Nejlepší stopa pila pro hladké a přesné řezy. Universal Saw Track

Nejlepší stopa pila pro hladké a přesné řezy

Pokud jste v obchodě s zpracováním dřevo, jsou energetické pily společníkem, které musíte proříznout různými materiály. Pily se skládají z různých druhů čepelí nebo řetězců, které jsou dostatečně ostré, aby prořízly četné materiály, a motor uvnitř nich umožňuje mnohem rychlejší provoz, stejně jako větší přesnost a menší šanci na chybu.

Existuje tolik typů pily, z nichž si můžete vybrat, jako je stolní pila, kruhová pila, pila, pila. Každý z nich byl navržen pro konkrétní účely, a pokud hledáte pilu, která prořízne listy dřeva nebo delší kousky řeziva, trať je pro vás perfektní volbou. Kruhová pila, rozpuštěná pila nebo nějaká jiná pila prostě nemůže konkurovat stopě pily za tímto účelem.

Tradové pily se v posledním desetiletí staly z velké části populární, hlavně kvůli pohybu kutilství. Jsou rychlé, snadno ovladatelné a jsou vhodné pro širokou škálu materiálů, jako je překližka, vláknitá deska a řezivo. Pokud také hledáte nejlepší stopu v roce 2023 pro vaše dřevozpracující nebo kutilské projekty, pak máme nejlepší možnosti, z nichž si můžete vybrat

Nejlepší průvodce nákupem pily

Jak si vybrat nejlepší stopu

Nyní máte jasný obrázek o tom, která trať viděl, že byste měli uvažovat o svých dřevařských a kutilských projektech doma nebo na pracovišti. Ale jak jsme tyto možnosti rozbalili? Když uvažujete o trati pro sebe, existuje řada faktorů. Pojďme se podívat na tyto funkce.

Velikost čepele

Čepel je přirozeně nejužitečnější součástí pily a její velikost určuje, jak tlustý materiál můžete snadno řezat. Většina listů má 6 ½ ”čepele, které mohou proříznout materiály, které jsou až 2” silné. Traková pila s větší čepelí vám umožňuje proříznout silnější materiály.

Rychlost

Čepel je jen tak dobrá jako rychlost, se kterou se otáčí. Většina stop nabízí možnosti kontroly rychlosti, které vám umožní zabránit tupěcí čepeli nebo řezání více, než potřebujete. Slevaná pila, která má variabilní rychlosti mezi 2000 ot / min a 5000 ot / min, je obecně příznivá pro vaše požadavky.

Zkosení kapacity

Mít stopu, která může udělat zkosení, je docela užitečné, protože mohou zlepšit váš zážitek z zpracování dřeva a umožnit vám pracovat na mnoha projektech. Skladba, která nabízí zkosenou kapacitu mezi 0 ° a 45 °.

Motor

Hodnocení energie je dalším důležitým aspektem, který musíte zvážit. Pokud jde o šňůry, najdete stopovou pilu s výstupem 10A až 20A. Na druhou stranu, když máte bezdrátovou pilu, mít 20V baterii vám poskytuje dostatečný výkon pro efektivní provoz čepele.

Corded nebo bezdrátový

Toto je další hlavní faktor, který vstupuje do hry, když uvažujete o nejlepší trati. Zatímco šňůry na trati vám poskytují více energie, bezdrátové stopy jsou přenosnější a snadno ovladatelné. Goodell David, zakladatel Clarity Woodworking Clarity, říká: „Pokud děláte hodně rychlých pracovních míst nebo pracujete hlavně z vašeho obchodu, nepotřebujete šňůru.„Budete však muset čas od času změnit baterie, což může být těžkopádné, zejména pokud traťová pila zemře mezi řezanou prací.

Poslední myšlenky

Mezi nejlepší stopy, které jsme zmínili výše, by naším nejvyšším výběrem byla sada srážkami Dewalt Flexvolt Chutelless TrackSaw. Nejen, že má výkonný motor, ostrou čepel a bezdrátovou funkci, ale také poskytuje nejlepší hodnotu za peníze. Navíc vám také nabízí maximální všestrannost a hladký zážitek z řezání.

Pokud se chcete dozvědět, proč může být traťová pila tak prospěšná, sledujte toto video z cechu Woodworker’s Guild of America:

A to je vše, co pro vás máme ohledně nejlepších stop z roku 2023. Přečtením recenzí produktů, které jsme shromáždili, budete moci snadno vybrat. Navíc, pokud máte nějaké další možnosti nahlédnutí, můžete využít našeho průvodce nákupem k tomu, aby se rozhodlo správné rozhodnutí.

Pokud potřebujete pomoc s udržováním projektu na správné cestě, podívejte se na tyto špičkové pily.

Tom Scalisi a Mark Clement | Aktualizováno 3. března 2023 14:53

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Pro roztržení zboží nebo snižování dlouhých délek řeziva na šířku může být traťová pila často snadnější pracovat než s jeho protějškem, stůl viděl stůl. Sledování pily vytvářejí rychlé, přesné a opakovatelné řezy na plechu, jako je překližka, řezivo a vláknitá deska střední hustoty.

Slepící pily nejsou náhradou za stolní pily; Jsou společníkem. Zatímco mají zkosenou kapacitu až 47 stupňů, jako je typická kruhová pila, jsou účelně postaveny pro přesné řezy v těžkém těžko-manage materiálu a používají se hlavně pro čtvercové řezy. Pravděpodobně přesněji označované jako plunge cut Track pila, pila se vrhne do práce, aby začala řez.

Mohou být rychle sevřeny na místě a poskytovat neuvěřitelně přesné řezy, dokonce i v hustých materiálech. A nejlepší stopa může být pro mnoho pracovních míst. Máme testování v terénu některé z nejlepších stop na trhu, abychom mohli doručit solidní seznam špičkových stop, které jsou rychlé, spolehlivé a dostatečně silné, aby dokončily práci.

Pokračujte ve čtení a zjistěte, co zvážit při výběru nové stopy, a podívejte se na praktické recenze pro tyto nejlepší výběry níže.

 • Nejlepší celkově: Bosch GTK13-225 6.5palcová traťová pila
 • Nejlepší třesk pro Buck: Makita 6.5palcová kruhová pila s pouzdrem
 • Nejlepší část většího systému: Kreg Adaptive Cutting System Saw and Guide Track Kit
 • Nejlepší multimateriální pila: Evoluce R185CCSX 7.25palcová sada kruhové stopy

Jak jsme testovali nejlepší stopy

Chléb a máslo pily jsou schopnost rozkládat zboží pro další zpracování na stolní pile nebo jednoduše na požadovanou šířku. Testovali jsme snadné nastavení, snadné použití, hladkost provozu a ponor v javorové překližce, pevné řeči červeného dubu, kompozitního paluby a borovice s proklouznutím prstem. Hledali jsme pily, které zůstaly v okrajových řezech a roztržení na povrchu řezu práce. Zvažovali jsme přepínače, úpravy a sběr prachu.

Naše nejlepší tipy

Testovali jsme všechny produkty na našem seznamu nejlepších tipů pro nejlepší stopy. Cílem našich zjištění je pomoci nakupujícím vybrat vysoce kvalitní vidění, které odpovídá jejich potřebám a rozpočtu.

Bosch GTK13-225 6.5palcová traťová pila

Sleva GKT13-225 od Bosch provedla nejvíce řezy nejlépe a nejjednodušší v testech, které jsme provozovali. Je to nejjednodušší pila ve skupině, která zapojí tenkou kolejnici na své trati. Žádné rozrušení se snaží dostat to jen tak. Snadno se sklouzne.

