Nejlepší hacksanky testované v roce 2023. Dřevěná čepel

K čemu se používá hacksa? Rychlý průvodce.

Hacksaw je univerzální pila s ostrými zuby a čepelí pod napětím v rámu; Ve většině případů se používá k řezání tvrdých materiálů, jako je dřevo nebo kov.

Je to jeden z nejdůležitějších, ale základních nástrojů, které musí mít každý technický člověk ve své sadě nástrojů, aby hrál a hladce řezal různé typy materiálů.

Pokud jde o pily pro váš projekt, existuje tolik užitečných možností. Každý nástroj má konkrétní účel a funkci, která jej odděluje od ostatních. Prozkoumal jsem internet a sestavil rychlé shrnutí na hackerské pivě.

K čemu se používá hacksa? Hacksaw má ostré zuby a čepel pod napětím v čepeli používané pro řezání různých materiálů, jako je kov, plasty a dřevo.

Pokračujte ve čtení níže, abyste se dozvěděli více o pivě a na co ji lze použít.

V současné době je na trhu několik pily. Pily jsou nejběžnější řezací nástroje, které můžeme mít v naší garáži nebo v obchodech. Poskytuje jedinečnou sadu funkcí, díky níž je fantastický doplněk k Arsenalu jakéhokoli řemeslníka. Primárním účelem všech pil je proříznout určité typy materiálů pro stavbu; Většina z nich se používá ve stavebnictví nebo dřevařském průmyslu.

Co je to hacksa?

Hacksaw je ruční pila, která se používá k proříznutí kovu. Má tenkou, ostrou čepel, která je držena na místě rámem. Rám umožňuje, aby se čepel pohybovala nahoru a dolů, což usnadňuje proříznutí kovu.

Hacksands se často používají k řezání potrubí, výztuže nebo jiných materiálů, které jsou příliš silné na to, aby byly řezány pravidelnou pilou. Mohou být také použity k proříznutí kovových trubek nebo jiných materiálů, které je obtížné řezat pravidelnou pilou.

Hacksands jsou k dispozici v různých velikostech, v závislosti na tloušťce materiálu, který musíte řezat. Nejběžnější velikosti jsou 12palcové a 14palcové hacksa.

Pokud potřebujete proříznout silnější materiál, můžete použít větší hackerskou pilu. Například 24-palcová hacksanáva může být použita k proříznutí výztuže nebo trubek, které mají průměr až čtyři palce.

Hacksaws najdete ve většině hardwarových obchodů nebo online prodejců. Obvykle stojí mezi 20 a 50.

Pokud plánujete hodně řezání kovů, stojí za to investovat do kvalitní hackerské pily. Vyšší kvalita pila vydrží déle a usnadní proříznutí hustých materiálů.

K čemu se používá hacksa?

K prořezávání materiálů, jako je dřevo, plast a kov. Skládá se z čepele se zuby, která je připojena k rukojeti. Čepel je držen na místě rámem.

Chcete.li používat hackerskou pilu, budete muset nejprve vybrat příslušnou čepel pro materiál, který řezáte. Dále upněte čepel na rám a utáhněte ji. Poté umístěte pilu tak, aby čepel směřovala ve směru, který chcete řezat. Nakonec vyvíjejte tlak na rukojeť a vidějte tam a zpět, abyste provedli řez.

Hacksaws jsou univerzální nástroj, který lze použít pro různé projekty po celém domě. S pravou čepelí mohou snadno proříznout dřevo, plast a kov. Pokud potřebujete provést řez, hackerská kresba je skvělým nástrojem, který má po ruce.

Při používání hackerské kresby nezapomeňte dodržovat správná bezpečnostní opatření. Vždy noste rukavice a ochranu očí. A buďte opatrní, abyste při řezání nevyvíjeli příliš velký tlak, protože to může způsobit, že se čepel rozbije.

Hacksaw používá

Kolik typů hackerských pily je tam?

Power Hacksaw je stále pod rodinou hackerské pily, ale používá se pro větší úkoly. Musel snížit průměr 10/15 mm může být velmi únavná a namáhavá aktivita s normálními ručními čepelemi na pivě. Proto byla navržena k plnění obtížného a někdy časově náročného úkolu. Dobrá věc na stroji na hackerské pivě je, že je snadné zvládnout a rychlejší než pily na ruce. Hlavním použitím stroje na vodítku Power Hacksaw je zkosený řez nebo přesný čtverec na jakémkoli dílně.

O lopatkách o hackerské pivě

Čepele na pivě jsou odnímatelné, a proto mohou být nahrazeny, když ztratí tvar a ostrost, jsou k dispozici všeobecně za dostupnou cenu, což z nich dělá součást sady nástrojů pro domácí použití pro domácí použití běžného člověka pro domácí použití.

