Můžete zpomalit mlýnek na lavičku. Mlýn na pomalou rychlost

můžete, zpomalit, mlýnek, lavičku, mlýn, pomalou

Můžete zpomalit mlýnek na lavici?

Bench Groundders jsou fantastické nástroje. Nejnovější a nejdražší mlýnky na lavičkách přicházejí s nastavením variabilní rychlosti. Ale možná stejně jako já, máte starší model a chtěli byste být schopni snížit rychlost na stávající mlýnek na lavičce, abyste mohli přesněji naostřit čepele sběru nástrojů přesněji.

Jak zpomalíte mlýnek na lavici? Například existuje několik účinných způsobů, jak snížit rychlost na mlýnku na lavičce: ovládání rychlosti směrovače, přizpůsobení řemenice pásu pomocí variabilní frekvenční jednotky, zmenšení velikosti kola a dokonce i vytváření vlastní mlýnek na pomalou rychlost.

můžete, zpomalit, mlýnek, lavičku, mlýn, pomalou

V tomto článku budu diskutovat o každé z těchto různých metod zpomalení mlýnku na lavičce a pak se můžete rozhodnout, která je pro vaše účely nejvhodnější pro vaše účely.

Rychlost mlýnku na bench

Bench Grinder je nástroj, který točí grindstones a tyto grindstones jemně tvarují kov. Mohou rychle naostřit tupé nástroje. Většina benchů se běží asi 3 450 ot / min, i když v těchto dnech je na trhu stále více a více a více variabilních rychlostních brusek.

Pokud jste opatrní a udržujte kolo oblečené. Vysokorychlostní mlýnek pro vás bude fungovat dobře. Pro ostření čepelí je však nízkorychlostní mlýnka běžící při 1 750 otáčkách za minutu mnohem lepší volbou. Nižší rychlost snižuje šanci na přehřátí okraje vašeho nástroje.

Pomalé rychlosti bench brusci

Broušení s pomalým rychlostí stále generuje teplo, ale stává se to kontrolovatelnějším tempem, které je ideální pro práci na jemných kovech. To je to, co je nutné pro ostření práce, protože okraje řezacích nástrojů jsou velmi tenké a mohou se snadno přehřát. S nousami s pomalou rychlostí a nějakou praxí se můžete naučit naostřit téměř jakýkoli nástroj pro řezání, aniž byste zničili tvrdost čepelí.

Broušení s pomalým rychlostí mají tendenci stát trochu více, protože potřebují lepší motory. Pomalé motory musí mít více energie a točivého momentu k překonání nižší setrvačnosti a možného zastavení během broušení. Pokud již máte mlýnek a nechcete si provést nákladnou nákup, můžete si být jisti, že existuje mnoho způsobů, jak zpomalit stávající brusku.

Zpomalení mlýnku na lavici

Existuje mnoho způsobů, jak zpomalit mlýnek na lavičce, mezi něž patří: ovládání rychlosti směrovače namontovat řemenici pásu pomocí variabilní frekvenční Drivei bude diskutovat o každé z těchto metod zpomalení mlýnku na lavičce.

Řízení rychlosti routeru

Pokud je motor na mlýnku na lavičce pod 1 hp, měli byste být schopni ovládat rychlost s ovládáním rychlosti routeru. Moje zkušenost s tímto druhem nastavení je však taková, že když je rychlost snížena, ztrácí svůj stabilní rytmus a trhne mezi 90 a 110 ot / min

Přizpůsobení kladky na pás

Místo kola můžete zpomalit mlýnek na lavici namontováním řemenice pásu. Poté můžete jednat pás V na sekundární šachtu s větším kola kladky. Poměr převodovky by pak byl: průměr malá kladka/průměr velká kladka.

Použití proměnné frekvenční jednotky (VFD)

Provozováním motoru prostřednictvím proměnné reostatu snižujete napětí na motor. Aby se vyrovnal snížené napětí, bude motor požadovat více zesilovačů. To způsobí, že motor běží teplejší.

Správný způsob, jak toho dosáhnout, je s VFD (proměnná frekvenční jednotka). Tím se změní frekvenci 60 cyklu, na které motor běží, a učiní motor s proměnlivou rychlostí bez změny napětí nebo proudu. K dispozici je spousta VFD, které přeměňují fázi 120V 1 na 220V 3 fáze.

Nevýhodou je, že když to zpomalíte s VFD, motor ztrácí točivý moment současně. To znamená, že mlýnek se snadněji zastaví. VFD nejsou tak drahé, jak bývaly, ale pravděpodobně více, než chcete utratit za mlýnek na lavičce. Toto je nejbezpečnější a nejspolehlivější způsob zpomalení mlýnku na lavičce.

