 4 96.0 0.0230 7
22.6 1.59 4 72.0 0.0221 8
23.1 1.56 4 72.0 0.0217 9
16.0 2.26 6 108.0 0.0209 10
21.0 1.71 5 90.0 0.0190 11
31.4 1.15 4 72.0 0.0159 12
DNF 3 DNF 13
DNF 4 DNF 13

Pila s nejlepším skóre pro palce/sec/watt-hr byla Milwaukee s výsledkem 0.0394. Poté úzce následovalo druhé nejlepší skóre z Dewaltu na 0.0386. Festool zaznamenal třetí nejlepší skóre s 0.345.

Je zajímavé poznamenat, že tyto tři pily měly tři nejrychlejší časované běhy pro celou skupinu. Je zřejmé, že oběma opatřeními jsou tyto tři pily nejvyšší rychlostí/napájecí pily.

Během testu rychlosti/napájení jsme si všimli, že několik pil mělo potíže s dokončením testu. Pily Black Decker a Craftsman nemohly tento test dokončit a my jsme je uvedli jako DNF (nedokončili jsme). Během běhu nemohli držet čepel ve svém sledovači čepele a čepel se zkosela na stranu tak špatně, že pily se zastavily.

Pila Porter-Cable měla stejnou tendenci, ale pila se podařilo svalu na konec překližky. Vidíte, že průměrná doba řezu kabelu Porter Cable byla o více než 50% delší než pila nad ní v stole. Průměrná doba zkrácení naznačuje obtížnost, že dokončila test. Je zajímavé poznamenat, že tyto tři pily mají velmi podobný design.

Ohnuté lopatky z pila

Jedna další pila vykazovala potíže při testu rychlosti/napájení. Saw metabo nechala čepel bez drážkovaného válcového kola v každém běhu. Zatímco čepele Metabo se neléčily během boků, čepele ukázaly vzorec opotřebení, že strana čepele běžela podél vnějšku kola, ne uvnitř kola s drážkovou dráhou. Takové chování bylo nepochybně důvodem, proč metabo vida skončila uprostřed balení pro rychlost/sílu.

I když to nevíme a neprozkoumáme důvody, proč tyto čtyři pily měly problémy, zatímco ostatní jedenáct ne. Můžeme říci, že když člověk provozuje skládačku, uživatel provede okamžité a nepatrné úpravy cesty, rychlosti a síly, které aplikují při použití pily. Tímto způsobem, pokud se pila začne bloudit nebo driftovat, může uživatel zasáhnout. V tomto testu, jakmile byla zahájena podmínka, saně neprovedly žádné úpravy a kombinace pily/čepele pokračovala dál a problém se zkomplikoval sama o sobě. ​​do bodu, kdy byly nejméně dvě čepele pily tak zkosené na stranu, že pila už nemohl vytáhnout čepel dřevem.

Nejlepší bezdrátové funkce skládačky. vítěz Ridgid

Porovnání funkcí nástroje z více značek není nikdy snadné, ale ďábel je v detailech, takže je jistě zaručeno srovnání funkcí. Podívali jsme se na 10 různých funkcí na těchto pilách a ohodnotili je 1 až 5 pro každou pilu. [1 je nejlepší]

 • Zvládněte a spouštějte
 • Jemný začátek
 • Variabilní rychlost [spoušť a vytočení]
 • Volitelná oběžná dráha
 • Systém Blade Guide
 • Změna čepele
 • Shomová deska. naklápění
 • Dust Blower / Collection
 • LED světlo
 • Power Lock-on

Ridgid zaujal první místo ve funkcích s 17 body, následoval Festool s 18 body a Makita a Milwaukee svázali třetí místo s 21 body. Dewalt následoval 23-body, aby skončil čtvrtý.

Ridgid se v tomto testu neustále ukázal jako skládačka, která nelze ignorovat. Přestože se nepovažovala za pilu s vyšším koncem, většina profesionálů má Ridgid sadu funkcí, kterou mnozí očekávají ve špičkové pile.