Kolik stojí hackna?

Hacksael může stát kdekoli od pouhých 10 do 30 do 30 let pro pěknou sadu hackerské kresby s více lopatkami a mini srámem. Jsou to cenově dostupná pila pro řezání kovu, PVC a dřeva.

Jak používáte hackerskou pivu krok za krokem?

Použijte ochranu očí a rukavice k ochraně rukou.

Označte svoji řezanou čáru tužkou, značkou nebo kusem pásky a ujistěte se, že je váš obrobku zabezpečený.

Vyberte správnou čepel pro materiál, který řezáte. Méně zubů na palec je nejlepší pro tvrdší materiál a více zubů na palec funguje nejlépe pro měkčí materiál, jako je dřevo. Hacksawová pila se rozřezává na tahu push.

Pomalu spusťte střih, abyste se ujistili, že je seřazen, a pak se potáhněte čepelí sem a tam, abyste se pohybovali materiálem.

Jaké materiály mohou řešit juniorskou pivou?

Juniorská pila je také známá jako Mini Hacksaw a funguje stejně jako normální hacksa. Mohou nakrájet všechny stejné materiály jako tradiční hackerská kresba, jako je kov, plast a dřevo.

Můžete použít hackerskou pilu k řezání skla?

Sklo obvykle není řezané; Skóre se poté, co se rozbije podél skórované linie pro nejčistší brzdu. Skleněná řezačka je nejlepší pro řezání skla. Možná byste mohli získat čáru s hackerskou pivou, ale nebylo by to tak efektivní při řezání skla.

Jaká je nejlepší hacksa?

Nejlepší pila na hackerskou pivu závisí na tom, jaký materiál řezáte. Většina rámců hacksandy je přibližně stejná, ale může se lišit ve tvaru a velikosti. Výběr nejlepší čepele hackerské kresby závisí na materiálu, který je řezán, který pomůže určit, která čepel. Protože čepele se snadno mění, hackerská kresba může být všestrannou cenově dostupnou pilou.

Vyšší zuby na palec jsou nejlepší pro měkčí materiály, jako je plast a dřevo.

K čemu se používá mini hacksa?

Mini Hacksaw funguje stejně jako normální pila, ale má menší rám, aby se vešel. Mohou nakrájet všechny stejné materiály jako tradiční hackerská kresba, jako je kov, plast a dřevo.

Jak udržujete piwa?

Svou hacksanou a hackerskou čepel můžete udržovat porozuměním, které čepele mají řešit, které materiály. Vaše čepel se bude opotřebovat rychleji, pokud si vyberete vyšší zuby na palec, aby se prořízl kusem kovu. Další tipy jsou ujistěte se, že trosky jsou při řezání bez úlomky bez úložiště, ujistěte se, že čepel je při řezání v rámečku hackerské kresby zabezpečená a správně je uložena mimo prvky.

Co mohu použít místo hackerské pily?

Místo použití hackerské kresby k řezání kovu, plastu, dřeva můžete použít foukací pochodně, rotační nástroj, kruhovou pilu, pásovou pilu, pila na pokosi, různé ruční pily, řezačky potrubí, stolní pilu a cokoli, s čím můžete být kreativní.

Jak si mohu vybrat čepel hacksa?

Jemná 18 TPI (zuby na palec) funguje nejlépe pro těžké materiály.

Mediální 24 TPI (zuby na palec) čepel funguje nejlépe pro materiály střední síly.

Čepel 32 TPI (zuby na palec) funguje nejlépe nejlépe pro lehké materiály.

Lopatky na hackerské kresby přicházejí ve 3 typech zubních sad. Sada Rakera je lepší pro silnější materiály a zuby jsou lemovány v sadách po třech. Vzorová sada je nastavena ve vlnovém vzoru, který vytváří jemný řez. Pravidelná sada funguje dobře pro měkčí materiály

Jak dlouho vydrží lopatky hacker?

V závislosti na tom, jak často a jaký typ materiálu vaše řezání s vaší čepelí na hackerskou pivu, může trvat několik měsíců až rok s pravidelným používáním. Snadno se mění a velmi cenově dostupné, takže není třeba trávit čas narovnání nebo ostření.

Jak mohu získat rovný řez s pilou?

