Old Rockwell Table Saw. Old Rockwell Table Saw

Delta 34-600 naklápěcí arbor viděl člověka

Můj manžel je tak dobrý a ví, že mi získal nástroje pro dárky. Pokusil se mi dostat vrták na mé narozeniny, a když to propadlo, zeptal jsem se, jestli bych místo toho mohl dostat stolní pilu. jsem svědění, že jsem ho měl od té doby, co jsme se přestěhovali do našeho domu před 6 měsíci! Když jsem našel tuto malou krásu na Craigslistu, byla to láska na první pohled!

Nevím moc o starších nástrojích, o značce Delta nebo o tom, co hledat v stolní pile. To, co jsem hledal, bylo něco dobře postaveného, ​​staršího na malé straně, aby se vešly do mého „garážového obchodu“ a muselo se cítit „stabilní“. Předtím jsem měl Ryobi a bylo to opravdu levné-vrchol stolu byl hliník (myslím), protože to škrábalo tak snadné, nikdy jsem nemohl dostat plot, aby se cítil, jako by to bylo 90 stupňů ke stolu nebo paralelně s čepelí.

Ten chlap mi to prodal za 100 a dokonce ho doručil mým dveřím další den z hodiny pryč jen 20! Byl to sen! Bylo to o něco menší, než jsem si představoval, a knoflíky pro nastavení čepele byly opravdu tuhé. Uvnitř byl upečený prach pily a rezavé části. Základna z překližky nefungovala. opravdu těžko se tlačit a žádný způsob, jak zabránit tomu, aby se pohyboval kolem.

Saw seděla v mé garáži téměř měsíc, zatímco jsem čekal na teploty v Severní Karolíně, aby se ochladila a byla méně vlhká, pak jsem musel pracovat! Také mě to téměř týden demontáže, drhněte všechny kousky, otřete čisté, prvotřídní, malování a opětovné sestavení.

a #2 jsem našel základnu Caster, kterou jsem mohl udělat, která mi umožňuje upustit od kolej pro pohyb, ale pak stroj postavil zpět na zem pouze mou nohou (na konci vám o tom řeknu)!

Plastová kapuce přišla s mým sběratelem prachu a já jsem byl tak rád, že jsem viděl, že se hodí do díry pod základnou pilou takže jsem vyvrtal otvory, aby šrouby prošly tímto. Miluji, když věci fungují!

Sestava Arbor (Saw „Guts“) byla opravdu rezavá. Nebyl jsem si jistý, jak to zabránit tomu, aby to zreziloval poté, co jsem to vyčistil, takže jsem se rozhodl stříkat malování celou věc, abych ji chránil (a snadněji se čistí v budoucnu čistým lesklou barvou).

Plechovka barvy se musí rozlit, protože jsem všude našel sušenou barvu, zejména mezi motorem a motorovou konzolou.

Byl jsem tak nervózní, že bych se všechny kousky promíchal a nevěděl, jak je dát dohromady. Později jsem použil evapo-rust k vyhození do sáčků, které měly rezavé části, pak jsem použil drátěný kartáč k odstranění jakýchkoli zbytků.

Použil jsem malé drátěné kartáče na každý jeden palec všech kusů a vyčistil jsem život z těch ubohých malých věcí. byly úžasné použít v tomto projektu! Pak jsem na stojanu použil 220 brusných papírů a viděl jsem kousky krabic.

Toto jsou produkty, které jsem použil pro proces člověka. Evapo-rust pro rezavé malé části. Vložte vosk pro voskování stolního vrcholu a pokoje na konci a mazivo tříku pro mazání ložisek, altánu a jakéhokoli jiného kontaktu s kovovým kovovým, který se hodně pohyboval.

Pro tento projekt jsem použil hodně sprejových barv. Pravděpodobně byste mohli říci, že jsem šel přes palubu s tím, jak jsem všechno namaloval (včetně šroubů), ale to, co jsem opravdu chtěl dělat. Mám rád barvu s leskem v něm na takové věci, protože je snazší odfouknout pila a podobně.

