Navijáková sekačka vs. Rotační sekačky, která je nejlepší pro sečení trávy. Navijáková sekačka na čoulení na plyn

Navijáková sekačka vs. Rotační sekačky

Ale Jedním z nejunikátnějších rozdílů mezi sekačkami na trávu je to, zda sekačka používá naviják nebo rotační lopatky.

A ne nemluvím o manuálním push navijácích. Mluvím o skutečných, plynových sekačkách navijáku jako ten níže:

Což je tedy lepší rotační nebo naviják? Pojďme to zjistit!

Což je lepší sekačka rotačního nebo navijáku?

Abychom určili, která sekačka je lepší, musíme zvážit rozdíly každého stroje. Stejně jako výhody a nevýhody.

Nejprve je rotační sekačka:

Co je to rotační sekačka?

Rotační sekačka je vaše standardní každodenní sekačka na trávu. Je pravděpodobné, na co si okamžitě myslíte, když uslyšíte slovo „sekačka na trávu“. Rotační sekačky používají čepel, která se otáčí rovnoběžně s trávníkem, které řezují.

Jak fungují rotační sekačky?

Rotační sekačky pracují otáčením při neuvěřitelně vysokých rychlostech. Tato vysoká rychlost vytváří výtah a vytváří vakuum, které způsobuje, že tráva bude nasávána nahoru. Mezitím se čepel rychle otáčí kolem (asi 200 mph nebo 3000 ot / min) a plátky trávy ve výšce čepele.

Toto sání spolu s rychle se točící čepelí nebo čepelech je to, co efektivně řezá trávu.

Účel rotačních sekaček

Rotační sekačky jsou všestranné sekačky, které mohou stříhat téměř jakýkoli typ trávníku. Jsou lepší pro řezání trávy na nerovnoměrné zemi nebo na trávnících, kde jsou přítomny tyčinky a skály. Dále jsou rotační sekačky nejlepší pro řezání trávy na vyšší trávě.

Profesiony sekaček navijáků: Může snadno řezat vysokou trávu a čepele jsou levné a snadno se vyostřily. Nejsou snadno ovlivněny holemi nebo dokonce skály. Chcete.li připravit trávník na sekačku.

Nevýhody sekaček navijáků: Nelze řezat trávu tak nízko jako rotační sekačka a neřezává se stejně jako sekačka navijáku. Neřezává trávu tak čistě.

Co je to skutečná sekačka navijáku?

Podívej, byl jsem šokován, když jsem to sám našel. Navijáky sekačky nejsou jen kousky kovu, které slouží lépe jako dekorace trávníku, než ve skutečnosti udržování trávy.

Ne, existují také špičkové sekačky na špičkové navijáky komerčních tříd, které nabízejí některé jedinečné funkce, které tradiční rotační sekačka nemůže. K těmto funkcím se dostaneme za okamžik. Ale nejdřív…

Jak fungují sekačky navijáků?

Na rozdíl od rotační sekačky, která používá 1, 2 nebo dokonce 3 rychle rotující čepele, které se točí rovnoběžně se zemí, Navijáková sekačka používá 4, 5, 7 nebo dokonce 11 čepelí na jednom navijáku.

Získejte to, některé špičkové komerční sekačky, jako je Toro 121 „Reelmaster 7000 sekačka, mohou mít až 5 cívek. S 11 čepelí na každém navijáku. To je 55 čepelí!

Nesnášel bych být tím, kdo musí zaostřit čepele na takové sekačce!

Co je tedy na těchto „navijákových“ sekačkách tak zvláštní?

Účel navijáků

Tady je dohoda, sekačka navijáku není pro trávník vašeho průměrného majitele domu. Ne, tyto stroje na přesnost jsou určeny pro ty, kteří chtějí dokonalý trávník. A myslím perfektní.

Pokud jde o použití na rezidenčních nemovitostech, o jediných lidech, kteří používají sekačku na špičkové navijáku, jsou majitelé domů, kteří milují zdokonalení svých trávníků.

Pokud však jde o komerční nemovitosti, jako jsou baseballové stadiony, golfová hřiště, fotbalová pole a podobně. Sekačka navijáků nabízí mnohem lepší řez, s ostřejšími pruhy a pevnějším řezem.

Profesiony sekaček navijáků: Mowers navijáků jsou vynikající při řezání trávy nízké a těsné k zemi, nejlepší ze všeho mohou poskytnout pěkný i střih na trávníku. Nabízejí také ostřejší a čistší řez na trávě, která se vyhýbá zbarvení trávy.

Nevýhody sekaček navijáku:. Dále nemohou dobře nakrájet vysokou trávu. Ostření čepelí není projekt pro kutily. Dolní řez může vést k tomu, že trávník v letním žáru s větší pravděpodobností zhnědne. Tráva musí být snížena častěji (dvakrát týdně nebo více).

Což je lepší sekačka navijáku nebo rotační?

Abych byl upřímný. Každá sekačka má své místo.

Rotační sekačky budou pravděpodobně vždy volbou předního běžce pro většinu profesionálů a majitelů domů. Jednoduše řečeno, jsou pro průměrného uživatele všestrannější a snazší provozovat a řešit problémy.

Zdá se však, že sekačky navijáku rostou v popularitě mezi majiteli domů. Jde o to, že nabízejí vynikající řez, pokud si lehce udržujete trávník, nebo nezaplatíte nejlepší dolar za to, aby váš trávník dokonale pěstoval profesionály péče o trávník. Budete mít více problémů, než stojí za to provozovat sekačku navijáku.

Měl bych investovat do sekačky pro svou společnost pro péči o trávník?

Zatímco teoreticky, služba řezání navijáků může oslovit některé rezidenční klienty, jen velmi málo z nich bude chtít platit za 2 nebo 3 škrty týdně.

Podle mých zkušeností je jedinou praktickou aplikací pro sekačky navize.

Nebo pokud se konkrétně zaměřujete na velmi bohaté klienty, kteří chtějí dokonale udržovaný trávník a jsou ochotni rozvětvit

Navijáky jsou praktické pro řezání sportovních polí a zejména golfových hřišť. Pokud tedy nemáte velké komerční klienty. Pointa je, že to není typ vybavení, které chcete, pokud právě začínáte.