„Ridgid je skrytý drahokam“ ~ Scott Arnold TBB Crew

dat-Lang = výchozí data-override = data-merged = [] datová reagující-mode = 3 data-from-history = 0 style = width: auto;

Spuštění proměnné rychlostiRidgidFestoolMakitaMilwaukeeDewaltHiltiKobaltBoschMetaboMetabo HptDovednostRyobiŘemeslníkPorter-CableBlackDecker
Přepínač proměnné rychlosti Blower LED světlo Průvodce Blade Zamknout Pomalý start Blade Orbit Select Upravit desku bez nástroje Celkový TBB Rank
3 1 1 3 4 1 1 1 2 17 1
3 1 5 2 1 1 1 1 3 18 2
1 1 5 3 3 1 1 1 5 21 3
3 1 1 1 3 5 5 1 1 21 3
3 1 2 3 2 5 5 1 1 23 4
3 1 2 3 2 5 5 1 5 27 5
3 1 1 4 4 5 5 1 4 28 6
3 1 2 4 3 5 5 1 5 29 7
3 1 1 5 3 5 5 1 5 29 7
3 1 2 4 3 5 5 1 5 29 7
3 5 1 4 4 5 5 1 1 29 7
5 5 5 1 5 1 5 1 2 30 8
3 1 2 5 5 5 5 1 5 32 9
3 1 2 5 5 5 5 1 5 32 9
3 1 2 5 5 5 5 5 5 36 10

Zvládněte a spouštějte

Dobrá rukojeť je důležitá na skládačce pro pohodlí uživatele a také proto, že je nezbytná pevná přilnavost pro kontrolu pohybu nástroje během řezání. Obecně jsou na dotek měkčí než tvrdý plast měkčí, poskytují bezpečnější přilnavost a dokonce i lehce tlumí vibrace nástroje.

Poznámka-Pommel v přední části rukojeti Dewalta byl jedinečný a umožnil obouruční přilnavost-zjistili jsme, že je to užitečné při řezání v nepříjemných pozicích.

Širší spouštěče vám nabízejí více přitažlivých možností a kontroly, zatímco užší spouštěče skládačky mohou být nemotorné a obtížně uchopitelné při řezání. Nejdůležitější provozní funkcí skládačky je její spouště.

Poznámka-Ryobi Trigger je těžko vytáhnout a pro 1/4 ″, vyžadující přehnaný tah, a poté se nástroj aktivuje. To bylo provedeno pomocí pily s přesností obtížné.

Festool šel spát na této rukojeti, je příliš hladký, příliš úzký a vzestup rukojeti je trapný. Cítí se hračka jako ~ Ethan Bickford TBB Crew

Tým upřednostňoval spouštěče větší velikosti na Festool, Hilti, Makitě, Metabo a Milwaukee. Také se nám líbil systém duálního spouštění na Festool, který zamkne pilu nebo vám umožní ovládat variabilní rychlost spuštěním spouštěcího tahu.

Tým byl rozdělen s funkcí spouštěcí bezpečnosti na Makitě, která vyžadovala, abyste zapnuli nebo vypnuli sílu. Členové posádky, kteří nedávno používali nástroje Makita, byli zvyklí a věděli, že to byl konzistentní rys na jejich nových nástrojích. Ostatní členové týmu se cítili, jako by to byl zbytečný další krok a nelíbilo se mu stisknout tlačítko před zahájením nástroje.

Soft / Auto Start

Skládačka Makita má motorovou elektroniku „Soft Start“, která spustí motor na pomalé úrovni a zůstává při nízké rychlosti, dokud nástroj nezačne řezat materiál. Obecně platí, že měkký start může zabránit náhlému trhnutí pily, pokud začnete řezat s čepelí v kontaktu s materiálem. Jakmile pila zapojí materiál, RPMS se zvyšuje.

Ridgid má funkci „line-start“ na variabilní rychlostní ciferní. Tato funkce začíná čepel na dolním otáčkách, dokud se nezúčastní dřeva. umožňuje vám začít řez.

Festool má symbol „A“ na variabilní rychlostní ciferníku, který také spustí pilu při nižší otáčkách rychlosti a zrychluje, když čepel zaujme řezaný materiál.

Variabilní rychlost

Všechny jigsaws s výjimkou Ryobi mají spouštěč s proměnnou rychlostí, která vám umožní změnit rychlost pily podle toho, jak tvrdě vytáhnete spoušť nebo kde je nastaveno nastavení rychlosti nastavené. Variabilní spouštěče, které vám umožňují postupně zvyšovat rychlost čepele až do maximálního nastavení na jeho variabilní rychlostní ciferní. To je užitečné při zahájení řezů ve velmi tvrdých a/nebo třískových lesích a také materiálech náchylných k štěpení, jako jsou dlaždice a plasty.

