Řezání ryb s ručními nástroji pro zpracování dřeva. Tabulka na lano

Jednoduché kroky k výrobě krásných rukou

Joshua Farnsworth | Aktualizováno 15. března 2022

Jednoduché kroky k výrobě krásných rukou

Joshua Farnsworth | Aktualizováno 15. března 2022

Obsah | Ručně řezání rybí

 • Úvod
 • Nástroje používané pro trubice
 • Krok 1: Označte základní linie
 • Krok 2: Rozložení ocasu
 • Krok 3: Uviděl ocasy s pilou na rybinu
 • Krok 4: Odstraňte ocasní odpad pomocí copingové pily a sekáče
 • Krok 5: Rozložení kolíků
 • Krok 6: Viděl kolíky s pilou
 • Krok 7: Odstraňte odpadní odpad s pilou a dlátem
 • Krok 8: Namontujte desku PIN a ocasní desku dohromady
 • Závěr
 • Zanechte komentář nebo položte otázku?

Ve výše uvedeném článku o videu vám ukážu svou jednoduchou metodu 8 kroků pro řezání rybníků s ručními nástroji s dřevo zpracováním dřeva. Toto je lekce na rybaříčku, kterou učím svým studentům dřeva ve své škole. Většina studentů, kteří se ručně potýkali s řezáním rybížů, našla velký úspěch s touto podrobnou, přesto zjednodušenou rybí metodou rukou. A níže je zkrácená verze videa pro ty, kteří chtějí jen rychlý návod:

Úvod: Snadné řezání ryb ručně

V mém posledním videu a článku jsem ručně porovnával řezání ryt. V tomto videu jsem slíbil, že budu dále sdílet video tutoriál o řezání rytířů s ručními nástroji s dřevo zpracováním. Pro mě jsou ručně řezané rybinové klouby jedním z nejuspokojivějších dřevozpracujících úkolů a vyrábějí jeden z nejkrásnějších dřevařských kloubů.

Naučte se vytvářet židle stolů

V tomto videu tedy uvidíte moji metodu, která ručně zjednodušuje řezání rytířů pro mé studenty. A jen tak, abys věděl, ne všechny tyto kroky jsou naprosto nezbytné pro řezání rytířů, takže se necítíte ohromeni. Pokud jste viděli mé video s rukou na ruce s Frankem Klauszem, pak víte, že mnoho z těchto kroků není naprosto nutné. Rybiny mohou být řezány mnohem rychleji, s méně kroky. Ale pro začátečníky jsem zjistil, že tyto kroky vám pomohou naučit se být přesnější a jednotnější s řezáním rybiny. A jakmile zvládnete tuto metodu, můžete zrychlit a odstoupit od strukturovaného procesu rytmu rukou a více pocitem, stejně jako Frank!

Části rybinového kloubu

Takže než začnu, dovolte mi, abych vám jen ukázal hotový ručně řezaný rybinový kloub, takže nejste zmatení. Horní polovina rybníka má ocas. Ocasy jsou vzor pro kolíku. Kolíky na interiéru se jednoduše nazývají „kolíky“, ale kolíky na vnějších okrajích se nazývají „poloviční kolíky“. Kloub pro rybinu je velmi silný a atraktivní dřevěný kloub, který pevně drží dvě desky.

Ruční nástroje pro dřevo zpracování používané pro řezání!

Nástroje, které používám pro řezání rybníků, jsou pila na rybinovou pilu, pila na křížení, pila na zvládání, několik dřevěných dlát, značkovací měřidlo, kombinovaný čtverec, zkosený čtverec, pár děličů, značkový nůž, a Mallet Joiner a tužka. Níže naleznete seznam konkrétních nástrojů, které používám v tomto videu.

 • Cosman Dovetail viděl crosscut Saw: https: // bit.ly/3vemonh
 • Zvládání pily: https: // amzn.do/2nzshse
 • Set dláta: https: // amzn.do/3od5dvj
 • Měřidlo značení mosazného kola: https: // amzn.do/3egnMru
 • 6-palcový kombinovaný čtverec: https: // amzn.do/2wbzvnr
 • Vintage posuvný zkosený čtverec: https: // eBay.US/7BVOEF
 • Děliče: https: // amzn.do/3Vyrefs
 • Označení nožů: https: // lddy.ne/uatv
 • Malleta Joinera:
 • Jemný tip tužka: https: // amzn.do/3fxfva4

Dobře, začněme ručně řezáním!!

Krok 1: Označte základní linky

První věc, kterou dělám při řezání ryb ručně. Nastavil jsem řezačku značení, aby jen stěží visel přes okraj desky.

To umožní ocasu a špendlíků mého spoji mého rybiny trochu vyčnívat, takže nemusím celou desku handsplanovat:

Potom označuji všechny konce desek:

Jen se ujistěte, že všechny vaše desky jsou čtvercové, aby vaše linky rozvržení byly přesné. V mém dalším článku o videu vám ukážu svou metodu pro squaring desky pomocí elektrického nářadí. Přihlaste se zde, abyste mohli být upozorněni, když vydám tento video článek.

Ye Olde Beeswax Wood Finish for Furniture

Užijte svůj nábytek hedvábně hladkou pomocí našeho historického včelího vosku dřeva!

Již jsem zveřejnil video článek o tom, jak se čtverčím řezivem s ručními nástroji, které najdete zde.

Také používám tužku s jemnou špičkou, abych ztmavl své linie řezného měřidla, abych je viděl lépe:

Krok 2: Rozložení ocasu rybinového kloubu

Dále vložím jednu ze svých desek do svého pracovního potíže, abych rozložil ocasy.

Neexistuje žádné pravidlo, jak daleko měřit vaše poloviny, ale jednou snadnou metodou je oční bulva polovina tloušťky vaší desky s kombinovaným čtvercem nebo děliči a z každého konce desky vytvoří značku klíště.

Pak použiji čtverec pro označení řádku na každé značce klíště. Pak používám pár děličů k rovnoměrnému rozložení ocasu.

V tomto případě se snažím upravit děliče, dokud nebudu moci podniknout dva kroky mezi řádky, protože chci dva ocasy. A jakle daleko za linií, kterou jdu, je velikost mého špendlíku.

Ye Olde Beeswax Cutting Board Wood lžíce

Chraňte své dřevěné lžíce, misky a řezací desky pomocí našeho historického včelího vosku!

Zatlačím děliče do dřeva z obou linií.

Tato metoda pro stanovení ocasů rozhodně není nutná. Umístění můžete jen očí. Tato metoda však umožňuje mé důsledně rozmístěné ocasy, zejména pokud máte více než dva nebo tři ocasy. Pokud se chcete dozvědět více, můžete sledovat mé podrobné video o tomto metodě rozložení ocasů na kloubu na rybinu:

Pak znovu vezmu čtverec a nakreslím čáry přes každý ze dvou dělizových bodů:

Nyní vezmu klouzavý zkosený čtverec, abych rozšířil úhlové čáry. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemusí být úhel konkrétním číslem. Použijte úhel, který vám vypadá dobře, a není příliš vertikální nebo příliš úhlový.

