Výměna olejového čerpadla u motorové pily Partner 350

Výměna palivových hadic u motorové pily Partner 350

Mám starou motorovou pilu Partner 350. V poslední době ho používám na víkend, kolem domu a obvykle do něj nedávám benzín. Téměř měsíc mi ale ležel v kufru bez práce a při dalším pokusu o nastartování se to nepodařilo. Kontrola ukázala, že palivové hadice v nádrži byly rozpuštěné a rozpadlé a tzv. primer (palivové čerpadlo na boku) byl roztržený.Hledal jsem na webu postup výměny těchto hadic, našel jsem několik videí a zjistil, že postup není příliš jednoduchý. otvory v nádrži jsou velmi úzké a hadice probíhá těžko.

Vlevo je vývod z nádrže. V nádrži je palivový filtr připojen k této hadici. Tato hadice se připojuje ke karburátoru na pravé straně.Výstup z karburátoru na levé straně se připojuje k primáru a z hadice primáru jde do pravého odvzdušňovacího otvoru, do nádrže.

Otvor vlevo je širší než otvor vpravo a hadice se do něj vejde o něco snadněji. Samotná hadice má v těchto bodech stejný průměr. V části „výstup karburátoru. primer“ se používá tenčí hadice. Starou hadici jsem tam nechal, protože pokud nainstalujete novou (silnější), bude zasahovat do ovladače plynové páky. Pokud je nějakým způsobem zakřivený, problém se pravděpodobně vyřeší, ale tvar se těžko hledá. Zkusil jsem tuto hadici nahradit trubkou z kapátka. navenek vypadá tenčí, ale stěna trubky je tenká a vnitřní průměr se ukáže ještě větší než u tlusté hadice.

Jak správně zasunout tuto trubku do těchto otvorů, nevím. Ukousl jsem 20-30 % stěny trubky na délce 2-3 cm, takže se již může ohnout a projít otvorem.

Vysunul to, co trčelo ven, a kleštěmi vytáhl z nádrže to, co tam bylo. Prochází to v pořádku. Poté, co jsem vytáhl tolik, kolik jsem potřeboval, jsem odřízl pahýl a vložil palivový filtr do trubky.

Druhá trubka neproběhla tak hladce. Zkoušel jsem stejnou techniku, ale hadice se velmi špatně vytahuje. necelý centimetr a hadice se odpojila. Ale řekl jsem si, že když je to návrat, tak to stačí.

Znovu sestaveno, natřeno a natřeno. pila se rozběhla, žádné známky kapání.Starý primer byl při plnění obvykle zcela naplněn benzínem, v tomto je vidět vzduchová bublina, ale motor se zdál běžet dobře. O víkendu to vyzkoušíme.

Oprava olejového čerpadla řetězové pily Partner 350. Oprava olejového čerpadla a výměna hnacího řetězového kola

Olejové čerpadlo řetězové pily Partner 350 je třeba opravit, pokud se průtok oleje zcela nebo částečně zastavil. Mechanismus olejového čerpadla se skládá ze samotného čerpadla a pastorku se šnekovým převodem, poháněného řetězovým kolem spojeným se spojkou.

Nejčastější závada olejového čerpadla spočívá v tom, že chybí závity a drážky na pastorku nebo drážky na šnekovém převodu. Výměna za nové díly k nápravě situace.

Chcete-li vyjmout olejové čerpadlo u modelu Partner 350, musíte sejmout boční kryt a vodicí lištu, poté sevřít píst a pomocí klíče nebo podomácku vyrobeného klíče z 24bodové zásuvky vyšroubovat spojku.

Spojka má vysoký krouticí moment, proto je nutné použít šroubovák a otáčet jí ve směru hodinových ručiček. Nepokoušejte se otevřít spojku kladivem a dlátem, často dojde k poškození mechanismu a škodí to ložiskům klikového hřídele.

Chcete-li vyměnit řetězové kolo Partner 350, jednoduše vyšroubujte spojku, vyjměte starý díl a nainstalujte nový. Řetězové kolo je na hřídeli uloženo pomocí jehlového ložiska. Při výměně řetězového kola zkontrolujte, zda není poškozené, a namažte ho. Můžete použít obyčejné mazivo Lithol nebo jakýkoli jiný typ maziva, které odolává vysokým otáčkám.

