Top 5 luk pily pro řezání protokolů palivového dříví. Dřevěný luk pila

Na co se používá luk?

Řezaná pila je kovová nebo dřevěná křížová kříž, která se podobá tvaru luku s čepelí umístěnou tam, kde by bowstring byl. Tradiční pily na luk mají napětí a moderní mají kovový rám. Jeho hrubá, široká čepel je ideální pro řezání drsného dřeva zrna.

Pokud jde o pily pro váš projekt, existuje tolik užitečných možností. Každý nástroj má konkrétní účel a funkci, která jej odděluje od ostatních. Prozkoumal jsem internet a sestavil rychlé shrnutí na luku.

Na co se používá luk? Při zpracování dřeva se pila na příďové pití používá pro přímé, zakřivené a křížové výřezy, ale historicky se pily se používají pro řezání protokolů, dřeva, větví, palivového dříví, keřů, malých stromů, resw a jsou obecně bezpečnější než elektrické nářadí.

Pokračujte ve čtení níže, abyste se dozvěděli více o bows pila a na co lze použít.

Na co se používá luk?

Moderní pila na luk je kovová rámová křížová řez. Jeho hrubá, široká čepel je ideální pro řezání drsného dřeva zrna.

Bow Saw je historicky jedním z nejstarších stylů pila používaných ve starověké Číně i helénistickém období. Zatímco definice pila na luku je prostě pila zavěšená v rámečku, moderní pila na luku má ve tvaru luku zjevnou rukojeť.

Pro mnoho pracovních míst existuje mnoho pily. Nejdůležitější otázkou je často, která je nejlepší, pro kterou práce. Při práci s pobočkami nebo palivovým dříví se doporučuje zejména hrubé široké čepel. Řezaná pila je ideálním nástrojem pro tyto typy úloh.

Jak vypadá luk?

Pila na luku vypadá jako velká rámová pila s dlouhou zakřivenou čepelí. Čepel je připevněna k rámu s kovovou tyčkou nebo popruhem a držadlo je obvykle vyrobeno ze dřeva.

Pily na luku se obvykle používají pro řezání větví a protokolů, ale mohou být také použity pro jiné úkoly, jako jsou řezání křivek ve větvích dřeva nebo oříznutí stromů.

Jak používat luk pilu.

Pily na luku se primárně používají pro výrobu kříže v drsném, neřezaném dřevěném.

Chcete-li ovládat pilu, umístěte čepel kolmo k povrchu, který řezáte, druhou ruku držte dřevo, položte zuby na dřevo a začněte shrát zuby zpět a zpět přes povrch dřeva. Stejně jako u každé ruční pily je nejlepší, pokud používáte dlouhé řezací tahy, abyste mohli do řezu zapojit více zubů. Pomocí celého špina čepele pomůže zachovat okraj čepele a maximalizovat se řeznou čepel.

Nezapomeňte, že si vezměte dlouhé, pomalé tahy a nechte čepel vykonávat svou práci, pokusit se pohybovat se rychleji nebo proříznout hlouběji povede k tomu, že se čepel bude uložena do dřeva. Jako vždy, noste své osobní ochranné vybavení (PPE).

Jaký je rozdíl mezi pivou a rámečkem?

Řezaná pila má vzadu řetězec nebo napínací zařízení a prostřední paprsek je v kompresi. Rámská pila má rám, který prochází čepelí pily a čepel pily je napětí a dva paprsky na vnější straně jsou v kompresi. Všechny pily na luku jsou rámové pily, ale ne všechny rámové pily jsou pila na luku.

Ruční pila

Když přijde na ruku, vidělo se vs luk, je třeba mít na paměti několik věcí.

První z nich je velikost projektu, ruční pila funguje nejlépe pro menší projekty, zatímco pila na luk dokáže zvládnout větší projekty.

Druhým je typ dřeva, například pokud pracujete s tvrdým dřevem, pak bude vhodnější ruční pila, protože může provádět čistší řezy.

Třetí je množství času, který máte, protože ruční pila je rychlejší nastavit a používat než luk.

A konečně, čtvrtým hlediskem je množství prostoru, ve kterém musíte pracovat, protože ruční pila může být použita v přísnějších prostorech než luk.

Pokud tedy na to přijde, existují čtyři hlavní úvahy při výběru mezi rukou Saw Vs Aw Saw: velikost, typ dřeva, čas a prostor. Mějte na paměti a určitě si vyberete pilu, která je pro váš projekt nejlepší.

Co je to nejlepší luk?

Toto jsou nejlepší moderní pily na luku.

Dřevo zpracovatelský vtip:

Harold poslal učedníka do hardwarového obchodu.

„Získejte mi kovovou svěráku.“.“Řekl:“ Jeden s tlačítkem rychlého uvolnění. Jo, a pokud mají dřevěné podložky, vyzvedněte tucet.“

Dítě se vrátilo o hodinu později.

