Žádná jiskra na benzínovém vyžínači

Proč se benzínová sekačka na trávu nespustí?? Příčiny a náprava

V tomto článku se budeme zabývat oblíbenými příčinami poruch benzinových sekaček na trávu a jejich odhalením. Zde je několik návrhů na opravy v domácnosti. Aby byl proces srozumitelný i pro ty, kteří s ním teprve začínají, poskytujeme názorné fotografie a podrobné videonávody.

Odstraňování příčin, proč sekačka na trávu nestartuje

Palivová směs musí být přesně smíchána s benzínem a olejem ve správném poměru. Nepoužívejte jinou značku paliva. Aby se do benzinu nedostaly nečistoty, nechte ho stát ve skleněné nebo kovové nádobě po dobu 2 dnů. Nepoužívejte plastové nádoby pro skladování paliva. K přesnému odměření oleje použijte lékařskou stříkačku bez jehly. Používejte pouze čerstvě namíchané palivo. nenechávejte palivo v nádrži. Pokud je motor neklidný a sekačka se po sešlápnutí plynu zastaví, může být na vině palivo.

Nedostatek jiskry na sekačce. oprava vlastníma rukama.

Proč se sekačka nespustí? Řešení problémů se strunovou sekačkou na trávu

V tomto videu se podíváme na nejčastější závady, které se vyskytují při používání sekačky na trávu.

Sekačka na trávu nenastartuje, když je zahřátá. několikrát prudce zatáhněte za plynovou páku a šňůru, dokud motor nenastartuje, pak dejte páku dolů. nestartuje sekačka na trávu nestartuje sekačka na trávu. při startování není jiskra. nestartuje. je nutná oprava odborným technikem.

Kontrola zapalovacího systému, pokud sekačka nenastartuje, se provádí postupně:

  • Vyjměte zapalovací svíčku, očistěte ji od sazí a nečistot, osušte ji a zkontrolujte mezeru 1 mm;
  • připojte jej k vysokonapěťovému kabelu a zkontrolujte jiskru několikerým zatažením za startér;
  • Pokud není zjištěna žádná jiskra, zkontrolujte spojitost vysokonapěťového kabelu;
  • Vyměňte zapalovací svíčku;
  • vysušte kanál zapalovací svíčky;
  • současně zkontrolujte zapalovací cívku; pokud zapalovací svíčka funguje, je vadná a nejiskří.
žádná, jiskra, benzínovém, vyžínači

Pokud je vadná zapalovací cívka, sekačka po zahřátí nenastartuje, přeruší se nebo běží přerušovaně.

Vyčištěním nebo výměnou vzduchového a palivového filtru zajistíte potřebný průtok přísad do karburátoru. Vzduchový filtr lze umýt v mýdlové vodě nebo vyměnit. Pokud je použita nylonová tkanina, vyperte ji, vyměňte porézní plstěnou výplň za novou. Opatrně vyměňte palivový filtr a dávejte pozor, abyste nenechali sací potrubí otevřené. Je třeba vyměnit vzduchový filtr? můžete zjistit, zda motor běží s vyjmutým čističem vzduchu. Pokud sekačka nenastartuje, suchá zapalovací svíčka vám napoví, zda je třeba vyměnit sítko palivového potrubí.

Dýchací zátka, přívod vzduchu v palivové nádrži. Pokud se benzínová sekačka na trávu špatně rozbíhá nebo se sekačka lépe rozbíhá. Pokud je ucpaný, vytváří v nádrži podtlak a směs neproudí do karburátoru. Otvor lze vyfoukat vzduchem nebo vyčistit jehlou. Vyčistěte výfukový otvor a vyjměte sítko zapalovací svíčky.

Potřebné nástroje:

Pokud motor křovinořezu odmítá nastartovat, zkontrolujte nejprve zapalovací svíčku. Pokud je zcela suchý, znamená to, že ve spalovacím prostoru není žádné palivo a příčinou je karburátor. Je vhodné okamžitě zkontrolovat zapalovací svíčku, aby se vyloučila příčina na všech frontách.

