Poměr směsi plynového oleje řetězového pila – je pro všechny 50: 1. Směs plynu řetězové pily

Jak smíchat olej z motorové pily pro optimální výkon

Je snadné si myslet, že řetězové pily pouze používají pravidelný benzín pro palivo, ale není tomu tak. Převážná většina řetězových pilovačů vyžaduje standardně míchací olej s benzínem. Spuštění řetězové pily na čistém benzínu se nedoporučuje.

Většina značek smíšeného paliva je předem smíšená, ale vždy je nejlepší zkontrolovat manuál pro vaši řetězovou pilu, abyste si byli jisti, jaký typ paliva musíte použít s vaším konkrétním zařízením.

Rozdíl mezi dvěma hlavními typy motorů (jak 2 mrtvice, tak i 4 mrtvice) je, že tradiční 2 tah vyžaduje směs oleje a benzínu. Naproti tomu tradiční 4 mrtvice má pro olej samostatný nádrž.

Je mrtvice řetězové pily 2 nebo 4 mrtvice?

Řetězová pila je ruční energetický nástroj pro řezání dřeva. Má rotující řetězec se zuby, který prochází stromy, větvemi nebo dokonce malými dřevěnými protokoly, když je skrz ho napájení.

2-sidkové řetězové pily:

Samotný motor má jednu dojemnou část, píst. Píst jde nahoru a dolů ve válci (připojený k klikovému hřídeli). Jak se otočí, otevírá/zavírá porty ve válci pro proudění vzduchu. Tento tok vzduchu zajišťuje, že existuje dostatek kyslíku, aby spálil veškerý palivo vstupující do každého cyklu (stoupání nebo padající píst).

Olej se mísí do plynu, protože pomáhá mazat vše při efektivitě spalování. Olej také pomáhá udržovat vnitřek válce čistý tím, že udržuje nadbytek paliva v budování a způsobující korozi.

4-sidkové řetězové pily:

Má samostatnou směs plynu a oleje. Existuje další část nazvaná Transmission. To je to, co bere vaši rotační energii z klikového hřídele na řetězové kolo (do řetězce).

Má tři komponenty: čerpadlo (dostane olej z nádrže a míchá ho s plynem), filtr (před mícháním vytáhne částice z oleje) a karburátor (vstřikuje správný poměr genů do válců).

Dvětaktní řetězové pily běží na předem smíšeném benzínovém/2-cyklovém motorovém oleji; 4 řetězy zdvihu běží na rovném, bezolovnatém benzínu. 2-zetazané motory jsou palivově účinnější než 4-tahy, ale 4-tahy obvykle vydrží déle.

Neexistuje moc provozu řetězové pily; má tendenci být jednoduchý, pokud se o to dobře postará. Existuje mnoho faktorů, které však mohou ovlivnit, jak to běží.

Například příliš malý olej způsobí, že se váš motor chopí a poté se zlomí; Příliš mnoho oleje bude znamenat, že spalování je méně efektivní (více nespadajícího plynu), takže v motoru zůstane přebytečný uhlík, což způsobí, že běží teplejší, možná se chopí.

Pokud smícháte špatné množství oleje s benzínem, budete buď příliš štíhlou nebo příliš bohatí (=, ne dost/příliš mnoho vzduchu).

Nejčastěji lidé zneužívají své motorové pily tím. Když k tomu dojde, nedostatek mazání způsobí, že se vaše plynová řetězová pila po chvíli zmocní.

Pokud k tomu dojde, doporučuje se vypustit veškerý přebytečný benzín z palivové nádrže a nechat ho sedět přes noc tak, aby se většina benzínu vypařila pryč.

Poté se smíchejte ve správném množství 2-cyklového motorového oleje, než se pokusíte znovu spustit. Bylo by lepší vypustit nějaký přebytečný plyn příště, ale nepoužívejte příliš málo, nebo riskujete znovu zabavit motor.

Jaký druh plynu používá řetězová pila?

Řetězová pila používá pravidelný bezolovnatý plyn, ale musí být smíchána se správným olejem. Většina řetězových pilovačů používá předem smíšený benzínový olej. Olej je smíchán s plynem, aby namazal motor a zabránil znečištění.