„Tady jdeš, šéfe,“ řekl. „Měli podložky, tak jsem zvedl tucet vizí.“.“

Vždy budu mít ve svém srdci zvláštní místo pro zpracování dřeva. Mám o víkendech v garáži takové vzpomínky na projekty s rodiči. Postavili jsme stoly, police, bouda na dvoře, 10 ‚základnu pro vodní sklouznutí do bazénu, 2 příběhové pevnosti s ohništěm a ještě mnohem více. Tento dřevozpracující blog mi umožňuje psát užitečné články, aby si ostatní mohli užívat zpracování dřeva stejně jako my.

Poslední příspěvky

Pokud jde o výrobu silného manželství Super-Duper na vašich dřevěných kusech pomocí těchto králíků, je tu jen jeden malý problém-mohou být někdy stejně slabí jako čaj! Není to ironické? Věř mi.

Hej, spoluobčané, kteří pracují na dřevo! Dnes musíme mluvit o jedné věci, která vám může zachránit prsty před katastrofou. tlačit tyčinky. Musíte přiznat, že nejsou nejsmyslnějším nástrojem v.

O nás

Všichni milujeme zpracování dřeva! Každý z nás na nejvyšší dřevozpracující radě je nadšenec práce na dřevo. Od tvrdého dřeva k měkkému dřevu, od skříní po kávovary, máme zakryté zpracování dřeva!

LEGÁLNÍ INFORMACE

Tento web je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu navrženého tak, aby poskytoval prostředky pro weby, aby získal reklamní poplatky reklamou a odkazem na Amazon.com. Jsme kompenzováni za doporučení provozu a podnikání Amazonu a dalším společnostem spojeným na tomto webu. Nahlásit tuto reklamu

 • O nás
 • O Kevinovi Nelsonovi
 • Instagram
 • Tik tak
 • Youtube
 • LinkedIn
 • Kontaktní informace. Knelson@topwoodworkingAdvice.com-863-296-8424
 • Sitemap

Top 5 luk pily pro řezání protokolů palivového dříví

Dřevěné gadgety jsou podporovány čtenáře. Pokud si koupíte odkazy na našem webu, můžeme si vydělat provizi.

Řezací protokoly je namáhavý úkol, bez ohledu na nástroj, který používáte. Ať už jste typ, který se těší řezání protokolů nebo ne, je to snadnější práce pomocí správného nástroje.

pily, řezání, protokolů, palivového

Skvělým nástrojem pro úkol řezání protokolů (a téma této příručky) je pila. Jak již víte, pily jsou vyrobeny pro řezání různých materiálů; V ideálním případě dřevo. Příďové pily jsou kvůli jejich designu moudrou volbou.

Rámové křivky kolem čepele a ponechání dostatek prostoru mezi čepelí a rámem. Potřebujete tento prostor, abyste mohli proříznout velké protokoly.

Překvapilo mě nedostatek informací poskytovaných průvodci podobného kupujícího na internetu. Jejich doporučení jsou smysluplná, ale dezinformovaná. Většina z nich ignorovala jeden z nejdůležitějších aspektů pily na luku, zejména pro řezání palivového dříví.

Každopádně to je účel této příručky. Ukážu vám, co hledat v luku a vysvětlím, proč je to důležité. Na konci tohoto příspěvku přesně víte, co potřebujete (a proč ho potřebujete).

Uvedeno přímo pod tímto odstavcem jsou čtyři luky, které doporučuji! Všechny čtyři jsou ideální pro řezání protokolů. Poté, co se podíváte na pily, pokračujte ve čtení a naučte se hlavní části pily na příď.

BrandSizeBuy
Bahco 24 ″ Amazon →
Agawa 24 ″ Amazon →
Fiskars 21 ″ Amazon →
Voják 30 ″ Amazon →

Části luku pily

 • Rám / luk. robustní kovový nebo kompozitní rám, který drží obou stran čepele.
 • Popisovač. měkká, gumová přilnavost je místem, kde držíte luk.
 • Blade. čepel se táhne od jedné strany luku na druhou. Je to část, která řezá dřevo.
 • Zuby. Zuby jsou ostré, špičkové hrany čepele.

Jak si vybrat luk pro řezání palivového dříví

V této části vysvětlím, co je třeba hledat v kvalitním log řezací luk. Je třeba věnovat pozornost jen několik věcí. Koneckonců, bow pily jsou poměrně jednoduché nástroje, které provádějí jeden úkol; řezané dřevo.

Velikost

Jedním z nejdůležitějších aspektů výběru správného luku pro řezání protokolů palivového dříví je velikost. Velikost uvedená na příďové pile se týká délky nástroje/čepele. Od rukojeti na opačnou stranu pily.

Délka mezi čepelí a rámem je stejně důležitá. Zejména pro řezání palivového dříví. Palivové dříví je často velké a potřebujete dostatečnou vzdálenost mezi čepelí a rámem, abyste mohli proříznout log!

Pokud od této recenze vezmete jednu věc, je to toto: ujistěte se, že vzdálenost mezi čepelí a rám je dostatečná pro velikost protokolů, které řezáte.

Typ čepele

Stejně jako existují různé typy pily, existují různé typy čepelí. Některé jsou určeny pro řezání tvrdého dřeva, zatímco jiné jsou určeny pro řezání měkkého dřeva.

