Obnovení stolního pila delta 1160. Stará delta stolní pila

Obnovení stolního pila delta 1160

Toto je stolní pila Delta 1160, sériové číslo 47-1196. Je to stroj naklápěcího stolu (spíše než naklápěcí a Arbor jako většina moderních stolních pila.

Tento stroj jsem si koupil 8. října 2017 spolu s doprovodným 6in jonowter (pro dokončení kombo jednotky) z místního výrobce prostoru v Broomfieldu, Co s názvem The Gizmo Dojo. Gizmo dojo obdržel stroj jako dar, informace předchozího majitele mi nebyly zpřístupněny. Měli v úmyslu to také obnovit, než naleznou další stolní pilu, která byla lépe vhodná pro jejich prostor.

Počáteční stav

Tato stolní pila (a jeho bratr jointer) byla v docela nešťastném stavu, když jsem ji koupil. Silný povrch, který nebyl namalován, byl do tvrdších a zkosebných koutů zabalen hodně nečistot a starověkých pilin a nebyl zahrnut žádný motor. Naštěstí Arbor běžel pravdivě a zdálo se, že všechny mechanismy fungují dobře navzdory jejich rezavému stavu. Oba stojany na stojany byly neporušené bez zlomených zubů nebo prasklých pouzdra (běžný problém s těmito pilami kvůli kovovému hrnci používanému při odlévání těchto částí.)

Obnovení

Začal jsem demontáží celého stroje na jeho součásti. Všechny malé části byly namočeny v bílém octu po dobu 24 hodin, poté se vyčištěny mosazným štětcem a vyčištěny čističem brzdy. Větší části byly svléknuty pomocí různých drátěných kol přes můj mlýnek, bezdrátový vrták a rotační nástroj.

Velké odlité části byly překresleny pomocí rust-oleum kouře šedá lesklé smalt (překvapivě blízká barva s původní barvou) a menší části byly potaženy suchým mazivem teflonu. Suché maziva jsou nezbytností pro zpracování dřeva, aby se zabránilo hromadění pilin.

Na laserové řezačce byly vyříznuty dva malé vláknové podložky, které nahradily opotřebované a poškozené podložky nalezené ve stroji. Soubor SVG pro tyto podložky naleznete níže.

Ložiska Arbor se otočila, ale byl tam nějaký odpor a já jsem raději trávil čas a peníze, abych je vyměnil nyní. Náhradní ložiska jsou mírně specializovaná kvůli přírubě na jedné straně. Lze je zakoupit od prodejce na eBay,

Pokyny pro výměnu ložisek Arbor lze nalézt v původní příručce od Delta (také propojeno níže)!

Poté, co bylo všechno vyčištěno a malováno, bylo to jen otázka, jak to všechno dát dohromady dohromady. Fotografovali jste, než jste to všechno rozdělili. že jo?

Dokončení

Homestretch! Po hlavním shromáždění stroje zbývalo jen pár věcí. Potřeboval jsem znovu vytvořit dřevěnou část stolu, ochránce dřeva a mlýn novou vložku s nulovou.

První dvě položky byly snadno a rychle provedeny. Vyberte si dřevo vhodné pro práci, nakrájejte na šířku a délku, připojte jej ke stroji.

Vložka s nulovým zabezpečením vyžadovala trochu více přemýšlení, aby se zohlednila naklonění stolu a vůle pro matici Arbor. Vytvořil jsem model ve Fusion 360 na základě vložky, která byla dodána s pilou, a poté ho frézoval pomocí mého CNC routeru. Jakmile je vložka nakrájena a umístěna do stroje, k vytvoření dráhy čepele je zapotřebí ponoření při 90 stupních a 45 stupňů.

Nemám v úmyslu to ponechat jako kombo jednotku s jeho bratrem 6in Jointer (raději je udržuji jako samostatné stroje pro mé účely) a budu stavět novou dřevěnou základnu, která nahradí v blízkosti chatrné plechové kovové verze budoucnost.

Musel jsem použít pilu, než jsem ji mohl fotit, došlo k nějaké hromadění prachu.

Delta 36 725 vs Ridgid R4512. který tabulka viděl, má lepší výkon? (2020)

Pokud si něco koupíte prostřednictvím našich příspěvků, můžeme získat malou provizi. Přečtěte si více zde.

Většina kupujících požaduje stolní pilu s přesností, všestranností a kompaktností. Hledání stolní pily se všemi těmito funkcemi však není snadný úkol.

Poté, co jsme testovali několik stolních pilů, byl náš tým nejvíce ohromen Delta 36 725 a Ridgid R4512. V této recenzi Delta 36 725 vs Ridgid R4512 uvidíme, který z nich má větší hodnotu za peníze.