Udělal jsem 1-2 kabáty primeru pro všechno a pak 2-3 kabáty barvy. Poté všechno vypadalo tak úžasně a bylo pro mě opravdu těžké počkat 48 hodin, než se vše znovu spojíme.

Pro stolní horní část jsem použil orbitální brusku s pískem 220! Pak jsem ručně použil 320, 400, 800, 1000 a 1500 ve směru by dřevo cestovalo přes vrchol. Vyrazil jsem to s pastovou voskem, abych chránil před rezací a pomocí desek s jednodušším sklouznutím desek.

Dobře, takže teď je zpátky a znovu běží! Zmínil jsem se, jak jsem našel základnu Caster, kterou jsem mohl udělat. Hledal jsem online pro různá řešení/nápady a narazil jsem na video na YouTube, kde ti roztomilý malý muž ukázal kolem jeho obchodu a vyprávěl o svém systému sesionářství, který vynalezl.

Bylo to pozoruhodné, jak snadné to bylo. jednoduchý tlak páky a jste na kolech a pak tlak jiné páky, kterou sedíte na zemi!

Poznámka: Musel jsem upravit celý svůj systém, aby byl pro mou pilu mnohem menší. Také jsem použil 3 ″ kolečka spíše než 4 ″, takže změnil celkové výškové desky, které jsem použil. Pro páky, držáky a nohy jsem použil tvrdé dřevo a pak jsem si odpočinul borovici.

Tady jsou zvednuté kolečky. můžete vidět, že mezi podlahou a základnou je jen malá mezera. Pokud je vaše podlaha v garáži nerovnoměrná jako moje, může se v některých částech otřít, takže možná budete chtít zvětšit svou mezeru, pokud se pohybujete daleko nebo nad nerovnoměrnou zemí.

Když chcete zvednout stroj, zatlačíte na tento pedál nohou a ta páka se zamkne na místo.

Pokud chcete snížit svůj stroj pro použití, tlačíte na držák páky pomocí nohy k uvolnění a hmotnost stroje tlačí kola jesila.

Všechno jsem vyhovovalo svému stolnímu pilu a řezal jsem kousek po kousku. Připojil jsem hardware, když jsem šel, abych se ujistil, že design bude fungovat. Pak jsem všechno rozebral, brousil a obarvil.

Přilepte kousky nosítka dohromady a připevněte závěsy. Šrouby na patech mají 2-1/2 ″ šrouby-dostatečně dlouhé na to, aby se chytily na spodní nosítku.

Oblíbené příspěvky.

21 комментарии и мнения

Odpovědět Deborah Hamiltonová vaše pila vypadá skvěle! Chtěl bych doporučit získat nějaké magnetizované misky z úložiště automobilů pro malé kovové části. Používají je mechaniky k zavedení ořechů při výměně pneumatik. Něco jsem dostal z auto zóny pro 5, ale někdy je najdete levnější prodávané v sadách. Používám je na svém šití, když měním nohy nebo když vezmu části z stroje, abych je vyčistil. Ušetří to hodně plazit se na podlaze! Ha! 6. září 2016 v 15:27

Odpovědět Dani ahoj deborah! Vlastně jsem si koupil několik z nich z Harbor Freight a používal jsem jeden pro své kolíky (mám spoustu kolíků). Nemyslel jsem, že je použiji pro tento projekt. Skvělé nápady příště!! 6. září 2016 v 15:31

Odpovědět cikánský quilter Fantastická práce. Milujte mechanismus zvedání. Přál bych si, abych o tom přemýšlel předtím, než buduji panenky pro mé nové skříňky šicí místnosti. Můj otec měl deltu, kterou pro něj koupila moje matka. Postavil mnoho vlastních kuchyní, skříní, polic, knihoven a dokonce i kuchyně pro moji sestru. Použil, že to bylo mnoho, mnoho let. Jedna věc, kterou mě vždy naučil, bylo vyčistit ji po použití, od piliny nahoře k tomu kolem motoru. Hodně štěstí s vaší nejnovější akvizicí. 7. září 2016 v 11:59