Nízká TPI (zuby na palec) se stříhá rychleji než vysoká TPI. Čím vyšší je však TPI, tím hladší bude řez. Vysoké lopatky TPI se obvykle používají pro tvrdé dřevo nebo pro ty, kteří chtějí čistší řez.

Dolní TPI, mezi 5. 7, se používají pro všechny typy dřeva, zejména měkké nebo zelené dřevo.

Také existují lukové pily, které se používají k řezání dalších typů materiálu. Věci jako kov nebo PVC. Tyto pily budou mít čepele, které jsou úplně jiné a nebudou efektivní při řezání dřeva. Ujistěte se, že luk viděl, jak si koupíte, má čepel řezání dřeva!

Ujišťujeme vás, že všechny čepele a bohové pily na této stránce jsou určeny pro řezání stromů.

Cena

Cena je faktor, který by měl vždy jít do vašeho rozhodnutí. Naštěstí je většina pily na příď v tomto průvodci kupujícím za rozumnou cenu.

V této příručce stojí většina pily kolem 30 nebo méně. Stačí pro většinu situací, pokud se postaráte o čepel. Pro ty z vás, kteří by mohli použít luk v lesích, zatímco jsem kempoval nebo turistika, přidal jsem jednu jen pro vás. Je to však trochu drahé.

Nejlepší luk pily pro řezání protokolů

Dobře, teď, když víte, co hledat v kvalitním luku, začnu recenzi! Níže jsou uvedeny čtyři z nejlepších bowů pro řezání palivového dříví.

Bahco 24 ″ luk pila

Bahco Bow Saw byla vytvořena pomocí technologie vědecké ergo pro náročné aplikace a drsné podmínky. Skládá se z vysoce kvalitní oceli a je rezistentní na rzi a odolný vůči korozi kvůli pokryvu smaltované barvy s vysokým dopadem.

Napětí vysoké čepele (až 120 kp) a rovnější řezání je zajištěno jedinečným napínacím systémem. Příď Bahco Bow Saw také přichází se suchým dřevěným kolíčkem a čepelí ze zeleného dřeva Rakera, díky čemuž je ideální pro jakýkoli projekt pro kutily.

Kromě toho je držadlo ergo s strážcem kloubů navrženo tak, aby poskytovalo optimální pohodlí s minimálním úsilím.

O Bahco: Příběh Bahca začíná v roce 1862, kdy člověk ze Švédska postavil Gohbo Stal, vysoce kvalitní ocelovou společnost; Většina z oceli byla použita k výrobě spolehlivých rybích háčků. Jmenoval se Goran Fredrik Goransson.

Goran použil část své oceli k výrobě čepelí Bahco Saw o dvacet čtyři let později. K korelaci kvality jeho pilových čepelí s již známou kvalitou jeho rybích háčků, čepele pily byly podány ochranné známky ryb a háčku.

Bahco byl zodpovědný za řadu oceněných návrhů pro nástroje od šroubováků až po nastavitelné klíče v následujícím století.

V dnešní době společnost Bahco vyrábí širokou škálu vybavení pro domov a zahradu, venku a automobilový průmysl.

Toto je moje #1 doporučená rozpočtová bow pila. Bahco má v komunitě vynikající jméno pro výrobu některých z nejlepších pila.

Agawa Boreal 24

Agawa boreal 24 luk pila je lehká a přenosná pila, která je ideální pro kempování, trekking a lov. Otevírá se rychle a jednoduše nemá žádné uvolněné části a systém napínání čepele udržuje čepel pevně pevně.

Rám s vysokou vůli usnadňuje proříznutí větví velkých průměrů a ergonomický design usnadňuje použití. S eloxovaným hliníkovým rámem a nylonovou rukojetí ze skleněných vláken je pila také tvrdá.

Snad nejpozoruhodnější rysem je, že se složí. To je samozřejmě výhodné pro kempování nebo pěší turistiku lesy. Over, jeho skladování v menším prostoru je také výhodné doma.

Jak jsem se zmínil na začátku této příručky, jedním z nejdůležitějších aspektů používání luku pro řezání palivového dříví je vzdálenost mezi čepelí a rámem. Příliš malá vzdálenost a nebudete schopni proříznout velké protokoly. Tato luk má dostatek vzdálenosti.

Boreal 24 se snadno prořízne přes protokoly o průměr 7 až 8 palců. Existují menší verze, ale jak se zmenšují, stejně tak i velikost protokolů, které jsou schopni proříznout.

Toto je moje #1 doporučená luk celkově. Je však o něco dražší než ostatní. Cena stojí za to, podle mého názoru. Zvláště pokud ji plánujete použít po mnoho dalších let.

Fiskars 21 ″ luk pila

O Fiskars: V roce 1649 byl Fiskars založen ve Finsku. Věří, že přibližně 63% všech amerických lidí má alespoň jednu položku vyrobenou jejich firmou. Jejich oranžové nůžky jsou možná jejich nejznámějším produktem. Abychom to shrnuli, Fiskars je korporací pro sebe s dlouhou historií výroby vysoce kvalitních produktů.