Jak Delta 36 725, tak Ridgid R4512 mohou být na trhu v těchto dnech obtížné najít na trhu. Kliknutím níže najdete další skvělé možnosti pro stolní pilu.

Delta 36 725 nebo Ridgid R4512?

Vzhledem k robustnímu rozvoru má tato stolní pila vynikající stabilitu, což usnadňuje práci a přepravu z jednoho bodu do druhého.

Tento model stolního pila řezy výjimečnou rychlostí a dělá hluboké zkosení řezy. Jeho ocelový rip plot je velmi snadno nastavitelný na kolejnici, což je přesnější řezy.

Vzhledem k robustnímu rozvoru má tato stolní pila vynikající stabilitu, což usnadňuje práci a přepravu z jednoho bodu do druhého.

Tento model stolního pila řezy výjimečnou rychlostí a dělá hluboké zkosení řezy. Jeho ocelový rip plot je velmi snadno nastavitelný na kolejnici, což je přesnější řezy.

Funkce Delta 36 725 a Ridgid R45412

Sestavení a velikost

Oba Velikosti stolního pily jsou identické a podobné většině kompaktních stolních pilů dostupných na trhu. Stejně jako ostatní špičkové stoly pod 300, stolní pily mají litinový stůl s podobnými rozměry, aby se během použití minimalizovaly vibrace.

Delta 36 725 a Ridgid R4512 přicházejí s vestavěnými doplňkovými sloty pro instalaci dalších plotů, pokud potřebujete podporu pro větší díla. Také přicházejí s integrovaným systémem sběru prachových portů, který udržuje piliny na nejmenší.

Obě stolní pily mají robustní rozvor, který zvyšuje přenositelnost a rovnováhu. Můžete pohodlně přesunout stolní pilu.

Nejvýznamnějším rozdílem mezi nimi je jejich váha. Zatímco delta stolní vida váží zhruba 200 liber, Ridgid je 267 liber. To znamená, že Delta 36 725 je lehčí a bylo by snazší se valit z jednoho zaměstnání na druhé než Ridgid.

Výkon řezání: Delta 36 725 a Ridgid R4512

Naši odborníci byli ohromeni řezaným výkonem obou stolních pilů. Snadno a efektivně řezaly silné obrobky, díky svým odolným 10palcovým čepelům karbidu.

Power Tool Ridgid R4512 může řezat dřevo o tloušťku asi 3.25 palců při 90 stupních a hloubka dřeva 2.25 palců při 45 stupňovém zkosení. Navíc nabízí 30palcovou maximální kapacitu roztržení na pravé čepel a 15 palců doleva čepele pro větší přesnost řezání.

obnovení, stolního, pila, delta, 1160

Na druhou stranu Delta 36 725 zaručuje hloubku tlustého dřeva 2,5 palce při 45 stupních a 3½ palce při 90 stupních. Nabízí také stejnou maximální kapacitu roztržení 30 palců na pravou čepel a 15 palců po levici čepele, aby se maximalizovala přesnost řezání.

Obě pily přijímají mocné stolní čepele do šířky 13/16 palců, což dává maximální hloubku 1½ palce. Musíte však získat vložku Dado, abyste ji spustili.

Ačkoli obě pily mají dobře navržený plot a železniční systém, náš tým si všiml, že Delta má lepší plot a železniční systém než Ridgid. Nebylo těžké se přizpůsobit a zarovnat na kolejích.

Také hliníkové kolejnice na R4512 by mohly deformovat, takže úpravy plotu a dosažení maximální roztržení kapacity poněkud náročné. Vzhledem k tomu, že kolejnice na stolní pile delta je ocelána, deformace je minimalizována.

MITER MITER ¾ ”na obou pilách provedl během použití účinných zastávek.

Delta 36-650 recenze tabulky

Zveřejněno před 8 lety v pátek 20. února 2015 od James S.

= Multi-Author adsense = přeskočit kvůli [standardnímu reklamnímu slotu 1] prázdné pro [ID uživatele 4].

SAW Delta Contractor’s Model 36-650

Zvedl jsem malý dewalt DW745 Jobsite viděl, jak rozdělit hlídky podélně pro plot soukromí, který jsem stavěl. Nakonec jsem se začal dostávat do dřeva a uvědomil jsem si, že malý dewalt, zatímco skvělá pila na to, co to je, nestačí na to, co jsem chtěl dělat. Zejména jsem opravdu chtěl mnohem větší stůl a větší plot.

Po nějakém lovu Craigslist jsem dostal spravedlivý obchod na mnohem větší a starší pilu s dodavatelem Delta, model 36-650. To pro mě byla ta správná pila: nejsme v našem posledním domě, ale je to dost přenosné, abychom se pohybovali a mám v obchodě dostatek prostoru. Pocházelo z továrny s litinovou horní částí a poháněným pásem 1.Motor Delta 5HP. Nakonec jsem použil skotchbrite a nějaký olej a pak nějaký Johnsonův pasta vosk, abych čistil velmi mírné množství povrchové rez a chránil jej před další rez. Je důležité používat správný vosk na stolní pile, ne proto, že by to bolí železo.

