Vznášející se sekačky. Sekačka pro golfovou zelenou

Průvodce krok za krokem pro získání trávníku golfového hřiště

Krásně pruhovaný trávník posedlý pevně jako golfový hřiště. To popisuje sen většiny fanatiků péče o trávník, kteří chtějí, aby jejich domácí trávník vypadal jako golfové hřiště. Nastíníme proces, který můžete sledovat, a vytvořit výše uvedený trávník.

Trvalo to několik let krve, potu a hnojiva, aby se do tohoto bodu dostali trávník. I když to vypadá docela dobře, vždy hledáme způsoby, jak zlepšit trávník tohoto golfového hřiště. Tato příručka v kombinaci s konzistentním přístupem bude mít váš trávník vypadat jako golfové hřiště, než to budete vědět.

Naším cílem je ukázat vám, jak zkrátit čas, aby váš trávník vypadal jako golfové hřiště z několika let na pouhé čtyři měsíce.

Trávník začal jako Tifway 419. Je to kultivar nejčastěji instalovaný dodavateli v mé oblasti. Během několika posledních let jsme dohlíželi na trávník s Arden 15 Bermuda, abychom získali tmavší barvu a zároveň snížili požadavky na vodu a oplodnění. Na fotografii výše je trávník sekán na 0.75 ”.

Nejlepší oblékání trávníku

Aby váš trávník vypadal jako golfové hřiště, musí to být nejprve hladké jako golfové hřiště. Navzdory tomu, jak se váš trávník může dívat na pouhý oko, jakmile to začnete sekat níže, se všechny hrboly, poklesy a podivné zvlnění se ukáže. Chcete.li tuto výzvu překonat, budete muset svůj trávník topdress.

Top Dresing aplikuje vrstvu písku na trávník, aby vyhladil nerovný povrch. Existuje několik typů nejvyšších obvazů, od primárně organického materiálu po čistý hřiště. Na tomto trávníku jsme použili směs řeky a organického materiálu 70/30. To má výhodu vyrovnávání trávníku a přidávání organického materiálu do půdy. Nejlepší materiál, který jsme použili pro vyrovnání trávníku, je vyrovnávací směs půdy.

Čistý organický mix se nakonec rozpadne a přiblíží vás zpět, kde jste začali. I když byste měli aplikovat dostatek top obvazových směsí, abyste zmenšili nízké oblasti, buďte opatrní, abyste se příliš nepodléhali. Tipy na trávu by měly být stále odhaleny, což jim umožní přijímat sluneční světlo pro rychlejší zotavení.

Proces použitý pro aplikaci nejvyššího obvazu byl následující:

  • Skalp Tref do výšky pod 0.5.“
  • Odstraňte co nejvíce výstřižků trávy
  • Aerate the Turf
  • Použijte 14-7-14 startovací hnojivo (značka opravdu nezáleží)
  • Apppion Top Dresing Mix
  • Použijte koště obchodu k práci s obvazem do trávníku.

Nejlepší obvaz je zpětný práce. Nezapomeňte získat pomoc přátel a rodiny, takže proces jde rychleji. Alternativně najdete společnost, která poskytuje tuto službu ve vaší oblasti.

Podívejte se na toto video, pokud chcete vidět, co jde do nejvyššího oblékání trávníku. Ukazujeme, jak proces funguje pomocí těžkého vybavení a manuálního procesu. Obě metody přinášejí skvělé výsledky.

Pokud se rozhodnete používat službu, očekávejte, že zaplatíte asi 5 za čtvereční stopu, v závislosti na tom, co dělají. Tento trávník je přibližně 12 000 čtverečních stop, takže počáteční úroveň trávníku a horní šaty stojí 2 425.00.

Uběhlo přibližně tři týdny mezi nejvyšším dresinkem a trávníkem je zcela zelený.

