STIHL ms 180 nenastartuje motor, zapalovací svíčka se zaplní

STIHL 280 plní zapalovací svíčku Část 2

stihl, motor, zapalovací, svíčka

Řetězová pila STIHL 280 patří do segmentu profesionálních řetězových pil. Řetězová pila STIHL 280 je robustně zkonstruována, ale nedbalost výrobce a vývojářů stroje zmaří veškeré snahy o to. Řetězová pila STIHL 280 přichází do opravy a stěžuje si na žhavicí svíčku, která se plní a nelze ji opravit pomocí karburátoru.

Díly pro řetězové pily, široký sortiment: přejděte na libovolný odkaz a zadejte do vyhledávacího pole (BENZOPILA PARTS)

1.Obrovský výběr řetězů, a to jak cenově, tak kvalitativně http://ali.pub/4k3vw2

MS 180 не заводится. разберемся!

2.Digitální laserový otáčkoměr pro seřízení řetězové pily: http://ali.pub/4hlr72

Endoskop WI-Fi pro těžko dostupná místa funguje s chytrým telefonem: http://ali.pub/3hez2z

Sada šroubováků pro seřízení karburátoru řetězové pily: http://ali.pub/4jmdzr

5.Digitální kabelový otáčkoměr pro nastavení řetězové pily: http://ali.pub/4jmjux

STIHL 280 naplní zapalovací svíčku, Victor Polev, oprava řetězové pily. Zajímavosti,STIHL 280,ms 280,STIHL motorová pila,STIHL mls 280,STIHL motorová pila 280,STIHL pila 280,STIHL mls 280,STIHL motorová pila 280,STIHL ms 280,STIHL motorová pila 280,STIHL ms 280,STIHL motorová pila opravy,STIHL motorová pila nestartuje,STIHL,STIHL motorové pily,motorová pila,vlastníma rukama,tajemství staré školy

Broušení řetězu na amatérské brusce Část 3 Správné broušení #ViktorPolev

Broušení řetězu na amatérské brusce Část 2 Revizní stroj #ViktorPolev

5 Komentářů k „STIHL 280 plug plugs in part 2“

Timur k STIHL 180 STIHL Pila 180 NESTARTUJE Výstraha před jiskřením Alexander k STIHL 180 STIHL Pila NESTARTUJE Výstraha před jiskřením

Pravděpodobně žádná komprese nebo špatná jiskra. Podívejte se na toto video.

Cívku zkontrolujte stejným způsobem jako při kontrole jiskry: odšroubujte zapalovací svíčku, přidržte ji u těla sekačky. Pokud při startování nedostanete jiskru nebo se objevuje přerušovaně, je nutné vyměnit cívku. Vyžínače trávy mají podtlakové karburátory. Při demontáži, čištění nebo proplachování je třeba dbát maximální opatrnosti, aby nedošlo k demontáži spodní části karburátoru, kde je umístěn primer. Vzduchový filtr (je viditelný, pokud sejmete ochranný kryt karburátoru) je třeba umýt čisticími prostředky. Nejlepší na mytí nádobí. Po vysušení ji vložte zpět. Karburátor se propláchne čistým benzínem a profoukne čerpadlem. Filtr plynového potrubí se také propláchne, vysuší a znovu sestaví. Obvykle po všech manipulacích začne vyžínač trávy pracovat.