Motor

Jak bylo uvedeno, pila přichází s 1.Motor Delta 5HP, který lze v případě potřeby převést na 240 V. Ve srovnání s velkými 3fázovými kabinety pily motory je ten v této deltě docela wimpy. Nicméně, s tenkou čepelí Kerf, jak je uvedeno níže, měla dostatečnou sílu čistě řezat domácí tvrdé dřevo, které jsem na to zatím hodil, a také proveďte asi 1/2 ″ dados s 8 ″ dado zásobníkem.

RIP plot

Pila přišla s plotem Delta Unifence, což je jeden z nejlepších plotů na trhu. Jednou z skvělých rysů o unifenci je to, že to dokážu ve skutečnosti posunout, takže zadní část plotu je asi s čepelí; Díky tomu je průřezy pomocí plotu mnohem bezpečnější, protože kolem řezu není žádný plot, kde by se dřevo mohlo vázat. Vypadá to, že se jedná o populární upgrade pro tyto pily dodavatele, a ten, který bych silně doporučil poté, co jsem s ním strávil nějaký čas.

obnovení, stolního, pila, delta, 1160

Saw Table

Stůl je velký a litinový. To dává pěkný, velký povrch pro sklouznutí dřeva, a také poskytuje dostatečnou váhu pro snížení vibrací a zajištění hladkého řezání. Věřím, že tyto pily přicházejí s malým pravým litinovým křídlem. Místo toho si můj představil křídlo prodloužení dřeva, které byl nasazen předchozím majitelem. Odvedl pěknou práci a přidal ji jako součást upgradu Unifence. Zdá se, že to je jednoduše Baltská bříza nebo podobná překližka a opravdu zlepší stůl. Také jsem byl schopen tuto část velmi snadno proměnit v routerový stůl.

Samotný litinový stůl také zahrnuje dva pokovové t-sloty, což je docela pěkná funkce, i když běžná. Samotné sloty mohou ubytovat typické příslušenství pro rozložení 3/8 ″, ale mohou také zvládnout příslušenství T-Slot. Mají na dně baru mírně širší příruby, aby se zabránilo zvednutí příslušenství ze stolu. Není to velký problém, ale zajišťuje, že můžete použít jakýkoli typický příslušenství.

Sběr prachu

Předchozí majitel navíc přidal na spodní část pily port sběru prachu. Ve výchozím nastavení nepřichází se sběrem prachu. Amazon, Woodcraft a další obchody však prodávají armatury pro sběr prachu, které jednoduše zašroubují na dno typických stojanů dodavatele. Piliny stále mají tendenci shromažďovat uvnitř pily, takže toto nastavení není úplně ideální, ale stále to dělá mnohem lépe než nic.

Splitter

Jedna nevýhoda této pily je, že z továrny vůbec neobsahuje nože nebo strážce nože. Zjevně to podporovalo splitter, i když nevím, jestli to bylo zahrnuto z továrny.

Vložka na zásoby má slot pro rozdělovač a je zde otvor pro šroub, který je namontován pod vložkou. Zdá se, jako by to musel předchozí majitel zamíchat. Bohužel, Delta již tuto část ne skladuje. I kdybych si to mohl koupit, bylo to určeno pro standardní 1/8 ″ čepel.

Moje pila přišla s pěknou čepelí Freud Thin Kerf. Kerf je tloušťka řezu, kterou čepel vyrobí v kusu dřeva; Při řezání budou žvýkat běžné čepele asi 1/8 ″ dřeva. Při plánování svých škrtů musíte vysvětlit ztrátu dřeva. (Zing!) Tenké čepele Kerf byly v posledních letech vyvinuty, protože se zlepšily kovové slitiny; Jednoduše řečeno, jsou to tenčí čepel. Výhodou je, že pila s nižším výkonem, jako bych měla, alespoň ve srovnání s pilou kabinetu 3-5hp, může efektivněji napájet dřevo. Díky tomu je však střih příliš tenký na použití standardního rozdělovače delty, protože čerstvě řezaný otvor v dřevě by uvízl.

Chtěl jsem však mít něco, abych zabránil provize, a viděl jsem, že původní díra Delta Bolt je stále na svém místě. Jak jsem řekl, původní delta by s touto čepelí nefungovala a bylo to také docela drahé. Právě jsem dostal kousek tenkého, plochého zinkovaného tyče z Home Depot a odřízl jsem ji na délku pomocí svého mezního kola Dremel. Bylo to levné řešení, které funguje skvěle.