Pokud jde o jejich 21 ″ luk, je to menší ze dvou pilanek v řadě Fiskars a je ideální pro řezání silnějších větví a končetin na stromech. Stejně jako ostatní pily v této linii mají zakřivený čenich, který mu umožňuje snížit na těžko dostupných nebo náročných místech, jako jsou silně foliaged stromy a živé ploty.

Využívá „rovinné zuření“, což umožňuje řezání pily, zatímco tlačí i tahání. Nakonec přichází s plastovým štítem, který chrání čepel při přenášení.

Najdete je v mnoha obchodních domech nebo online za rozumnou smlouvu. Jsou dobře vybaveny pro řezání palivového dříví nebo ořezávání větví kolem dvora.

Truper 30 ″ luk pila

Truper 30 ″ Bow Saw je nejdelší v této recenzi. Má ocelový rám trubice se středně pohodlným přilnavostí.

Cena je srovnatelná s jeho konkurenty. Jeho nejprodávanějším bodem je systém napětí na úrovni vačky. Běžným problémem pro pily na luky je, že napínací systém nedrží čepel těsnou. Toto je pravděpodobně jediná práce, kterou má luk. pevně drží čepel. Truperův luk to dělá dobře.

Můj názor je, že čepel není fantastická. Důvodem je, že to není příliš efektivní pro tvrdé dřevo, což je to, co většina lidí hoří v jejich kamna. Vzhledem k tomu, že tento příspěvek je hlavně o nejlepším luku pro řezání protokolů (tj. Palivové dříví), měla by být čepel vhodná pro řezání tvrdého dřeva.

Pokud jde o značku Truper, pravděpodobně jste viděli jejich nástroje v obchodních domech. Jsou jim cenově dostupné konkurenceschopně a obvykle dost dobré, aby tuto práci dokončily. Hodnota, kterou získáte, stojí za cenu, kterou zaplatíte. Pokud hledáte něco s trochu vyšší kvalitou, musíte zaplatit více.

Všude kolem, je to slušná volba, ale doporučuji Bohco Bow Saw, pokud hledáte možnost rozpočtu.

Tipy pro to, aby vaše čepele vydržela déle déle

Pily čepele se mohou stát nudný. Nečistota ze stromu a piliny kabát čepel a když ji necháte po celý rok sedět v garáži, čepel se rychle opotřebovává, zvláště pokud je mokrá.

To je důvod, proč většina pil funguje skvěle, když je poprvé použijete, ale o rok později, když to oprášíte, nefunguje to velmi dobře. Jaké je tedy řešení?

Snad nejlepším způsobem, jak uložit luk pilu, je nejprve otřete čepel a poté ji nastříkat nějakou WD40, což pomáhá zabránit rzi. Uložte to na suchém místě a měli byste být dobří. Hlavní fotografie od Roman_23203 @ Adobe Stock.

TLDR; Který luk viděl, je nejlepší pro řezání protokolů?

Výběr nejlepšího luku pro řezání protokolů není obtížné, jakmile víte, co potřebujete. Doporučuji dlouhou pilu se s dostatečnou vzdáleností mezi čepelí a rámem. Mít vzdálenost mezi čepelí a rámem je důležitá pro proříznutí protokolů s velkým průměrem.

Dalším důležitým aspektem je čepel a kolik zubů má na palec (TPI/zuby na palec). Spodní čepele TPI jsou nejlepší pro volné dřevo a řezané rychleji, zatímco vyšší čepele TPI řezu pomalejší a hladší a jsou vhodnější pro tvrdé dřevo.

Ze všech lukových pily, které byly zkontrolovány v této příručce, doporučuji Bahco 24 ″ Bow Saw nebo Boreal Agawa 24 ″. Bahcoova pila je určitě levnější, ale vhodná pro řezání protokolů. Boreal Agawa 24 je nejlepší z nejlepších. Z nějakého důvodu je to nejdražší. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a má pěkný skládací design.

Z dřevěných pomůcek

Jsem vášnivý venku s vášní pro sdílení mých znalostí o lesních gadgetech. Osy, pily, řetězové pily a další.

Top 5 luk pily pro řezání protokolů palivového dříví

Dřevěné gadgety jsou podporovány čtenáře. Pokud si koupíte odkazy na našem webu, můžeme si vydělat provizi.

Řezací protokoly je namáhavý úkol, bez ohledu na nástroj, který používáte. Ať už jste typ, který se těší řezání protokolů nebo ne, je to snadnější práce pomocí správného nástroje.

Skvělým nástrojem pro úkol řezání protokolů (a téma této příručky) je pila. Jak již víte, pily jsou vyrobeny pro řezání různých materiálů; V ideálním případě dřevo. Příďové pily jsou kvůli jejich designu moudrou volbou.

Rámové křivky kolem čepele a ponechání dostatek prostoru mezi čepelí a rámem. Potřebujete tento prostor, abyste mohli proříznout velké protokoly.