Řetězové pily, které berou pravidelný benzín, mohou být také zahájeny na směsi plynu a oleje, ale před použitím vyžadují více přípravy. Doporučuje se, aby byla použita směs benzínového oleje, protože poskytuje vynikající výkon nad rovným benzínem.

poměr, směsi, plynového, oleje, řetězového, pila

Jaký druh oleje používá řetězová pila?

Řetězová pila používá pro mazací a chladicí oleje dvoutaktní nebo čtyřtaktní oleje. Oba typy jsou obvykle kompatibilní s typem motoru v závislosti na tom, jakou značku máte. Je důležité zkontrolovat příručku svého majitele, pokud si nejste jisti, jaký typ byste měli používat se svým konkrétním zařízením.

Olej pro řetězovou pilu se může lišit v typech a značkách v závislosti na samotném vybavení. Někdy bude fungovat jen univerzální olej, ale jindy je podle výrobce zařízení zapotřebí konkrétní druh.

Nejjednodušší možností pro správnou směs plynu/oleje pro vaši řetězovou pilu je přidat láhev 50/1 2-odtahovacího motorového oleje do galonu benzínu. Jako je toto:

Kolik oleje mícháte s plynem pro řetězové pily?

Poměr 50: 1, v závislosti na tom, jaký typ smíšeného paliva vaše konkrétní zařízení trvá. Doporučuje se začít s použitím spodního konce spektra, než se v případě potřeby přesuneme na vyšší objemy.

Smíšený plyn se liší v poměrech, protože každá řetězová pila má své specifikace, na které se musíte podívat, abyste zjistili, kolik oleje a benzínu, který byste měli používat pro svou pilu.

Tyto informace si můžete také prohlédnout příručku vlastníka; Přesně vám řekne, kolik předmístného oleje a benzínu je pro tento energetický nástroj vyžadováno.

Můžete dát příliš mnoho oleje do řetězové pily?

Vložení příliš mnoho oleje do vašeho zařízení poháněného benzínem je nebezpečné a může být nebezpečné pro jeho funkci. Nejenže může být nadměrné množství oleje před smíšením, aby váš motor fungoval špatně, ale existuje také možnost, že by se mohl úplně zmocnit, pokud bude ponechán dostatečně dlouho používaný.

Vždy byste měli zkontrolovat příručku svého majitele, abyste poradili, kolik předmíchacího plynu a oleje je vyžadováno pro jakoukoli značku, kterou máte, jen pro případ, ale poměry plynu/oleje 50: 1 jsou obvykle bezpečné pro většinu typů vybavení.

Co se stane, když vložíte příliš mnoho oleje do 2-tahu?

Směs plynu/oleje je zodpovědná za mazání a chlazení různých částí ve stroji, aby správně fungovaly. Předpokládejme, že obsah oleje přechází nad tím, co se pro vaše zařízení doporučuje.

Pokud vložíte příliš mnoho oleje do dvoutaktu, sníží to výkon řetězové pily. V takovém případě bude výkon trpět, protože nebude dostatek správně smíšeného vzduchu, který umožní správné spalování prostřednictvím elektronického zapalování nebo zapalovací svíčky.

Pokud do řetězové pily nevkládáte olej, přehřívá se, což bude mít za následek vážné poškození, pokud se neléčí. Bez způsobu, jak se ochladit, může řetězec rychle ztratit svou špičku a zároveň nosit na jiné vybavení poškrábáním nebo uvíznutím na něco tvrdého, na kterém se používá.

Vložení příliš velkého množství oleje do řetězové pily pro zařízení s 2 sid nebo čtyřtak.

Jak předmíříte olej a plyn?

Musíte mít správný poměr plynu a oleje, abyste mohli úspěšně ovládat motorovou pilu. Některé značky smíšeného paliva doporučují používat 1 unci na galon, zatímco jiné vyžadují pouze 1/2 unce na galon.

