Historie kruhové pily. Přenosná kruhová pila

Historie kruhové pily

Dnes bychom chtěli zaplatit dobře vydělanou čest jednomu z nejdůležitějších vynálezů v našem odvětví (zejména jeho části zpracování řeziva): oběžní pila. Stejně jako mnoho produktů průmyslové revoluce je historie kruhové pily příběhem založeným na legendě stejně jako fakt. oba jsou stejně zajímavé.

Co je to kruhová pila?

Kruhová pila je dnes možná nejčastěji používaná, která se dnes používá v profesionálních stavebních projektech a na zlepšování kutilství. Tento energetický nástroj používá kulatou kovovou čepel lemovanou ostrými zuby k řezání materiálu, jako jsou dřevo, kovy, cementový blok, cihla, skleněné vlákno, plasty a břidlice.

Čepel v kruhové pile se točí kolem mechanicky, aby poskytla čistý řez materiálu, a může se namontovat na stůl nebo být použit v levé nebo pravé ruční zařízení. Různé čepele se používají k nejefektivnějšímu řezu různých typů materiálu.

Použití kruhové pily je rychlé a efektivní. Jednoduše upravte pilu pro správnou výšku a hloubku, zarovnejte ji na místo, kde chcete provést řez a zatlačte ji dostatečnou silou, abyste ji klouzali přes materiál, ale bez příliš tvrdého tlačení. Tato snadnost použití je to, co učinilo kruhovou pilu populární v mnoha aplikacích od svého vynálezu v 17. století.

Vynalézání kruhové pily: Krátká historie

Obecně se říká, že Samuel Miller získal v roce 1777 britský patent #1152 za ​​to, co je považováno za první stroj na kruhovou pilu. Někteří tvrdí, že znění v jeho patentu naznačuje, že samotná kruhová čepel byla do té doby běžně používána. to byl samotný řezaný stroj, který vynalezl Miller.

Stejně jako u mnoha vynálezů jsou účty rané historie kruhové pily protichůdné. Některé důkazy ukazují, že Gervinus z Německa postavil něco podobného v roce 1780, zatímco jiní tvrdí.

O chvíli později slyšíme o muži jménem Walter Taylor, který dodal královské námořnictvo vysoce kvalitními bloky do počátku 19. století. Taylor byl zodpovědný za různé patenty zaměřené na zpracování dřeva, i když žádný na samotném stroji. Historie však dokázala, že ve svých mlýnech použil čepele kruhové pily.

Stejně jako mnoho vynálezů té doby byl kruhová pila konceptem vyvinutým podobně a nezávisle v částech rozvojového světa. Všechny tyto příběhy o vzestupu Evropy kruhové pily se zdají zcela oddělené od jejího vzniku v Americe. nebo alespoň od amerických legend.

V u.S Konkrétněji na Harvardu, Massachusetts. Shaker Woman jménem Tabitha Babbitt se říká, že také vynalezla kruhovou pilu zcela ze své vlastní vůle a designu v roce 1810. Jak to má legenda, dostala nápad při sledování dvou třepačkových mužů bojujících s pilou v jámě. V té době se tyto pily mohly snížit pouze v jednom směru, čímž by se roztrhaly protokoly strašně únavný úkol.

Lumbermenové by plýtvali polovinou své energie a pohybovali si pilu tam a zpět, pouze řezali na přední úder. Babbitt si všiml neefektivnosti této metody a rozhodl se udělat pilu, která by ztrácela méně času a úsilí. Vytvořila zářezový cínový disk a napravila ho, aby se točila pomocí pedálového tlačení jejího rotujícího kola. S tímto jednoduchým vynálezem mohlo být dřevo řezáno zlomkem času a úsilí, které trvalo pomocí staré pily.

Její základní myšlenka byla použita k vytvoření mnohem většího zařízení pro použití v pile a kruh se rychle chytil jako nástroj pro zpracování dřeva, který je výběrem. Zatímco design Babbitt byl podobný Millerovi nebo Taylorovi, zdálo se, že její je mnohem větší a užitečnější ve větším měřítku. úpravy, které odlišovaly její design od zbytku.

Vliv točení

Spřádací kolo bylo časným strojem používaným k transformaci přírodních vláken do spinningové vlákna nebo příze. Byl složen z hnacího kola, stolu, šlapky a nohou a částí, které držely vlákna. Babbitt si všiml Weaver z obchodu, všiml si, že hnací kolo se otočilo nepřetržitým kruhovým pohybem a nemuselo být neustále resetováno jako neefektivní pila. Vyřezáváním kruhové čepele a připevněním k jejímu točícím se kola každý pohyb disku provedl řez.