Lidé pomáhají ! Motorová pila STIHL MS180, 4 roky v provozu, fungovala jako hodinky a pak prostě přestala startovat. Vyměňoval jsem palivový a vzduchový filtr a také zapalovací svíčky (zapalovací svíčka se při startování neustále vyhazuje). Vyndal jsem karburátor vyčistit přesně a sestavit ji pečlivě a dokonce utěsnil okraje párující se díly sestavené s hermetické jen v případě, myšlení náhle únik, kde (ve zkratce, snažil se snížit příčiny při hledání závad), magneto mezera zkontrolovat normální, jiskra zabije koně modré barvy, jak se předpokládá, že, párování adaptér (kalhoty) mezi karburátorem a válcem a pečlivě namazané, aby se zabránilo úniku do otvoru pulsní přebytečný tmel (pojištěn a zde), komprese je dobrá Startér trhnout jako ostrý a těsný a výfuk se podíval na píst nahoru a dolů a kroužky jsou neporušené a ne zaostává a hladký válec obložení jako zrcadlo. stále se nedaří najít příčinu. Povaha motorové pily je nyní taková, že začínám bez čerpání v druhé poloze nahoru (první poloha je vypnout), ale začínám pouze tehdy, když položím vodicí lištu dolů a běží dobře a prudce nabere rychlost (má spoustu hybnosti), ale.Musel jsem dát pilu na vyrovnávací plyn a okamžitě vypnout a viděl jsem to (pokud jsem odstranil vzduchový filtr) sekundu před vypnutím, když je pila vyrovnaná, na dně plastového ventilu se vytvoří malá loužička paliva a pak se pila vypne, pokud neudržím plyn na středních otáčkách. A po zastavení stoupá ve vzduchovém filtru oblak palivové směsi nahoru. Benzín půl dne bude stát (zástrčka není odstraněna, aby prosushivayu patetické vlákno) a znovu spustit ve vzpřímené poloze bez problémů a přenesen na obzor a pila začne glitch při volnoběžných otáčkách okamžitě a mají čas prudce převést pilu do baru dolů nebo nahoru a benzín přestane glitching a rychle reaguje a svižně priemisto funguje. Je tu nějaký problém a já na něj nemůžu přijít. Nejsem dostatečně analytický, abych našel příčinu. No, předpokládejme, že karburátor byl rozbit v prvním mechanickém selhání jeho kovových částí není a nemůže být předpokladem pro to jen pokles pily (což nebylo ) vše neporušené jsem zkontroloval a jezdce nejsou opotřebované a ne třepetání a pečlivě vyčistit kanály dobře pak to, co by mohlo dělat karburátor měděné misky přes noc na pokrytí (přetečení na volnoběh, když je pila v horizontální normální poloze). Vzpomínám si, že před tímto problémem s Stilka byl silně ucpaný kalem v tlumiči výfuku a pila zastavil při zatížení a pak, když jsem si vzpomněl a vyčistit výfukovou mřížku a tlumič výfuku sám, později, že stejné potíže došlo s Stilka. Pomozte mi zjistit, kde je příčina a jak ji odstranit.

Zkontrolujte puls z klikové skříně

Palivové čerpadlo řetězové pily STIHL MS 180 je namontováno přímo v karburátoru a pracuje na impulsy z krytu motoru pily STIHL 180. Impuls se přenáší přes impulsní kanál v pryžovém potrubí mezi válcem a karburátorem.

Ucpaný kanál může způsobit problém s průtokem paliva nebo vůbec žádné palivo. Chcete-li zkontrolovat trysku, vyjměte škrticí klapku a karburátor a zkontrolujte, zda není ucpaná jemným železným drátkem.

Co je třeba udělat Pryžové díly řetězové pily STIHL 180 je třeba občas zkontrolovat, zda nejsou prasklé. Pokud jsou zjištěny závady, musí být vadné díly vyměněny za nové.

Dalším důvodem, proč nedochází k pulzování v kanálu odbočky, je snížení tlaku v klikové skříni, což má za následek únik vzduchu z motoru a snížení tzv. úplného zastavení jeho toku k palivovému čerpadlu. Netěsnost má za následek částečnou nebo úplnou nefunkčnost palivového čerpadla. Ke kontrole těsnosti olejových těsnění klikového hřídele a klikové skříně řetězové pily STIHL 180 obecně použijte speciální podtlakoměr, který je však vzhledem k tomu, že se jedná o speciální nástroj, k dostání převážně výhradně v servisních střediscích. Vyvstává otázka, co dělat?

Zkontrolujte puls, můžete použít injekční stříkačku na motoru s vyjmutým karburátorem. Musíte naplnit injekční stříkačku trochou oleje, abyste namazali motor, a vmáčknout ho do odbočky impulsního kanálu a pak vytáhnout startér. Pokud to stále nefunguje, olej zůstává v kanálu a je třeba hledat příčinu hlouběji, rozebrat motor a zkontrolovat těsnění oleje. Pokud je olej vytlačen z kanálu, znamená to, že příčinou problému je palivové čerpadlo.

