Jak nakrájet vysokou trávu elektrickou sekačkou na trávu. Sekačka na vysokou trávu

Jak nakrájet vysokou trávu elektrickou sekačkou na trávu

Abyste mohli začít stříhat vysokou trávu elektrickou sekačkou, budete muset znát některé důležité kroky. Budete se také muset ujistit, že pro práci máte správnou elektrickou sekačku.

V tomto článku vám vybavíme 15 tipů na řezání vysoké trávy. Tyto tipy usnadní, a co je nejdůležitější, bezpečnější pro vás. Budeme také poradit s nejlepšími sekačkami pro tuto práci a co hledat v kvalitním elektrickém trávníku sekačkou.

Mohou elektrické sekačky na trávu nakrájet dlouhou, silnou trávu? Mohou elektrické sekačky na trávu zvládnout tvrdé práce, jako jsou někteří z jejich bratrů poháněných plynem? Čtěte dále a zjistěte všechny odpovědi, které budete potřebovat, a další.

Mohou elektrické sekačky nakrájet vysokou trávu?

Elektrické sekačky na trávu mohou stříhat vysokou silnou trávu. Moderní bezdrátové elektrické sekačky jsou mnohem silnější, než jen před několika krátkými lety. I když se možná budete chtít držet plynové sekačky pro komerční sekačku na trávu, elektrické sekačky jsou nejlepší pro téměř všechny majitele domů.

Při jednání s vysokou mokrou trávou to však může být složité. Doporučuje se, abyste se vyhnuli řezání mokré trávy s jakoukoli sekačkou, a to zahrnuje elektrické sekačky.

Pokud se chystáte sekat vysokou trávou v zarostlém trávníku, je důležité si přečíst následující tipy. Až pochopíte, jak řezat vysokou trávu, bude důležité, abyste měli pro práci správnou sekačku. Pokud je vaše sekačka datována nebo pod napájením, a přečtěte si, abyste viděli naše nejlepší výběry na sekačkách pro vysokou trávu.

Jak sekáš vysokou trávu?

Řezání vysoké trávy bere dovednosti a prvotřídní přesnost. Je dobré, že pro tento účel jsou k dispozici výkonné elektrické stroje. Následuje patnáct tipů, jak řezat dlouhou trávu.

15 tipů, jak sekat vysokou trávu

Motor s vysokým točivým momentem

Točivý moment motoru je zodpovědný za sílu mocné čepele. Čím vyšší je točivý moment, tím více síly musí sekačka nakrájet vysokou trávu.

Použijte sekačku

Tato sekačka je typ, který práci dělá samostatně. Můžete proříznout vysokou trávu, aniž byste vyvinuli tolik úsilí. Self-pohonné sekačky na trávu poskytují lepší řezy kvality.

Několik nastavení výšky

Použijte sekačku s více nastavením. Tráva bude vypadat lépe, pokud nastavíte stroj do vhodné výšky. Nastavit na nejvyšší fázi a poté odtud sestoupit. Správné sečení je nezbytné pro vytvoření sudého trávníku.

Správa baterií

Beardová sekačka využije napájení baterie při řezání vysoké trávy. Vyberte si vysokokapacitní baterii nebo nechte jednu náhradní baterii plně nabitý, aby se zkrátila čas zastavení. Můžete také použít rychlou nabíječku.

Ujistěte se, že je nabitá baterie

Vždy je dobré zajistit, aby byla baterie před použitím plně nabitá baterie. Použité baterie nedrží nabíjení, jako čerstvá baterie, zejména pokud nejsou plně nabity poprvé.

Rozhodněte se pro bezdrátu

Bezdrátové sekačky bývají bezpečnější než sekačky, které se připojují k odtoku. Pokud spustíte šňůru, můžete poškodit čepele sekačky.

S sekačkami napájenými baterii musíte vypnout sekačku a dobít baterii nízko. Pokud tak neučiníte, můžete riskovat poškození čepelí sekačky a motoru.

Zvýšit výšku řezu

Při pokusu o sekání vysokého dvora musíte zvýšit výšku řezu. Pokud tak neučiníte, sekačka se může zastavit. Když vyvedete výšku řezu, můžete bez námahy sekat trávník.

Možnost mulčování

Kupte si elektrickou sekačku s funkcí mulčování. Toto nastavení vám ušetří čas s likvidací výstřižků na trávu. Předpisy ze skládky mohou být také přísné, takže získejte sekačku s vynikající funkcí mulčování, když všechno ostatní selže.

Boční výboj

Boční výboj je nový nápad, když sekáváte vysokou trávou. Zvládne významnější množství zbytků trávy než zadní. Nechcete to zablokovat a zaseknout sekačku.

Neopravte mokrou trávu

Vyvarujte se sekání mokré trávy. Sečení mokrého trávníku elektrickou sekačkou je nebezpečné. Když je mokrá, sekačka pravděpodobně bude chybět vysoké trávy. Tráva bude stát rovně a bude se objeví nerovnoměrně, když se déšť vyčistí. Také, když je tráva mokrá, je těžké získat čistý řez.

Ujistěte se, že čepel je ostrá

Pokud čepel není ostrá, nebudete mít dobrý, čistý řez. Pokud jsou čepele sekačky nudné, rozbije okraj čepele a nezíská čistý střih. Tráva zhnědla, což z něj způsobí, že je náchylná k nemocem. Udržujte tě sekačskou trávníkem čisté a ostré.

Být na rozhledně

Sledujte položky, které může vaše sekačka náhodně nasávat. Skály nebo tyčinky mohou snadno poškodit čepel sekačky. Důležité je, že při řezání trávy udržujte děti a domácí zvířata v bezpečí před sekačkou. Navíc se ujistěte, že kolem nejsou žádné zajíčci ani veverky.

Trochu najednou

Pokoušíte se rozřezat trávu najednou. Tato praxe může poškodit vaši trávu. Problém můžete napravit jeho řezáním ve fázích. První řez by měl být vrchol trávy a příště, zbytek seká.

Nepospíchej

Nemusíte tak agresivně procházet trávník. Můžete to udělat pomalu, což přináší lepší výsledky. Sekání pomalejším tempem zajistí zdraví vašeho trávníku a nebude na trávu tolik zatěžovat.

Správná následná péče

Po sečení trávníku musíte udržovat půdu v ​​dobrém stavu, abyste zabránili přerůstání. Přerostnění je jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů k nezdravému trávníku, protože zatěžuje trávu.

Jaké jsou nejlepší elektrické sekačky pro řezání vysoké trávy?

Mnoho různých elektrických sekaček je vhodné pro sečení vysoké trávy. Musíte se podívat na všechny své možnosti a následující zahrnuje několik skvělých elektrických sekaček, když chcete vynikající čistý zelený řez.

Greenworks Pro 80V 21 palcová sekačka na trávu

 • 21 „Ocelová paluba, bezkartáčová motor, samohybná pohon zadních kol, vertikální úložiště, spuštění tlačítka
 • Až 45 minut běhu s plně nabitým baterií 4AH
 • Technologie inteligentního řezu automaticky zvyšuje rychlost čepele, když je zapotřebí více energie pro co nejlépe

Je známo, že sekačky na trávu Greenworks jsou skvělými pracovními koňmi a tato sekačka Greenworks 80V není výjimkou.

 • Výkonná 80V baterie
 • Pohojeno
 • 21 ″ ocelová paluba
 • Možnost zadního sáčku pro vysokou trávu

Jak vidíte, tato sekačka na trávu má všechny nástroje, které jsou potřebné pro vysokou trávu a trávníky. Ocelová paluba je skutečný bonus, protože mnoho elektrických sekaček na trávu přichází s těžkými plastovými palubami. Pokud nevlastníte farmu nebo divoký kartáč, tato sekačka zvládne práci.

Ego Power 21 palcová sekačka na trávu

 • Získejte 45 minut doby běhu na jeden náboj
 • Vyberte vyříznutí systému více blade pro výkon řezání prémiového, který přesahuje plyn
 • Funkce 3-in-1: mulčování, pytlování, boční vypouštění

I když to máme na druhém místě v sekačce na trávníku Greenworks, opravdu můžete jít s některým z těchto sekaček. Oba zvládnou téměř jakoukoli práci, kterou na ně váš trávník může hodit.

Tato sekačka na trávu 56 V je skvělá pro proříznutí husté těžké trávy. Přidejte do systému výběrového řezu multi-blade a máte skvělý balíček pro silné trávníky. Jen se ujistěte, že máte plně nabitou baterii a jste připraveni projít téměř jakýmkoli trávníkem, který můžete hodit na tuto sekačku na trávu.

Nezapomeňte, s egem, stejně jako s Greenworks, můžete získat více nástrojů na dvoře a sdílet výkonné baterie. To ušetří peníze a umožní vám udělat veškeré hrany, oříznutí, řezání a foukání, které možná budete muset udělat po řezání trávy.

