Kužerní vs. plochý otřer, jaký je rozdíl. Plochý mlýnek

Kónický vs. plochý otřer mlýnek. Jaký je v tom rozdíl?

Jste uprostřed hledání otřepové brusky, ale nemůžete si vybrat mezi kónickým nebo plochým. Jaký je rozdíl a proč by vám to mělo zajímat?

Odpověď na tuto otázku spočívá ve vašich návycích, cílech a osobním vkusu kávy.

Jaký je rozdíl mezi kuželovitým vs. plochým otřepem?

Nemáte čas na celý článek? Zde je rychlá odpověď na vaši otázku níže:

Kuželový mlýnek na kuželovou otřesu používá k rozdrcení kávy kuželovité otřepy. Celá vaše kávová zrna se filtruje přes menší hřebeny, které se obtěžují kolem kuželů, a rovnoměrněji je rozdělí do spodního šálku. Kuželové otřepy jsou tiché, snižují zadržování tepla a snadno se čistí.

Plochý otřepený mlýnek rozdrtí kávu mezi dvěma plochými otřepy, z nichž každá je potažena v drsné struktuře, aby vyrovnala velikost částic. Ploché otřepy produkují o něco ještě více výsledků než kónické otřepy, ale mají vyšší retenci tepla a jsou hlučnější.

Proč je kuželový mlýnek na burru lepší?

Burr Groundders jsou skvělým výběrem pro lépe chutná káva. Rozdíl mezi kónickým a plochým otřepem je malý, ale mohl by ještě pořád stojí za zvážení.

Kuželový mlýnek na burr je silně upřednostňován homebrewers i komerční nastavení kávy. Nejenže to rozdrtí kávu velmi rovnoměrně, ale produkuje menší tření. To má za následek menší teplo, udržujte pozemky v pohodě, než se dotknou horké vody.

Důvody, které se před extrahováním zahřívají. Kužerní otřepy jsou také o něco tišší při drcení kávy, což je plus pro kupující, kteří chtějí používat svůj model v rušném domě nebo v kanceláři.

Jak dlouho vydrží kuželové brusky?

Kužerní brusky pro jejich otřepy používají buď nerezovou ocel nebo keramiku. Oba jsou velmi dlouhotrvající a lze je snadno čistit suchým zubním kartáčkem.

Jejich dlouhověkost závisí na tom, jak často Používáte mlýnek. Pravidelné používání uvidí vaše manuální kuželovitá otřepová mlýnek, který trvá asi čtyři až pět let. Elektrická kuželová otřepová mlýnka může trvat až sedm let.

Jak víte, kdy je otřer nudný?

Bojí se o váš mlýnek na burr, který ukazuje jeho věk? Budete vědět, zda jsou vaše otřepy nudné kávou, kterou vyrábějí. Pokud vaše káva neustále vychází nepravidelně nebo s většími než obvyklými kousky, je třeba vyměnit vaše otřepy.

Mnoho modelů grinderů Burr poskytuje náhradní otřepy, které si můžete objednat od výrobce. Pokud je to možné před nákupem. Náhradní otřepy běží v průměru mezi 30 až 50.

Jsou ploché otřepy lepší než kónické?

Pro většinu pivovarů kávy dodávají kónické otřepy Všechno fronty. Někteří pivovary kávy však jsou ploché otřepy cestou.

Ploché otřepy produkují některé z nejkonzistentnějších důvodů vůbec nalézt. Je to způsobeno jejich velkým a rovným povrchem a rozdrtí kávu do velmi hladké a konzistentní velikosti. Výsledkem je, že vaše ochutnávka kávy téměř identická od šálku k šálku. Pokud nenávidíte hádání, je to hlavní požehnání.

Nevýhodou na plochých otřelách je na paměti tření, které vytvářejí. Vzhledem k jejich ploše plochy a toho, jak blízko jsou navzájem, mají tendenci zahřívat kávu, než se dotknou vody. Tím se mírně zvyšuje hořké a opečené příchutě.

Mírně dynamické výsledky kuželových otřepů budou upřednostňováni těmi, kteří milují komplexní šálky kávy. Pokud dáváte přednost podobným výsledkům, jděte na ploché otřepy.

Proč je otřepová mlýnek lepší než mlýn na čepel pro kávu?

Bladeská mlýnka je často obtěžována v kávovém prostoru a z dobrého důvodu. Je to více podobné mixéru než mlýnek na kávu.

Zatímco kónické a ploché otřesy rozdrtí kávu co nejporovnale, Blade Grunders jdou pro přístup k hack-and-slash. Používají tenké čepele k nakrájejte kávu s malou péčí o distribuci nebo regulaci tepla. Tím se vytváří káva, která jsou hrubovitá a nepravidelná.

I když není nemožné vytvořit chutný šálek kávy s mlýnnou čepelí, je to určitě obtížnější.