Jako třepačka jí Babbittova náboženská víra zabránila v obdržení patentu. Zatímco členové náboženství byli široce obdivováni kvůli jejich vynalézavosti a tvrdé práci, věřili ve volně sdílení nápadů a nechali své vynálezy netestovány. Ale naštěstí si na ni historie pamatovala.

Při připojení ke stolu se kruhová pila působí podobně jako kolo na spřádaném kolečce a vzdává hold Babbittovu původnímu prototypu. Jak pila, tak její údajný předchůdce pracují v nepřetržitém kruhovém pohybu, aby přinesli konzistentní výsledky, aniž by museli zastavit a přemístit stroj.

Rané verze a evoluce

Stejně jako u rotujícího kola byly časné prototypy kruhového stolního pily poháněny šlapkou. čerpadla na podlaze, která byla tlačena pěšky, aby se pila roztočila. Pily během této doby nebyly mechanické, ani nebyly přenosné. Tyto rané modely tabulky kruhové pily byly používány v Americe po celých 18. století.

V roce 1922 byla prvním kruhovým pila připojeným k radiálnímu rameni vytvořena Raymond Dewalt, což umožnilo větší kontrolu nad hloubkou a směrem řezání než kdykoli předtím. Teprve v roce 1929 však vynálezce Art Emmons vytvořil první ruční kruhovou pilu.

Emmonsova helikální pohon představovala elektronický motor, který byl dostatečně lehký pro snadnou přenositelnost. Tento design se stal základem pro všechny přenosné kruhové pily používané dnes a zůstává nejpoužívanějším designem kruhové pily.

Od té doby se přenosné i stolní kruhové pily nadále vyvíjely v technologickém pokroku. Dnešní přenosné kruhové pily používají lehký univerzální motor, který může utéct buď AC nebo DC elektrický energie, zatímco stolní pily obvykle mají těžší indukční motor.

Byly přidány bezpečnostní pokroky, jako jsou prameny a kola podavače, aby se uživatelům zabránila uživatelům příliš blízko k čepeli. Některé pokročilé pily mohou dokonce cítit změnu v elektrickém proudu, když se ruka přiblíží k čepu a automaticky se vypne, takže tyto moderní pily bezpečnější než kdy jindy.

Kruhový viděl dnes

Od svého vynálezu byla kruhová pila použita v mnoha komerčních a osobních aplikacích. Malé kapesní pily lze použít pro projekty domácnosti nebo stavebnictví, zatímco větší verze stolního kruhového pily a čepele se mohou nakrájet s extrémní přesností v pilech, řezivě a zpracování dřeva. Mnoho nováčků i profesionálů si užívají kruhové pily pro její zvýšenou všestrannost, protože může snadno řezat jak dřevo, tak tvrdší materiály, jako je plast a kámen. Na dřevě se pila používá k překročení, roztržení a provedení úhlu.

Když The York Saw Works začala v roce 1906, naše zaměření zahrnovalo strojové nože, ale bylo to pilované čepele, které se ujaly vedení v popularitě. Dává to však smysl. Kromě historie průmyslové vynalézavosti Woodcrafts byla Pensylvánie na přelomu minulého století powerhouse dřeva. Ve skutečnosti to platilo o většině severovýchodních USA v té době. Bez nadšených očí a vynalézavých příspěvků lidí, jako je Samuel Miller nebo Tabitha Babbitt, kteří ví, kde bychom dnes byli?

Z vynálezu prvního stroje Millerova prvního kruhového pila a Legenda Babbittova točení kola na všestrannost Dewaltova radiálního připojení radiálních paží a Emmonsova ručního vynálezu má kruhová pila dlouhou a fascinující historii. Doufáme, že jsme vám dali větší uznání tohoto bohatého a všestranného nástroje.

Chcete.li se dozvědět více o historii kruhové pily, podívejte se na níže uvedené zdroje. Kontaktujte nás ještě dnes a objednejte si své kruhové čepele online!

Historie kruhové pily

Mighty Mite Sawmill Club есть на чтобы свзаться с Mighty Mite Sawmill Club, воййите существующий.

Mighty Mite Sawmill Club есть на чтобы свзаться с Mighty Mite Sawmill Club, воййите существующий.