Odpovědět dani dělat své šicí skříňky Pohybujte se na kolečkách? Přál bych si, abych měl specializovanou šicí místnost. právě teď mám všechno ve formální jídelně. hromady látky, koše a šití strojů! Můj ubohý manžel Sním o tom, co bych chtěl stavět, abych uložil své věci (ale mám jiné projekty, které vyžadují mou pozornost). Doufám, že to použiji hodně a já použiji vaši radu a pokusím se odfouknout prach po jeho pokaždém použití! 7. září 2016 ve 12:03

Odpovědět Moroeder Dani, Kudos vám za řešení tak nádherného projektu! Před deseti lety jsem zdědil jeden z těchto fantastických strojů od mého 97letého souseda. Skvělý muž, který koupil pilu právě tak, aby mohl vyrobit hodiny dědečka z nějakého třešňového dřeva, které shromáždil před třiceti lety po stávce tornáda. Nyní mám nejkrásnější dědeček a nikdy na něj nezapomenu.Pila seděla v mém kovoobráběcím obchodě deset let a po sezení od roku 1977, kdy dokončil své hodiny, chce otec mého syna přivést zpět do užitečného života. To, že není mechanicky smýšlející, nemůže projít pilou a nahradit všechna vřetena a motorová ložiska. Takže jsem to pro něj dobrovolně udělal. Pracoval jsem na přestavbě a výrobu strojů téměř padesát let a jsem tak šťastný, že jsem nabídl znovu vybudovat pilu. Je to jeden z těch mechanických pokladů, které už nenajdete. Veškerá konstrukce železa a oceli byla inženýrství na místě naší americké průmyslové síly. Skoro chci udržet pilu, ale nedělám práci na dřevě a neřeže kov.Moroederp.S., Díky za připojenou příručku, připomene mi to, kam každý kus jde poté, co obdržím náhradní díly a spusťte přestavbu. 24. listopadu 2017 v 10:08

rockwell, table

Odpovědět Dani, jste velmi velkorysí, abyste mohli dělat tvrdou práci na obnově! Tleskám vám za to. Rád pozdím historii strojů, které vlastním. a souhlasím. Věci byly vyrobeny tak dobře před 60 lety! Nic v těchto dnech nebude trvat tak dlouho a bude v dobrém tvaru. Totéž s šicími stroji. Hodně štěstí vám! Díky za komentář! 24. listopadu 2017 v 10:10

Odpovědět Jeanette Wow. Dobrá práce. Právě jsem odkryl stolní pilu z hloubky v garáži a je to v docela drsném stavu. Dáváš mi naději! 5. dubna 2018 v 20:56

Odpovědět Dani Old Tools může být docela výstřední péči o sezení, ale září přímo s nějakým loktem na tuku! Jsou to také malé pracovní koně! Hodně štěstí! 5. dubna 2018 v 22:12