Opět používám jemnou tužku k nakreslení těchto řádků, aby moje řezání mohlo být přesnější. A pokud můj náměstí visí příliš přes okraj desky, otočím to, takže bude mít více podpory. A dělám malou značku, když náměstí zakrývá můj pohled na horní část desky. Potom označuji svůj odpad, takže jsem do ocasu náhodou neviděl.

řezání, ručními, nástroji, zpracování

A pokud jste začátečník, doporučil bych, abyste tyto řádky také rozšířili na zadní straně desky. Pomůže vám to udělat přesnější řez pily.

Naučte se stavět vlastní ruční pilu!

V této tříhodinové třídě se naučíte, jak si vytvořit vlastní ruční pilu kenyon ve stylu. K dispozici v HD streamování, stahování a DVD.

Krok 3: Uviděl ocasy s pilou na rybinu

Předtím, než jsem uvedl ocasy pomocí pily na rybinu, doporučuji, abyste si zkontrolovali moje video o řezání přesné s pražnou pilou:

Výše uvedené video usnadní ručně řezání rytmů Slibuji! První věc, kterou dělám, je použít svou pražnici, aby se řezala v oblasti odpadu, a přímo vedle linky. Snažím se opustit jen tužku a už ne.

řezání, ručními, nástroji, zpracování

Ale pokud máte těžko řezání hned vedle linky tužky, pak jen trochu nakrájejte do odpadu. V budoucím kroku můžete použít sekáč, abyste se dostali přímo na linku. Bude to trvat déle, ale může vám tento krok usnadnit. Opravdu nezáleží na tom, které řádky se nejdříve snížíte, ale je pro mě snazší řezat čáry, které mají nejprve stejný úhel, takže moje svalová paměť bude přesnější. Jen buďte opatrní, abyste sledovali své linky po celou dobu, včetně vaší základní linie.

Mám pravou ruku, takže je pro mě trochu nepříjemnější snížit úhly, kde musím otočit zápěstí doleva, ale svalová paměť se brzy nakopává a je to snazší.

Zde můžete vidět, jak je moje řez pila přímo proti řádkům, ale nechal jsem linky a už ne:

DVD pro dřevo a digitální videa

Projděte si naše tradiční třídy videa z dřeva dostupných v HD streamování / stahování a na DVD.

Krok 4: Odstraňte ocasní odpad

Teď chytím copingovou pilu, abych vystřihl odpadní dřevo. Přináším čepel Saw asi v polovině kloubu a pak začnu řešit v Kerf.

Když jsem viděl, pomalu otočím pilu dovnitř k odpadu. Měl jsem dole blízko k základní linii, ale já jsem opatrný, abych nezasáhl základní linii. To lze také provést pomocí sekáče, ale zjistil jsem, že metoda copingové pily je rychlejší.

Abych odřízl odpad půl kolíku, nejprve jsem zařadil dlát do linie značení, s zkosením směrem k odpadu.

Trochu tvrdě tlačím, nebo si vezmu pár světelných kohoutků na sekáč s paličkou. Pak otočím sekáč pod úhlem a vystřihnu trochu, jako je tento:

Tento malý zářez usnadní mi sledování ruky a neřezán do ramene:

Poté použiji zadní pilu s průřezovým zubům, abych odřízl odpadní část:

Pokud máte jen rybinovou pilu s Rip zuby, je to v pořádku, protože zuby jsou tak malé, takže si nevšimnete velkého rozdílu. A odřízněte odpad z obou stran:

Nyní používám dlát k vyčištění ocasu. Ujišťuji se, že dláta je o něco užší než základna mých ocasů:

Zatím se neříznu až na základní linii, jinak to bude tlačit veškerý odpad kolem mé základní linie. Snažím se odstranit asi polovinu odpadu:

A pak pokud je to možné, snažím se znovu odstranit polovinu odpadu. Jakmile zbývající odpad bude poměrně malý, pak odhodím škálu přímo do linie značení:

Beru pár světelných kohoutků a pak naklostím dláto v mírném úhlu a pomocí dřevěné paličky narazíte na asi v polovině desky přes desku. Tento úhel „podříznutí“ vytvoří mírné údolí, takže nemám plýtvání v cestě, když se spojím do kloubu dohromady.

Poté opakuji stejný proces na druhé straně desky. Opět umístím dlát na polovinu cesty odpadu a používám paličku k nasekání asi v polovině tloušťky desky. Pak, pokud dokážu znovu odstranit polovinu odpadu, udělám to. Pokud ne, pak dám sekáč přímo do základní linie. A znovu, naklonění sekáče v mírném úhlu, nasekávám dolů, abych šel na půli cesty do desky.

Pak používám dlát k vyčištění gunk ve kloubu. Můžete vidět mírné údolí, které jsem vytvořil, když jsem podřízl sekáčkem.

Pokud jste odřízli dále od linie tužky, než jsem tady, pak je nyní vhodný čas použít dlát k odstranění dřeva až na linii. Jen se ujistěte, že necháváte linii tužky, a už ne.

Postavte svůj vysněný pracovní stůl

Kupte si naše 7hodinové video sestavení pracovního stolu na DVD nebo ke stažení!

Krok 5: Rozložení kolíků

Nyní, když je moje koncová deska hotová, sleduji vzorec na kolíku. Abych to usnadnil, vezmu si ruční letadlo nebo paličku a použiji ji k nastavení výšky mé desky, zatímco ji zabezpečím ve svěráku.

Snažím se přimět desku, aby byla splachovaná s rukou. Pak přesunu rukou dozadu, abych podpořil ocasnou desku.

Nyní pro skvělý malý trik. Chytil jsem baterku a nastavil ji pod kloubem. A chytím něco jako čtvercový nebo sekáč, abych spojil obě desky dohromady. Také přesunu tailskou desku tam a zpět, dokud stále nevidím světlo mezi oběma deskami, ale ne přímým světlem. Jen neprůhledné světlo dřevěnými vlákny.

Jakmile jsou desky seřazeny, používám ostrý a tenký značkový nůž ke sledování ocasů na koncové zrno desky pinů. Spíše než tvrdě tlačit dolů, vezmu několik světelných průchodů s nožem, takže to neskočí kolem. Kvalita fit vašeho kloubu opravdu závisí na tom, jak jste v tomto kroku opatrní.

Zde vidíte, proč je dobré mít tenký značkový nůž, zvláště pokud chcete, jako je tento. Obvykle mám své studenty, kteří začínají s širšími kolíky, protože je trochu náročné dostat nože do úzkého slotu pro pin.

Tradiční dřevozpracující obchod

Podívejte se na naše nástroje, videa, plány, oblečení a !

Poté, co odstraním svoji ocasní desku, je trochu těžké vidět linie nože. A také sledují mírné nedokonalosti mých ocasů. Takže k prohloubení těchto řádků používám širší sekáč.

A jako dříve jsem vložil zkosení do oblasti odpadu. Jinak mi zkosení zabrání v tom, abych získal rovné kolíky. Jsem opatrný, abych se příliš tvrdě netlačil, protože deska se může při tom snadno rozdělit.