Nakonec mám v plánu provést vložku s nulovou. V tu chvíli pravděpodobně postavím splitter do samotné vložky.

Závěry

Zatím jsem zjistil, že pila je vynikající. Tento konkrétní model byl vyroben před lety, kdy Delta stále vyráběla špičkové věci. Byl jsem velmi potěšen výsledky, které jsem z této pily dostal, a doporučil bych to.

To znamená, že má několik nevýhod z továrny. Nejvíce pozoruhodně, neexistuje žádná schopnost jezdit nožem nebo strážce čepele, takže je třeba nahradit něco, co je třeba nahradit obchod. Navíc je popsán skladem velmi průměrný, takže se vysoce doporučuje upgrade jednotek. Jinak je to velmi schopná pila.

Delta 34-600 naklápěcí arbor viděl člověka

Můj manžel je tak dobrý a ví, že mi získal nástroje pro dárky. Pokusil se mi dostat vrták na mé narozeniny, a když to propadlo, zeptal jsem se, jestli bych místo toho mohl dostat stolní pilu. jsem svědění, že jsem ho měl od té doby, co jsme se přestěhovali do našeho domu před 6 měsíci! Když jsem našel tuto malou krásu na Craigslistu, byla to láska na první pohled!

Nevím moc o starších nástrojích, o značce Delta nebo o tom, co hledat v stolní pile. To, co jsem hledal, bylo něco dobře postaveného, ​​staršího na malé straně, aby se vešly do mého „garážového obchodu“ a muselo se cítit „stabilní“. Předtím jsem měl Ryobi a bylo to opravdu levné-vrchol stolu byl hliník (myslím), protože to škrábalo tak snadné, nikdy jsem nemohl dostat plot, aby se cítil, jako by to bylo 90 stupňů ke stolu nebo paralelně s čepelí.

Ten chlap mi to prodal za 100 a dokonce ho doručil mým dveřím další den z hodiny pryč jen 20! Byl to sen! Bylo to o něco menší, než jsem si představoval, a knoflíky pro nastavení čepele byly opravdu tuhé. Uvnitř byl upečený prach pily a rezavé části. Základna z překližky nefungovala. opravdu těžko se tlačit a žádný způsob, jak zabránit tomu, aby se pohyboval kolem.

Saw seděla v mé garáži téměř měsíc, zatímco jsem čekal na teploty v Severní Karolíně, aby se ochladila a byla méně vlhká, pak jsem musel pracovat! Také mě to téměř týden demontáže, drhněte všechny kousky, otřete čisté, prvotřídní, malování a opětovné sestavení.

a #2 jsem našel základnu Caster, kterou jsem mohl udělat, která mi umožňuje upustit od kolej pro pohyb, ale pak stroj postavil zpět na zem pouze mou nohou (na konci vám o tom řeknu)!

Plastová kapuce přišla s mým sběratelem prachu a já jsem byl tak rád, že jsem viděl, že se hodí do díry pod základnou pilou takže jsem vyvrtal otvory, aby šrouby prošly tímto. Miluji, když věci fungují!

Sestava Arbor (Saw „Guts“) byla opravdu rezavá. Nebyl jsem si jistý, jak to zabránit tomu, aby to zreziloval poté, co jsem to vyčistil, takže jsem se rozhodl stříkat malování celou věc, abych ji chránil (a snadněji se čistí v budoucnu čistým lesklou barvou).

Plechovka barvy se musí rozlit, protože jsem všude našel sušenou barvu, zejména mezi motorem a motorovou konzolou.

Byl jsem tak nervózní, že bych se všechny kousky promíchal a nevěděl, jak je dát dohromady. Později jsem použil evapo-rust k vyhození do sáčků, které měly rezavé části, pak jsem použil drátěný kartáč k odstranění jakýchkoli zbytků.

Použil jsem malé drátěné kartáče na každý jeden palec všech kusů a vyčistil jsem život z těch ubohých malých věcí. byly úžasné použít v tomto projektu! Pak jsem na stojanu použil 220 brusných papírů a viděl jsem kousky krabic.

Toto jsou produkty, které jsem použil pro proces člověka. Evapo-rust pro rezavé malé části. Vložte vosk pro voskování stolního vrcholu a pokoje na konci a mazivo tříku pro mazání ložisek, altánu a jakéhokoli jiného kontaktu s kovovým kovovým, který se hodně pohyboval.

Pro tento projekt jsem použil hodně sprejových barv. Pravděpodobně byste mohli říci, že jsem šel přes palubu s tím, jak jsem všechno namaloval (včetně šroubů), ale to, co jsem opravdu chtěl dělat. Mám rád barvu s leskem v něm na takové věci, protože je snazší odfouknout pila a podobně.

Udělal jsem 1-2 kabáty primeru pro všechno a pak 2-3 kabáty barvy. Poté všechno vypadalo tak úžasně a bylo pro mě opravdu těžké počkat 48 hodin, než se vše znovu spojíme.