Provzdušňování a verticutting

Hlavní provzdušňování a verticutting jsou metody pro otevření baldachýnu a odstranění doškového. Na konci března nebo když tráva začne vycházet z dormance.

Jádro provzdušňování údery 4-6 ”hluboké díry do trávníku a odstraňuje zátky půdy. To umožňuje vstoupit do půdy čerstvého vzduchu a vlhkosti a zlepšuje absorpci vody a hnojiv. Posiluje také kořeny trávy. Můžete si pronajmout základní provzdušňovač nebo zaplatit za službu, aby to pro vás.

Verticutting vytáhl trávník odstraněním zabudovaného doškového. Podporuje také nový růst, protože tráva je nakrájena na 2–3 ”dlouhé sekce. Každá z těchto sekcí začíná nový růst. Výsledkem je mnohem silnější a zdravější trávník v týdnech po procesu. Doporučujeme provádět provzdušňování i verticutting alespoň jednou za sezónu. Chcete.li urychlit zotavení, použijte hnojivo po postupu.

V závislosti na velikosti trávníku očekávejte zaplatit 60–90 za provzdušňování a 100–150 za verticutting.

Vyberte si pravou sekačku na trávu

Po nejlepším obvazu je sekačka, kterou používáte, nejdůležitějším aspektem získávání a udržování trávy golfového hřiště doma. Většina trávníků nevypadá jako golfové hřiště, protože majitel používá nesprávný typ sekačky k řezání trávy.

Tradiční sekačka otočného trávníku je analogická k houpání dlouhého nože, aby se střihala tráva. Tento hackerský pohyb má sklon roztrhat trávu místo toho, aby ji čistil. Tradiční sekačky je mnohem pravděpodobnější.

Jakákoli nerovnost na povrchu způsobí ponoření řezacího disku a vytvoření ošklivě vypadajícího půlríku na trávníku.

Pro výšky sečení jsme po (0.5 ”-1.25 ”), budete muset použít sekačku na trávu. Sekačka navijáku (také nazývaná sekačka válce) prořízne trávu zachycením trávy mezi hranou navijáku a nožem postele. Tento proces snižuje trávu, podobně jako nůžky na řezání papíru. Jsou mnohem přátelštější pro trávník, protože tráva není během sečení tolik zraněna.

Téměř všechny sekačky na trávu mohou také nainstalovat přední válec, který během procesu řezání úhledně položí travní plochý. To je to, co vytváří ty slavné pruhy, po kterých jsme.

Naše současná sekačka na naviják je Toro Greensmaster 1600. Je to sekačka na trávníku golfového hřiště, která řezá boxy a přístupy. Pokud tam hledáte nejlepší sekačku navijáku, je těžké porazit Toro Greensmaster 1600. Chcete.li najít jednu za dobrou cenu, vyhledejte Google pro „Toro Greensmaster 1600“ nebo „Toro GM1600“.

Předem vlastněný Greensmaster v dobrém stavu bude stát mezi 1 500-3 500. Cena Toro Greensmaster v rozmezí 3 500 bude mít obvykle nižší hodiny (do 500) a dorazí čerstvě servis. Tímto způsobem jste připraveni jít na celou sezónu sečení. Místní aukce nebo jedno z online trhů jsou dobrými zdroji pro nalezení těchto sekaček na naviják na prodej.

Další možností je zjistit, která společnost vaše místní golfové hřiště pronajímá své sekačky navijáků. Tato místa budou často mít na prodej sekačky na navijáky za atraktivní ceny. Bonus je, že zahájíte vztah se společností, která bude pravděpodobně servis a/nebo opraví sekačku na trávu. Bez ohledu na to, kde získáte svůj, je sekačka na pohánění navijáku fantastickou soupravou, která vytvoří nejlepší možný řez.