Snížení velikosti kola pro zpomalení rychlosti mlýnku

Obecně řečeno, čím menší je velikost kola, tím pomalejší rychlost brusky. Takže jak se vaše broušení opotřebovává, také se zpomalí. Tloušťka kol je také významná. Silnější kola vydrží déle a řezaná pomaleji vytvářejí více tření a tepla. Nevýhoda tohoto. Je to, že silnější disky často vedou k tomu, že se obrobka zbarví.

DIY pomalé rychlosti mlýnek

Chcete.li vytvořit mlýnek na pomalou rychlost, budete potřebovat mandrel. Mandrel se skládá ze základní šachty, která je na obou koncích závito.

Pro samotný motor jsem použil druhou kladku stejného průměru, díky čemuž se také rovná rpm 1725. Namontoval jsem dvě 6 „x 1-1/2“ broušení oxidu hliníku k držákům a teď mám mlýnek na pomalou rychlost, kterou jsem si vyrobil.

Bezpečnost mlýnek na lavičku

Je důležité si uvědomit, že kdykoli použijete benchů nebo jakékoli domácí nástroje, je nutná velká péče. Bench brusky jsou výkonné motorizované nástroje pro spřádání, které by měly být vždy používány přesně podle pokynů výrobce.

Uživatel by se měl ujistit, že se před nastavením a použitím mlýnku na lavičce věnovali velké opatrnosti, aby si přečetli pokyny. Je také důležité, aby se uživatel staral o nošení vhodného bezpečnostního vybavení včetně: klobouků, rukavic, ochrany očí, ochrany sluchu a odolných odolných proti jiskření.

Závěr

Možná jste se rozhodli, že broušení velkým přínosem pro váš nástroj, pokud tomu tak je, stojí za to investovat do brusky, která může fungovat pomalejší rychlostí. Pokud již máte brusku, která funguje pouze při vyšších rychlostech, existuje řada způsobů, jak zpomalit rychlost.

Nejúspěšnějším z těchto metod je použití variabilního frekvenčního pohonu, která sníží napětí a nutí mlýnek, aby fungovala při mnohem pomalejší rychlosti.

Mlýn na pomalou rychlost

Vylepšete svůj peněžní tok vyplácením flotily nástrojů po dobu 36 měsíců.

Užijte si klid mysli s ochranou krádeže pomocí nástrojových stráží po celou dobu vašeho plánu flotily.

Získejte exkluzivní slevy na celý náš rozsah pracovních oděvů, včetně značek jako Steel Blue, Bisley a další.

Mít dotaz ohledně tohoto produktu?

Informujte mě, když se na skladě vrátíte

Bezplatná nástrojová stránka 6 měsíců ochrana krádeže automaticky zahrnuta

Pokrývá vás za krádež produktů uvedených v této politice z

 • Uzamčená vozidla nebo prostory
 • Zařízení bezpečně připojeno k vozidlu s zámky nebo visací zámky

Vezměte prosím na vědomí, že podmínky se vztahují na nároky na krádež, včetně nadměrného poplatku 10% maloobchodní hodnoty produktu nebo 150, podle toho, co je nižší.

Pokud se někdy potřebujete uplatnit nárok, náš tým je v práci, aby se věci roztřídily a přiměly vás rychle v podnikání.

Ostření nástrojů nebo obecných broušení jsou o něco snazší a přesnější s nízkorychlostními benchů Rikon s rychlostí motoru pouze 1 750 otáček za minutu, kde jiné brusky pracují ve 3.450 ot / min! Tato nižší rychlost znamená, že odstranění kovu může být lépe ovládáno a snižuje nahromadění tepla a „bluing“ ořezávání špičky. Zničení tvrdosti a nálady nástroje.

Nízkorychlostní mlýnek na 1 hp #80-808 je motor větší velikosti a bude řešit tvrdé mletí pracovních míst, které jsou typické ve výrobních obchodech, stejně jako tvarování a ostření ručních nástrojů. Nástroj spočívá na tomto stroji je mimořádně velký a plochý, bez drážky na oostřování vrtáku. Příruby kol jsou lité kov. Grinder zahrnuje přístavy sběru duálního prachu na zadní straně stráží kol a druhý pár očních štítů s 2.5x zvětšení pro inspekci detailního zastávky, že vaše hrany jsou zemí.