Motor je plyšový i pod nátlakem, jako je řezání červeného dubu nebo kompozitní paluby. Běží hladce a nebylo nutné vytočit jeho variabilní rychlost, protože řezy byly svěží s téměř nulovým roztržením nebo čepelí a zůstaly v práci.

Dodává se se dvěma 63palcovými kolejnicemi a skvělým taškem pro přenášení, které udržují kolejnice v bezpečí na pracovišti nebo v rušném obchodě. 126 palců kolejnice a nejdelší šňůra na jakékoli stopě, kterou jsme testovali, z něj dělá absolutní go-to pro dlouhé trhliny a křížení v aktivitách budování paluby.

Byly tam nulové vibrace s pěknou, vzpřímenou polohou rukojeti, rozumné přepínače a snadno nejvíce energie. Navíc to může poskytnout.Křezy zkosení 1 až 47 stupňů. Tato pila byla dodána ve všech počtech.

Specifikace produktu

 • Typ: šňůra, 13-amp
 • Bevel: Ano.1 až 47 stupňů
 • Skladby zahrnuty: Ano, dvě 63palcové stopy
 • Nejsilnější možnost obsažená na našem seznamu; 13-amp výstup
 • Plunge Cut Track Saw; vhodné pro přesnou hloubku a řezy
 • Široká škála možností pro zkosení; vhodné pro různé řezy
 • Poskytuje rozstřihy bez rozštěpech během provozu; Nenechává známky na dřevě

Získejte stopu Bosch na Amazon, Home Depot nebo Bosch.

Makita 6.5palcová kruhová pila s pouzdrem

Tato pila má naše oblíbené ponorné akce v partě-je to prostě jednoduché a bezproblémové-vyvolává Beaucoup Power a svrchovaně čisté řezy s několika pilovými značkami při plné rychlosti v dubu a bez roztržení v javorové překližce. Je to také velká hodnota s výkonem All-Pro za rozumnou cenu, která poskytuje úžasný poměr nákladů k hodnotě.

S 55palcovou kolejnicí běží Makita hladce a jednoduše a doručila to špičkové škrty ve všem, co jsme na to hodili. Má pěknou krabici pro soupravu, startu s měkkou ish a snadnou elektronickou brzdu a my jsme to cítili při řezání super husté kompozitní paluby.

Specifikace produktu

 • Typ: šňůra, 12-amp
 • Bevel: Ano.1 až 47 stupňů
 • Skladby zahrnuty: Ano, 55palcová skladba
 • 12-amph motor poskytuje těžkopádnou, vynikající sílu pro těžké přímé řezy
 • Hladký provoz na hustých materiálech; omezené vibrace pro přesnost při řezání
 • Plunge Cut Track Saw; pomůcky v přesných řezech a preferencích hloubky
 • Stohovací pouzdro na nástroj zahrnuty pro přenositelnost a skladování; V případě potřeby lze přepravit
 • Poněkud namáhavé ve složených palubních trhlinách; může vyžadovat hodně úsilí o hladké řezy
 • Elektronická brzda je trochu měkká; může být pro některé uživatele složité

Získejte stopu Makita v Amazonu, Home Depot nebo ACME Tools.

Kreg adaptivní řezací systém pila a vodicí souprava

Sída Kreg Track je jediná levá čepel ve skupině, což usnadňuje vidět pilu a kolejnici při řezu. Návrh vzpřímené rukojeti usnadňuje tlačení nástroje dlouhým roztržením nebo křížením. Má vysoce kvalitní, velmi dlouhou šňůru a skvělou brašnu. Má dokonce prachový sáček, který si přejeme, aby každá stopa měla. Zatímco každá pila je připravena k závislému na sběr VAC nebo prachu, shromažďování prachu není vždy praktické nebo nezbytné. řekněte pro provádění oříznutí v palubě nebo oříznutí pár dveřních dna venku.

Má svěží měkký start a efektivní elektronickou brzdu. Na trati je na trati (pravá strana čepele) i na levé straně čepele stráž. Nástroj cítil odpor v kompozitu a dubu. Ponechalo popáleniny v dubu, ale tento problém zpomalil nástroj z 6 na 4. Také to zpomalilo řez. Pro obchod, kde bude stopová pila součástí systému a lavičky a stoly nebudou postaveny na míru, je KREG pila navržena tak, aby byla součástí komplexního systému pracovního stolu značky.

Specifikace produktu

 • Všestranná konstrukce; Kompatibilní s tabulkou projektu KREG adaptivního řezného systému
 • Zkosení až 47 stupňů pro snadné a přesné nastavení
 • Kompatibilní s některými systémy sběru prachu nebo vakua; omezuje prachové částice ve vzduchu
 • Dodává se s přenášejícím taškou pro bezpečné skladování nebo v případě potřeby

Získejte pilu s Kreg na Amazon nebo ACME Tools.

Evoluce R185CCSX 7.25palcová sada kruhové stopy

Kit Evolution Track Saw je jedinečný pohled na kategorii. I když je to kruhová pila, která jezdí na trati a je zcela vhodná pro některé pracovní místa v tesařství, jako je změna velikosti dutých jádro. Jen se stane, že má botu (aka základnu nebo talíř), která se přizpůsobuje své 40palcové, šroubové stopě. Výsledkem je, že skutečnost, že ponechala čisté řezy v téměř nic jiného, ​​není demerit.

Tento nástroj je navržen pro příležitostné přímé řez v povrchové komoře, ale je vhodnější pro velikost kovové střechy nebo řezání čtvercové trubice, PVC trubka nebo plastovou střechu.

Je to plnohodnotná síla, ne Woodshop Whisper-quiet Precision. Nepříme se a strážce musí být zvednut, aby se zapojil do stopy a odříznutí položky. Ale za to, co je navrženo, to dělá.

Specifikace produktu

 • Typ: šňůra, 15-amp
 • Bevel: Ano, 0 až 45 stupňů
 • Skladby zahrnuty: Ano, 40 palců
 • Motor 15-amph je vhodný pro těžkopádné řezání a použití
 • 7.25palcová čepel se rozřezává na 2.5 palců hluboko pro silnější materiály
 • Krátké skladby mohou být snadno zvládnutelné pro křížové desky
 • Zarovnání 3 kusů stopy může být pro některé uživatele náročné
 • Krátká trať vyžaduje přesun častěji pro delší řezy

Získejte soupravu Evolution Track Saw na Amazonu.

Také testováno

Wen CT1065 6.5palcová plunge cut sidewinder track pila přichází za cenově dostupnou cenu; Tento nástroj byl však vytvořen tak, aby byl tak levný, že nedělá to, co je třeba udělat. Má tři hloubkové zastávky: přibližně ¼ palce, ⅝ palce a plnou hloubku. Bohužel, žádná z nich není nejběžnější použitá hloubka, které jsou 1 palec (pro rozbití překližky) a 1¼ palce pro trhliny a křížení v palubě. Zatímco tyto materiály mohou být řezány v plné hloubce. a wen je odřízne. to, co se stane, je také řez substrát. Celkově může být tato stopa nejen těžká pracovat, ale není vhodná pro všechny úkoly stopy.

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší pily

Zatímco stopy pily nejsou nové, jsou na domácí kutilové scéně relativně nové, takže může být těžké vědět, který model může fungovat pro konkrétní scénář nebo rozpočet. Zde je několik tipů, které je třeba zvážit při nakupování nejlepších tratí.