Podle slov jednoho trávníku Care Pro:

Rotary vs. Naviják na konci dne

I když určitě existují úžasné výhody pro použití sekačky na navijáku na určitých vlastnostech, celkově bude rotační sekačka vždy praktičtějším řešením pro společnost péče o trávník.

I když mohou být zábavným koníčkem pro váš vlastní trávník, komerční použití sekačky na navijáku pro ziskovou společnost pro péči o trávník je přísně omezeno na velmi špičkové rezidenční klienty a komerční klienty, kteří chtějí dokonalý trávník.

Pokud hledáte více skvělých tipů na péči o trávník, podívejte se na naši sekci Pros Care Section.

Technologie sekačky na trávu postupovala v posledních několika desetiletích, ale stále existuje mnoho důvodů, proč se rozhodnout pro sekačku. Přečtěte si nejvyšší doporučení a tipy na navigaci tohoto trhu se sekačkou.

Autor: Glenda Taylor a Mark Wolfe | Aktualizováno 20. dubna 2023 12:27

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Ticho v provozu, jednoduché údržba a do značné míry cenově dostupné, mohou být sekačky navijáku chytrými možnostmi údržby na zahradě. Zabírají asi třetinu skladovací místnosti potřebné tradiční sekačkou, jsou to snadné chovatelé.

Navijáky mohou být také lepší pro zdraví trávníku než standardní sekačky. Dělají ostrý řez podél vrcholu travní čepele, podobně jako nůžky. Tradiční rotační sekačky mají čepele s tendencí roztrhnout trávu, což způsobuje otrhané hnědé špičky a zvyšuje riziko onemocnění.

Zatímco všechny sekačky navijáků fungují podobně, mezi možnostmi existují rozdíly. Testovali jsme následující modely, abychom zjistili, jak šířka čepele, výška sečení, design rukojeti a další detaily ovlivňují výkon v různých nastaveních. Pokračujte ve čtení a zjistěte, co hledat při nakupování sekačky navijáku, a zjistěte, proč jsou následující modely mezi nejlepšími dostupnými možnostmi sekačky navijáku.

 • Nejlepší celkově: Skvělé státy 18palcové sekačky na trávu s 5-Bladeem navijáku
 • Nejlepší třesk pro Buck: Skvělé státy 16-palcové sekačky na trávu s 5-Blade
 • Upgrade Pick: Fiskars StaySharp 18palcová sekačka Max Reel
 • Nejlepší pro malé trávníky: Skvělé státy 14-palcové sekačky na trávu s 5-Blade
 • Nejlepší pro tvrdou trávu: Earthwise 16-palcová sekačka na trávu se 7-Blade
 • Nejlepší lehká: Americká sekačka na sekačku na trávu 14 palců
 • Nejlepší s chytačem trávy: Greenworks RM1400 14palcová sekačka na trávu
 • Zvažte také: Greenworks 16-palcová sekačka navijáku

Jak jsme testovali ty nejlepší sekačky

Tyto sekačky jsme testovali na dvorku Gruzie uprostřed zimy. To znamenalo kombinaci spícího teplého období trávy (nějaká bermudská tráva a nějaká stonorová tráva) spolu s několika oblastmi zamořenými plevelemi v chladném období, jako jsou každoroční bluegrass, chickweed, henbit, pampeliška a cibule. Testovací oblasti zahrnovaly kombinaci plochého, šikmého a nerovného trávníku.

Rozdělili jsme trávník na testovací pozemky tak, aby každá sekačka měla šanci prokázat svou schopnost za různých podmínek. Pro zařazení do tohoto článku musela každá sekačka efektivně vykonávat základní funkci, pro kterou byla postavena: sečení ke snížení výšky trávy přibližně o jednu třetinu. Poté, nad rámec základní sečení trávníku bez plevelů, jsme také testovali každou sekačku za přísnějších podmínek zarostlé a trávy zamořené plevelem. Všechny sekačky zahrnuté v této příručce snadno prošly testem základních funkcí a získaly bonusové body řešením jedné nebo více nepříznivých podmínek, zaznamenané v recenzích.

Naše nejlepší tipy

Použití sekačky navijáku je ekologicky šetrný způsob, jak sekat trávník a získat trochu čerstvého vzduchu a zároveň cvičit. Tyto manuální modely jsme testovali na našem trávníku, abychom zjistili, které by byly nejlepší navijáky pro různé uživatele a okolnosti. Zjistěte o podrobnostech o výkonu v recenzích.

Skvělé státy 18palcový 5-Blade Push Reel Lawn Meghter

Ti, kteří chtějí široký řádek na sekačce navijáku, možná budou chtít zvážit velkou sekačku s pěti čepicími stavy. Tato sekačka navijáku má jednoduché design a umožňuje úpravu výšky sečení od pouhých 0.5 palců až 2.75 palců. Dodává se s 10palcovými kompozitními koly a válci stability zad.

Čepele jsou vyrobeny ze slitiny ošetřené teplem, aby si udržely jejich ostrost déle, a rukojeť přichází s odpružením nezlomeného, ​​aby pomohla snížit puchýře a zlepšit přilnavost. Rukojeť ve stylu smyčky se sklopí pro snadné skladování a sekačka váží 27 ​​liber.

V našem testu na zahradě tato sekačka pracovala rychle, tiše a snadno. Bylo docela snadné tlačit do všech kromě nejsilnější trávy, ale náhle se zastavila větvičky nebo úlomky silnější než tužka (stejně jako zbytek těchto sekaček). Líbila se nám polstrovaná rukojeť široko smyčky, která jí dala známý pocit konvenční plynové sekačky. Ostření čepelí. úkol, který by většina uživatelů vyžadovala jednou nebo dvakrát ročně. se pro přístup k mechanismu pohonu čepele vyžaduje demontáž jednoho kola. Proces je typický pro tyto sekačky a byl jen mírně komplikovaný.