Řetězová pila STIHL přestává pracovat při vysokých otáčkách

Vaše řetězová pila se zasekává při volnoběžných otáčkách: tento problém má pravděpodobně většina majitelů nářadí. Sběrač ledu je sám o sobě poměrně lehký. Ale jsou případy, kdy se to pokazí. Hlavním problémem při řešení problémů je najít správnou příčinu poruchy. Jakmile je příčina zjištěna, je obvykle poměrně snadné ji odstranit.

Pravděpodobné příčiny závad

Všechny řetězové pily jsou poháněny jednoválcovým spalovacím motorem. Pro tento typ jednotek jsou charakteristické poruchy, jako jsou poruchy komprese ve válci, změny poměru palivové směsi, nesprávná činnost zapalování, nekvalitní palivo a maziva. Hlavní problémy s provozem pohonné jednotky jsou následující:

 • Motor je stabilní při minimálních otáčkách, ale při vyšších otáčkách se zastavuje;
 • Startování probíhá normálně, ale volnoběžné otáčky jsou nestabilní a motor se rychle zastaví;
 • Nechtějí se spustit.

Elektronický zapalovací obvod řetězové pily.

Nepravidelný volnoběh může být způsoben různými příčinami. Ty lze rozdělit do několika položek:

STIHL STIHL 180 řetězová pila se spouští a zastavuje.

 • Kapacita filtrů (benzínového a vzduchového) je snížena;
 • Porucha zapalování:
 • Nastavení karburátoru se nedobrovolně změnilo;
 • Vadné součásti benzinového potrubí;
 • Ucpané výfukové potrubí, tlumič výfuku;
 • Závady pístu, válce a ventilů.

Oprava začíná vizuální kontrolou a kontrolou hladiny paliva v nádrži.

Kontrola a oprava filtrů

Motor se může porouchat nebo se zadusit při nedostatku paliva nebo vzduchu. Příčiny. zanesený vzduchový nebo palivový filtr. Chcete-li zkontrolovat palivový filtr, odpojte hadici palivového potrubí od trysky karburátoru a nasměrujte jej do nádoby. Poté několikrát stiskněte tlačítko. aby se palivo doplnilo. Pokud palivo čerpá normálně, v jasně definovaných dávkách a bez nečistot, je palivový filtr vadný. Pokud palivo vytéká slabě nebo nevytéká vůbec. je třeba vyměnit nebo pokud možno vyčistit filtr.

Jaký olej pro řetězovou pilu

Jednou z příčin poruch řetězové pily jsou piliny ucpávající palivový filtr.

Vyjměte jednotku z palivové nádrže (před vypuštěním veškerého paliva z nádrže). Palivový filtr lze u většiny modelů vytáhnout přes hrdlo pomocí drátěného háčku. Pokud je filtr skládací a lze jej čistit, je třeba jej demontovat a umýt podle pokynů výrobce. V opačném případě přejděte na nový filtr.

Řetězová pila STIHL 180 se při volnoběžných otáčkách vypíná.

Podobné problémy mohou nastat, pokud je vzduchový filtr zanesen prachem, pilinami nebo nečistotami. Nedostatečný přívod vzduchu vede k bohaté směsi paliva a blokuje spalování.

Vyjměte filtr pro kontrolu. Abyste snížili riziko vniknutí prachu do karburátoru, dbejte při práci na něm zvýšené opatrnosti. Přístroj by se měl čistit a mýt v teplé vodě se saponátem. Po vyschnutí použijte pokud možno nízkotlaký stlačený vzduch a znovu jej namontujte. Pokud řetězová pila běží správně, je příčina zjištěna, pokud ne. hledejte dál.

Pokud je stroj používán nepřetržitě, doporučujeme měnit palivový a vzduchový filtr každé 3 měsíce.

STIHL MS 180 oprava / demontáž a montáž karburátoru / výpadky při volnoběhu

Řetězová pila STIHL MS 1800. Správný postup při práci s řetězovou pilou STIHL STIHL STIHL STIHL 180 nepracuje na volnoběh a přeruší plyn.

Zkontrolujte zapalovací svíčky a zapalovací systém

Zapalovací svíčka by se měla podle doporučení výrobce vyměňovat jednou ročně. bez ohledu na to, jak často stroj používáte. Nedodržení této rady má zřejmý důsledek v tom, že způsobuje poruchy na volnoběžné otáčky

Typické závady systému zapalování jsou následující:

STIHL STIHL 180 řetězová pila se vypíná při volnoběžných otáčkách.