Jak se plynové sekačky porovnávají s elektrickými sekačkami na trávu?

Elektrické sekačky jsou z velké části lepší než plynové sekačky. Zahrnuty jsou bezdrátové elektrické trávníky. Následující porovnává plynové sekačky s elektrickými sekačkami.

Elektrické sekačky jsou pro životní prostředí lepší

Elektrické trávníky jsou poháněny elektřinou, což je lepší pro životní prostředí než plyn. Sekačky na plyn však vyžadují běh plynu. Plyn poškozuje životní prostředí. Elektrické sekačky nevyzařují škodlivé plyny do atmosféry.

Plyn také znečišťuje podzemní vodu jako benzín, když je spálen. Emise sekačky na trávu s benzínem jsou také spojeny s rakovinou a poškozením mozku a centrálního nervového systému. Elektrické trávníky nevyzařují takové znečišťující látky, což z nich činí zdravější volbu.

Elektrické sekačky se obvykle spoléhají na baterii nebo se připojí k sekačce. Vše, co potřebujete pro elektrickou sekačku, která funguje dobře, je dobrá baterie.

Elektrické sekačky nejsou vysoká údržba

Elektrické sekačky jsou zvládnutelnější, pokud jde o údržbu. Stačí vyměnit baterie. Plynové sekačky však vyžadují více údržby. Hladiny oleje by měly být drženy krok a zapalovací svíčky je třeba vyměnit, pokud se opotřebovávají.

Elektrické trávníky také začínají stisknutím tlačítka, zatímco sekačky na plyn je třeba připravit.

Elektrické sekačky jsou nákladově efektivní

Elektrické sekačky nestojí tolik, protože nepotřebují, aby běžel benzín a nevyžadoval tolik údržby. Sekačky na plyn potřebují výměny oleje a vyladění, aby mohly běžet efektivně.

Při výběru elektrické sekačky se rozhodnete použít baterii, kterou lze dobít pomocí obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární panely, které jsou mnohem levnější.

Elektrické sekačky jsou méně hlučné

Plynové sekačky způsobují znečištění hluku, protože produkují 105 decibelů. Elektrické sekačky však produkují pouze 75 decibelů. Sekačka na plyn je stejně hlasitá jako motocykl, což je relativně hlučné. Tato hlasitost není vhodná, pokud žijete v příměstské čtvrti, která se těší klidu a klidu.

Závěr

S velkým pokrokem v elektrických sekačkách v posledních letech můžete snadno proříznout vysokou, silnou trávu s většinou elektrických sekaček. Nezapomeňte mít na paměti tipy, které jsme uvedeli výše, a budete připraveni na většinu těžkých úloh.

Je důležité udržovat sekačku v nejvyšším tvaru, pokud chcete, aby zvládl tvrdou úlohu. Ujistěte se, že víte, jak udržovat elektrickou sekačku na trávu a také udržovat čistou sekačku.

Sekání vysoké trávy, pastvin, výběhů a polí s sekačkou s nulovým otočením

Právě jsem dostal e.mail z Home Depot. Uvedl: „Naše jezdecké sekačky jsou připraveny na nejtěžší dvůr.“Trochu vědí, co to vlastně znamená.“.

Mnoho z vás chce sekat vysokou trávu, pastviny, výběhy a pole se sekanou. Sekačka vyrábí vše předpokládá, že máte dostatek zdravého rozumu, aby neslali vysokou trávu a vyčistili na pastvině koně, ale vím, že mnozí z vás to stejně zkusí. No, mám malou zkušenost, kterou vám dám o sekání těchto typů vlastností, abyste je mohli sekat a nezničit sekačku na trávu.

Moje zkušenost:

Jednou z kontraktů sečení, které jsem měl, bylo sekat kolem elektrických stanic, chlazení kanálů a elektráren pro společnost Electric Utility Company v severním Illinois. Bylo tam 300 vlastností na sekání. Tyto vlastnosti se pohybovaly od oblastí velikosti vaší garáže po více než 40 hektarů. Některé z městských vlastností byly sekány jednou týdně. Jiní, na okraji města, byli posekáni dvakrát měsíčně a některé ve venkovských oblastech byly sekány jednou za měsíc.

Northern Illinois má některé z nejbohatší černé nečistoty na světě, takže jednou za měsíc sečení znamenalo, že tráva byla obvykle asi 24 palců vysoká, ale plevele mohly snadno růst 4 stopy nebo vyšší.

Venkovské vlastnosti, které byly smluveny jednou za měsíc, se pohybovaly od 1/4 hektarů po něco přes 40 hektarů. Kromě toho existovaly dvě měsíční nemovitosti, kde jsem musel sekat 12 stop širokou cestu nebo vozovku na vrcholu hrází kolem chladicích jezer elektrárny. Z dálkových chladicích jezer vypadají jako jedno velké jezero, ale ve skutečnosti jsou to jedna dlouhá řada kanálů, které se zabalí sem a tam. Vrcholy těchto kanálů neměly zpevněné silnice, jen štěrk a trochu špíny, které v průběhu let shromažďovaly plevele a trochu trávy. Být v tak těsné blízkosti teplé vody chladicího jezera se plevel prospíval a mohl by se snadno dostat 6 až 10 stop vysoký, pokud se jednou za chvíli seká. Zaměstnanci společnosti a ministerstvo přírodních zdrojů pravidelně vycházeli a prohlédli si kanály, aby chtěli, aby vrcholy bermů kanálu udržovaly dostatečně dobře, aby se plevele nezabalily kolem hnacích hřídelí nákladních vozidel a dostatečně krátké, aby mohli vidět, kde jsou, aby viděli, kde jsou, aby viděli, kde jsou šli na křivky. Vodní oblast jezer celkem kolem 3900 akrů, ale délka vozovek, které jsem musel sekat celkem 27 mil!

Byl jsem příliš nezkušený a příliš levný na to, abych si koupil Bush-Hog/Tractor plus kamion a přívěs dostatečně velký, abych ho vytáhl, takže jsem použil komerční nulové otočení po první 2 roky. Hodně jsem se dozvěděl o tom, co dokáže nulové otočení a nemohl jsem sekat vysokou trávou a plevele.

Jak sekat dlouhou trávu a plevele.

Sekačky s nulovým otočením jsou navrženy tak, aby sekali trávníky. Téměř všichni z nich dnes vám dá golfové hřiště, pokud sekáte jednou týdně a nenechte trávu vysokou více než 6 palců. Proces, který zde uvedu, je hlavně pro špičkové obytné a komerční ZTR s vyrobenými palubami a litinovými vřeteny. Vaše otočení z nuly 2500–4000 bude rychle zničeno, pokud se pokusíte sekat vysokou trávu a plevel.

Pokud je tráva vyšší než rám sekačky, můžete tuto práci dokončit, pokud dodržujete tyto návrhy.

Varování nejprve:

1.Pokud je to vůbec možné, jděte na jaře, než tráva začne růst a chodit po celé oblasti, která ji kontroluje na skály, trosky, výmoly a gulleys. Udělejte to každý rok a nejlépe pokaždé, když seká. Vyzvedněte zbytky, vyzvedněte hole větší než palec, nakopte skály a označte kopce a příkopy, které mohou rozbít sekačku. ZTR mají tuhé snímky, takže je ve skutečnosti velmi snadné dostat ZTR zaseknutý ve koleji, výmolu nebo měkkém místě.

2, vyzvedněte všechny plastové odpadky. Plastové sáčky na potraviny jsou známé pro ovinutí vřetena sekačky tak pevně.

Kut Kwick Super Sledemaster Ztr

Ani jeden z nulových sekaček na trhu pod 25 000 není navržen tak, aby řezal kartáč. Pokud nechcete zničit svou sekačku, jakékoli dřevité rostliny, jako je dub a borovice. Vřetena na vaší sekačce nejsou navržena tak, aby šokovala řezací kartáč. Budete porazit pouzdra vřetena z hliníku a zničíte kuličková ložiska v litinových pouzdrech, pokud se pokusíte oříznout štětec větší než velikost palce.

Ani jeden z nulových sekaček na trhu dnes pod 25 000 není navržen tak, aby řezal plevele a trávu vyšší než rám sekačky. Je možné poškodit palubu sekačky, pásy a spojku PTO trávou, která se ovinula kolem vřeten, motor příliš velkým množstvím zbytků nebo převodovky tím. Tráva se ovine kolem vřeten pod palubou sekačky a nakrájejte tuleň na ložiscích.

Nyní. zvedněte palubu celou cestu.