Olej pro řetězovou pilu Partner 350. jak vybrat?

Chcete-li dále prodloužit životnost motoru a dalších pracovních mechanismů zahradního nářadí, měli byste do palivové směsi přidávat kvalitní motorový olej. Při spalování ve válci by mělo vznikat co nejméně popela, který by se mohl usazovat na stěnách tlumiče a zapalovací svíčky.

Použitý motorový olej se musí v benzinu rychle rozpouštět a musí být důkladně očištěn od cizorodých látek, které se usazují v úzkých kanálcích originálního karburátoru Partner.

Olej pro řetězovou pilu Partner 350 musí mít také dobré mazací a antikorozní vlastnosti a měl by odolávat opotřebení.

Pro palivovou směs je nejlepší používat oleje pro dvoutaktní motory STIHL a Husqvarna. Tyto oleje mažou nůžky na živý plot Partner a při jejich spalování nevzniká velké množství popela.

Olej pro vaši řetězovou pilu Partner 350

Abyste prodloužili životnost svého vozidla Partner 350, musíte dbát na to, jaké palivo a olej používáte. Pro plnění nářadí je nutné používat benzín s oktanovým číslem 90 nebo vyšším. Benzín AI-92 je nejvhodnější pro benzíny.

Pro míchání s palivem je třeba zakoupit speciální olej pro dvoutaktní motory. Obsahuje všechny správné přísady a aditiva, které zajišťují dlouhou životnost motoru. Nejlepší jsou oleje značky STIHL nebo Husqvarna.

Palivová směs pro Partner 350 se míchá v poměru 50:1, což znamená, že do 1 litru benzinu se přidá 20 ml oleje.

Stejně jako všechny spotřebiče vybavené motorem potřebují i řetězové pily značky Partner čas od času servis. Může to být způsobeno nesprávným používáním pily nebo banálním opotřebením dílů. Ať už je to jakkoli, motorovou pilu je třeba opravit, což je možné provést vlastníma rukama.

Jak naplnit řetězovou pilu Partner?

Jak je uvedeno v návodu k použití, řetězové pily Partner musí být plněny přímým benzínem Ai-92 nebo vyšším. Musí být smíchán s olejem vhodným pro dvoutaktní motory.

Optimální poměr benzínu a oleje pro řetězové pily Partner je 50:1, tj. 20 ml motorového oleje na 1 litr benzínu.

Jak nastavit zapalování řetězové pily Partner?

Pokud nemůžete zjistit, proč se vaše řetězová pila Partner nechce nastartovat, zkontrolujte nejprve zapalovací systém stroje. Kontrola a seřízení vůle vypadá takto:

 • Nejprve sejměte kryt startéru. Doporučujeme vám používat šestihranný bit T27, nástroje, které jsou součástí sady řetězové pily, a další nástavce;
 • Pečlivě zkontrolujte zapalovací cívku a ruční kolo, magnety a zejména vůli mezi těmito díly. Použijte k tomu určené těsnění;
 • U řetězové pily Partner se zapalování nastavuje otáčením šroubů, čímž se cívka a setrvačník přiblíží k sobě.

Jak odstranit spojku u řetězové pily Partner?

Oprava spojky je často nutná, pokud se řetězová pila Partner při zrychlování rozbíhá a zastavuje. Ne každý začínající zahrádkář však ví, jak vyjmout hnací kolo z řetězové pily Partner. Můžete to udělat v tomto pořadí:

 • Nejprve otočte páčkou a sejměte kryt brzdy řetězu pily;
 • Pomocí klíče dodaného s řetězovou pilou Partner vyšroubujte matice zajišťující spojkový systém;
 • Vyjměte spojku z řetězové pily a kompletně ji rozeberte. V případě potřeby vyměňte opotřebované díly a vyčistěte stěny spojky.

Jak vyměnit olejové čerpadlo řetězové pily Partner?