Specifikace produktu

 • Široký swath zkrátí čas na sečení; Skvělé pro větší yardy
 • Rukojeť smyčky zvyšuje pohodlí a ovládání uživatele
 • 10palcová kola snadno se valí přes nerovný terén
 • Ocelové čepele z lehkých slitin zůstávají ostré déle; Menší údržba je nutná
 • 3.5 palců od hrany čepele k vnějšímu okraji kol znamená více ořezávání okrajů
 • Ostření v případě potřeby vyžaduje demontáž hnacího kola
 • Tvrdá plastová držák čepele vypadá, že se může předčasně opotřebovat

Získejte velké státy sekačku na navijáku 18 palců na Amazon nebo Home Depot.

Skvělé státy 16palcová sekačka na trávu s 5-Blade

Pro dostupnost a snadnost sečení je tato sekačka na pěti čepely hodnou možností. Je vybaven hladkou řeznou operací a polstrovanou T-rutinou, která usnadňuje manévrování kolem rohů. Její 16palcová šířka řádku způsobuje, že sekačka je relativně jednoduchá, a má zpět válce pro přidanou stabilitu.

Pět lopatek z lehké slitiny této navijáky odolávají tupě a výška čepele je nastavitelná od 1 palec do 2.5 palců, díky čemuž je optimální pro sečení druhů krátkých trávy, jako je Buffalo nebo Zoysia. Za necelých 25 liber je také snadné manévrovat.

Zjistili jsme, že tato 16palcová sekačka je dobrá možnost „Střední silnice“: dostatečně úzká, aby se pohybovala dobře skrz hustou trávu, ale stále dostatečně široké, aby se práce rychle dokončila. Jeho rukojeť ve stylu T ve stylu T dalo mu „artikulovanější“ pocit, který byl pohodlný a snadno manévrem. 16palcová čepel se pohybovala o něco jednodušší skrz hustou trávu než 18palcový model, ale stále nakrájel velkorysý řád.

Specifikace produktu

 • Nižší profil pro snadné skladování; Skvělé pro zaneprázdněné zahradníky se spoustou nástrojů pro skladování
 • Pohodlné rukojeti ve stylu řídítek; Ideální pro dlouhodobé použití
 • Snadno použitelné nastavení výšky ve stylu šroubového knoflíku
 • Křezy jsou příliš nízké na vyšší trávy, jako je fascue
 • Tyčinky, žaludy a borovice náhle zastaví čepele
 • Neřeší na okraj; Možná bude potřebovat nástroj pro oříznutí

Získejte skvělé stavy 16palcové sekačky navijáku v Amazonu nebo Home Depot.

Fiskars Staysharp 18palcová sekačka Max Reel

Říká se „dostanete to, co zaplatíte“, prsteny platí s touto sekačkou na navijáku z Fiskars. Tento model se může pochlubit vysoce kvalitními čepelemi StaySharp, které snižují potřebu reharpeningu. Je také vybaven inertiadrive, design, který umožňuje sekaně napájet tlustší trávy.

Při přibližně dvojnásobku ceny ostatních, které jsme testovali, zůstala Fiskars ostrá sekačka Max, která byla vydána, aby ji ospravedlnila. Vážení na stavebních 52 liber, sestavení cítí těžko a funguje hladce a efektivně. Ergonomická rukojeť byla nesmírně pohodlná a stroj se téměř bez námahy pohyboval přes nejdrsnější půdu. Jediná kritika, kterou jsme měli, bylo, že 8.5palcová hnací kola se cítila poněkud poddimenzovaná. Na rozdíl od jiných sekaček navijáků jsou kola kompenzována způsobem, který jim brání v zploštění trávy před jejím sečením a umožňuje sekačce snížit do palec od hrany spíše než 3.5 palců od okraje jako ostatní navijáky. Nastavení výšky páky bez ruky, během několika sekund fungovalo. Bylo mi potěšením sekat s tímto nástrojem a dokončený řez byl čistý a dokonce.

Výška řezání je nastavitelná od 1 do 4 palců a je zde nastavitelný skluz, takže výstřižky mohou být nasměrovány, aby padly před sekačku nebo za ní. Sekačka Fiskars prořízne velkorysý 18palcový řádek, takže je dobře vhodná pro sečení malých a středních yardů. Volitelný chytač trávy lze zakoupit samostatně.

Specifikace produktu

 • Výstavba těžkoprávy může trvat několik let
 • Ergonomický design se cítí pohodlně používat
 • Snadno se upravují a manévrují s nadměrnými koly
 • Řezy nejblíže k okrajům, aby uživatelé mohli přeskočit oříznutí
 • Dvakrát cena ostatních navijáků
 • než dvojnásobek hmotnosti jiných sekaček navijáků
 • Objemný design zabírá o něco více úložného prostoru

Získejte sekačku Fiskars Staysharp Reel v Amazonu nebo Home Depot.

Skvělé státy 14palcová sekačka na trávu 5-Blade

S pouhými 14palcovými šířkami řádků a navijákem s míčem je tato malá sekačka právě pro malý trávník a více drobných uživatelů. Tato užší sekačka než nejvíce navijáků se snadno manévruje kolem stromů a rohů a přichází se zadní válec pro přidanou stabilitu. Čepele jsou vyrobeny ze slitiny ošetřené tepelně ošetřené, aby se snížilo otupění, a dodává se s nízkou nastavitelnou výškou řezu z 1 na 1.75 palců, což je nejlépe vhodné pro krátké druhy trávy.

Úzká celková šířka těla pouhých 20 palců, 8.5palcové gumové pneumatiky a tradiční řídítka s polstrovanými rukojeti usnadňují manévru této sekačky v těsných prostorech a zabírá minimální úložný prostor. Za necelých 20 liber je dokonce dost lehké na to, aby visel na nástěnném háku. Jedná se v podstatě o zmenšenou verzi našeho 16palcového nejlepšího třesku pro vybírání Buck, s podobnou výškou a úpravou čepele. Tento menší model bohužel vyžaduje klíč, aby nastavil výšku místo použití šroubových knobů. Úzké tělo však bylo ještě snazší tlačit v husté trávě, ale trvalo téměř dvakrát tak dlouho, než se posedily stejné množství prostoru. To by mohl být dobrý výběr pro sečení malé travní náplasti kolem městského domu nebo bytu.

