Jak vyměnit píst u řetězové pily STIHL 180

Důvodů pro výměnu pístu a celé pístní soustavy je celá řada, ale můžeme je rozdělit na přirozené příčiny a příčiny vyplývající z nesprávného používání. Přirozené: opotřebení způsobené trvalým používáním sekačky STIHL STIHL 180. Těch, které vytvořil člověk, je mnohem více, např:

 • Přehřátí motoru a tvorba tepelných skvrn;
  vyměnit, píst, řetězové, pily, stihl
 • Vniknutí cizích těles do válce a mechanické poškození;
 • Prasknutí pístního kroužku způsobené překročením maximálních otáček motoru;
 • Prasknutí suknice pístu v důsledku nadměrných otáček;
 • Použití nekvalitního paliva, které způsobuje opotřebení sací strany pístní skupiny řetězové pily ve válci;
 • Řetězová pila STIHL je provozována se znečištěným palivovým filtrem, který snižuje podíl oleje v palivové směsi;

Když se STIHL mc 180 náhle přestane točit, motor nenastartuje a startér se nenatočí, nechte zkontrolovat hlavu válců. Pokud startér pilu nenastartuje, ale jiskra je stále přítomna a palivo do válce proudí správně, zkontrolujte kompresi v motoru.

Pokud máte podezření na problém s blokem válců, doporučujeme vyhledat pomoc v autorizovaném servisu STIHL. к. Přesnou diagnózu a případnou kvalitní opravu vám nejlépe provede pouze firma STIHL.

9.5. 11 Atm. 9 je normální hodnota, kdy řetězová pila STIHL správně startuje a podává plný výkon. Pokud je nižší než tato hodnota, může být pístní skupina válce otřepená nebo nadměrně opotřebená. Ve všech případech snížené komprese je pro diagnostiku problému nutné pilu zcela rozebrat.

Chcete-li zjistit přítomnost rýh na pístu, stejně jako zlomení pístního kroužku, můžete vyjmout tlumič výfuku a provést vizuální kontrolu viditelné části pístu a kroužky na pružnosti lze zkontrolovat jejich stlačením malým šroubovákem. Pracovní kroužky budou vykazovat mírné kmitání, vadný nebo zadřený pístní kroužek se nekroutí.

Důvodů, proč je třeba vyměnit píst nebo celý pístní systém, může být celá řada, ale všechny je lze rozdělit na přirozené nebo vzniklé nesprávným používáním. Přirozené. opotřebení způsobené trvalým používáním nářadí STIHL STIHL 180. Umělých je například mnohem více:

 • Přehřátí motoru a tepelné přetížení;
 • Vniknutí cizích těles do válce a mechanické zadírání;
 • Nebezpečí prasknutí pístního kroužku při překročení otáček motoru;
 • Prasknutí suknice pístu v důsledku nadměrných otáček;
 • použití nevhodného paliva, které způsobuje opotřebení sací strany pístní skupiny válce řetězové pily;
 • Provoz řetězové pily STIHL se znečištěným palivovým filtrem, který snižuje podíl oleje v palivové směsi;

Pokud STIHL mc 180 náhle ztratí výkon nebo se nepodaří nastartovat a startér se neotáčí, nechte zkontrolovat blok válců. Pokud startér nenastartuje, ale pila se nerozjede a jiskra a palivo stále správně proudí do válce, zkontrolujte kompresi v motoru.

Pokud máte podezření na problém s řetězovou pilou, doporučujeme nechat ji opravit v autorizovaném servisu STIHL. к. Pouze servisní střediska STIHL jsou schopna správně diagnostikovat problém bez kompletní demontáže a v případě potřeby provést kvalitní opravu.

9.5. 11 Atm. Je normální, že řetězová pila STIHL správně startuje a podává špičkový výkon; pokud je komprese příliš nízká, může být pístní skupina válce zadřená nebo nadměrně opotřebená. Pokud je komprese příliš nízká, je v každém případě nutné pilu pro další diagnostiku zcela rozebrat.

Odstraněním tlumiče výfuku a vizuální kontrolou viditelných částí pístu a kontrolou pružnosti kroužku pomocí malého šroubováku zjistěte, zda je píst vydřený nebo zda je pístní kroužek zlomený. Pracovní kroužky mohou vykazovat mírné zadírání, vadný nebo zadřený pístní kroužek se nezadírá.