Potom, aby moje linie ještě více zviditelnily, používám tužku s jemnou špičkou k ztmavnutí těchto škálových linií. A samozřejmě také označuji svůj odpad. Ale zatraceně se ujistěte, že odpad označíte na správných místech, protože občas dostanu studenta, který to znamená špatně, a viděli špatnou část kloubu.

Beru čtverec a natáhnu čáry přímo dolů po tváři desky:

A stejně jako dříve mohou noví studenti rozšířit tyto řádky na obou stranách desky, aby jim pomohli při přesnějším řezání přesnějších.

Dřevoobráběcí trička a oblečení

Procházejte naše tradiční dřevozpracující oblečení, abyste předvedli své skvělé koníčky!

Krok 6: Viděl kolíky s pilou

Teď jsem znovu vyzvedl dovetail a viděl vedle tužkových linií, jako předtím. Teprve tentokrát se nekótuji pila v úhlu.

Jen jsem otočil pilu jiným způsobem a stříhal přímo dolů po desce. Ale pokud sledujete své rozvržení a řezáte hned vedle nich, váš řez bude vypadat skvěle.

DVD pro dřevo a digitální videa

Projděte si naše tradiční třídy videa z dřeva dostupných v HD streamování / stahování a na DVD.

Krok 7: Odstraňte odpad

A jako předtím, než použiji copingovou pilu k odstranění odpadu z desky Pin. Tentokrát je však možné odstranit větší kousky.

A pamatujte, stejně jako dříve, jen se přiblížíte k základní linii, ale ne příliš blízko. A mohu otočit pilu a dostat poslední kousek z rohu.

Nyní se obracím k používání sekáče, abych nasekal zbývající odpad. Také začnu s deskou v této konfiguraci, což bude mít větší smysl za minutu:

A jako předtím, než se pokusím odstranit polovinu odpadu, dokud nebudu opravdu blízko základní linie. A znovu se mírně nakloním sekáče a provedu podříznutí asi na půli cesty přes desku:

Pak převrátím desku na druhou stranu, která vyžaduje další malý krok:

Dělám všechno stejně jako na první straně, ale tentokrát, když se dostanu na základní linii, vezmu si pár kohoutků se sekáčem a pak se nejen nakloním dlátu zpět, abych vytvořil podříznutí, ale také se nakládám dlát mírně na stranu, aby se zabránilo sekání do kolíků. Zpočátku je to trochu trapné, ale nakonec je to snazší.

Po dokončení sekání použiji menší dlát k vyčištění gunk uvnitř kloubu. Znovu se snažím odstranit veškeré dřevo až na linky tužky, ale snažím se nepřejít přes linky tužky.

A můžete také použít větší dlát k rozložení drsných stran kolíků a polovičních kolíků dolů na linky tužky:

Jen buďte opatrní, abyste nevyhodili zadní stranu:

Drahé drahé pily na rybinu.

Většina z vás bude vědět, že drtivá většina mých nástrojů je to, čemu bych říkal kvalitní nástroje „Workman Like“.

Mám několik moderních nóbl věcí, ale nejsou v každodenním používání. Není to nic proti nim, ale moji staří přátelé jsou jako pohodlné staré pracovní boty. Pustili trochu vody, ale já se jen vyhýbám hlubokým kaluží.

Můj nejdražší denní uživatel by mohl být váš asi třicet pět lihovin. A to je můj Stanley ne. 5.

Drahý bude pro nás všechny znamenat jinou věc, ale to, co tady myslím, je, že byste měli přidělit dobrý kus rozpočtu na nástroj, abyste získali slušnou pilu pro vaše truhlářství. Můj je od PAX, ale je k dispozici mnoho značek.

Z toho však existuje jedna výjimka, a to je moje prapanice. Je to můj jeden nástroj, kde se opravdu zjistíte, že se počítá kvalita.

Pokud jste sledovali můj naff rant druhý den, pak budete vědět, že spojuji řezání dobrých rytířů, s dobrým tempem (to je důležitý kousek) s dobrou pilou.

Takže jsem si myslel, že vám dám některé z mých myšlenek na koupi dobrého pytle.

Nákup vaší houbové pily. nový nebo starý?

Pokud nejste velmi zdatní pro nastavení a sdílení, pak stará pila na rybinu nebude mít žádnou laskavost. Náklady moudré, zdá se, že dobrá dobrá pila stojí blízko některých nových. Pokud vidíte pěkný na dohodu, kupte si jej. Ale nepoučujte se s tím.

Jakou velikost pro lano?

Nekupujte pro vaše rybíže. Jsou příliš malé.

Místo toho jděte s malou pilou v čeni nebo jatečně upraveném.

Ty budou stále přerušit vaše mrtvé malé klouby, ale budou mnohem, mnohem všestrannější. Zvláště pokud budete spojit spoustu jatečně upravených trávení. Také to sníží vaše malé čepice a ramena.

I když budete používat svou pilu většinou pro běh zásuvky zásuvky. Pomůže vám také vidět náměstí.

Jděte kolem značky 10 ″ (250 mm). Možná o něco déle, pokud pracujete silnější věci. Důležité je, že nechodíte na jednu z těchto hlubokých řezacích pily. Takže mělčí hloubka desky, čím hezčí pila bude cítit.

Všestrannost toho umožňuje dát své peníze na jednu skvělou pilu, místo aby je rozdělily mezi několik. Navíc dobře zapadá do minimální sady nástrojů. Tato část je osobní, ale raději se starám o několik známých nástrojů, spíše než mít výběr mnoha.

Malá čeporová pila je všestranná a bude použita pro většinu vašich malých truhlářů.

Kolik zubů na vaší pile?

Jen proto, že vaše klouby chtějí být v pořádku, neznamená to, že na své pile potřebujete super jemné zuby. Ve skutečnosti naopak.

Jemné zuby, jako krátká délka, povedou k inakuraci. Rychle se také ucpávají a jsou bolestí v zadku.

Při 20 zubech na palec (TPI) moje pila PAX přišla s příliš mnoha zuby.

Znemožňuje přesné snížení. Takže jsem je podal přímo a nastavil to s asi 14 TPI.

Rozdíl byl ve dne i v noci a nenašel jsem další vidu, kterou raději používám (s výjimkou Skelton).

Zkuste si vybrat pilu z krabice, která nemá více než 15 TPI. Pokud pracujete silnější nebo měkčí lesy, jděte o něco méně.

Potřebujete roztržení, křížový řez nebo obojí?

Zuby zkřížené zuby považuji za ztrátu času na něco jiného než velmi hrubé pily. Přicházejí užitečně níže kolem 8 TPI.

Když se potýkáš, většina řezání je stejně roztrhána, a dokonce i pro ostatní věci jemnější zuby přetrvávají v pohodě. Pokud se obáváte, pak před řešením vytvořte linii nože.

RIP zuby lze úspěšně použít pro všechny průřezy ve vašem malém truhlářství. Líbí se mi jednoduchost péče o jednu pilu a brání to vašemu rozpočtu příliš tenkému šíření.

Tloušťka čepele pro vaši lovnou pilu.

Chcete pilu s pěkným tenkým talířem (což budou mít všechny dobré pily). Tenká čepel způsobuje velmi přesný pocit.