Specifikace produktu

 • Kompaktní velikost to usnadňuje manévru v malých prostorech
 • Lehký a nízký profil pro snadné skladování
 • Žádný nástroj pro zahradnictví odol
 • Neřezává blízko okrajů (3.5 palců od hrany čepele po vnější kolo)
 • Příliš lehký pro sečení šikmých oblastí
 • Nastavení výšky vyžaduje klíč

Získejte velké státy sekačku na navijáku 14 palců v Amazonu, Home Depot nebo Northern Tool Equipment.

EarthWise 16-palcová sekačka na trávu s 7-Bladeem navijáku

Sekačka na trávu navijáku Země přichází se sedmi čepelemi. dvěma více než většina sekaček navijáků. vyrábí ji navíc oomph pro napájení husté trávy. Sekačka na Zemi snižuje 16palcový řádek s jeho ocelovou slitinovou čepelí, které jsou navrženy tak, aby zůstaly ostré déle. Výška řezání trávy je nastavitelná od 0.5 až 2.5 palců, vhodné pro řadu tráv, včetně ST. Augustine, Buffalo a Bermuda.

Tato sekačka na vážení při vážení 26 liber přichází s T-Handle, která usnadňuje manévrování kolem rohů domů a stromů a rukojeti mají odpružení nezničení, aby se snížila únava a puchýře.

V našich testech tato sekačka se sedmi čepy poskytla nejčistší a nejkonzistentnější řez. Použili jsme to dokonce k pokožce sekce spící stonožky. Bohužel, další čepele nabízely větší odpor, což ztěžovalo tlačit modely než pět čepelí. Protože má úpravy výšky od 0.5 až 2.5 palců, dobrou strategií by bylo pravidelně sekat na 1 nebo 1.5 palců a nechte trochu prostoru, abyste se pohybovali výš, pokud se tráva dostane před vás.

Specifikace produktu

 • 7 Ocelové čepele z slitin jsou skvělé pro sečení hrubých tráv
 • Snadno použitelné šroubové úpravy výšky
 • Čistě udržujte husté trávy v nízké výšce
 • Těžší tlačit než 5-Blade modely
 • Nefunguje také, pokud tráva mezi řezy roste mimořádně dlouhá
 • Není vhodné pro vyšší trávy, jako je fascue

Získejte sekačku EarthWise Reel na Amazon.

Americká sekačka na sekačku na sekačku 14 palců 4-Blade

S celkovou hmotností pouhých 20 liber je tato 14palcová americká sekačka na trávu nejlehčí navijákem v sestavě. Je vybaven čtyřmi řezacími lopatkami vyrobenými z tepelně ošetřené ocelové slitiny, aby se snížil otupění a má 8.5palcová polymerní kola a zadní válečky pro zvýšení stability.

Tato menší americká sekačka na trávu je vhodná pro sečení malého trávníku a jeho nízká hmotnost je jednodušší pro více drobných uživatelů provozovat. Dodává se s T-Handle a polštáři nelipové úchopy pro pohodlné sečení. Rukojeť této lehké sekačky s nízkým údržbou navijáku se sklopí pro skladování a je dostatečně lehká, aby byla zavěšena na stěnách v garáži, pokud je to žádoucí. Výška řezání je nastavitelná od 0.5 až 1.5 palců.

Tato sekačka s pouhými čtyřmi 14palcovými lopatkami, které se krájejí proti ložisko. Méně čepelí však znamenalo méně konzistentní povrch v husté nebo zarostlé trávě. Celkově se sekačka na čepice ALMC 14 palců cítila silná a odolná a byla snadno použitelná, ale vyžadovalo to, aby se druhý průchod vyčistil některé z obtížnějších oblastí. Je to pravděpodobně dobrá volba pro udržení kroku s cesty ve vegetariánské zahradě nebo jiných sekundárních travnatých oblastech.

Specifikace produktu

 • Velmi přátelský k rozpočtu ve srovnání s podobnými možnostmi
 • Snadné tlačení, dokonce i v zarostlé nebo husté trávě
 • Odolná konstrukce, přesto stále lehký a manévrovatelný design
 • Méně čepelí produkuje méně důkladný řez
 • Vyžaduje klíč pro úpravy výšky
 • 8.5palcová kola se také netočí nad drsnou zemí

Získejte navijáku American Lawn Mower Company v Amazonu nebo Home Depot.

Greenworks RM1400 14palcová sekačka na trávu

Vytváření trávy v pytli je cinch s sekačkou navijáku Greenworks. Sekačka prořezává 14palcový řádek a výška sečení se přizpůsobí od 1.06 až 2 palce, což je dobře vhodné pro většinu nízko rostoucího druhu trávníku trávníku. Dodává se s T-Handle, která usnadňuje sekání kolem kmenů stromů, a má nelip polstrované polštáře pro pohodlí. Rukojeť se skládá dolů pro pohodlné úložiště.

Sekačka Greenworks je dodávána s praktickým travnatým chytačem, který se připojuje k zadní části sekačky pro sběr výstřižků na trávu a sečení má pět tepelně ošetřených ocelových slitinových čepelí navržených tak, aby zůstaly ostré déle. Sekačka váží 24 liber.

V našich pokusech byl Greenworks RM1400 snadné tlačit a manévrovat, díky lehkému rámu, úzké základně kol a řídnici ve stylu T. Výška sečení se snadno přizpůsobuje jarními kolíky, ale liší se pouze v úzkém rozsahu 1 palce. Proces ostření je podobný ostatním sekačkám navijáku, s výjimkou montážního systému Bedknife. Tam, kde většina výrobců používá páry nastavených šroubů na obou koncích k úpravě a držení úhlu, Greenworks používá na koncích jednotlivé pružinové šrouby. Systém se zdá být méně komplikovaný, ale mohl by nabídnout menší odolnost. pouze čas a rozšířené použití.