Velikost čepele

Velikost čepele stopy má co do činění s tloušťkou materiálu, který může řezat. Většina stopových pily používá 6½ palcové čepele a jsou schopny řezat materiály kolem 2 palců tlusté.

Sledování s většími lopatkami, v rozsahu 8 palců, řezané materiály blíže k tloušťce 2¾ palců. Modely miniaturní stopy používají čepele o průměru 4,5 palce a ořízly materiály jen větší než 1 palec tlustý.

Nastavení rychlosti

Některé z nejlepších nastavení rychlosti stop, což je diferenciator ve srovnání s jejich protějšky z kruhové pily. Ovládání rychlosti umožňuje uživateli vyhnout se spálení dřeva, otupění čepele pily a vytváření více třísek, než je nutné.

Pokud stopa pila obsahuje úpravy rychlosti, jsou obvykle v rozsahu 2 000 ot / min na spodním konci a 5 000 ot / min na špičce. U měkkých materiálů, jako je rámování řeziva nebo borovice. Nejlepší je vytočit rychlost dolů směrem k dolnímu konci rozsahu pro husté lesy, jako je kobylka nebo ořech. Nižší rychlost pomáhá zabránit nevzhlednému popálení a udržuje čepel v dobrém stavu řezání.

Při zpomalení rotace čepele si pamatujte. Některé stopy mají vestavěné funkce.

Zkosení kapacity

Sledování s nastavitelnými zkoseními jsou mnohem flexibilnější a všestrannější než jiné modely. Většina povinností stopy spočívá v tom, že provedou škrty 90 stupňů čtverečních. Schopnost provést zkosení však může uživateli ušetřit další krok ve výrobním procesu.

Snížení zkosení 45 stupňů na deskách nebo na plechové zboží pomáhá při stavbě regálů nebo nábytku, protože zvyšuje povrchovou plochu pro lepší kontakt s lepidlem. Vytváří také čistý kloub bez nutnosti, aby se okrajové pásmo pokrývaly nežádoucí překližkové okraje.

Motorská síla

Píže s kabelovými dráhami, stejně jako kruhové pily. Je však obtížné kvantifikovat jejich sílu užitečným způsobem, kterému dokáže porozumět novému nakupujícímu nástroji.

Výrobci modelovali většinu stop po kruhových pilách ve stylu Sidewinder (také nazývané Motors Direct Drive) a rádi se chlubí amperages na jejich obalu. Amperage se však ve skutečnosti týká množství elektrického proudu, který může motor čerpat; To nepředstavuje přímo moc.

Pro pily bez akumulátoru je napájení o něco snazší posoudit na základě hodnocení napětí baterie. Pila s 20 V baterií bude obecně silnější než 18 V. Existují výjimky z tohoto pravidla, ale toto je obecné pokyny, které je třeba dodržovat.

Corded vs. Bezdrátový

Debata navždy zuřila o tom, co je lepší: šňůry nebo bezdrátové stopy. Pokud jde o stopu, sága pokračuje. Na jedné straně se budované stopy obvykle budou cítit silnější a uživatelé se nemusí starat o změnu baterií. To je zvláště užitečné uprostřed tvrdého řezu (jako tlustý kus dubu nebo ořechu).

Zastavení uprostřed řezu pro změnu baterie může mít za následek nevzhledné stopy na okraji řezu. Na druhou stranu, bezdrátové stopy nemají napájecí kabel, aby se zavěsil na konci zdlouhavé desky a trhal na šířku. To může také přinutit práci, aby zastavila upravení kabelu, což má za následek stejné nevzhledné značky nebo náhodně pohybující se stopu, dokonce i tak lehce.

Nakonec jde o to, co je pro uživatele důležitější: neomezený výkon (kde je k dispozici napájení) nebo přenositelnost (pokud jsou po ruce náhradní baterie).

Délka šňůry

Nemusí se to zdát jako velký problém, ale délka šňůry může přímo ovlivnit použitelnost jakékoli pily, ale zejména traťové pily. Pokrývači a rámovací tesaři někdy odstraňují standardní šňůru na kruhové pile a nahrazují ji kabelem 25 stop, takže konce kabelu jsou méně náchylné k zachycení za nimi.

S stopovou pilou, čím delší je šňůra, tím větší rozsah bude pro manipulaci s dlouhými stopami a materiály. Uživatelé téměř vždy vyžadují prodlužovací kabel, ale mohou zavěsit. Pokud stopa pila použije 6-noha kabel, ale na seznamu úkolů je nutné vytáhnout prodlužovací šňůru, ale rozřezávání překližku o 8 stopách, může být nutné vytáhnout podél při řezání. Nakonec může šňůra zavěsit na konci stopy.

Tomu samozřejmě lze zabránit úplně zavěšením šňůry na obou stranách obrobku, ale delší rozsah přesto pomůže zabránit zavěšení šňůry na pracovním stole nebo Sawhorse.

Délka dráhy

Skladby přicházejí v různých délkách ze zřejmých důvodů. Pro workshop je však nejlepší mít 2-, 4- a 8-noha stopu pro rychlé a snadné nastavení a konzistentní výsledky. Některé skladby jsou modulární a jsou skvělé pro práci na pracovišti. To umožňuje uživateli zachytit nebo přišroubovat menší délky dohromady a používat je jako delší stopu, ideální pro kompozitní paluby, kde se rozdělovací desky často naříznou do paluby, aby skryly řezané konce.

Crostutting 12palcovská deska je snadná s pití, ale nevyžaduje to 4 stop stopu. Podobně je to nejlepší trhání překližkového listu, v tom, v čem jsou pily nejlepší, ale stopa 4 stopy bude nepříjemnost, pokud musí být resetována v polovině řezu. Resetování skladby také přidává míru chyby k řezu. Pokud uživatel není opatrný, mohou skončit s dlouhým řezem, který není tak rovný, jak by to mohlo být. To neguje účel stopy.

Bezpečnostní funkce

Trajové pily nejsou jen kruhové pily se speciálně navrženými základnami, které jezdí podél trati, i když sdílejí DNA Circ Saw. Mají proměnlivou rychlost, plyšové motory, mnohem lepší čepel a jsou postaveny pro vytáčení. Samotná povaha stopy však způsobuje, že je bezpečnější než kruhová pila na dlouhých řezech.

Trať poskytuje předem stanovenou cestu pro čepel pily, takže je možné se dívat dopředu a zjistit, zda existují nějaké překážky, které by mohly způsobit zpětný ráz. Pokud by pila kop zpět, zámky vačky vystupující v několika modelech zabrání tomu, aby pila tlačila zpět na uživatele nebo skočila z trati.

Mnoho tesařů vede své kruhové pily s lokalitou vytvořeným přípravkem nazvaným „Shoot Board“ nebo „Shooting Board.„V podstatě„ stopa “vyrobená z překližky, je to, když řezy opravdu musí být rovné, jako při ořezávání dveří.

Sledování pily převezmou tento princip na zcela jinou úroveň s gumovými proužky proti čipu na okrajích trati a gumové gumové proužky na dně trati, aby je pomohly udržet je na místě. Nejsou však neomylné a pro vážné řezy jsou k dispozici svorky, které zamknou stopu ke stolu. Existují také chrániče čipu a vysoce kvalitní čepele pro druhy práce.

Tipy pro použití stopy

Traťové pily dělají velké věci malé, čistě a přesně a stejná bezpečnostní pravidla platí pro stopy jako typické kruhové pily. Měli byste nosit sluchové a ochranu očí, abyste zabránili zraněním, a vyhnout se nošení volného oblečení. Také se ujistěte, že čepel nebude nic kontaktovat před řezáním.

Než začnete řezat delší desky. Pokud je to možné, umístěte šňůru tak, aby se nezachytil na trati nebo se chytil mezi obrobku a stůl při řezání.

Tracks PALS Tracks Tracks se neobjeví dokonale rovně. Když je tomu tak, můžete je nakrájet na čtverec s pokosovou pilou (pokud jsou hliník). Nezapomeňte nosit ochranu uší a očí a rukavice při řezání, abyste zabránili zraněním.

 • Použijte stejná bezpečnostní opatření jako u kruhové pily.
 • Mějte na paměti šňůru, abyste zabránili zachycení při řezání.
 • Pokud se skladby dokonale nerovná, spojte je pomocí pokosové pily.

Časté časté

To je spousta informací o nejlepších stopách a může se to zdát trochu ohromující. Nedovolte, aby vaše nakupování vykolejilo několik otravných otázek; Cílem následující části je odpovědět na nejčastěji kladené otázky týkající se nejlepších stop. Nezapomeňte hledat níže pro odpověď na vaši otázku.

Q. Je kruhová pila stejná jako stopa pila?

Trachové pily jsou založeny na kruhových pilách ve stylu Sidewinder, ale nejsou stejné. Kruhové pily mají hladké základny, které klouzají podél obrobku. Sledování pily mají drážky, které se vklouznou do stopy, aby umožnily přímé řezy.

Q. Mohu použít stopu bez stopy?

Ano, můžete, ale nejsou tak snadné použití bez stopy. Tlak, který je potřeba k držení pily v ponorné poloze, může ovlivnit přesnost.

Q. Jak hluboké mohou sledovat řezané pily?

Většina stopových pily může řezat jen přes 2 palce hluboko; Některé z větších stop však mohou nakrájet na hluboké 2,5 palce.

Q. Jak změníte čepel na stopě?

Sledování pily mají obvykle nastavení změny čepele, která zamknou ponornou akci na místě. Jakmile je v režimu změny čepele, uživatel jednoduše uvolní matici Arbor, který drží čepel na místě a nahradí čepel.

Proč důvěřovat Bobovi Vila

Bob Vila je americkým údržbářem od roku 1979. Jako hostitel milovaných a průkopnických televizních seriálů, včetně „This Old House“ a „Bob Vila’s Home Again“.

V průběhu své desetileté kariéry Bob Vila pomohl každý den stavět, renovovat, opravit a žít lépe-tradici, která dnes pokračuje s odborníkem, ale přístupná domácí rady. Tým Bob VILA destiluje informace o výucech pro projekty, příručky k údržbě, nástroj 101 a další. Tito odborníci na domácí a zahradu pak důkladně zkoumají, veterináři a doporučují produkty, které podporují majitele domů, nájemce, kutilství a profesionály ve svých seznamech úkolů.

Top 6 nejlepších kruhových pilových průvodců z roku 2023

Při práci s jakoukoli pilou je klíčem přesnost a přesnost. Ale není to tak jednoduché, jak by si to představoval. To je místo, kde jsou to nutné vodicí kolejnice. Zjednoduší váš život tím, že každodenně umožňují přímé řezy s kruhovou pilou.

Pokud si ji plánujete koupit online, existuje několik možností, z nichž si můžete vybrat ideální kruhovou piluču průvodce. Uvedli jsme základní faktory, které vám pomohou vybrat nejlepší kruhovou pilu.

 • Délka kolejnice: Délka železničního průvodce je jednou z prvních věcí, které byste si měli všimnout při pohledu na tento produkt. Pomůže vám to předvídat, kolik práce lze provést, aniž byste museli upravit železniční průvodce. 50palcový železniční průvodce je dostačující pro to, aby prošel většinou projektů, které byste mohli udělat s kruhovou pilou.
 • Kompatibilní materiál: Musíte se ujistit, že vodicí zábradlí kruhové pily je kompatibilní s materiály, se kterými plánujete pracovat. Tím se zajistí, že produkt bude funkční a nejen pouhým doplňkem vaší sady nástrojů.

Diskuse o faktorech, které je třeba zvážit při výběru vodicí železnice Circular Saw, je uvedena v „nákupní příručce“. V následující části jsme poskytli podrobný popis nejlepších vodicích kolejnic s jejich nejvýznamnějšími rysy, výhodami a nevýhodou.

Nejlepší kruhová pila

NameLength of RailCompatible Materialweight (LBS) Koupit nyní

Nejlepší recenze na kruhovou pilu

Kreg kruhová pila

Když hledáte vodicí kolejnici s vysokou kompatibilitou s téměř každou kruhovou pilou na trhu, je tento od Kreg pro vás ten jeden. Je vyroben z hliníkového materiálu, díky kterému je odolný a dlouhodobý.

Může být připevněn k oběma stranám čepele, vlevo a doprava s lehkostí a má délku 24 palců s šířkou řezu ⅛ palců, aby byla vhodná pro všechny druhy projektů, se kterými chcete pracovat.

Tento produkt je docela robustní a zajištěn na jednom místě. To pomáhá uživateli pracovat efektivně, protože se nehýbá ani se nepohybuje.

nejlepší, stopa, pila, hladké, přesné

Je velmi snadné sestavit, nastavit a upravit. Váží jen 2.4 liber, díky čemuž je lehký a vysoce přenosný.

nejlepší, stopa, pila, hladké, přesné

Nejlepší vlastnosti:

 • Vyrobeno z hliníku a lehkého.
 • Odolný a dlouhodobý.
 • Velmi snadné instalovat.
 • Může být připojen k oběma stranám čepele.

Makita kruhová pila

Pokud hledáte základnu pily, která může být připojena přímo k vodicí kolejnici, aby se poskytla hladké zkosení nebo rovné řezy, pak je tento od Makita perfektní pro vás.

Je kompatibilní s routery, přílohky a kruhovými pilami, ale často potřebuje adaptér vodicí kolejnice. To lze také použít k roztržení plechu pro mrtvé a hladké řezy.

Tento model je velmi snadný nastavit a upravit a může probíhat hladce skrz obrobku. Pro ovládání této příručky se nemusíte učit žádné nové mechanismy.

Je vyroben z kovu a je vysoce odolný. Je lehký a má délku 39 palců, díky čemuž je vhodný pro všechny druhy aktivit.

Nejlepší vlastnosti:

 • Může být spuštěn hladce a má snadné nastavení.
 • Je to robustní a robustní.
 • Při použití lze zajistit na jednom místě.
 • Lehký a odolný.

Kruhová pila na Festool

Tato kruhová pila vodicí kolejnice od Festoolu je dlouhá 55 palců a může snadno zajistit přímé řezy. Alternativně může být také použito s jakýmkoli routerem pro vytváření pluhů, flétny nebo dados.

Vodicí kolejnice je vyrobena z plastových součástí a hliníku, takže je odolná a lehká. Umožňuje také uživateli, aby s ním pracoval a nesel ho bez lehkosti a bez vyčerpání svalů.

Nahrazuje C-klampky a zahrnuje přímý patentovaný zámek, díky kterému je robustní a může být připojen podél délky obrobku. Šířka průvodce je také bonusem pro dosažení škrtů bez překážek.

Upína jsou nekryté a umožňují uživateli snadno pracovat a nedovolit, aby se vodicí kolejnice pohybovala v práci.

Nejlepší vlastnosti:

 • Patentovaný přímý design zamykání.
 • Nekloubové svorky.
 • Lehký a robustní.
 • Všestranný s několika produkty.