Funkce:

 • Litinová základna s gumovými nohama snižuje vibrace
 • Otvory v základně pro montáž brusky na lavičku nebo stojan
 • Stráže kovových kol pro přidanou ochranu
 • Nastavitelné zbytky nástroje pro odlitky poskytují solidní podporu nástroje
 • Nastavitelné bezpečnostní oční štíty poskytují další ochranu
 • Nastavitelné jiskřivé štíty udržují uživatele v bezpečí před horkými jiskry
 • Kola oxidu oxidu hliníku dávají jemné řezné akce
 • 60 Grit Abrazivní kolo pro hrubé mletí a odstranění kovů
 • 120 drsných abrazivních kol pro konečné ostření nebo tvarování
 • Zahrnuje flexibilní LED pracovní světlo

Specifikace:

SKU 9700042
Značka Rikon
Přepravní váha 24.5000 kg
Typ nástroje
Napájení 1HP

Být první, kdo zkontroluje tento produkt!

Pomozte ostatním nástrojům.Uživatelé com nakupují chytřejší psaní recenzí pro produkty, které jste si zakoupili.

Zde je více ze stejné kategorie

Stát se nástroji.com VIP

Nejnovější zprávy, vydání produktu a exkluzivní nabídky

Copyright © 2023 Nástroje.com Pty Ltd ABN: 98 602 925 315

Všeobecné obchodní podmínky

Vítejte v nástrojích.com, pokud budete pokračovat v procházení a používání tohoto webu, souhlasíte s tím, že dodržujete a budete vázáni následujícími podmínkami použití, které spolu s našimi zásadami ochrany osobních údajů řídí nástroje.Vztah COM s vámi ve vztahu k této webové stránce. Pokud nesouhlasíte s jakoukoli částí těchto smluvních podmínek, nepoužívejte náš web.

Termín ‘nástroje.com ‚nebo „nás“ nebo „my“ odkazuje na majitele webové stránky, jehož registrovaná kancelář je 134 Wellingon PDE, East Melbourne. Naše ABN je 98 602 925 315. Termín „vy“ odkazuje na uživatele nebo diváka našeho webu.

Použití této webové stránky podléhají následujícím podmínkám použití:

 • Obsah stránek této webové stránky je pouze pro vaše obecné informace a používání pouze. Je předmětem změny bez předchozího upozornění.
 • Ani my ani žádné třetí strany neposkytují žádnou záruku ani záruku ohledně přesnosti, včasnosti, výkonu, úplnosti nebo vhodnosti informací a materiálů nalezených nebo nabízených na tomto webu pro jakýkoli konkrétní účel. Berete na vědomí, že takové informace a materiály mohou obsahovat nepřesnosti nebo chyby a výslovně vylučujeme odpovědnost za jakékoli takové nepřesnosti nebo chyby v plném rozsahu povoleném zákonem.
 • Vaše použití jakýchkoli informací nebo materiálů na této webové stránce je zcela na vaše vlastní riziko, za které nebudeme odpovědní. Je vaší vlastní odpovědností zajistit, aby jakékoli produkty, služby nebo informace dostupné na tomto webu splnily vaše specifické požadavky.
 • Tento web obsahuje materiál, který je ve vlastnictví nebo licencován nám. Tento materiál zahrnuje, ale není omezen na design, rozvržení, vzhled, vzhled a grafika. Reprodukce je zakázána jiná než v souladu s oznámením o autorských právech, která je součástí těchto podmínek.
 • Všechny ochranné známky reprodukované na tomto webu, které nejsou vlastnictvím nebo licencovány operátorovi, jsou na webových stránkách uznány.
 • Neoprávněné použití této webové stránky může vyvolat nárok na škody a/nebo být trestním trestným činem.
 • Čas od času může tento web také obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Tyto odkazy jsou poskytovány pro vaše pohodlí a poskytují další informace. Neznamenají, že webové stránky podporujeme. Nemáme žádnou odpovědnost za obsah propojených webových stránek.
 • Vaše použití této webové stránky a jakýkoli spor vyplývající z takového použití webové stránky podléhají zákonům Austrálie.

Zásady ochrany osobních údajů

nástroje.com se zavazuje dodržovat osvědčené postupy při ochraně vašeho osobního soukromí. Doufáme, že následující prohlášení jasně nastiňuje, jak shromažďujeme, používáme a chráníme osobní údaje, které nám poskytujete.

Shromažďování vašich informací

Shromažďujeme pouze informace o vás s vaším souhlasem. Když procházíte náš web, uděláte to anonymně. Bez vašeho souhlasu neshromažďujeme informace o vás nebo vaší e.mailové adrese. Nepoužíváme cookies ke shromažďování informací o tom, jak používáte náš web.