Pro stolní horní část jsem použil orbitální brusku s pískem 220! Pak jsem ručně použil 320, 400, 800, 1000 a 1500 ve směru by dřevo cestovalo přes vrchol. Vyrazil jsem to s pastovou voskem, abych chránil před rezací a pomocí desek s jednodušším sklouznutím desek.

Dobře, takže teď je zpátky a znovu běží! Zmínil jsem se, jak jsem našel základnu Caster, kterou jsem mohl udělat. Hledal jsem online pro různá řešení/nápady a narazil jsem na video na YouTube, kde ti roztomilý malý muž ukázal kolem jeho obchodu a vyprávěl o svém systému sesionářství, který vynalezl.

Bylo to pozoruhodné, jak snadné to bylo. jednoduchý tlak páky a jste na kolech a pak tlak jiné páky, kterou sedíte na zemi!

Poznámka: Musel jsem upravit celý svůj systém, aby byl pro mou pilu mnohem menší. Také jsem použil 3 ″ kolečka spíše než 4 ″, takže změnil celkové výškové desky, které jsem použil. Pro páky, držáky a nohy jsem použil tvrdé dřevo a pak jsem si odpočinul borovici.

Tady jsou zvednuté kolečky. můžete vidět, že mezi podlahou a základnou je jen malá mezera. Pokud je vaše podlaha v garáži nerovnoměrná jako moje, může se v některých částech otřít, takže možná budete chtít zvětšit svou mezeru, pokud se pohybujete daleko nebo nad nerovnoměrnou zemí.

Když chcete zvednout stroj, zatlačíte na tento pedál nohou a ta páka se zamkne na místo.

Pokud chcete snížit svůj stroj pro použití, tlačíte na držák páky pomocí nohy k uvolnění a hmotnost stroje tlačí kola jesila.

Všechno jsem vyhovovalo svému stolnímu pilu a řezal jsem kousek po kousku. Připojil jsem hardware, když jsem šel, abych se ujistil, že design bude fungovat. Pak jsem všechno rozebral, brousil a obarvil.

Přilepte kousky nosítka dohromady a připevněte závěsy. Šrouby na patech mají 2-1/2 ″ šrouby-dostatečně dlouhé na to, aby se chytily na spodní nosítku.

Oblíbené příspěvky.

21 комментарии и мнения

Odpovědět Deborah Hamiltonová vaše pila vypadá skvěle! Chtěl bych doporučit získat nějaké magnetizované misky z úložiště automobilů pro malé kovové části. Používají je mechaniky k zavedení ořechů při výměně pneumatik. Něco jsem dostal z auto zóny pro 5, ale někdy je najdete levnější prodávané v sadách. Používám je na svém šití, když měním nohy nebo když vezmu části z stroje, abych je vyčistil. Ušetří to hodně plazit se na podlaze! Ha! 6. září 2016 v 15:27

Odpovědět Dani ahoj deborah! Vlastně jsem si koupil několik z nich z Harbor Freight a používal jsem jeden pro své kolíky (mám spoustu kolíků). Nemyslel jsem, že je použiji pro tento projekt. Skvělé nápady příště!! 6. září 2016 v 15:31

Odpovědět cikánský quilter Fantastická práce. Milujte mechanismus zvedání. Přál bych si, abych o tom přemýšlel předtím, než buduji panenky pro mé nové skříňky šicí místnosti. Můj otec měl deltu, kterou pro něj koupila moje matka. Postavil mnoho vlastních kuchyní, skříní, polic, knihoven a dokonce i kuchyně pro moji sestru. Použil, že to bylo mnoho, mnoho let. Jedna věc, kterou mě vždy naučil, bylo vyčistit ji po použití, od piliny nahoře k tomu kolem motoru. Hodně štěstí s vaší nejnovější akvizicí. 7. září 2016 v 11:59

Odpovědět dani dělat své šicí skříňky Pohybujte se na kolečkách? Přál bych si, abych měl specializovanou šicí místnost. právě teď mám všechno ve formální jídelně. hromady látky, koše a šití strojů! Můj ubohý manžel Sním o tom, co bych chtěl stavět, abych uložil své věci (ale mám jiné projekty, které vyžadují mou pozornost). Doufám, že to použiji hodně a já použiji vaši radu a pokusím se odfouknout prach po jeho pokaždém použití! 7. září 2016 ve 12:03