Překvapilo mě nedostatek informací poskytovaných průvodci podobného kupujícího na internetu. Jejich doporučení jsou smysluplná, ale dezinformovaná. Většina z nich ignorovala jeden z nejdůležitějších aspektů pily na luku, zejména pro řezání palivového dříví.

Každopádně to je účel této příručky. Ukážu vám, co hledat v luku a vysvětlím, proč je to důležité. Na konci tohoto příspěvku přesně víte, co potřebujete (a proč ho potřebujete).

Uvedeno přímo pod tímto odstavcem jsou čtyři luky, které doporučuji! Všechny čtyři jsou ideální pro řezání protokolů. Poté, co se podíváte na pily, pokračujte ve čtení a naučte se hlavní části pily na příď.

BrandSizeBuy
Bahco 24 ″ Amazon →
Agawa 24 ″ Amazon →
Fiskars 21 ″ Amazon →
Voják 30 ″ Amazon →

Části luku pily

 • Rám / luk. robustní kovový nebo kompozitní rám, který drží obou stran čepele.
 • Popisovač. měkká, gumová přilnavost je místem, kde držíte luk.
 • Blade. čepel se táhne od jedné strany luku na druhou. Je to část, která řezá dřevo.
 • Zuby. Zuby jsou ostré, špičkové hrany čepele.

Jak si vybrat luk pro řezání palivového dříví

V této části vysvětlím, co je třeba hledat v kvalitním log řezací luk. Je třeba věnovat pozornost jen několik věcí. Koneckonců, bow pily jsou poměrně jednoduché nástroje, které provádějí jeden úkol; řezané dřevo.

Velikost

Jedním z nejdůležitějších aspektů výběru správného luku pro řezání protokolů palivového dříví je velikost. Velikost uvedená na příďové pile se týká délky nástroje/čepele. Od rukojeti na opačnou stranu pily.

Délka mezi čepelí a rámem je stejně důležitá. Zejména pro řezání palivového dříví. Palivové dříví je často velké a potřebujete dostatečnou vzdálenost mezi čepelí a rámem, abyste mohli proříznout log!

Pokud od této recenze vezmete jednu věc, je to toto: ujistěte se, že vzdálenost mezi čepelí a rám je dostatečná pro velikost protokolů, které řezáte.

Typ čepele

Stejně jako existují různé typy pily, existují různé typy čepelí. Některé jsou určeny pro řezání tvrdého dřeva, zatímco jiné jsou určeny pro řezání měkkého dřeva.

Nízká TPI (zuby na palec) se stříhá rychleji než vysoká TPI. Čím vyšší je však TPI, tím hladší bude řez. Vysoké lopatky TPI se obvykle používají pro tvrdé dřevo nebo pro ty, kteří chtějí čistší řez.

Dolní TPI, mezi 5. 7, se používají pro všechny typy dřeva, zejména měkké nebo zelené dřevo.

Také existují lukové pily, které se používají k řezání dalších typů materiálu. Věci jako kov nebo PVC. Tyto pily budou mít čepele, které jsou úplně jiné a nebudou efektivní při řezání dřeva. Ujistěte se, že luk viděl, jak si koupíte, má čepel řezání dřeva!

Ujišťujeme vás, že všechny čepele a bohové pily na této stránce jsou určeny pro řezání stromů.

Cena

Cena je faktor, který by měl vždy jít do vašeho rozhodnutí. Naštěstí je většina pily na příď v tomto průvodci kupujícím za rozumnou cenu.

V této příručce stojí většina pily kolem 30 nebo méně. Stačí pro většinu situací, pokud se postaráte o čepel. Pro ty z vás, kteří by mohli použít luk v lesích, zatímco jsem kempoval nebo turistika, přidal jsem jednu jen pro vás. Je to však trochu drahé.

Nejlepší luk pily pro řezání protokolů

Dobře, teď, když víte, co hledat v kvalitním luku, začnu recenzi! Níže jsou uvedeny čtyři z nejlepších bowů pro řezání palivového dříví.

Bahco 24 ″ luk pila

Bahco Bow Saw byla vytvořena pomocí technologie vědecké ergo pro náročné aplikace a drsné podmínky. Skládá se z vysoce kvalitní oceli a je rezistentní na rzi a odolný vůči korozi kvůli pokryvu smaltované barvy s vysokým dopadem.

Napětí vysoké čepele (až 120 kp) a rovnější řezání je zajištěno jedinečným napínacím systémem. Příď Bahco Bow Saw také přichází se suchým dřevěným kolíčkem a čepelí ze zeleného dřeva Rakera, díky čemuž je ideální pro jakýkoli projekt pro kutily.

Kromě toho je držadlo ergo s strážcem kloubů navrženo tak, aby poskytovalo optimální pohodlí s minimálním úsilím.

O Bahco: Příběh Bahca začíná v roce 1862, kdy člověk ze Švédska postavil Gohbo Stal, vysoce kvalitní ocelovou společnost; Většina z oceli byla použita k výrobě spolehlivých rybích háčků. Jmenoval se Goran Fredrik Goransson.