Pokud používáte příliš mnoho oleje, může to způsobit poškození motoru nebo v některých případech jej zabránit v běhu. Pokud používáte příliš málo oleje, vaše řetězová pila nebude správně namazána a může dojít k přehřátí.

Vždy je nejlepší poradit se s příručkou vašeho majitele, kde najdete správné informace o míchání dvoudobého nebo čtyřtaktního plynu s jakýmkoli předmístným olejem potřebným pro vaše konkrétní zařízení.

Jak dlouho může být uchováváno 2 mrtvice?

Smíšený plyn lze nejvíce skladovat po dobu několika měsíců. Po této době je třeba se použít nebo vyřadit, protože olej a benzín se od sebe oddělují po chvíli, protože nejsou chemicky spojeny dohromady.

Palivo, které je smíšené dohromady a potom po delší dobu, se může zastavit. Nikdy byste neměli udržovat předmístný plyn déle než měsíc a vždy jej používat během prvních několika měsíců po jeho smíchání, i když neplánujete používat motorovou pilu hned hned.

Závěr

Většina řetězových pilach je poháněna motorem s 2 tahy, který vyžaduje efektivitu benzínového/olejového směsi. Správný poměr plynu k oleji je životně důležitý pro správnou provoz a dlouhověkost vaší řetězové pily.

Čistý bezolovnatý benzín by měl být vždy smíchán s doporučeným olejem pro vaši konkrétní řetězovou pilu, aby byl zdravý a hladce běžel.

Richard je zakladatelem ThewoodCuttersson.com a je blázen do všeho společného s osy, sekery, řetězové pily a lesnickými nástroji. Hodně z jeho volného času tráví v lese nebo psaní článků pro jeho blogy.

Poměr směsi plynového oleje řetězového pila. je pro všechny 50: 1?

Řetězová pila je jedním z nejpoužívanějších nástrojů pro zpracování dřeva. Takže když jej použijete, měli byste vědět, kolik plynu a oleje by se mělo smíchat dohromady. Existuje jen málo poměrů míchání, které můžete minimalizovat spotřebu paliva a dobře zvýšit výkon. Podívejme se tedy podrobně o poměrech mixu plynu řetězové pily se správným poměrem.

Většina řetězových pilovačů potřebuje poměr palivo/oleje 50: 1 (2.6oz olej na galon) pro dvoutaktní motory. Některé motorové pily vyžadují poměr paliva/plynu 40: 1 (3.2oz olej na galon). Za účelem snížení vnitřního tření a tepla používají starší řetězové pily poměr topného oleje 30: 1.

Poměr míchání plynu závisí na typu řetězové pily a CC. Když smícháte olej s plynem, měli byste mít čerstvé palivo (plyn), které není starší než 06 týdnů. Uvidíme tedy, jak správně smíchat olej s palivem v řetězových pilech. Pojďme tedy číst dál.

Poměr směsi plynu řetězové pily

Co je poměr mixu plynu 50 a 1?

Když výrobce řetězové pily doporučí poměr směsi paliva k oleji 50: 1, potřebujete 50 dílů benzínu se musí promíchat s jednou částí oleje.

Pokud smícháte jeden litr paliva při poměru 50: 1, musíte přidat 20 mililitrů oleje. Je snadné vypočítat poměr paliva k oleji 50: 1.

Když se přesunete do jiných poměrů plynového mixu, jako jsou 40: 1, 32: 1 a 25: 1, níže uvedené konverzace pomohou.

 • 1 galon = 128 uncí, takže 1 galon potřebuje 2.6 uncí oleje
 • 1 litr = 1000 mililitrů, takže 1 litr potřebuje 20 mililitrů oleje

Plyn na olej 50: 1

Tabulka poměru plynu řetězové pily

Motory motorů jsou motory s motory. Měli bychom tedy používat další maziva s palivem, abychom mohli ovládat teplo a tření uvnitř. Poměr plynového mixu pro řetězové pily je tedy většinou 50: 1. Při smíchání oleje s plynem můžete sledovat níže uvedený tabulku. Paliva řetězové pily

Když mícháme olej s palivem, vidíme, mnoho typů oleje na trhu. Uvidíme tedy, jak si vybrat vhodný olej, který je vysoce kompatibilní s motorem řetězové pily.