Informace shromážděné pro statistické účely

Když se podíváte na nástroje.com Web, můžeme zaznamenat následující informace pro statistické účely:. Vaše adresa ISP. Název domény nejvyšší úrovně (například.com.Gov.AU.UK atd.). Stránky, ke kterým přistupovalo, a stahovaly se dokumenty. Předchozí web, který jste navštívili. typ prohlížeče, který používáte

Používání vašich osobních údajů

Pokud není nutné udělat jinak zákonem, shromažďujeme vaše informace pouze proto, abychom vám poskytli informace a služby, které požadujete. Další informace vám v budoucnu zašleme pouze v případě, že je výslovně požadováno. Poskytneme vám příležitost odhlásit se z jakékoli budoucí elektronické komunikace.

Zveřejnění osobních údajů

Nebudeme zveřejňovat vaše osobní údaje žádnému jednotlivci, společnosti nebo organizaci (s výjimkou zákona, pokud je to vyžadováno zákonem). Nesdílíme informace o e.mailu ani se nezabýváme jinými podniky nebo organizacemi.

Přístup k vašim osobním údajům

Věříme, že máte právo vědět o tom, jaké informační organizace o vás mají. Pokud si přejete získat přístup ke kopii osobních údajů o tom, že jste drželi nástroje.com, prosím, kontaktujte nás na contact@Tools.com

nástroje.com poskytuje odkazy na webové stránky mimo tento web. Tyto propojené weby nejsou pod kontrolou nástrojů.com, a nejsme zodpovědní za chování společností nebo organizací propojených s naším webem. Před zveřejněním osobních údajů na jakémkoli jiném webu vám doporučujeme prozkoumat podmínky těchto webových stránek.

Pokud máte nějaké konkrétní, neobvyklé nebo citlivé dotazy týkající se záležitostí ochrany osobních údajů, pošlete e.mail našemu úředníkovi ochrany osobních údajů na Contact@Tools.com

Mlýn na pomalou rychlost

Grinder s pomalým rychlostí Rikon 80-805 s 8 ″ kola nabízí těžké mletí kvůli průměru 8 ″ a šířku 1 ″. Bench mlýnek Rikon 80-805 je modelován s hladkým startem 1/2 hp motoru, který pracuje při rychlosti zatížení 1 750 ot/min. Díky pomalé rychlosti a velké šířce je tato mráčka ideální pro operace ostření (mimo jiné). Kombinace kola o průměru 8 palců a pomalé rychlosti broušení snižuje nahromadění tepla a minimalizuje možnost „bluing“, zejména když ostřeníte dláta a další nástroje.

Grinderová mlýnek na lavičku Rikon 80-805 přichází se dvěma 1 ″ x 8 ″ bílými oxidovými koly oxidu hlinitého. Jedno kolo je 120 grit a druhé kolo je mnohem hrubší kompozice 60 grit. Před použitím nebo zahájením další operace broušení je také dodáván s komorou s diamantovým kola pro použití. Mlýnka na lavičku Rikon s pomalou rychlostí je vybavena litinovou základnou, která má antivibrační gumové nohy a montážní otvory pro pohodlné připojení k pracovnímu stolu nebo stojanu na mlýnek.

Kromě toho mlýnek na lavičku Rikon 80-805 má polykarbonátové oční štíty, které lze upravit tak, aby zůstaly na místě, ale stále lze snadno pohybovat rukou. Bench mlýnek na 80-805 přichází s odolnými nástroji, oční štíty, zatčení jisker, 6 ft. napájecí kabel a pětiletá záruka. K dispozici je také volitelný stojan na mlýnek Rikon Bench 80-910.

Také mlýnek na lavičce zapečetěla mazaná ložiska v krytu motoru, která nevyžadují žádné další mazání od operátora.

RIKON 80-805 SLOW Speed ​​Bench Grinder Klíčové funkce

Rikon 80-805 Specifikace mlýnek na pomalou rychlost

 • Výkon koní: 1/2 HP
 • AMPS: 3A
 • Volty: 120V, 60 Hz
 • Rychlost: 1750 ot / min
 • Průměr kola: 8 palců.
 • Grity kol: 60 a 120
 • Délka: 16-3/8 in.
 • Šířka 10-3/4 v.
 • Výška: 11-1/4 in.
 • Základna (L x W): 7-5/8 x 5-1/2 v.
 • Čistá hmotnost: 34.2 liber
 • Volitelný stojan na mlýnek na lavičce (Rikon 80-910): 69.99
 • Záruka: 5 let omezená
 • Cena: 99.99

David c. Kovář

DCS tráví většinu času sledováním mýthbusterů a snaží se přijít na to, co říkají štítky, které rozostřují. Mezi jeho záliby patří vydávání se na Chucka Norrisa, který předstírá se Sean Connery a muškaření. David dělá své vlastní kousky.

Mlýn na pomalou rychlost

Grinder s pomalým rychlostí Rikon 80-805 s 8 ″ kola nabízí těžké mletí kvůli průměru 8 ″ a šířku 1 ″. Bench mlýnek Rikon 80-805 je modelován s hladkým startem 1/2 hp motoru, který pracuje při rychlosti zatížení 1 750 ot/min. Díky pomalé rychlosti a velké šířce je tato mráčka ideální pro operace ostření (mimo jiné). Kombinace kola o průměru 8 palců a pomalé rychlosti broušení snižuje nahromadění tepla a minimalizuje možnost „bluing“, zejména když ostřeníte dláta a další nástroje.

Grinderová mlýnek na lavičku Rikon 80-805 přichází se dvěma 1 ″ x 8 ″ bílými oxidovými koly oxidu hlinitého. Jedno kolo je 120 grit a druhé kolo je mnohem hrubší kompozice 60 grit. Před použitím nebo zahájením další operace broušení je také dodáván s komorou s diamantovým kola pro použití. Mlýnka na lavičku Rikon s pomalou rychlostí je vybavena litinovou základnou, která má antivibrační gumové nohy a montážní otvory pro pohodlné připojení k pracovnímu stolu nebo stojanu na mlýnek.

Kromě toho mlýnek na lavičku Rikon 80-805 má polykarbonátové oční štíty, které lze upravit tak, aby zůstaly na místě, ale stále lze snadno pohybovat rukou. Bench mlýnek na 80-805 přichází s odolnými nástroji, oční štíty, zatčení jisker, 6 ft. napájecí kabel a pětiletá záruka. K dispozici je také volitelný stojan na mlýnek Rikon Bench 80-910.

Také mlýnek na lavičce zapečetěla mazaná ložiska v krytu motoru, která nevyžadují žádné další mazání od operátora.

RIKON 80-805 SLOW Speed ​​Bench Grinder Klíčové funkce

Rikon 80-805 Specifikace mlýnek na pomalou rychlost

 • Výkon koní: 1/2 HP
 • AMPS: 3A
 • Volty: 120V, 60 Hz
 • Rychlost: 1750 ot / min
 • Průměr kola: 8 palců.
 • Grity kol: 60 a 120
 • Délka: 16-3/8 in.
 • Šířka 10-3/4 v.
 • Výška: 11-1/4 in.
 • Základna (L x W): 7-5/8 x 5-1/2 v.
 • Čistá hmotnost: 34.2 liber
 • Volitelný stojan na mlýnek na lavičce (Rikon 80-910): 69.99
 • Záruka: 5 let omezená
 • Cena: 99.99

David c. Kovář

DCS tráví většinu času sledováním mýthbusterů a snaží se přijít na to, co říkají štítky, které rozostřují. Mezi jeho záliby patří vydávání se na Chucka Norrisa, který předstírá se Sean Connery a muškaření. David dělá své vlastní kousky.

Grind-r-lap.- Diamantová mlýnka s nízkou rychlostí

Diamond je nejtěžší známý materiál, takže se jedná o zjevnou volbu pro broušení a často se používá k broušení nástrojů karbidu. Diamantská kola se nedoporučují pro broušení HSS, protože teplo způsobuje, že se diamant rozpustí v oceli. Cestou kolem toho je otáčet diamantové kolo pomalu, aby bylo teplo dostatečně nízké, aby diamant nebyl poškozen. Leonard Grind-R-Lap (viz výše) byl první, kdo komercializoval myšlenku nízkorychlostní diamantové brusky, ale tuto myšlenku používali ostatní od: Accu-finish, Cold Grind, Enco, Eskimo, K-K Calamar, SPI, vítězství a možná ostatní. Většina z těchto společností, včetně Leonarda, přestala vyrábět tyto brusky. Zdá se, že informace o těchto skvělých strojích jsou nedostatek, takže zde je manuál (11 MB PDF); Následující poznámky pocházejí z zkoumání a používání tohoto stroje.

Leonard design je elegantně jednoduchý s překvapivou ekonomikou částí s ohledem na jeho schopnost. Diamantová kola jsou o průměru 5 „s otvorem 3“, držena na vřetena magneticky; To umožňuje změnit kola/krupice během několika sekund. Většina kol používá pokovování k držení diamantové štěrku, ale byla k dispozici také kompozitní kola. 1 „široké kolo osciluje boky, takže když je nástroj prezentován do středu pokovené oblasti. Oscilaci lze zastavit, aby se umožnilo broušení některých malých vlastností na nástroj.

Grinder se skládá ze tří hlavních litých hliníkových sestav: energetická jednotka, pouzdro a tabulka (zobrazena vpravo, kliknutím zvětšíte). Power Unit se namontuje v případě na dvou ložiscích, jeden ložisko je vidět na dně energetické jednotky. Tento dolní pohled ukazuje řídké interní. Motor 1740 ot / min je zlednut asi 5: 1, aby poskytoval otáčky kola asi 350. Wobbulator je malé excentrické kolo, které bylo vidět, jak vykukuje z jeho podpory v horní části pouzdra; Vřetenová šachta jezdí na a řídí toto kolo, takže jeho excentricita způsobuje, že se brusný kolo posune na stranu asi jednou za sekundu. Gravity plus malá pružina držte vřetenovou hřídel proti kola Wobbulator.

Náklon stolu je rychle upraven rukojetí zobrazenou na přední straně pouzdra a odkazuje na stupnici stupně na pravé straně. Na pravé straně pouzdra jsou dvě držadla. Spodní rukojeť zasune stůl od kola, aby umožnil změnu kol. Horní rukojeť se používá k deaktivaci wobbulátoru, takže malé detaily mohou být snadno uzemněny. Horní rukojeť se také používá k zmírnění tlaku na kolečko Wobbulator, takže vřetenová hřídel nenechává na svém gumovém povrchu odsazení při zaparku; Stačí zatlačit páku dozadu před vypnutím napájení. páka poté podporuje energetickou jednotku od kola Wobbulator, dokud se jednotka znovu nepoužije.

Diamantová kola jsou k dispozici v různých kruzích z několika zdrojů. Kromě toho lze použít kolo, kde má ocelové kolo připojenou mosaznou obličej a na to se používá diamantová pasta k řezání klínů na zrcadlovou povrchovou úpravu. Majitelé také vyrábějí ocelová kola a lepidlo jemné karbidové papír na cíl podobný kola. Řezání maziva, obecně na bázi vody (ale někteří majitelé naznačují WD-40), se používá s diamantovými koly pro minimalizaci načítání a zvýšení životnosti kol. Diamantové kola lze čistit s praktickým práškem, vodou a zubním kartáčkem.

Poznámky k uživatelům grind-r-lap

Grind-R-Lap točí jeho diamantové kolo dostatečně nízkou rychlostí, aby mohla brousit HSS bez poškození kola ohřev. Je také účinný na karbidu a pájeném karbidu, kde může brousit karbid a podpůrnou ocel, aniž by poškodil kolo, na rozdíl od většiny vysokorychlostních diamantových brusky.

Je méně zastrašující používat grind-r-lap než mlýnek na lavičce, protože jeho nízkorychlostní ocelové kolo nemůže katastroficky selhat. Navíc je to tichý stroj k použití a neposrahujte štěrku v bezprostřední oblasti, protože typické bench brusci často činí tak uchovávat poblíž jiných strojů pro snadný přístup. Broušení zbytků obecně padá dolů pod kolo a lze jej snadno vyčistit, protože nohy poskytují vůli.

Zatímco hrubé (260 krupice) diamantového kola rychle řezá, drsné broušení se obvykle provádí na mlýnku na lavičce, po které následuje povrchový broušení na grind-r-lap. Střední kolo (600 krupice) je vhodné po mlýnku na lavičce; Zanechává pěkný povrch a obecně nevyžaduje další honění. Když je žádoucí jemnější povrch, použije se papírové kolo na kole nebo karbidu. Dutá grind produkovaná periferií kola mlýnek na lavici může být velmi rychle vylepšena na grind-r-lap, protože pouze řezná hrana musí být uzemněna. Náklon stolu kombinovaný s pokosem (není zobrazen) umožňuje broušení složených úhlů na bitů.

Poznamenal jsem, že po asi 3 reharpenings na této jednotce se zdá, že bity zůstávají mezi převlečením déle ostré. Moje představa je, že ostření na mlýnč lavičky přehřívá špičku, protože poblíž není dostatek materiálu, který by provedl teplo pryč. Reharpening na diamantu s nízkou rychlostí nakonec odstraní tento mírně poškozený HSS, takže se reálné vlastnosti HSS vrátí. Není snadné to ověřit, co se děje, ale moje tangenciální a rozloučené nástroje se zdají být zvlášť vylepšené.