Válec pro řetězovou pilu STIHL MS 180. 38 mm

Průmyslový chromovaný válec. Tloušťka povlaku 0,22 mm. Tvrdost povrchu 70HRC.

Píst z hliníkové slitiny s drážkami pro zachycení oleje. Průměr pístu 38 mm.

čep o průměru 10 mm pro nasazení pístu na ojnici.

Válec je opracován podle. Nízkotlaký tlakový odlitek. Pro tuto technologii není potřeba lisovací forma. Kov se nalije do formy, kde se bez vnějších vlivů ochladí. Díky tomu mohou vzduchové bubliny unikat a stěny válce se zdají být pevné a homogenní. Výrazně zlepšuje tepelnou vodivost válce a zvyšuje tak životnost pístní skupiny.

Výrobce ARCHER. Austrálie.

Tip: Při výměně pístní skupiny věnujte zvýšenou pozornost stavu pryžové objímky (kolena) spojující válec a karburátor. Přestože je tryska vyrobena z pryže odolné vůči benzinu, má tendenci časem ztrácet své vlastnosti, hrubne a propouští vzduch. Tryska je levná a má smysl ji vyměnit společně s válcem.

Jak správně vyměnit válec a píst u řetězové pily nebo křovinořezu.

 • Zkontrolujte, zda válec, který chcete namontovat, pasuje na vaši řetězovou pilu nebo křovinořez.
 • Vyčistěte karburátor. Je důležité odstranit zbytky starého paliva z palivové nádrže.
 • Palivový filtr je nutné vyměnit. Nepoužívejte starý palivový filtr.
 • Vyčistěte klikovou skříň motoru. Je velmi dobré, pokud je možné pročistit klikovou skříň kompresoru. Pečlivě zkontrolujte, zda se v klikové skříni nenacházejí cizí předměty.
 • Promažte ložiska klikového hřídele. Používejte nejlepší možné mazivo.
 • Válec, který chcete instalovat, očistěte hadříkem namočeným v rozpouštědle. Vyfoukněte kompresorem.
 • Nasaďte pístní kroužky na píst.
 • Pístní čep namažte mazivem a ujistěte se, že šipka na pístu ukazuje ve směru výfuku.
 • Poznámka! Vyměňte pojistné kroužky s maximální opatrností.
 • Před montáží namažte válec a pístní kroužky.
 • Válec opatrně vyměňte.
 • Při výměně pístní jednotky vždy použijte nové těsnění válce. Upozorňujeme, že některé modely řetězových pil a křovinořezů používají těsnicí hmotu.
 • Zašroubujte upevňovací šrouby válce s utahovacím momentem udaným výrobcem.
 • Uchopte klikový hřídel a opatrně roztočte motor. Ujistěte se, že se otáčí bez rušení.
 • Pro první spuštění motoru připravte palivovou směs v poměru 25:1 a nastartujte motor.
 • Seřízení karburátoru a vyzkoušení nástroje v akci.

Výrobce: ARCHER

Výrobky ARCHER jsou dodávány ukrajinským zákazníkům od roku 2010. Tato australská společnost klade velký důraz na kvalitu svých výrobků. Protože si uvědomujeme, že profesionální uživatelé řetězových pil nechtějí ztrácet čas výměnami a opravami, ale chtějí mít práci co nejrychleji hotovou, nabízejí technici společnosti nejlepší řezné řetězy „Super Tooth“ a nejsilnější vodicí lišty. Profesionální pneumatiky ARCHER mají širokou špičku na čtyřech nýtech pro maximální odolnost v nejnáročnějších podmínkách. Pro velké řetězové pily nabízí společnost ARCHER vodicí lištu se šesti nýty. Tyčová čepel je vyrobena z třívrstvé vrstvené celoslitinové oceli. Proti korozi pneumatik se povrch pneumatik natírá antikorozním lakem nanášeným práškovou metodou. V čele pneumatiky je instalováno válečkové ložisko, které umožňuje prodloužit životnost ozubeného kola snížením třecích ztrát při práci a v důsledku toho i snížením teploty ohřevu lopatek. Dezén pneumatiky se značně zahřívá, což obvykle způsobuje jeho prasknutí.“Pokud si chcete koupit pneumatiku ARCHER, ale nevíte si rady s výběrem vhodného modelu, zavolejte nám. Naši odborníci vám pomohou s výběrem pneumatik.Vynikající výkon pístových skupin ARCHER. Pro výrobu pístů používá společnost technologii zvanou beztlakové lití. Tím je zajištěno, že se materiál válce během fáze chlazení zbaví plynů a nečistot. Výsledkem je rovnoměrná kovová mřížka a pevný válec. Takto vyrobené válce se při zahřátí rovnoměrně rozpínají a dobře odvádějí teplo. Díky tomu vydrží pístní skupiny značky ARCHER mnohem déle než u jiných značek.Zvláštní pozornost je třeba věnovat kvalitě řetězců ARCHER. Hlavní výhodou těchto řetězů je, že díky kaleným kovovým nýtům a předpínání během výrobního procesu se řetězy prakticky neprotahují. To umožňuje velmi dlouhou životnost a správně nabroušený řetěz lze používat až do vyčerpání fréz. Díky své dlouhé životnosti jsou pilové řetězy ARCHER velmi úsporné. Tyto řetězy se vyznačují vysokou řeznou rychlostí díky speciálnímu broušení zubů. Zuby jsou potaženy vrstvou průmyslového chromu pro větší tvrdost a dlouhou životnost. Tyto technické výhody spolu s účinným systémem mazání nýtů činí z řetězu ARCHER nepostradatelný nástroj pro práci s jakýmkoli druhem dřeva.