Odpovědět Ted Mittelstaedt Mám jednu z těch stolních pila. Důl pocházel z továrny s pilou a truhlářem připojeným k větší základně. Můj otec to vlastnil roky a dal mi ho. Odvedli jste s vašimi krásnou práci. O této pile byste měli vědět pár věcí, které byste měli vědět. První ano, může nakrájet kov správnou čepelí. Za druhé, opravdu opravdu chcete převést motor tak, aby utekl 240V, pokud má motor dráty vyneseny k tomu. Motor bude trvat déle, běžet chladnější a nebude to bahnit a hodit jistič, pokud vaše trhání dlouhé překližky. Dále Delta vytvořila sadu koleček, která byla na stojanu, která byla navržena tak, aby se vešla přímo do nohou pily. Proto v nich mají díry. Kolečka delta jsou také zatažitelná. Naposledy byste se měli pečlivě podívat na motor. Pokud nemá chránič tepelného přetížení, měli byste si koupit spínač ovladače motoru s jedním a použít jej místo malého přepínače přepínače. Ještě jedna věc je plot. Je snadné se dostat z čtverce a způsobit, že se práce zasekne mezi čepelí a plotem, což způsobuje zpětný ráz. Další věc je na rozdíl od většiny stolních pilů vložka v této pile právě leží a není zašroubována do stolu, takže vložení může také vyhodit dostatečně násilný zpětný zákon a vložka může spadnout do pily, zatímco běží nebo je zvednuta u čepele a hození přes obchod. Je také velmi dobrý nápad nahradit spínač za ten, který má obrovské obří červené tlačítko Stop a malé zelené tlačítko Go, takže můžete rychle zabít vypínání. Jeden trik, který můj táta dělal s plotem, je nechat horní šrouby trochu uvolnit, takže pokud práce začne chytit v čepeli. To samozřejmě ničí přesnost plotu, ale to je v pořádku, protože byste měli používat pokosové sloty pro přesnost, ne plot. Já sám tento trik nepoužívám místo toho jen trojnásobně zkontroluji plot pokaždé. Trik s těmito pilami je vzít kus levného MDF a poté zašroubujte na hickory kus, který se hodí do štěrbiny, pak můžete zašroubovat různé úrazové kousky do MDF, abyste drželi práci, abyste vytvořili vlastní řezy, které jsou velmi přesné. Poslední věcí je, že můžete vyplnit měřicí linky a písmena ve dvou plotových kolejnicích červeným barvivem a to je opravdu vyniká. Můj byl takový z továrny. 6. února 2019 ve 12:52

Odpovědět Kate Cornford Ahoj, mám pro tebe otázku. Jsem zvědavý váš názor na stolní pily. Existují určité funkce, které jsou nutné? Chci se ujistit, že dostanete ten, který je co nejbezpečnější pro provoz. Mám pocit, že bezpečnost je docela důležitá. Díky předem za Vaši odpověď. 15. října 2019 ve 14:44

Odpovědět Danicarby Ahoj Kate! Nejdůležitější bezpečnostní funkcí podle mého názoru je splitter za čepelí. Nejen, že to brání tomu, aby se vaše čepel sevřela a házela dřevo zpět na vás, ale také udržuje vaše dřevo proti plotu jako peří. Mám další příspěvek na jednom nainstalovaném na mé velké stolní pile. vše, co potřebujete, je vložka na nula a rozdělení. Snadné peasy! Tady je odkaz: https: // theProjectlady.com/ stolní sada-pisa-nula-clearance-insert-and-mj-spitter/ mimo to nejdůležitější je použít zdravý rozum a push hůl pro tlačení úzkých desek přes čepel. 15. října 2019 v 15:05

Odpovědět David Bollinger Ahoj, skvělá práce, a já jsem měl štěstí, že jsem to našel. Koupil jsem si svůj 1957 36-400 za 50. Původní motor (maraton) je v obchodě pro nová ložiska a šňůra. Nejhorším problémem je, že se postaví na holý kov. byl povlak galvanizující? Velmi těžké odstranit, abyste se dostali na povrchovou rzi. Top a další části právě potřebovaly čištění, kromě toho, že uvnitř došlo k malému oheň piliny, který puchýřil trochu barvy. Ložiska z Arbor byla zastřelena a nemám Arbor Press, takže je pryč do obchodu. Dostal jsem ložiska od Or1more na eBay a informace. Líbí se mi váš systém sběru prachu (Powertec Big Gulp?) a použije to. Také plánuji postavit kryt pro velkou plochu kolem motoru/pásu, který je otevřený. By měl zlepšit sání. Přál bych si, abych mohl říci, že jsem dřevař (přátelé říkají, že jsem blázen). Jsem rád, že jste se nemuseli rozebrat, abyste to dostali do suterénu. Ještě jednou díky, Dave 4. března 2020 v 17:19

Odpovědět Fred Mám zájem o příručku pro majitele. Odkaz na doktor Google Drive je zlomený nebo byl soubor odstraněn. Jakákoli šance, že ji stále máte? 4. října 2020 v 17:05