Kreg KMA2700 kruhová pila

Je to univerzální vodicí kolejnice, která umožňuje použití většiny populárních kruhových pily. Je kompatibilní s sudovým roztržením a další rodinou Accu Cut of Products.

Tato vodicí kolejnice je vybavena anti-čipovým a protiskluzovým vodicím proužkem, které umožňují uživateli pracovat bez potíží a zabránit roztržení. Nevyžadují svorky, aby zajistily průvodce a mohou ho dosáhnout pomocí Accu-Cut Track.

Je vyroben z hliníku, což umožňuje snadno se upravit a zajistit přesné přímé řezy. Tento produkt se také snadno sestavuje a nastavuje.

Je to dlouhé 48 palců, což zajišťuje dlouhé vysoce kvalitní řezy bez jeho pohybu. Ve srovnání s velikostí je lehká a vysoce přenosná.

Nejlepší vlastnosti:

 • Všestranná vodicí železnice.
 • Vyrobeno z hliníku.
 • Zajišťuje vysoce kvalitní řezy.
 • Zabraňuje roztržení.

Kruhová pila Bora

Tato přímá vodicí kolejnice může nabídnout 100 palců přímého řezání a byla rozdělena na délku 50 palců. Univerzální montážní platforma se vejde téměř na všechny dostupné kruhové pily.

Technologie s přímým okrajem umožňuje uživateli pracovat s přípravky, směrovači a dalšími elektrickými nářadími, které se pohybují v přímce. To umožňuje všestrannou vodicí kolejnici.

nejlepší, stopa, pila, hladké, přesné

Kontaktní body jsou nekryté, což jim umožňuje být bezpečně připojeno k projektu. Pokud je materiál měkčí, nepoškodí jej.

Produkt je vyroben z hliníku, díky kterému je dlouhodobý a lehký. Tím je zajištěno, že to uživatel může snadno nést kdekoli.

Nejlepší vlastnosti:

 • Nabízí 100 palců rovného řezání.
 • Kontaktní body jsou nekryté.
 • Vyrobeno z hliníku.

Kruhová pila s rychlým

Tato vodicí kolejnice BORA Circular Saw nabízí četná použití s ​​tímto jedním produktem. Můžete nakrájet měkké kovy a dřevo ve čtyřech různých přednastavených úhlech 22.5 °, 45 °, 60 ° a 90 °.

Průvodce Advanced Cut vás zachrání před výpočty typického průvodce trojitým kvadrátem, který šetří spoustu času a úsilí. Umožňuje dokonalé měření úhlů pro lisování a rámování korun. Kromě toho má vládce metrická a imperiální měření.

Zakřivený a velká rukojeť nabízí lepší přesnost a pohodlí. Zajišťuje, že získáte lepší držení kruhové pily a zabrání jí sklouznutí.

Tento produkt je vyroben z hliníku a je dlouhý 16 palců, což zajišťuje, že uživatel dokáže provést 14palcové řezy bez jeho pohybu. Je také lehký a pohodlný používat.

Nejlepší vlastnosti:

 • 4 přednastavené úhly.
 • Snadné výpočty a přesná měření.
 • Dlouhá rukojeť.
 • Konstrukce hliníku.

Věci, které je třeba zvážit při nákupu průvodce pily Circular

Šest nejlepších okružních pilových železničních průvodců, o nichž se diskutovalo výše, jsou lepší než jeden druhého, ale výběr správného pro vás může být náročný. Takže jsme uvedli klíčové faktory, které vám pomohou vybrat to nejlepší pro vás a vaše účely. Tyto tipy pro vás zjednoduší, abyste si vybrali ten pravý.

Délka kolejnice

Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou se můžete při výběru vodicí kolejnice pily, je délka produktu. Délka tedy definuje, kolik může kruhová pila snížit před jakýmkoli opětovným nastavením pro železniční průvodce. Pro výběr velikosti železničního průvodce musíte zvážit velikost projektů, na kterých máte v úmyslu pracovat. Také se musíte podívat na velikost zásob, kterou musíte řezat.

Doporučuje se hledat vodicí kolejnici 50 palců, která bude stačit pro většinu projektů, které chcete provést s kruhovou pilou. Tato délka železničního průvodce je pro většinu lidí dostatečná.

Kompatibilní materiál

Před výběrem vodicí kolejnice s kruhovou pilou musíte určit materiály, které plánujete použít produkt. Pak se musíte ujistit, že vodicí železniční průvodce pily je kompatibilní s těmito materiály a může s nimi dobře pracovat. Pokud průvodce není kompatibilní s těmito materiály, bude vodicí kolejnice jen nevyžádanou položkou v sadě nástrojů.

Šířka průvodce

Mnoho z nich by mohlo mít pocit, že tato úvaha není tak důležitá, ale velmi záleží na stabilitě, kterou uživatelům poskytuje. Pokud má železniční průvodce širší dráhou, nezraní tenké zásoby tím, že je prořízne poškození. Kromě toho mohou silnější průvodce základem pojmout základnu pily pro větší stabilitu.

Trvanlivost

Musíte se ujistit, že železniční průvodce, který si vyberete, je odolný a zároveň byste se měli ujistit. Proto většina společností používá hliník pro výstavbu vodicí železnice kruhové pily.

Použití hliníku činí produkt lehký a extrémně odolný pro dlouhodobé používání a pracuje po dlouhou dobu. Hliník jako materiál neoxiduje, což uživateli umožňuje jej dlouho používat.

Záruka

Vodicí zábradlí na oběžní pilu by měla mít hodnotu za peníze, což znamená, že uživatel by měl být schopen jej používat po dlouhé hodiny a po dlouhou dobu. K určení dlouhověkosti je záruka dobrým faktorem, aby zjistila, zda je produkt použitelný po dlouhou dobu. Měli byste tedy hledat více let v záruce, abyste zajistili lepší produkt.

Circular Pick Prud Rail Faqs

ANS: Průvodce kolejnice, která je kurátorská pro kruhovou pilu, umožňuje uživateli získat přesné a přesné řezy pokaždé.

ANS: Pro použití průvodce pro kruhovou pilu musíte překližku upínat a zabezpečit ji zamknutím kusu. To je snazší, pokud máte širokou vodicí kolejnici, která dokáže snadněji držet základnu.

ANS: Ne, takže je důležité zkontrolovat, zda je vodicí kolejnice kompatibilní s kruhovými pilami. Zejména pro zkosení řezy si musíte vybrat vodicí kolejnici, která je kompatibilní s kruhovou pilou.

Odpověď: Nejlepší šířka kolejnice je 10 cm. To pomáhá přizpůsobit základnu dřevěného kusu, na kterém pracujete.

Poslední slovo

S touto příručkou, kterou máte k dispozici, bude výběr nejlepšího okružního pilu s průvodcem jako procházka v parku. Uvedli jsme všechna kritéria, která potřebujete vědět, abyste si koupili Circular Saw Guide Rail. Proto musíte tyto úvahy použít při nákupu vodicí železnice kruhové pily. Můžete nám napsat v комментари и мнения.

 • Pokud jste zde pro doporučení, uvedli jsme ze seznamu první tři oblíbené. Prvním doporučením pro nejlepší celkový produkt je kruhová pila KREG. Je vyroben z hliníku a je lehký. Je také odolný a dlouhodobý.
 • Druhým doporučením ze seznamu je kruhová pila Makita. Má snadné nastavení a lze jej spustit hladce. Také je to robustní.
 • Třetí a konečný produkt je Circular Piw Festool. Je vybaven patentovaným rovným zamykacím systémem a nekvalitními svorky.

Track Saw vs Circular Saw. Co byste měli dostat?

Traková pila a kruhová pila jsou neuvěřitelně užitečné a v průběhu své cesty na dřevo jsem se rozsáhle používal. V závislosti na úlohách, které musíte udělat, by mohla být lepší volbou než druhý. Tento článek vám pomůže rozhodnout se, který z nich si koupit!

Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy pro vaše pohodlí. Nákupy provedené prostřednictvím těchto odkazů mi mohou vydělat malou provizi bez dalších nákladů. Další informace naleznete na mé stránce mé zveřejnění.

Jaký je rozdíl mezi pivou a kruhovou pilou?

Zde je seznam rozdílů mezi stopou pily a kruhovou pilou:

 • Traťové pily jsou v podstatě kruhové pily, které běží podél trati. Spačky však mají několik přidaných funkcí (bodování, plné kryt čepele, sběr prachu, nůž na trh).
 • Kruhové pily jsou mnohem levnější než stopy.
 • Tradové pily se tradičně používají pro snižování velkých listů překližky s čistou hranou, která je připravena na sestavení. Kruhové pily mohou opustit třísky a trhat podél řezu.
 • S úpravou a přípravky můžete použít kruhové pily podobně pro sledování pily.
 • Můžete použít stopy bez jejich skladeb. V případě potřeby si můžete také zakoupit prodloužení skladby, abyste provedli další dlouhé řezy.

Co je to trať?

Traková pila je v podstatě kruhová pila, která běží podél trati. Tato skladba usnadňuje dokonalé přímé střihy. Stačí zarovnat okraj stopy s řezaným linií a začněte řezat! Upřímně, jakmile jsem si koupil trať, rozdal jsem svou kruhovou pilu a nikdy jsem se neohlédl zpět!

Traková pila může být napájena na baterii nebo šňůra. Měl jsem obě verze a dávám přednost poháněné baterii. Měl jsem několik případů, kdy se šňůra na konci trati chytila, vytáhla ji z zarovnání a zničila řez.

Zde je několik funkcí, které přicházejí standardně u většiny stop:

 • Dráha. Trať vede pilu v přímé linii. Má přilnavou, ale neřezaný spodní stranu, aby udržoval trať na místě bez svorek. Někdy však používám tyto svorky Bessey Track Saw, abych zamkl stopu pevně, takže se nepořádám zásadní řez.
 • Splinter Guard. Okraj stopy má připojený čistý gumový materiál, který je dokonale velikosti vaší konkrétní pily. To vám umožní vyrovnat stopu se značkami pro přesné umístění a také zabraňuje roztržení.
 • Vrchol vysávacího prachu. Většina stop má přístav pro připojení obchodu s obchodem nebo prachovým vakem, udržuje váš pracovní prostor v čistotě. Přiložený kryt čepele umožňuje mnohem lepší sběr prachu.
 • Čepel. Čepel stopy je obvykle kolem 6.5 palců, jen o něco menší než tradiční kruhová pila. Jako stolní pila, některé stopy přicházejí s nožem. Tento nůž sleduje čepel a zabraňuje kopání pily a způsobuje zranění.
 • Hloubka zastávka. Při procházení řezem byste měli vždy nastavit hloubku řezu těsně pod povrchem dřeva. Ale můžete také nakrájet drážky, které nechodí až do desky úpravou čepele do mělčí hloubky.

Kdy bych měl použít stopu?

Pokud máte velké listy materiálu, použijte stopovou pilu. Například, pokud potřebujete snížit překližku 4ft x 8 stop dolů do menších částí skříně.

Můžete také použít stopu k roztržení velkých desek. Například, pokud potřebujete proměnit 2×12 na 2×6, můžete použít stopu k roztržení desky na polovinu podélně. Nebo umístěte stopu pod úhlem, abyste odřízli roh, jako pro tuto knihovnu pro děti, kterou jsem vyrobil.

Traková pila je také skvělá pro vytvoření přímého okraje na nepravidelné desce, jako jsou drsné řezivo nebo živé desky. Byt zadní část těchto živých plovoucích polic byla vytvořena s tratící pilou.

V malém semináři může stopa nahradit potřebu větší stolní pily nebo dokonce nahradit stolní pilu! Více o rozdílu mezi stolní pilou stopy vs stolu zde. Na obou stranách pily nemusíte odpovídat za inficeed a vybavit prostor, takže můžete pracovat v mnohem menší oblasti.

Jak mohu použít stopovou pilu?

Každá stopa pila může fungovat mírně odlišnými způsoby. Poznajte svou stopu, než obsluhujete nástroj!

Zde je několik pokynů pro použití vaší pily:

 • Bezpečnost. Noste bezpečnostní brýle a ochranu uší. Ujistěte se, že máte dostatek místa na to, abyste provedli řez a zkontrolovali, zda je váš materiál stabilní.
 • Nastavte svou pracovní oblast. Umístím list 2 „silné tuhé pěnové izolace na horní část svého pracovního stolu, kdykoli používám pilu. To chrání povrch před nařezáním a také podporuje desku a zabraňuje ji v sevření čepele. Je to také dostatečně tuhé, aby bylo možné použít jako pracovní plochu na dvou saworsech, pokud jsem venku.
 • Označte svou řezanou linii. Změřte požadovanou šířku desky a na desce označte řez. Mějte na paměti, že drsná strana řezu bude na horní části dřeva. Strážce třísek bude udržovat vlákna na místě na straně řezu, ale pokud plánujete použít offcut pro jiný kus, možná budete chtít položit pás malířské pásky podél řezané čáry, abyste zabránili roztržení ven na straně odpadu.
 • Zarovnejte stopu. Označte svou linii na desce a položte trať na držitelku linky. Čepel odřízne část materiálu (nazývaný Kerf) a uděláte desku trochu příliš krátkou!
 • Zkontrolujte čtverec. Pokud děláte řez 90 stupňů, zkontrolujte, zda je stopa čtvercová k vaší referenční hraně s rychlostním náměstí. K nábřežní zábradlí můžete připojit náměstí na trati k urychlení tohoto procesu a zrychlit své řezy!
 • Nastavte si Bladepth. Nastavte hloubku ponoru čepele tak, aby jen vyčistila materiál. Některé stopy mají tlačítko, které můžete stisknout a provést snížení skóre. Skóre skóre je mělký první průchod, který rozbije dřevěná vlákna. Snížení skóre může zajistit, abyste získali nejčistší možný řez!
 • Udělejte svůj řez. Umístěte pilu na trať a ujistěte se, že je správně usazena v drážce. Pomocí stálého pohybu přiveďte pilu k plné síle a proveďte řez.

Chcete.li se dozvědět více o tom, jak používat stopu, podívejte se na video níže!

Pokud se obáváte sklouznutí stopy, zejména na úhledných površích, jako je přednastavená překližka nebo melamin, můžete použít speciální svorky k držení stopy na místě, aniž byste zasahovali do řezu. Tito z Bessey vklouzli do drážky na spodní straně trati a pevně ji sevřeli s několika rychlými stlačeními.

Jsou bezpečnější stopy než stolní pily?

Ano, stopy jsou bezpečnější než stolní pily. Přestože je čepel stále nebezpečná, je čepel mnohem méně exponovaná ve stopě, než je v stolní pile. V této straně můžete vidět, že čepel je zcela uzavřena uvnitř pouzdra, dokud se během řezu vrhne dolů do dřeva.

Mnoho traťových pití má také nějakou technologii proti kabině. Starší modely stopy Festool Track mají za čepelí nůž. Novější model má senzory proti kabině, které okamžitě zastaví čepel, pokud pila neočekávaně opustí stopu.