Zabalit

Kuželový mlýnek na otřer je tichý, chladný a snadno použitelný. Plochý otřepový mlýnek je nesmírně konzistentní a spolehlivý. Kteroukoli z nich si vyberete, budete v dobrých rukou.

Potřebujete pomoc s zúžením vašich brusky? Oslovte náš živý chat nebo nám pošlete zprávu s vašimi otázkami souvisejícími s kávou. Jsme rádi, že půjčíme naši odbornost k vašemu dalšímu rozhodnutí o nákupu.

Kužerní vs ploché otřesy: rozdíly (s obrázky)

Čerstvé mleté ​​fazole mají velký rozdíl v chuti vaší kávy. To je důvod, proč je mít vlastní mlýnek na kávu. Ale pak je tu otázka, jaký druh brusky kávy je nejlepší koupit? Existují dvě primární možnosti: brusky čepele a brusky pro otřely.

Zjistili jsme, že brusky Burr poskytují uživatelům lepší konzistenci a kontrolu, což vám umožní vybrat velikost grind úpravou vzdálenosti mezi otřepy.

Existují 2 typy otřepů; kónický a plochý. Provedeme vás rozdílem mezi nimi, abychom zjistili, který je pro vaše účely nejlepší.

Kužerní brusky

Kuželový mlýnek na otřer má 2 kuželové otřepy s zoubkovanými hranami, které brousí kávu. Jeden Burr zůstává stacionární, zatímco motor otočí druhý.

Fazole jdou svisle v mírném úhlu. Kónické brusky používají méně výkonný motor a jdou pomalejší rychlostí. Protože motor je méně výkonný, má vlastní sadu výhod, jako je tichý provoz. Tyto brusky se také snaží snadno používat.

Ploché burrové brusky

Ploché otřepy mají 2 prsteny otřepů, které leží vodorovně nebo rovnoběžně se zemí. Jeden otřes směřuje a jeden směřuje dolů.

Stejně jako kuželový mlýnek je jeden otřer stacionární, zatímco motor pohybuje druhou. Kávová zrna jsou svislá mezi otřepy. Poté poté, co jsou na zemi, pozemky spadnou pod otřepy.

Ploché burrové brusky používají výkonný motor, který dokáže rychleji brousit kávu, ale další síla přichází s vlastní sadou drobných problémů. Tyto jednotky jsou obecně hlasitější a náchylnější k ucpávání.

Rozdíly

Při nákupu kávové mlýnky jsou jak kuželovou, tak plochou otřepovou bruskou. Brouší kávu důsledně a snadno se použijí. Ačkoli by homebrewers byl s obou možností dobře, odborníci na kávu preferují jeden před druhým. Tyto drobné rozdíly činí jeden mlýnek výhodnější pro nákup. To je vysvětleno více níže.

Nastavení

Kužerní brusky se snadněji zablokují do správného nastavení a nevyžadují nastavení stejně jako plochý otřepový mlýnek. Toto je pozorování odborníků na kávu, protože tak často upravují jejich grind.

Pro vaření domů by to nemělo být velký rozdíl, protože většina pivovarů má tendenci používat stejná nastavení téměř pokaždé.

Čištění

Ploché otřesy jsou také těžší čistit, protože mají tendenci získat více pozemků uvíznutí uvnitř. Kónický design usnadňuje uvolnění pozemků, zatímco ploché burr designové pasti lépe. To se však může lišit od modelu k modelu. To je další menší rozdíl, ale může to změnit, jak rychle využíváte kávová zrna a jak snadné je mlýnek čistit.

Motor

Poslední rozdíl je rychlost motoru. To bylo zmíněno v obecném popisu brusky. Kuželový mlýnek má pomalejší motor. Pomalejší rychlost se může zdát jako nevýhoda, ale není.

Pomalejší motor ve skutečnosti vydává menší hluk nebo vůbec žádný. Brání to, aby se kávová sestačka zahřála, jak to dokážou, rychlým motorem. Pomalejší rychlosti motoru také umožňují mlýn.

Kužerní vs. ploché brusky: Což je lepší?

Kužerní otřepové brusky mají více výhod oproti rovině otřelé brusky. Vyžadují menší nastavení. Celkový design je lepší pro získání půdy a usnadňuje čištění.

Pomalejší motor omezuje hluk, přehřáté pozemky a ucpávání. Stručně řečeno, kuželový otřepový mlýnek nezklame.

Skvělé čtení:

Kónická vs. Plochý otřes mlýn: Průvodce po rozdílech

Pokud zkoumáte brusky Burr, najdete dva odlišné typy otřepů: plochý a kuželový. Jsou to výrazně odlišné, ale volba mezi kónickým vs. Plochý otřepový mlýnek není tak přímý.

