Které ruční kladivo je lepší – přímé nebo sudové?

Jak se rozhodnout mezi svislými a vodorovnými kladivy?

Strukturálně se liší podle umístění motoru. Lze je snadno rozlišit. rotační kladiva ve tvaru písmene L se nazývají vertikální (hlavňová), zatímco podlouhlá zařízení se nazývají horizontální, přímá nebo pistolová. Kutilové mají často potíže při rozhodování mezi přímými a sudovými kladivy? Pochopme rozdíly mezi těmito zařízeními.

Toto nářadí má díky horizontálnímu motoru vzhled vrtačky, jako například Makita HR2470. Vzhledem k tomu, že motor je umístěn v ose vrtačky, je točivý moment přenášen přímo na vrtačku. To na jedné straně umožňuje vysokou rychlost vrtání, ale na druhé straně omezuje sílu úderu. Tento nástroj je vhodnější pro domácí použití, protože se snadno drží, je kompaktní a rychlost otáčení nástroje je dostatečná pro většinu jednoduchých operací. Mnoho řemeslníků si tento typ nářadí vybírá právě kvůli těmto výhodám:

Nevýhodou, na kterou upozorňují uživatelé, je slabá síla úderu a nízký výkon. Kromě toho vždy sledujte teplo krytu. Pistolové přístroje, jako je Sparky BPR 280CE, se dostatečně neochlazují, a proto vyžadují časté přestávky, aby nedošlo k přehřátí motoru.

Tato zařízení jsou obvykle považována za poloprofesionální, protože jejich výkon je nízký a nedokážou se vypořádat s demolicí konstrukcí. Pistolové modely, jako je Bosch GBH 2-28, se nejčastěji používají k montáži dřevotřískových desek, plánování příjezdových cest a dalším drobným domácím pracím.

Jaký typ peorátoru zvolit: sudový nebo rovný

Rotační vrtačka je elektrické nářadí, které se pohybuje vratně pomocí speciálního vrtáku. Původní název pochází z anglického slova „to perforate“, což doslova znamená „dělat díry“. elektrická náhrada za ruční ploché tyče, které mohou z jednoduchého úkolu udělat zdlouhavý a časově náročný proces. Pohon od elektromotoru k pracovní části je podobný principu bouracího kladiva. Jediným rozdílem je relativně nízký výkon, který je pro většinu stavebních prací dostačující. Tam, kde je zapotřebí výrazně vyšší síly, se používá pneumatická nebo dokonce těžká technika.

V dnešní době se lidé mimo stavebnictví neustále dohadují, zda je lepší rovná nebo sudová konstrukce. Oba typy mají právo na existenci, už jen proto, že jsou určeny pro různé způsoby použití. Uspořádání těchto zařízení je velmi odlišné. Tyto rozdíly je třeba podrobně prozkoumat.

S přímou polohou motoru

Tato zařízení vycházejí z konvenčních vrtáků. Přidán byl pouze mechanismus úderníku, jinak plně kopírují svého předchůdce. Nejčastější volbou je přímý vrták, a to vzhledem k tvaru těla. Má následující výhody:

  • Relativně nízké náklady. Na základě tohoto schématu není obtížné uspořádat nový model a provozní výdrž bude záviset pouze na kvalitě vnitřních částí.
  • Nízká hmotnost. Jsou velmi lehké a podstatně lépe se drží.
  • Možnost dosáhnout na těžko přístupná místa. Jeho úzké tělo umožňuje práci i ve výklencích a prohlubních. Je však delší než jeho sudový protějšek.

Nevýhody: úderná část je příliš slabá. Zejména pokud je třeba pracovat bez otáčení vrtačky, je demolice dostatečně rychlá. Je to nejlepší volba pro práci s velkým počtem otvorů, ale ne pro odstraňování starých nátěrů.