Výrobky ARCHER jsou dostupné v mnoha zemích světa. Mapa zobrazuje vlajky zemí, ve kterých je společnost ARCHER přítomna. Austrálie.

Díky vysoké kvalitě a cenové dostupnosti řetězů a vodicích lišt řetězových pil vyráběných společností ARCHER je lze najít ve všech koutech světa. Ať už v zemích s chladným nebo horkým podnebím, na Západě nebo na Východě dávají lidé přednost kvalitním dílům ARCHER.

Hlavní výrobní závody se nacházejí vČíně.V současné době jsou výrobky ARCHER dostupné ve více než 70 zemích světa.

Kvalita výrobku.Výrobky mají velmi dobré provozní vlastnosti a jsou cenově dostupné pro běžného občana.Lancety ARCHER. Lancery se vyrábějí v nejmodernější továrně s kapacitou 10 000 metrů čtverečních. K výrobě lancet se používá německá měkká ocel.Ocel ve svitcích se přivádí do lisovny, kde se pomocí výkonných lisů lisují přírubové díly. Proces výroby kusů boků je plně automatický.Po nabroušení se boční díly přenesou do lícovací plochy. V současné době má závod dvě plně automatické obalovny a řadu plnicích a automatických obaloven. Automatické plnicí stanice vyžadují ruční plnění kusů boků do násypky. Další ostření je plně automatické. Poté se ostřící zuby přivedou do chromovací oblasti.Po chromování se broušené zuby přenesou do brusírny. Proces ostření je plně automatizovaný.Po vybroušení zubů se všechny kusy boků odešlou do skladu. Broušení probíhá v brusírně, kde se vytváří hotový bok. V současné době je v továrně instalováno 12 automatických skladovacích linek.Zvláštní pozornost věnujeme kvalitě výrobků ARCHER. V areálu se nachází vlastní laboratoř pro kontrolu kvality. Celková plocha 100 metrů čtverečních.м. Celkové náklady na zařízení používané pro kontrolu kvality se blíží 6 milionům dolarů. Každý rok odebírají laboranti vzorky výrobků z každého technologického procesu. Pomocí nejmodernějšího zařízení, které je instalováno v laboratoři, kontrolují geometrii řezných zubů, nýtů a nýtků, pevnost a složení kovu příruby. Pokud jsou zjištěny i ty nejmenší odchylky od normy, je příslušný technologický proces zastaven dříve, než je odstraněna příčina poruchy.

Cenová politika.V závislosti na skupině výrobků jsou náklady na výrobky ARCHER pro spotřebitele o 15-30 % nižší než u jiných značek. Kvalita náhradních dílů je stále na nejvyšší úrovni.

Záruční závazekKvalita výrobků je velmi vysoká a počet záručních případů je velmi nízký. V případě záruční situace poskytneme bezplatnou výměnu bez jakýchkoli problémů.