 • Jednoduchý minerální olej. pochází z fosilních olejů
 • Syntetický olej. Smíchejte minerální oleje a přísady, jako jsou prací prostředek a stabilizátory, aby lépe hořely
 • Když používáte benzín, měl by mít minimálně 89% oktanu a ne více než 10% obsahu ethanolu. Pokud je vaše hodnocení oktanu pod 89% zvýšit teploty motoru.
 • Pokud je obsah ethanolu více než 10%, způsobí problémy s běžením a velké poškození motoru.
 • Pokud používáte různá paliva obsahu ethanolu, měli byste upravit karburátor, protože to ovlivňuje rychlost motoru.
 • Po smíchání oleje s palivem dobře protřepejte

Syntetický olej je opravdu dobrý pro řetězové pily. Protože způsobuje nižší usazeniny a emise v důsledku nižšího obsahu popela, mohou minerální oleje někdy obsahovat lubrikanty a rozpouštědla a přísady, které umožňují snadnější směs benzínu. Ale způsobuje to vyšší množství emisí a někdy mohou těmto životním prostředím poškodit. Tyto nejlepší dvoutaktní oleje budou spuštěny motor hladce.

Poměr směsi palivových pilolek STIHL

 • 1-litrová benzínová směs s 20 mililitry STIHL olejem,
 • 5L se 100 ml
 • 10 l s 200 ml.

Můžete použít pouze benzín v řetězové pile?

Nepoužívejte pouze benzín v řetězových pilech

V motorových pilách nemůžete používat pouze benzín, protože motorem řetězové pily je motorem s 2-cyklem. Říkali jsme to, že je to dvoudobý motor. Když se dojde k celému teplu pouze benzín. A bude tam vysoké tření. Z tohoto důvodu může teplota motoru stoupat nahoru a vnitřní části, kaučuky, keře a prsteny mohou být snadno roztaveny kvůli teplu.

poměr, směsi, plynového, oleje, řetězového, pila

Nenechte tedy zničit motor bez použití pouze benzínu. Náhodou, pokud vyplníte řetězovou pilu v čerpací stanici, nezapomeňte smíchat olej (2T).

Můžete vyplnit řetězovou pilu přímo z čerpacích stanic?

Benzín přichází s ethanolem. Ethanol je alkohol a přitahuje vodu, takže zatáhne vodu do vašeho palivového systému, který je špatný pro motor vaší řetězové pily.

Za druhé, olefinové chemikálie mohou najít ve vašem pravidelném staničním plynu. Tato chemická látka produkuje ve vašem karburátoru gumovitý druh zbytků a laků a poškozuje váš karburátor.

Díky mé zkušenosti bych vám rád doporučil používat benzín bez ethanolu a olefinu, což je dobré pro život vaší řetězové pily.

Co se stane, když smíchám příliš mnoho dvoudobého oleje?

Správná barva směsi plynu na olej

Když do palivové směsi přidáte příliš mnoho oleje pro řetězové pily, můžete vidět, jak z tlumiče a někdy ztráta energie unikne kouřové výfukové plyny. Tyto problémy tedy mohou snadno vyřešit výměnou paliva v nádrži.Takže vždy smíchejte palivo a olej podle doporučeného poměru.

Navíc, když přidáte příliš mnoho dvoudobého oleje do vaší řetězové pily, uhlíku a oleje. Takže ucpává celý systém a vzduch se nemůže pohybovat dovnitř. Motor tedy rychle přehřívá.

A také kvůli příliš velkému množství oleje dostanete obrovské nahromadění uhlíku přímo na pístu a výfukovém přístavu a nakonec se to rozpadne, a to se uvízne mezi píst a válec, způsobuje to píst A dlouhodobé skóre válce. Nejvhodnější tedy pro použití průvodce výrobcem a používejte vhodný poměr míchání jako 50: 1, 40: 1 nebo 32: 1 jako průvodce výrobcem.