Pokud zjistíte, že se řetěz řetězové pily Partner neotáčí, je příčinou problému pravděpodobně opotřebované nebo poškozené samostatné čerpadlo, které slouží k čerpání maziva do řetězu. Olejové čerpadlo se skládá ze 2 prvků. zásobní komory a pojezdového ústrojí. Čerpadlo lze opravit demontáží mechanismu, ale nedoporučuje se provádět žádné zásahy do pracovní části čerpadla. Další krok je následující:

 • Pečlivě zkontrolujte vstupní a výstupní trubky, kterými se přivádí mazivo, protože ty jsou obvykle zdrojem všech problémů s čerpadlem;
 • Pokud jsou kanály ucpané, je třeba odstranit všechny nečistoty. zároveň je vyfoukněte stlačeným vzduchem;
 • Pokud jsou kanály prasklé, je třeba je vyměnit;

Pokud vaše řetězová pila Partner po opětovném sestavení nevrací mazivo do řetězu, je nutné čerpadlo kompletně vyměnit.

Jak seřídit karburátor řetězové pily Partner?

Seřízení karburátoru řetězové pily Partner se mírně liší od postupů u jiných značek řetězových pil. Rozdíl je v označení a významu seřizovacích šroubů. Vaše řetězová pila Partner je vybavena třemi šrouby pro nastavení: levým šroubem množství paliva, pravým šroubem kvality paliva a šroubem volnoběžných otáček „T“. Všechny tyto šrouby se nacházejí na levé straně pod horním krytem. Seřízení karburátoru řetězové pily Partner probíhá následovně:

 • Sejměte kryt a očistěte díly pod ním;
 • Otočte oba šrouby ve směru hodinových ručiček až na doraz a poté je otočte o 1/5 otáčky v opačném směru;
 • Začněte pomalu otáčet nastavením množství, dokud neuslyšíte, že motor dosáhl maximálních otáček. Ihned poté otočte šroubem o ¼ otáčky na druhou stranu. Vaše řetězová pila Partner by nyní měla být schopna udržovat konstantní volnoběžné otáčky;
 • Poté pomocí kvalitního vřetena nastavte maximální otáčky řetězové pily Partner.

Všechny řetězové pily mají podobnou konstrukci, ať už jsou vyráběny v Evropě (Echo, STIHL, Husqvarna) nebo v Rusku (Kedr, Ural). Uvnitř karoserie jsou umístěny základní prvky. palivová nádrž a motor, zvenku pak startér, rukojeť, část pily (lišta) s řetězem. Škubnutím za šňůru se spustí motor, který uvede do chodu pilový kotouč.

Pro začátek bychom vám rádi nabídli několik videoklipů, které ukazují, jak je řetězová pila postavena a jak funguje:

Občas se stane, že se řetězová pila porouchá a je třeba ji rozebrat. Co se může stát s nekomplikovaným strojem, jako je řetězová pila? Alespoň následující:

 • Přestane se spouštět;
 • Spustí se, ale brzy se zastaví;
 • Při řezání již nefunguje;
 • Ztrácí výkon;

Většina závad je způsobena motorem (palivový systém, výfukový systém, zapalovací systém, systém píst-válec) nebo závadami jiných systémů a součástí (spojka, brzdový řetěz, pneumatiky a mazací systém). Zde jsou nejčastější problémy a co s nimi dělat.

Vadná řetězová pila se rozbíhá s trhnutím a v řezu nepolevuje

Diagnostika a diagnostika závad

Protože rychlá diagnóza vám může ušetřit čas a námahu. Pokud vaše řetězová pila Partner nefunguje, je třeba provést tři diagnostické kroky:

Většina poruch řetězové pily je způsobena tím, že buď není co spálit, nebo není co zapálit. Proto nejprve zkontrolujte zapalovací svíčku tak, že ji odšroubujete, přiložíte drátek na válec a poté vytáhnete startér. jiskra může chybět kvůli vadné zapalovací svíčce, přerušení drátu v obvodu, vadnému spínači zapalování nebo nedostatečné vůli mezi setrvačníkem a cívkou (možné je také ulomení klíče setrvačníku z klikového hřídele). Nedostatek jiskry může způsobit, že se řetězová pila rozběhne, ale po uvolnění plynu se okamžitě zastaví.

Pokud jiskří, zkontrolujte palivový systém, zejména pokud je zapalovací svíčka suchá. Diagnóza je následující. Přidejte 5 ml paliva otvorem pro zapalovací svíčku a znovu spusťte pilu. Pokud motor nenastartuje, může být příčinou opotřebení válce nebo cizího tělesa ve válci. Pokud nastartuje, může být problémem vadný karburátor nebo palivové potrubí.