Goran použil část své oceli k výrobě čepelí Bahco Saw o dvacet čtyři let později. K korelaci kvality jeho pilových čepelí s již známou kvalitou jeho rybích háčků, čepele pily byly podány ochranné známky ryb a háčku.

Bahco byl zodpovědný za řadu oceněných návrhů pro nástroje od šroubováků až po nastavitelné klíče v následujícím století.

V dnešní době společnost Bahco vyrábí širokou škálu vybavení pro domov a zahradu, venku a automobilový průmysl.

Toto je moje #1 doporučená rozpočtová bow pila. Bahco má v komunitě vynikající jméno pro výrobu některých z nejlepších pila.

Agawa Boreal 24

Agawa boreal 24 luk pila je lehká a přenosná pila, která je ideální pro kempování, trekking a lov. Otevírá se rychle a jednoduše nemá žádné uvolněné části a systém napínání čepele udržuje čepel pevně pevně.

Rám s vysokou vůli usnadňuje proříznutí větví velkých průměrů a ergonomický design usnadňuje použití. S eloxovaným hliníkovým rámem a nylonovou rukojetí ze skleněných vláken je pila také tvrdá.

Snad nejpozoruhodnější rysem je, že se složí. To je samozřejmě výhodné pro kempování nebo pěší turistiku lesy. Over, jeho skladování v menším prostoru je také výhodné doma.

Jak jsem se zmínil na začátku této příručky, jedním z nejdůležitějších aspektů používání luku pro řezání palivového dříví je vzdálenost mezi čepelí a rámem. Příliš malá vzdálenost a nebudete schopni proříznout velké protokoly. Tato luk má dostatek vzdálenosti.

Boreal 24 se snadno prořízne přes protokoly o průměr 7 až 8 palců. Existují menší verze, ale jak se zmenšují, stejně tak i velikost protokolů, které jsou schopni proříznout.

Toto je moje #1 doporučená luk celkově. Je však o něco dražší než ostatní. Cena stojí za to, podle mého názoru. Zvláště pokud ji plánujete použít po mnoho dalších let.

Fiskars 21 ″ luk pila

O Fiskars: V roce 1649 byl Fiskars založen ve Finsku. Věří, že přibližně 63% všech amerických lidí má alespoň jednu položku vyrobenou jejich firmou. Jejich oranžové nůžky jsou možná jejich nejznámějším produktem. Abychom to shrnuli, Fiskars je korporací pro sebe s dlouhou historií výroby vysoce kvalitních produktů.

Pokud jde o jejich 21 ″ luk, je to menší ze dvou pilanek v řadě Fiskars a je ideální pro řezání silnějších větví a končetin na stromech. Stejně jako ostatní pily v této linii mají zakřivený čenich, který mu umožňuje snížit na těžko dostupných nebo náročných místech, jako jsou silně foliaged stromy a živé ploty.

Využívá „rovinné zuření“, což umožňuje řezání pily, zatímco tlačí i tahání. Nakonec přichází s plastovým štítem, který chrání čepel při přenášení.

Najdete je v mnoha obchodních domech nebo online za rozumnou smlouvu. Jsou dobře vybaveny pro řezání palivového dříví nebo ořezávání větví kolem dvora.

Truper 30 ″ luk pila

Truper 30 ″ Bow Saw je nejdelší v této recenzi. Má ocelový rám trubice se středně pohodlným přilnavostí.

Cena je srovnatelná s jeho konkurenty. Jeho nejprodávanějším bodem je systém napětí na úrovni vačky. Běžným problémem pro pily na luky je, že napínací systém nedrží čepel těsnou. Toto je pravděpodobně jediná práce, kterou má luk. pevně drží čepel. Truperův luk to dělá dobře.

Můj názor je, že čepel není fantastická. Důvodem je, že to není příliš efektivní pro tvrdé dřevo, což je to, co většina lidí hoří v jejich kamna. Vzhledem k tomu, že tento příspěvek je hlavně o nejlepším luku pro řezání protokolů (tj. Palivové dříví), měla by být čepel vhodná pro řezání tvrdého dřeva.

Pokud jde o značku Truper, pravděpodobně jste viděli jejich nástroje v obchodních domech. Jsou jim cenově dostupné konkurenceschopně a obvykle dost dobré, aby tuto práci dokončily. Hodnota, kterou získáte, stojí za cenu, kterou zaplatíte. Pokud hledáte něco s trochu vyšší kvalitou, musíte zaplatit více.

Všude kolem, je to slušná volba, ale doporučuji Bohco Bow Saw, pokud hledáte možnost rozpočtu.

Tipy pro to, aby vaše čepele vydržela déle déle

Pily čepele se mohou stát nudný. Nečistota ze stromu a piliny kabát čepel a když ji necháte po celý rok sedět v garáži, čepel se rychle opotřebovává, zvláště pokud je mokrá.

To je důvod, proč většina pil funguje skvěle, když je poprvé použijete, ale o rok později, když to oprášíte, nefunguje to velmi dobře. Jaké je tedy řešení?