Poznámky k údržbě grind-r-lap

Grind-R-Lap je navržen pro snadnou údržbu, ale to může být zanedbáno, protože nadále dobře funguje s minimální péčí. Chcete.li demontovat, odpojte napájení a poté nakloní jednotku zpět na ručník (pro ochranu barvy). Power jednotka se snadno odstraní odpojením pružiny, která ji tahá směrem k kolu Wobbulator, a poté odstraňte zadní závitový hřídel, která podporuje energetickou jednotku. Kompletní energetická jednotka pak může být manévrována mimo přední podporu a umístěno vedle pouzdra. šňůra napájecí jednotky je dostatečně dlouhá, aby to umožnila.

Kolo wobbulátoru může být odstraněno přední částí pouzdra. Mazivo v stíněném ložisku kuličky se často vyschne; Stojí za to vyzkoušet malý olej na štít, který může proniknout a uvolnit zmrazené ložisko. To fungovalo na mé jednotce a ačkoli to zjevně není dokonalé, nyní to funguje dobře a pravděpodobně půjde na chvíli, protože to běží jen asi 60 ot / min. Pokud to nefunguje, jedná se o standardní ložisko a snadno se nahradí. Pokud gumová pneumatika na volantu selže, musí být vytvořena nová pneumatika, protože nejsou k dispozici. Kolo je 3/8 „hliník; střed rotace je 1/8“ ze středu kola.

Reverzibilní motor potřebuje příležitostné olejování podle jeho štítku. Ložiska vřeten jsou chráněna a mohla by být nahrazena, pokud selže. Není jasné, jak je hřídel vřetena zachována, může být jednoduše vtlačen do ložisek. Odstranění by bylo zkušeností s učením 🙂 Jedním zdrojem pro náhradní pásy je McMaster-Carr.

Podpora matice na přední jednotce jednotky byla ustoupena a nevrátila se k tomu, co předpokládám, že je správná pozice. Tato matice zrezivěla na závity z tekutiny používané na kole, takže jsem ji musel odmítnout, dokud se vlákna odlupuje, pak spusťte nad nimi 1/2-20. Udělal jsem dvě nylonové ořechy pro přední a zadní podpěry. Ačkoli na zadní podpoře nebyla ořech, cítil jsem, že by měl být jeden, protože kolísání otočilo podporu na svých vláknech spíše než otočení na bronzových ložiscích. Tyto nylonové ořechy jsem použil k uzamčení podpěr v pouzdru s myšlenkou, že nylon by na místě nerezil, jak to udělal původní matice. Ačkoli tuk se obvykle nepoužívá na brusky, přidal jsem do ložisek DAB, který podporuje energetickou jednotku. Přední podpora nastavuje vůli mezi kolem a stolem, takže ji projděte, dokud kolo nevyčistí stůl, když je stůl v jeho dopředné poloze. Zadní podpora je nabitá pružina, aby se to přizpůsobilo.

můžete, zpomalit, mlýnek, lavičku, mlýn, pomalou

Odstranil jsem stůl jednotky k opětovnému malbě; To vyžadovalo klepnutí na otočné kolíky stolu zevnitř po odstranění energetické jednotky. Některé verze grind-r-lap používají šrouby místo pivotových kolíků, takže se to může lišit. Všimněte si, že stolní prameny jsou pravé a levé ruky.

Moje jednotka nezahrnovala pokos, takže jsem vyrobil pár miter ze šrotu. Ten malý přišel jako první a není se příliš používán, protože jsem vyrobil ten větší.

Grind-R-Lap kola z lapidárních disků??

Broušení kol pro grind-r-lap jsou (2023, lapcraft) každý asi 120. Objednal jsem si tři 6 „disky, 120/400/1200 Grit, nabízený jako svazek Banggood za 15; dorazili za 11 dní. Tyto disky jsou asi 0.040 „Silná ocel, takže jsou přiměřeně robustní,

Kola pro grind-r-lap mají průměr 5 „s 3“ centrální dírou; Tloušťka je asi 1/4 „(a jsou drženy magnety). Mám 5.5 „o 30“ kus CRS v místním stroji a oříznutí 3 kusů 5.25 „Dlouho z toho. Pro píchnutí kruhu 5 „v průměru byl použit středový úder ve středu tohoto obdélníkového kusu, a to bylo označeno ostří, aby bylo snadné vidět. Rohy obdélníku byly odstraněny pomocí pásmové pily, mnohem rychlejší a snadnější než odstranit veškerý materiál soustruhem. Kus byl soustředěn do 4 čelisti, vyvrtán na 1 „a pak se znudil na 3.005 „, obrázek vpravo.