Vyvarujte se však na „super tenký Kerf“. Ty mohou být tak tenké, že pokud spěcháte pilu (a kdo ne), mají tendenci driftovat. Pokud si kupujete viděnou tun nebo jatečně upravenou dráhu.

Velkým faktorem pro konzervaře. A myslím správnou pilou. Nemám rád pražce, zvláště když se spojíte v plné tloušťce. To je další dobrý důvod, proč se vyhnout pily na rybinu a místo toho se rozhodnout pro malý čep. Pěkný a tenký, ale ne příliš tenký.

Další poznámka, a to je určitě osobní preference, jděte na pěknou těžkou pilu. Pila, která může pluh na své vlastní páře, je vždy přesnější a mnohem méně náchylná k tomu, aby se skákací věc, když se pokoušíte spustit řez.

Každopádně je tu trochu jít tam. Jinduji další podrobnosti o jednotlivých prvcích jindy.

Mezitím si přečtěte své myšlenky na nejlepší rybinovou dlát.

Líbí se mi na odstranění odpadu na rybinu, takže ujistím se.

řezání, ručními, nástroji, zpracování

Některé poznámky o našich radách nákupu nástrojů:

Často to slyšíme. Poskytuji několik myšlenek na nástroje nákupu a dává to omluvu pro lidi, kteří se nelíbí rady, aby skočili na věrné „ve věci tvůrců nástrojů“.

Moje myšlenky nejsou jediným řešením pro nákup dobré pytle, ale když poskytujeme poradenství v nástroji, chceme, abyste si byli jisti ze dvou věcí:

1) Řešení pro mě funguje. Používám pouze ruční nástroje a zaměřuji se na rychlost a přesnost. Moje sada nástrojů je minimální a pracuje, takže nástroj nemůže být naff, ani to nebude nóbl. Pokud to zní jako váš druh zpracování dřeva, pak doufám, že vám radu najdete užitečnou.

2) Rada je vždy nestranná. Nikdy jsme neměli žádné sponzorství ani platbu za nic, co jsme zveřejnili, a v budoucnu to neplánují. Uvedení toho znamená, že by bylo pro nás nezákonné dělat jakéhokoli jiného.

Které pily jsou nejlepší pro roztržení tlustých věcí? [VIDEO] Second Hand Sejters. ruční letadlo nákup tipy používané ruční nástroje. co stojí za to koupit starý?

O Richardu Maguire

Jako profesionální pracovník s rukou dřeva Richard našel ruční nástroje jako mnohem efektivnější řešení pro dílnu One Man. Richard provozuje „anglický dřevař“ jako online zdroj a vzdělávání videa pro ty, kteří hledají ruční přístup k budování jemného nábytku. Dozvíte se o Richardovi anglickém dřevaře.

Комментарии и мнения

Koupil jsem si můj před lety a nevzpomínám si, že nabízejí 15 TPI, bylo to teprve 20 TPI, a proto jsem odložil zuby. Je to skvělá pila, jsem potěšen, že nabízejí škálu zubů a je hezké slyšet, že s tím budete pokračovat!

Vaše rady ohledně té doby, kdy Tennon viděl, je skvělá, s výjimkou bez příkladu, většina z nich netuší, o čem mluvíš. Většina z nich zná ruční pilu nebo zadním pilu, ale nikdy neviděl dobrou tunnonovou vidu, zvláště tady v koloniích

Díky Jim, pokud jde o vzhled, bude jakákoli pila na čep. Většina značek nabízí výběr délky, typu zubů a TPI, takže byste měli být schopni vzít obecnou radu a úzce se spojit s vaší preferovanou značkou. Jméno moudré pily mohou být označovány jako pila na čep. Na zdraví, Richarde

Vlastně mám 2 vyhrazené pily na rybinové pily. gramercy nástroje (9 palců) a špatnou sekeru Stilleto (12 palců). Gramercy je a.018 na desce, nastaveno na 19 ppi; Špatná sekera má.015 na desce, nastaveno na 16 ppi. Opravdu uvažuji o nahrazení gramercy někdy další špatnou sekerou, silnější deskou a 15 ppi. zdá se, že funguje lépe a efektivněji.

Pěkný příspěvek a velmi dobře napsaný (alespoň pro úplného nováčka, jako jsem já). Zjistil jsem, že vaše příběhy jsou jednoduché a „objektově orientované“ bez další fantastické poezie. Jasné a jednoduché, vysvětlili výhody a nevýhody. Skutečné potěšení číst a skvělá, skvělá pomoc pro mě. Děkuji.

Ahoj! Skvělá rada! Uvažoval jsem mezi Veritasovou dovetail a jatečně upravenou pilou (RIP). Karcass Saw má 12 TPI, je to trochu příliš málo na rybiny? Milovat svou práci! dík!

Páni, vše, co potřebujeme, je další super high.end saw výrobce, který má Oogle Over (Skelton). Spousta liber pro ty ty, bude muset trochu počkat nebo zasáhnout loterii. Díky za tuto informaci o viděně, bude muset zkontrolovat mé čepy a zjistit, který z nich mohu spojovat.

Ahoj Richardu, začal jsem letos zpracovávat dřevo a když jsem se podíval na pily na prapaničních. Líbí se mi vzhled pily vyrobených v 18. století, takže to, co jsem udělal, bylo najít pár pila ve špatném tvaru a nechat si nahradit talíře a mám pily za asi 1/4 ceny Say A Nová špatná sekera Saw. The Dovetail, který jsem rád používal, je 12 ”s mosazem I Hill Pozdní Howel (3030 let) zpět za zády 10 GBP a téměř dokonalý Drabble a Sanderson Open Handle, která stojí 15 liber s novou deskou, je jako mít novou pila z 1830 let A s extra hmotností a délkou je pro žáka snadnější řez na lince. Petr

Ahoj Petere, kde jsi vzal talíře? Je to drahé? Většina pily, které vidím, má velmi špatné talíře/čepele. jejich nákup by byl hazard (na eBay se zdá, že i velmi chudé pily v těchto dnech přikazují hloupě). Bylo by hezké oživit jeden nebo dva zpět k životu, aniž byste museli strávit jmění.

Váš návrh na nákup nové pily nad starým pro začátečníky je zvuk. Rozhodl jsem se koupit krásně vypadající Tennon Saw a poté, co jsem strávil spoustu času pokusem o to nastavit. Budu to fungovat, ale raději bych se soustředil především na řezání kloubů, které nedostávají pilu v provozním stavu.

I boght a wenzlof dovetail viděl 16 ppi. Má hlubokou talíř pro pilu s rybinou a ořechovou rukojeť. Stále používám svou lež Nielsen Carcass Saw pro každý den!?) Můj Wenzlof je stejně lepší na tvrdých dřevech. Přesto se podívám na Skelton!