 • Když sekáte vysoké plevele, sekačka je prostě srazí a na prvním průchodu to všechno nebude sekat. Jděte jedním směrem a pak se otočte a znovu se na něj sečteme opačným směrem. Možná to budete muset udělat dvakrát nebo třikrát, než to čistě seká. Možná zjistíte, že místo toho, abyste se otočili zálohování na druhý průchod, to může rychleji snížit. Ano, dvou akrový výběh bude trvat dlouho.
 • Jděte pomalu. při prvním průchodu testem pěší. To dá divočině šanci dostat se pryč a pomůže vám zabránit přepracování sekačky.
 • Pokud kdykoli cítíte pálení gumy. zastavte sekačku. Úplně vypněte sekačku, odstraňte klíč, nastavte parkovací brzdu a podívejte se pod palubu. Tráva bude omotána kolem vřeten. Odřízněte to nožem.
 • Každých 30 minut zastavte sekačku. Vypněte jej úplně, vyjměte klíč, nastavte parkovací brzdu a podívejte se pod palubu. Pokud kolem vřeten je omotaná spousta trávy. Ostrý užitkový nůž funguje velmi dobře.
 • Zkontrolujte chlazení motoru, zejména pokud je suchý a ve vzduchu je hodně prachu. Pokud je na horní části motoru tráva a trosky. vyčistěte ji. Čistěte kolem motoru a odstraňte většinu mrtvé trávy, která se shromažďuje pod sedadlem a kolem motoru. Suchá tráva pod sedadlem může přehřát elektrické dráty a způsobit oheň. Používejte rukavice, protože mnoho plevelů bude mít pichlavé páteře a okraje. Listová dmychadlo dobře funguje, aby tyto věci odhodilo. Pokud máte pomocný chladič oleje, zkontrolujte ploutve chladiče na úlomky. Také vyhodit horní část paluby.
 • Dotkněte se vřetena čepele prsty. Pokud je bydlení příliš horké na to, aby na něm nechal prst více než několik sekund, máte problém s mazáním. Namažte vřeteno (horní a dole, pokud je to vybaveno), pokud je litina. Pokud je hliník, máte ložisko. Zastavte a opravte ji, než způsobíte větší poškození.
 • Až budete hotovi, zvláště pokud v sobě tráva má hodně vlhkosti, bude paluba plná trávy. Vyčistěte to s tmelným nožem, starou deskou nebo dokonce kuchyňskou špachtlí. Ořízněte dlouhou trávu a plevele omotané kolem vřeten. Navrhuji odstranit čepele sekačky. To usnadňuje odstranění trávy z vřeten. Věnujte pozornost oblasti přímo nad čepelemi, abyste se ujistili, že je tráva odstraněna z tureňského mastnoty.
 • Pokud je tráva opravdu suchá, bude na palubě spousta výstřižků. Vyčistěte to rukama a zbytek odfoukněte. Dostat se za kryty opasku a pod kryty pásu. Nepoužívejte tlakovou myčku. jen to dělá nepořádek a přinutí vodu do vřetenových ložisek.
 • Ještě poslední věc, pokud se budete cítit bezpečně, a v oblasti nebude nikdo jiný, přibližte se vypouštěcí kryt asi dva palce s lanem nebo bungee. To pomůže palubě vyčistit trávu rychleji. Pamatujte, že vaše čepele se točí na špičkách 18 500 stop za minutu. S tímto krytem zvednutým palubou může hodit baseballovou skálu, kus dřeva nebo jiných zbytků 600 stop nebo více.
 • Jedním z velkých problémů používání nulové otočení na dlouhé trávě je trakce-zejména pokud je země pod ni nasycena voda. Mám na mysli většinu času typ trávy, které rostou v polích. Tato holá místa budou mokré a způsobí uvíznutí nulového otočení. Nulové otoky mají velmi malou trakci kvůli tuhému rámu.
 • Trakce je ještě více bezpečnostním problémem, pokud je tráva suchá. Dlouhá suchá tráva je velmi kluzká a můžete snadno sklouznout dolů po svahu a naklonit ZTR. Pozdní léto je vždy špatný čas sekat dlouhou trávu na jakémkoli druhu svahu.
 • Dalším velkým problémem se shlukováním trav a nulových otoků je samotná tráva, která může být tak hustá, že když se k němu procházíte, sekačka nemá dostatek trakce, aby tlačila sekačku kolem kopce a nulové otočení se zaseklo na shluku trávy. Viděl jsem, že se to hodně stalo s trávy Midwestern Prairie. Nemůžete dostat palubu dostatečně vysoko, aby sekala přes mohyly prérie trávy. Z tohoto důvodu možná nebudete schopni sekat všechny své prérie volně žijících živočichů.

Neváhejte a přidejte jakékoli další návrhy v sekci komentářů níže.

Buďte v bezpečí, pokud si můžete koupit, pronajmout, půjčit si, pronajmout se sekanou traktoru ve stylu Bushova prasete, zatáhněte za hrubou řezanou sekačku nebo procházku vyrobenou pro vysokou trávu místo toho, abyste porazili ZTR.

Pamatujte, že to není chyba sekačky nebo výrobce, pokud se ZTR rozbije, když se snaží sekat vysokou trávu. Opravy nebudou zahrnuty do záruky.

Navijáková sekačka vs. Rotační sekačky

Ale Jedním z nejunikátnějších rozdílů mezi sekačkami na trávu je to, zda sekačka používá naviják nebo rotační lopatky.

A ne nemluvím o manuálním push navijácích. Mluvím o skutečných, plynových sekačkách navijáku jako ten níže:

Což je tedy lepší rotační nebo naviják? Pojďme to zjistit!

Což je lepší sekačka rotačního nebo navijáku?

Abychom určili, která sekačka je lepší, musíme zvážit rozdíly každého stroje. Stejně jako výhody a nevýhody.

Nejprve je rotační sekačka:

Co je to rotační sekačka?

Rotační sekačka je vaše standardní každodenní sekačka na trávu. Je pravděpodobné, na co si okamžitě myslíte, když uslyšíte slovo „sekačka na trávu“. Rotační sekačky používají čepel, která se otáčí rovnoběžně s trávníkem, které řezují.

Jak fungují rotační sekačky?

Rotační sekačky pracují otáčením při neuvěřitelně vysokých rychlostech. Tato vysoká rychlost vytváří výtah a vytváří vakuum, které způsobuje, že tráva bude nasávána nahoru. Mezitím se čepel rychle otáčí kolem (asi 200 mph nebo 3000 ot / min) a plátky trávy ve výšce čepele.

Toto sání spolu s rychle se točící čepelí nebo čepelech je to, co efektivně řezá trávu.

Účel rotačních sekaček

Rotační sekačky jsou všestranné sekačky, které mohou stříhat téměř jakýkoli typ trávníku. Jsou lepší pro řezání trávy na nerovnoměrné zemi nebo na trávnících, kde jsou přítomny tyčinky a skály. Dále jsou rotační sekačky nejlepší pro řezání trávy na vyšší trávě.

Profesiony sekaček navijáků: Může snadno řezat vysokou trávu a čepele jsou levné a snadno se vyostřily. Nejsou snadno ovlivněny holemi nebo dokonce skály. Chcete.li připravit trávník na sekačku.

Nevýhody sekaček navijáků: Nelze řezat trávu tak nízko jako rotační sekačka a neřezává se stejně jako sekačka navijáku. Neřezává trávu tak čistě.

Co je to skutečná sekačka navijáku?

Podívej, byl jsem šokován, když jsem to sám našel. Navijáky sekačky nejsou jen kousky kovu, které slouží lépe jako dekorace trávníku, než ve skutečnosti udržování trávy.

Ne, existují také špičkové sekačky na špičkové navijáky komerčních tříd, které nabízejí některé jedinečné funkce, které tradiční rotační sekačka nemůže. K těmto funkcím se dostaneme za okamžik. Ale nejdřív…

Jak fungují sekačky navijáků?

Na rozdíl od rotační sekačky, která používá 1, 2 nebo dokonce 3 rychle rotující čepele, které se točí rovnoběžně se zemí, Navijáková sekačka používá 4, 5, 7 nebo dokonce 11 čepelí na jednom navijáku.

Získejte to, některé špičkové komerční sekačky, jako je Toro 121 „Reelmaster 7000 sekačka, mohou mít až 5 cívek. S 11 čepelí na každém navijáku. To je 55 čepelí!

Nesnášel bych být tím, kdo musí zaostřit čepele na takové sekačce!

Co je tedy na těchto „navijákových“ sekačkách tak zvláštní?

Účel navijáků

Tady je dohoda, sekačka navijáku není pro trávník vašeho průměrného majitele domu. Ne, tyto stroje na přesnost jsou určeny pro ty, kteří chtějí dokonalý trávník. A myslím perfektní.

Pokud jde o použití na rezidenčních nemovitostech, o jediných lidech, kteří používají sekačku na špičkové navijáku, jsou majitelé domů, kteří milují zdokonalení svých trávníků.

Pokud však jde o komerční nemovitosti, jako jsou baseballové stadiony, golfová hřiště, fotbalová pole a podobně. Sekačka navijáků nabízí mnohem lepší řez, s ostřejšími pruhy a pevnějším řezem.