Odpovědět Moroeder Dani, Kudos vám za řešení tak nádherného projektu! Před deseti lety jsem zdědil jeden z těchto fantastických strojů od mého 97letého souseda. Skvělý muž, který koupil pilu právě tak, aby mohl vyrobit hodiny dědečka z nějakého třešňového dřeva, které shromáždil před třiceti lety po stávce tornáda. Nyní mám nejkrásnější dědeček a nikdy na něj nezapomenu.Pila seděla v mém kovoobráběcím obchodě deset let a po sezení od roku 1977, kdy dokončil své hodiny, chce otec mého syna přivést zpět do užitečného života. To, že není mechanicky smýšlející, nemůže projít pilou a nahradit všechna vřetena a motorová ložiska. Takže jsem to pro něj dobrovolně udělal. Pracoval jsem na přestavbě a výrobu strojů téměř padesát let a jsem tak šťastný, že jsem nabídl znovu vybudovat pilu. Je to jeden z těch mechanických pokladů, které už nenajdete. Veškerá konstrukce železa a oceli byla inženýrství na místě naší americké průmyslové síly. Skoro chci udržet pilu, ale nedělám práci na dřevě a neřeže kov.Moroederp.S., Díky za připojenou příručku, připomene mi to, kam každý kus jde poté, co obdržím náhradní díly a spusťte přestavbu. 24. listopadu 2017 v 10:08

obnovení, stolního, pila, delta, 1160

Odpovědět Dani, jste velmi velkorysí, abyste mohli dělat tvrdou práci na obnově! Tleskám vám za to. Rád pozdím historii strojů, které vlastním. a souhlasím. Věci byly vyrobeny tak dobře před 60 lety! Nic v těchto dnech nebude trvat tak dlouho a bude v dobrém tvaru. Totéž s šicími stroji. Hodně štěstí vám! Díky za komentář! 24. listopadu 2017 v 10:10

Odpovědět Jeanette Wow. Dobrá práce. Právě jsem odkryl stolní pilu z hloubky v garáži a je to v docela drsném stavu. Dáváš mi naději! 5. dubna 2018 v 20:56

Odpovědět Dani Old Tools může být docela výstřední péči o sezení, ale září přímo s nějakým loktem na tuku! Jsou to také malé pracovní koně! Hodně štěstí! 5. dubna 2018 v 22:12

Odpovědět Ted Mittelstaedt Mám jednu z těch stolních pila. Důl pocházel z továrny s pilou a truhlářem připojeným k větší základně. Můj otec to vlastnil roky a dal mi ho. Odvedli jste s vašimi krásnou práci. O této pile byste měli vědět pár věcí, které byste měli vědět. První ano, může nakrájet kov správnou čepelí. Za druhé, opravdu opravdu chcete převést motor tak, aby utekl 240V, pokud má motor dráty vyneseny k tomu. Motor bude trvat déle, běžet chladnější a nebude to bahnit a hodit jistič, pokud vaše trhání dlouhé překližky. Dále Delta vytvořila sadu koleček, která byla na stojanu, která byla navržena tak, aby se vešla přímo do nohou pily. Proto v nich mají díry. Kolečka delta jsou také zatažitelná. Naposledy byste se měli pečlivě podívat na motor. Pokud nemá chránič tepelného přetížení, měli byste si koupit spínač ovladače motoru s jedním a použít jej místo malého přepínače přepínače. Ještě jedna věc je plot. Je snadné se dostat z čtverce a způsobit, že se práce zasekne mezi čepelí a plotem, což způsobuje zpětný ráz. Další věc je na rozdíl od většiny stolních pilů vložka v této pile právě leží a není zašroubována do stolu, takže vložení může také vyhodit dostatečně násilný zpětný zákon a vložka může spadnout do pily, zatímco běží nebo je zvednuta u čepele a hození přes obchod. Je také velmi dobrý nápad nahradit spínač za ten, který má obrovské obří červené tlačítko Stop a malé zelené tlačítko Go, takže můžete rychle zabít vypínání. Jeden trik, který můj táta dělal s plotem, je nechat horní šrouby trochu uvolnit, takže pokud práce začne chytit v čepeli. To samozřejmě ničí přesnost plotu, ale to je v pořádku, protože byste měli používat pokosové sloty pro přesnost, ne plot. Já sám tento trik nepoužívám místo toho jen trojnásobně zkontroluji plot pokaždé. Trik s těmito pilami je vzít kus levného MDF a poté zašroubujte na hickory kus, který se hodí do štěrbiny, pak můžete zašroubovat různé úrazové kousky do MDF, abyste drželi práci, abyste vytvořili vlastní řezy, které jsou velmi přesné. Poslední věcí je, že můžete vyplnit měřicí linky a písmena ve dvou plotových kolejnicích červeným barvivem a to je opravdu vyniká. Můj byl takový z továrny. 6. února 2019 ve 12:52

Odpovědět Kate Cornford Ahoj, mám pro tebe otázku. Jsem zvědavý váš názor na stolní pily. Existují určité funkce, které jsou nutné? Chci se ujistit, že dostanete ten, který je co nejbezpečnější pro provoz. Mám pocit, že bezpečnost je docela důležitá. Díky předem za Vaši odpověď. 15. října 2019 ve 14:44