Výrobky ARCHER jsou dodávány ukrajinským zákazníkům od roku 2010. Zvláštní pozornost je věnována kvalitě výrobků australské společnosti. Protože dobře ví, že profesionální provozovatelé řetězových pil nechtějí ztrácet čas výměnami a opravami, ale chtějí mít práci hotovou co nejrychleji, nabízejí konstruktéři společnosti nejlepší kopí s řezným zubem Super Tooth a nejodolnější vodicí lišty.

Profesionální pláště ARCHER mají širokou špičku se čtyřmi nýty, což umožňuje maximální odolnost v nejnáročnějších podmínkách. Pro velké řetězové pily ARCHER nabízí vodicí lištu s nosem tvořeným šesti nýty. Lopatka pneumatiky je vyrobena z lehké oceli s třívrstvou laminací. Povrch pneumatiky je opatřen práškovou barvou, aby se zabránilo korozi. Na přední části pneumatiky je namontováno válečkové ložisko, které maximalizuje životnost stroje díky snížení ztrát třením během provozu a v důsledku toho se snižuje teplota tkaniny. Přehřátí pneumatiky je příčinou „prasknutí“ špičky.“

Pístové skupiny ARCHER si vedly velmi dobře. Společnost používá k výrobě pístů techniku beztlakého lití. Díky tomu je materiál válce schopen odvádět plyny a zbytky během procesu chlazení. V důsledku toho je krystalová mřížka kovu rovnoměrná a válec je pevný. Válce se proto při zahřívání rovnoměrně rozpínají a rovnoměrně odvádějí teplo. Díky tomu mají pístní skupiny ARCHER výrazně delší životnost než válce jiných značek.

Kvalita lahví ARCHER je obzvláště důležitá. Hlavní výhodou těchto kopí je to, že díky kaleným kovovým nýtům a procesu předběžného zatížení ve výrobě se kopí během výrobního procesu prakticky neroztahují. To umožňuje dlouhou životnost kopí, a pokud je správně nabroušeno, lze ho používat až do úplného opotřebení zubu.

Použití keramických stopek ARCHER pro řetězové pily je díky jejich dlouhé životnosti velmi hospodárné. Tyto čepele mají vysokou řeznou rychlost díky speciálnímu broušení řezných zubů. Zuby jsou potaženy vrstvou průmyslového chromu pro zvýšení tvrdosti a dlouhodobou životnost při broušení. Tyto technické výhody v kombinaci s účinným systémem mazání nýtů činí z kopí ARCHER nepostradatelný nástroj pro práci s jakýmkoli druhem dřeva.

Výrobky ARCHER jsou dostupné v mnoha zemích světa. Mapa zobrazuje obrázky zemí, kde je ARCHER zastoupen. Austrálie. Díky své vysoké kvalitě a cenové dostupnosti jsou kopí a pneumatiky pro motorové pily ARCHER k dostání ve všech koutech světa. V zemích s chladným nebo horkým podnebím si lidé raději kupují kvalitní nářadí ARCHER.

Válec a píst pro řetězovou pilu STIHL MS 181, MS 211, 40 mm

Válec a píst pro řetězovou pilu STIHL. Vhodné pro řetězové pily STIHL, modely MS181, MS211. Průměr pístu je 40 mm. Tloušťka pístního kroužku 1,2 mm.

Včetně válce a pístu řetězové pily STIHL:

Modely řetězových pil STIHL MS 181 a MS 211 jsou postaveny na stejné platformě a mají stejné uložení pístní skupiny. Díky tomu lze u obou modelů použít stejnou skupinu pístů.

Chromovaný otvor válce. Pístová skupina se dodává v kartonové krabici.

TRÉSZER, výrobce náhradních dílů. Německo. Hochwertige Bauteile

DOPORUČENÍ: Při výměně pístní skupiny věnujte zvýšenou pozornost stavu pryžové objímky (kolena), která spojuje válec a karburátor. Přestože je tryska vyrobena z pryže odolné proti benzinu, časem se opotřebuje a může dojít k úniku vzduchu. Vývod je levný a má smysl ho vyměnit společně s válcem.

Jak správně vyměnit válec a píst řetězové pily nebo křovinořezu.