Profesiony sekaček navijáků: Mowers navijáků jsou vynikající při řezání trávy nízké a těsné k zemi, nejlepší ze všeho mohou poskytnout pěkný i střih na trávníku. Nabízejí také ostřejší a čistší řez na trávě, která se vyhýbá zbarvení trávy.

Nevýhody sekaček navijáku:. Dále nemohou dobře nakrájet vysokou trávu. Ostření čepelí není projekt pro kutily. Dolní řez může vést k tomu, že trávník v letním žáru s větší pravděpodobností zhnědne. Tráva musí být snížena častěji (dvakrát týdně nebo více).

Což je lepší sekačka navijáku nebo rotační?

Abych byl upřímný. Každá sekačka má své místo.

Rotační sekačky budou pravděpodobně vždy volbou předního běžce pro většinu profesionálů a majitelů domů. Jednoduše řečeno, jsou pro průměrného uživatele všestrannější a snazší provozovat a řešit problémy.

Zdá se však, že sekačky navijáku rostou v popularitě mezi majiteli domů. Jde o to, že nabízejí vynikající řez, pokud si lehce udržujete trávník, nebo nezaplatíte nejlepší dolar za to, aby váš trávník dokonale pěstoval profesionály péče o trávník. Budete mít více problémů, než stojí za to provozovat sekačku navijáku.

Měl bych investovat do sekačky pro svou společnost pro péči o trávník?

Zatímco teoreticky, služba řezání navijáků může oslovit některé rezidenční klienty, jen velmi málo z nich bude chtít platit za 2 nebo 3 škrty týdně.

Podle mých zkušeností je jedinou praktickou aplikací pro sekačky navize.

Nebo pokud se konkrétně zaměřujete na velmi bohaté klienty, kteří chtějí dokonale udržovaný trávník a jsou ochotni rozvětvit

Navijáky jsou praktické pro řezání sportovních polí a zejména golfových hřišť. Pokud tedy nemáte velké komerční klienty. Pointa je, že to není typ vybavení, které chcete, pokud právě začínáte.

Podle slov jednoho trávníku Care Pro:

Rotary vs. Naviják na konci dne

I když určitě existují úžasné výhody pro použití sekačky na navijáku na určitých vlastnostech, celkově bude rotační sekačka vždy praktičtějším řešením pro společnost péče o trávník.

I když mohou být zábavným koníčkem pro váš vlastní trávník, komerční použití sekačky na navijáku pro ziskovou společnost pro péči o trávník je přísně omezeno na velmi špičkové rezidenční klienty a komerční klienty, kteří chtějí dokonalý trávník.

Pokud hledáte více skvělých tipů na péči o trávník, podívejte se na naši sekci Pros Care Section.

0 nejlepších elektrických sekaček na trávu z roku 2023, testováno a přezkoumáno

Sage McHugh napsal pro Dotdash Meredith od roku 2019. S více než deseti lety zkušeností s obsahem orientovaným na spotřebitele má Sage vášeň pro produkty a jak posilují náš každodenní život.

Barbara Gillette je mistrovský zahradník, bylinkář, včelař a novinářka. Má 30 let zkušeností s šířením a pěstováním ovoce, zeleniny, bylin a ozdoby.

Rich Scherr je ostřílená technologie a finanční novinář, který strávil téměř dvě desetiletí jako editor Potomac a Bay Area Tech Wire. Rodák z Baltimoru také zakryl technologickou scénu pro localbusiness.com a byl pravidelným přispěvatelem na sportovní stránky Baltimore Sun a Washington Post.

Elektrické sekačky na trávu mají oproti plynovým modelům mnoho výhod. Například, elektrické modely neuvolňují výfukové plyny a mohou být výrazně tišší a snadněji se ovládají, což má za následek mnohem příjemnější zážitek sečení všude kolem. „Elektrické sekačky na trávu přicházejí s mnoha funkcemi, které majitelům pomáhají zůstat v bezpečí, pohodlném a produktivním,“ říká Kris Kiser, prezident a generální ředitel Outdoor Power Equipment Institute (OPEI).

Zkoumali jsme mnoho různých typů sekaček na trávu a několik testovali v našich vlastních dvorcích po celé zemi. Poté jsme vyhodnotili produkty na základě jejich nastavení, designu, výkonu, použitelnosti, bezpečnosti a hodnoty a vybrali jsme naše oblíbené v celé řadě kategorií pro tento seznam. Během našeho prvního běhu se sekačkou jsme načasovali proces montáže a pečlivé poznámky o tom, jak jasné a jednoduché byly zahrnuté pokyny. Poté jsme při třech samostatných příležitostech využili sekačky, vzali na vědomí délku trávy, celkovou plochu dvora a čas potřebný k dokončení úkolu.

V našem posledním kole testování jsme provedli šest jezdeckých sekaček na jejich tempo na našich osobních dvorech a vybrali jsme ty nejlepší elektrické na základě jeho síly, manévrovatelnosti a úrovně hluku.

Nejlepší celkově

Ego Power Select Cut 56-Volt 21-palcová bezdrátová bezdrátová sekačka na trávu

 • Silný a snadno použitelný
 • Lehký a skládací pro svislé úložiště
 • 60minutové runtime a dobíjení
 • Relativně dostupné

Po testování dalších elektrických sekaček po celé zemi je sekačka Ego LM2102SP Power 21-palcová bezdrátová sekačka naším nejlepším celkovým výběrem, protože je velmi snadné použití, lehké a kompaktní a nabízí další sílu, když ji potřebujete, vše na relativně dostupná cena. Sekačky s vlastním pohonem dělají sečení-zejména nad kopci a drsným terénem-mnohem snazší, protože sekačka se pro vás pohybuje rychlostí, zatímco to jednoduše vedete kolem svého dvora. Tato možnost není výjimkou. Zatímco jsme tuto sekačku testovali, zpočátku jsme to téměř zjistili, že je to příliš silné, zejména proto, že to bylo poprvé pomocí sekačky s vlastním pohonem. Ale jakmile jsme se dostali k závěsu, snadno jsme to vypnuli a zapnuli a v případě potřeby upravili rychlosti pomocí pák na rukojeti. Zjistili jsme, že vlastní propulz je užitečný pro to, aby šel nahoru malé kopce (nejnižší rychlost byla vše, co jsme potřebovali) a vypnuli ho při navigaci kolem překážek.

Ocenili jsme také výdrž baterie a rychlé nabíjení této sekačky nabízí. Přestože je dodáván pouze s jedním ego 56V obloukovou lithiovou baterií, má 60minutový běh a trvá jen přibližně stejnou dobu, než se nabíjejte pomocí zahrnuté rychlé nabíječky. A i když to trvalo jen 50 minut, než se poseká náš trávník, jsme rádi, že nahlásíme, že baterie nedošlo. Pokud máte doma i jiné ego produkty se stejnou baterií, můžete si vždy vyměnit tuto baterii, pokud máte větší trávník a chcete pokračovat v sečení bez velkého přestávky.

Mezi další uživatelsky přívětivé funkce, které milujeme, patří snadno nastavitelná rukojeť: máte dvě možnosti pro výšku a tři možnosti úhlu, takže si můžete vybrat ten, který je pro vás nejpohodlnější. Také jsme zjistili, že nastavení výšky řezání je jednoduchý úkol, se šesti nastaveními, které si můžete vybrat z výšky od 1.5 až 4 palce. A až budete hotovi, držadlo je stejně snadné složit, takže můžete svou sekačku ukládat svisle do garáže nebo přístřešky. Chceme si uvědomit, že i když si myslíme, že tato sekačka odvedla skvělou práci v suchých a vlhkých podmínkách, jednou při sekání nad obzvláště mokrou oblast, rozsvítilo se oranžové světlo a sekačka se zastavila. Jakmile jsme však sekačku přesunuli do suchší oblasti, byli jsme schopni ji snadno spustit. Jediným dalším drobným problémem, který jsme ohlásili, je nasazení tašky na sběr trávy. Zjistili jsme, že by to bylo mnohem snazší u dvou lidí, protože to klipy pevně a je trochu těžké obejít podpůrnou lištu (během tohoto procesu to několikrát vyskočilo). Ale kromě těch malých problémů si myslíme, že se jedná o vynikající elektrickou sekačku pro snadno navigaci v různých typech terénu.