Můžete také zkontrolovat, zda je motor v dobrém stavu. Za tímto účelem odšroubujte zapalovací svíčku a pomocí injekční stříkačky nalijte do spalovacího prostoru několik mililitrů benzinu. Poté se zašroubuje zapalovací svíčka a sekačka se spustí. Pokud je motor v pořádku, nastartuje na několik sekund. To opět potvrzuje, že má smysl karburátor demontovat.

Poté se odstraní plastový ochranný kryt spolu se vzduchovým filtrem. Poté křížovým šroubovákem vyšroubujte 2 šrouby, které drží vzduchovou klapku a karburátor na motoru. Okamžitě vytáhněte palivové potrubí.

žádná, jiskra, benzínovém, vyžínači

Na straně krytu sytiče je třeba šroubovákem vyšroubovat 4 šrouby a rozdělit jej na 2 poloviny. Zajímá nás polovina, kde se dusí. Uvnitř je uprostřed ventil.

Často se zasekává, protože po odpaření benzinu na něm při volnoběhu zůstává viskózní olej, který funguje jako lepidlo. Chcete-li to zkontrolovat, vložte krátkou tenkou trubičku a zkuste jí profouknout vzduch. Pokud se zasekne, nebude moci foukat ani jedním směrem.

Ventil lze uzavřít zápalkou. Nepoužívejte párátko, protože je příliš ostré a může způsobit poškození. Pomocí zápalky lehce zatlačte na ventil a uvolněte jej. Po vyčištění zápalkou se odvětrá.

Palivo již může proudit, a tak se nastartuje. Čištění ventilů není všelékem na všechny křovinořezy, které po volnoběhu nenastartují, ale pomáhá přibližně v 8 z 10 případů. Zbylých 20 % obvykle souvisí s karburátorem, obvykle s jehlou.

A opět karburátor.

Pokud se vám ani po všech těchto úkonech nepodaří strunovou sekačku nastartovat, neobejdete se bez demontáže karburátoru. Mohlo by se jednat o jehlu zaseknutou v karburátoru. V každém případě není na škodu tento rozmarný mechanismus rozebrat a propláchnout. Seřízení karburátoru sekačky na trávu lze provést vlastníma rukama Sekačky na trávu, stejně jako veškeré elektrické nářadí, nejsou složité stroje. Může a měl by být opraven a seřízen bez pomoci jiných. Například seřízení karburátoru sekačky na trávu vlastníma rukama. otázka 5 minut. Karburátor sekačky na trávu. je součástí napájecího systému. Nečinnost.

Mnoho majitelů vyžínačů se potýká s problémem, kdy se přístroj jednoduše nespustí.

Jednou z příčin může být nedostatek jiskry. K tomu obvykle dochází, když se do zapalovací svíčky dostane palivo. Kromě toho zkontrolujte bezchybnou funkci zapalovacích svíček, protože i to může vést k nedostatku jiskry.

Prvním příznakem vadné zapalovací svíčky je zkrat mezi jejími kontakty, a to při krátkém. žádná jiskra na strunové sekačce.

Kromě toho je zapalovací svíčka považována za vadnou, pokud je pokryta černou vlhkou vrstvou.

Tato vrstva je způsobena olejem, který pronikl do spalovacího prostoru. V takové situaci máte dvě možnosti: buď svíčku řádně vyčistit, nebo koupit novou.

Někdy se stává, že je zapalovací svíčka čistá, ale problém může být v její izolaci, která je často pokryta černým suchým kalem.

Příčinou může být uvolněná zapalovací svíčka, příliš nízká teplota zapalovací svíčky, špatná kvalita paliva, znečištěný vzduchový filtr nebo dlouhý volnoběh.

Řešení je stejné. vyčistěte zapalovací svíčku nebo ji vyměňte za novou. Kromě toho je třeba vyměnit zapalovací svíčku, pokud jsou kontakty dostatečně roztřepené.

Chybějící jiskra na sekačce s pojezdem

Nedostatek jiskry na řetězové pile. oprava vlastníma rukama.

Čínské díly křovinořezů Čínské sekačky na trávu nestartují.

V případě, že na strunové sekačce není jiskra, jak problém vyřešit, vám poradí odborníci v servisní stanici.

Někdy může být problém v magnetu. Magneto mohlo selhat, protože jste možná vytáhli startovací šňůru, když bylo zapalování vypnuté a zapalovací svíčka nebyla uzemněná.

