Jak udělat otvor do betonu bez vrtáku

Jak provrtat betonovou zeď běžnou vrtačkou nebo vrtacím kladivem: Doporučení

Jak vrtat do betonové zdi běžnou vrtačkou?. tuto otázku si kladlo mnoho řemeslníků, když museli zavěsit police, římsy apod.

Beton je pevný materiál, a proto je vrtání velmi obtížné. dokonce i to, jak navrtat stěnu v panelovém domě, se může zdát nemožné.

Pokud však znáte několik tajemství, můžete si tento proces značně usnadnit.

Výběr nástroje

První otázka, kterou si musí domácí kutil položit, tedy není, jak vrtat betonovou zeď s výztuží, ale čím. Vrták je vhodným nástrojem pro tuto práci, protože je určen pro práci s kamenem a betonem. Současně si ani výkonná vrtačka neporadí se stěnou o šířce větší než 12 cm. Ačkoli pokud jde o pěnobeton, je vhodnější vrtačka, protože příklepový klíč ho jednoduše rozbije.

Kvalita vrtáku má také vliv na to, zda se podaří provrtat betonovou stěnu.

Jednou z nejlepších možností je použití vrtáků speciálně určených pro příklepové vrtačky. Jejich pracovní částí je deska z tvrdého kovu. Pomocí těchto vrtáků lze považovat otázku, jak vrtat tenkou betonovou stěnu, za vyřešenou.

Existují také prstencové vrtáky s diamantovým povrchem. Jsou velmi tvrdé a používají se ve speciálních vrtných soupravách, takže stojí poměrně hodně. Protože řeší problém, jak doma vyvrtat otvor do betonové zdi, je to minimálně nepraktické.

Použití vrtáků

Často je nutné pro zásuvku vyvrtat ve zdi otvor o velkém průměru. Jak v tomto případě provrtat nosnou stěnu?? Pak se používají jádrové bity, které mají po obvodu kovové hroty. Existují bity různých velikostí, ale nejoblíbenější jsou 68 cm bity, které jsou určeny právě pro zásuvky. Při práci s těmito díly musí být nárazový režim vypnutý.

Tyto bity jsou k dispozici také pro vrtačky. Mají však jiný druh povlaku: slitinu wolframu a kobaltu. Jejich použití je snadné, protože vrtačka dokáže vyvrtat otvor do betonové zdi a zároveň udělat otvor do dlaždice. takové zuby lze použít pouze s výkonnými vrtačkami.

Vrtáky. další zařízení než k vrtání do betonové zdi. Jejich průměry jsou různé. Zkušení řemeslníci radí vybírat podle průměru hmoždinky.

Vrtání do betonu pomocí peorátoru

Jak se vrtá otvor do betonové desky pomocí peorátoru?? Postup není složitý:

 • Vrtačka se přepne do příklepového režimu a začne se vrtat; nástroj se musí držet v pravém úhlu;
 • Po určité době vrták navlhčete vodou, což pomůže zabránit přehřátí;
 • Po zavrtání do betonové stěny lze vrták vyjmout bez vypnutí stroje;
 • Pro odstranění prachu z otvoru se vrták několikrát zasune.

Do stěny nelze vrtat? Pochodeň na něco tvrdě dopadla? Proto se musíte pokusit vyvrtat otvor jinde.

Vystačíte si s vrtačkou

Jak vrtat do betonové zdi bez hořáku? Otázka použití běžné vrtačky pro práci s betonem zůstává nevyřešena. O tom, zda můžete vrtat do betonové zdi, rozhoduje každý sám. Nástroj se přece může rozbít. Ano, a procedura trvá déle.

Díru do betonu můžete vyvrtat vrtákem pomocí speciálního nástroje. razníku. Ovládání je snadné: stačí přiložit ostrý konec k otvoru, opakovaně udeřit kladivem a můžete začít vrtat.

Je důležité, aby se nářadí nepřehřívalo.

Jakmile vrták narazí na nepřekonatelnou překážku, je nutné vrták použít znovu, dokud není dosaženo správného cíle. Zde se dozvíte, jak správně vrtat vrtačkou do betonové zdi. I když to vyžaduje více času a úsilí, pokud nemáte vrtačku, můžete ji také použít.

Diamantové vrtání

Jedná se o další snadný způsob vrtání do betonové zdi. Používají ji však pouze profesionálové, kteří mají speciální vybavení (výkonný elektromotor a podobně).

Jak vrtat do stěny se svorníky? Žádný problém, protože diamantové vrtání vytváří otvory velkých průměrů a hloubek, a to bez obtěžujícího prachu. Voda se čerpá přímo na vrták, aby se ochladil. Výsledkem je, že získané otvory mají čistý vzhled a výskyt trhlin je zcela vyloučen.