Cena v době publikování: 549

Šířka řezu: 21 palců | Hmotnost: 93.61 liber | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: taška, mulč, boční propuštění

Nejlepší rozpočet

Greenworks 12 AMP 20-palcová sekačka na trávu 3 v 1

 • Cenově dostupné, silné a kompaktní
 • Neomezený čas běhu
 • Sedm řezacích pozic
 • Nastavení tašky, mulčování a bočního propuštění

Během posledních několika let jsme několikrát testovali sekačku na elektrické šňůře Greenworks a nadále vyniká jako nejlepší dostupná volba pro malé yardy a těsné prostory, dokonce i ty, které mají poněkud náročný terén. Ve skutečnosti jsme při testování této sekačky v našem posledním kole testování neměli žádné problémy s navigací nad divoty, shluky, hrboly a dalšími částmi našeho trávníku, které byly nerovnoměrné. zjistili jsme, že se tato sekačka poháněla přímo skrze ně. Navíc, 12-amph motor je dostatečně výkonný pro tvrdé řezání a mulčování, včetně vysokých, vřetenových plevelů na našem dvoře. Nehlásili jsme ani žádné problémy sečení po mírně mokré trávě.

20palcová řezací paluba je užší než některé jiné možnosti, ale zjistili jsme, že nám to pomohlo snadno projít těsnými oblastmi našeho dvora. Úprava výšky řezání (sedm různých výšek od 1.5 až 3.75 palců) je také jednoduché a je to opravdu jediné nastavení, o které se musíte starat. Všimli jsme si však, že sekačka nešla dostatečně nízká, aby snížila některé skvrny jetele. Přestože je to přátelský k rozpočtu, máme rádi, že máte tři možnosti pro vaše výstřižky z trávy-bag, mulč nebo boční propuštění-a nemusíte žádnou z těchto funkcí kupovat samostatně (což by přidalo náklady). Taška na sběr trávy se snadno připevnila, i když jsme poprvé rozlili nějaké výstřižky z trávy. Myslíme si však, že to nebude problém, jakmile to dostaneme.

Ačkoli je tento elektrický model šňůru, ocenili jsme neomezený běh a nepovažovali šňůru za těžkopádnou. Zjistili jsme se, že se držíme na šňůře, i když tam byl systém omezení šňůry, který ho udržoval na místě, ale dokázali jsme snadno sekat trávník. It’s important to note that this mower must be used with a 14-gauge 50-foot extension cord or a 12-gauge 100-foot extension cord (not included). Celkově jsme zjistili, že se jedná o opravdu snadnou sekačku na trávu (pro rukojeť je zapotřebí jen několik šroubů), použití a uložení (jen složte rukojeť) a nadále nás zapůsobí na jeho výkon a cenu.

Cena v době publikování: 227

Šířka řezu: 20 palců | Hmotnost: 56 liber | Zdroj energie: CordEd | Možnosti řezání: taška, mulč, boční propuštění

Nejlepší samoprocelý

Ryobi 40V HP bez kartáčovače 21palcové sekačky s dvojitou lonou

 • Silný výkon
 • 70 minut runtime
 • Rychlé, 60minutové nabíjení
 • Lehké a záhyby pro skladování

Ačkoli je to o něco více roztříštěná ve srovnání s jinými možnostmi, které jsme testovali, sekačka Ryobi 40V HP beztaskovkou bezdrátová samohybná sekačka vyniká pro svůj silný výkon (srovnatelný s některými plynovými modely) a dlouhý, 70 minutový běh. Tuto sekačku jsme testovali na první trávě sezóny a byli jsme rychle ohromeni jeho snadným používáním a tichým výkonem (mysleli jsme si, že to téměř znělo jako bílý šum), zejména ve srovnání s plynovými modely, které jsme použili v minulosti. Díky technologii s vlastním pohonem to byl vánek sekat přes nerovný terén, dokonce nad kopci, s malým úsilím z naší strany. Vybrat správnou výšku pro náš nerovný trávník trvalo trochu času, než jsme se upravili, ale jakmile jsme upravili výšku, byli jsme ohromeni řezaným výkonem. Naštěstí tato sekačka nabízí sedm nastavitelných výšek řezu (1.5 až 4 palce), takže si můžete snadno vybrat ten, který potřebujete. Chceme také zmínit, že stejně jako naše nejlepší celková sekačka, Ego LM2102SP Power 21-palcová bezdrátová sekačka s vlastním pohonem, samo-projížděná funkce trvá nějakou dobu, než si zvykne, a můžete se cítit, že sekačka uteče dál nejprve, dokud nezjistíte, jaké nastavení potřebujete pro každou část svého dvora.

Tento model je dodáván se dvěma 40 V baterie a rychlou nabíječkou. Vzhledem k tomu, že je potřeba pouze jedna baterie, budete mít vždy jednu připravenou jít, pokud ji budete potřebovat. Náš trávník trval pokaždé jen 45 minut až hodinu, a my jsme nikdy nemuseli zastavit a dobít, abychom dokončili práci. Museli jsme však zastavit poprvé, když jsme sekali, abychom vyprázdnili tašku na sběr trávy, který jsme zjistili, že je překvapivě malý. Naplnil se po sečení asi 25-30 stop vysoké trávy. Další dvakrát nebyl tolik problémem, protože tráva nebyla tak zarostlá. Bylo velmi jednoduché odstranit plnou tašku, ale zjistili jsme, že se to snadno rozlilo a několik čepelí se dokonce rozlilo, když se sekačka používala (ať už byla nebo nebyla vyplněna nebo ne.) Těchto několik otázek stranou, ocenili jsme tašku, mulčování a možnosti bočního propouštění celkově pro výstřižky z trávy, i když stojí za zmínku, že to velmi dobře nerozbije starší listy.

Stejně jako většina sekaček na tomto seznamu, se sekačka Ryobi 40V HP beztaskovaná 21 palců snadno složí a svisle ukládá, aby se ušetřil prostor. Byli jsme stejně ohromeni všemi bezpečnostními prvky. Přestože má jednoduchý start, tlačítko, sekačka má klíč, který můžete ukládat samostatně, takže nikdo nemůže náhodně zahájit sekačku. Až je připraven k použití, musí být klíč vložen za klapku. Navíc sekačka funguje pouze tehdy, když upouštíte páku. LED světlomety poskytují další světlo, které by mohlo být užitečné při sečení kolem soumraku nebo úsvitu. Ačkoli je tato sekačka o něco dražší než naše nejlepší celkově (což je také model pro sebepodléhání baterií), myslíme si, že to stojí za dodatečné náklady na napájení, dlouhou dobu a baterii navíc.

Cena v době publikování: 799

Šířka řezu: 21 palců | Hmotnost: 75 liber | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: taška, mulč, boční propuštění

Nejlepší tlak

Sun Joe MJ401E-P2 Elektrická sekačka na trávu

 • Lehký a snadno zvládnutelný
 • Přátelský rozpočet
 • Relativně tiché
 • Záhyby pro kompaktní úložiště

Při testování jsme zjistili, že elektrická sekačka Sun Joe MJ401E-P2 byla stejně snadno použitelná jako vakuová šňůra. Při pod 30 liber je tato sekačka velmi snadná, i když se nejedná o model s vlastním pohonem. Je propuštěn, takže budete pravděpodobně muset použít prodlužovací kabel. Nebudete se však muset starat o to, že baterie dojde, zastavíte se na dobití baterie nebo výparů z plynového modelu. Byli jsme také ohromeni tím, jak tichá byla tato sekačka, zejména ve srovnání s plynovými sekačkami, které jsme použili v minulosti. Tato sekačka byla snadno nastavena. museli jsme jen připojit tašku a dvě části pro rukojeť.

Díky 14palcové řezací palubě jsme zjistili, že se jedná o skvělou sekačku pro navigaci kolem těsných rohů a prostorů. Chceme však poukázat na několik problémů, se kterými jsme se při testování setkali. Zjistili jsme, že taška na sběr trávy se rychle naplnila (po sečení asi 20-30 stop). A když jsme sekali bez tašky, všimli jsme si, že se tráva uvízne pod čepele. Jako skvělá bezpečnostní funkce by se sekačka okamžitě vypnula. Tráva se však snadno odstranila a my jsme se mohli rychle vrátit k sekání. Rovněž stojí za zmínku, že tato sekačka má pouze tři nastavení pro výšku řezání, v rozmezí od 1.12 až 2.52 palců. I když se nedostanete jako přesný řez jako jiné modely, a možná budete muset přestat vyprázdnit tašku nebo odstranit trávu ze sekačky při řešení dlouhé trávy, myslíme si, že je to skvělá sekačka vhodná pro rozpočet, která je perfektní pro malé trávníky.