Abyste se rozřezali rovně s pivou, budete chtít začít na pravé noze tím, že vytvoříte malou drážku podél řezu, můžete dokonce použít kus pásky jako značkovací linku, abyste mohli svůj řez zkontrolovat během celého procesu. Jakmile budete mít svůj řez, který se seřadí s tímto výchozím bodem, pomalu začněte tlačit pilu tam a zpět a mějte na paměti, že se rozřezává na tahu push. Udržujte řezy pomalé a stabilní, dokud se necítíte pohodlně zrychlit váš pohyb. Stejně jako u všeho praxe je perfektní, takže čím častěji snížíte, tím lépe se stanete.

Z čeho jsou vyrobeny čepele?

Čepele na pivě jsou nyní vyrobeny z temperovaných vysoce kvalitních nástrojových ocelí známé jako All-Hard Blades. Předtím byly vyrobeny z „nízké slitiny“ z uhlíkové oceli, která byla měkčí a flexibilnější, což je netrvalo tak dlouho. Zuby čepele se během výroby ve skutečnosti zahřívají, aby se oceli ztuhly.

Proč se tomu říká hacksa?

Termín „hack“ se používá k vyjádření působení řezání vytváření drsného nerovnoměrného řezu. Hacksael může ve skutečnosti nakrájet velmi jemnou čistou linii, ale někdy může nechat kovové otřepy po střihu, které lze snadno odstranit.

Jak vyčistíte čepel hacksa?

Náhrady čepele na pivě jsou velmi cenově dostupné a snadno se mění, takže nemusí být nutné strávit spoustu času čištěním, pokud se stane extrémně špinavým. Pokud se rozhodnete vyčistit, lze to provést pomocí škrabky čepele a brusného papíru, abyste odšourali jakoukoli rez. Sandper funguje nejlépe, pokud naneste na čepel tenčí tenčí barvu. Poté naneste nějaký pastový vosk na čepel, aby nechal uschnout a otřete se jednou zaschnou.

Nezapomeňte také nosit ochranné vybavení, jako jsou rukavice a maska.

Jak naostřit čepel hacksa.

Vždy budu mít ve svém srdci zvláštní místo pro zpracování dřeva. Mám o víkendech v garáži takové vzpomínky na projekty s rodiči. Postavili jsme stoly, police, bouda na dvoře, 10 ‚základnu pro vodní sklouznutí do bazénu, 2 příběhové pevnosti s ohništěm a ještě mnohem více. Tento dřevozpracující blog mi umožňuje psát užitečné články, aby si ostatní mohli užívat zpracování dřeva stejně jako my.

Poslední příspěvky

Pokud jde o výrobu silného manželství Super-Duper na vašich dřevěných kusech pomocí těchto králíků, je tu jen jeden malý problém-mohou být někdy stejně slabí jako čaj! Není to ironické? Věř mi.

Hej, spoluobčané, kteří pracují na dřevo! Dnes musíme mluvit o jedné věci, která vám může zachránit prsty před katastrofou. tlačit tyčinky. Musíte přiznat, že nejsou nejsmyslnějším nástrojem v.

O nás

Všichni milujeme zpracování dřeva! Každý z nás na nejvyšší dřevozpracující radě je nadšenec práce na dřevo. Od tvrdého dřeva k měkkému dřevu, od skříní po kávovary, máme zakryté zpracování dřeva!

LEGÁLNÍ INFORMACE

Tento web je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu navrženého tak, aby poskytoval prostředky pro weby, aby získal reklamní poplatky reklamou a odkazem na Amazon.com. Jsme kompenzováni za doporučení provozu a podnikání Amazonu a dalším společnostem spojeným na tomto webu. Nahlásit tuto reklamu

 • O nás
 • O Kevinovi Nelsonovi
 • Instagram
 • Tik tak
 • Youtube
 • LinkedIn
 • Kontaktní informace. Knelson@topwoodworkingAdvice.com-863-296-8424
 • Sitemap

Když potřebujete odříznout kovovou tyčinku nebo tyč, zkušená hackerská pila dokončí práci.

Autor: Glenda Taylor a Mark Wolfe | Aktualizováno 12. prosince 2022 15:06

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Hacksaw je časově prověřená ruční nástroj pro proříznutí kovových materiálů, jako jsou trubky, cvočky a výztuž. Nejlepší pila pro kov by měla být silná a odolná a uživatel by měl být schopen snadno změnit čepele a snadno upravit napětí čepele.

Hacksaws postrádají „kouzlo“ jiných pila, ale při nákupu nebo používání jednoho je třeba zvážit spoustu. Například intenzivní tření při proříznutí kovu způsobuje, že se čepel hackerské kresby zahřeje, což může způsobit, že se rozšiřuje. Když to tak učiní, napětí se začne uvolňovat a uživatel bude muset před pokračováním upravit napětí tak, aby jej zpřísnil.