Michael Baird Mighty Mite Sawmill Club

Je mocný roztoč stále vyrábí kruhové pily?

10 000,00

David Hertel Mighty Mite Sawmill Club

Snažím se upgradovat svůj mlýn a hledám pilu s mocným roztokem, buď 912 nebo 1212, s dieselovým motorem. Nehledat pásmovou pilu

Leif Kysar Mighty Mite Sawmill Club

Nejste si jisti, zda je v pořádku zveřejnit mlýny na prodej v této skupině, pokud ne, odstraňte příspěvek.

Můj otec nedávno prošel a já mám v držení jeho pily. Minulý týden jsme to spustili a rozřezávali několik protokolů. Běží skvěle a… ещё má některé další funkce ze základního modelu. Přidal k tomu několik funkcí automatického nastavení (nejistý na terminologii) CNC ish.

Spodní čepel je 24 „, horní čepel je 30“ Nemohl jsem na něm najít číslo modelu, ale sériové číslo je na fotografiích. Má hydraulické psi, hydraulické úpravy. Pokud jde o maximální délku, kolejnice prodlužují 31 ‚kolem přední části spodní čepele. Motor je nafta 4cyl John Deere s 356 hodinami. Neváhejte požádat o jakékoli konkrétní podrobnosti a udělám, co bude v mých silách, abych na ně odpověděl.

Také pokud mohu požádat skupinu o pomoc ohledně specifik toho, co bych potřeboval informovat potenciální kupce o mlýně, bylo by to velmi oceněno.

Mlýn se v současné době nachází ve Washingtonu.

Přenosná kruhová pila

Vytvářejte své sny o dřevě

Najděte náhradní díly a řezací nástroje

O logosolu

Logosol založil v roce 1989 Bengt-Olin Byström a společnost je stále ve vlastnictví rodina Byström v Härnösand ve Švédsku. Prodali jsme více než 30.000 pily a více než 10.000 planetorů a má více než 30 let zkušeností jako lídr na trhu ve zpracování dřeva. Máme každodenní kontakt se zákazníky po celém světě, kteří splňují své sny o dřevě.

Bezpečný nákup!

Zaručený bezpečný nákup! 2letá záruka a 60denní záruka vrácení peněz!

Neomezená podpora, pokud jde o znalosti produktu a používání produktů.

Tvrdě pracujeme na rychlém dodávkách. Většina objednávek je dodávána přímo z našeho skladu.

Zabezpečený elektronický obchod

Nakupujte v elektronickém obchodě na logosolu.nás. Váš nejbližší obchodní dům pro stroje a nástroje v rámci zpracování dřeva. Zde můžete vidět všechny kampaně a snadno naplánovat svůj nákup.

Chcete, abychom vám pomohli s vaší objednávkou? Zavolejte našim kvalifikovaným prodejcům; Zajišťujeme, že získáte správné vybavení!

Kontaktujte nás

Zavolejte nám

Se sídlem v Maine

Fox Forestry: 1 (207)667-6703

Se sídlem v Kalifornii

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a získejte nejnovější informace o našich zprávách, propagačních akcích a nabídkách prostřednictvím e.mailu.

Služby zákazníkům

Následuj nás

Daň z obratu bude vždy přidána na vrchol ceny.

Při objednávce online se vám vrátíme s náklady na přepravu po zadání vaší objednávky. Před odesláním objednávky budete mít šanci schválit nebo zamítnout částku přepravy.

Copyright © 1989. 2015 Logosol AB (hlavní čtvrti)

Fox Forestry (se sídlem v Maine) 1504 Happytown Orland, Maine 04472 | Telefon: 1 (207)667-6703 | Foxforestry@logosol.nás

BAILEY’s Online (se sídlem v Kalifornii) | 1210 Commerce Ave. Suite 8 Woodland, CA 9577 | Telefon: 1 (800)322-4539 | Baileys@logosol.nás

Logosol HQ Švédsko | Fiskaregatan 2 | SE-871 33 Harnosand | Švédsko | Telefon: 46 611 182 85 | info@logosol.nás

Snažíme se mít na našem webu správné informace. V případě, že je produkt uveden za nesprávnou cenu, má Logosol právo takové objednávky odmítnout. Prosím, řekněte nám, zda najdete chyby a my je opravíme co nejdříve.

Daň z obratu bude vždy přidána na vrchol ceny.