Pokud je cena sekačky poháněného navijáku zastrašující, můžete vždy jít s manuálním sekačkou push naviják. Scotts Push Reel Lawn Meghter vytváří vynikající řez. Existují také dobré možnosti sekačky na naviják z Fiskarů a EarthWise, ale sekačka Scotts Push Reel je ta, se kterou máme nejpřímější zkušenost.

Zatímco Scotts budou fungovat pro většinu trávníků, Toro Greensmaster nebo Tru-Cut C25 / C27 jsou lepší možnosti. Naviják se otočí mnohem rychleji, takže získáte nedotčený řez i v nižším výškách. Je také méně práce na provozu sekačky na trávu navíjejícího navijáku než manuální sekačka. Pokud se rozhodnete koupit, nezapomeňte získat přední válec, protože je nutné vytvořit ty krásné pruhy.

Vznášející se sekačky

Greenmanovy sekačky jsou přenosné a výkonné řezací stroje navržené tak, aby poskytovaly vynikající výkon pro celou řadu komerčních a rezidenčních aplikací. Na golfovém hřišti jsou dokonale vhodné pro ty nerovnoměrné a jinak těžko usilovatelné povrchy, jako jsou kolem bunkrů a vodních linek. Naše design našeho paluby a oběžného kola generuje obrovský vzduchový průtok, aby naše sekačky byly extrémně manévrovatelné, když klouzají po travních površích a mulčují, když řezují.

Pro více informací o našich sekačkách vznášející se klikněte na níže uvedený odkaz.

Tato svižná sekačka, poháněná odolným a efektivním 2-odtahovacím motorem Maruyama CER800U. Snadno sečte ty oblasti, na které se standardní sekačka na koni nebo zatlačení prostě nemůže dosáhnout.

Podívejte se na tyto vzrušující produkty Greenman

Mezi volitelné příslušenství pro sekačky Greenmana patří doprava.

Učit se

Greenman vznášející sekačky jsou poháněny odolnými a efektivními motory Maruyama s 2 signály.

Učit se

SPREAM PATE PALS-BOOM SPARESER má skládací rozprašovací boomy pro snadnou přepravu a skladování, plus 3 zónové výstupní ovládání.

Učit se

Mezi volitelné příslušenství pro sekačky Greenmana patří doprava.

Jak krátké jsou golfové greeny řezané? Konečný průvodce řezáním zelených

Pokud jste golfista, pravděpodobně jste přemýšleli, jak jsou zelené tak krátké. Golfová hřiště používají různé metody k řezání trávy na svých zelených.“

Tento typ sekačky je navržen speciálně pro řezání golfových zelených a může je snížit do jakékoli požadované výšky. V tomto blogovém příspěvku budeme diskutovat o tom, jak golfová hřiště udržují své zelené tak krátké a jaké typy vybavení používají!

Jak krátké jsou golfové greeny řezané?

Existuje specifická výška, na kterou by měla být Golf Green vyříznuta, aby bylo možné pro všechny hráče poskytnout nejlepší zážitek. Většina golfových zelených je nařezána do výšky 0.125 palců.

To se může zdát krátké, ale je nutné, aby se míč hladce zabránil a zabránil tomu, aby se skákaly příliš vysoko.

Zelení sekačky, které se používají k řezání golfových zelených. Zelení sekačky jsou mnohem větší a mají více čepelí, které se otáčí válcovým způsobem. Tyto čepele jsou navrženy tak, aby trávily rovnoměrně a rychle, aniž by zanechaly žádné shluky za sebou.

Na většině golfových hřišť jsou Zelení řezana na 3/16 palce nebo méně. Nad touto výškou se rychlost zelené dramaticky zpomaluje a potěšení z golfu, a zejména uvedení, je sníženo. Výška řezání někde mezi 3/16 palce a 1/8 palce je přijatelná pro drtivou většinu golfistů.

Nedávné zavedení trpasličích druhů ohýbaných a Bermudských trav pro uvedení zelených. Kdo by si někdy myslel, že je možné, že greeny mohou zůstat naživu a zdravé při méně než 1/10 palce nebo 2 milimetrů?