Odpovědět Corey pěkná práce na přestavbě. Dnes vlastně pracuji na pile svého otce. Rozdělil jsem motor a nahradil jsem dvě 203-sff ložiska uvnitř mého. Vrhali. Sestava Arboru, která drží samotnou čepel, má poškozenou matici ložiska. Našel jsem nový v nástroji Parts Direct. Byl jsem docela ohromen, když jsem zjistil, jak starý je to vidět. To bude bezpochyby přežít zbrusu nový Makita, který jsem koupil minulou zimu. Jedna poslední položka, odkaz na příručku již není přístupný. Můžete na to poskytnout nový odkaz pro sebe a ostatní? Můžete mi to také poslat e.mailem přímo. Děkuji moc a užívejte si. 18. října 2020 v 17:22

Odpověď Marcio Saw vypadá skvěle, mám jeden, který jsem se snažil stáhnout odkaz pro manuál, ale nefunguje to? Také jsem přemýšlel, jestli víš, kde za to můžu po boku křídla, protože ten, který mám, jim chybí, děkuji moc Mk 30. listopadu 2020 ve 16:15

Odpovědět Danicarby Zde je odkaz: https: // Drive.Google.com/file/d/1vngmkgvuw5rbayshhgwpywva3eugxx8a/pohled?usp = sdílení Nevím, kde najdete boční tabulky, promiň! Vždy se dívám na eBay pro použité díly. 1. prosince 2020 v 7:46

Odpovědět andy, mám stejnou tabulku. Je to v naší rodině od nového. Můj strýc pracoval pro Rockwell-Deltu na konci padesátých let, dal pilu svému otci. Šlo to k mému otci poté, co můj dědeček zemřel a teď to mám spolu se zbytkem nástrojů Rockwell-Delta, můj dědeček použil. Díky za skvělý článek. Andy 17. prosince 2020 v 13:37

Odpovědět Danicarby, jaká skvělá historie má váš stůl! To je velmi zvláštní 29. ledna 2022 ve 14:46

Odpovědět Neil Vercueil Vaše pila je krásná. dobře provedené a odkaz na pracovní příručku bude pro mě velmi nápomocný díky za sdílení 17. září 2021 ve 14:51

rockwell, table

Zanechte odpověď Zrušit odpověď

Tento web používá Akismet ke snížení spamu. Zjistěte, jak se zpracovávají data komentáře.

Dani

Milovník dřeva, nástroje a staré šicí stroje. Projekt Girl Living in Raleigh, NC.

Workshop Rouge River

Nohy stolu královny Anne? Nepotřebujeme žádné smradlavé nohy královna Anny!

Čtvrtek 4. srpna 2016

Stolní stolní stolní stolní stolní stolní

Tato ošuntělá stará pila byla v garáži mého zesnulého souseda souseda pro Boha ví, jak dlouho.

Syn mého zesnulého souseda prodal dům [1], takže se zbavil velkého množství věcí. Nechal mě mít tuto starou pilu pro nic.

Neexistuje žádný model č. I.D. Talíř na něm kdekoli, kde mohu zjistit, že s tím je hodně špatné. Pokud to dokážu správně, budu mít napůl-zástupce 10 „pila, abych nahradil můj starověký 8“ bobr. Uvidíme, jak to jde.

Bude to velmi nesouvisející, smazaný příspěvek. Opravdu to budou jen poznámky o tom, co v daném okamžiku dělám.

Jediným problémem s touto pilou je, že potřebuje nová ložiska Arbor. Pokud je dokážu úspěšně nahradit, pak se pila stává za to obnovit nedotčenou podmínku. Pokud se mi nepodaří nahradit ložiska, pak je pila kov šrotu. Začnu tedy s tím, jak vytáhne Arbor.

Odstranění vložky tabulky

Vložka stolu by měla snadno vyklouznout.- Teoreticky je to na místě gravitace. Ale na tuto pilu jsem to musel zatloukat zpod kousmu po kousku s velkým mosazným punčem, abych to osvobodil; bylo to trochu zabaveno na místě. Vložka se zdá být obsazení zinku, takže je snadno prasklá nebo zlomená. Zde je pohled na věc z jejího konečného.