Snad nejlepším způsobem, jak uložit luk pilu, je nejprve otřete čepel a poté ji nastříkat nějakou WD40, což pomáhá zabránit rzi. Uložte to na suchém místě a měli byste být dobří. Hlavní fotografie od Roman_23203 @ Adobe Stock.

TLDR; Který luk viděl, je nejlepší pro řezání protokolů?

Výběr nejlepšího luku pro řezání protokolů není obtížné, jakmile víte, co potřebujete. Doporučuji dlouhou pilu se s dostatečnou vzdáleností mezi čepelí a rámem. Mít vzdálenost mezi čepelí a rámem je důležitá pro proříznutí protokolů s velkým průměrem.

Dalším důležitým aspektem je čepel a kolik zubů má na palec (TPI/zuby na palec). Spodní čepele TPI jsou nejlepší pro volné dřevo a řezané rychleji, zatímco vyšší čepele TPI řezu pomalejší a hladší a jsou vhodnější pro tvrdé dřevo.

Ze všech lukových pily, které byly zkontrolovány v této příručce, doporučuji Bahco 24 ″ Bow Saw nebo Boreal Agawa 24 ″. Bahcoova pila je určitě levnější, ale vhodná pro řezání protokolů. Boreal Agawa 24 je nejlepší z nejlepších. Z nějakého důvodu je to nejdražší. Je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a má pěkný skládací design.

Z dřevěných pomůcek

Jsem vášnivý venku s vášní pro sdílení mých znalostí o lesních gadgetech. Osy, pily, řetězové pily a další.

Na co se používají pily?

Moje luk pila má červenou rukojeť a 20 ″ čepel. Dobře se o to starám a ukládám ji dovnitř, občas olejuš čepel, abych zabránil rzi. Také mám pilučku pólu a mezi nimi se mohu dobře starat o větve na stromech, které obklopují zahradu, nízké i vysoké.

Řetězové pily jsou pohodlné a provádějí se rychle a s malým úsilím z mé strany, s výjimkou toho, že jsem dostatečně chytrý, abych zůstal mimo pohybující se čepel. Ale je to trochu jako podvádění. Pamatuji si, jako mladé dítě, které používalo luk mého otce. Od té doby jsem měl vždycky pilu s lukem a pravděpodobně vždy to bude, protože se to zdá být správnější a autentičtější.

Luk pily v historii

Není známo, kdy byly poprvé použity pily na luky, ale zjevně existují důkazy, že byly použity ve starověké Číně a asi před 800 lety na Západě. První verze lukových pilů měly dřevěný rám ve tvaru H s čepelí běžící z jednoho konce svislého tvaru H na konec opačného svislého tvaru H v rámu. Tyto modely byly označovány jako pily „Buck“.

pily, řezání, protokolů, palivového

Tyto pily jsou stále vyrobeny dodnes a můžete také často vyzvednout jeden v obchodě se starožitnostmi nebo najít jeden ve staré farmě stodoly. Rukojeť byla dřevěná přilnavost a byla tam linie, která upravila napětí na čepeli, aby se učí. Hrameny H by byly vyrobeny z tvrdého dřeva, jako je bříza nebo hickory.

Na těchto starých pilách je něco, co přitahuje puristy. Ručně poháněný, esteticky příjemný podívat se a držet v ruce. Má autentický pocit používat v ořezávacích větvích nebo řezání protokolů do délky krbu pro oheň, aby byl dům v teple. Slyší se zpět do času před elektrickou nářadí, lithium-iontové baterie a hluk, který s tím vším jde.

Luk dnes

Dnešní modely s lukem mají kovové „luky“ tvarované jako lovecký luk, přičemž čepele jsou místo luku, pokud chcete. Přicházejí v různých velikostech, s čepelemi probíhajícími mezi 30. 36 palci pro větší, průměrně 20 ″ pro obyčejné (jako moje) a na menší konci až 12 ″.

Na konci úchytu luku je páka, která se uvolní a poté vytáhne čepel, takže výměny čepelí za nové je snadný úkol. Pokud je však pila na luk správně udržována a uložena, měla by čepel vydržet dobře.

Nová pila na luk proběhne od 12 do 60, v závislosti na velikosti a značce. Pro srovnání jsme našli buck pily až 200, v závislosti na velikosti i dřevu používaném k vytvoření H-rámečku. Příďové pily mohou přijít, také s krytem čepele a není to špatný nápad, zvláště pokud máte děti v obchodě, domě nebo stodole.

Bow Saw Blades

Příďové pily mají řezací zdvih, což znamená, že se při procházení dřevem proříznou jak na tahu, tak na údery push. S zuby nakloněnými v obou směrech jsou velmi efektivní při provádění řezů v obou směrech. Zuby jsou zubaté a s nízkým počtem zubů napal. Čepele lze snadno odstranit pro ostření, pokud chcete prodloužit životnost pily.

V závislosti na délce čepele pily na luku může být náhradní čepele až 6. S pákou pro uvolnění na rukojeti je snadné a rychlé odstranění staré čepele a nahrazení novou a za méně než minutu se můžete vrátit k řezným úkolům.