Jak vrtat do dlaždic bez praskání? Viz zde. Co je to vrták?? Přečtěte si v tomto článku.

Vrtání betonových stěn touto metodou obvykle provádějí odborníci ze specializovaných firem. Nemá tedy smysl pořizovat si diamantovou vrtačku pro práci svépomocí.

Přečtěte si také zde:. Ceny kovových dveřních zámků. Oprava trouby v domácnosti. Oprava vnitřních dveří. Oprava plastových oken vlastníma rukama. Obložený sprchový kout vlastníma rukama na fotografiích a tipy pro stavbu. Oprava zámků dveří: Jak si poradit sami?

Jak vrtat rovnoměrně do betonu pomocí vrtačky

Nejprve musíte mít jistotu, že byla vybrána správná tryska. Vždy vrtejte při nízkých otáčkách. Obvykle je nástroj v provozu 10 až 12 minut. Během této doby je zaručeno, že se nepřehřeje nebo náhodně nerozbije. Pokud vrták nástroje náhodou zůstane v tloušťce stěny, je třeba jej opatrně vyjmout. nesmí být použita síla. Vrták se může zlomit a jeho kousky mohou zůstat v tloušťce stěny. Vrták lze v případě potřeby snadno odpojit od trysky.

Vrták musí být držen přesně kolmo k povrchu. Při nedodržení tohoto postupu hrozí poškození vrtáku a někdy i vznik důlku. Důležité je také zabránit vniknutí prachu z vrtání do očí. Používejte ochranné brýle. Můžete také použít rukavice, aby vám při vaření neklouzaly ruce. Jen osoba s dostatečně silnými pažemi dokáže kvalitně provrtat povrch. Protože tento proces vyžaduje velké úsilí.

udělat, otvor, betonu, vrtáku

Jak vybrat správný nástroj?

Pro práce, které vyžadují více práce, je nepostradatelná rotační nebo příklepová vrtačka s vrtáky a bity s pobeditovými hroty. Příklepová vrtačka kombinuje rotační a vratný pohyb, díky čemuž si dokonale poradí s lehkým betonem, a na otázku, jak vrtat betonovou zeď, která je nosičem, existuje jednoduchá odpověď. nejlepším pomocníkem bude peorátor, jehož hlavním účelem je prorážení betonových plotů. Je tu ještě jeden rozdíl:

Výztuž zachycená v tělese betonové stěny by měla být navrtána kovovými vrtáky.

Jak si sami vyrobit otvor pro kapotu o velkém průměru

Tyto otvory mohou být také potřebné pro přívod nebo odvod vzduchu z hospodářských budov nebo pro odtah kotlů s uzavřenou spalovací komorou. Pokud jsou k dispozici diamantové vrtáky vhodného průměru a výkonný nástroj, pak je to v pořádku, a vy se ptáte, co dělat, když to všechno nemáte? Bez peoratora v tomto případě prostě nemůže zvládnout, ale bez drahých diamantových bitů. můžete (jako nákup pro jednou bude drahé).

K vytvoření otvoru o vhodném průměru tedy budete potřebovat, jak již bylo uvedeno, peorátor, vrták (vrták) požadované velikosti s pobeditovým hrotem a dláto na vyražení středu otvoru.

Nejprve určete velikost požadovaného průměru a v požadovaném úseku stěny vykružte kruh. Chcete-li použít trubku o průměru 12 cm, je třeba otvor vyznačit o několik centimetrů větší. V tomto případě 14 cm, protože šnek se může při práci pohybovat do stran, takže je žádoucí vytvořit malou rezervu.

Dále je třeba na kružnici vyznačit body ve vzdálenosti 2-3 cm v místech, kde chceme vrtákem vyvrtat otvor. Čím více otvorů vyvrtáte, tím snadněji cihly ze zdi odstraníte. Nejlépe vyvrtejte až 20 otvorů po obvodu 14 cm.

Předtím musíme určit tloušťku stěny a zvolit správnou délku, aby šnek pronikl stěnou.

Zahájení vrtání. Na hořáku nastavte režim vrtání a vrtání a vyvrtejte otvory podle značek. Je důležité dbát na vlastní bezpečnost: pokud musíte pracovat vysoko nad zemí, musí být základna nebo podpěra, na které stojíte, řádně zajištěna.

Protože je třeba vyvrtat velké množství otvorů, můžete očekávat velké množství prachu. Veškerý nábytek a další předměty umístěné v místnosti by měly být pokryty ochrannou fólií nebo materiálem, který zabrání jejich znečištění a usnadní následný úklid. Mnozí lidé při vrtání mylně používají příliš velkou sílu na hořák. k tomu režim vrtání s příklepem neslouží. Provrtejte stěnu až k výstupu šneku z druhé strany. Na konci vrtání získáme kruh s otvory.