 • Zkontrolujte, zda válec, který chcete namontovat, pasuje na vaši řetězovou pilu nebo křovinořez.
 • Vyčistěte karburátor. Je velmi důležité odstranit z palivové nádrže zbytky starého paliva.
 • Vyměňte palivový filtr. Nepoužívejte starý palivový filtr.
 • Vyčistěte klikovou skříň motoru. K vyfouknutí jímky je vhodné použít kompresor. Pečlivě zkontrolujte klikovou skříň, zda v ní nejsou cizí předměty.
 • Promažte ložiska klikového hřídele. Použijte maximální množství maziva.
 • Válec, který chcete namontovat, očistěte hadříkem namočeným v rozpouštědle. Vyfoukněte vzduch z kompresoru.
 • Nasaďte pístní kroužky na píst.
 • Pístní čep namažte mazivem a ujistěte se, že šipka na pístu ukazuje ve směru výfuku.
 • Varování! Při montáži pojistných kroužků dbejte zvýšené opatrnosti.
 • Před montáží namažte válec a pístní kroužky.
 • Válec opatrně vyměňte.
 • Při výměně pístní skupiny vždy použijte nové těsnění válce. Upozorňujeme, že některé modely řetězových pil a křovinořezů používají těsnicí hmotu.
 • Upevňovací šrouby válce utáhněte momentem stanoveným výrobcem.
 • Uchopte klikový hřídel a opatrně otáčejte motorem. Zkontrolujte, zda se otáčí bez překážek.
 • Pro první startování a opětovné nastartování připravte palivovou směs v poměru 25:1.
 • Seřiďte karburátor a vyzkoušejte nářadí v provozu.

Výrobce: TRÉSZER

Náhradní díly pro řetězové pily a křovinořezy TRÉSZER jsou první volbou pro profesionály pracující s těžkými řetězovými pilami a křovinořezy. Náhradní díly značky TRÉSZER poskytují maximální výkon a životnost. Výrobky této značky jsou levné, takže se vám motorová pila nebo křovinořez ekonomicky vyplatí a práce vám půjde od ruky.

Více než dvě stě různých náhradních dílů v sortimentu značky. Najdete zde všechny díly, které potřebujete pro svou řetězovou pilu a křovinořez, od součástí motoru až po plastové díly. Vždy si můžete být jisti, že náhradní díly mají nejvyšší kvalitu a nízkou cenu.

Výrobky značky TRÉSZER se těší důvěře lesníků v západní Evropě již více než 100 let. Od roku 2016 jsou výrobky této značky k dispozici také ukrajinským uživatelům.

Díly pro řetězové pily značky TRÉSZER se vyznačují spolehlivostí, odolností, dlouhou zárukou a cenovou dostupností.To proto, že skuteční profesionálové mohou důvěřovat pouze osvědčeným a spolehlivým značkám.Dlouhá historie a přístup, který byl po léta budován s německou precizností. to plně charakterizuje přístup společnosti TRÉSZER k práci s lesy a parky v Německu, Francii, Belgii a dalších evropských zemích. Hlavní prioritou společnosti je pohodlí pro uživatele a spolehlivost dodávek a veškeré starosti o kvalitu a dostupnost na skladě přebíráme na sebe.Naše společnost je oficiálním zástupcem ochranné známky TRÉSZER na Ukrajině. Máme plné právo na poradenství, servis a prodej výrobků této značky. Společnost TRÉSZER nám udělila certifikát oficiálního prodejce

Körnerstraße 21, 23564 Lübeck Deutschlandwww.treszer.comTrészer. Hochwertige Bauteile

Výhody produktů TRESZER Kvalita výrobků. Výrobky mají vynikající kvalitu, která se výrazně liší od úrovně nabízené u jiných podobných výrobků. Díky naší politice maximálního snižování nákladů jsme schopni udržet ceny výrobků značky TRESZER na co nejnižší úrovni. Záruční závazek Kvalita výrobků je velmi vysoká a počet záručních případů je velmi nízký. Pokud dojde k záruční situaci, vyměníme píst bez poplatku.

brKörnerstraße 21, 23564 LübeckDeutschlandwww.treszer.comTrészer. Hochwertige Bauteile

Oprava na této úrovni musí být vyvážená. U takto malých vysokootáčkových motorů výměna jednoho pístu, který se vysypal nebo zadřel, netrvá dlouho a v případě potřeby je nutné vyměnit celou skupinu pístů. Měli byste si tedy rozmyslet, zda ji chcete nadále používat, nebo si koupit novou pilu.

Pokud se jedná o profesionální model, vyplatí se to, ale pokud se jedná o starší užitkový model, jako je Husqvarna 40, a je v provozu déle než deset nebo dvanáct let, oprava se nevyplatí. Protože to stojí stejně jako nová pila, i když ne Husqvarna, ale dost na PARTNER P350XT CHROME na 165. A tyto pily prodává společnost Husqvarna, protože PARTNER je její pobočkou.