Takový zásah by mohl snadno vyřadit magneto z provozu. V této situaci je jedinou alternativou koupě nového magneto.

Případně může být problém v zapalování. Tento scénář přichází v úvahu, pokud zapalovací svíčka a kabel nemají žádné závady.

V takovém případě je třeba vyměnit zapalovací jednotku. Je připevněn dvěma šrouby k válci motoru.

Pro přístup k sestavě je nutné sejmout kryt.

Pro nápravu situace bude nutné vyměnit celou sestavu, protože výměna jednotlivých dílů se ukázala jako nedostatečná.

Pokud se na trimru neobjeví žádná jiskra, existuje pouze jediná možnost nápravy: vyměnit trimr za nový.

Někdy je navíc problém v zapalovací cívce. Nedostatek jiskry může být způsoben poruchou cívky nebo závadou v obvodu.

Místo cívky lze použít žárovku a zkontrolovat, zda do vinutí cívky teče proud.

Benzínové vyžínače používají jak dvoutaktní spalovací motory (ICE), tak čtyřtaktní motory. Mají však stejný zapalovací systém, takže opravy a seřízení tohoto zapalovacího systému jsou v podstatě stejné pro všechny spalovací motory.

Systém zapalování dvoutaktních motorů se skládá ze dvou prvků: setrvačníku a cívky (magneto). Na obrázku níže je znázorněno, jak vypadají.

Setrvačník má oběžné kolo, které slouží jako ventilátor k chlazení motoru. Na jedné straně setrvačníku jsou také permanentní magnety, znázorněné šipkou.

Při otáčení setrvačníku generuje cívka elektrický proud, který slouží k vytvoření jiskry na zapalovací svíčce. Jiskra se zažehne, když jsou magnety umístěny přímo pod magnety.

Rozdíl a způsob jeho stanovení v různých případech

Jako šablonu pro nastavení mezery magnetometru lze použít proužek vyříznutý z obyčejné plastové láhve, např. z láhve Pepsi-Cola, požadované šířky a délky.

Instalujte ji až jako poslední, abyste ji nepoškodili při opravách a nepoužívali stejný vysoušeč vlasů k jakémukoli účelu. Pokud je totiž deformován horkým vzduchem, vůle magnetu již není přesná. Pomocí distanční tyče vyříznuté z plastové láhve lze přesně nastavit vůli magnetometru na 0,25 mm, protože její tloušťka je přesně stejná. To zjistíte jednoduše tak, že pásek přeložíte na čtyři části a změříte jeho celkovou tloušťku pomocí měřítka, která je přesně 1,0 mm. Na magnety setrvačníku magneto nasadíme distanční podložku vyříznutou z plastové láhve, na místo nasadíme zapalovací cívku a upevníme ji pevnými šrouby 8×8, přičemž závitové otvory na pouzdře předtím vyplníme přípravkem na zajištění závitů.

Platí to i pro šrouby, při jejich šroubování nezapomeňte upevnit zemní svorku. K tomu je lepší použít elektrický šroubovák. Šrouby dotlačte až na doraz ručně pomocí běžného ručního šroubováku s šestihranným bitem, protože při použití šestihranu ve tvaru L může dojít k rozbití čelních ploch hlav šroubů.

Zbývá po otočení ručního kola pomocí magnetů odstranit plastovou distanční podložku a pokračováním v otáčení zkontrolovat kvalitu (rovnoměrnost) vůle otáčením od 0 do 360 stupňů, což se při tomto postupu ukáže jako ideální. Někteří lidé používají k úpravě vůle magnetofonu dvakrát přeložený list z kopírky, což je také přijatelné, ale použití distanční podložky z plastové láhve dává lepší výsledek. Zejména proto, že se dá použít desítkykrát.

Stačí znovu namontovat díly skříně a motor lze nastartovat a vyzkoušet, jak startuje a běží. Někdy se upevňovací body zapalovací cívky ke skříni magnetu při provozu deformují, takže ji nelze bezpečně namontovat, protože otvory v zapalovací cívce a skříni motoru se neshodují.Závadu můžete samozřejmě zkusit opravit, ale bezpečnější by bylo koupit novou cívku, zejména proto, že nestojí příliš mnoho.Všechny další úkony jsou obdobné jako ve výše popsaném případě s tím rozdílem, že hlavy šroubů zapalovacích cívek nesmí být pod šestihranem, ale pod klíčem a křížovým šroubovákem. To však na věci nic nemění: utažení těchto šroubů musí být zaručeno, stejně jako v prvním případě. pro posouzení kvality provedené práce je třeba po konečné montáži motoru vizuálně zkontrolovat přítomnost jiskry mezi elektrodami. Za tímto účelem jej připojte k powerpacku a začněte otáčet motorem pomocí ručního nebo elektrického startéru. Kontrola jisker spočívá v tom. Pokud prudce zatáhnete za startér, objeví se jiskra, i když je magneto mírně vadné a i když jsou zapalovací cívky zcela vadné. V tomto případě není přítomnost jiskry známkou správné funkce zapalovacího systému.Kvalitu tvorby jiskry lze posoudit pouze tehdy, když se objeví, když se setrvačník magneto neotáčí příliš rychle, za což by se nemělo škubat startérem, a rovnoměrně a pomalu táhnout.

Teprve pak motor benzínové nebo řetězové pily nastartuje bez problémů, a to buď poprvé ráno, nebo v průběhu dne (teplý nebo studený start). Pokud naopak při pomalém pohybu startéru nedostanete žádnou jiskru, je třeba vyměnit zapalovací cívku, upravit mezeru mezi magnety nebo vyměnit zapalovací svíčku.Výše popsané nastavení vůle u řetězových a motorových pil se za posledních pět let osvědčilo. Uživatelé nikdy neměli po takové opravě žádné stížnosti. To opravdu pomáhá při spouštění nejen čínských, ale i evropských a dokonce i značkových strojů. U všech strojů, bez ohledu na výrobce, dosahuje nastavení zápalné mezery na 0,25 mm namísto výrobcem doporučených 0,40 mm vynikajících výsledků. Někteří lidé doporučují mezeru 0,10-0,15 mm, ale ta je příliš malá. Protože dochází k určité tepelné roztažnosti součástí zapalovacího systému, samotné skříně, klikové skříně sekačky nebo motorové pily, a tak malá mezera může vůbec zmizet, což může vést k poruše (vyhoření), především zapalovacích cívek. Mezera 0,25 mm je proto ze všech hledisek optimální.

Návod k obsluze a skladování sekačky na trávu

Aby se sekačka dobře rozbíhala, je třeba ji skladovat a provozovat v dobrých podmínkách:

  • během provozu sledujte chladicí systém a dbejte na to, aby byly kanály skříně a žebra startéru včas důkladně vyčištěny;
  • v případě potřeby použijte k čištění rozpouštědla, parafín a jiné čisticí prostředky;
  • nečistěte nástroj, dokud je horký. nechte jej vychladnout;
  • Pečlivě dodržujte provozní pokyny, jinak hrozí přehřátí motoru;
  • pokud sekačku v příštím měsíci neplánujete používat, vypusťte ze sekačky palivovou směs. к. Časem se rozkládá na těžké frakce, které definitivně ucpou průchody karburátoru;
  • po vypuštění paliva nechte vyžínač běžet na volnoběh, dokud se nezastaví, což pomůže odstranit zbytky řezné kapaliny.

Před zimním uskladněním proveďte následující kroky:

  • sekačku kompletně rozeberte a všechny díly omyjte a očistěte, jak jen můžete;
  • Zkontrolujte, zda díly nejsou poškozené, a v případě potřeby opravte případné nesouososti, trhliny, ohnutí nebo jiné závady;
  • Nástroj není vhodný pro domácí ani profesionální použití;
  • můžete motor částečně rozebrat, propláchnout, pročistit a promazat všechny pohyblivé části;
  • k promazání pístní tyče vyšroubujte zapalovací svíčku, pomocí startéru vysuňte píst do mrtvého bodu, nalijte trochu oleje do otvoru pro zapalovací svíčku a několikrát otočte klikovým hřídelem;
  • pokud sekačku neskladujete uvnitř, přikryjte motor naolejovanými hadry.

Pamatujte si, že pokud budete pečlivě dodržovat pravidla, můžete na několik sezón zapomenout na špatný start sekačky.

žádná, jiskra, benzínovém, vyžínači