Po dokončení vrtání odstraníme šnek z vrtačky, později ho již nebudeme potřebovat. Vložte sekáč do bloku sekáčů a přepněte na režim „sekacího kladiva“ bez funkce vrtání a postupně vyrazte tyče mezi otvory. Cihlu je možné vyrazit i ze středu kruhu, a to tak, že ji vyrazíte od středu k obvodu. Pokud je dláto krátké a nepronikne do stěny, je možné pracovat s dlátem z druhé strany stěny. To je možné pouze z nízké základny. ve vyšších výškách je třeba zakoupit dláto pro tloušťku stěny. Výsledkem je, že máme ve stěně otvor o zamýšleném průměru.

Bohužel je obtížné touto metodou dosáhnout dokonalého a čistého otvoru.

Pokud se stěna skládá z betonu nebo monolitického betonu, nebo z jiných důvodů nemůže provádět tyto práce sami, měli byste se obrátit na odborníky zabývající se diamantovým vrtáním otvorů.

Jak vrtat s peorátorem

Když začnete provádět opravy, je trouba dobrým pomocníkem. Co je tento nástroj zač?

Peorator je zařízení, kterým můžete vrtat, vrtat, kopat a mnoho dalšího. Pomocí zařízení Penorator můžete připravit i směs omítky. Přesto je hlavním úkolem peorátoru vyvrtat otvory do cihlové zdi, betonové stěny, dlaždicové podlahy, aniž by bylo nutné vynaložit velké úsilí a ztrácet čas. Abychom pochopili výhody tohoto stroje, je nutné porozumět jeho konstrukci.

Především má peorátor výkonný motor. Rychlost lze nastavit tlačítkem na vnitřní straně rukojeti.

Peorator má také sadu vrtáků, kterými lze vyvrtat otvor požadovaného průměru do betonu, cihel nebo jiné pevné zdi.

Jednou z většiny výhod tohoto stroje je vrtání do betonu.

Otázka, jak vyvrtat otvor do betonové stěny, se tak stává menším problémem. Pomocí hořáku můžete vrtat otvory různých průměrů. Hlavní potíž spočívá v tom, že beton je velmi pevný materiál a udělat díru do zdi postavené z tohoto materiálu je poměrně obtížný úkol. Obtížnost této práce spočívá v tom, že beton obsahuje velké množství nečistot, které nejsou o nic méně pevné než samotný beton. Proto se hrot nesmí provrtat tímto materiálem a práce nebude provedena. Při provádění tohoto typu prací je třeba především dodržovat návod k použití. Za prvé, při vrtání otvoru byste neměli na přístroj vyvíjet příliš velký tlak, protože to práci nijak neurychluje. Zadruhé je nutné zařízení nastavit do určité polohy a udržovat jej v rovině. při zatloukání šneku skrz zeď je možné, že narazí na různé druhy překážek, jako jsou armatury, kabely atd., šnek je třeba držet pevně, aby vám nevyklouzl z rukou a nezpůsobil poškození. Za třetí je nutné zvolit hrot, jeho tvar a materiál, ze kterého je vyroben, aby šroub snadno prošel betonem.

Je také nutné zvolit koncovku, její tvar, materiál, ze kterého je vyrobena, aby mohla snadno procházet betonem. Tyto otvory mohou být hluboké až jeden metr.

Další častou otázkou je, jak vrtat dlaždice pomocí hořáku. Dlaždice jsou křehkým materiálem, takže mnoho lidí má při práci s nimi problémy. Při provádění prací dochází velmi často k rozbití dlaždic.

Pro tento druh práce je nejlepší použít režim vrtání s přepínačem na příklepový režim. Pro tento typ práce jsou k dispozici různé bity a šrouby, které zlepšují kvalitu provedené práce. Pro vrtání do dlaždic je nutné zvolit zařízení s velkým výkonem. Při práci s křehkým materiálem, jako jsou dlaždice, je nejlepší začít s minimálním výkonem a minimálními otáčkami vrtačky, aby se dlaždice nerozbila. Poté můžete zvýšit počet otáček, abyste vyvrtali otvor.

Vrtání do stěny dlaždice umožňuje vytvořit drážky pro zásuvky atd.д.

Svítilna, univerzální nástroj pro každou opravu, je vhodná pro použití se všemi materiály.

Navštivte náš katalog, kde si můžete prohlédnout celou řadu našich vrtacích držáků a vybrat si ten nejlepší pro váš úkol.