Co je to kruhová pila?

Kruhová pila může být použita pro všechny stejné funkce jako stopa, ale nemusí je nutně dělat docela dobře.

Pokud máte rozpočet, můžete svou kruhovou pilu proměnit v provizorní stopu. Můžete si vytvořit vlastní kruhovou pilu, nebo si ji místo toho koupit.

Zde je několik částí kruhové pily a jak se liší od stopy:

 • Čepel. Kruhová čepel přichází v mnoha velikostech a typech, v závislosti na tom, co plánujete řezat. Je vždy vystaven vpředu, na rozdíl od stopy, kde se čepel zasune uvnitř.
 • Paluba. Paluba nebo základní deska kruhové pily se klouže přes dřevo; Traťovna klouže přes trať. Zvednete nebo snižujete palubu kruhové pily, abyste změnili hloubku čepele, namísto úpravy hloubky ponoru čepele pily.
 • Sběr prachu. Většina kruhových pily nemá žádné! Čepel hodí na vás všechny piliny a vytváří obrovský nepořádek a potenciální zdravotní riziko. Vždy noste prachovou masku, abyste zabránili vstoupit do plic při řezání kruhovou pilou. Toto je ten, který používám!

Kdy bych měl použít kruhovou pilu?

Kruhová pila funguje skvěle pro výrobu dlouhých řezů, zkosených řezů, ponorných řezů a křížových řezů. Je však vhodnější pro výstavbu než na budování nábytku.

nejlepší, stopa, pila, hladké, přesné

Cena za dobrou kruhovou pilu bude kolem 150. Traková pila může stát 500 nebo více. Kruhová pila je mnohem nákladově efektivnější nástroj, který je skvělý pro začínající dřevař. Pokud nepotřebujete ultra přesnost trati, pak budou vaše peníze pravděpodobně lépe utraceny za kvalitní kruhovou pilu.

Traková pila však může potenciálně nahradit kruhovou pilu, pokosovou pilu a stolní pilu! Pokud máte krátký prostor, je to skvělá volba. Pokud jste zvědaví, podívejte se na můj článek o rozdílech mezi kruhovou pilou a pokovovou pilou.

Jak mohu použít kruhovou pilu?

Zde je několik pokynů, které je třeba dodržovat při provozování kruhových pily. Kruhové pily jsou nebezpečné nástroje, pokud jsou zneužívány. Než začnete, nezapomeňte pochopit svou pilu a procvičit si střih.

 • Bezpečnost. Pamatujte na bezpečnostní brýle a ochranu uší. Budete také potřebovat prachovou masku, zvláště pokud se interiérujete. Kruhové pily vytvářejí tunu pilin!
 • Naplánujte si svůj řez. Ať už používáte přípravku nebo ne, buďte pečliví o plánování vašeho řezu. Nezapomeňte měřit a zohlednit tloušťku čepele. Čepel by měla nakrájet na odpadní stranu linie řezu.
 • Vyberte pravou čepel a nastavení. Potřebujete čepel pro roztržení? Křížové řezy? Měli byste odpovídat typu čepele s typem řezu, který plánujete dosáhnout nejlepších výsledků. Také před řezem nastavte hloubku čepele tak, aby vyčistila tloušťku materiálu.
 • Zajistěte svůj materiál. Nic by se nemělo posouvat! Zvažte také, kam váš materiál půjde poté, co jste provedli řez. Pokud je vaše deska napříč dvěma Sawhorses a vy se zkrátíte uprostřed, obě strany mohou čepel přitisknout a způsobit nebezpečný provize. Podpořte desku během řezu.
 • Udělejte svůj řez. Po vodicích značkách na palubě kruhové pily začněte plnou sílu a začněte svůj řez. Udržujte pevné přilnavost a pohybujte se stabilním tempem. Nechte pilu dělat práci!

Chcete.li se dozvědět více o tom, jak používat kruhovou pilu, podívejte se na video níže!

Celkově jsou stopové pily v podstatě jen vysoce přesné kruhové pily. Doporučil bych začít s kruhovou pilou a pak jsem upgradoval na stopu, pokud jste frustrovaní svými výsledky. Znám spoustu dřevařů, kteří vytvářejí krásné projekty s pouhým kruhovou pilou, ale nejsem jedním z nich! Traťová pila mi dává profesionální výsledky, které hledám, a je rychlejší, snazší a bezpečnější používat.

Podívejte se na tyto další návody s zpracováním dřeva!

Co je čas?

Od začátku vesmíru do současnosti je čas jednou z mála věcí, které považujeme za pravidelné a neměnné. Čas funguje měřením období mezi minulostí, přítomností a budoucností.

Ale to je jednoduchá, i když vágní odpověď na neuvěřitelně složité téma.

Čas je všude kolem nás a je základem toho, jak zaznamenáváme život Země. Civilizace stoupají a pád, hvězdy se rodí a uhasí a naše metoda sledování toho, jak se tyto okamžiky vztahují k současnosti, zůstává nezměněna. Ale čas není tak konstantní ani tak jednoduchý, jak se může zdát.

Tento článek vám přináší, jak to funguje.

Jak to funguje, je časopis nabitý akcí, který praskne vzrušujícími informacemi o nejnovějších pokrocích ve vědě a technologii a představuje vše, co potřebujete vědět o tom, jak funguje svět kolem vás-a vesmír-.

V 17. století, fyzik Isaac Newton Pila čas jako šipka vystřelila z luku, cestovala v přímé, přímé linii a nikdy se neodchylovala od své cesty. Do Newtonu, jedna sekunda na Zemi byla stejná doba jako stejná sekunda Mars, Jupiter nebo v hlubokém prostoru. Věřil, že absolutní pohyb nelze detekovat, což znamenalo, že nic ve vesmíru nemělo konstantní rychlost, dokonce i světlo. Použitím této teorie dokázal předpokládat, že pokud rychlost světla se může lišit, pak musí být čas konstantní. Čas musí zaškrtnout od jedné sekundy na druhou, bez rozdílu mezi délkou jakékoli dvě sekundy. To je něco, o čem je snadné si myslet, že je pravda. Každý den má zhruba 24 hodin; Nemáte jeden den s 26 a jeden s 23.

V roce 1905 však, Albert Einstein tvrdil, že Rychlost světla se nemění, ale je to konstanta, která cestuje rychlostí 186 282 mil za sekundu (299 792 kilometrů za sekundu). Předpokládal, že čas byl spíš jako řeka, odliboval a tekl v závislosti na účincích gravitace a časoprostor. Čas by se zrychlil a zpomalil kolem kosmologických těl s různými masy a rychlostmi, a proto by jedna sekunda na Zemi nebyla ve vesmíru stejná doba všude ve vesmíru.

O deset let později se Einsteinova teorie ukázala jako pravdivá. V říjnu 1971 fyzici j.C. Hafele a Richard Keating testovali Einsteinovu teorii létáním čtyř atomových hodin cesia na letadlech po celém světě, šli na východ a pak na západ.

Ve svém příspěvku zveřejněném v roce 1972 v časopise Science, Hafele a Keating uvedli, že vzdušné hodiny byly asi o 59 nanosekund pomalejší než atomové hodiny založené. Jejich výsledky podporovaly Einsteinovu teorii, že čas kolísá v celém vesmíru.

Jak dlouho je vteřina?

Existují dva hlavní způsoby měření času: dynamický a atomový čas. První z nich se spoléhá na pohyb nebeských těl, včetně Země, aby sledoval čas, ať už je to doba rotace vzdálené rotující hvězdy, jako je a Pulsar, pohyb hvězdy přes naši noční oblohu nebo rotaci Země. Bez ohledu na to, že se točí hvězda, nejsou tyto metody vždy zcela přesné.