Cena v době publikování: 99

Šířka řezu: 14 palců | Hmotnost: 29 liber | Zdroj energie: Corded Electric | Možnosti řezání: taška, boční propuštění

Nejlepší jízda

Ryobi 80V HP Clashless 42 in. Bateriový elektrický bezdrátový jezdecký traktor trávníku

 • Silný výkon
 • LCD obrazovka a aplikace pro sledování výdrže baterie
 • 13 výšek řezání
 • Mnoho dalších funkcí

Pokud máte větší dvůr na sekání, jezdící sekačka na trávu vám může ušetřit čas a energii s jeho rychlostí a účinností. Při testování Ryobi 80V HP bez kartáčovače 42palcového jezdeckého trávníku na koni na koni na koni na koni na koni na koni s jeho výjimečným výkonem řezání, dlouhým během baterie a manévrovatelností. Elektrická sekačka má čtyři ocelové čepele, které poskytují 13 různých poloh výšky řezání, v rozmezí od 1.5 až 4.5 palců, pro velmi přesný řez. Zjistili jsme, že sekačka dokázala snadno zvládnout různé úlomky, účinně sekat tyčinky, listy, výstřižky v trávě a dokonce i krátké pampeliony, které by bylo normálně obtížné řezat. Výška řezání může být upravena pomocí ruční páky na pravé straně sekačky. Zjistili jsme však, že páka byla překvapivě blízko vaší nohy, což může vést k neúmyslnému změně výšky řezání, i když jsme tento problém nezažili sami.

Zatímco po deštivém ránu jsme tuto sekačku napájenou baterií testovali, zjistili jsme, že to nemá potíže s mokrou trávou a rovnoměrně ji řezá. I když byla tráva vlhká, sekačka na trávu účinně propustila výstřižky trávy. I když máme rádi, že tato sekačka vám dává tři možnosti pro výstřižky z trávy-bag, boční propuštění nebo mulč-s vědomím, že si budete muset kupovat sadu baggeru a mulčování samostatně. Byli jsme také ohromeni tichem sekačky na koni navzdory jeho velikosti. Když se řezací čepele nepohybovaly, zvuk sekačky na koni se podobal zvuku auta s jízdou na baterii pro děti. A když se čepele točily, hladina hluku byla ve srovnání s tradičními plynovými sekačkami velmi nízká.

Sekačka má palubní LCD obrazovku, která vám umožní zkontrolovat stav runtime a nabíjení a ovládat LED světlomety, pohon a čepel. Procento baterie se také objeví v nabídce digitálního zobrazení. Během přestávky můžete dokonce sledovat stav nabíjení, pomocí aplikace Ryobi Riding Mower. Zjistili jsme, že nabíjení sekačky je jednoduchý proces. Baterie dorazila s pouhými 23 procenty nabití a plně se natočila jen asi hodinu. Pro každou sečení, které jsme provedli, bylo použito pouze asi 10 procent baterie. I když bychom upřednostňovali fyzickou regulační páku, zjistili jsme, že je zvládnutelné přepínat při řízení. Sekačka má pedál urychlovače, který umožňuje pomalé a přesné manévrování kolem překážek a přitom poskytuje okamžitou rychlost v případě potřeby. Sekačka je také vybavena záložním pípajícím hlukem, který je určen jako bezpečnostní funkce.

Celkově vzato, Ryobi 80V HP bez kartáčovače 42palcového jezdeckého trávníku je skvělá sekačka, která nabízí tichý a efektivní zážitek ze sečení, který eliminuje potíže s plynem a olejem. I když to není nejlepší volba pro malé yardy, pokud chcete udržet váš velký dvůr vypadat skvěle bez velkého úsilí, je to vynikající volba se spoustou doplňků.

Cena v době publikování: 4 999

Řezací šířka: 42 palců | Hmotnost: 557 liber | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: mulč, taška nebo boční propuštění

Nejlepší nulové otočení

Ryobi 80V HP Clashless 42 in. Baterie Elektrická bezdrátová sekačka na zatáčku

 • 12 Nastavení výšky
 • Silný výkon
 • LCD obrazovka a aplikace pro sledování výdrže baterie
 • Joystick řízení

Sekačky s nulovým otočením jsou postaveny tak, aby byly rychlé a snadno navigační překážky, a sekačka na elektrickou bezdrátovou bezdrátovou sekačku Ryobi Elektrická beztvářka je to jen to, že to dělá. Jezdící sekačku jsme provedli jejím tempem a zjistili jsme, že je to vysoce intuitivní a snadno provozovatelný stroj. Místo volantu má tato sekačka na koni joystick, kterou lze provozovat pouze jednou rukou, pro lepší manévrovatelnost při otáčení. Joystick nám dal úplnou kontrolu nad směrem a rychlostí sekačky, od úplné zastávky po maximální rychlost. S jeho působivými schopnostmi otáčení jsme byli bez námahy schopni sekat kolem stromů v jednom průchodu, což by předtím vyžadovalo asi čtyři průchody s jinou sekačkou.

Nastavení výšky řezání bylo stejně jednoduché díky pohodlně umístěné páce, která nabídla dvanáct nastavení výšky od 1.5 až 4.5 palců. Sekačka dokonce přichází s klíčem pro zastavení výšky, která nám umožnila rychle přizpůsobit sečení do naší požadované výšky řezání. Celkově sekačka odvedla fenomenální práci při rovnoměrném stříhání trávy. Setkali jsme se s některými silnějšími travními plochami na dvoře, ale zjistili jsme, že zpomalení rychlosti sekačky jí umožnilo napájení bez problémů. S touto sekačkou jsme byli schopni posekat náš půl akr. Dokončení úkolu nám ve skutečnosti trvalo o 40 procent méně času. Je také mnohem tišší než sekačka na plyn a nemusíte se vypořádat s hořlavými plynovými nebo olejovými změnami.

Ryobi 80V HP bez kartáčovských jezdeckých sekaček je vybavena dvěma 80-voltovými bateriemi, 10-ampérovou hodinu a dvěma 40-voltovými bateriemi, které poskytují dostatek energie pro prodloužené sezení sezení. Během našeho testování jsme ocenili schopnost instalovat až tři 80 V a čtyři 40 V baterie, což nám umožňuje prodloužit běh sekačky ještě dále. Nabíjení baterií bylo vánek. Jednoduše jsme museli připojit nabíjecí kabel do zadní části sekačky, abychom současně nabili všechny palubní baterie. Byli jsme také potěšeni, když jsme zjistili, že 40 voltové baterie lze použít s různými bezdrátovými ryby nástrojů, jako jsou oříznutí a dmychadla, a rozšiřující rozsah naší sbírky venkovního napájecího zařízení.

A i když má mnoho stejných funkcí jako Ryobi 80V HP bez kartáčovače 42. Podle výrobce má tato možnost výkonový ekvivalent plynového motoru s výkonem 31-koňských sil, která jezdí na trávníku na koni. Nabízí také aplikaci pro monitorování stavu baterie a má na palubě obrazovku LCD, abyste mohli ovládat LED světlometů, lopatku a rychlost pohonu a také monitorovat stav baterie, běhu a stav nabíjení. Jedná se o drahou sekačku, ale myslíme si, že je to vynikající možnost nulového otočení, díky níž bude váš trávník vypadat skvěle a efektivně.

Cena v době publikování: 5 999

nakrájet, vysokou, trávu, elektrickou

Řezací šířka: 42 palců | Hmotnost: 700 liber | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: taška, mulč, boční propuštění

Nejlepší těžká služba

Toro 22 „60V Max Elektrická baterie SmartStow Personal Tempo High Wheel Sekačka

 • Automaticky se přizpůsobí tempa chůzi
 • Devět řezacích pozic
 • Technologie víru má za následek jemnější výstřižky z trávy
 • Rychlé připojení pytlů a mulčování

Díky 22palcové palubě a třífázovým bezhrubým motorem, který optimalizuje RPM a točivý moment, tato bezdrátová sekačka z Toro přináší silný výkon. Nabízí řadu pokročilých funkcí pro bezproblémové sečení, což jistě ospravedlňuje jeho poměrně strmou cenovou značku. Devět řezacích pozic, v rozmezí od 1 do 4 palců, zajistí přesný řez, dokonce i v těsných prostorech. Navíc, patentovanou technologii Vortex Toro umožňuje více vzduchu do řezací komory, což má za následek jemnější výstřižky z trávy a zdravější trávník.

Tato sekačka obsahuje jednu baterii, která může běžet až 40 minut, což vám umožní rozřezat na 0.33 akru na jediný náboj. (Přečetli jsme však některé stížnosti, že v té době dochází šťáva). Její 10palcová zadní kola poskytují vynikající trakci na tvrdém terénu, aniž by trhaly trávník. Mezi další působivé funkce patří přenos s vlastním pohonem, který se automaticky přizpůsobuje vašemu tempa chůzi. Díky systému s rychlým připojením můžete snadno přepnout z mulčování na pytlování. Navzdory své silné váze je recyklovač Toro za sekačkou snadno manévruje a kompaktně se skládá, aby minimalizoval jeho skladovací stopu.