Dewalt, Hilti, Festool, Makita, Ridgid a Ryobi byly jediné pily s variabilní rychlostní číselníky, které vám umožňují nastavit horní hranici rychlosti motoru, a tedy počet úderů čepele za minutu. Díky tomu je skládačka všestrannější řezací stroj.

Volitelná oběžná dráha

Tento mechanismus pohybuje čepelí mírně vpřed během řezu upstroke, což vede k agresivnějšímu řeznému působení, než kdyby se čepel jednoduše vrátila nahoru a dolů. Mechanismus také mírně pohybuje čepel na pilu, takže během návratu vyčistí Kerf a zachrání opotřebení zubů. Nastavení množství na oběžné dráze čepele způsobuje, že pila je řezána víceméně agresivně. Většina pily má nastavení čtyř oběžné dráhy: 0 (bez oběžné dráhy) nebo 1 pro řezání kovů a plastů; 1 nebo 2 pro jemné a zakřivené řezy; a 3 (maximální orbit) pro rychlejší a drsnější řezy.

Všechny pily, s výjimkou černé a decker, mají volitelné oběžné dráhy čepele.

Systém Blade Guide

Většina pily používá vodicí systém drážkovaných kol. Drážky vede a udržuje čepel v zarovnání. Festool má skutečný systém „Blade Guide“. Má hladké kolo a kovový průvodce ve tvaru písmene V, který kontaktuje a stabilizuje zadní stranu čepele a zabrání jej odklonit se během řezání během řezání.

Všechny představené přípravky měly systémy pro změnu čepele bez nástrojů, které vám umožňují bezpečně a snadno se měnit čepele díky pružinové páce a svorce.

Páka změny čepele

Všechny přílohy umožňují změny čepele bez nástrojů a používají páku, která otevírá čepel na konci pístu pily-část, která pohybuje čepelí nahoru a dolů. Upínací čepele bez nástrojů způsobují, že se změní čepele pily ve stylu Tang, každý model používá rychlé a snadné. Ale každá svorka je jiná a některé se s nimi snadněji pracují než jiné. Všichni byli snadné svým vlastním způsobem. tyto tři pily vyčnívaly.

 • „Rychlá oprava“ Festoolu “.
 • Makita má také skvělý mechanismus s pramenitou pákou
 • Boschův „One Touch“ Systém změny čepele

To vás může zachránit před spálením prstů a pokusíte se vytáhnout horkou čepel ze svorky po prodloužené řezné relaci.

Dewalt chrastí, když zálohujete čepel a zasáhnete obrobku. Většina čepelí svorek používá zámek zvratu, takže když je tlak vyvíjen na zadní stranu čepele, nejhorší, co se stane. Ale čepel svorka na Dewalt vydává s lineární akcí, která je v souladu s čepelí. To znamená, že když je čepel tlačena dozadu (jako při složitých řezech a provádění úlevy), začne uvolňovat svorku čepele a tlačí na páku uvolňování čepele a vydává alarmující chřestým hlukem. Určitě jsem viděl tyto způsobující problémy, když agresivně pohyboval pilou, abych udělal těsný řez.

Naklápěcí deska na obuv

Nastavení úhlu úhlu boty na boty umožňuje pilu provádět zkosení, řekněme na okraj špičující základní desky. Zatímco všechny tyto přílohy mají naklápěcí nohy, pouze Dewalt, Kobalt, Rigid, Ryobi, Milwaukee a Skil umožňují změny úhlu bez nástroje bez nástroje. Zbytek pily vyžadují, aby allenský klíč upravil základnu.

Nejlepší nastavitelnou pákou bez nástrojů byl Dewalt, Milwaukee a Skil. Tyto páky pily byly snadno manipulovatelné a naklápěcí základna se uvolnila, upravila a snadno a rychle zamkla.

Festool přichází jako pevná základna. Pokud chcete zhoršit tuto pilu, musíte si koupit soupravu příslušenství. Tato sada má nastavitelnou základnu ovládanou knoflíkem. Z tohoto důvodu jsme skórovali Festool A 3 [Mid-Range]

Festool má základnu zkosení příslušenství, která je určitě jedinečná. Je rozděleno a zkosení motýlkem s rozdělením dolů. To je v pořádku pro zkosené řezy uprostřed velkého obrobku, ale může to být problém, když se zkosí zpět poblíž okraje obrobku, protože základní deska často zasáhne obrobku.