V kónickém vs neexistuje žádná správná nebo nesprávná odpověď. Debata o plochém burru. Jsou podobné, ale jiné. Kuželové brusky s burr jsou levnější, tišší a odpouštějící. Ploché otřesy jsou dražší a poskytují lepší kontrolu, proto se běžně používají v komerčním prostředí.

Rozložím všechno, co budu vědět o kuželových a plochých otřepech a vysvětlím, kde vynikají, zaostávají a proč, takže se můžete rozhodnout pro nejlepší mlýnek na burr pro vás.

Co jsou kuželové a ploché brusky?

Nejprve si pamatujte na mlýnek na mlýnek na kávu pomocí tlaku, když fazole procházejí dvěma povrchy otřepu. Burry jsou základní komponenty, které rozdrtí celé kávové zrna do prášku.

Ploché burrové brusky mají na sobě dva kroužky na sobě (otřepy jsou ve tvaru koblihy). Jsou vodorovně zarovnány a mají malé úhlové zuby, které rozdrtí fazole na částice. Celé fazole jsou přiváděny do středního celého, kde jsou popadnuty vnitřními zuby a jsou nuceny procházet vnějším otřepům, kde jsou zuby častější a přesnější.

Celkově fazole tráví více času v plochých otřelách ve srovnání s kónickým a že čas navíc znamená více tření, což znamená více tepla. Plochý otřepený mlýnek také potřebuje silnější motor pro točení otřepů, který produkuje více hluku. A co je nejdůležitější, ploché otřepy mohou vytvořit unimodální kávová sestava. pokud zkontrolujete pozemky pod mikroskopem, nenajdete dvě sady velikostí půdy, ale pouze jeden.

Kuželové brusky s burr mají jeden otřer uvnitř druhého. Vnější otřes je kruhová a stacionární. Má dutý prsten a úhlové zuby. Vnitřní otřer má tvar kužele, má větší základnu a otočení. Když se vnitřní otřes otáčí, ostré okraje vytáhnou celé fazole do broušení, kde jsou rozděleny na menší kousky.

Existují určité výjimky, kde se otočení vnějšího otřesu, jako je mlýnek Baratza Sette.

Kuželovité kávové brusky mají poměrně rovnoměrné broušení a vysokou úroveň ovládání velikosti grindu. Jedná se o efektivní tvar, který nevyžaduje vysokorychlostní motor, protože gravitace dělá hodně z práce, která tahá fazole oběma otřepy, takže je méně hluku a tepla. Kuželovitý mlýnek však produkuje bimodální rozložení kávových oblastí. Pokud jste zkontrolovali zemní kávu pod mikroskopem, všimli byste si dvou sad kávových částic: jeden menší a jeden větší.

Srovnání kuželových a plochých otřepů

Konzistence grind

Rovnoměrná velikost kávových oblastí má za následek rovnoměrnou extrakci, protože všechny částice extrahují stejnou rychlostí. Existují však určité rozdíly v konzistenci grind mezi kuželovitými a plochými tvary otřesu.

V kuželovém brusiči pro prochází kávová zrn. Fazole jsou zataženy do stále úzkého prostoru, protože otřer působí jako šnek.

Všechna kávová zrna procházejí touto štíhlou mezerou mezi vnitřním a vnějším otřepem. Teoreticky by každá částice kávy měla být stejná nebo mít podobný průměr. Ve skutečnosti existují rozdíly. Můžete získat nějaké drobné částice nazývané pokuty.

V zásadě vytváří kuželový mlýnek na bimodální grind velikosti. Pokud byste měli zkontrolovat mletí pod mikroskopem nebo použít prosévání, všimli byste si dvou velikostí: pokuty (ty super malé mletí) a větší částice. Jinými slovy, bimodal. Když extrahujete kávu, pokuty extrahují mnohem rychleji než větší částice kvůli jejich malé velikosti. Pokuty mohou nadměrně vylučovat vaši kávu a vytvořit hořký nápoj. Při výrobě kávy mohou také ucpat filtry a obrazovky.

Plochý otřes mlýnek se točí vyšší rychlostí. Jeho zuby a nepřetržité točení tlačí kávové lupínky směrem k odchodu z broušení komory. To má za následek, že mletí kávy mají stejnou velikost, která se nazývá unimodální grind. To také znamená, že budete mít rovnoměrnější extrakci, protože extrakt z grindů stejnou rychlostí.

Jedna věc však může způsobit nekonzistentní ploché otřepy: teplo. Ploché otřelé kávové brusky vytvářejí více tepla než kónického otřesu, protože využívají více mechanického síly. Pokud se ploché otřesy příliš zahřívají, změní konzistenci grind.

Teplo vytvořené třením motoru může negativně ovlivnit kávová zrna a změnit chuť. Toto je větší problém v komerčním prostředí, jak se kavárna zahřívá a zvyšuje se teplota okolí. Je to jen zřídka problém doma, protože je čas na to, aby se ploché otřepy vychladly mezi broušením dávek.