Při objednávce online se vám vrátíme s náklady na přepravu po zadání vaší objednávky. Před odesláním objednávky budete mít šanci schválit nebo zamítnout částku přepravy.

Copyright © 1989. 2015 Logosol AB (hlavní čtvrti)

Fox Forestry (se sídlem v Maine) 1504 Happytown Orland, Maine 04472 | Telefon: 1 (207)667-6703 | Foxforestry@logosol.nás

BAILEY’s Online (se sídlem v Kalifornii) | 1210 Commerce Ave. Suite 8 Woodland, CA 9577 | Telefon: 1 (800)322-4539 | Baileys@logosol.nás

Logosol HQ Švédsko | Fiskaregatan 2 | SE-871 33 Harnosand | Švédsko | Telefon: 46 611 182 85 | info@logosol.nás

Snažíme se mít na našem webu správné informace. V případě, že je produkt uveden za nesprávnou cenu, má Logosol právo takové objednávky odmítnout. Prosím, řekněte nám, zda najdete chyby a my je opravíme co nejdříve.

Toto je ukázková stránka zásad ochrany osobních údajů. Byl vytvořen automaticky a nenahrazuje ten, který potřebujete a poskytujte návštěvníkům obchodu. Nahraďte tento text správnými zásadami ochrany osobních údajů nahrazením sekce Zásady ochrany osobních údajů zákazníků v backendu.

Přenosné pily. Co byste si měli koupit?

Steve Nix je konzultant přírodních zdrojů a bývalý analytik Forest Resources ve státě Alabama. Je členem Společnosti amerických lesníků.

Přenosné výrobci pily se v dnešní ekonomice daří. Ve Spojených státech a Kanadě je zastoupeno a prodáno téměř 80 značek mlýnů. Komponenty a příslušenství vyrábí více než 200 společností. Pití. A lidé mají skutečný záliba pro řezání vlastních stromů nebo nalezení stromů zachránit a řezaní z nich.

Majitel dřeva, který chce vidět své vlastní řezivo pro osobní použití, si může koupit z velkého seznamu přenosných mlýnů. Lidé, kteří chtějí komerčně vidět, na částečný úvazek i na plný úvazek, kupují mlýny po tisících. Každý potenciální kupující má jedinečnou sadu specifikací, které určí, kolik je potřeba mlýna a jaký typ mlýna by měl být zakoupen. Tyto specifikace ovlivňují jak cenu, příslušenství, tak design pily.

Denní uživatelé potřebují jiný mlýn než osoba řezaná na částečný úvazek nebo ve svém soukromém lese. Mlýn, který poskytuje příjem, by měl mít jinou kvalitu s různými specifikacemi než víkendový mlýn používaný k vidění osobního řeziva. Pily jsou fyzicky náročné a měl by být zakoupen správný stroj, který dá určitou výhodu nevyhnutelnému stresu a namáhání stroje a uživatele.

Sestavili jsme seznam užitečných webů včetně prodejců pily, servisních společností a mnoho dalšího.

Co byste tedy měli hledat ve mlýně?

Co budeš řezat?

Před výběrem mlýna byste vždy měli určit velikost protokolu a produkt, který chcete snížit! Neshoda mlýna na protokol a/nebo produkty vám může způsobit velké zhoršení a může vás ukončit peníze a promarněné suroviny.

historie, kruhové, pily, přenosná

Průměr protokolu a délka průměrného stromu, který chcete použít. Mlýn určený pro velké protokoly prostě nemusí zvládnout malé protokoly tak, jak chcete. Náklady na větší mlýn mohou být více, než musíte zaplatit. Na druhou stranu může být příliš malý mlýn snadno poškozen velkými protokoly a ztratí váš čas i cenné dřevo. Neshodné mlýny mohou být také velmi nebezpečné.

Při výběru pily je třeba vzít v úvahu produkty a druhy stromů, které chcete snížit. Důležitost množství dřeva ztraceného na piliny (KERF) se zvyšuje s hodnotou dřeva, které chcete řezat. Motorové pily mají obecně kerf asi.40 palců; kruhové pily mají kerf, od kterého se řadí.20 až.30 palců; Bandmills má nejmenší Kerf mezi.06 až.12 palců.

Velikost provozu

Celková produkce mlýna by měla být hlavním určujícím faktorem pro druhy pily, kterou koupíte. Hobby Sawyer nepotřebuje mlýn, který je schopen produkovat 20 000 nohou na desce denně, sedm dní v týdnu.