S krytem motoru ve tvaru sudu

Zbývá pochopit, co je to budič sudového typu. Jejich historie může být mnohem delší než u přímých pohonů, protože v době jejich zavedení byl jediným způsobem, jak převést rotační pohyb na translační, klikový hřídel, který se chytře přenesl ze světa spalovacích motorů. To je vše, co potřebujete vědět o urychlovači bubnů. Jeho hlavní výhodou je schopnost dlouhodobě odolávat destruktivním vibracím. Jeho prakticky přímý přenos síly umožňuje investovat do každého nárazu. Mnohem lepší dynamika než u přímých modelů. I prefabrikovaný železobeton lze snadno rozbít. Velké množství různých dostupných nástavců umožňuje širokou škálu aplikací.

Jaký je rozdíl mezi sudovým a rovným typem?

Mezi jednotlivými typy existují profesionální a amatérské modely s různými zdroji a dalšími možnostmi. Pokud potřebujete něco pro domácnost a zřídkavé použití, je lepší se podívat na rovné modely, protože jsou mnohem jednodušší na ovládání.

Hlaveňové sestavy vytvářejí přibližně o 40 % více hluku a o 20 % více vibrací z rukou obráběče. Není snadné ji udržet, ale to je způsobeno dobrou účinností konverze. Pokud potřebujete pracovat rychle a efektivně, je sud tou nejlepší volbou. Je také vhodnější pro rozbíjení betonu, cihel a odstraňování dlaždic.

Nekupujte výrobky nejmenovaných výrobců

Peorator je příliš složitý elektrický nástroj na to, abyste naletěli bezohledným prodejcům a koupili si padělek. Musí mít určitou konstrukční odolnost v mezích zatížení popsaných v návodu k použití. Levné modely z neznámých továren se při pokusu o profesionální použití rychle vypálí. I když jejich cena není tak nízká a nelze je obnovit.

Kupte si hořáky Peorator nebo sudové hořáky se zárukou na našich webových stránkách ➞ Peorators. Přímé dodávky od výrobců umožňují získat vše za nejlepší cenu.

Kievstar tel (068)-572-69-07 Kyivstar tel (068)-108-18-90 Vodafone tel (050)-949-32-64 Vodafone tel (095)-225-24-80 tel (093)-425-80-72

Co je lepší: sudová nebo přímá náprava??

Peorator. nástroj pro vrtání otvorů do různých materiálů, lehké sekání. Lze použít pro opravy, stavební a demoliční práce.

které, ruční, kladivo, lepší, přímé

Princip fungování je jednoduchý. Vysoká energie úderu je generována pneumaticky, prostřednictvím vratného pohybu pístu a kladiva v úderovém válci.

Rotační nástroj tak lze použít k jedné ze tří funkcí: rotaci (pro vrtání), příklepu (sekání) nebo rotaci s příklepem (vrtání).

Poloha motoru se mění v závislosti na principu práce a použití. Existují dva typy: horizontální (typ pistole) a vertikální (typ hlavně).

Proto je důležité pochopit rozdíl mezi rotačním nástrojem s válcovou hlavicí a rotačním nástrojem s přímým otvorem a vybrat ten správný. Pokusme se tomu porozumět.

Proč jsou názvy barel a rovný?

Jeho název vychází z jeho vnějšího vzhledu: umístění motoru přináší vlastní změny v designu.

Vertikální (hlavně). V tomto případě je motor umístěn kolmo k ose vrtáku ve střední části skříně.

Horizontální (pistolová rukojeť). Jeho motor je umístěn uprostřed šneku, takže je konstrukčně podobný pistolovému uspořádání.

Výhody a nevýhody horizontálního (pistolového) peorátoru

Přímá (horizontální nebo pistolová) vrtačka má tyto výhody a nevýhody.

  • Nízká hmotnost. Díky tomu se snadno ovládá i na stropě.
  • Díky své konstrukci je vhodný pro použití v úzkých otvorech.
  • Snadný servis, opravy.
  • Náklady na tyto kardany jsou nižší.

Ideální pro sádrokartonářské práce, montáž dřevěných panelů a desek, montáž vodicích lišt a fasádní práce.