Hluk

Hluk je určen materiálem používaným pro tělo brusky, revoluce za minutu (RPM) a geometrií Burr.

Ploché otřepy potřebují vyšší otáčky, aby se ujistili, že všechny fazole jsou nuceny do broušení a ze stran. Potřebují výkonnější motor běžící s vysokou rychlostí (například 700 ot / min), což je činí velmi hlučnými.

Na druhou stranu, kuželovité kávové brusky probíhají v nižším otáčkách než ploché otřepy. Nevyžadují vysoké otáčky, takže nepotřebují jako výkonný motor. Méně výkonný motor znamená menší hluk.

Celkově jsou kuželové otřepy tišší než ploché otřepy, které jsou známé jejich vysoce postaveným kňučením.

To však není vždy, protože vnější materiál mlýnku je velký rozdíl v tlumení hluku motoru (nebo ne). Například Turínovy ploché otřepy jsou mnohem tišší než kónická baratza sette.

Retence grind

Retence grind odkazuje na množství kávy, která zůstala v broušení komory, skluzu a dalších částí brusky na kávu. To může vést k problémům, jako jsou zatuchlé mletí, ztracené peníze a změna velikosti grind. Většinou to znamená, že do svého Portafilteru můžete dostat starou kávu pokaždé, když se rozdrtíte. Udržení mletí však není určeno pouze tvarem otřepů. Závisí také na úhlu otřesu, komory a skluzu.

Jak již bylo řečeno, kónické otřepy mají nižší zadržení kvůli jejich vertikálnímu umístění v brusky a gravitaci. Kávové mletí jsou tlačeny ze spodní části otřepů, nikoli ze stran, takže v komoře je v zubech méně grindů.

Ploché otřepy mají vyšší míru retence, protože jsou namontovány vodorovně a nemají žádnou pomoc od gravitace, aby vyloučily mletí. Grounds jsou tlačeny ze stran pomocí motoru, což vede k tomu, že na zubech otřelu zůstanou další mletí.

Poznámka: Říká se, že kónické brusky mají nízkou retenci a ploché brusky mají vysokou retenci je zobecnění. Zkontrolujte celkový návrh brusky. Například Ibertal MC2 má vysokou retenci, ale výklenek nula má nízkou retenci a oba jsou kónické brusky.

Náklady

Kuželový mlýnek na burr je levnější než ploché otřepy. Najdete kuželovou otřesu za méně než 50 let, s vysokými verzemi za několik set dolarů.

Ploché otřepy bývají dražší kvůli silnějšímu motoru. Jejich cena jde z několika set dolarů na více než tisíc.

Což byste si měli koupit: plochý nebo kuželový mlýnek na burr?

Ploché otřepy mají pověst za to, že jsou konzistentnější a dražší. Jsou také velmi hlučné, a pokud nepřijdou s dobrým větrání, rychle se zahřejí. Kuželový mlýnek na kávu je levnější, tišší a chladnější, ale méně konzistentní.

Přemýšlejte o tom, proč při rozhodování o tom nejlepším potřebujete mlýnek na kávu. Máte speciální kavárnu, kde je přesnost zásadní? Nebo chcete základní domácí mlýnek, který se ráno neprobudí?

Také přemýšlejte o tom, které nápoje dáváte přednost. Například potřebujete jemné mletí pro kávu espresso a turecké styly. Ale potřebujete střední nastavení pro francouzský tisk a kape kávu. Obecně platí, že většina brusných otřesů může vytvořit dobrou středu, ale jemná je náročnější, protože vyžaduje kalibraci a přesnost otřesu.

Abych to shrnul, zde jsou výhody a nevýhody kuželových a plochých otřepů, které vám pomohou rozhodnout.

Kávové brusky: Jaký je rozdíl mezi kuželovým plochým otřepem?

Kávové brusky jsou jedním z nejdůležitějších kusů kávového vybavení, které budete vlastnit, ať už jste majitelem kavárny nebo domácí pivovar. Špatná kvalitní stroj povede k nerovnoměrné velikosti grindu, což zase způsobí nekonzistentní extrakční rychlosti a blátivý pohár.

Použití brusky pro otřepy výrazně zlepší kvalitu vaší kávy. Vzhledem k tomu, že otřesy brousí spíše tlakem než sekáním fazolí, mají za následek méně drobných fragmentů nebo pokut než mlýnek na čepel. Přesto existují dva různé typy otřepů, z nichž si můžete vybrat: plochý a kónický.

Jaký je rozdíl mezi těmito otřepy? Jak ovlivňují přesnost a konzistenci velikosti vaší grind a také riziko zadržování kávy? Měli byste si koupit kuželovitý nebo plochý otřer? Čtěte dále a zjistěte rozdíl mezi těmito dvěma brusky kávy.

Co jsou kuželovité mlýnky na kávu?

S otřepovou bruskou je káva rozložena tlakem, když prochází mezi dvěma povrchy nebo otřepy.