Ve své době to byla skvělá položka, ale nyní je to v drsném stavu. Na okraji je naopak od toho, který můžete vidět, a celá věc je docela špatně zkreslená.

Odstraňte 15/16 „A/F Hex Nut (RH vlákno), podložku příruby a pak čepel.

Výškový šroub musí být odstraněn, aby bylo možné odstranit sestavu Arbor. Na výškovém šroubu jsem viděl E-Clip, který vypadal, jako by to mohl být klíčem k odstranění šroubu na výšku, ale odstranění toho, že mi e-clip nikam nevedl.- šroub by stále neostoupil a vyšel. Budu muset dostat pilu z jejího stánku, abych ji mohl otočit vzhůru noha. Jakmile mám výškový šroub ven, mělo by být možné odstranit otočný čep na výšku a poté odstranit celou sestavu Arbor. Nejprve však musím odstranit plot, jeho kolejnice a prodloužení stolu, abych odlehčil zatížení.

RIP plot jen sklouzne z konce jeho kolejnic, když je uvolněn.

RIP Fence Rails a rozšíření

Každá kolejnice a její rozpěrky jsou připevněny dvěma šrouby a dvěma maticemi.

Prodloužení je připojeno se třemi šrouby s rozdělením zablokovacích zařízení.

Zpět k výškovému šroubu

Ukázalo se, že jsem měl pravdu, že e-clip, který jsem si všiml na výškovém šroubu. Dal jsem na to svěrákové lesy pro další pákový efekt a to udělal ten trik. Dostal jsem šroub. Zde je pohled na to.

Tam byl také drsný kruh, s nímž se mohl potýkat, ale to nebylo obtížné.

Výška pivotního kolíku a lití altánu

Nyní je tu velký pivotní čep na výšku.

S odstraněnými E-klipy nebyl čep příliš obtížný na to, aby se vynořil na místě; Nebylo to zabaveno. A s odstraněným kolíkem je celé odlitky Arbor volně vyjít. Tady to je.

Nyní se mohu věnovat ložiskům.- jediná největší vada pila má.

Zástrčka a kabeláž linky

Tyto věci jsou ve velmi špatném stavu a budou muset být nahrazeny.

Dostanu na to také lepší přepínač.

Řemenka Arbor a Belt

Na následující fotografii si všimněte sady šroubu vyčnívající ze spodní části drážky kladky a drážky na spodní straně pásu V v Beltu.

To je šroub ve skutečnosti správná délka, je to jen to, že šroub se uvolnil téměř do bodu vypadnutí; Proto je šroub vyčnívající. A můžete vidět, co vyčnívání šroubu udělal na spodní straně pásu V.- Je to docela hrozné.

Netřeba dodávat, že nový 40 „Belt je v pořádku. Mohu jít s pásem ve stylu propojení, pokud dokážu vyhledat peníze za jeden.

Ani kladka ani klíč Woodruff nebyly nakloněny opustit domov. Pro odstranění řemenice jsem skončil pomocí nástěnného klíče pro úder, takže jsem mohl udeřit kladku dále na její šachtu. To uvolnilo řemenici, pak jsem ji dokázal vytáhnout pomocí tahlovače dvou čelistí, aniž bych ji zkreslil. Woodruff Key chtěl koaxiální s malým studeným dlátem a kladivem. Kousek po kousku, dostal jsem to, abych opustil jeho klíč. Zde je pohled na tyto položky z jejich šachty.

rockwell, table

Že řemenice je vzácná věc; má 17 mm otvor.- ne něco, za co bych mohl snadno najít náhradu.

Ložisko Arbor, které je nyní vystaveno, je NTN 6203LB.- 17 mm vrtání x 40 mm od x 12 mm šířka. Mohu za to získat náhradu na Princess Auto. Opačné ložisko je pravděpodobně stejné, ale nebudu to vědět jistě, dokud jsem ho nedostal.

S velkým množstvím kladivem jsem dostal shromáždění Arbor většinou od sebe. Tady je v současné době s tím.