Jak měřit výšku řezu?

Řezací jednotka, která prochází přes oblast zakrytou trávou, je podporována přední a zadní válec. Tyto dva válce se dotýkají země a řezací válec se otočí mezi válci v určité vzdálenosti nad zemí.

Tato vzdálenost, známá jako výška řezu, je vyjádřena v částech palců nebo milimetrů, v závislosti na zemi, ve které se kurz nachází. Pro opravu nebo úpravu řezací jednotky je nakloněno dozadu nebo vzhůru nohama na pracovním stole.

Na přes přední a zadní válce je umístěno rovné; Vzdálenost mezi rovným a horním nebo předním okrajem nože postele představuje výšku řezu. Měření výšky řezu se nekonečně usnadňuje pomocí pevné ocelové tyče a mikrometru připevnění.

Protože výška řezu se měří na pracovním stole, výsledné měření se nazývá nastavení lavice, které se často liší od skutečné, na zelené výšce řezné.

Proč je to tak? Superintendanti zjistili, že výška řezání 3/16 palců přinesla různé výsledky na různých značkách sekaček. Je zřejmé, že sekačky vyrobené různými výrobci jsou konstruovány odlišně a vystupují svými vlastními zvláštními způsoby, které jsou zřídka podobné. Dnes se používá šikovný gadget, který byl na trhu představen před několika lety, což umožňuje měřit skutečnou výšku řezu na zelené.

Skládá se z trojúhelníkového hranolu, který je umístěn na povrch s hranou, která se dotýká půdy. Výška travní rohože je promítana proti přírůstkovým promoci, čímž odhaluje skutečnou výšku řezu na poli v poli. Během stejného procesu lze pozorovat kvalitu řezu.

Udržování sekačky ostré

Stejně jako je nemožné získat čistý oholení s matným břitvou, není možné se sekací sekací sekanou zelenou. Chcete.li zkontrolovat, zda sekačka stříhá trávu, jednoduše vložte pruh papíru mezi nožem postele a sečení a sledujte, jak ji čepele stříhají.

Pokud je papír zmačkaný a není čistě řezaný, stane se více než pravděpodobné, že se sekačka stane s trávou. Pokud máte pochybnosti, spadněte si na ruce a kolena a prozkoumejte trávu pomocí zvětšovací čočky.

Pokračování na ruce a kolena je osvědčený způsob, jak prozkoumat trávník pro většinu situací. Čepel trávy, která je špatně řezaná, bude vypadat pohmožděná, s žilami v listové čepeli vyčnívající jako poškozené vystoupení nebo malé chloupky.

Kolektivním účinkem pohmožděných chloupků je vzhled lehkého lesku po celém povrchu trávy. Tento jev není omezen pouze na zelené, ale může se také vyskytnout na odpališť, plavební dráhy a drsnosti. Je to běžný problém, který lze snadno napravit úpravou špičky sekačky nebo ostření sekačky.

Je dobré si uvědomit, že nudné sekačky jsou obvykle hlavním faktorem při snižování rychlosti zelených. To je obzvláště důležité na zelených v jižních lokalitách, které jsou dohlíženy na zimní hru.

První metoda, spin broušení, naostá všechny čepele stejně do dokonalého válce s celou šířkou čepele, která se dotýká válce a následně nožem postele.

Druhá metoda, reliéfní broušení, výsledky, když jsou jednotlivé čepele sekačky uzemněny na úhlu a pouze přední hrana čepele se dotýká nože postele.

Obě metody mají své přívržence a oba tábory mají tendenci věřit v nadřazenost svého konkrétního způsobu.

Stejně důležitá pro řezací válec je nůž postele, který může v závislosti na něčí škole myšlenkou naostřit s úhlem reliéfu nebo bez něj.