Souhlasím s vámi po celou dobu-zejména o RIP vs Cross-Cut; Dobře udržovaná 8-10 TPI Ripsaw se zkříží krásně. Mám pár jemných pilů, pravděpodobně pro rybiny, ale stěží je někdy vyzvedne. s výjimkou jednou za čas na chmurné malé lišty. Myslím, že mnozí z nás vlastní příliš mnoho pily; 85% mého řezání se provádí buď s 8 TPI 22 ″ roztržením, nebo 14 ″ Tyzac 12 TPI TANON, RIP také. Jediný křížový řez, který vlastním, je 26 ″ SJ 5 TPI pro těžkou skladem. Dvě nebo tři kvalitní pily jsou lepší nápad než šest menší kvality.

Díval jsem se na PAX 1776. Přicházejí s ořechovými úchyty, které se mi docela líbí. Přicházejí v 13 nebo 15 TPI. Byl bych zvědavý, co byste doporučil Richarda. Používám většinou borovice, ale také některé měkčí tvrdé dřevo, nic silnějšího než 1 ″.

děkuji za informace o pitvách! !! Vaše stránka je velmi informativní, takže díky za to. Na zdraví lesp

Používám starou 14 ″ Disston Tenon Saw, 12 TPI, podal RIP a nastavil v pořádku, abych udělal všechny své truhlářství, včetně rybiny. Líbí se mi extra hloubka na talíři, která mi také umožňuje používat pilu pro čepice, když je nerozdělím. Řezání jemných kloubů ve skutečnosti nesouvisí s velikostí pily, protože je to, jak dobře je naostřen a nastaven. Přestože i přes to, že ostření bylo moje nejslabší dovednost a přestože to bylo něco jiného než perfektního, funguje dobře. Pokud zuby nejsou všechny stejné velikosti nebo stejné, ale spojíte pilu a dostanete dobrou sadu, pravděpodobně budete v pořádku, i když několik zubů nepřijde až k spoji. Pokud si tedy někdo nemůže dovolit novou pilu, nenechte se odradit, zejména proto, že všechny tyto nové pily budou muset být naostřeny dříve než později. Pokud si můžete dovolit novou pilu, je to snadnější výchozí bod a pokud prodejce skutečně přináší ostrou pilu (není dané), pak se cítíte, jak by se správná pila měla cítit jako. Jednou z výhod 12 TPI je, že je snazší se naučit podat. Pro mě je charakteristickým znakem dobré pily, že se nereguloval ani se netýkal, když to začínáte na širším materiálu. Místo toho, po několika světlech peří, tření třídění, aby se vaše linie těstové řeky seřadila, jeden definitivní tlak a pila se kousla dovnitř a jeho linie je nastavena. Pokud to pila dokáže, a pokud se neklouzne v řezu nebo neudělám zubatý kerf, můžu s ním udělat spojení, pravděpodobně bez ohledu na velikost pily, šířku Kerf, tloušťku desky a všechny ostatní věci Čelíme. Pokud si můžete dovolit několik čeponových pily, skvělé. Budete se jim líbit. Pokud si můžete dovolit pouze jednu pilunovou pilu, nenechte se odkládat z zpracování dřeva.

Ahoj Johne, nejlepším způsobem by v tuto chvíli byl e.mail, pokud by to vyhovovalo? Richard@TheNglishwoodworker.com Cheers, Richard

Ahoj Richarde, děkuji za tento jednoduchý a jasný přístup k výběru psíkaně. Jako začátečník je to nejužitečnější pro mě a já se budu dívat na nabídky pro novou pilu, které jsou na mém dosahu. Skelton není :-). Myslím, že jsem pochopil, jak se pily s fanónem a rybinami liší/jsou umístěny jeden k druhému. Mám však doplňkovou otázku. Mezi rybinou, čepičkou, jatečně upraveným tělem a křídlem vše, co jsem doposud našel. Je ten předpoklad správný? Předem děkuji za Vaši pomoc. Na zdraví Lars

Nedávno jsem obdržel svůj PAX 1776 Small Tenon Saw (15 TPI), který jsem si koupil na základě doporučení Richarda. Po důkladném výzkumu jsem měl tři nebo čtyři hlavní kandidáty s velkým rozdílem v kvalitě nebo ceně a skončil jsem objednávkou PAX. Nová verze s ořechy je krásný nástroj, který funguje velmi dobře. Vřele doporučuji pro každého, kdo si vybral malou tunovou pilu.

Koupil jsem si a stará pila to naostřila.zklamaný koupil novou pilu drahou, ale rozdíl je ohromující. Problém.Nová pila dostane nudné to zkusit ostření.znovu zklamaný.Vraťte se na dobrou japonskou pilu.Ale Kerf, aby ztenčil pro zvládání pily.je třeba zvládnout ostření

Ahoj Davide, po zaostření pily zkuste položit na zub malé sekundární zkosení, posilujte špičku od zlomeniny. Byl to tip, který jsem se naučil od jiného mistra dřeva a způsobil, že moje pila zůstala ostrá déle. Použil soubor jemného diamantu, který vytvořil Eze-Lap.

Ahoj Richarde. Děkujeme moc za to, že jste znovu změnili paxovou pilu, a těsně před Vánoci ? Takže to šlo na seznam vrcholu mého! A velký muž mě nezklamal. Nyní jsem hrdým majitelem z roku 1776 Traino. Budu upřímný, nemůžu se na to přestat dívat. je to tak dobré a ručně postavené v této zemi, co víc chce. Doufejme, že letos budu moci začít na pracovní lavičce, takže vše nejlepší pro vás a Helen a pokračujte v dobré práci, která videa jsou opravdu úžasná ! Zkopíroval jsem odkaz na video, které ukazuje, že pily a plány byly vytvořeny užijte si všechny https: // youtu.be/niw5e8vyapo

Řešení pro mě bylo vždy trochu záhadou, ale sledování vás práce a čtení tohoto článku mi ukázalo, jak přistupovat k řezání. Zde jsou moje základní 2 pravidla, které nyní sleduji s náboženským zápalem: 1. Viděl vždy v odpadu. 2. Vyčistěte to letadlem, sekáčkem, mluvčím nebo kombinací těchto nástrojů. Nejde o to, že pila spíše čištění.

Dobrý blog Richard, bohužel jsem to udělal, ale starý malý jatečně upravená těla viděl před časem. Záměrem bylo naučit se (jít na to) ostření. Má však zlomený zub. Musím všechno podat na úroveň přestávky? To se bude téměř zbavit všech zubů existuje jiná cesta? Jakákoli rada byla oceněna. Na zdraví e

Ahoj! Jsem na tomhle pozdě. Nyní si kupuji pilu pro svou truhlářskou práci a sledoval jsem, jak se věšujeme v řečníku Veritas. Je to příliš hrubé? Saw Pax by byla skvělá, ale cena je téměř dvojnásobná. dík!

Ruční nářadí

Tato pila, známá v Japonsku jako Dozuki nebo Sun Child, je ideální pro podrobné řezy, jako je řezání přesných rysů, oříznutí, obecné řezivo a tvrdý plast s jeho roztržením/křížovým výřezem. Čepel má 19 zubů na palec s špičkou ztuhnou na HV900-1200. Stříká se tradičním japonským tahem. Každý zub je impulsován tvrzený, aby zajistil konzistentní a dlouhotrvající hranou. Doporučuje se pro řezy rybinů v materiálu 3/4 „nebo méně čepel je vyměnitelná několika zatáčkami palec. Má pohodlnou tradiční ratanovou rukojeť paulownie.