Související témata

 • (08 znamení). Je můj řetězec řetězové pily nudný?
 • Kolik CC řetězové pily potřebuji?. (Right CC pro práci!)
 • 06 důvodů- Proč je můj kouř řetězu řetězové pily? (Jak jsem opravil)
 • Jsou elektrické řetězové pily jakékoli dobré?. Fakta pravdy!

Tom Mackency

Ahoj, jsem Tom Mackcy. Je to už 10 let, kdy od roku 2013 pracuji jako profesionální dřevař. Opravdu si užívám svého dopravce vytvořením mnoha druhů projektů v mé dílně. Ale většinou se mi líbí pro projekty zlepšování domů. Zlepšení domácích a kutilských projektů jsou pro mě nejzajímavější věci. než to, nejchladnější věci jsou elektrické nářadí. Jsou velmi vzácné a efektivní než před deseti lety. Snažím se tedy představit tolik věcí o elektrických nářadí.

Pohánění pily: Míchání oleje a plynu

Pokud chcete, aby vaše pila běžela déle, fungovala lépe a správně fungovala, je důležité ovládat svou pilu se správným palivem. To znamená porozumět proporcím při míchání oleje a plynu dohromady. Příliš mnoho oleje může způsobit nahromadění uhlíku na vašem zatčení jiskry. Nedostatek oleje může vést k bodování na pístu a válci a způsobit poškození ložisek pily. Se správným používáním paliva a udržováním dobrých praktik pily nebude vaše pila jediná šťastná, ale také vy!

1-galonový plyn může, syntetický 2-cyklový motorový olej, 89 oktanových plynů s více než 10% ethanolem a rukavice.

Je dobré porozumět tomu, jak správně míchat olej a plyn, aby se zachoval výkon vaší pily po dlouhou dobu. Správné využití paliva může pomoci zabránit drahým opravám a zbytečně poškozenému vybavení. Všechna zařízení s benzínem STIHL běží na směsi benzínu a 2-cyklového motorového oleje 50: 1. Chcete-li začít míchat palivo, zde jsou některé z základních položek, které budete muset spustit (v tomto příkladu předpokládáme, že se použije 1-galonový kontejner):

Při míchání paliva je třeba sledovat tři jednoduché kroky:

 • Nalijte 2.6 fl oz. Olej v 1-galonové nádobě
 • Naplňte 1-galonový kontejner plynem na 1-galonskou linku
 • Připojte víko a protřepejte nádobu ručně, abyste zajistili správné míchání oleje a benzínu

Některé další tipy, které si můžete všimnout, jsou:

 • Použijte 89 oktanových palivo s nízkým nebo žádným přidáním ethanolu
 • Smíchejte jen dost na pár dní práce
 • Nepřekračujte 30 dní úložiště
 • Zajistěte správné míchání postupů na základě kapacity vaší plynové plechovky

Než znovu doplníte, vždy použijte veškeré zbývající palivo. To pomáhá vyhnout se problémům nerovnoměrných směsí a oleje se usazováním na dně vaší pily.

Doporučujeme používat vysoce výkonný motorový olej STIHL ultra 2-cyklus pro nejlepší výsledky s vaším mezním strojem poháněným benzínem.

Kliknutím na obrázek níže pro (stáhněte) verzi PDF nejlepších postupů pro míchání paliva.

Dvůr nástrojů

Jak opravit, udržovat být v bezpečí pomocí motorů, sekačky na trávu, motory pro kutily a soupravy. Možná nějaké pivo.

Výběr nejlepšího motorového oleje řetězové pily pro směsi paliva

Stejně jako automobilový motor potřebuje ten správný olej z motoru a také vaše na trávu bude vaše řetězová pila těžit z používání správného motorového oleje také.

V případě, že to není jasné, mluvíme o druhu oleje, který mícháte s benzínem, než jej přidáte do svého dvoudobého motoru, který není olej pro řetězový tyč!

Motory řetězové pily jsou menší než trávníky a samozřejmě auta, takže běží jinak. při různých rychlostech, různé zrychlení a při různých teplotách.

Pokud chcete zajistit, aby byl motor řetězové pily správně udržován, musíte použít olej určený pro použití v řetězové pile.