Jedna věc, na které všichni souhlasí, je to, že přední hrana nebo tvář nože postele musí být také udržována ostrá. Když se přední špička nože postele zaoblí, bude to opět vést k pohmožděné travní čepele.

Broušení nožů a řezacích válců se obvykle provádí během sezóny a opakuje se často během pravidelné sezóny. Jakmile je tráva pravidelně řezána, řezací válce vyžadují pravidelnou pozornost a občas jsou zadrženy broušením, aby si udrželi okraj.

Broušená směs se nanáší lehce štětcem, když se naviják otočí dozadu. Tento proces tónuje řezací hrany čepelí navijáků a nože na postel a vede k vynikající kvalitě řezu. Ti, kteří dávají přednost tomu, aby se roztočila broušení před reliéfem, často se odcházejí se zády a tvrdí, že je to špinavé, špatné pro ložiska sekačky a zbytečné.

Jak řezat zelené? 10 kroků k perfektnímu povrchu

Krok 1. Je obvyklé, že mechanik golfového hřiště zkontroluje sekačku, aby jeho schopnost vykonávat podle očekávání. První funkcí operátora sekačky Zelení je dvakrát zkontrolovat, aby se ujistilo, že vše je v pořádku.

Zatímco sekačka postižená plynem je stále v oblasti údržby, motorový olej by měl být zkontrolován a plynová nádrž byla vyvrtána. Pokud používáte sekačku na baterii, je důležité zkontrolovat, zda je baterie plně nabitá.

Krok 2. Před zahájením řezání zkontrolujte zelenou chůzí a skenováním povrchu, hledejte kameny a zbytky, které je třeba odstranit. Při tomto procesu opravte značky kuliček a zkontrolujte výšku zástrček díry, které byly nahrazeny měničem poháru, a ujistěte se, že nové zástrčky jsou vyrovnány s povrchem.

Odstraňte vlajku a odložte jej stranou. Někteří rychlí operátoři věří, že dokážou odstranit hůl, když procházejí kolem, ale to je zřídka dobrý nápad a často vede k nehodám.

Krok 3. Směr řezu se liší a je obecně určován superintendentem. Je důležité, aby se lišil od předchozího dne. Směr řezu se mění každý den, aby pomohl snížit hromadění obilí.

Zrno na zelené je směr, ve kterém se tráva nakloní, podobně jako zdřímnutí koberce v obývacím pokoji. Změňte řez každý den a v ideálním případě bude obilí odstraněno nebo alespoň sníženo.

Krok č. 4. Přímé řezací linie jsou nezbytné. Pro první průchod si vyberte strom na obzoru nebo na jinou funkci v krajině a dívejte se na něj, když sekáte pás přes zelenou. Výsledkem bude přímka. Pro následující průchody již není nutné podívat se na horizont. Místo toho se zaměřte na přímku, která byla dokončena na druhém konci zelené.

Krok #5. Překrývání: Novinky by se měly překrývat několik palců. Zkušené řezačky mohou snížit překrývání na úzký pás. Značení na koších může být užitečné při určování stupně překrývání.

Chybí malý pás trávy kvůli nedostatečnému překrývání je kardinální hřích proti dobrému zelenému. To má za následek, že golfové míče skákají na zelené a ztrátu směru, což se stává noční můrou golfisty.

Krok č. 6. Turn: Je důležité provést dlouhé, široké zatáčky. Pomyslete na tvar žárovky nebo slzy při otočení. Krátký, rychlý otočí trávník na zástěře.

Pokud je na způsobu dokončení tahu, manévrujte od nebezpečí a otočte se v sousedním drsném, drsném bunkru nebo jiné překážce. Provozovatelé by měli být opatrní při zatáčce mokrých zástěrů. Sekačky mohou sklouznout a sklouznout na vlhký trávník.