Sběr dmychadla / prachu

Blofuky na skládačky na nás moc nezapůsobí. většina z těchto pily stále vyžaduje, abyste odhodili prach z prachu, ale to neznamená, že všechny dmychadla jsou stejné.

Milwaukee, Kobalt, Metabo, Skil, Ridgid a Kobalt mají volitelný přepínač dmychadla, což vám dává možnost zapnout nebo vypnout dmychadlo. Bosch, Hilti, Craftsman, Black a Decker, Metabo HPT, Porter-Cable mají ‘vždy-on” Blowers. Všechny pily jsou vybaveny prachovým dmychadlem, který používá vzduchový kanál z motorového ventilátoru, aby odfoukl prach z těsně před čepelí. Blowers celkově vykonávají práci „prostě v pořádku“ při odstraňování prachu.

Vestavěné LED světlo

Všichni kromě černé a decker, Porter-Cable, Craftsman a Metabo mají vedení osvětlení.

Makita a Ridgid jsou jediná dvě pily, které vám umožňují aktivovat LED bez zapojení čepele.

Nejlepší LED byla pila Milwaukee s jasným, plnohodnotným halo, který obklopuje pilu bez stínové linie. Festool byl v jasu podobný, ale nevyhodil stejnou velikost halo. Festool měl opravdu velký halo, ne tak jasný a plný stínů kvůli jeho stráži. All Saw zahrnoval vestavěné LED světlo. Vestavěné LED světlo je obzvláště vítanou funkcí na jakékoli skládačce, protože převislé tělo má tendenci vrhat stín v oblasti čepele.

Power Lock-on

Pouze čtyři pily mají funkci uzamčení. Festool, Makita, Ridgid a Ryobi mají schopnost uzamknout spoušť v poloze ON. Makita, Ridgid a Ryobi jsou nastaveny pro pravé uživatele s tlačítkem uzamčení umístěné pro použití pravým palcem. Festool má na obou stranách pily přepínač AMBIDEXTROUS.

Vítěz ergonomie. Hilti a Milwaukee

Ergonomie je věda o navrhování a výrobě nástrojů, které zlepšují účinnost pracovníka a zároveň snižují nepohodlí, únavu a riziko zranění.

Podle laiků je ergonomie rozhraním mezi uživatelem a nástrojem. Jaký je to při použití? Pro tuto ergonomickou sekci jsme zvažovali následující faktory a hodnotili je 1 až 5. [1 je nejlepší]

Hilti a Milwaukee měli kravatu pro nejlepší ergonomické skóre. Bosch, Metabo a Dewalt měli druhé nejlepší skóre v ergonomii, následovaly Makita a Skil. Festool má spouštěcí bezpečnost je na levé straně nástroje, což pro uživatele leváky ztěžuje chovat. Makita, Ridgid a Ryobi mají spouštěcí zámek na přepínačích na levé straně nástroje, což ztěžuje levici.

dat-Lang = výchozí data-override = data-merged = [] datová reagující-mode = 3 data-from-history = 0 style = width: auto;

ErgonomieHiltiMilwaukeeBoschDewaltMetaboMakitaDovednostBlack DeckerŘemeslníkMetabo HptKobaltPorter-CableRidgidFestoolRyobi
Rukojeť Spoušť Uživatel levého / pravého Celkový TBB Rank
1 1 1 3 1
1 1 1 3 1
1 2 1 4 2
1 2 1 4 2
2 1 1 4 2
1 1 3 5 3
2 2 1 5 3
3 2 1 6 4
3 2 1 6 4
3 3 1 7 5
3 5 1 9 6
5 3 1 9 6
5 2 3 10 7
5 1 5 11 8
5 5 3 13 9

Vibrace. vítěz Makita

Bez ohledu na to, jak rychle se skládá skládačka, tím méně vibrací produkuje, tím lépe. Všechny jigsaws využívají nějaký druh systému protiváhy ke snížení otřesu nahoru a dolů vytvořeného recipročním písem a čepelí a některé fungují lépe než jiné.

Během testu rychlosti/výkonu jsme chtěli shromažďovat data o relativním rozdílu pro vibrace, které každá byla vyrobena. Abychom dosáhli sběru dat během skutečných běhů, připojili jsme příslušenství, které pevně drží iPhone na saně. Tento telefon má vestavěnou sadu senzorů akcelerometru a nainstalovali jsme aplikaci, která nejen vytvořila obrázek vibrací, ale za předpokladu, že průměrné a maximální hodnoty vibrací v G pro každý běh.