Ploché otřepy jsou tvořeny dvěma kroužky, které na sebe leží. Často jsou horizontálně zarovnány a mají úhlové zuby. Je to vzdálenost mezi prsteny, která určuje velikost.

S kónickými otřepy se však broušení děje svisle. Jeden Burr sedí uvnitř druhého. Vnější otřer je kruhový, dutý prsten s úhlovými zuby. Představte si obálku košíček bez základny a jste tam skoro. Vnitřní otřer je kuželovitý s větší základnou. Když se na to podíváte shora, může se to zdát hvězda. Je to proto, že má kanály, které pomáhají fazotům trychtýt. Má také malé úhlové zuby.

Jak ovlivňuje tvar burru kvalitu vaší kávy?

Broušení konzistence, retence a teploty. to vše může ovlivnit kvalitu vašich výstřelů espressa a filtrů. A to vše je do určité míry ovlivněno tvarem mlýnek na kávu.

Konzistence grind

Marco Beltrame, trenér kávy a technik v Dalla Corte, mi říká, že je obtížné dosáhnout stejné úrovně grindů konzistence s kuželovou kávovou bruskou jako u plochých otřelových brusky. Důvodem je to, jak jsou sestaveny.

„Největší rozdíl mezi kónickými a plochými otřesy je během shromáždění a konstrukce mlýnku na kávu,“ říká. „V kónických otřepech je nutné dosáhnout dokonalého paralelismu a dokonalé soustřednosti, zatímco u plochých otřepů je důležitý pouze paralelismus. Proto je snazší získat lepší homogenitu velikosti částic.“

Ve skutečnosti věří, že ploché otřepy budou vždy překonat kuželové otřepy. „Čím více je paralelismus dokonalý, tím vyšší bude přesnost granulometrie.“. V kuželových otřepech je nemožné mít dokonalou soustřednost, vzhledem k tomu, že dolní otřer bude muset být namontován na motorovou hřídeli, a proto ji určitě zůstane decentralizován.“

Jinými slovy, obtížnost vytváření přesného vyrovnání s kónickými otřepy může vést k malým nesrovnalostem ve velikosti grindu.

Existuje však jedna věc, která může způsobit problémy s konzistencí plochého otřesu: zadržování tepla. Ploché burrové brusky mají pověst pro zahřívání po celý den než ty kónické otřelé. Je to proto, že ploché otřepy vyžadují více mechanického výkonu.

Marco zdůrazňuje, že to záleží na tom, jak byla vyrobena mlýnek na kávu. „Grinder s plochými otřesy se může velmi přiblížit kuželové teplotě, pokud je postaven s nezbytnými technickými opatřeními, jako je správná větrání a rychlost broušení,“ říká.

Jako příklad používá Dalla Corte Burrs a říká mi, že „průměr otřesu 65 mm a 1400 ot / min motoru je důležité pro získání nevyléčné periferní rychlosti a spodní teplo.“

Extra teplo však může způsobit problémy levnějších brusky.

Cole Torode of Rosso Roasters, několikrát kanadský mistr baristy a velvyslanec kávy Dalla Corte, mi řekne: „Pokud se mlýnek na kávu zahřeje příliš mnoho, změní to konzistenci velikosti grindu…

„Jak váš den postupuje v kavárně a teplota okolí v místnosti začíná stoupat, budete mít pocit, že vaše teplota mlýnů je více než pravděpodobné, že také začíná stoupat a předpokládám, že vaše výstřely se začnou extrahovat rychlejší, jak se zahřívají mletí, protože se stávají mírně rozpustnějšími.“

To znamená, že baristy pracující s plochými kávovými brusky bude muset věnovat pečlivou pozornost teplotě. Pokud to příliš stoupá, budou muset upravit velikost grind pro své espresso výstřely.

Kontaminace zadržování kávy

Udržování kávy, kde jsou ve stroji ponechány mletí, může vést k proměnlivé hmotnosti suchých kanálů a změnit extrakci espressa. Možná ještě více znepokojivější, může to způsobit kontaminaci, s zatuchlými pozemky smíchanými s čerstvými.

Retence se stane, když se mleté ​​kávy drží na površích v brusky. To je pravděpodobnější, že se to stane s plochými otřesy než kuželovými kvůli tomu, jak se káva vydává ze stroje.

S plochými otřesy je káva vytlačena do strany ze sady otřesu. To vyžaduje hodně síly a k dosažení toho se motor brusky otáčí při vyšších otáčkách. Naproti tomu kónická nastavení vyžaduje méně mechanické síly, protože gravitace pomáhá zrna prokrmit. To znamená, že riziko udržení je nižší.

Marco však zdůrazňuje, že retence lze snížit v mletcích s plochými burzy, založené na tom, jak jsou postaveny broušené komory a její výstupní ústa “.