Krok #7. Zkontrolujte, zda je košík na výstřižky, zatímco je zelená. Výstřižky vyprávějí příběh: Nerovnoměrné rozdělení v koši znamená, že řezací jednotka je nastavena nesprávně. Nevyvážená množství mezi košemi na jezdci může naznačovat odlišné výšky řezu.

Podobně při použití pěší sekačky je třeba zkontrolovat množství a distribuce výstřižků v koši. V obou případech, pokud dojde k problému, kontaktujte mechanika nebo superintendenta.

Pokud si myslíte, že zelená byla dokonale řezána a sekačky jsou skutečně ostré, vraťte se večer, abyste provedli hodnocení. Se zapadajícím sluncem přes rameno je každá nedokonalost na zelené jasně viditelná a najednou to, co byla dokonale řezaná zelená, už nevypadá tak dokonale.

Krok č. 8. Koše vždy vyprázdněte, než se příliš plní. Koše naložené mokrou trávou ovlivňují kvalitu řezu. Pokud politika diktuje, že výstřižky se šíří, naučte se zametací, ale koordinovaný pohyb horní části těla, paží a boků, které mají za následek dokonalé rozptyl výstřižků.

Výstřižky by se měly šířit v drsném za zelenou, nikdy na plavební dráze před zelenou nebo v oblasti volně žijících živočichů.

Na mnoha golfových hřištích jsou výstřižky shromažďovány a kompostovány místo toho, aby se šířily v drsném. Kompostování je metoda používaná častěji mnoha superintendenty, protože je to ekologicky správný způsob, jak likvidovat výstřižky.

Krok č. 9. Po dokončení vzoru řezání zpětného a zpět musí být nyní vnější okraj zeleně řezán. Tento proces je známý jako průsmyk s čištění a vyžaduje velkou pečlivost na straně operátora.

Střih do sousední zástěry povede k ošklivému hnědému pruhu. Alternativně může nechat několik centimetrů nesestříhat. Místo toho zpomalte sekačku na procházení a soustřeďte se na okraj se všemi vašimi fakultami.

Superintendenty čas od času označí obvod zelené s malými tečkami barvy. Tento proces pomůže udržet tvar zelené neporušené.

Čisticí průsmyk může být čas od času vynechán, aby se zabránilo hromadění vzorů opotřebení podél okraje zelené.

Krok č. 10. Ačkoli mnoho operátorů nyní používá ušní zátky k ochraně svých uší před nadměrným hlukem, je stále důležité poslouchat zvuk sekačky, zejména propětí cívek dotýkajících.

vznášející, sekačky, sekačka, zelenou

Zabalení

Když byla zelená zcela vyříznuta, vyměňte vlajku. V neposlední řadě si sundejte šlehací tyč a štěte na výstřižky, které mohly spadnout z sekačky během řezání poblíž okraje zelené a na zástěře. Poté se na několik sekund ustect a obdivujte vaši práci v naději, že váš nadřízený vás čas od času chválí za vaši vynikající schopnost zeleného řezání

vznášející, sekačky, sekačka, zelenou

Časté časté

Jak často jsou golfové zelené řezané?

Golfové zelené jsou řezány denně, někdy i vícekrát denně. To je nutné, aby se tráva udržovala ve správné výšce a zajistila, že Zelení jsou bez jakýchkoli zbytků. Pokud je na zeleninách hodně pěší provozu, může být častěji řezán, aby se zabránilo přílišnému opotřebení trávy.

Proč jsou golfové greeny nakrájeny tak krátce?

Hlavním důvodem, proč jsou golfové zelené tak krátké. Pokud by byli Zelení snížili vyšší, míč by se odrazil a převrátil se erraticky, což ztěžuje hraní hry.

Dalším důvodem, proč jsou zelení zkráceny, je zabránit růstu plevelů a jiné nežádoucí vegetace. Snižováním zelených krátkých golfových hřišť může udržovat nedotčený trávník, který je bez nežádoucích rostlin.

Sekání výšek a frekvence na golfových hřištích

Hravost a růst trávníku může být ovlivněno určitými kulturními praktikami, jako je verticutting, sečení a válcování, zatímco jiné, jako je provzdušňování, jsou nutné ke zvýšení zdraví trávníku. Tento článek pojednává o nutnosti každé praxe a uvádí metody pro růst trávníku pro lepší hratelnost a zároveň snižuje ztrátu vody a podporuje ochranu životního prostředí.

Sekání:

Sekání je nejkritičtější, ale zásadní kulturní praxe, kterou může manažer použít k získání žádoucího trávníku. Sekání má dopad na další kulturní praktiky a četné aspekty kvality trávníku, jako je textura, hustota, vývoj kořenů, barva a tolerance opotřebení. Neschopnost přiměřeně často vede k oslabenému trávníku se špatnou kvalitou a hustotou.

Turfgrasses kultivované na golfových hřištích lze posekat poblíž země, protože jejich body pro pěstování terminálu (koruny) jsou umístěny na nebo těsně pod povrch půdy. Opěradlo z prodloužení a dělení buněk se vyskytuje z rostoucích bodů umístěných pod výškou sekačky. Naopak, vzpřímeně vycházející rostliny DICOT mají svou meristematickou (růstovou) tkáň na špičce nebo na vrcholu svých stonků. V důsledku toho sečení eliminuje tento rostoucí bod a četné vzpřímené dicot plevele je tedy bez námahy eliminováno z pravidelně posetého trávníku.

Sečení dopadu na turfgrass růstové návyky. Časté sečení pomáhá zvyšovat hustotu střílení a obhyb. Sekání snižuje růst oddenků a kořenů, protože po sečení se po sečení jsou zásoby potravin využívány pro růst tkáně nové výhonky na úkor oddenného a kořenového růstu. Nevhodné sečení tento problém zhoršuje.

Turf nezažívá období stresu z náhlé ztráty nejvyššího růstu a může se zotavit rychleji, pokud je implementována správná frekvence a výška sečení. Nepravidelné sečení vede ke střídavým cyklům vyvýšených korun doprovázených skalpováním a vyčerpáním více zásob potravin. Mějte na paměti, že stresovaný trávník naznačuje slabší rostlinu, která je náchylná k hmyzu, suchu a nemoci. do určité míry vyžaduje více pesticidů.

Výška sečení:

Výška sečení popisuje výšku nejvyššího růstu okamžitě po řezu trávy. Přesně stanovení této výšky může být pro nové operátory sekačky matoucí. Výška je obvykle kontrolována a upravena na hladinovém povrchu, jako je vozovka nebo lavička pracovníka, a proto se nazývá „nastavení lavičky.“

Když však jsou provozovány, kola sekačky tlačí na trávníky; Výsledkem je, že jednotka jezdí na nich a sekačka je skutečně zvýšena více než nastavení lavice. Naproti tomu, když používáte sekačku na měkké půdě nebo na silné, houbové vrstvě doškového, sekačka sníží méně než nastavení lavice, což obecně vede k nežádoucímu skalpování.

Proměnné ovlivňující výšku sečení

Výška sečení trávy ovlivňuje mnoho faktorů. Sekání výšek pro golfové hřiště je vedeno typem trávy a jeho použití. Například golfové zelené jsou sekány méně než 0.25 palců nabídnout rychlou, hladkou a konzistentní hrací plochu, kterou golfisté mají rádi. Mezi další aspekty ovlivňující výšku sečení patří stín, roční období, frekvence sečení, sečení, růst kořenů a stres.

Tabulka 1 uvádí navrhované výšky sečení pro mnoho oblastí golfového hřiště a tabulka 2 ukazuje navrhované výšky sečení pro běžné prostory a trávníky na trávníku. Listová tkáň a výhon je místem fotosyntézy. Jakákoli odstranění této tkáně významně ovlivňuje vývojový a fyziologický stav rostliny trávníku. Pokud je tráva seká příliš nepravidelně nebo příliš nízká, může dojít k poškození koruny a je odstraněna další fotosyntetická tkáň. To vede k offroovanému trávníku s méně rekuperativní schopností.

Poměr kořene-shoot

Pokud jsou rostliny seká příliš nízké, jejich kořeny potřebují značné množství času, aby poskytly jídlo potřebné k vytvoření tkáně na výstřelu pro pozdější fotosyntézu. Turfgrasses sestává z poměru tkáně kořene-shoot, který je optimální pro podporu vývoje trávy. Pokud sekáte trávník příliš nízký najednou, poměr je nevyvážený, s více kořeny, než je rostlina fyziologicky potřeba. Tato extra kořenová hmota je poté odstraněna.

Růst kořenů

Mezi hloubkou kořene a výškou sečení existuje přímý vztah. Když snížíte výšku sečení, dochází k relativnímu snížení hloubky kořenů. Nízká hloubka kořenů je nutná pro podporu nízkého nejvyššího růstu, když je snížena výška sečení. To je důvod, proč golfové greeny vyžadují oplodnění a napojení častěji než jiné hrací povrchy.

Listy trávy rostou ve vzpřímeněji, aby vzali filtrované sluneční světlo pro fotosyntézu. Výsledkem je výška sečení trávy kultivovaných za těchto podmínek, aby se zvýšila nejméně o 30%. Pokud jsou seká důsledně krátké, trávy pěstované za stínovaných podmínek pomalu ztenčují kvůli nedostatku slunečního světla potřebného pro fotosyntézu.

Typ sekačky

Výška sečení je také ovlivněna využitím typu sekačky. Flail-typ a rotační sekačky naříznou nejlépe ve výškách nad 1 palec a používají se hlavně v oblastech drsných a mimo hra. Na druhé straně sekačky navijáků řezaly nejlépe ve výškách pod 1 palec a používají se na většině golfových hřišť.

Období roku může mít také dopad na výšku sečení. Turfgrasses mají zvýšený růstový zvyk brzy na jaře. Mohou být sekán blíž bez podstatných důsledků ve srovnání s jinými ročními obdobími. Úzce sečení na začátku jara zvyšuje hustotu trávníku, ovládá došku, odstraňuje mrtvou listovou tkáň nebo nadbytečné zbytky a podporuje dřívější zeleně.

Environmentální stres

Výšky sečení by měly být zvýšeny během stresující doby, konkrétně během delších období zakaleného počasí. Tak vysoko, jak to golfové klienti dovolí, můžete zvýšit výšky řezání.

Frekvence sečení

Míra růstu trávy by měla rozhodovat o frekvenci řezů. Rychlost růstu je ovlivněna hlavně výškou sečení, zdrojem a množstvím použitého dusíkového hnojiva a teplotou nebo ročním období.

Jedna třetina pravidla

Obecným pravidlem je dostatečně sekat tak, aby byla nanejvýš jedna třetina nejvyššího růstu vyloučena najednou. Eliminace více, než je tato částka, snižuje rekuperační potenciál trávy v důsledku podstatné ztráty plochy listů potřebných pro fotosyntézu.

Skalpování

Turf by neměl být sekán do požadované výšky najednou, pokud bude příliš vysoký. Taková vážná skalpování může po značnou dobu zastavit růst kořenů. Skalpování také snižuje hustotu trávníku a zvyšuje založení plevelů. Vysoká tráva by měla být často sekána a výška pomalu snižovala při každém sečení, dokud není dosažena zamýšlená výška.

Sekání je nezbytné při udržování nedotčeného golfového hřiště. Chcete.li ušetřit peníze a čas, outsourcing prémiové golfové partnerství s DTE Golf dnes spravovat, udržovat a maximalizovat vaše golfová hřiště.