Odpovědět Danicarby Ahoj Kate! Nejdůležitější bezpečnostní funkcí podle mého názoru je splitter za čepelí. Nejen, že to brání tomu, aby se vaše čepel sevřela a házela dřevo zpět na vás, ale také udržuje vaše dřevo proti plotu jako peří. Mám další příspěvek na jednom nainstalovaném na mé velké stolní pile. vše, co potřebujete, je vložka na nula a rozdělení. Snadné peasy! Tady je odkaz: https: // theProjectlady.com/ stolní sada-pisa-nula-clearance-insert-and-mj-spitter/ mimo to nejdůležitější je použít zdravý rozum a push hůl pro tlačení úzkých desek přes čepel. 15. října 2019 v 15:05

Odpovědět David Bollinger Ahoj, skvělá práce, a já jsem měl štěstí, že jsem to našel. Koupil jsem si svůj 1957 36-400 za 50. Původní motor (maraton) je v obchodě pro nová ložiska a šňůra. Nejhorším problémem je, že se postaví na holý kov. byl povlak galvanizující? Velmi těžké odstranit, abyste se dostali na povrchovou rzi. Top a další části právě potřebovaly čištění, kromě toho, že uvnitř došlo k malému oheň piliny, který puchýřil trochu barvy. Ložiska z Arbor byla zastřelena a nemám Arbor Press, takže je pryč do obchodu. Dostal jsem ložiska od Or1more na eBay a informace. Líbí se mi váš systém sběru prachu (Powertec Big Gulp?) a použije to. Také plánuji postavit kryt pro velkou plochu kolem motoru/pásu, který je otevřený. By měl zlepšit sání. Přál bych si, abych mohl říci, že jsem dřevař (přátelé říkají, že jsem blázen). Jsem rád, že jste se nemuseli rozebrat, abyste to dostali do suterénu. Ještě jednou díky, Dave 4. března 2020 v 17:19

Odpovědět Fred Mám zájem o příručku pro majitele. Odkaz na doktor Google Drive je zlomený nebo byl soubor odstraněn. Jakákoli šance, že ji stále máte? 4. října 2020 v 17:05

Odpovědět Corey pěkná práce na přestavbě. Dnes vlastně pracuji na pile svého otce. Rozdělil jsem motor a nahradil jsem dvě 203-sff ložiska uvnitř mého. Vrhali. Sestava Arboru, která drží samotnou čepel, má poškozenou matici ložiska. Našel jsem nový v nástroji Parts Direct. Byl jsem docela ohromen, když jsem zjistil, jak starý je to vidět. To bude bezpochyby přežít zbrusu nový Makita, který jsem koupil minulou zimu. Jedna poslední položka, odkaz na příručku již není přístupný. Můžete na to poskytnout nový odkaz pro sebe a ostatní? Můžete mi to také poslat e.mailem přímo. Děkuji moc a užívejte si. 18. října 2020 v 17:22

Odpověď Marcio Saw vypadá skvěle, mám jeden, který jsem se snažil stáhnout odkaz pro manuál, ale nefunguje to? Také jsem přemýšlel, jestli víš, kde za to můžu po boku křídla, protože ten, který mám, jim chybí, děkuji moc Mk 30. listopadu 2020 ve 16:15

Odpovědět Danicarby Zde je odkaz: https: // Drive.Google.com/file/d/1vngmkgvuw5rbayshhgwpywva3eugxx8a/pohled?usp = sdílení Nevím, kde najdete boční tabulky, promiň! Vždy se dívám na eBay pro použité díly. 1. prosince 2020 v 7:46

Odpovědět andy, mám stejnou tabulku. Je to v naší rodině od nového. Můj strýc pracoval pro Rockwell-Deltu na konci padesátých let, dal pilu svému otci. Šlo to k mému otci poté, co můj dědeček zemřel a teď to mám spolu se zbytkem nástrojů Rockwell-Delta, můj dědeček použil. Díky za skvělý článek. Andy 17. prosince 2020 v 13:37

Odpovědět Danicarby, jaká skvělá historie má váš stůl! To je velmi zvláštní 29. ledna 2022 ve 14:46

Odpovědět Neil Vercueil Vaše pila je krásná. dobře provedené a odkaz na pracovní příručku bude pro mě velmi nápomocný díky za sdílení 17. září 2021 ve 14:51

Zanechte odpověď Zrušit odpověď

Tento web používá Akismet ke snížení spamu. Zjistěte, jak se zpracovávají data komentáře.

Dani

Milovník dřeva, nástroje a staré šicí stroje. Projekt Girl Living in Raleigh, NC.