Když se tedy rozhodujete, zda chcete vertikální nebo horizontální peorátor, musíte určit spektrum pracovních míst.

Horizontální model je ideální pro domácí použití, pro nekomplikované a časově náročné práce.

Vlastnosti vertikální (sudové) loupačky

  • Větší výkon, vyšší energie, a tím i vyšší výkon. Umí pracovat s různými nástroji, rozebírat zdi a základy.
  • Intenzivnější chladicí systém, který umožňuje použití v extrémních podmínkách.
  • Díly a sestavy s vyšší odolností proti opotřebení pro delší životnost.

Sudová (vertikální) frézka je proto vhodná pro profesionální, náročné úlohy.

Tento nástroj lze použít nejen na dřevo, sádrokarton, vrtání a bourání železobetonových a zděných konstrukcí.

Pokud tedy přemýšlíte, zda zvolit bubnový nebo přímý nástroj, musíte určit rozsah prováděných prací.

Pro profesionální úkoly doporučujeme sudovou frézu. Pokud si nářadí pořizujete příležitostně, například pro drobné opravy v domácnosti, je správnou volbou verze s přímým hořákem.

Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou je třeba se při nákupu svítilny zaměřit, je výrobce.

Náš internetový obchod nabízí produkty od oficiálního prodejce Machtz. Proč Machtz?? Nářadí značky Machtz má nejvyšší kvalitu a je velmi spolehlivé, což dokazují četná kladná hodnocení uživatelů a 24měsíční záruka výrobce.

Takový nástroj vydrží dlouho a plně plní své úkoly. Vyberte si z široké nabídky nářadí od profesionální řady až po domácí použití. Na našich stránkách najdete tipy, recenze, videa.

Na této stránce si můžete vybrat jak hlavňový, tak přímý (pistolový) peorátor. Mächtz MRH-1250S DFR usnadňuje nejen bourací práce, ale také vrtání do mnoha různých materiálů díky odnímatelnému rychloupínacímu sklíčidlu DFR s výkonem 1250 W, energií úderu 3,8 Joule.

Bubnová loupačka Mächtz MRH-1920B s příkonem 1920 W, energií úderu 7,8 Joule, vylepšeným antivibračním systémem, který umožňuje používat loupačku delší dobu bez nutnosti zastavení na „výměnu rukou“, a regulací otáček, která usnadňuje práci s různými materiály.

Přímý účel sudového peorátoru

Jak bylo uvedeno výše, tato zařízení se používají především pro demoliční práce, práce destruktivní povahy. Nástroj je naprosto nepostradatelný, když potřebujete vybourat cihlovou zeď, provést větší opravy v bytě nebo venkovském domě. Odstraňování starých omítek, keramických obkladů a podobných nátěrů z povrchů stěn. spektrum prací, které bez problémů zvládne bubnová rašplovačka.

Samotné zařízení připomíná vrtačku. Přístroj je však výkonnější, funkční, může pracovat v několika režimech, které se rychle přepínají v závislosti na daných úkolech.

Jaká je normální síla nárazu hořáku?

Pokud jde o rázovou sílu peorátoru, je to jeden z hlavních parametrů, který úzce souvisí s jeho výkonem. Příklepová síla je množství energie, se kterou se vrtací kladivo zanoří do vrtaného místa. K měření energie nárazu peorátoru se používá hodnota, například joule. Abyste mohli vyvrtat otvor do betonu nebo rozštípnout zeď, musíte použít hořák s dostatečným výkonem a údernou silou. Vrtáky lze rozdělit podle síly úderu:

  • Jeden až tři jouly. to jsou domácí rotační kladiva. Tato nastavení jsou dostatečná pro provádění prací v bytě
  • Čtyři až osm joulů. jedná se o poloprofesionální jednotky, které se používají pro práci kolem domu
  • Více než 8 joulů jsou profesionální stroje, jejichž energie úderu dosahuje 27 joulů

Před nákupem vrtacího kladiva, který můžete provést v internetovém obchodě Cylinder, je třeba zkontrolovat energetickou třídu příklepu elektrického nářadí. O tom, zda lze vrtné práce provádět, rozhoduje jejich velikost.