 • Doporučeno pro řezání: Přesné rybiny, čepice, obecné řezivo, tvrdý plast
 • TPI: 19
 • Délka čepele: 9-1/2 „
 • Celková délka: 21 „
 • Tloušťka čepele: 0.3 mm

Obyvatelé Kalifornie: Varování: rakovina a reprodukční újma. www.P65warnings.ca.Gov.

Tatebiki Dovetail Saw (Dozuki Nokogirl) od Gyokucho

Účel navržený jako lahota /obecná řeziva pro Rip /Crosscut, Gyokucho Tatebiki Noko je rychlý a hladký, krásně se prořezává pod vlastní váhou a je také velmi snadné udržovat on-line line. Tenký (0.3 mm) Čepel odstraňuje velmi málo materiálu a zanechává čistý povrch pro maximální sílu kloubu. Čepel má 16 zubů na palec s špičkou ztuhnou na HV900-1200. Stříká se tradičním japonským tahem. Každý zub je impulsován tvrzený, aby zajistil konzistentní a dlouhotrvající hranou. Čepel je vyměnitelná několika zatáčkami palec. Má pohodlnou tradiční ratanovou rukojeť Paulownie.

Obyvatelé Kalifornie: Varování: rakovina a reprodukční újma. www.P65warnings.ca.Gov.

Splňovací pila s dvojitým okrajem (Kugihiki Nokogirl) od Gyokucho

Splachované řezací pily jsou jemné přesné nástroje pro řezání zástrček, hmoždinek, dřevěných nehtů a fonů propláchnutí s okolním povrchem. Tato kompaktní japonská dvojitá hrana pila s jemnými rozestupy zubů a extra tenká čepel je první volbou pro nejlepší řezy v těsných prostorech. Slim Blade zaručuje minimální řezací odpad a kvůli nesetmu osuk. Čepel je tvrzena na HV900-1200 a extrémně flexibilní, lehký tlak je vše, co je potřebné k tomu, aby čepel držel na obrobě a dosáhl skutečně splachovacího řezu.

Obyvatelé Kalifornie: Varování: rakovina a reprodukční újma. www.P65warnings.ca.Gov.

Obecný účel viděl (USABA) od Gyokucho

Kompaktní řada 180 mm je nové plemeno vysoce výkonných japonských pily: dostatečně kompaktní, aby se vešly do jakékoli nástrojové krabice. Délka čepele 180 mm je navržena pro použití v situacích v těsném prostoru a snadné skladování.Typ „Usuba“ je ideální pro obecné řezání dřeva, bambusu a má zakřivenou špičku. Má tuhou zadní desku pro řezání úžiny a může proříznout materiály na 1 3/8 „tlustý.

 • Doporučeno pro řezání: obecný účel, překližka, zakřivený špička
 • TPI: 16
 • Délka čepele: 7 „
 • Celková délka: 15-1/2 „
 • Tloušťka čepele:.3 mm

Obyvatelé Kalifornie: Varování: rakovina a reprodukční újma. www.P65warnings.ca.Gov.

Tatebiki Noko Dozuki-rip cut Saw (Dozuki Nokogirl) od Gyokucho

Dozuki Noko Giri jsou nejlepší řez jakéhokoli pily, ať už západních nebo japonců. Čepele jsou velmi tenké a mají přísnou spline kovového kovu k hornímu okraji, které pomáhají udržet pilu rovnou během používání. Pily Dozuki se používají pro nejkvalitnější řezy. Na všech tvrdých dřevo zanechají skleněnou hladkou povrch. Naše pily Gyokucho dozuki patří mezi nejlepší řezací pila.

 • Doporučeno pro řezání: Jowergery Saw, Fine Finish, Obecný účel
 • TPI: 19
 • Délka čepele: 9-1/2 „
 • Celková délka: 23-1/2 „
 • Tloušťka čepele:.3 mm

Obyvatelé Kalifornie: Varování: rakovina a reprodukční újma. www.P65warnings.CA.Gov.

Seiun Saku Komame Double Edge Saw (Ryoba Saw) od Gyokucho

Seaun Komame SAW se svými dvěma různými vzory zubů zajišťuje optimální řezné výkon nejen křížové řezání, ale také podél obilí, což z něj činí nejvšestrannější pilu pro tesařství a truhlářství. Silnější čepel pily umožňuje kontrolu bez podrostu, a tak se řezy jakékoli hloubky spláchne na povrch. Protože zuby se stávají postupně jemnějšími od špičky do Tang, je snadné spustit řez a je nutná méně síly, jak postupuje mrtvice.Obzvláště jemné průřezové zuby TPI této univerzální pily umožňují extrémně čisté řezy přes obilí, 10 TPI RIP zuby jsou navrženy pro dobrý řezací výkon podél obilí.

Obyvatelé Kalifornie: Varování: rakovina a reprodukční újma. www.P65warnings.CA.Gov.

Obecný účel viděl (Atsuba) od Gyokucho

Kompaktní řada 180 mm je nové plemeno vysoce výkonných japonských pily: dostatečně kompaktní, aby se vešly do jakékoli nástrojové krabice. Japonská Eva manipulovaná, vzorec 293 Atsuba Pull Saw z Gyokucho. Toto je profesionální kvalita pila s vyměnitelnou čepelí. Čepel má krátkou výztuhu, která umožňuje neomezenou hloubku řezaného a zakřiveného předního okraje předních zubů, aby se začaly propíchnout v překližcích panelech. Crosscut 17 TPI zubů na 1.5 mm hřiště z toho činí velmi nenaverzální pila v obchodě.

 • Doporučeno pro řezání: obecný účel, laminované řezivo, zakřivený špička
 • TPI: 17
 • Délka čepele: 7 „
 • Celková délka: 15-1/2 „
 • Tloušťka čepele:.5 mm

Obyvatelé Kalifornie: Varování: rakovina a reprodukční újma. www.P65warnings.CA.Gov.

Jak vyrobit spolky s prapatailem se stolní pilou

Dovednost pro nejschopnější řemeslníky, rybinové klouby jsou považovány za jeden z nejvíce výjimečných ručně řezaných kloubů ve světě zpracování dřeva.

Nejenže jsou rybinové klouby krásou, ale také nabízejí pevné a elegantní kondici pro kombinaci dvou kusů dřeva.

Pokud plánujete pracovat na dřevozpracujících projektech zahrnujících viditelné klouby, jako jsou truhly, krabice a zásuvky, je pravděpodobné.

Dnes vám ukážeme přesně, jak vyrobit spolky s lanovkou se stolní pilou. Budeme diskutovat o všem z historie rybinových kloubů a o tom, jak jsou postaveny, až k jejich různým typům a řešení problémů.

Takže se spojte a začněme!

Zřeknutí se odpovědnosti: Jako přidružená společnost Amazon získává tento web malou provizi za všechny kvalifikační nákupy.

Co jsou toatailské klouby?