Usnadněte si pohodlí použití

Snadné použití má často více společného s designem mlýnek na kávu než otřepy, ale existuje několik rozdílů mezi kónickými a plochými sadami.

Hluk je pravděpodobně první věc, kterou si všimnete: kuželové brusky běží na nižší otáčkách, protože gravitace pro ně hodně práce dělá. V důsledku toho jsou obvykle tišší.

Stejně jako většina věcí však mohou výrobci brusky podniknout další kroky ke snížení hluku. „Aby se snížil hluk z broušení [ve strojích Dalla Corte], má jeden otřes dalších šest grindů než ten druhý,“ říká mi Marco.

A jak jsme již řekli výše, ploché otřepy mohou také vyžadovat více úprav po celý den, jak se teplota stoupá, pokud nemají dobrý ventilační systém. Opět je to způsobeno vyššími otáčkami.

Nejde jen o tvar otřesu

Tvar Burr má dopad na kvalitu vaší kávy, ale není to jediná věc, kterou byste měli hledat v mlýnku na kávu.

Marco říká: „Bez ohledu na ploché nebo kónické brusky se pracovní postup určuje podle toho, jak se celý mlýnek vyrábí, průměr a design brusky, motoru a jeho rychlosti, větrání a celého těla stroje.“

Věnujte pozornost tomu, zda byly otřepy brusky navrženy speciálně pro espresso nebo pro různé nápoje. Marco mi říká, že otřepy Dalla Corte jsou „kolem 300/450 mikronů“, aby byly vhodné pro espresso, zatímco některé brusky jsou místo toho navrženy tak, aby byly flexibilnější.

Někteří lidé mají také preferenci ke keramických nebo kovových slitinových otřepech. Keramika je těžší než ocel, což znamená, že otřepy zůstanou déle ostré. Přesto je to také křehčí. Malé kameny a další předměty je mohou nakonec prasknout. Keramika také absorbuje méně tepla. většina tepla generovaného při broušení je však způsobena otáčkami a drcením fazolí. Ve skutečnosti existuje malý rozdíl mezi keramickými a kovovými otřepy. Většina výrobců se rozhodne pro kovové.

Kužerní vs Ploché otřesy: Což je nejlepší?

Obecně řečeno, ploché otřepy jsou konzistentnější a dražší. V závislosti na modelu mohou být také hlučné a pokud nedojde k dobrému větrání, rychle se zahřejte.

Naproti tomu většina kuželových otřepů je tišší, chladnější a levnější, ale méně konzistentní.

Musíte zjistit, které aspekty jsou pro vás důležité. Provozujete speciální kavárnu, kde je klíčová přesnost? Nebo jste raným stoupačkem, který hledá základní domácí mlýnek, který se neprobudí zbytek rodiny?

Pamatujte, že otřepy jsou důležité, ale nejsou to jediná věc, která určuje kvalitu brusky. Je stroj dobře stavěný? Vhodné pro nápoje, které chcete udělat? Má k dispozici dobrou podporu, pokud potřebujete opravit nebo vyměnit?

Až budete mít odpovědi na tyto otázky, budete moci udělat správnou volbu nákupu, když budete čelit desítkám brusky kávy.

Napsal Ivan Petrich. Úvěrový úvěr na fotografii: Jean Pierre Flores

Burrs Grinder Coffee: Co by měli hledat domácí spotřebitelé?

Pro domácí baristy je mlýnek na kávu důležitou investicí a je důležité učinit informované rozhodnutí při nákupu.

Trh s domácím brusky v posledních letech explodoval, v neposlední řadě udržet krok s neuvěřitelným růstem spotřeby domácí kávy do roku 2020. V reakci na to mnoho výrobců brusky zavedlo nové modely nebo začalo vylepšit stávající domácí brusky. včetně sad otřepů, které používají.

Chcete.li se dozvědět více o otřepech Grinder a o tom, co by spotřebitelé měli hledat, jsem mluvil se dvěma Laurent Denys z Home Barista a Bas van de Steeg, nezávislý domácí barista odborník. Přečtěte si dále a zjistěte, co mi řekli.

Proč mlýnek na burr?

Existují dva hlavní typy mlýnek na kávu: otřepeny a brusky čepele.

Brouci čepele jsou jednodušší a obecně nákladově efektivnější než grusci Burr. Získají své jméno z ostrých čepelí používaných k broušení kávy. Jak se čepele točí déle, velikost grind je jemnější a jemnější, což znamená, že vaše kontrola je obecně spojena spíše s dobou trváním než s tvarem nebo velikostí čepele.

Brouci čepele často nejsou nijak zvlášť přesné nebo přesné, protože tato metoda je velmi obtížné ovládat a opakovat specifickou velikost grindu. Jak chcete, co je možné nejvíce distribuce částic při extrakci kávy, opakovatelnost, přesnost a konzistence jsou důležité.