Výhody a nevýhody svítilny s pistolovou rukojetí

U pistolového typu (horizontální) je motor rovnoběžný s osou nárazu. Vodorovné vrtáky se používají pro práci s úzkými drážkami, protože jsou delší a užší, a proto připomínají pistoli.

Tyto nástroje jsou vhodné spíše pro dočasné domácí použití. Lze je však používat ve třech režimech: vrtání, vrtání s příklepem a příklepový režim. V režimu vrtání, podobně jako vrtačka, se používá na měkčí materiály, jako je dřevo. V režimu vrtání se hořák pohybuje současně kruhovým a translačním pohybem. Je určen pro tvrdší materiály. V rázovém režimu se nářadí nepohybuje, takže se z něj stává sbíječka.

  • praktické a velmi lehké;
  • výkonný ampérový motor;
  • levnější než vertikální modely;
  • ergonomická rukojeť ve tvaru písmene D pro lepší manipulaci a pohodlí.
  • je poměrně lehký, takže je vhodný pouze pro nenáročné úkoly a projekty;
  • pomalejší v režimu zpětného chodu;
  • přehřívá se při dlouhodobé práci na tvrdém povrchu.

Co dělat s tipy na nářadí pro kutily

Znalost práce s kladivem v různých režimech nestačí k tomu, abyste předešli vážnému zranění. Existuje řada kritérií, která je třeba zohlednit, aby se předešlo vážným zraněním a škodám:

  • Při práci používejte osobní ochranné prostředky. Tyto nástroje lze zakoupit v internetovém obchodě Cylinder. Práce musí být prováděna v rukavicích, s brýlemi a špunty do uší. Je nutné nosit pracovní kombinézu a boty s kovovou špičkou. Tím se zabrání zranění nejen samotným elektrickým nářadím, ale i částmi pracovního prostoru
  • Při použití nástroje v režimu sekání nebo příklepového vrtání není třeba vyvíjet tlak na nástroj. Mnoho zkušených profesionálů si na začátku zvykne používat nástroj nesprávně a pak učí nováčky, jak hořák používat. Obsluha stroje musí nejen vědět, jak jej správně používat, ale také rozumět tomu, jak funguje. Princip spočívá v tom, že rázy jsou vytvářeny speciálním mechanismem, který působí na trysku připevněnou ke sklíčidlu rotačního nástroje. při řezání kovu a dřeva vyvíjejte na nástroj pouze tlak; při řezání betonu nástroj pouze pevně držte a veďte
  • Eliminace opotřebení nástrojů při volnoběžných otáčkách. Protože při nečinnosti dochází k opotřebení součástí. Zatímco u ozubených kol to není kritické, u bicích nástrojů je to mnohem obtížnější. Pokud plynový pedál běží naprázdno, opotřebovávají se díly, které jsou zodpovědné za úderný pohyb. Výsledkem je nižší energie nárazu a opotřebení součástí nástroje
  • Pokud chcete vrtat do porézních nebo měkkých materiálů, jako je pěnobeton, doporučujeme přepnout na režim vrtání bez příklepu. Nárazové vrtání způsobuje, že se již tak křehký materiál láme
  • Při vrtání do vysokopevnostního betonu je vhodné používat chladicí kapaliny, aby se vrták nepřehřál na příliš vysokou teplotu
  • Pravidelně promazávejte strukturu stopky používaných bitů. K tomuto účelu jsou k dispozici speciální typy maziv, ale i když žádné nemáte, je lepší ošetřit stopku solidolem nebo litolem než používat vrtačku bez dalších mazacích komponent
  • Pravidelně nechte nářadí a nástavce odpočinout a vychladnout
  • Nepoužívejte vrtáky ani jiné druhy nářadí, které mají otupené nebo opotřebované pracovní části. Tím se zvyšuje zatížení nástroje a snižuje se jeho výkon