Mlýn produkující příjmy musí mít schopnost výrobní kapacity a trvanlivost. Ve většině případů byste použili kruhovou pilu pro efektivitu výroby. Pásmové mlýny jsou „Kerf“ (ztráta dřeva na pilinu s každým průchodem) efektivní a vystřihne až o 20% více dřeva než kruhové pily. Všechny kromě nejdražších pásmových mlýnů jsou však pomalé výrobci a je třeba se vyhnout, pokud je důležitá výroba.

Musíte si pamatovat, že cena, kterou za mlýn zaplatíte, je v přímém poměru k výrobě mlýna. Většina přenosných výrobců pily je docela upřímná ohledně produkční reality svých mlýnů. Někteří výrobci vám poskytnou jména některých jejich zákazníků, s nimiž si můžete promluvit. Rozhodně musíte mluvit s ostatními uživateli!

Obecně platí, že čím levnější je mlýn, tím nižší je výroba. Nové přenosné pily se pohybují v ceně od méně než 4 000.00 na více než 80 000.00 v závislosti na množství výroby, kterou potřebujete.

historie, kruhové, pily, přenosná

Hydraulika

Hydraulika usnadňuje a rychleji. To je jednoduchý fakt.

Ale mohou přidat tisíce dolarů k nákladům na pilu. Pro některé lidi je hydraulika naprosto nezbytná, protože minimalizují dobu zacházení s protokolem, což zvyšuje výrobu a také berou zpětnou práci z řezání. Hydraulika může snížit manuální práci, potřebu dalšího vybavení a možná i peníze.

historie, kruhové, pily, přenosná

Přichází na nákup mlýna s hydraulickými nakládacími rameny ve srovnání se spuštěním nakladače front-end; Zaměstnání hydraulických turnerů vs. pomocí cant háček; Běh hydraulických nebo motorových přídavných prací vs. ručně tlačení pily. Stupeň mechanizace je hlavním problémem při dimenzování mlýna.

Příslušenství

Nejvíce přenosné pily přicházejí s některým příslušenstvím. Budete však v pokušení balíčkem přívěsu, s dalšími pruhy nebo kousky a stopkou, se systémy ostření, se sedadlem Sawyera. Získáte obrázek. Toto příslušenství může do pily přidat hlavní náklady. Mnohokrát jsou nutné, ale někdy nejsou, v závislosti na vašem typu operace.

Automatický systém ořezávátkoru/setter pro lopatky pásma obvykle stojí pár tisíc dolarů. Někteří pilaři zjistili, že ostření vlastních čepelí je nákladově nejefektivnějším způsobem provozu; Někteří posílají své čepele do ostření (zhruba 6.00-8.00 na čepel včetně nákladů na dopravu); Někteří lidé jednoduše zlikvidují své čepele po 4 nebo 5 hodinách použití. Vaše výrobní požadavky určí, která ze tří možností je pro vás nejlepší.

Nákup kapelního mlýna

Mlýny pásů jsou velmi populární a vede k přenosným prodeji mlýna. Zde je to, co Sawmill Exchange navrhuje, jsou volby a cenové rozsahy na populárních pásmových mlýnech:

  • Manuál: Nejméně drahé. Nemají žádné hydraulické rysy úsporné práce, které zvyšují množství práce, kterou musíte udělat. Nové modely s balíčkem přívěsu obecně stojí mezi 4 000.00 a 9 000.00.
  • Feed napájení: Čepel je mechanicky napájena do řezu, ale musíte načíst a otočit protokoly ručně. Nové modely s balíčkem přívěsu obecně stojí mezi 9 000.00 až 14 000.00
  • Plně hydraulická: Tato kategorie přenosných pilach obsahuje nejvíce zařízení pro úsporu práce, která minimalizují pracovní zátěž a maximalizují výrobu. Dražší modely mají obvykle větší energetické jednotky a další příslušenství určené pro vyšší denní produkci. Nové modely s balíčkem přívěsu obecně stojí mezi 16 000.00 a 32 000.00.
  • Vysoká produkce: Tyto mlýny jsou určeny pro profesionály a obvykle vyžadují vyšší úroveň odborných znalostí. Nabízejí specializované funkce určené pro vyšší výrobní pilu, jako jsou motory s vysokým výkonem, širší pásy a produktivnější zařízení pro manipulaci s logem a řezivem. Nové modely s balíčkem přívěsu obecně stojí mezi 35 000.00 na více než 100 000.00.