Naproti tomu jsou otřesy mnohem přesnější. Tato mletí kávy mezi dvěma zbývajícími kovovými disky nebo talíři (známými jako otřepy). Velikost grind je určena vzdáleností mezi oběma otřepy. čím blíže jsou, tím jemnější bude velikost grind a naopak.

Burr brusky vám dávají schopnost provádět přesné přírůstkové vylepšení, zatímco brusky čepele obecně ne. To dává uživateli možnost zvolit si velikost grindu s mnohem větší kontrolou, a proto je větší šance extrahovat chutě ze své mleté ​​kávy rovnoměrným a jednotným způsobem.

Laurent říká: „Nejdůležitější věcí pro milovníky kávy je konzistence brusky, pokud jde o velikost grind.

„Burr brusky produkují mletou kávu, která je [blíže] uniformu a konzistentnější.“. Tato konzistence dělá obrovský rozdíl v kvalitě a chuti [ve finálovém poháru].“

Co byste měli hledat v sadě domácích brusek?

Přestože být jasným vítězem nad brusky čepely, ne všechny brusky Burr jsou vytvořeny rovnocenné. Burry mohou být vyrobeny v různých tvarech a velikostech, z různých materiálů a dokonce i různými způsoby zarovnány.

Tvar

Existují dva hlavní tvary otřesu: ploché a kónické. Debata o tom, která je „lepší“, pokračuje dodnes.

Kuželové otřepy se často používají v moderních ručních bruskách, zatímco ploché otřepy jsou obecně populárnější u výrobců vysoce kvalitních elektrických brusky.

Laurent říká: „Existuje nepatrný rozdíl v tom, jak tyto dva typy fungují, ale obecně jsou výsledky podobné.

„Ploché otřepy jsou obecně dražší a konzistentnější, zatímco kuželové brusky pro otřely jsou často dostupnější a tišší.“

Ploché otřepy si také udržují více tepla. To je méně pravděpodobné, že to bude problém doma než v kavárně, ale pokud v rychlém sledu brouskujete velké množství dávek, budou otřepy s větší pravděpodobností zahřívat. což zase ovlivňuje konzistenci mletí.

Velikost

Otřepy brusky přicházejí v celé řadě různých velikostí. Toto měření je obvykle podáváno v milimetrech (mm) jako průměr vnějšího (většího) otřesu brusky.

Elektrické otřesy s mlýnkem na domácí mlýn obvykle začínají kolem 40 mm, zatímco komerční modely začínají kolem 60 mm a mohou jít nahoru o 100 mm. Jak se zvyšuje velikost burru, také velikost samotné mlýnky.

Bas říká: „Obecně řečeno, čím větší jsou otřepy, tím lepší je výkon.

„Broušení s většími otřepy jsou stabilnější, rychlejší a efektivnější a obecně vyžadují méně úpravy grindu.“

Například mlýnek na G-Iota má ploché otřepy 64 mm, které se točí při 1 400 ot / min. I když je to poměrně velké pro domácí mlýnek, G-iota je stále přiměřeně kompaktní na 7 kg a může brousit 18g kávy pro espresso za pouhých 13 sekund.

Bas dodává: „Nejde jen o velikost otřesu. Důležité jsou také geometrie a zarovnání.

„U větších otřepů jsou zvětšeny menší odchylky.“. To znamená, že s většími otřesy, malými změnami a správným zarovnáním záleží ještě více ve srovnání s malými otřepy.“

Nakonec bude mít většina vysoce kvalitních domácích brusky přibližně 40 mm a vyšší. Když jdete výš, pravděpodobně zjistíte, že brusky se stanou dražšími a méně kompaktními pro nastavení domácí kuchyně.

Přesnost vyrovnání

S otřepy mlýnků, zarovnání a přesnost jdou ruku v ruce. Pokud vaše sada Burr není přesně zarovnána, bude tato dokonalá velikost grind mnohem těžší dosáhnout.

„Správné zarovnání je povinné pro dosažení [dobrého] rozdělení částic,“ vysvětluje Bas. „A s většími sadami Burrů na tom záleží ještě více.“.

„Pokud mezi otřepy je příliš mnoho [prostoru], je nemožné získat [perfektní] distribuce částic. A menší a větší částice extrahují jinak, takže nechcete rozptyl v šálku-jinak to vede k pod a nadměrné extrakci, což znemožňuje vyvážený šálek kávy nemožné.“

Pokud vaše otřepy nejsou správně zarovnány, konzistence se snižuje a budete ji moci ochutnat v poháru. i když každá další část mlýnku funguje perfektně.

Laurent dodává: „Hlavním problémem s téměř všemi brusky na trhu je to, že obecně nejsou navrženy tak, aby byly vyrovnány nebo dokonce zkontrolovaly zarovnání.