Pro dokončení vnější strany kola byl sevřen na vnitřní straně 3 „díry pomocí 3 čelisti na rockwell a vnější strana byla omíněna na 5.15 „.- Kola byla vyrobena trochu nad velikostí, protože na to je místo na mlýnku a umožňuje použití více z 6 „diamantových kol. Otočení zvenčí trvá nějakou dobu, protože se jedná o přerušený řez a RPM musí být poměrně nízký, protože průměr je velký. Spousta horkých žetonů, takže jsem napravil štít, abych je během tohoto procesu držel mimo ruce. Tento obrázek ukazuje první kolo kompletní, druhé kolo s centrálním otvorem a surovinu pro třetí kolo. Četl jsem o vnitřních kmenech v CRS, které byly propuštěny během otáčení, ale neviděl jsem vážný případ, dokud jsem otočil první kolo: měl to osnovou téměř 20 let, které jsem musel čelit. Pokud se podíváte pozorně, můžete vidět, že jeho malé množství zbývá. Ostatní dvě kola měla pouze asi 5, takže se vnitřní kmeny lišily podél délky tohoto kusu CRS.

Tento obrázek ukazuje dokončená kola spolu s disky. Průměr disků musí být snížen na přibližně odpovídající kola. Střed disků bude ponechán neporušený, protože kola jsou dostatečně silná, takže diskové centrum nebude kontaktovat centrální rozbočovač.

Hnací deska nahradila sklíčidlo a kousek lepenky mezi diamantovou stranou disku a hnací deska poskytla tření. Disk byl vystředěn a přitlačen k hnací desce válcovacím centrem. K jakémukoli trepanu disk byl použit nástroj závitem spolu s velmi tenkým (0.025 „) nástroj pro rozdělení pro dokončení řezu. Třecí jednotka byla slabá, takže nástroj by zachytil a zastavil disk občas, aby přinutil míru infice, aby byl velmi pomalý. Když se řez začal prorazit tímto chytáním, zabránil dokončení řezu, ale v tomto okamžiku povrchové pokovování drželo kusy pohromadě, takže bylo snadné jednoduše vytáhnout okraj z disku. Použil jsem starý, opotřebovaný soubor k vyčištění řezaného okraje každého disku a poté jsem brousil hranou 100 Grit Garnet Paper. Všimněte si papírového ručníku používaného k zachycení většiny čipů. Navzdory tomu byly na QCTP a sloučenině pozorovány čipy a malé diamantové třpytky; Vysávání odstranilo většinu fugitivního diamantového prachu, ale někteří se přilepili k oleji na rybinách a museli být vymazáni. Vyhýbal jsem se pomocí mého čipového štětce, aby se Diamond nedostal do štětce a později se nedostal do prací.

Obrázek vpravo ukazuje kola s disky zmenšená velikost, aby se vešly na kola. Obraceny mohou být užitečné jako ostření kamenů, když jsou nakrájeny na krátké sekce. Disky byly přilepeny k kolům zakrytím kol pomocí oboustranné pásky. Kola byla namontována na 3×12 čelisti 3 „díra s asi 1/16“ vyprodajícím se z čelistí. Kryt byl odstraněn z oboustranné pásky na volantu. Válcovací centrum bylo umístěno asi 1 „z upínače, disk byl držen na válcovacím centru, aby jej vystřelil, a válcovací centrum byl postoupen směrem k upínači, dokud disk nekontaktoval oboustrannou pásku na volantu. To zajistilo, že disk byl přesně soustředěn na kole. Kolo bylo odstraněno z upínače a disk pevně přitlačil na pásku. Když byla hotová všechna 3 kola, byly naskládány mezi nimi lepenou mezi nimi a přes noc byla umístěna hmotnost 20 liber na vrchol, aby se páska plně uchopila. Všechny povrchy byly před nanesením pásky očištěny čističem karburátoru.

Toto je moje kolekce kol Grind-R-Lap s novými koly v horní řadě. Kola, která jsem používal, jsou ve spodní řadě, vlevo je kola studeného mletí asi 400 štěrků, střed je diamantové kolo 600 zrno a vpravo je opotřebované kolo přeměněné na kolo nalepením jemného Karbidový papír na to.

Zpočátku tato kola pro kutily fungovala normálně. Používám je už několik let a oni nadále dobře pracují. Používám vodu s koly grindrlap; Někteří lidé používají WD40, které by mohly ovlivnit oboustrannou pásku. 400 Grit Wheel se nejvíce využívá.

Tato stránka byla naposledy upravena John Moran, xhtml Tweaker. Pokud máte komentář k tomuto webu nebo jeho obsahu, klikněte sem.