 • Zapalovací svíčka je při startování zaplavena palivem. Vyjměte vrták ze zásuvky, vysušte jej a pokud možno vyfoukejte stlačeným vzduchem. Vypusťte zbytky paliva z válce otvorem pro zátku hladiny oleje a vyfoukejte je stlačeným vzduchem. Poté namontujte zapalovací svíčku, znovu připojte zapalovací kabel, nastartujte motor.
 • Žádná jiskra na elektrodách zapalovací svíčky. Odpojte vysokonapěťový kabel a zkontrolujte, zda není jiskra. Pokud je jiskra normální, zkontrolujte připojení a odstraňte zjištěné závady. Nedostatek jiskry na vysokonapěťovém kabelu znamená závadu zapalovací jednotky. Jednotka je neopravitelná a musí být nahrazena novou.
 • Mezera mezi elektrodami je nesprávná. Tento parametr se může pohybovat v rozmezí 0,2 až 0,5 mm pro různé typy zařízení. Zkontrolujte a opravte to pomocí měrky nebo třmenu. Zkontrolujte, zda je v návodu k použití nářadí uvedena potřebná hodnota kabelu zapalovací svíčky.
 • Směr hledání lze určit podle vzhledu zapalovací svíčky. Pokud je zapalovací svíčka po několika pokusech o nastartování motoru suchá, znamená to, že ve válci není žádný benzín. Kontrola palivového systému a karburátoru.
 • Černé saze nebo usazeniny sazí na elektrodách ukazují na nesprávné seřízení karburátoru nebo na zanesený vzduchový filtr. Problémem může být nekvalitní palivo s vysokým obsahem oleje. Řetězová pila STIHL se při volnoběžných otáčkách vypíná.

ČTĚTE, jaký olej přidat do benzinu pro motorovou pilu

Řetězová pila STIHL se při volnoběžných otáčkách vypíná.

Pokud kontrola zapalování, palivového filtru a tlumiče výfuku nepřinese hmatatelné výsledky a stroj stále nechce správně pracovat při minimálních otáčkách, je třeba zkontrolovat karburátor.

Na karburátoru jsou tři šrouby pro nastavení minimálních otáček motoru, maximálních otáček motoru a volnoběžných otáček.

U mnoha modelů výrobci montují pouze šroub volnoběžných otáček, aby se předešlo nekompetentním pokusům o seřízení jednotky. Seřízení musí být ve všech případech provedeno přesně podle doporučení výrobce.

Pokud seřízením zařízení nedojde k obnovení normálního chodu nástroje, je nutné provést kompletní demontáž zařízení s kontrolou. Je třeba si uvědomit, že karburátor je poměrně složité zařízení, při nedostatku zkušeností je vhodné se poradit s odborníkem.

Při demontáži stroje je důležité pečlivě zkontrolovat a umýt všechny trysky, vzduchové a palivové kanály a filtrační sítko. Poškozené součásti by měly být nahrazeny novými. Trysky by se měly čistit měkkým drátem vhodného průměru.

Práce by měla být přednostně prováděna ve vhodném prostředí. Karburátor obsahuje mnoho malých dílů a ztráta některého z nich způsobí nefunkčnost přístroje.

ČTĚTE Úhel ostření řetězu pro řetězovou pilu Družba

Kontrola a oprava tlumičů výfuku

Ucpaný tlumič výfuku je třeba nechat namočit v teplé vodě se saponátem a poté jej pečlivě otřít do sucha.

Porucha tlumiče výfuku způsobuje pokles výkonu nářadí a jeho zastavení při volnoběhu. Ačkoli se to může zdát jednoduché, je také důležité na to dávat pozor. Tlumič se často ucpává. Během provozu může dojít ke kontaktu dřevěného prachu, pilin a částic pryskyřice s roštem. Výfukové plyny také vytvářejí usazeniny na povrchu lapače jisker a dalších součástech. Vrstva ucpávek, která se časem vytvoří, snižuje průchodnost tlumiče a brání správnému odvádění výfukových plynů. Motor se obrazně řečeno dusí.

Oprava je jednoduchá a zvládne ji mnoho majitelů nářadí. Jednotku je třeba vyjmout z motoru a otvory zakrýt hadrem nebo jiným materiálem. Pokud jsou vzniklé usazeniny příliš tvrdé, lze všechny díly nechat namočené v teplé vodě se saponátem. Po změkčení nánosu omyjte díly hadrem nebo měkkým kartáčem a důkladně je otřete. Místa, která nejsou snadno přístupná, lze vyfoukat stlačeným vzduchem nebo vysušit fénem. Použití mechanických prostředků pro odstranění je nežádoucí.

Aby tlumič výfuku dlouho správně fungoval, měli byste používat maziva doporučená výrobcem a kontrolovat jejich datum spotřeby. Směs se musí připravit těsně před startem a zcela spotřebovat.

Závěr

Stejně jako ostatní elektrické nářadí vyžadují i řetězové pily péči a údržbu.

STIHL MS 180. Studený start trvá příliš dlouho.

Pokud jste postupovali podle pokynů a řetězová pila se nespustí, je s ní něco v nepořádku. Jednou z nejčastějších příčin může být: chybí jiskra, palivo, vzduchový filtr je ucpaný. Shrňme si následující kroky, které je třeba učinit, abyste zjistili příčinu, proč se vaše řetězová pila nechce spustit.

Video se zabývá opravou karburátoru pomocí nové opravné sady těsnění a membrán, seřízením.

Pomozte prosím | autor tohoto tématu: Fatima

Včera jsem si koupil STIHL mc180.Mám ho v provozu a nádrž je na volnoběh plochá.Dneska jsem začal trochu řezat a prostě to nechtělo nastartovat, pak na to zakřičíš, pár vteřin to jede a pak to prostě vzdá.Pomozte mi, nevím, co mám dělat.a lze jej vrátit a budou vráceny peníze?

Dmitrij (Leyla)Porušili jste provozní pravidla. Je výslovně zakázáno vjíždět na volnoběh.Nyní vyměňte zapalovací svíčku a konečně pilu s pilou, není třeba tam běžet, výrobce již vše udělal, plný plyn, zdůrazňuji plný plyn a pilu! ) zprvu se bude kouřit a z tlumiče výfuku bude vycházet černý sliz, ve vašem případě je to v pořádku))) a žádný volnoběh, pilu nepotřebujete, stačí ji vypnout.

Když se z pístu vypálí všechen nespálený olej, ustálí se.

Alexej (Jemmy) STIHL pila výrobce není spuštěn v

Sergej (Porcius) Alexej má pravdu, díky za tip.

Evgeny (Flutura) Nevím, právě jsem přinesl benzín a pracoval 7 metrů krychlových dřeva tlumené pouze naplnit a funguje to dobře

Dmitriji (Leylo) Eugene, udělal jsi správnou věc.

Aleksei (Sharun)Kluci mi o tomto problému řekněte. Koupil jsem německou 180 od dědy. Řezal dobře, pak začal selhávat volnoběh. Při práci jsem musel udělat perigeum. Pak jsem nalil benzín do kanystru se špatně vymytou naftou. správně namíchaný benzín 1:20. naplnil dítě Němce STIHL MS180. pila se stala poruchovou. má vysoký volnoběh. ale když zmáčknu spoušť, začne se dusit a škrtit. Možná to byl špatně umytý kanystr.

Dmitrij (Leyla) Aleksei, olej jste nalili více než 2 krát více, než je nutné, nemělo by to být 1:20, a 1:50 je první, druhý benzín pro vysokorychlostní elektrické nářadí samo o sobě by mělo být bezchybné, od testované značky čerpací stanice a rozhodně ne s čímkoli))) neukládejte hotovou směs více než 3 4 týdny, nepoužívejte plast pro skladování.

Aleksei (Sharun) Dmitriji, děkuji za odpověď. Mám jen čínskou pilu, jako je Husqvarna, takže ani při 80 deskách nejsou otáčky ani volnoběh normální. Po šesti letech je na čtyřech talířích. seřídit karburátor sám. Ale u tohoto Němce jsem trochu zklamaný. Zítra ho budu mučit znovu. Možná je problém pouze v benzínu. Děkujeme za tip. hodně štěstí

Evgeny (Flutura) jak odšroubovat klikový hřídel a sestavit ho. Napište mi na telefon

Pavel (Lovett) řekni mi přátelé, co mám dělat, olej uniká z pod tlumiče výfuku, ale pneumatika je mazána, zde je obrázek můžete vidět, kde olej vychází z nádrže

Alexey (Jemmy) Pavel, buď vyměňte klikovou skříň, nebo vezměte tenký vrták a vložte jej do malého kanálu a do otvoru závitového kohoutu m6 pečlivě vyčistěte a zašroubujte jej, dokud nezasáhnete vrták, hlavní věc je, že uvnitř nespadají žádné čipy

Pavel (Lovett)Alexey, ok) díky, zkrátka jsem pochopil, že je nutné tuto věc zavřít)

Alexej (Jemmy)Pavle, máš pravdu, hlavní je neblokovat olejový kanál

Alexander (Jewel)Je možné ponechat olej v nádrži po dlouhou dobu?? MS180. Kromě toho, je možné propláchnout olejový systém parafínem (například, když je olej vyjetý a pila je uskladněná) nalitím malého množství parafínu do zapalovací nádrže a minutovým zapalováním?? Přeji pěkné dřevo a teplo ve vašem domově.

Dmitrij (Leyla)Alexandře, ve většině případů nemusíte s olejovou nádrží dělat nic zvláštního, prostě ji vyjměte a nedělejte si starosti.

Viktor (Latifa) 180 startuje a běží dobře, ale jeden problém je, že se nevypíná, jak by měl. co je příčinou?

Tagy: Jak seřídit karburátor řetězové pily STIHL 180 video

Algoritmus pro určení příčin špatné směsi

Mokrá zapalovací svíčka řetězové pily v každém případě znamená výraznou nerovnováhu v emulzi paliva a vzduchu. již při poměru paliva a vzduchu 1:14 se zhoršují podmínky vzniku jiskry, nedostatek vzduchu brání normálnímu spalování emulze paliva a vzduchu stlačené ve spalovacím prostoru.

Hlavní příčiny nadměrného obohacování směsí jsou obecně stejné:

 • ucpání filtru sání vzduchu;
 • nesprávné seřízení karburátoru;
 • závady v systému zapalování;
 • Vyloučena není ani špatná kvalita benzinu a nesprávná startovací sekvence.

Co dělat, když je zapalovací svíčka řetězové pily mokrá?

Při podezření na znečištění zapalovací svíčky je třeba ji zkontrolovat. Vyšroubujte ji klíčem na zapalovací svíčky a pečlivě ji prohlédněte. Pokud je zapalovací svíčka mokrá, ale má jiskru, byla určitě naplněna.

Mnoho zkušených majitelů dokáže s vysokou mírou jistoty určit aktuální stav zapalovací svíčky podle její barvy. Tento postup se doporučuje opakovat v pravidelných intervalech.

 • Všichni majitelé chtějí vidět světle hnědé znečištění. V tomto případě není funkce řetězové pily narušena.
 • Černé saze signalizují nevyváženou směs, tedy nedostatek kyslíku v palivové komoře. Pokud se situace nenapraví, hrozí vysoké riziko, že se zapalovací svíčka řetězové pily natankuje.
 • Pokud je na svíčce koroze nebo je vzdálenost mezi elektrodami příliš velká, je pravděpodobné, že se používá chudá palivová směs.

Jaké palivo natankovat do řetězové pily?

Není žádným tajemstvím, že drahé dovážené motorové pily jsou velmi citlivé na nekvalitní palivo. Poslední věc, kterou majitelé řetězové pily obviňují, je místní nafta, protože si myslí, že pravidelné ucpávání paliva je známkou mechanické poruchy.

Mnozí výrobci dokonce blokují přístup ke karburátoru, aby uživatelé nemuseli sami měnit směs vzduchu a paliva. Za tímto účelem jsou trysky (otvory pro přívod směsi) nenastavitelné.

Více: Jak změřit vodicí lištu řetězové pily

Naplňte řetězovou pilu palivem doporučeným výrobcem

Proto vždy připravujte palivovou směs z kvalitního benzínu a oleje značky doporučené výrobcem. Není třeba vytvářet zásoby paliva. stačí na několik týdnů práce. Palivo, které bylo v kanystru měsíc, ztrácí oktanové číslo a motorová pila se zaručeně zadře.