„Pokud nemůžete vyzkoušet, zda mlýnek běží pravdivě nebo ne, jdete slepý a hádáte.“. Neříkáme, že by se lidé neměli snažit vyrovnat otřesy. jen to, že neexistuje způsob, jak posoudit, jak dobrý je způsob vyrovnání skutečně.“

Stejně tak se Burrs také v průběhu času mění. To je mnohem více problémem v nastavení kavárny než doma, protože komerční mlýnek bude pravděpodobně více využívat mnohem více.

„Každá mlýnka by měla být řádně zarovnána z krabice,“ dodává Bas. Například s G-Iota se pro výpočet zarovnání používá přesnost přesnosti, bez ohledu na to, zda se použije sada vlastního nebo zásobního otřesu.

Materiál

Sady otřepů na brusky kávy jsou obecně kovové nebo keramické. Kovové otřepy jsou odolnější, dražší a často přesnější, zatímco keramické otřepy si udržují méně tepla.

Avšak i s kovovými otřepy, různé materiály a povrchové úpravy, mohou být použity k udržení nižších teplot a boje proti zadržování tepla.

Laurent říká: „[Z mé zkušenosti], vždy bych se snažil vyhnout se sadě keramické otřepy.

„Ano, jsou levnější a kávu brouší, ale keramické zuby obecně nejsou příliš ostré a jejich schopnost držení okraje je špatná. Produkují příliš mnoho prachu a ovlivňují velikost a distribuci částic, což má za následek „maskovaný“ chuťový profil ve vašem šálku.“

Některé brusky vám také umožní změnit otřepy, pokud pro vás není vhodná sada zásob.

Například Laurent říká, že G-Iota používá ploché otřepy 64 mm vyrobené z tvrzené oceli, navržené společností ItalMill. Může však být nahrazeno otřesy s náhradními díly vyrobenými specialistou, jako je Sung Sim Precision (SSP). S těmito prémiovými trhy s náhradními díly jsou často zacházeny jedinečným způsobem, aby zlepšili svůj výkon.

„Pevný pohár vždy začíná sadou ocelových otřepů.“. Opravdu na tom nezáleží, pokud se jedná o plochý nebo kuželový sada, “říká Laurent.

„Normální oceli jsou relativně snadno řezány, ale oxidují a rez. Aby byly vaše otřepy vydrženy a udržet je ostré, měly by být zatvrzeny tepelným zpracováním nebo potaženy tenkou vrstvou tvrdší látky (jako je titan).“

Upgradování nebo výměna sady Burr

Obecně lze říci, že domácí brusky budou vybaveny standardní nebo „skladovou“ otřepem. Zkušenější domácí baristy, kteří chtějí větší kontrolu nad svým vybavením.

V průběhu času mohou otřepy také rezilovat nebo nosit, pokud nejsou správně udržovány, což znamená, že je možná nutné je vyměnit.

V obou případech se můžete rozhodnout vyměnit nebo upgradovat svou sadu otřesu, což znamená, že nemusíte kupovat zcela nový bruska. Kromě toho vám při upgradu, lepší materiály, povlaky a dokonce i přepravu otřesu, vám mohou pomoci zlepšit konzistenci.

„Změna otřepů není na většině brusců obtížná práce a někteří uživatelé mění své otřepy, protože chtějí upgradovat brusku a změnit profil chuti,“ říká Bas.

Ti, kteří chtějí upgradovat mlýnek s kvalitnějšími otřesy.

„Mnoho brusek může být vybaveno různými otřepy SSP,“ vysvětluje Bas. „Moje g-iota má“ Unimodal „SSP Burrs. Mohu jej použít k mletí vysoce kvalitního filtru a získat příjemný šálek s jasností a kyselostí. Ale pokud se pokusím [totéž s jinou mlýnek], pak je pohár nedinnizovatelný.“

I když to není pravděpodobné, že to bude nezbytné pro ty, kteří jsou na začátku své speciální cesty na kávu, upgrade nebo výměna sady otřepech mlýnek může být způsobem pro zkušené domácí baristy ke zlepšení kvality a konzistence stávající brusky.

Výběr brusky pro nastavení domácí kávy není v žádném případě jednoduché rozhodnutí. Existuje tolik podrobností a faktorů, které je třeba zvážit, od ceny a kvality až po konzistenci.

Zatímco sada Burr není jediná věc, kterou byste měli zvážit, je to klíčová součást, kterou je třeba mít na paměti, a vědět více o tom, co byste měli hledat ve svých otřepech Grinderu, vám pomůže učinit informovanější rozhodnutí.

Pochopení toho, jak velikost, materiál, zarovnání a tvar sady otřepů ovlivňují mlýnek, vám nakonec poskytne lepší představu o procesu broušení a pomůže vám učinit informovanější rozhodnutí.

Poznámka: Home Barista je sponzorem dokonalého každodenního grind.

Chcete si přečíst více takových článků? Zaregistrujte se do našeho zpravodaje!