Upgradovaná bezpečnost pro starší stolní pilu. představující stráž žraloků

Vždycky hledám způsoby, jak zlepšit bezpečnost a efektivitu v mém obchodě. Delta Unisaw z mé konce 90. let přišla s adekvátním strážcem čepelí na obciz.

Shark Guard je navržen tak, aby poskytoval zlepšenou ochranu, spolu se zjednodušením procesu instalace/odstranění. Jako bonus nabízí volitelný kryt sběru prachu, který dokáže zachytit prach, který se vyhýbá kolekci pod stolem na stole.

Lehká instalace

Stráž žraloků byl jednoduchý na instalaci a do 30 minut po otevření krabice jsem byl v provozu. Právě jsem odstranil montážní bloky pro strážce Stock Blade a nainstaloval jsem jediný montážní blok pro stráž Shark. Jeden montážní blok zjednodušuje instalaci a odstranění a pohodlná ruční páka znamená, že nastavení výšky lze rychle provést bez nástrojů.

Konstrukce

Chránič žraloků je vyroben pomocí vysoce kvalitního Lexanu, s materiálem, který je o 70% silnější než strážce na mé pile. Je postaven s ohledem na modularitu, takže pokud dojde k poškození komponenty, lze ji snadno vyměnit. Modularita také umožňuje doplňky, jako je sběr prachu nebo LED světlo, ať už jsou zakoupeny s jednotkou předem nebo přidány po silnici.

Sběr prachu

Chcete.li získat plnou výhodu strážce žraloků, existují volitelné prachové porty, které mohou být přidány tak, aby váš systém sběru prachu mohl vytáhnout přímo z krytu stráže čepele. K dispozici jsou tři standardní velikosti; 2-1/2 ″, 3 ″ nebo 4 ″. Port prachu může být přidán k strážci žraloků za pár minut jednoduše odstraněním několika šroubů.

Volitelné LED světlo

Abychom vám pomohli sledovat čepel, lze do přední oblasti stráže čepele přidat volitelné LED světlo. Toto je úhledná funkce a opravdu rozsvítí oblast před čepelí.

Manuální žijící nůž

Jezdící nože jsou skvělou bezpečnostní funkcí, která sedí přímo za čepelí pily, aby se zabránilo přechodu obrobku do čepele a kopání zpět. Skutečný nůž na trh udržuje konzistentní mezeru mezi ním a čepelí a pohybuje se s čepelí, jak zvyšuje, snižuje a nakloní se. Jízné nože se liší od rozdělovače, nezvyšuje se a nižší s čepelí, takže když je čepel snížena, zvyšuje se mezera mezi čepelí a rozštěpekem. Jak se mezera zvyšuje, tak i riziko zpětného rázu. Riving Knives jsou požadovanou funkcí na jakékoli stolní pile prodané v USA od roku 2008. Bohužel moje pila je jednou z mnoha pila.

Zatímco skutečný nůž na trh nelze snadno vybavit, stráž žraloků poskytuje nejbližší věc, kterou jsem viděl, s tím, co společnost označuje jako „manuální nože.„Tato funkce sdílí určité podobnosti s pravým nožem pro jezdec, včetně schopnosti upravit výšku a blízkost čepele a po polomě čepele, aby se udržovala konzistentní mezera mezi rozdělovačem a čepelí. To může dramaticky snížit šanci na provolení, protože podporuje obrobek přímo po přechodu čepele. Rozdíl je v tom, že úpravy výšky musí být provedeny ručně, ve srovnání se skutečným nožem, který se pohybuje s čepelí.

K dispozici jsou různá tloušťka jezdeckých nosů pro různé velikosti čepele.

Používání strážce žraloků

Shark Guard se ukázal jako pohodlný používat. Mohu projít celým procesem odstranění stráže, provést úpravu výšky a znovu nainstalovat stráž za méně než 30 sekund. Po několikrát, kdy budu muset provést toto přizpůsobení v průběhu typického projektu, mám pocit, že dalších pár minut stojí za další bezpečnost.

Když se obrobek dostane k strážce čepele, cítil jsem nepříjemný odpor některých strážců skladem starších stylů. Chark žraločí má v této oblasti promyšlený design, který se mi opravdu líbí, což je válec umístěný poblíž přední strany, spolu s jemným svahem spodní přední strany stráže. Díky tomu je velmi hladký a snadný krmení zásob skrz pilu, bez narušení, protože se obrobí kachny pod strážcem přiblíží k čepu.

Závěr

Shark Guard přichází v různých konfiguracích tak, aby se vešly většiny pilastí a systémů sběru prachu a pily čepele. Pokud nemůžete najít přesnou konfiguraci na webu Shark Guard, doporučil bych vás, abyste si vyzvedli telefon a zavolali, protože najdete úroveň služby s týmem Shark Guard za působivou.

Balíček delta arch žraločích: 240