Čepele na luku jsou tenké a úzké a přicházejí ve dvou typech:

 • Čepele zubů pro luky. Tyto čepele mají trojúhelníkové zuby, které jsou mezi sebou dobře rozloženy. Tyto čepele budou řezat živé i mrtvé stromy a větve, ale jsou navrženy speciálně pro řezání tvrdého dřeva, které vysušilo.
 • PEG a RAKER RAKER ROZYKY PRO PILY PALS. Tyto čepele mají čas od času další zub po celé délce, zub „Raker“. Tento zub má jiný úhel (ven) a bude čip nebo „hrabat“ dřevo z řezu. Čepele zubů kolíků a rakerů pro pily na luku jsou vhodné pro řezání mokrého dřeva i zeleného dřeva, přičemž zub Rakera dělá svou práci dobře při odstraňování dřeva z řezů.

Úchyty na luku

Kliky na lukových pilech se označují jako držadla uzavřené pistole. Je snadné uchopit a chránit ruku před sklouznutím při řezání.

Bow viděl rámy

Toto je luk částí pily na luku a je to dutá kovová trubka jako moje červená. Přední část rámu, luk, je nakloněn jako lovecký luk a poskytuje druhou oblast přilnavosti na druhou stranu, pokud je při řezání potřebný další oomph.

Ostatní luk viděl části

Zmínili jsme se o páce, která uvolňuje čepel pro odstranění a výměnu, a také znovu utahovat pilu na místě.

Kromě této funkce však existuje také křídlová matice, která zvyšuje napětí čepele. Chcete učenou čepel pro nejlepší a nejjednodušší řezání; Během řezání může být ohýbena volná čepel, zejména pokud se snažíte rychle prosadit čepel. S vyučovanou a ostrou čepelí můžete nechat čepel dělat práci stejně jako chytrý šéfkuchař, který nechá nože dělat práci při řezání zeleniny nebo masa.

Společné úkoly

Příďové pily mají lehkou hmotnost a snadno přenosné, dvě z jejich přitažlivých vlastností. Vynikají při prořezávání menších větví ze stromů a rozřezávání těchto větví do krbových nebo dřevěných kamen pro pálení.

Mezi nejběžnější úkoly, které pravděpodobně provedete s lukem, patří:

Prořezávání větví ze stromu. Velikost a měřidlo větví jsou na vás a na vaší síle a ambicích na paži, ale obvykle budou malé až střední velikosti. Protože luk pila je tak lehká, je snadné s sebou nosit žebřík, takže větve nemusí být nutně na stromě nízké.

Řezání palivového dříví. Už jste odřízli větve ze stromu; Nyní je čas snížit větve na velikost, která se vejde. V tomto úkolu vám pomůže Sawhorse a na druhou stranu pochopíte protokol.

Odstranění starých keřů a keřů. Když prošli nebo se zarostli, pila na luk je dobrým nástrojem pro jejich odstranění. Můžete je odříznout na zemi nebo blízko země a poté odstranit pařez a kořeny lopatou, abyste vytvořili prostor pro jejich náhradní keře.

Odstranění stromů. Totéž. pro snížení malých stromů, které mohou umírat nebo je třeba je odstranit, aby se vytvořil prostor pro některé nové výsadby.

Příďové pily jsou velmi všestranné nástroje a pro jejich použití nepotřebujete prodlužovací kabel. Cestují také snadno a dobře, a mohou být přivezeny na výlety do kempu, aby vám pomohly rozbít dřevo pro táborák. Jsou užitečné pro rychlé řezání na větvi, která by mohla růst příliš blízko domu nebo střechy. Čím více použijete luk, tím více pracovních míst nakonec najdete.

Nahrazuji některé dřevěné schody, které vedou dolů do zahrady. Moje pila na luk se hodila, aby odstranila sloupky a rozbilo staré schody a zábradlí pro vytažení. Mohl jsem pro tento úkol použít elektrické nářadí, ale opět existuje něco nostalgického i autentického o použití luku, kterou si pamatuji z mládí.

Buck viděl v akci

Jen pro případ, že by pro vás byla pila nová, našli jsme dobré video, které ukazuje velmi cool buck piw v akci. Jakmile to uvidíte, poznáte to, ale jednoduše nevěděli, jak to nazvat.

Luk pila v akci

Pravděpodobně víte, co je luk, ale pokud ne, tady je vše, co o nich budete muset vědět v jediném videu.

Pokud děláte nějakou práci venku, ve vaší zahradě nebo na dvorku, pila na luk je skvělým nástrojem, který má. Jsou levné a při správném využití a o nich se o ně starají, vydrží dlouho. Náhradní čepele jsou také levné a snadno se zaměřují. Opravdu používám můj pořád s dobrými výsledky.

Matt Hagens

Matt je zkušený dřevař a oddaný rodinný muž. Mattova vášeň pro zpracování dřeva začala v mladém věku, když sledoval svého dědečka v jeho dřevařském obchodě. Strávil více než 20 let holáním svých dovedností, učením nových technik a zdokonalováním svých návrhů. Když není ve své dílně, Matt miluje trávení času se svou rodinou.