Ložisko na konec kladky se stále cítí v pořádku (i když to chci nahradit bez ohledu na to). Ložisko na konci čepele pily je zřícenina a musí být nahrazena.

Chtěl bych ten ložisko dostat, aniž bych narušil tovární instalaci příruby čepele pily. Možná tedy budu muset udělat, je dostat koule z ložiska a vnější závod. Pak bych měl přístup k vnitřní rase, abych se to rozdrtil.

Musel jsem se rozdrtit skrz vnitřní rasu, abych to dostal na místo, kde jsem ji mohl vynutit z šachty, takže jsem udělal velmi mírné poškození šachty, ale nemělo by to mít žádný špatný účinek.

Další věc, kterou chci udělat, je Chuck ten šachta do soustruhu a zkontrolujte přírubu na axiální běh s indikátorem číselníku. Pokud je to perfektní, pokusím se nainstalovat nové ložisko z konec kladky. Pokud je to chybné, pak mohu také vytáhnout přírubu a nainstalovat ložisko z závitového konce, jak se má udělat. (Měl jsem si před začátkem zkontrolovat Axiální dopad na přírubu Blade Blade, ale upřímně řečeno, nemyslel jsem rovnou.- nevěděl, co dělám. No dobře, teď vím.)

Axiální dopad na přírubu čepele

rockwell, table

Zde je moje nastavení pro kontrolu běhu.

Ukázalo se, že axiální dopad příruby je více než 0.007 „; to je ohavné. Takže vše, co jsem prošel, jsem prošel, abych zachoval tovární instalaci příruby, bylo marné. Poté, co jsem nainstaloval nové ložisko, budu stisknout přírubu a vypořádat se s dobou.

Stisknutím příruby čepele pily

Tady je Arbor na tisku, který se chystá mít svou pilovou přírubu čepel.

A tady jsou dva kusy oddělené.

To byl vánek, opravdu. Příruba se pěkně odtlačila, bez stížností. Možná to pomohlo, že jsem na něj před několika dny aplikoval pronikavý olej.

Další je nahradit E-Clip, který indexuje axiální polohu ložiska na hřídeli a nainstalovat nové ložisko. Pak přeinstaluji přírubu a znovu zkontroluji její axiální dopad na soustruhu.

Ložisko a příruba znovu nainstaluje

To šlo docela hladce. Znovu jsem zkontroloval axiální běh příruby a bylo to 0.001 „lepší než dříve, ale stále nepřijatelné. Zakrekl jsem fréza soustruhu a odmítl tvář příruby; dobrý výsledek.- nula (nebo blízko nuly) axiální běh. Dokončil jsem opětovné sestavování altánu a zdá se, že teď mám sestavu trhny bez vad.

  • Plně znovu sestavte stroj a prokáže veškerou jeho funkčnost/nastavitelnost
  • Demontujte stroj pro kosmetickou restaurování.
  • Kosmetická obnova.
  • Opětovné sestavení.
  • Konečné nastavení/důkaz.

Tento příspěvek je dlouhý. Viz tabulka „Rockwell/Delta 10“.- Část II ‚pro pokračování.

[1] K příběhu samozřejmě existuje mnohem více.

Bob, můj zesnulý soused, byl pilířem komunity a nejlepší soused vedle. Důkladně si užíval svého odchodu do důchodu, zejména jeho báječné zahrady, když ho před několika lety zachránili rakovina jícnu. Svět není ani spravedlivý, ani spravedlivý místo.

Bob a jeho manželka Linda byli velmi blízko.- vždy spolu. Po Bobově smrti se Lindovi duchové nikdy nezotavili a její zdraví začalo klesat. Zkazovala rakovinu, byla za ní léčena a v současné době žije v rekonvalescentním domě. Není dobrým způsobem. Na čelisti podstoupila drastickou chirurgii a její proces zotavení nešel dobře.

To vše opustilo Syna Boba a Lindy, Jim, jiná možnost, než prodat dům, což udělal od tohoto psaní. Noví majitelé se ještě musí nastěhovat.