Stará definice vteřiny byla založena na rotaci Země. Protože jednoho dne trvá Slunce, než vzestup na východě, zasazen na Západě a znovu vstal, den byl téměř libovolně rozdělen na 24 hodin, hodinu na 60 minut a minutu do 60 sekund. Země se však netočí rovnoměrně. Jeho rotace klesá rychlostí asi 30 sekund každých 10 000 let kvůli faktorům, jako například přílivové tření. Vědci vymysleli způsoby, jak zohlednit měnící se rychlost rotace Země, zavádějící skokovou sekundy, ale za nejpřesnější čas musíte jít ještě menší.

Atomový čas se spoléhá na přechod energie v atomu určitého prvku, běžně cesium. Definováním sekundy pomocí počtu těchto přechodů lze čas měřit s přesností ztráty malé části sekundy za milion let. Definice sekundy je nyní definována jako 9 192 631 770 přechodů v atomu cesia, Vědecký Američan hlášeno.

Atomové hodiny: Nejpřesnější přehled času

Atomové hodiny poskytnout nejpřesnější přehled času na Zemi. Celá GPS systém Na oběžné dráze kolem Země používá atomové hodiny k přesnému sledování pozic a předávání dat na planetu, zatímco celá vědecká centra jsou nastavena pro výpočet nejpřesnější míry času. obvykle měřením přechodů v atomu cesia v atomu cesia.

Zatímco na většině atomových hodin se spoléhá magnetické pole, Moderní hodiny používají lasery ke sledování a detekci energetických přechodů v atomech cesia a udržují si určitá míra času. Přestože hodiny cesia se v současné době používají k udržení času po celém světě, hodiny stroncia slibují dvakrát tolik přesnosti, zatímco experimentální design založený na atomech nabitých rtuti by mohl ještě více snížit nesrovnalosti na méně než jednu sekundu ztracenou nebo získanou za 400 milionů let.

Čas: Čtvrtá dimenze vesmíru

Vědci si kdysi mysleli, že prostor a čas byly oddělené a že vesmír byl pouze sortimentem kosmických těl uspořádaných ve třech rozměrech. Einstein však představil koncept času jako čtvrtou dimenzi, což znamenalo, že prostor a čas byly neoddělitelně spojeny. Jeho Obecná teorie relativity naznačuje, že časoprostor se rozšiřuje a smlouvy v závislosti na hybnosti a hmotnosti blízké hmoty.

Mnoho let po svém návrhu byla Einsteinova teorie obecné relativity prokázána díky gravitační sondě NASA B, která prokázala, že prostor a čas byly skutečně spojeny. Čtyři gyroskopy byly namířeny ve směru vzdálené hvězdy, a pokud by gravitace neměla vliv na prostor a čas, zůstaly by zamčené ve stejné poloze. Vědci však jasně pozorovali účinek „tahujícího snímky“ v důsledku gravitace Země, což znamenalo, že gyroskopy byly velmi mírně vytaženy z pozice. To naznačuje, že látku prostoru lze změnit, a pokud jsou propojeny místo a čas, pak může být čas natažen a natažen gravitací.

Proč se čas pohybuje pouze vpřed

Přestože Newton a Einstein přišli s konfliktními teoriemi, aby vysvětlili, jak funguje čas, oba vědci souhlasili, že čas se pohybuje pouze vpřed. Zatím neexistuje žádný fyzický důkaz, že by se něco ve vesmíru mohl vyhnout času a pohybovat se dozadu a skočit dopředu. A vědci si nejsou zcela jisti, proč se čas pohybuje pouze vpřed, ale mají teorie.

Jedna teorie se spoléhá na druhý zákon termodynamiky. Tento zákon uvádí, že všechno ve vesmíru má tendenci se pohybovat z nízké na vysokou entropii nebo z uniformity k nepořádku, počínaje jednoduchostí ve Velkém třesku a přesun do téměř náhodného uspořádání galaxií a jejich obyvatel v současnosti. Toto je známé jako „Arrow of Time“ nebo někdy „Time’s Arrow“, pravděpodobně vytvořený britským astronomem Arthurem Eddingtonem v roce 1928, analytický filozof Huw Price řekl v Séminaire Poincaré v roce 2006.

Eddington navrhl, že čas nebyl symetrický: „Pokud jak sledujeme šipku, najdeme stále více náhodného prvku ve stavu světa, pak šipka směřuje k budoucnosti; pokud se náhodný prvek sníží, šipka směřuje směrem k minulost, „napsal v„ The povahu fyzického světa “v roce 1928. Například, pokud byste měli pozorovat hvězdu téměř s uniformitou, ale později viděli, jak exploduje jako supernova a stát se rozptýlenou mlhovinou, věděli byste, že se čas posunul kupředu z rovnosti do chaosu.

Jiná teorie naznačuje, že čas je způsoben naším rozšiřujícím se vesmírem. Jak se vesmír rozšiřuje, táhne čas s ním, protože prostor a čas jsou propojeny jako jeden. To však znamená, že pokud by vesmír měl dosáhnout teoretického limitu expanze a začal se stahovat, pak by se čas obrátil. mírný paradox. Mohl by se čas opravdu pohybovat dozadu, přičemž všechno se vrací do éry jednoduchosti a končící „velkou krizí“? Je nepravděpodobné, že budeme to zjistit, ale můžeme postulovat o tom, co si myslíme, že by se mohlo stát.

Vědci nemusí mít všechny odpovědi, ale za poslední století dosáhli působivého pokroku v porozumění tomu, jak čas funguje. Od starověkých časových terénních slunečníků až po moderní atomové hodiny můžeme nyní sledovat procházení sekundou těsněji než kdy předtím. Čas zůstává složitým tématem, ale díky vědeckým vizionářům se blížíme k odemknutí tajemství této ne tak konstantní univerzální konstanty.

Další zdroje a čtení

Chcete.li se dozvědět více o konceptu dilatace času, na který jsme se zde moc neponořili, podívejte se na to Vysvětlení z University of Mississippi. Na YouTube je řada videí, která vám mohou pomoci vizualizovat koncept času a jak to funguje. Zde je skvělý z Národní ústavy standardů a technologií. Zjistěte více o tom, jak čas nadále pará i ty nejlepší fyziky na světě v „Pořadí času„Autor: Carlo Rivelli (Riverhead Books, 2018).

Bibliografie

 • Ramsey, Norman F. „Historie atomových hodin.“.“Journal of Research of the National Bureau of Standards (1977) sv. 88,5 (1983): 301-320. doi: 10.6028/JRES.088.015
 • Eddington, a. S. (1933). Rozšiřující se vesmír. Nature, 132 (3332), 406-407. https: // ps.UCW.CZ/ZEMĚNÍ/EDDINGTON.PDF
 • Cena, huw. „Time’s Arrow a Eddington’s Challenge,“ Séminaire Poincaré XV Le Temps (2010) 115. 140. http: // www.Bourbafie.FR/cena.PDF

Připojte se k našim vesmírným fórům, abyste udrželi mluvení prostoru na nejnovějších misích, noční obloze a dalších! A pokud máte tip zpravodajství, oprava nebo komentář, dejte nám vědět na adrese: community@vesmír.com.

Zaregistrujte se do e-mailových zpravodajů

Získejte rozbití vesmírných zpráv a nejnovějších aktualizací o startu Rocket, akcí Skywatchingu a dalších!

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.