Cena v době publikování: 729

Řezací šířka: 22 palců | Hmotnost: 95 liber | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: mulč, taška nebo boční propuštění

Nejlepší pro malé yardy

Worx WG779 Sdílet 40-volt 14-palcová bezdrátová procházka za sekanou

 • Lehký a snadno manévrovaný
 • Dvojitý nabíjecí port pro baterie
 • Indikátor nabití baterie
 • Baterie kompatibilní s jinými nástroji Worx

Walk-Share Walk-Behend sekačka Worx Power Share má 14palcovou řezací palubu, která může nakrájet na 0.12 hektarů na náboj, což z něj činí ideální volbu pro menší yardy. Při 29 liber je to dost lehké, aby téměř každý uživatel zvládl. Tato jednotka je vybavena dvěma bateriemi a s dvojím nabíjením, aby se maximalizoval dobíjení. Pro větší pohodlí existuje indikátor nabíjení baterie na palubě, který vám umožní vědět, kdy vám dochází šťáva. Další skvělá věc na těchto bateriích je, že jsou kompatibilní s řadou dalších nástrojů Worx.

Tato sekačka má šest úprav výšky a můžete snadno přidat další točivý moment s přeložením knoflíku. Má také schopnost mulčování nebo taška na výstřižky trávy, a můžete snadno posoudit, když je taška plná, díky průhlednému plastovému topu. Mějte na paměti, že tento kompaktní model je nejvhodnější pro menší pracovní místa, takže pokud jde o výkon, budete muset omezit svá očekávání. Podle některých zpráv, které čteme, má potíže s napájením tvrdou trávou a někdy se zastaví na rtech a okrajích.

Cena v době publikování: 300

Šířka řezu: 14 palců | Hmotnost: 29.1 libry | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: taška, mulč

Nejlepší bezdrátové

Makita 36-voltová lithium-ion push sekačka

 • Výkonný motor
 • Odolná konstrukce
 • 10 výšek řezání
 • Volitelný tichý režim
 • Zahrnuje další sadu baterií

Pokud hledáte bezdrátovou, bateriovou možnost, tato sekačka z Makita nezklame. Beztáčkový motor je neuvěřitelně silný a dodává až 3 300 ot / min. Tento nástroj je napájen dvěma 18 V baterie, ale jsou zahrnuty čtyři baterie, takže je můžete vyměnit po delší dobu běhu. Batterie dohromady dodávají až 43 minut běhu. Řídítka má pogumované přilnavosti pro pohodlí uživatele a úchyty složí pro kompaktní úložiště.

Makita Push sekačka má 18palcovou komerční ocelovou palubu pro optimální trvanlivost. Je vybaven širokou škálou výšin řezání. 10 nastavení od 0.81 až 3 palce. Ačkoli to funguje dobře na většině typů trávníku, tato sekačka může trochu bojovat v zarostlé trávě. Má schopnost tašky, mulčky nebo výstřižky dozadu. Existuje dokonce klidný režim, takže můžete sekat trávník, aniž byste narušili své sousedy.

Cena v době publikování: 399

Řezací šířka: 18 palců | Hmotnost: 60.46 liber | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: taška, mulč, propuštění zadní

Nejlepší robot

Worx Landroid robotická sekačka

 • Plně automatizované
 • Přizpůsobte si plány sečení pomocí aplikace
 • Naviguje svahy 20 stupňů
 • Detekuje déšť a vyhýbá se překážkám

Unavený ze sečení trávníku? Tato plně automatizovaná, robotická sekačka pro vás dělá veškerou práci. Může sekat střední trávníky do velikosti 1/4 hektaru. Chcete.li to nastavit, musíte kolem svého dvora položit hraniční drát a připojit sekačku k aplikaci. Můžete spustit nebo zastavit stroj, nastavit plán sečení a zkontrolovat pokrok sečení pomocí aplikace. Landroid je vybaven 8palcovou řezací šířkou, jejíž výšku lze upravit mezi 1.9 a 3.5 palců. Dva motory bez kartáčovače mu dávají dostatek trakce pro navigaci 20 stupňů.

Pokud sekačka narazí na překážku, jednoduše ustoupí. Pro přesnější detekci je k dispozici další kolize za dodatečné náklady. Lze jej také naprogramovat tak, aby se zabránilo určitým oblastem vašeho dvora. Když Landroid detekuje déšť nebo baterie trvá nízko, vrátí se k dokování, aby se nabila nebo počká, až bude trávník suchý. Se všemi těmito funkcemi je robotická sekačka Landroid určitě hodná své strmé cenovky. Jedna věc, kterou stojí za zmínku, je, že i když se tato robotická možnost přiblíží k okrajům dvora, budete pravděpodobně potřebovat zastřihovač pro dotyky tak často.

Cena v době publikování: 1 159

Řezací šířka: 8 palců | Hmotnost: 48.5 liber | Zdroj energie: Baterie | Možnosti řezání: Žádné

Porovnat

Po testování této sekačky na našem vlastním dvorku si Ego LM2102SP Power 21-palcová bezdrátová sekačka vydělává na našem nejlepším místě. Tato výkonná sekačka nabízí až hodinu nepřetržitého běhu a díky technologii s vlastním pohonem se snadno používá. Také milujeme nastavitelnou a skládací rukojeť pro kompaktní úložiště. Pokud hledáte cenově dostupnější možnost pro váš malý dvůr, zjistili jsme, že elektrická sekačka na trávu Greenworks je kompaktní a lehká, aby se snadno navigovala kolem překážek, a nabízí neomezené runtime, pokud to nevadí šňůra.

Jak jsme testovali elektrické sekačky na trávu

Testovali jsme osm sekaček na trávu, včetně plynu, elektrických kabelů a bezdrátových modelů napájených baterií v našich vlastních dvorech po celé zemi. Poté, co jsme je testovali na naše vlastní trávníky. od malých po velké. jsme je vyhodnotili při nastavení, designu, výkonu, použitelnosti, bezpečnosti a hodnotě. Pro první použití jsme načasovali nastavení sekačky na trávu a poznamenali jsme, jaké shromáždění bylo vyžadováno, a pokud byly pokyny podrobné a snadno sledovatelné. Také jsme zaznamenali doba nabíjení baterie, pokud se jednalo o bezdrátový model. Poté jsme použili sekačky při třech samostatných příležitostech, když počasí a růstové podmínky povolily a zaznamenaly délku střihu trávy, povrchová plocha dvora se posekala a čas potřebný k plnění úkolu. Všimli jsme si, jak snadné (nebo ne) to bylo zahájit sekačku, upravit rukojeť, upravit rychlost (pokud je samoproceňována) a změnit výšky řezání. Rovněž jsme vyhodnotili různé funkce, včetně pytlů, mulčování a možností bočního propuštění (pokud je zahrnuto) pro výstřižky z trávy. Kromě hodnocení nastavení a funkcí každé sekačky jsme si po použití všimli, jak snadné bylo navigovat překážky, svahy a další náročné oblasti včetně nerovnoměrné nebo vysoké trávy. Poté jsme se podívali na vzhled trávníku a poznamenali jsme, že pokud to vypadá rovnoměrně řezané. Také jsme zaznamenali všechny bezpečnostní prvky a všechny další funkce, jako jsou LED světlomety, skládací držadla pro skladování, systémy správy kabelů a další. Po testování byly do tohoto seznamu přidány nejlepší elektrické sekačky. V našem posledním kole testování jsme v našich dvorech testovali šest sekaček na trávu a vyhodnotili je podle stejných kritérií výše uvedených výše uvedených. Provedli jsme důkladné testování a porovnali jsme výsledky s našimi předchozími doporučeními produktu, abychom poskytli nejlepší možné návrhy. Provedli jsme úpravy kategorií na základě výkonu standout, buď výměnou nebo přidáním nových možností.

Co hledat v elektrické sekačce na trávu

Typ sekačky

Elektrické sekačky spadají do čtyř hlavních kategorií: push, samohybná, jízda a robota sekačky. Výběr správného modelu závisí na velikosti vašeho trávníku, rozpočtu a na tom, kolik práce jste ochotni vložit. Posuvné sekačky vyžadují, abyste za nimi chodili a ručně je poháněli. Protože jim chybí mnoho funkcí, které najdete na pokročilejších elektrických sekačkách, tah má tendenci stát výrazně méně. Posuvné sekačky také vyžadují největší množství práce, což z nich činí ideální volbu pro malé a střední yardy s relativně plochým terénem. Líbí se nám sekačka na trávníku Greenworks Electric Cord, protože je velmi snadné navigovat kolem vašeho dvora a přichází za velmi rozpočtovou cenu. Sekačky s vlastním pohonem jsou vybaveny technologií, která pohání kola při sekání. Tyto sekačky jsou často výrazně dražší než sekačky, ale vyžadují mnohem menší úsilí ze strany uživatele. Sekačka s vlastním pohonem, jako je Ryobi 40V HP beztaskovná 21 palcová bezdrátová sekačka, je skvělá volba pro střední velikosti na velké trávníky se šikmým nebo nerovnoměrným terénem. Nejsilnější volbou je sekačka na elektrickou jízdu. a také nejdražší. Uživatelé musí buď sedět nebo stát na stroji, aby jej mohli ovládat. S velmi širokým řezacím řádkem a schopností navigovat obtížným terénem je jízdní sekačka vhodný pro velké yardy se strmějšími svahy. Milujeme elektrickou bezdrátovou jetkovou trávníku Ryobi Battery, protože na jednom náboji může nakrájet na dva akry a nabízí spoustu skvělých funkcí. Sekačky na trávu robotů jsou obvykle naprogramovány prostřednictvím aplikace, což jim umožňuje autonomně s malým nebo žádným úsilím. Je vyžadováno určité počáteční nastavení, ale sekačku robotů může být naprogramována tak, aby sekala trávník automaticky, vyhýbala se kolizám a nepříznivému počasí a dalšímu. Přestože jsou neuvěřitelně pohodlné, robotické modely mají také kratší runcii a menší rozřezaný šířku, omezující jejich použití na menší yardy. Naše nejlepší volba v této kategorii, robotická sekačka Worx WR147, je téměř 100 % autonomní, jakmile je nastavena.

Zdroj energie

Na dobíjecí lithium-iontové baterie běží sekačky bezdrátových elektrických trávníků. Bezdrátový model vám dává větší flexibilitu a přenositelnost, protože neomezuje váš pohyb. Budete však muset mít na paměti výdrž baterie, která obvykle schází mezi 30 a 60 minutami. Některé bezdrátové elektrické sekačky přicházejí s dalšími bateriemi, které lze vyměnit za prodloužení jejich runtime. Můžete si také zakoupit druhou baterii pro zkrácení provozního času. Tímto způsobem se nemusíte starat o to, že dojde šťáva z džusu. Naše nejlepší volba pro bezdrátový model, Makita 18-volt x2 lxt lithium-ion push sekačka, zahrnuje další sadu baterií, takže uživatelé mohou sekat déle, aniž by se museli dobít. Největší výhodou pro sekačku na elektrickou trávu je to, že poskytuje neomezený výkon. Cordované modely obvykle stojí méně než jejich protějšky provozované baterií. Váš pohyb je však omezen na délku šňůry. Sekačka musí být použita s těžkým prodlužovacím kabelem, která se často prodává samostatně. Většina výrobců doporučuje 12-měřicí nebo 14-měřicí šňůru, ale měli byste se vždy odkazovat na příručku pro majitele, abyste zajistili bezpečný provoz.

Velikost paluby

Velikost paluby odkazuje na šířku sekačky a určuje, jak široká cesta může řezat. Širší velikost paluby má za následek širší řezací řádek, což vám umožní pokrýt větší oblast v jednom průchodu. Standardní velikost paluby na sekačkách s push i samohybnou se obvykle pohybuje od 13 do 22 palců. Robotické sekačky mají obvykle mnohem menší řezací balíček mezi 5 a 10 palci. Na druhé straně jezdecké sekačky mohou mít velikost paluby až 54 palců. Jezdící sekačka je nejvhodnější pro velké trávníky, které obvykle trvá hodně času na sekání. Náš nejlepší výběr pro nulovou otočení, elektrická bezdrátová sekačka Ryobi Battery Elektrická bezdrátová sekačka má 42palcovou palubu a 12 výšek řezání, aby se krátká práce z velké práce, s lehkostí navigovala kolem překážek.

Motorská síla a typ

Bezretové elektrické sekačky, které běží na bateriích, produkují kdekoli od 18 do 20 voltů energie. Čím vyšší je napětí, tím déle bude motor běžet na jednom náboji. Podobně vám sekačka s vyšším napětím umožní pokrýt více půdy v jednom průchodu. Vyšší napětí je obvykle nutné k sekání velkých trávníků a generování dostatečného točivého momentu pro proříznutí vysokou, hustou trávou. Hodnocení zesilovačů je také důležité při určování toho, jak mocná je elektrická sekačka na trávu. Například elektrická sekačka s 12 amph může napájet tvrdou trávou, zatímco 6-ampy by bojoval. Sekačka na trávu s kabelem obvykle čerpá mezi 6 a 13 zesilovačů ze standardního výstupu. Baterie na většině bezdrátových modelů přináší asi 18 ampérů za hodinu.

Bez kartáčovače vs. Kartáčovaný motor

Kartáčové motory jsou efektivnější, protože neztrácí mnoho energie třením a teplem, které by mohly potenciálně poškodit motor. Navíc se nemusíte starat o výměnu štětců, když se nosí. Všechny tyto faktory přispívají k spolehlivějšímu výkonu a menšímu údržbě. Na druhé straně kartáčované motory generují více tepla, což vysvětluje jejich tendenci se zastavit a přehřát. Přestože jsou kartáčované motory předem dostupnější, můžete z dlouhodobého hlediska platit více za údržbu. Podle potřeby budete také muset vyměnit opotřebované kartáče, což je další výdaj.

Standout funkce

Chytač tašky na trávu

Chytač travního sáčku se připojuje ke straně nebo zadní části sekačky na trávu a sbírá výstřižky trávy. Zatímco je tráva řezána, výstřižky se automaticky přenášejí do tašky. Toto je pohodlná funkce, protože vám to zachrání v tom, abyste si sami zabalili nebo vyčistili výstřižky. S taškou na trávu bude váš trávník po sečení vypadat elegantně a dobře udržovaný.

Mulcher

Elektrická sekačka se schopnostmi mulčování se naseká jemně naseká a odhodí výstřižky zpět na trávník. Jak se výstřižky rozkládají, uvolňují živiny, jako je dusík, fosfor a draslík, do půdy. Protože mulčování přirozeně zlepšuje zdraví trávníku, může to vyžadovat méně ošetření hnojiv.

Nastavitelná výška řezání

Většina elektrických sekaček na trávu má nastavitelnou výšku řezání v rozmezí 1 až 4 palců, což uživatelům umožňuje řezat různé trávy a řešit vysoké, zarostlé trávníky. Obecně platí, že ideální výška pro trávu v chladné sezóně je asi 2 1/2 palce. Při sekání byste měli odstranit pouze asi první třetinu travních lopatků.

„Životnost elektrické sekačky na trávu se liší v závislosti na praktikách péče o model, model a spotřebitele,“ říká Kris Kiser, prezident a generální ředitel Outdoor Power Equipment Institute (OPEI). „Stejně jako jiné venkovní vybavení, se správnou údržbou, nabíjení a postupy skladování baterií, může elektrická sekačka snadno splnit očekávání uživatele.“

 • Pravidelně kontrolujte šňůry pro přezdívky a roztřepy, stejně jako baterie pro jakékoli poškození nebo deformace.
 • Potvrďte, že všechny průduchy jsou bez trosek.
 • Nezapomeňte používat pouze baterie a nabíječky ve spojení s doporučeními výrobce.

V případě elektrických sekaček na trávu přichází pohodlí s náklady. Push sekačky jsou na spodním konci cenové stupnice, ale také vyžadují největší množství manuální práce. Sekačky s vlastním pohonem obvykle stojí o několik set dolarů více než tlačné sekačky, ale snižují množství manuální práce, která je potřeba. Pokročilé modely, jako jsou robotické a jízdní sekačky, mohou být docela drahé, ale v podstatě pro vás dělají veškerou práci. Je jen na vás, abyste se rozhodli, zda chcete dát práci nebo zaplatit více za usnadnění vašeho života.

Proč důvěřovat smrku?

Tento článek napsal Sage McHugh, spisovatel domů a životního stylu, který do smrku přispívá od roku 2019. Pro výběr nejlepších elektrických sekaček na trávu pro tento kulatý zaokrouhlení zvažovala desítky produktů, pečlivě vyhodnotila jejich typ motoru, zdroj energie, šířku řezu, speciální funkce a celkový výkon. McHugh konzultoval stovky recenzí zákazníků a zápisy z webových stránek třetích stran. Pro další přehled, ona rozhovor s Kris Kiser, prezident a generální ředitel Outdoor Power Equipment Institute (OPEI).

Jenica Currie, editor obchodu pro smrk aktualizoval tento seznam s informacemi shromážděnými z testování různých elektrických sekaček na našich vlastních dvorcích po celé zemi. Také přidala další tipy a hlášení.

Jaký je smrk schválen?

Zde ve smrku chceme zajistit, abychom plně stáli za každým produktem, který doporučujeme, a že když řekneme, že něco je nejlepší, máme na mysli to. Možná jste si všimli odznaku schváleného smrku vedle produktů na tomto seznamu. Každý produkt s tímto odznakem byl osobně přísně testován a pečlivě vybrán náš odborný tým laboratorních testerů a editorů. Ve většině případů nakupujeme všechny tyto produkty sami, i když občas dostáváme vzorky poskytované přímo společnostmi. Bez ohledu na to, jak získáváme produkty, všichni procházejí stejnými testy a musí splňovat stejná přísná kritéria, aby udělala to nejlepší řez.