Specifikace produktu

 • Včetně chytače trávy; Po použití nezůstal žádný nepořádek
 • Lehký a snadno tlačit; Skvělé pro větší yardy
 • Poskytuje čistý a konzistentní povrch
 • Full Grass Catcher ztěžuje manévrování sekačky
 • Komponenty se cítí méně trvanlivé než jiné modely
 • Sestava kola je obtížnější rozebírat pro ostření

Získejte 14palcovou sekačku Greenworks na Amazonu nebo Greenworks.

Greenworks 16palcová sekačka navijáku

S mírně širším řádkem než ostatní sekačkou Greenworks v sestavě si tato 16palcová sekačka zaslouží pohled. Širší řádek znamená méně průchodů při sečení a 10palcová přední kola usnadňují tlačení sekačky. Tento model GreenWorks také přichází se dvěma zadními koly pro stabilitu a má odnímatelný chytač trávy pro sběr výstřižků, když je to žádoucí.

Tato sekačka navijáku Greenworks nabízí nastavitelnou výšku sekačky od 1.125 až 2.25 palců a přichází s polstrovanou rukojetí ergonomické smyčky, která se složí, aby zabírala méně úložného prostoru. Sekačka váží 26 liber.

Tato sekačka na navijáku Greenworks, postavená na stejné platformě jako její 14palcový sourozenec. V našich testech byla rukojeť smyčky mnohem snazší tlačit a manévrovat sekačku, zejména když se naplnil travní chytač. Velikost řádku a konfigurace pěti Blade zasáhla sladké místo a vyrovnávala schopnost sekat vysokou a hustou trávu, aniž by způsobila únavu uživatele. Několik funkcí designu se však jeví méně odolné, včetně lehkých plastových válců a dvoubodového systému pro lůžko. Tenhle by si udělal dobrý výběr pro pravidelné použití na jinak dobře udržovaném trávníku.

Specifikace produktu

 • Zacházejte s složeními dolů pro kompaktní úložiště
 • Snadno použitelné nastavení výšky pružiny
 • Pohodlná ergonomická rukojeť je ideální pro dlouhodobé použití
 • Lehký systém úpravy postele
 • Chytač trávy může být poněkud poddimenzovaný
 • Konstrukce se cítí méně odolná než konkurence

Získejte 16palcovou sekačku Greenworks na Amazonu.

Co je třeba zvážit při výběru sekačky navijáku

Pro jakýkoli domov s trávníkem je sečení faktem života, která je vyžadována ve většině čtvrtí. K kultivaci svěží zelené rozlohy je nezbytné pravidelné sečení. Když se sečení provádí správně-dostatečně přesně k odstranění ne více než třetiny výšky trávy-podporuje hustý a jednotný růst.

Manuál vs. Poháněno

Na rozdíl od standardních sekaček je většina sekaček navijáků manuální, ačkoli spotřebitelé mohou najít hrst modelů poháněných plynem a baterií.

 • Manuál: Všechno staré je opět nové-nebo se zdá, že s více z těchto staromódních sekaček objevujících se v centrech pro zlepšení domácnosti a online obchodech. Jedním z řidičů oživení manuální sekačky je jeho ekologická přátelství. Žádné palivo pro skladování, žádné výpary a žádný tah kabel, který může způsobit boj. Nevýhodou sečení s manuální sekačkou na trávu je téměř nemožností řezat trávu, pokud je povoleno růst příliš vysoký před sečením, zejména pokud je trávník hustý. Tloušťka a hrubost trávy pomáhá diktovat, pokud je příliš vysoká, ale pokud je tráva dvakrát tak vysoká jako její doporučená výška řezání, obvykle může představovat problém pro manuální sekačku naviják. Pro nejlepší výsledky s manuálním sekačkou navijáku častěji rozřízněte trávu během rychlého růstu, například na začátku jara a období dešťů.
 • Napájeno: Stejně jako tradiční rotační sekačky mohou být sekačky navijáků poháněny plynem nebo baterií, což usnadňuje sekání husté nebo vysoké trávy nesmírně snazší sekat hustou nebo vysokou trávu. Některé sekačky na plynové a elektrické navijáky zahrnují také samoprostřední, což prakticky eliminuje potřebu tlačit sekačku-uživatel ji potřebuje pouze pro to, aby ji vedl. Zatímco sekačky na navijáky s plynem jsou stejně hlučné jako jejich tradiční protějšky, elektrické sekačky nejsou tak hlučné jako plynové sekačky. Stále však mají motor a budou produkovat více hluku než sekačka na manuální naviják. Rozhodnutí pro manuální nebo poháněnou sekačku navijáku je většinou otázkou osobní volby. Pro ty s velkými trávníky by mohla mít sekačka na naviják na cívka.

Čepele a výška řezání

Navijáky se mají mezi čtyřmi a sedmi ocelovými čepele. Na některých modelech jsou čepele ošetřeny nepřilnavým povlakem pro snadnější sečení. čepele vedou k čističi řezu, protože tráva se neohýbá tak daleko předtím. Pro většinu trávníků fungují sekačky se čtyřmi nebo pěti čepelí. Několik sekaček navijáků má šest nebo sedm čepelí, což z nich činí ideální pro získání jednotného řezu na husté trávě. Navijáky jsou také vhodné pro pruhování trávníku, techniku ​​sečení, která zanechává v trávě atraktivní střídavý vzorec.

Výška řezání čepele je přednastavena na několika sekačkách navijáků, často kolem 1.5 až 2 palce, což je dobře vhodné pro krátké trávy, ale ne vysokých odrůd, jako je Fescue. Jiné modely nabízejí nastavitelné výšky řezání. Zvažte svůj typ trávy a jeho optimální rostoucí výšku. Pokud je vaše vysoká rozmanitost trávy, rozhodněte se pro sekačku navijáku, která se přizpůsobí nejlepší výšce sečení trávy.

Šířka a typ trávy

Severoamerické trávníky mají množství odrůd trávy. Mezi snadno řezané typy trávy patří trvalé žito, Kentucky Bluegrass a Fescue, a ty jsou vhodné pro řezání s širšími sekačkami. Na druhou stranu, husté trávy, jako je Bermuda, ST. Augustine a Zoysia jsou vhodnější k sekání v užších řezacích šířkách (řádky). V obou případech, sečení často usnadní použití manuální sekačky.

Šířka sekačky navijáku a typ trávy, kterou dvorek obsahuje, ovlivňuje použitelnost. Standardní šířky řádků na sekačkách navijáků se pohybují od 14 do 20 palců. Zatímco širší řádek znamená, že nebudete muset sekat tolik průchodů, také je sekačka náročnější tlačit, protože více trávy znamená větší odpor.

Další funkce

Navijáky nepřicházejí s mnoha zvonky a píšťalky, ale několik přidaných funkcí může zvýšit zážitek sečení.

 • Chytač trávy: Někteří dávají přednost tomu, aby se výstřižky trávy usadily na trávnících. Výstřižky fungují jako mulč, který biodegraduje a nabízí organické živiny do půdy. Pro ty, kteří dávají přednost pytlení trávy, hledejte modely, které mají chytač trávy v zadní části.
 • Polstrované držadla: Nonslip, polstrované pěnové rukojeti usnadňují uchopení sekaček a snížení rizika puchýřů.
 • Válečky: Mowers navijáků mají dvě značná přední kola, ale některé přicházejí s dalšími zadními válci nebo předními válci, které do sekačky přidávají stabilitu a pomáhají uživateli manévrovat sekačku poblíž hranic a okrajů pro čisté řezání.

Výhody použití sekačky navijáku

Navijáky jsou téměř vždy napájeny ručně. Fyzické tlačení sekačky otočí válce čepele, který zase rozřezává trávu. Vzhledem k tomu, že jsou poháněny, navijáky se sekačky vynikají při řezání jemných, přímých rostoucích tráv. Níže jsou uvedeny některé z výhod používání sekačky navijáku.

 • Vyhnout se nemocem. Čistý střih pomáhá trávě vyhnout se nemocem, jako je „hnědá náplast“, která může nechat trávník pockmarked s oblastmi mrtvé trávy.
 • Cenově dostupné sekačky. Zatímco ceny se liší v závislosti na kvalitě a designu, očekávejte, že zaplatí asi polovinu nákladů na poháněnou sekačku.
 • Nízké požadavky na údržbu. Manuální sekačky navijáků vyžadují pouze příležitostné čištění a ostření čepele. Sekačka na naviják plynu vyžaduje přidání oleje, vyčerpání paliva přes zimu a další úkoly údržby.
 • Relativně kompaktní a lehký. Mnoho sekaček navijáků váží asi 20 až 30 liber a často mají sklopné úchyty pro snadné skladování.
 • Bez výfukových a výparů. Dýchejte aroma čerstvě řezané trávy spíše než toxické výfukové plyny.

Časté časté

Bez toxických výparů, bez nutnosti skladovat palivo nebo nabíjecí baterie a tiché provoz se sekačka navijáku přichází. Tato sekačka přátelská k ekologickému šetření sníží vaši uhlíkovou stopu a zároveň nabídne fyzické cvičení. Pro ty, kteří přemýšlejí o investování do sekačky na navijáku, lze očekávat několik otázek.

Q. Je těžké tlačit sekačku navijáku?

Manuální sekačky navijáků se snadno tlačí v tenké řídké trávě, ale je třeba více k pohybu přes vysokou, hustou nebo hrubou trávu.

Q. Můžete sekat mokrou trávou sekačkou?

Přestože manuální sekačka navijáku může snadno proříznout mokrou trávou, není to často vhodné. Stejně jako u jiných sekaček se výstřižky shlukují a vypadají nevzhledně. Mokré výstřižky, které se drží sekačky.

Q. Jak často byste měli sekat sekačkou?

Sekání tak často, jak je nutné, aby nedošlo k odstranění více než třetiny trávy. To může znamenat sečení dvakrát nebo vícekrát týdně během rychle rostoucí sezóny trávy.

Q. Kdy bych měl naostřit sekačku navijáku?

Obecně je dobrý nápad naostřit čepele na sekačce na navijáku po 20 až 25 hodinách používání. Pro některé uživatele to může být jednou ročně; Jiní možná budou muset zaostřit lopatky dvakrát nebo vícekrát v sezóně.

Proč důvěřovat Bobovi Vila

Bob Vila je americkým údržbářem od roku 1979. Jako hostitel milovaných a průkopnických televizních seriálů, včetně „This Old House“ a „Bob Vila’s Home Again“.

V průběhu své desetileté kariéry Bob Vila pomohl každý den stavět, renovovat, opravit a žít lépe-tradici, která dnes pokračuje s odborníkem, ale přístupná domácí rady. Tým Bob VILA destiluje informace o výucech pro projekty, příručky k údržbě, nástroj 101 a další. Tito odborníci na domácí a zahradu pak důkladně zkoumají, veterináři a doporučují produkty, které podporují majitele domů, nájemce, kutilství a profesionály ve svých seznamech úkolů.

Co je sekačka navijáku a jak ji používat

David Beaulieu je odborník na terénní úpravy a fotograf rostlin, s 20 lety zkušeností.

Mary je hlavním zahradníkem po dobu 30 let a komerční a rezidenční zahradník po dobu 50 let. Je bývalou agentkou Clemson University Extension.

Jillian je novinář na volné noze s 10 lety redakční zkušenosti v žánru životního stylu. Je spisovatelkou a kontrolou faktů pro Tripsavvy a také kontrola faktů pro smrk.

Navijáky se sešli a odvolávají se na ekologony, přípravy peněz, cvičebního věku, nenávisti na hluk a milovníky bezpečnosti. Jednoduchá operace, sekačka navijáku funguje dobře pro malé oblasti.

S tímto typem sekačky na trávu však existují některé nevýhody. Až bude tráva připravena, musíte se zavázali sekat, ne kdykoli se k ní dostanete. Ostření čepelí je potíže. A pokud vám nevadí navíc navíc na shrabávání větviček předem, navijáky nejsou praktické pro velké plochy se spoustou stromů, protože nemůžete jezdit drsně přes větvičky, jak můžete se standardními sekačkami.

Co je sekačka navijáku?

Sekačka navijáku je tlačná sekačka, která nepoužívá palivo, elektřinu nebo olej a je poháněna osobou, která ji tlačí. Většina z nich má dvě primární kola a několik ostrých čepelí ve válci, které se točí kolem, aby řezaly trávu.

Naviják vs. Rotační sekačky

Stejně jako u většiny věcí jsou sekačky navijáků vynikající pro některé situace a uživatele a pro jiné problematické. Navijáky postrádají mnoho společných nepříjemností, které přicházejí s jinými typy sekací. vůně a hluk, potenciální rizika a cena. ale také mají nevýhody. Navijáky sekačky také nefungují na vysoké trávě nebo trávě posypané větvičkami a listy.

Čepele rotační sekačky na trávu rotají na rovině rovnoběžně se zemí. Čepele sekačky navijáku točí pod úhlem kolmo k zemi. I když se možná budete moci dostat po celá léta bez ostření čepelí na běžné sekačce, je důležité udržovat čepele sekačky na čepici.

 • Přátelský k životnímu prostředí
 • Nižší náklady na údržbu
 • Lehké a bezpečnější k použití
 • Bez hluku
 • Efektivní při sečení trávy
 • Snadnější sekání větších oblastí
 • Mulches po troskách
 • Kliky řezání trávy lépe na nerovnoměrné půdě

Části sekačky navijáku

Manuální nebo push navijáky nemají motory, takže nepoužívají plyn a emitují žádné znečišťující látky. Nedostatek motoru také znamená, že sekačky navijáku jsou prakticky bezhlubé. Žádný motor také neznamená žádné vyladění a menší údržbu: Žádný olej ke kontrole, žádný filtr k čištění, žádné zapalovací svíčky, úspora času a peněz.

Navijáky mají čepele, které se otočí, když je sekačka tlačena. Dnešní modely mají ochrannou stráž, která zabrání tomu, aby se tráva vrátila na osobu, která tlačí sekačku. A některé modely přicházejí s taškou sběrující trávu. Většina modelů vám umožňuje upravit čepele tak, aby řezaly trávu v určité výšce.

Moderní modely sekaček navijáků jsou lehké a snadno se tlačí. Navijáky jsou ideální pro malé trávníky bez stromů, i když tlačením přes jakýkoli trávník bude stále namáhavá fuška, lehká nebo ne.

Proč byste měli používat sekačku navijáku?

Když přemýšlíte o sečení trávníku, mentálním obrazem, který přijde na mysl pro většinu z nás, je obraz rotačního stroje, protože tento typ zařízení pro řezání trávy se stal standardem. Na rozdíl od rotačních modelů, na které jste zvyklí, navijáky nemají motor.

Místo toho toto zařízení z 19. století, vynalezeno Edwinem Purdingem, řezá trávu pomocí ostrých čepelí, které se pohybují, když tlačíte zařízení podél. Toto není jen otázka, že stroj, který je samohlně, vs samohybné, je zcela poháněn člověkem. Přesto, navzdory rozhodně nemoderní funkčnosti, existují dobré důvody, proč byste mohli zvážit nákup sekačky navijáku.

Environmentalisté Tout Reel Mowers jako čistá alternativa k znečišťování plynového rotačního modelu. Navijáky také snižují znečištění hluku. Sekačka navijáku je bezpečnější, protože čepele se zastaví, když přestanete tlačit, je levnější na nákup a údržbu než plynové nebo elektrické sekačky. Moderní verze se používají snáze než starší modely, protože lehké plasty a slitiny začleněné do jejich rámce je učinily.

Ale sekačky navijáků přicházejí také s některými nevýhodami. Nemohou nasekat větvičky a větvičky se uloží do čepelí a vyžadují ruční odstranění. Sbalení větviček před sečením je vhodné, přidávání času a úsilí úkolu. Navijáky nelze použít na podzim jako provizorní listové skartování. Rotační modely jsou také lepší v sečení trávy, která se pěstuje příliš vysoko, což je důležitá úvaha pro ty, kteří trávu nábožensky nesmístí.

Navijáky sekačky jsou vhodní pouze pro ty, kteří mají sklon k malým městským pozemkům a užívají si cvičení. Ale pokud máte jen malý trávník na sekání, sekačka navijáku může být ideální. Zabývání se veškerým plynem, olejem a hlukem spojeným s běžnými sekačkami se zdá jako nadměrné zachování pro takový malý prostor.

Další volbou jiná než mowers navijáků pro ty, kteří mají malý trávník, je sekačka dobíjecí baterie. Tento typ udržuje údržbu sekačky na holé minimum.

Nákup vs. Pronájem

Sekačky navijáků jsou levné a průměrně stojí asi 100 za nákup. Vzhledem k tomu, že sečení trávníku je týdenní fuškou, zejména v jarních a letních měsících, má smysl jen koupit jeden, než aby prošel neustálým výdajem a potížemi s pronájmem.

Přestože jsou sekačky navijáků relativně levné, neměli byste nutně koupit nejlevnější možnost. Chcete se ujistit, že vaše sekačka je dobře vyrobená, a že ostření čepelí pro značku, kterou vyberete, lze snadno najít, protože budete muset čepel pravidelně zaostávat.

Jak udržovat mowers navijáků

Skakety navijáků je nutná jedna pravidelná fuška na údržbu sekačky: ostření čepelí. To je třeba provést jednou nebo dvakrát ročně. Můžete si koupit ostřelovací soupravy, nebo si můžete uchopit tyto tři základní položky: broušení kamene, broušení pasty a noviny. Čepele mohou zůstat na sekačce a s trochou manuálního úsilí můžete dokončit proces ostření.

 • Broušení kámen: Nejprve použijte kámen, abyste vyhladili všechny přezdívky nebo otřepy, které cítíte na čepelích.
 • Broušení pasty: Naneste pastu na lopatky a řezací tyč. Poté otočte naviják dozadu. Broušená pasta a spuštění dozadu naostří čepele a okraje řezací tyče. Udělejte to na pár minut a uvidíte, jak se pasta odchází a lesklé okraje se objevují. Pokud existuje nějaká přebytečná pasta, jednoduše ji otřete.
 • Noviny: Vyzkoušejte ostrost čepelí na novinách. Pokud to není dostatečně ostré, opakujte proces ostření.