Pokud se však rozhodnete opravit motorovou pilu nebo strunovou sekačku, budete potřebovat originální díly, které nejsou levné. Při správném používání motoru nebude první oprava trvat dlouho a bude třeba vyměnit pístní kroužek nebo kroužky, v závislosti na modelu. Jak se nasazuje píst a kroužek na motor? Jak správně namontovat píst na řetězové pile. Správný způsob. Pokud se však pila zasekne, je třeba vyměnit celou pístní skupinu. válec, píst a kroužky.

Je třeba poznamenat, že řetězové pily Husqvarna 136/141 mají přibližně 500-600 hodin, Husqvarna 340/350. 1000-1200 hodin, profesionální řetězové pily nejméně 2000-2500 hodin, při přísném dodržování pokynů. tyto údaje by ve skutečnosti neměly být brány jako orientační, protože skutečná životnost se může výrazně lišit směrem nahoru i dolů. ale můžeme říci, že poloprofesionální pily vydrží 3-4krát déle než amatérské pily a profesionální pily pracují až 10krát déle.

Pístní tyč (CPG) pro motorovou pilu MS-180

Blok válců (pístní skupina). pístu a pístních kroužků a válce. Pístní kroužky Pístní kroužky jsou umístěny ve speciálních drážkách pístu.

Výměna pístu u řetězové pily STIHL 180

Výměna hlavy válců. proces je jednoduchý a zvládne ho každý uživatel. V našem internetovém obchodě najdete Náhradní díly STIHL 180. Podáme vám přehled hlavních příčin problémů a způsobů jejich řešení. Zde je seznam našich nejčastějších problémů s válcem a pístní tyčí:

 • Snížená dynamika, řetězová pila prostě „netáhne“;
 • Ozývají se kovové klepání, které se při zvýšení otáček zesílí;
 • výfuk motorové pily zešedne nebo zbělá;
 • Spotřeba paliva se výrazně zvyšuje.

Zkušení uživatelé si dávají velký pozor, aby se situace nezhoršila. Pokud tyto problémy ignorujete. V budoucnu je třeba vyměnit nejen píst motoru.

Problémy s ventilem válce

Příznaky problémů s blokem válců řetězové pily jsou kouř, někdy bílý kouř, znatelný pokles výkonu, klepání a zvýšená spotřeba paliva. Tyto příznaky jsou varovnými signály, že blok válců řetězové pily naléhavě potřebuje servis a neměl by být ponechán bez ošetření! Pokud máte štěstí, lze tyto problémy vyřešit pouhou výměnou pístních kroužků, ale může se jednat o závažnější problém, který je třeba řešit. Toto je malý seznam problémů s hlavou válců:

Stihl MS 180c Cylinder and Piston Replacement Diagnosis and Repair

 • pístní kroužky jsou opotřebované nebo poškozené;
 • Bodování na pístu;
 • stěny válců jsou poškozené; opotřebované;
 • stěny válce jsou opotřebované.

V závislosti na povaze problému je nutná různě složitá a nákladná oprava. Menší závady mohou vést k lavině poruch a následné nehodě. Lepší je bojovat s problémy hned na začátku.

Neignorujte problém. Pokud je zjištěn problém, může to vést k lavině poruch součástí podvozku. Snažte se závady odstranit co nejdříve.

Řetězová pila „netáhne“

Výkon řetězové pily se náhle zpomalí. to je spojeno s výrazným poklesem výkonu motoru. Tento problém má několik příčin. Mohlo dojít ke špatnému používání paliva nebo dokonce k problému se spojkou. Opotřebované pístní kroužky také způsobují ztrátu výkonu řetězové pily.

Také pístní kroužky při pohybu pístu dolů již zcela neodstraňují olej z vnitřní stěny válce. Mazací olej začne hořet a výfukový kouř má tendenci se zbarvovat do běla nebo někdy do modra. Zbarvený kouř. je to jeden ze znaků, který umožňuje včas rozpoznat problémy s válcem řetězové pily, což umožní včas zahájit jeho opravu.

Co dělat, když řetězová pila přestane „táhnout“??