V závislosti na tom, zda nástroj používáte pro domácí nebo profesionální účely, byste měli kontrolovat dobu, po kterou odpočívá. Pokud se jedná o profesionální nářadí, můžete s ním pracovat nepřetržitě až jednu hodinu, ale pak si musíte udělat 10-15 minut přestávku, než vychladne. S domácími stroji je to složitější. Nejsou určeny pro nepřetržitý provoz, takže po každých 10-15 minutách provozu by měla následovat alespoň desetiminutová přestávka. Domácí elektrické nářadí navíc není určeno k nepřetržitému používání, tj. pokud plánujete provádět opravy v domě nebo bytě, je lepší používat poloprofesionální modely. Domácí vrtačka je určena k vyvrtání otvoru do betonu pro zavěšení police, obrazu, instalaci nábytku apod.п.

Malé

Makita DHR263Z 0

Tento model přesvědčí vysokým výkonem a přenosností. Makita DHR263Z lze použít k příklepovému vrtání a sekání mimo dosah elektrického vedení. Je také dobré, že je vybaven dvěma lithium-iontovými bateriemi najednou. To umožňuje přerušit práci na několik hodin bez nutnosti dobíjení baterie. Vrtáky, sekáče a různé příslušenství lze připojit pomocí sklíčidla SDS-Plus.

DeWALT DCH273P2

  • bezkartáčový motor
  • funkce blow-off
  • Vynikající vyváženost
  • dobře padne do ruky
  • vysokokapacitní baterie

Přenosný model se spolehlivým 400 W bezkartáčovým motorem a lithium-iontovou baterií. Stroj s 2,1 joulemi pro vrtáky, pily na železo a sekáče se stopkami SDS-Plus. Lze jej použít k sekání, vrtání, vrtání s příklepem a vrtání do betonu, kamene, kovu a dřeva.

Bosch GBH 3-28 DRE

  • nízká hmotnost
  • vysoký výkon
  • mnoho nastavení
  • praktické a prostorné pouzdro
  • Záruka 3 roky
  • Rukojeť s ochranou proti vibracím

Vhodné pro elektrikáře: lehké, praktické nářadí, výměna sklíčidla za 5 sekund, antivibrační rukojeť, otočná kabelová svorka, zpětný chod a další funkce, které z něj činí ideální nářadí pro profesionální i začínající elektrikáře. Sklíčidlo ve tvaru L vhodné pro rovnoměrné rozložení hmotnosti.

Optimální hodnoty pro domácí a profesionální hořáky

Pokud hledáte svítilnu pro domácí použití, je třeba zvážit tyto klíčové parametry:

  • výkon 600 až 900 W;
  • nárazová síla 1,2-3 jouly;
  • 3 provozní režimy;
  • rychlost nárazu 5000 úderů za minutu;
  • nastavení rychlosti;
  • Otáčky od 1100 ot/min a vyšší;
  • spojku, aby se zabránilo zaseknutí;
  • rychloupínací sklíčidlo;
  • Výměnná sklíčidla jsou součástí dodávky;
  • Tlačítko zámku spouště;
  • Ergonomická rukojeť s protiskluzovým povrchem;
  • funkce reverzace.

Jedná se o nejpohodlnější a nejpraktičtější způsob použití domácího peorátoru.

Pokud jde o profesní kategorii, je nejlepší se řídit následujícími hodnotami:

  • náraz 1000-5000 úderů za minutu;
  • 750-1100 otáček za minutu;
  • Síla nárazu 8-17 joulů;
  • výkon 1250-1500 W;
  • Hmotnost 7-10 kg
  • průměr vrtání do betonu 45-80 mm;
  • Ochrana proti rušení;
  • antivibrační držák.

Znalost všech těchto údajů usnadňuje výběr nástroje, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. pro profesionální i domácí použití.

Ať už máte peorátor? Jaký typ? Jak často ji používáte? Proč jste ho kupoval?? Jste spokojeni se svým výběrem?