Údaje mezi průměrnými vibracemi a vibracemi maximálních vibrací byly v žebříčku blízko. To ověřuje výsledky zaznamenaných pro jednotlivé pily.

dat-Lang = výchozí data-override = data-merged = [] datová reagující-mode = 3 data-from-history = 0 style = width: auto;

VýrobceMakitaFestoolDovednostRidgidRyobiMetabo HptKobaltHiltiMilwaukeeDewaltŘemeslníkPorter-CableMetaboBoschBlack Decker
Vibrace ave Ave Vibration Rank Maximální vibrace Vrcholní vibrace Kombinované skóre TBB Rank
3.6 1 5.6 1 2 1
6.6 2 20.2 2 4 2
6.7 3 22.5 3 6 3
11.0 5 28.0 4 9 4
12.3 6 38.9 6 12 5
8.5 4 42.3 9 13 6
12.6 8 38.0 5 13 6
12.4 7 41.1 8 15 7
19.2 10 39.5 7 17 8
13.2 9 62.8 11 20 9
32.8 14 60.9 10 24 10
23.2 11 79.5 14 25 11
25.9 12 78.6 13 25 11
30.7 13 72.3 12 25 12
DNF 14 DNF 13 27 13

Na základě našeho testování byly tři nejlepší pily s nejmenšími vibracemi Makita, Festool a Skil.

Sběr prachu

Od tesařů pracujících v hotových prostorech, na nakupování pracovníků, kteří chtějí snížit množství vzdušného prachu ve svém prostředí, vědění, jak dobře se pila integrují s vakuem, je důležitou mírou výkonu pro každého uživatele.

Nezkoušeli jsme sběr prachu, protože všichni členové posádky TTB souhlasili, že na skládačce nepoužívají extrakci prachu.

Během naší diskuse jsme se dohodli, že obvykle používáme sigsaws pro psaní, dokončení řezů ze stolu nebo kruhové pily a řezání otvorů. Všechny tyto řezy jsou kritické a hadice může táhnout zadní část pily a pokazí se řez. Plus obecně vzácné použití znamená, že čas a nepříjemnosti nestojí za to pro malé množství prachu.

Hilti je dodáván s integrovaným vzduchovým prachovým kanálem, Festool má prachový skluz, který vkládá do základní desky přímo za čepelí. Milwaukee a Ridgid přicházejí s prachovým portem, který vkládá do základní desky a shromažďuje přímo za příručkou Blade.

Mnoho dalších pily, jako Bosch, Makita a Metabo, lze připojit ke sběru prachu, ale nepřicházejí standardně s prachovým portem.

Cena

Níže jsme zahrnuli aktuální ceny (v době zveřejnění). Ceny jsou založeny na holých nástrojích, kde jsou k dispozici. Vybrali jsme holý nástroj, protože skládačka je obvykle sekundárním nástrojem k arzenálu něčího nástroje.

Nejlepší cenově cenově bezdrátová horní rukává skládačka byla Black and Decker ve 49 letech.00. Druhým místem byl kabel Porter za 55.25 Následoval řemeslník na 116.55

Nejvyšší cena viděla v této testovací válce Festool Carvex, která prodává za 349.00 The Festool Carvex Machines (všechny verze. šňůra a bezdrátová) přicházejí v systaineru s baterií nebo bez něj baterie.

Posádka TBB si vybrala obrovskou škálu skládaček k testování, od kvality kutil po profesionální třídu. Z tohoto důvodu jsme nezahrnuli ceny do našeho konečného bodování.

dat-Lang = výchozí data-override = data-merged = [] datová reagující-mode = 3 data-from-history = 0 style = width: auto;

VýrobceBlackDeckerPorter-CableMetabo HptŘemeslníkDovednostKobaltRidgidRyobiMetaboBoschMilwaukeeDewaltHiltiMakitaFestool
Modelka Cena TBB Rank
BDCJS20C 49.00 1
PCC650B 55.25 2
CJ18DAQ4 99.00 3
CMCS600D1 116.55 4
JS820202 126.73 5
KJS 324B-03 129.00 6
R8832B 129.00 6
Pbljs01 129.00 6
STAB18LTX100 144.99 7
JSH180B 149.00 8
2737-20 168.22 9
DCS334P1 199.00 10
2133672 239.00 11
XVJ02Z 263.00 12
576535 349.00 13