Jako první doporučujeme. je vizuálně zkontrolovat hlavu válců a zjistit, v čem by mohl být problém. Věnujte pozornost celistvosti pístních kroužků, kvalitě stěn válců a jejich údržbě.

Opotřebované pístní kroužky

Jedná se o častý problém u všech motorů. Výměna kroužků. Je to velmi jednoduchý proces i pro nezkušené uživatele a ceny náhradních dílů nejsou vysoké. Pokud jde o prsteny. máte velké štěstí a problém se vyřeší rychle a levně!

Stěny válce řetězové pily jsou opotřebované

Pokud na stěně válce objevíte rýhy. Pomůže vám nudné, ale najít někoho, kdo bude provádět takovou práci může být další problém, takže doporučujeme koupit pístní sadu STIHL 180, nainstalovat ji v dílně nebo na vlastní pěst a zapomenout na problém. Cena pístní sady pro řetězové pily STIHL na Ukrajině se pohybuje od 15-25. Vše závisí na směnném kurzu.е. a výrobce tlakové láhve.

Spotřeba paliva řetězové pily se zvyšuje

Na začátku tohoto článku jsme zmínili, že se jedná o jeden z prvních alarmů, který může signalizovat problém s řetězovým kolečkem. Zkontrolujte kroužky. problém může být v nich. Možná se vám podaří problém vyřešit včas a ušetřit peníze tím, že utratíte peníze pouze za kroužky, místo abyste kupovali kompletní sadu pístů.

Klepání kovu na motorovou pilu

Pokud se během provozu řetězové pily ozývá klepání kovu. To znamená, že se jedná o závažný problém s pístovou skupinou. U 99 % všech řetězových pil je tento hluk způsoben vůlí pístu a válce. V takových situacích doporučujeme vyměnit celý blok válců řetězové pily.

Píst SABER pro STIHL MS 180

Zásilku vrátíme a vyměníme v souladu se zákonnými požadavky.

Načasování návratu

Vrácení zboží je možné do 14 dnů (u zboží v prodejní kvalitě).

Zpětná zásilka podléhá dohodě.

Zboží můžete vrátit nebo vyměnit za náhradu, pokud bylo podle platných právních předpisů vráceno:

 • výrobek je nepoužitý a nejeví známky používání uživatelem: poškrábání, odštípnutí, odření, skvrny atd. п.;
 • Zboží je kompletní a v původním obalu;
 • všechny štítky a typové štítky byly ponechány neporušené;
 • Zboží si zachovává svůj vzhled a spotřebitelské vlastnosti.

Tipy a rady pro půjčovny řetězových pil. Jak správně vyměnit píst řetězové pily?

Benzínová řetězová pila LESNIK rychle a efektivně řeže klády, prkna, dřevo nebo palivové dříví. Sortiment zahrnuje domácí pily určené pro krátkodobé použití podle potřeby (řezání palivového dřeva, řezání dřeva nebo drobné opravy na stavbě) a poloprofesionální pily určené pro nepřetržitou práci v délce 2-4 hodin, které jsou vhodné pro časté používání.

Poškozené písty v elektrickém a benzinovém nářadí

Píst. válcová část, která se pohybuje vratným pohybem. je základní součástí hnacího mechanismu mnoha zařízení. Velmi často je příčinou poruchy motoru elektrického nebo elektrického nářadí. Jaká je příčina poruchy pístu vašeho křovinořezu, motorové pily nebo jiného stroje?? Nedostatečné mazání Někdy se stačí podívat na stroj zvenčí, abyste zjistili, proč nefunguje správně. Někdy však vnější kontrola není vše, co je potřeba, a pro přesnější diagnózu je nutné stroj rozebrat. Příčinou tohoto selhání je často špatné mazání. Píst rotačního nářadí, rázového utahováku nebo jiného nářadí se zasekne. Je možné, že byl použit nesprávný typ oleje nebo že poměr oleje a benzínu v palivové směsi byl nesprávný.

Během provozu je také silně ovlivněno přehřátím. Teplo může být tak intenzivní, že dojde k rychlé tepelné roztažnosti a na sací straně se vytvoří vrypy. Ty se vyrábějí v několika variantách:

Drobné oděrky. Pokud se jedná například o píst motorové pily, je třeba seřídit karburátor a použít čerstvé palivo.