Než budete moci pracovat na výrobě rybinových kloubů, musíte pochopit, co vlastně jsou. To vám pomůže lépe poznat cestu kolem rybinového kloubu, což usnadňuje konstrukci nebo dokonce opravit jeden, pokud narazíte na nějaké problémy.

Co je to tedy rybinový kloub? Jedná se o vzájemnou metodu truhlářství používané dřevaři nebo tesaři pro budování robustních vlastních dřevěných struktur, hlavně zásuvek.

Klouby rybiny vypadají do značné míry jako dva kusy propojených prstů, aby vytvořily odolné, pevné a dlouhodobé spojení.

Nevyžadují žádné mechanické upevňovací prvky, aby se držely pohromadě jako jiné techniky truhlářství, což je činí velmi přitažlivé pro ty, kteří dávají přednost tradičnímu řemeslnému zpracování.

Některé klouby v rybinách však mají moderní zvrat, kde se používají lepidla, aby se zabránilo oddělení kloubu v průběhu času.

Techniku ​​trubice Joinery lze vysledovat až do nejranějších dnů lidstva, která předchází písemnou historii.

Nábytek využívající rybinové klouby byl nalezen v hrobkách starověkých egyptských faraonů a čínských císařů.

Anatomie rybinového kloubu

Nyní, když máte základní představu o tom, jaké jsou klouby v rybích, je čas se blíže podívat na jejich anatomii. Kloub rybiny se skládá ze dvou částí: ocasů a kolíků.

Ocasy jsou rozšířené, trojúhelníkové projekce, které jsou prořízny tloušťkou jedné desky. Vypadají podobně jako ocas holubice, kde kloub získává jméno.

Kolíky jsou ten štíhlejší projekce, které jsou řezány podél zrnu opačné desky, aby se vešly mezi ocasy, a produkují kloub, který je nemožné oddělit alespoň jedním směrem.

Pokud do mixu přidáte nějaké lepidlo, nebude také nemožné rozložit se jiným směrem.

Ve světě zpracování dřeva je probíhající debata, o které by se měla nejprve snížit část, ale obecně je na preferenci dřevařů, protože zde není žádná „správná“ sekvence.

Výhody rybinových kloubů

Jak jsme již zmínili výše, rybinové klouby jsou docela robustní a odolné.

V důsledku toho je tesaři běžně používají k vytváření zásuvek, skříní, šperků, nábytku, rámování dřeva, konstrukce jatečně upravených těl a logů budov.

Klouby rybiny jsou zjevně nejsilnější ze všech kloubů, a proto jejich nejvýznamnější výhodou je, jak je propojený mechanismus velmi odolný vůči roztažení.

Tyto klouby mají značnou oblast lepení pro případ, že je potřeba více síly, a vypadají velmi atraktivní, že se často používají jako prohlášení o designu.

Přes můžete použít téměř jakékoli masivní dřevo k výrobě rybinových kloubů, včetně Aspenu, javoru, dubu, překližky, melaminu a olše.

Jakýkoli dřevař vysoce oceňuje poskytovanou flexibilitu.

Jaké jsou nástroje potřebné k přípravě kloubů?

Pozorování jeho truhlářství je snadný způsob, jak spatřit kvalitní kus nábytku.

Pokud jde o klouby na rybinu, potřebujete perfektní provedení, abyste se ujistili, že můžete získat všechny výhody těchto armatur podobných prstům.

Klíčovým faktorem při vytváření krásného rybinového kloubu je mít správnou sadu nástrojů. Dovolte nám, abychom vám představili nástroje potřebné k přípravě kloubů.

Nejlepší houpačka

Pro práce na rybinu je pila s zuby. Takové pily mají řezací okraje jejich zubů téměř kolmé na délku pily.

Zde vřele doporučujeme použít SUIZAN JAPONSKÝ RYOBA PALL SAW.

 • Japonský styl Pull Saw: Tento produkt je „pila.„Většina lidí je zvyklá na evropské pily, nazývané„ Push Picks “, které prochází tlačným pohybem. Na druhou stranu, japonské pily řezaly materiály tažením a nazývají se „tažné pily.„Ve srovnání s„ push pily “má tento japonský produkt lehčí, vyžaduje méně energie a má za následek čistší hranu.
 • Japonská ocel: Všechny japonské pily Suizan se skládají z nejvyšší kvality japonské oceli. Vysoce kvalitní ocel způsobuje ostré řezy břitvy.
 • Vyrobeno v Japonsku: Všechny výrobky Suizan jsou vyráběny v Japonsku japonskými mistrovskými řemeslníky. Celý proces výroby těchto nástrojů je dokončen v jednom z japonských měst známý pro svou tradici výroby řemesel s historií více než 100 let.
 • Diverzifikujte svůj dřevozpracující život: Bez ohledu na to, zda jste pánem nebo začátečníkem, používání tradičních japonských pily vám dává zbrusu nový zážitek a umožní vám vytvořit širší škálu dřevozpracujících produktů, čímž změníte svůj život!
 • Pro roztržení křížového řezu, délka čepele: 7 ″ (180 mm), tloušťka čepele: 0.02 ″ (0.5 mm), TPI: 19 (1.35 mm), šířka Kerf: 0.03 ″ (0.8 mm), celková délka: 16 ″ (41 cm)

Na rozdíl od evropských pily, které prořízly dřevo pomocí tlačení (takže se nazývají push pily), japonské pily, jako je tento, řezaly dřevo tažením, označované jako tah pily.

Tahová akce má za následek mnohem čistší a přesnější hrany, což je nezbytné pro vytvoření vysoce kvalitního rybinového kloubu.

Kromě výroby čistších linií je tato pila v japonském stylu také lehčí.

Vyžaduje to menší úsilí, aby s ním pracovalo, což vám ušetří cennou energii, na kterou se můžete soustředit na zdokonalení postupu.

Také se nám opravdu líbí materiál japonské pily Suizan. V Japonsku je vlastně vyroben mistrovskými řemeslníky s využitím nejvyšší japonské oceli, která je odolná, odolná a oh-tak ostrý!

Ve srovnání s konvenčními pilami v západním stylu je tato pila mnohem snazší používat, a to i pro začátečníky.

Dláta

Na vašem seznamu nakupování nástrojů pro společný nástroj by samozřejmě měla být sada dláta a paličky.

Můžete pracovat s tradičními míčí palička nebo jít na malou 14-uncovou mosaznou paličku, abyste dodali silný úder.

Můžete se také rozhodnout pro základní sekáč nastavenou ve velikostech ¼, ⅜, ½ a ¾ palce, které se určitě hodí během vašich dřevařských projektů.

Při rozhodování o menších sekáčkách se vyhněte těm s vysokými čtvercovými stranami, protože se rozřezávají do ocasu, zatímco vyčistíte hobliny mezi nimi.

Takže prosím věnujte pozornost stranám vašich dláta, chcete, aby vyčistili ocasy při řezu.

Japonský dlát se stranami zkosený při 12 až 15 stupních je vynikající volbou pro výrobu spojů.

Západní sekáč s tenkou čtvercovou zemí pod primární boční zkosení může také fungovat dobře.

Nože

Budete potřebovat nože, abyste vytvořili kolíky z ocasů, takže jistě pochopíte, proč jsou tyto nástroje velmi důležité.