Kontrola řetězové pily Partner zahrnuje kontrolu vůle v ložiskách klikového hřídele. K tomu je třeba ručním kolem pohybovat ve všech směrech. Pokud je vůle, je třeba vyměnit ložiska.

Existují i další možné problémy, které můžete vyřešit vlastními silami. Například řetězová pila se nespustí nebo se řetěz nenamaže. První problém je způsoben nesprávným seřízením karburátoru a druhý ucpanými hadicemi nebo nedostatečným množstvím oleje v palivové směsi.

Výměna skupiny pístů

Pokud potřebujete vyměnit válec a píst na řetězové pile Partner 350, je nutné jej demontovat výše uvedeným postupem. Píst je upevněn v horní části ojnice na klikovém hřídeli pomocí pístního čepu. Mezi čepem a ojnicí je uložena klec s válečkovým ložiskem.

Chcete-li vyměnit píst a válec, vyjměte píst z válce a klikového hřídele tak, že pomocí štípacích kleští a malého šroubováku odstraníte držák pístního čepu na jedné straně pístu.

Poté se vytlačí z opačné strany pomocí malého šroubováku. Pokud je obtížné čep vyjmout, lze jej pomalu vyrazit kladivem a vhodnou paličkou o průměru menším, než je průměr otvoru pístního čepu.

Nový píst se na klikový hřídel nasadí tak, aby šipka na krytu pístu ukazovala ve směru řetězu.

Správnou montáž zkontrolujete tak, že v levé ruce držíte klikový hřídel s pístem a setrvačník na místě, přičemž šipka směřuje od vás.

Po nasazení nového pístu na klikový hřídel se nasadí kroužek a píst se vloží do válce, přičemž je třeba díly namazat motorovým olejem, aby se zabránilo prasknutí kroužku a proces byl snazší. Poté je namontována kliková skříň.

servisní tým používá algoritmus výměny pístu, který umožňuje vyměnit píst, aniž by bylo nutné řetězovou pilu Partner 350 zcela rozebrat. Na videu se můžete podívat, jak se to dělá.

Oprava pístového olejového čerpadla řetězové pily.

Olejové čerpadlo je namontováno na boku klikové skříně motoru blíže k převodovce pohonu řetězu. Čerpadlo je plastový nebo kovový plášť, uvnitř kterého je válec s pístem.

výměna, olejového, čerpadla, motorové, pily, partner

Čerpadlo je připevněno ke klikové skříni motoru několika šrouby a má otvor pro instalaci hnacího hřídele. K dispozici jsou provedení se samostatnými ochrannými kryty.

buď přímo od pastorku pohonu řetězu, nebo od špičky klikového hřídele motoru. Pokud se používá převodovka s řetězovým převodem, čerpadlo pracuje pouze tehdy, když je řetěz v pohybu. Volnoběžné otáčky nepřivádějí olej na třecí plochy. Pokud je pohon čerpadla na klikovém hřídeli, je olej aplikován nepřetržitě bez ohledu na otáčky.

Při chodu motoru se část točivého momentu přenáší na píst, což je ocelová tyč. Část dílu uvnitř válce má vyfrézované rameno. Plášť válce má 2 otvory pro nasávání oleje z nádrže a jeho přivádění do tlakového kanálu. Na tělese pístu je také zkosená drážka, která se dotýká stacionárního čepu v pouzdře. Vzájemné působení mezi součástmi má za následek postupný pohyb berana.

Uspořádání pístu zahrnuje hnací pastorek z kovu nebo plastu. V konstrukci pohonu je jedno z ozubených kol vyrobeno z měkkého materiálu. Při zaseknutí součásti se zuby oddělí, čímž se zabrání poškození druhé součásti.

Při otáčení dílu se otvory ve stěně válce střídavě překrývají. Tím vzniká oscilující tlak. Nižší tlak vhání olej do dutiny válce a tlačí ho do mazacího potrubí. Protože otáčky klikového hřídele jsou 5-12 tisíc ot/min, je píst poháněn pístní tyčí a pístní tyč je vedena pístem. o./min., pulzace proudění maziva se vyrovnávají, posuv je nepřerušovaný.

Čerpadlo s proměnným objemem se používá v profesionálních pilách a vyznačuje se tvarem zubů hnacího pastorku a přídavnou přítlačnou pružinou. Konstrukce umožňuje měnit zdvih beranu ve válci.