Střední až hluboké bodování. V takovém případě je nutné provést následující kroky. Vyměňte správně namíchané a čerstvé palivo s vyšším oktanovým číslem; vyměňte poškozené díly a stávající těsnění a ucpávky; vyčistěte chladicí žebra a sání vzduchu; vyčistěte sítko zapalovací svíčky. saze, prach, nečistoty a vysoké otáčky motoru V mnoha případech, kdy je třeba opravit malé motory, je nutné vyměnit celou pístní skupinu. A to proto, že například píst tlakové myčky po opravě a renovaci obvykle dlouho nevydrží a brzy je třeba jej vyměnit.

Píst v alternátoru, řetězové pile nebo jiném elektrickém nářadí může být poškozen také v důsledku vstupu jiného než čistého paliva a vzduchu do motoru. Nejsnadněji takové poškození zjistíte na spodní straně sukně. V takovém případě je důležité zkontrolovat, zda je vzduchový filtr správně namontován a zda nedochází k jeho zvýšenému opotřebení.

Pokud se na horní části součásti nebo ve spalovací komoře válce nahromadily saze, může být kladivo nebo jiný píst nástroje opět vadný. To poznáte podle toho, že pístnice je tmavší v důsledku působení horkých plynů. Při vyšších otáčkách motoru může dojít k jednorázovému poškození kroužků a pojistných kroužků pístních čepů. Dalším příznakem je klepání. Pokud dojde k uvolnění čepu z pístu, dojde k vážnému poškození několika dílů.

Prodám písty pro elektrickou pilku, nůžky, skládačku atd.д. Dnes není obtížné. Na trhu jsou k dispozici komponenty různých značek. domácí i dovážené výrobky. Kupte si náhradní díly pro benzínové a elektrické nářadí v internetovém obchodě „220 Volt“ a po krátké době bude pokračovat obvyklá práce s potřebným nářadím.

Používá se v řetězových pilách STIHL, model MS180. Tloušťka pístních kroužků 1,2 mm. Průměr kolíku 10 mm.

Válec s vnitřním průměrem 38 mm. 1 ks.

Výrobce WOODMAN. Kanada.

Tip: Při výměně pístní skupiny věnujte pozornost stavu gumové vsuvky, která spojuje válec a karburátor. Přestože je vyrobena z pryže odolné vůči benzinu, má tendenci stárnout a je náchylná k úniku vzduchu. Čepel je levná a má smysl ji nahradit válcem.

Jak správně vyměnit válec a píst u řetězové pily a křovinořezu.

 • Zkontrolujte, zda válec, který chcete namontovat, pasuje do vaší motorové pily nebo křovinořezu.
 • Vyčistěte karburátor. Je velmi důležité odstranit z palivové nádrže zbytky starého paliva.
 • Nezapomeňte vyměnit palivový filtr. Nepoužívejte starý palivový filtr.
 • Vyčistěte klikovou skříň motoru. K vyfouknutí jímky je vhodné použít kompresor. Zkontrolujte, zda v klikové skříni nejsou cizí předměty.
 • Promažte ložiska klikového hřídele. Používejte pouze vhodné mazivo.
 • Válec, který chcete instalovat, otřete hadrem namočeným v rozpouštědle. Vyfoukněte kompresorem.
 • Nasaďte pístní kroužky na píst.
 • Namažte pístní čep a umístěte píst tak, aby šipka ukazovala ve směru výfuku.
 • Poznámka! Pečlivě nasaďte pojistné kroužky.
 • Před montáží namažte válec a pístní kroužky.
 • Válec opatrně vyměňte.
 • Při výměně pístní skupiny vždy použijte nové těsnění válce. Upozorňujeme, že některé modely řetězových pil a křovinořezů používají těsnicí hmotu.
 • Zašroubujte upevňovací šrouby válce utahovacím momentem stanoveným výrobcem.
 • Uchopte klikový hřídel a opatrně otáčejte motorem. Zkontrolujte, zda se otáčí bez překážek.
 • Při prvním spuštění připravte palivovou směs v poměru 25:1 a nastartujte motor.
 • Seřiďte karburátor a proveďte servis.

Doručení po celé Ukrajině: Kyjev, Dněpropetrovsk, Charkov, Lvov, Oděsa, Poltava, Sumy, Ternopil, Rivne, Žytomyr, Záporoží, Ivano-Frankivsk, Kirovograd, Luck, Vinnycja, Čerkasy, Černihiv, Černivci, Nikolajev, Užhorod, Cherson, Chmelnickyj a další města.