Kontaktujte nás

Společnost VEGA, výhradní zástupce TM VEGA Professional na Ukrajině, hledá partnery a zve ke spolupráci prodejny.

Pokud je? Zeptejte se našich odborníků zde v chatu na webu nebo nám zavolejte na telefonní čísla uvedená v kontaktech. V našem obchodě se můžete vždy spolehnout na odborné poradenství a dobré ceny.

Objednejte si zpětné volání a my vás budeme kontaktovat. Vyberte si vysokou kvalitu a spolehlivost s VEGA Professional!

Přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube na našich stránkách sociálních médií Instagram a buďte první, kdo se dozví o všech nových videích a inovacích ve světě elektrického nářadí.

Sledovatelé sociálních médií mají zaručenou účast ve všech losováních o ceny od společnosti VEGA Professional TM.

Jak ušetřit peníze za pionýrské nářadí a vrtat do betonové zdi běžnou vrtačkou?

Mnoho lidí žije v domech s betonovými zdmi, a když je potřeba do nich udělat otvor, setkávají se s vážnými potížemi.

Основные ошибки при возведении перегородок из газобетона #5

Nezoufejte, pokud nemůžete hned najít způsob, jak zavěsit poličku, lampu nebo skříňku. podívejte se na naše návrhy a určitě si poradíte.

Existuje několik možných způsobů, jak se provrtat skrz betonovou zeď.

Pracovní pravidla: tipy

Při práci s nářadím je třeba dodržovat bezpečnostní pravidla a obecné pokyny:

 • 1) Při práci si chraňte dýchací cesty. prach je nebezpečný.
 • 2) Pokud pracujete venku, musí být ploty umístěny ve vzdálenosti 2,5 metru.
 • 3) Při práci ve výškách nad 1,5 m používejte pevnou základnu. lešení nebo kozlík.
 • 4) Během vrtání musíte otáčky zapínat pomalu a v žádném případě je nevypínat, když je nástroj uvnitř stěny.
 • 5) Při vrtání do omítky musíte znát rozvržení komunikací, abyste se ničeho nedotkli.
 • 6) Je přísně zakázáno vrtat do dekorativní dlažby.
 • 7) zvolte správné vrtáky pro každý povrch.
 • 8) Navlhčete vrták vodou, aby se nepřehřál.

Vrtání (řezání, děrování) otvorů do betonu: použití vrtačky, hořáku, průvodce krok za krokem

Při renovaci místnosti se majitel potýká s nutností vyvrtat otvor ve stěně z pevného betonu. Vrtání se provádí elektrickým nářadím, lze použít i ruční nářadí.

Pokyny krok za krokem

Jak vyvrtat otvor do betonové zdi nebo do desky na stropě bez hořáku a podobných nástrojů?

Přestože je k dispozici speciální vrták, práce na betonové stěně se provádí podle odborných rad.

Nesprávný postup může vést k rozbití nástroje a částečnému zničení stěny. Než začnete, připravte si následující sadu nástrojů a materiálů:

 • dostatečně výkonnou vrtačku;
 • Pobeditový vrták (karbidový vrták);
 • Vrták je kovový hrot požadovaného průměru;
 • Kladivo nebo bourací kladivo;
 • hoover.

Vrtání do betonu běžnou vrtačkou není rychlé, proto by měl mít domácí kutil trpělivost. Prach z betonu se zanáší do podlahy a je vhodné povrch zakrýt novinami, aby zůstal čistý. Odstraňte uvolněné částice vysavačem. Postup prací je následující

 • Vhodný vrták je vložen do nástroje. Vyznačte si na stěně bod vrtání.
 • Označte bod vrtání při nízkých otáčkách a mírném tlaku. Vytvořte v zemi malou prohlubeň, aby vrtací kladivo při tvrdé práci neklouzalo.
 • Kopejte 8-10 mm do stěny. Nástroj musí být při vrtání držen v pravém úhlu. Při otáčení vrtáku hrozí nebezpečí poškození povrchu, hrotu nebo rukou.
 • Vyjměte vrták a propíchněte beton ocelovou tyčí.
 • Hlouběji do stěny se ponořte o dalších 10-15 mm a opět prorazte beton ocelovou tyčí. Po každém pracovním kroku se vrták očistí od částic betonu.

DŮLEŽITÉ. Každé vrtání nesmí trvat déle než 30 sekund. Celková doba nepřetržitého vrtání s nářadím s nízkým výkonem není delší než 10-12 minut. Po každém sezení je nutné motor nářadí ochladit, jinak se přehřeje a selže.

Vrtání betonu diamantovým vrtákem si můžete prohlédnout na adrese

Autor videa ukazuje, jak vrtat do betonu bez příklepu: