Nejlepší pokosová pila pro formování korun pro rok 2020 – nejlepší tipy a recenze. Mitter Crown Molding Saw

Nejlepší pokosová pila pro formování koruny pro rok 2020. top ticks recenze

Molding Crown je stylovým doplňkem jakéhokoli domova. Při instalaci lišt budete muset rozřezat délky lišty v úhlu, aby se vešly do rohů. Ať už vyříznete lišty v úhlu 45 stupňů nebo 22.5 stupňů, proces je v podstatě stejný. Klosová pila mnohem usnadňuje lisování řezné koruny. Proto jsme si vybrali nejlepší pokosové pily pro formování koruny, takže můžete dělat práci jako profesionál.

Pokosová pila je jádrem každého dřevařského dílny.

V tomto článku jsme tedy vybrali nejlepší 5 pokosových pily, díky nimž budete řezat korunní lišty jako profesionál.

Tyto pokosové pily nebyly vybrány náhodně, byly vybrány na základě několika kritérií, takže proces řezání bude snadný a efektivní.

Musíte také vědět, že tyto pokosové pily mohou být použity nejen pro korunní lišty, ale mohou být použity v jakýchkoli projektech s zpracováním dřeva, rozdíl je v tom, že mají specifické rysy a výhody, které velmi usnadňují řezání korunních lišt.

Dewalt 12-palcová posuvná pokosová pila, dvojitá zkosení (DWS780)

DWS780 je jednou z nejlepších 12palcových pokosových pily na trhu. Je vybaven inteligentním osvětlovacím systémem XPS pro větší přesnost. Je vybaven výkonným motorem s 15 ampérem, který dodává 3800 ot / min, takže se nemusíte starat o jeho sílu.

Hlavní rysy

Dodává se s vysokým plotem, který podporuje 7-1/2 ″ vnořené koruny a 6-3/4 ″ lisování základny svisle. DWS780 je jednou z perfektních pilů pro řezání korunní lišty, protože má nejslavnější pozitivní zastávky jako 0, 22.5, 33.9, 45 a 49 vpravo i vlevo, zatímco pokosové úhly se pohybují mezi 0 do 60 stupňů doleva a 0 až 50 stupňů doprava. To může zvýšit vaši produktivitu a zároveň provádět opakující se řezy. Takže vysoký plot, koruna se zastaví a funkce posunutí usnadní rozřezání velké korunní formování, než si myslíte.

Tento model je mocným společníkem pro pracovní místa, má zadržovací desku, která je vyrobena z tvrdé nerezové oceli a robustní stráže, ploty a systém zkosení, a to je to, co většina dodavatelů potřebuje.

To viděl, jak se s zárukou porazí další dva modely, protože DeWalt podporuje své uživatele tříletou zárukou a jedním rokem vynikajícího zákaznického servisu.

Všechny tyto funkce přicházejí s o něco vyšší cenou než většina ostatních pilach na pokosové pily, je to trochu drahé, ale pokud jste profesionální dodavatel nebo majitel dílny, jako jsem já, nebudete váhat zaplatit dobrý kus peněz za Silný nástroj jako DWS780.

Tato pila je ideální pro remodelační pracovní místa, řezání korunních lišty, tesařství nábytku a projektů pro kutily.

Mitter Crown Molding Saw

Jakou velikost formování k použití? Při pohledu na naši korunní formování si všimnete měření zvaného „šířka“. Toto je velikost obličeje formování a lze jej použít k určení toho, jak velké chcete, aby se formování objevilo na stropě. Zde je několik obecných pokynů, které jsou všechny založeny na mém názoru (neváhejte si vybrat svou vlastní velikost, i když je mimo mé postavy):

Malý médium Room 8 ‚Strop: 2 „. 5 „Šířka 10 ‚Strop: 4“. 8 „Šířka 12“ Strop: 6 “. 10 „Šířka 14“ Strop: 8 “nebo širší šířka

Velká místnost 8 ‚Strop: 4 „. 7 „Šířka 10“ Strop: 5 “. 10 „Šířka 12“ Strop: 7 “. 11 „Šířka 14“ strop: 9 “nebo širší šířka

Vnitřní rohový levý kus

Uvnitř rohový levý kus, když jste na vaší pokosové pile, mají dlouhou část lišty rozprostřenou doleva. Přesuňte úhel pily doprava na značku 45 ° pro roh 90 ° nebo vypočtený úhel pro úhlukový roh. Ujistěte se, že horní část formování je na palubě pily a spodní část vás směřuje. Držte formování ve správném úhlu a proveďte svůj řez.

vnitřní rohový rohový kus

Uvnitř rohového rohového pravého díla, když jste na své pokosové pile, mají dlouhou část formování sahající doprava. Přesuňte úhel pily doleva na značku 45 ° pro roh 90 ° nebo vypočtený úhel pro úhlukový roh. Ujistěte se, že horní část formování je na palubě pily a spodní část vás směřuje. Držte formování ve správném úhlu a proveďte svůj řez.

Vnější rohový levý kus

Vnější rohový levý kus, když jste na vaší pokosové pile, mají dlouhou část lišty rozprostřenou doleva. Přesuňte úhel pily doleva na značku 45 ° pro roh 90 ° nebo vypočtený úhel pro úhlukový roh. Ujistěte se, že horní část formování je na palubě pily a spodní část vás směřuje. Držte formování ve správném úhlu a proveďte svůj řez.

Vnější rohový pravý kus

Vnější rohový roh Right, když jste na vaší pokosové pile, mají dlouhou část formování sahající doprava. Přesuňte úhel pily doprava na značku 45 ° pro roh 90 ° nebo vypočtený úhel pro úhlukový roh. Ujistěte se, že horní část formování je na palubě pily a spodní část vás směřuje. Držte formování ve správném úhlu a proveďte svůj řez.

Crown_Molding_Miter_Angle_and_bevel_Angle_settings-for_45-spring.PDF
Velikost souboru: 1884 KB
Typ souboru: PDF

Stáhnout soubor

Dvě metody snížení korunní formování http: // hlasy.Yahoo.com/cutting-instalace-Crown-Molding-Easy-WAY-225878.html Existují dvě metody řezání lišty koruny, aby se přizpůsobily. Jedním z nich je umístit formování na plotu a stůl pokosové pily ve stejném úhlu, bude to, když je nainstalován proti zdi a stropu. V takovém případě jsou konvenční 45 stupňové mitery správné řezy. A to je způsob, jakým vám většina pokynů říká, abyste to udělali. Tato metoda však může představovat hlavní problém. Nemusí to fungovat. Pokud vaše pokosová pila nemá dostatečně vysoký plot, na který by se mohla spočívat, zvláště když se používá široké formování, měli byste mít štěstí. Navíc, pokud kus neumístíte dokonale, bude řez špatný. Naštěstí existuje jiná cesta.

Je mnohem snazší snížit lištu, zatímco leží na stole pily a proti plotu. Výška plotu a šířky formování není problém. Ale za to, že pokos bude muset být nastaven pod úhlem jiným než 45 stupňů. Správný úhel pro nastavení pokosu je 31.6 stupňů. Je tu další úhel, a to je zkosení. úhel pro nastavení čepele. To je 33.9 stupňů. Naštěstí všechny pily na energetické pokosové pily mají úhly jasně označené a mnozí z nich již mají tyto správné úhly lišty, takže je to jednoduchá záležitost jejich nastavení. Stroj může mít dokonce zastávku pokosu ve 31.6, což je ještě snazší. Pamatujte, že tyto úhly budou fungovat pouze pro řezy provedené, když je formování umístěno na stole pily. Existují čtyři základní řezy pokosu pro lisování koruny. Jsou uvnitř vlevo (IL), uvnitř vpravo (IR), venku vlevo, (ol) a venku vpravo (nebo). Pro všechny čtyři z těchto škrtů je pokos nastaven na 31.6 stupňů a zkosení je nastaveno na 33.9 stupňů. Jedinou změnou, které provedete na pině, bude nastavení pokoje doleva nebo doprava.

Následuje postupy pro čtyři základní řezy. Pamatujte, že zkosení je vždy nastaveno na 33.9 stupňů a hotová strana formování vždy směřuje. Viz fotografie. IL (uvnitř vlevo) Nastavení pokoje 31.6 stupňů správně. Horní lisování je umístěno proti Sawově plotu. Levý kus bude hotový kus po řezu. IR (uvnitř vpravo) Nastavení pokoje 31.6 stupňů vlevo. Spodní část formování je umístěna proti Sawově plotu. Levý kus bude hotový kus po řezu. OL (mimo vlevo) Nastavení pokoje 31.6 stupňů vlevo. Spodní část formování je umístěna proti Sawově plotu. Správným kusem bude hotový kus po řezu. Nebo (venku vpravo) nastavení pokoje 31.6 stupňů správně. Horní lisování je umístěno proti Sawově plotu. Správným kusem bude hotový kus po řezu.

Cut Crown Molding pomocí Dewalt MIter SAW http: // www.Dewalt.com/charakteristika/articles/cutting-crown-moldling-with-dewalt-miter-piws.Aspx

Řezání korunní formování uvnitř rohu

Drahý Chuck: Musím přiznat, že toto je jedna oblast tesařství, která je velmi podobná magické show.

Jak snížit lištu koruny. Je to těžké?

Není těžké snížit lištu koruny. Stačí jen udržet formování proti plotu určitým způsobem ve standardní rozpuštěné box.

Nemohu vám říct, kolik majitelů domů mě sledovalo a pomocníka na instalaci koruny snadno a rychle. Poté, o několik měsíců později, od nich dostanu zběsilé volání, protože se snaží napodobit můj výkon.

Jsou zaseknuty stejně jako ty. Stejně jako u většiny kouzelných triků je tajemství jednoduché a zvládněte jen magisterské trénink iluze. Brzy se ohromíte, své přátele a sousedy.

Toto je složená pokosová pila, kterou můžete použít ke snížení korunní lišty. Není to nutné, protože normální pokosová pila bude fungovat dobře. Kliknutím na fotografii nyní budete mít tu pilu doma ve dnech. Copyright 2017 Tim Carter

Lisování koruny vyžaduje řez složení

Máte potíže, protože řezáte lištu koruny stejným způsobem, jako byste pravděpodobně řezali základní desku nebo okna nebo dveře. Vidím, proč se to stane.

Zapomněli jste, že korunní formování, jakmile je nainstalováno, nepokládá ploché. Řezané čáry na lištu koruny jsou složené řezy stejně jako střešní krokve, které kontaktují kyčle nebo údolí krokve.

Řezání videí pro lišty koruny

Sledujte všechna tato videa. Každý z nich má jiné informace a tipy. Ujistěte se, že sledujete ten níže o ozdobných rocích. PÁNI!

Byli nahráni před několika lety, ale informace jsou pevné rock. Jakmile je sledujete, pochopíte vše ostatní v tomto sloupci. Pokud ne, dlužím vám zmrzlinový kužel Mocha Chip z Aglamesis v Cincinnati, Ohio.

Snižujete lištu koruny jako základní deska?

Oříznutí základní desky a výlisky oken a dveří jsou ploché kousky dřeva s profilovanou tváří. Lisování koruny vypadá téměř identicky. Ale vypadejte trochu blíž.

Korunní formování má malé úhlové tváře a také velké ploché místo na zadní straně profilované tváře. To se provádí záměrně.

Náhodou nazývám tyto malé ploché oblasti nohou a ramenem. Ostatní tesaři mohou mít jiné jméno.

Co je to noha a rameno koruny?

Úhlové řezy na zadní straně obložení jsou skutečně orientovány na 90 stupňů k sobě navzájem. Noha má spočívat na zdi a rameno kontaktuje strop.

Jaký je nejlepší způsob praktikování snižování lisování koruny?

Nejlepší způsob, jak cvičit, je snížit několik kusů šrotu korunní lišty. Udělejte to, dokud to nedostanete.

Vezměte si jeden ze svých zničených kusů formování a nakrájejte na jednu stopu dlouhý. Získejte na krok žebříku a držte kus šrotu až ke stropu a podívejte se dolů po zádech malého šrotu.

Upravte t tak, aby se noha a rameno dotkly povrchů bez mezery.

Všimněte si, jak se zadní část formování koruny nedotýká povrchu stěny. Jakmile pochopíte tento vztah, zbytek práce je snadný.

Potočí se pokosová skříňka můj strop a zeď?

Vaše pokosová skříňka má plochou obrobenou plochu a vertikální plot, který používáte jako průvodce. Vertikální plot se stane orientován na 90 stupňů na povrch plochého stolu.

Jinými slovy, vaše pila napodobuje vaši vztah zeď/strop. Problém je v tom, že pila je vzhůru nohama, protože stůl pily představuje váš strop.

Jak vyříznete rohy koruny?

Vyříznete a dovnitř a vně korunní lisovací rohy ve stejnou dobu, když držíte lištu v pokose, viděli správný způsob. Je to kouzlo, říkám ti!

Když oříznete obložení, které rámuje okna a dveře, obvykle položíte zadní část formovacího bytu na stůl pily.

V tomto případě představuje ploché dno pily stěnu vašeho domova. Houpajete pilu na 45 stupňů a proveďte řez.

Když to uděláte na dalším kusu oříznutí, který se rozřízne opačný úhel 45 stupňů, se obě kousky obložení pěkně setkají v horním rohu okna nebo dveří.

Pokud instalujete základní desku, která není vysoká, umístíte zadní část oříznutí proti svislému pilovému plotu. Tato svislá tvář nyní představuje skutečnou zeď, na kterou bude základní deska přibit. Provedete své 45 stupňové řezy a vše je v pořádku.

Všimněte si, když jsou kryt a základní deska proti zdi, za nimi není masivní prázdný prostor. Proto je tak snadné řezat.

Kdyby byla koruna solidní, dostali byste to pořád správně

Kdyby bylo korunovací formování pevné, bylo by snadné řezat. Ale není to.

Musíte držet korunní formování v pile, jako by to bylo pevné. Tam přichází noha a rameno.

Tyto dvě ploché oblasti představují ploché tváře lisování koruny, které by se setkaly v 90 stupňovém rohu.

Jak snížit korunní formování uvnitř rohu

Vyříznete korunní formování uvnitř rohu přesný způsob, jak mě vidíte dělat to v tomto videu. Bacha:

Jak snížit korunní formování pomocí pokosové pily

Jedním z nejčastějších problémů při přestavbě vašeho domova je přijít na to, jak snížit formování koruny pomocí pokosové pily.

Pokud jste se rozhodli tento projekt vzít na sebe, je tento průvodce pro vás!

Jednoduché přidání korunního lišty přidává tolik postavy do domu a dává tento dotek na jakoukoli místnost.

Ale co se stane, když zahájíte projekt, jen abyste si uvědomili, že nemáte všechny požadované nástroje?

Možná se ocitnete v Home Depot nebo Lowes. znovu. zírat dolů uličkou MITER PILS!

Jak vybrat? Jak fungují? Jaké funkce byste měli hledat?

Zřeknutí se odpovědnosti: Tato stránka obsahuje přidružené odkazy. Jako přidružená společnost Amazon získává tento web malou provizi pro všechny kvalifikační nákupy.

Jak snížit korunní formování pomocí pokosové pily

Řezání lisování koruny se může zpočátku zdát velmi ohromující, ale tento skličující úkol je ve skutečnosti docela jednoduchý se správnými nástroji.

Rychlé a čisté řezy umožněné se složenou pokovovou pilou způsobují, že jinak nemožný úkol je snadný.

MITER PILS vám umožňují rychle provést přesné řezy v různých úhlech. Když máte několik yardů formování koruny, které můžete řezat a nainstalovat. rozhodně se nechcete snažit je všechny ručně řezat!

Složné pokosové pily umožňují otáčení hlavy a čepele v různých úhlech, což umožňuje mnohem více než pouhých 90 stupňů řezy.

Nejnáročnější částí řezání a instalace lišty koruny jsou nepochybně rohy.

Získání dvou kompletních kusů formování, aby se vešly (například pro dlouhou zeď v domě s otevřeným půdorysem) není tak obtížné, jak se snaží spojit, jak a co řezat, a vytvořit uvnitř i vnější rohy!

Každý roh vašeho domova vyžaduje řezání pokoje i zkoseného úhlu formování. Přesnost při provádění těchto řezů je nezbytná a měla by být v ideálním případě prováděna současně pro přesnost.

Složné pokosové pily umožňují, aby byly řezy pokožky i zkosení prováděny současně manipulací s pilou určitým způsobem.

Jít o krok dále, složené pokosové pily s vlastností s dvojím stavem usnadňují práci se schopností naklonit jak vlevo, tak doprava, eliminovat potřebu přemístit svůj obložení a upravit úhly úhly. (Viz konec tohoto článku, kde najdete recenze některých nejvyšších hodnocených pilach))

Za předpokladu úhlu 90 stupňů mezi vašimi stěnami bude typická standardní měření pro vaše řezy 33.85 pro vaše zkosení a 31.62 pro vaši pokosu.

Vždy je dobré zkontrolovat své řezy a úhly na několika kousky lisování, aby se zajistilo, že se hodí k vašemu pokoji.

Neubližuje také provést několik tréninkových škrtů, pokud se jedná o vaše poprvé, jak se naučit používat pilu!

Při vytváření lisovacích řezů vždy sledujte specifické provozní a bezpečnostní pokyny svého zařízení a noste ochranné oční zařízení.

Poznámka: Někteří dřevařští pracovníci zdůrazní potřebu „zvládání“ nebo nedostatečného střihu tvarování, aby se vešly do jakéhokoli zvláštního úhlu, který by mohl být u vás doma.

Kvůli chybám rámování, nahromadění složení sádrokartonu a dalších konstrukčních proměnných se mnoho zdí nesplňuje na perfektních 90 stupních.

Pro projekt jednoduchého domácího kutily však pravděpodobně můžete začít předpokládat úhel 90 stupňů a provést jakékoli potřebné úpravy.

I s dokonalým přizpůsobením mohou změny počasí stále způsobit mezery ve vašich pokojových kloubech, takže nemusí být za vaše potíže trávit mnoho času snahou se naučit metodu zvládání nebo pokusit se měřit a vypočítat perfektní úhly pro každý roh ve vašem domě.

Šablony korunky pro pokosovou pilu

Když stříháte lisování koruny pomocí pokosové pily, měření a nastavení potřebná k tomu, aby bylo všechno správné, může být velmi matoucí a ohromující.

Na vrchol všeho je rozřezán uvnitř i vnější rohy s různými nastaveními. Šablony pomáhají poskytnout vizuální průvodce pro každý kus a co dělat, když.

Šablony formování koruny jsou malé předkusové kusy formování, které jsou označeny a poté lze zkopírovat pro každý nezbytný řez.

Můžete si je zakoupit premade nebo nakrájet vlastní pomocí kousků šrotu.

Budete se chtít ujistit, že šablona, ​​kterou používáte. Úhel pružiny. nebo úhel mezi korunou a stěnou. se může lišit, ale nejběžnější je 38 stupňů.

Některé pokosové pily přicházejí přednastavené k nastavení potřebným pro pružinový úhel 38 stupňů.

Budete potřebovat čtyři šablony: vnější roh vpravo, vnější roh vlevo, vnitřní roh vpravo a vnitřní roh vlevo.

Jak již bylo zmíněno, standardní zkosení je 33.85 a standardní pokos je 31.62 pro 38-stupňový pružinový úhel úhlu.

Pokud chcete snížit své vlastní šablony, podívejte se na tohoto skvělého vizuálního průvodce.

Řezání korunní formování mimo rohy pomocí pokosové pily

Vaše vnější rohy jsou kousky formování používané pro křižovatky stěn, které vyčnívají nebo přecházejí do jiných místností.

Například. chodby nebo vchody. Když jsou vaše řezané kousky položeny na stůl před vámi, nevidíte řezy. pouze obličej.

Mít přípravu šablon pomůže tuně, pokud jde o udržení všeho rovného.

Přesná metoda řezání bude do značné míry záviset na tom, jaký typ složené pokosy, které máte, ať už máte posouvanou pilu, používá plot nebo byt a zda je váš stroj duální zavedení, vše změní, jak jsou provedeny řezy.

 • Změřte každou zeď v oblasti, ve které instalujete formování
 • Označte každý kus formování na zadní straně tužkou
 • Budete chtít zahrnout, zda je každý kus vlevo nebo vpravo a požadovaná délka
 • Umístěte lištu do pily podle potřeby pro ploché nebo plotové řezy
 • Manipulovat s pokovovou pilou podle potřeby pro zkosení a pokosové řezy

Řezání korunní formování uvnitř rohů pomocí pokosové pily

Uvnitř rohů se používají pro rohy spojovacích stěn ve stejné místnosti. Když jsou vaše řezané kousky položeny na stůl před vámi, uvidíte exponované okraje a řezy.

Přípravu vašich šablon velmi pomůže při smíchání.

Přesná metoda řezání bude velmi záviset na tom, jaký typ pokosové pokosy.

 • Změřte každou zeď v místnosti, ve které instalujete formování
 • Označte každý kus formování na zadní straně tužkou
 • Budete chtít zahrnout, zda je každý kus vlevo nebo vpravo a požadovaná délka
 • Umístěte lištu do pily podle potřeby pro ploché nebo plotové řezy
 • Manipulovat s pokovovou pilou podle potřeby pro zkosení a pokosové řezy

Složné pokosové pily s nejvyšším hodnocením pro lisování koruny

Pokud děláte pouze pokoj nebo 2 a neplánujete používat svou pilu pro mnoho dalších projektů, pravděpodobně se budete chtít držet základů. a zůstat ve svém rozpočtu.

Ale pokud máte mnoho pokojů, které můžete dokončit nebo předpokládat, že tento typ nástroje budete v budoucnu znovu potřebovat, možná vám nevadí roztroušení, abyste získali to nejlepší z nejlepších.

Pak samozřejmě existuje také mnoho možností uprostřed, které poskytují některé prvotřídní funkce za dobrou cenu.

Přečtěte si níže pro několik různých recenzí MITER SEW a jak se hromadí pro řezání korunní lišty!

DWS779 12-palcová dvojitá zkosená posuvná pokojová pila

 • Detent Detent Detent Detent Detent Dested Detent of 12-palcové pokosové pily přichází s 10 pozitivními zastávkami
 • Pokosová pila má přesný rozrušený systém a obrobenou základní plot
 • Přesný systém pokovového plotu a obrobený základní plot podporují rukojeť MITER CAM-LOCK s přepsáním zadržení přináší rychlé a přesné úhly pokožky pro pilu Dewalt MITER
 • Vysoké posuvné ploty podporují základnu 6-3/4 palce
 • Zkosení 0 stupně. 48DEGREE Vlevo a doprava

Se svým 15-amphovým motorem, rychlostí 3800 ot/min a schopností řezat materiály až o 6 3/4 palce-Dewalt DWS779 je vynikající hodnotou pro dřevaře ze všech úrovní dovedností.

Kupující souhlasí s tím, že DWS779 provádí přesné řezy, je snadno použitelné a je dobře postavené a odolné.

Tento model je také silný, ale tichý. Recenzenti také ocenili sofistikovaný systém sběru prachu tohoto modelu, který zachycuje až 75% prachu.

Další pozoruhodnou výhodou této konkrétní pily je vynikající tříletá omezená záruka společnosti Dewalt.

Exkluzivní design tohoto modelu umožňuje snadnější řezání formování. Jeho vysoký zadní plot pojtuje korunní formování až do 7 1/2 palce vnořených a formování základny až 6 ¾ palců.

Mitry DWS779 60 stupňů doprava a 50 stupňů doleva a integrovaný systém polohování čepele umožňuje hladké a přesné řezy.

Jako posuvná směs může tento model zvládnout silnější obložení bez problémů.

S funkcí s dvojitým stavem jsou střihy formování ještě rychlejší a snazší, aniž byste museli přemístit svůj obložení a úhel, aby se druhý řez provedl.

Celkově by pila na tomto kalibru by měla rychle pracovat s jakýmkoli projektem řezání oříznutí.

Naši testeři měli jen velmi málo stížností.

Někteří to považovali za příliš velké a těžkopádné pro jejich vkus, nebo těžší, než očekávali. Požádali mě, abych vám dal vědět, že byste měli namontovat pilu na stojan na pokosu Dewalt, pokud ji často očekáváte.

Neexistuje žádný laserový poradenský systém, ale LED stínové světlo může být přidáno pro přibližně 70.

Rychlé přidání Světlo Dewalt’s Signature XPS Průvodce (pokud je to žádoucí) v podstatě převádí tuto pilu do novějšího modelu DWS780.

Celkově je Dewalt DWS779 perfektním pokosovým pilem pro peníze a vynikající volbou pro vaše korunní formovací projekty.

Metabo HPT C10FCGS 10palcová pokosová pila

 • Motor: 15 AMP Motor poskytuje vysoký výkon pro nejtěžší řezy, které vytvářejí rychlost bez zatížení až 5 000 ot / min
 • Lehký: Pouze 24.2 liber. usnadnit manévrovatelnost a přenositelnost
 • Rozsah úhlu pokojového úhlu: 0-52 stupňů, doprava a doleva pro zvýšenou flexibilitu
 • Zkosený rozsah: 0-45 stupňů, doleva s nastavitelnými zkosenými zastávkami pro přesné řezy
 • Velký stůl: Nabízí lepší podporu materiálu se systémem Ukončení vice

Tato levnější možnost stále zabalí výkonný úder. Jeho 15-amp motor může produkovat až 5 000 ot / min.

Moji testeři chválí to za to, že ve své cenové třídě měli vynikající přesnost a všestrannost.

Ačkoli se jedná o základní model, tato pila stále přichází s vlastním taškem na sběr prachu.

A na rozdíl od některých luxusních pily je metabo HPT C10FCG lehký a snadno se přepravuje.

I když to není stroj na duální statek, C10FCG stále nabízí 0 do 45 stupňového zkosení doleva a rozsah rozsahu rozsahu 0 až 52 stupňů doleva, takže je přiměřený pro většinu amatérských projektů formování korun korun.

Ale samozřejmě, stejně jako u cokoli jiného. dostanete to, za co zaplatíte. Krátký plot tohoto modelu dokáže zvládnout pouze oříznutí méně než 3 ”vysoko a všichni ostatní budou muset být natočeni na byt místo svisle.

Jak lze obvykle očekávat z produktu s nižší cenou, všimli jsme si některých problémů s kvalitou nebo dlouhověkostí.

Chybí také rysy běžné v dražších pilách, jako jsou laserové vedení, řezy duálního postavení a posuvné kolejnice.

Stručně řečeno, pokud na vás na žádném z drahých ozdůbků nezáleží a pro příležitostný projekt potřebujete pouze složenou pokosovou pilu, Metabo HPT C10FCGS je stále solidní, nejlépe hodnocená rozpočtová možnost.

Bosch GCM12SD 12-palcová složená pokosová pila– náš vítěz

 • Axiální klouzavý systém: Patentovaný systém klouzání umožňuje širší křížové řezy a lepší zarovnání a zároveň je kompaktní, což vám ušetří 12 palců cenného pracovního prostoru
 • Kapacita: Rozšířená řezná kapacita, 14 palcová horizontální kapacita nominální 6 1/2 palce vertikální kapacita proti základně plotu 6 1/2 palce korunní kapacita proti pružině plotu 45
 • Nastavitelné: Poskytuje snadné úpravy s velkým, snadno čitelným jednotným měřítkem zkosení a z nerezové oceli s výrazným zadržením a úhlem střechy; Zkosení detents: 0, 33.9 stupňů, 45 stupňů levého/pravého pro přesné řezy; Nejlepší 90 procentní sběr prachu kategorie optimalizovaný pro řezání 2x materiálu s vakuem
 • Přesnost: Square Lock Quick Release Fences Lock Fence 90 stupeň k tabulce a nevyžaduje žádné úpravy, 1 dotykový zámek/odemknutí k posuvnému plotu pro přidanou podporu
 • Snadné použití: Upfront zkosení ovládá všechny kovové zkosené zámkové páky a selektor rozsahu umístěné předem pro rychlé a snadné nastavení zkosení, aniž by se dosáhlo za sebou

Bosch GCM12SD je dobře vyrobený a snadno použitelný, s 15-amphovým motorem schopným produkovat 3 800 ot / min.

Milujeme jeho systém axiálního glidu, design šetřící prostor a efektivní sběr prachu. Jako posuvná směs může tento model snadno řezat materiály mnohem silnější než nesoudivé modely.

Tato prestižní pila má pověst solidního pracovního koně, který vydrží. Můj tým miluje své přesné, přesné řezy a také jeho rychlé uvolňování.

Klouzací mechanismus tohoto modelu pomáhá čistit řezy hladké, čisté a přesné.

Mnoho funkcí činí GCM12SD ideální pro projekty formování koruny. Řezačky oříznutí se líbily, že úprava zkosení je umístěna vpředu a při provádění mnoha řezů šetří čas.

Tento model může snížit libovolnou velikost formování a volitelné „zastávky koruny“ mohou pomoci při řezání formování.

S horizontální řeznou kapacitou 14 palců a vysokým plotem, který se přizpůsobí až 6 1/2 palce pro svislé řezy.

S funkcí s duálním stavem můžete provést složené řezy v obou směrech, aniž byste převrátili lištu.

Pokud jde o nevýhody, podle některých z mých chlapů možná budete chtít změnit čepel nebo ji upgradovat pro určité úlohy, jako je dokončení práce.

GCM12SD je také těžký a váží 65 liber.

Rozhodně budete chtít pokosový pilový stůl nebo stát s koly, pokud plánujete přesunout tuto věc kolem.

Celkově je tento model vynikající volbou, která by vám měla trvat mnoho let a mnoho projektů přijde.

Jak poznamenal jeden z mých kluků, s tímto modelem Bosch „pomyslel na všechno.“

Pro vážné dřevaře nebo kohokoli jiného, ​​kdo chce to nejlepší z nejlepších. nemůžete se pokazit s Bosch GCM12SD.

Zabalit to

Úkol učit se, jak snížit korunní formování pomocí pokosové pily, se může zpočátku zdát skličující. vím. Byl jsem tam.

Ale se správnými nástroji, správnými šablonami a správnými znalostmi. tento masivní projekt pro zlepšení domova bude dokončen v žádném okamžiku!

Až příště Ciao zatím!

S:

Definitivní průvodce, jak snížit formování koruny pomocí pokosové pily

Korunní lišty jsou nejlépe vyrobeny ze složené pokosové pily.

Rozdíl mezi pokovovou pilou a složenou je, že bývalí čepy pouze na jedné osy, která je zleva doprava horizontální pivot pro snížení úhlů na jedné rovině.

Na druhé straně má druhá další osatová osa, která umožňuje hlavu pily svisle naklonit zleva doprava pro řezy složeného úhlu.

Tyto dva úhly se nazývají úhel pokosového úhlu a úhel zkosení.

Dává vám užitečnou výhodu, že je velmi přesný a flexibilní.

Řezání lisování koruny

Klouby nalezené na korunovacím tvarování jsou označeny „Sloučenou“, protože řezy na každé straně mají dva úhly: úhel pokosového úhlu a úhel zkosení. Aby to bylo jasné, úhel pokoje je zelená 32 stupňů a úhel zkosení je modrý 34 stupňů.

To je místo, kde je složená pokosová pila prospěšná, protože vám umožní snížit zkosení nakloněním pily a umožňuje vám snížit pokos otočením doleva nebo doprava. To znamená, že můžete udělat oba úhly jediným řezem.

Kromě toho vám také umožňuje položit formovací ploch.

Jak snížit krok po formování koruny

Krok 1:

Připravte všechny nástroje, které potřebujete pro řezání lišty koruny.

Tyto nástroje by měly zahrnovat pokosovou pilu, formování, masku na prachu a pár bezpečnostních brýlí.

A co je nejdůležitější, musíte si vybrat pravou pokosovou čepel pro lištu koruny.

Krok 2:

Po nošení bezpečnostních brýlí a prachu zkontrolujte přítomný úhel na pile a ujistěte se, že se jedná o 90 stupňů. Obvykle najdete přednastavené úhly pro korunní lišty.

Pokud je však vaše pila manuální nebo pokud není přítomný úhel, můžete upravit rotaci pokosové pily na levé straně nebo proti směru hodinových ručiček a úhel nastavit na 31.6 stupňů.

Poté znovu otočte pilu a upravte úhel zkosení na 33.9 stupňů.

Krok 3:

Umístěte formování na pilovací stůl tak, aby byl zajištěn na místě.

Pokud nemáte pilový stůl, udělal by rovný povrch.

Ujistěte se, že čelí boku formování, které jste dokončili.

Potom posuňte lištu na pravou stranu čepele, abyste odřízli kus pravé ruky pro vnější roh koruny.

Lišty můžete držet pomocí svorek nebo jednoduše rukama a poté začít řezat.

Krok 4:

Posuňte lištu na levou stranu a opakujte stejný proces pro řezání levého násadku pro vnitřní roh.

Krok 5:

Chcete.li řezat doleva a doprava uvnitř rohů, upravte lisování vzpřímeně a otočte pilu tak, aby byl úhel pokosu nastaven na 31.6 stupňů a úhel zkosení je nastaven na 33.9 stupňů.

Poté, proveďte svůj řez stejným způsobem.

Toto krátké video vám dá vědět, jak snadno řezat dovnitř a vnější rohy, takže víte, jak to udělat perfektně.

Extra tipy a bezpečnostní opatření

Spálit palec a odečíst od měření

Vypněte rychlostní čtverec k liště koruny, který je v souladu s krátkým bodem a připojte rychlostní čtverec s vaší páskou

 • Nikdy nepracujte, aniž byste měli své bezpečnostní brýle a masku prachu. Zranění způsobená pokovovými pilami může být velmi nebezpečná a život ohrožující.
 • Používání ušních zástrček je také dobrý nápad, protože udržuje vaše ucho v bezpečí před vysokým hlukem produkovaným pilou.

Jak změnit kruhovou pilovou čepel. krok za krokem tutoriál

února 2019

Jak snížit čtvrtinu kulaté formování pomocí pokosové pily

března 2019

Jak řezat plexisklous s kruhovou pilou

ledna 2019

Rychlý průvodce, jak vytvořit formování dřeva s routerem

července 2019

Kompletní průvodce, jak používat složené pokosové pily

února 2019