Spropitné

Po každém použití se ujistěte, že jste otřeli/omyli všechny výstřižky z trávy, které se vybudovaly na sekačce. Skladujte sekačku na navijáku na suchém místě, abyste ji pomohli zabránit tomu.

Kdy vyměnit sekačku navijáku

Navijáky budou trvat mnoho let, pokud je udržujete v čistotě a pravidelně zaostřujete čepele. Pokud zjistíte, že nemáte čas často sekat se sekačkou navijáku, nebo jste dostali větší dvůr, měli byste zvážit ji nahrazení poháněnou sekačkou. Pokud je váš dvůr výrazně větší, pak vám sekačka na trávu ušetří čas a úsilí.

Proč je ruční sekačka pro vás a pro vás a pro životní prostředí dobrá

Ve Spojených státech je více než 80 milionů trávníků, z nichž většina se poměrně pravidelně sníží. Dnes většina lidí prořízla trávník elektrickou nebo plynovou sekačkou, ale před lety jedinou možností byla manuální sekačka na trávu nebo sekačka navijáku, která byla poháněna lidskou prací. Zajímavé je, že se sekačky navijáku comebackují. Proč? Čtěte dále a dozvíte se o výhodách a nevýhodách sekačky navijáku.

Co je sekačka navijáku?

Sekačka navijáku je typ sekačky na trávu, kterou by prarodiče použili k řezání trávy. Je to stroj na řezání trávy poháněného mužem (nebo ženou), který se skládá z více lopatek, které trávou řezají spíše svisle než horizontálně, jak to dělají moderní plynové a elektrické sekačky.

Tyto vertikální čepele vytvářejí nůžkový pohyb na řezání čepelí trávy, protože stroj je tlačen ručně. Pro ty, kteří se vyhýbají práci zapojené do prosazování sekačky navijáku.

Fyzické výhody sekačky navijáku

Vaše fyzická práce je samozřejmě to, co se používá k pohánění navijáku nebo tlačení sekačky. Ruční tlačení sekačky vám může pomoci spálit mezi 400 a 500 kalorií za hodinu.

Chcete.li vytěžit maximum z vašeho tréninku sečení trávníku, měli byste použít nohy a boky k řízení pohybu stroje. Udržujte vztyčenou držení těla, když sekáte s lokty mírně ohnutými a rameny uvolněnými; Vyvarujte se svlčení zády.

Nejen, že používání sekačky navijáku vám pomůže udržet vaši váhu, ale přidá se k vašemu kardiovaskulárnímu cvičení na den a pomůže při budování svalu.

Výhody a nevýhody navijáku

Zjistili jsme, že použití sekačky může být dobré pro vaše zdraví, ale jaké další výhody nebo újmy mají? Pokud nejste v dobrém zdravotním stavu, sekačka pro vás není. Vyžaduje to sílu a výdrž a nemusí být vhodné pro lidi s řadou onemocnění.

Pokud máte velkou oblast trávníku, nemusí být sekačka push. Sekačka navijáku trvá více času než plyn nebo elektrická sekačka. To znamená, že nyní jsou k dispozici plynové sekačky, které vám mohou pomoci sekat ty větší oblasti trávníku.

Rotační sekačky mají jednu čepel, která vodorovně prořízne, zatímco navijáky mají dvě lopatky, které se řezaly svisle, což dává trávníku čistší řez.

Navijáky jsou také šetrné k životnímu prostředí, které vyžadují, aby je poháněla elektřina, ropa nebo plyn. Protože neexistuje žádný plyn ani olej, nehrozí nebezpečí úniku paliva. Neprodukují také žádné znečištění hluku, s výjimkou některých zavrčení od těch, kteří je tlačí.

Push sekačky jsou také bezpečnější než jejich protějšky. Vzhledem k tomu, že provoz stroje se spoléhá na tlačení, neexistuje žádný praktický způsob, jak uživatel náhodou poškodit končetinu, zatímco se stroj používá. Spinning lopatek také nepodporuje projektily, jako jsou skály nebo trosky, jak mohou ostatní sekačky. A konečně, rychlost čepelí sekačky je výrazně menší než plynové nebo elektrické stroje, což znemožňuje zranění prakticky nemožná.

Údržba sekačky navijáku

Manuální sekačka je vyrobena z oceli, jiných kovů a plastu. Nemá gumové hadičky, mědi nebo jiné malé součásti, což znamená, že tento typ sekačky je nízká údržba.

Navijáky vyžadují příležitostné opláchnutí vodou, ostření čepelí a příležitostnou aplikaci oleje na pohyblivé části. Množství použitého oleje je mnohem menší než množství potřebné k udržení plynového sekačky na trávu a dokonce i recyklovaného odpadního rostlinného oleje lze použít.

Pokud jde o ostření čepelí, nemohlo to být snazší. Naneste abrazivní pastu nalezenou v soupravě ostření sekačky na čepele a zatlačte sekačku. Čepele se při otáčení naostří.

Poslední slovo o cínových sekačkách

Nové plynové modely mají čtyři, pět a sedm čepelí. Čím nižší chcete nakrájet trávu, tím více čepelí potřebujete. Typ trávy, kterou se snažíte snížit, je také rozdíl. Těžší, ohnuté trávy, jako je ST. Augustin nebo Bermuda vyžadují sekačku na sedm čepelí, zatímco jemné, tenké trávy jako Kentucky Bluegrass nebo Fescue řezané nejlépe čtyřmi nebo pěti čepelí. Také přicházejí v různých šířkách. Čím širší sekačku, tím rychlejší bude řezat.

A konečně, zatímco údržba je vánek, pokud poškodíte čepele na rotační sekačce, lze ji snadno odstranit a vyměnit. Ne tak s sekačkou navijáku. I když je to vzácnost, bude těžší a nákladnější opravit.