Při plnění malého motoru, jako je řetězová pila s palivem. To znamená, že přidaná paliva bude směsí plynového benzínu a oleje, obvykle v poměru 50 až 1 plynu k oleji.

Nepřidávejte automobilový motor nebo olej na sekačku na trávu do paliva řetězové pily!

Kvalita použitého benzínu a oleje je docela důležitá pro správný běh a životnost motoru.

Nepříznivé poměry paliv nebo míchání, které nevyhovují designu výrobce a zamýšlené použití stroje, mohou způsobit poškození motoru, který může zahrnovat zabavení pístu a nadměrné opotřebení. Pokud je použit nesprávný olej.

Nyní by mělo být jasné, že byste měli s motorovou pilou s motorovou pilou pouze s motorovou pilou s motorem s motorem. Cokoli jiného to pravděpodobně zničí, ne, nemůžete do něj vložit obyčejný automobilový olej!

Jaký druh oleje používat? Byli byste docela v bezpečí s jakoukoli z hlavních značek, jako je Husqvarna nebo Stihl.

Mohu použít syntetický olej v palivu řetězové pily?

Stejně jako jejich používání u trávníků bylo prokázáno, že syntetické oleje mají nadměrné vlastnosti spalování na minerálních olejích na vrcholu dodávání velkého mazání motorů s motorovou pilou s řetězovou pilou.

Syntetické oleje vám ponechají s mnohem čistším motorem. Obvykle mají také přísady, jako jsou oktanové zesilovače, detergenty a stabilizátory, které pomáhají vypálit čistší než jiné motorové oleje. To znamená, že způsobí také mnohem méně kouře.

Můžete také použít polosyntetiku, která stojí méně než plně syntetické oleje. Stále mají jemné vlastnosti spalování a dávají vám lepší mazání, než byste dostali ze standardního minerálního oleje.

Pronásledová výhody používání syntetické řetězové pily

 • Namadí lépe než standardní olej
 • Méně povlaku na pístu a v klikové skříni
 • Ponechává čisticí prostředek motoru, produkuje méně výfukových plynů

Jak míchat plyn a olej pro řetězovou pilu

Před poháněním řetězové pily vyčistěte uzávěr paliva a oblast kolem ní, aby se zajistilo, že do palivové nádrže nespadnou žádné nečistoty nebo štěpky.

Nechte svůj vrtulník umístěn tak, aby čepice ukazovala nahoru.

Chcete-li snížit riziko, že palivo přijde v přímém kontaktu s pokožkou a vdechováním palivového páry.

Váš kontejner pro míchání by měl být čistý, bez nečistot a trosek a konstrukci, která je skutečně určena pro držení paliva.

Nejprve nalijte olej do nádoby a poté přidejte benzín nebo benzín. Ujistěte se, že poměry dostanete správně pomocí měřených značek na vašem kontejneru.

Jak dlouho mohu ukládat míchaný plyn a olejový palec?

Doporučuje se, abyste smíchali pouze dostatek paliva pro aktivitu, pro kterou se chystáte podniknout.

Směs se v průběhu času zhoršuje, což způsobí, že výkon motoru trpí a dokonce ztěžuje spuštění řetězových pilovačů (takže můžete při skladování odstranit palivo z vašeho stroje, pokud se tomu chcete vyhnout).

Mnoho výrobců značek navrhuje jeden měsíc, ale v naší osobní zkušenosti můžete jít o trochu déle. Jakékoli palivo uložené delší než tři měsíce v samotném motoru pravděpodobně nestojí za váš čas.

Jednou, jako drzá oprava, aby se do paliva, který by nezačal, zažehl nový život, přidal jsem pomlčku čerstvého plynu a pomohlo to začít řetězové pile, i když namáhavě!

Podívejte se na tento způsob, jak spustit zastavenou řetězovou pilu nebo vyměnit zapalovací svíčku. Pokud máte zájem o bezpečnost, podívejte se na tuto recenzi Husqvarna Wrap kolem Chaps, abyste chránili před zpětným rázem.