Mnoho dřevařů rád používá tenký nože s jednou kondicí (například nůž V-point), takže neváhejte také pracovat s jedním.

markery

Nakonec budete potřebovat vyhrazené značky. čtyři z nich.

Jistě, můžete pro označení ocasu použít posuvný zkompování, ale je to mnohem méně přesné a objemnější než jednoduše použití značek určených pro tuto práci.

Budete potřebovat značky s poměry svahu 1: 5, 1: 6, 1: 7 a 1: 8, abyste mohli vyrobit čtvercový a svahový linie přes konec a stranu desky současně.

K odříznutí základních linií křížových zrcáků budete také potřebovat značkový rozchod.

Můžete použít měřič nože kola nebo japonský model, ale nikdy nepoužívejte jednobodový značka. Nechcete skončit s fuzzy, roztrhanými liniemi, ano?

Jak se vyrábějí rybinové klouby?

Jakmile budete mít připravené všechny nástroje, je čas se dostat do podnikání. Zde je jednoduchý průvodce krok za krokem k zodpovězení otázky: „Jak se vyrábějí rybinové klouby?“

řezání, ručními, nástroji, zpracování
 • Rozhodněte se, která dřevěná deska bude ocas a který bude špendlíkem. To záleží na projektu, na kterém pracujete.
 • Změřte tloušťku kola pomocí měřiče značení.
 • S tloušťkou nastavenou z prstů použijte měřič značení k označení kolem zadní desky (na všech čtyřech stranách).
 • Určete počet a velikost ocasu a pokračujte ve označení a měření ocasu.
 • Použijte svou pilu s rybinou k oříznutí ocasu počínaje nahoře. Dávejte pozor, abyste se neřezali kolem linie, kterou jste označili měřidlem.
 • Odřízněte dřevo a nechte ocasy za sebou. Prořezávejte dřevo směrem k základně ocasů na každé straně pomocí vaší pily na rybinu.
 • Dlát podél značky tloušťky, abyste odstranili dřevo mezi ocasy. Vyvarujte se příliš velkého sekáče, asi čtyři nebo pět měkkých zásahů by mělo udělat trik.
 • Dlát pryč od přední části dřeva a odstraňuje malé kousky dřeva najednou. Střídavě mezi kroky 7 a 8, dokud nedosáhnete centra.
 • Jakmile se dostanete do centra, otočte desku a opakujte stejný proces od druhé strany. Neříkej až na druhou stranu dřeva, aby nedošlo k poškození.
 • Vyčistěte zadní desku vyhlazením jakýchkoli drsných okrajů pomocí souboru nebo brusného papíru.
 • Změřte tloušťku zadní desky pomocí měřiče značení a poté označte čtyři strany prdele stejně jako jste to udělali s tailboardem.
 • Zarovnejte desky, abyste změřili svůj prkno, a poté sledujte okraje zadní desky na konec prsu pomocí značkovacího nože.
 • Označte přímo na obou okrajích se značkami podél horní části prvku jako váš průvodce. Poté, řezajte, sekáč a vyčistěte dřevo, jak jste to dříve dělali ocasy.
 • Dejte své kousky dohromady!

Jaké jsou různé typy rybinových kloubů?

Existují různé typy rybinových kloubů, které můžete vytvořit v závislosti na funkci a designu projektu.

Obecně lze říci, že existuje pět typů rybinových kloubů: skrz, napůl slepé, posuvné, tajné zkosené a tajné dvojitě lapované. Následuje rozdělení každého typu.

Prostřednictvím rybinových kloubů

Toto je nejzákladnější technika výroby rybinového kloubu. Zde jsou dva kusy dřeva na jejich koncích spojen s propojením podobným prstem, což vám umožní vidět konečné zrno z obou desek.

Klouby skrz dovetail se obvykle používají pro spojení rohů krabic, rámů, skříní a konstrukce jatečně upravených těl.

Jsou také známé jako obyčejné rybinové klouby (nebo anglické rybinové klouby v konstrukci zásuvky).

Napůl slepé rybinové klouby

Také se nazývá jediný kol-kol-kol, napůl slepý rybinový kloub je do značné míry opakem a kloubu, protože kloubu můžete skrýt před front-end.

Jinými slovy, nevidíte koncové zrno na deskách, protože ocasy jsou umístěny v zásuvkách na koncích desky.

Nejběžnější aplikací napůl slepých kloubů je připevnění zásuvkových front na boky zásuvek.

Posuvné rybinové klouby

Posuvný rybinový rys je technika spojování dvou dřevěných desek v pravém úhlu, kde se protínají posunutím ocasu jedné desky do zásuvky, která není na konci druhé desky, ale spíše uprostřed.

Jinak známé jako francouzské rybinové klouby se klouzavé klouby používají k připevnění stran skříně k policám, boky k dno skříňům, stolní rámy k sousedním sekcím, police do vodorovných oddílů, strany skříně k předních kolejnic, boky do předních zásuvek, stejně jako krku a krk a také krk a krk a také krk a krk a také krk a krk a krk a krk a krk a krk a tělo na kytarách nebo houslích.

Tajné zkosené spoji v rybinách

Tento typ rybinového kloubu se nachází ve třídě nejvyšší práce a kabinetu.

Také označovaný jako plnohodnotný rybinový rybinový a plně slepý rybinový kloub, tajný zkosený rybinový kloub je zcela skrytý z vnějších i vnitřních rohů.

Vytváří se tím, že se vnější hrany setkávají v úhlu 45 stupňů a zároveň udržují rybiny skryté interně uvnitř kloubu.

Takový kloub se používá, když je vyžadována síla bez viditelného kloubu.

Tajné dvojité lapované rybinové klouby

Tento je podobný předchozímu tajnému spojování rybiny, kromě toho, že na jednom okraji kloubu můžete vidět část koncového zrna na jednom okraji kloubu.

Odstraňování problémů s rybinovými klouby

 • Pokud skončíte s menší mezerou, použijte k jeho vyplnění lepidlo, pak přidejte piliny, zatímco je stále mokré, aby si vytvořil vlastní dřevo.
 • Pokud skončíte s významnějšími mezerami, použijte dlát k odstranění některých kousků přebytečného dřeva na kola. Pokud ještě máte malou mezeru, použijte k jeho opravě metodu lepidla a piliny.
 • Pokud máte mezery různých šířk, použijte svou prasklinu a pečlivě prořízněte dřevo, aby praskliny poněkud dokonce.

Pak je naplňte lepidlem a hoblinami dřeva podobné tloušťky jako šířka mezery. Nechte to několik minut sedět, aby se hobliny mohly otočit a vyplnit mezery.

Jakmile uschněte, použijte nůž k rozřezání přebytečných hoblin a brusného papíru, abyste vyhladili věci.

Zabalit

Tam jdeš, vše, co potřebujete vědět o tom, jak dělat rybinové klouby.

Pamatujte, že výběr správného typu rybinových kloubů pro vaše projekty vám neumožňuje těžit pouze ze síly truhlářství, ale také zdůrazňuje úroveň vašich tesařských dovedností.