Tento průvodce kupujícím obsahuje některá z nejdůležitějších kritérií, které je třeba mít na paměti při nakupování nové hackerské pily. Tato kritéria jsme použili k identifikaci a terénního testu devět úžasných možností pro zvážení. Čtěte dále a dozvíte se více o pilách a proč tyto modely doporučujeme jako mezi nejlepší dostupné pily.

 • Nejlepší celkově: Dewalt DWHT20547L 5-in-1 multifunkční hacksa
 • Nejlepší třesk pro Buck: Craftsman CMHT20138 12-palcová pevná rámová hacksa
 • Nejlepší kompaktní: Capri nástroje 12palcová mini hacksa
 • Nejlepší pro profesionály: Stanley Fatmax 5-in-1 Hacksaw
 • Nejlepší pro crafting: Pasco 4290 Tiny Tim Hacksaw
 • Nejlepší malý: Milwaukee 48-22-0012 Compact Hacksaw
 • Nejlepší těžká služba: Klein Tools 702-12 HIGHTASE HACKSAL
 • Nejlepší vysoká napětí: Lenox HT50 s vysokou napětí Hacksaw

Jak jsme testovali ty nejlepší pily

Při sestavování našeho průvodce pro nejlepší pily jsme prohledali internet pro stopy a měli na paměti všechny důvody, proč by někdo takový nástroj potřeboval. Naše vyhlídky pocházely z výsledků vyhledávače, renomovaných značek nástrojů, doporučení maloobchodníka a nejlepších recenzí uživatelů. Prozkoumali jsme více než 30 hackerských piv, než jsme se seznamem nalezli na osm nalezených zde.

Zjistili jsme, že nejlepší hackerská pila musí nabídnout vynikající výkony za cenu a také všestrannost pro použití za různých okolností. Zjistili jsme, že tyto nástroje obvykle přicházejí s čepelí obecného použití, kterou lze snadno a levně vyměnit za lepší výkon na různých materiálech. Naše testy se proto zaměřily spíše na rám hacksanky než na čepel. Celkem jsme strávili 5 hodin testováním pily v této příručce.

Nastavili jsme tři testy, ve kterých byla každá pila použita k řezání stejných materiálů stejným způsobem jako všichni ostatní. První test zahrnoval řezání 4palcové trubky PVC, která byla položena přes Sawhorses a drženo ručně. Druhým testem bylo řezání ½ palcového výztuže sevřeného v lavičce. Třetí test byl propláchnutí nehty 16D, které byly částečně zatloučeny do stupňů 2 × 4. Každý řez jsme replikovali třikrát pro každou pilu.

Zaznamenali jsme fyzické měření každé pily, včetně délky čepele, hmotnosti a hloubky krku. Naše subjektivní pozorování odpovídala na otázky týkající se pohodlí uživatele, manévrovatelnost, potíže s změnou čepelí a toho, co jsme vnímali jako nejlepší využití pro každou pilu. Poté jsme založili každou hackerskou pivu na základě našich poznámek a porovnali jsme je, abychom přišli s názvy cen uvedené v průvodci.

Naše nejlepší tipy

Abychom získali místo v naší sestavě některých z nejlepších pila. Dopředu, zjistěte, jak každý hrál v našich praktických testech.

Dewalt DWHT20547L 5-in-1 multifunkční hacksa

Vybrali jsme multifunkční pila Dewalt 5-in-1 jako náš nejlepší výběr kvůli jeho drsné sestavení a všestranné funkčnosti. Pila obsahuje tlustý ocelový rám s ergonomickými gumovými rukojeti vzadu a přední část rámu. Přestože uvádí seznam produktů pouze jednu čepel na pivě, jsou zde dvě čepele: bimetální čepel o délce 24 tpi a 6-TPI reciprocí pila na 6-TPI Blade. Pila je jako transformátor, protože může přejít z použití jako hackerské kresby na použití jako pila.

Konfigurace základny pily bezpečně drží čepel na 330 liber napětí a nabízí maximální vůli o krku 4 ¾ palce pro řezání větších materiálů. Pro větší pohodlí může být pila snadno překonfigurována pro nízkoprofilové, dlouhé nebo 45 stupňové úhle. Přes, přední rukojeť může být odstraněna z rámu a nabitá reciprokační pila čepel pro použití jako pila.

V našich testech měl Dewalt dostatečnou vůli krku, aby provedl čtvercové řezy přes 4palcovou PVC trubku, ačkoli zahrnutá bimetální čepel 24-TPI je nejvhodnější pro řezání kovu. V konfiguraci 45 stupňů bylo poměrně snadné propláchnout nehty vyčnívající z vertikálního nástěnného čepu 2 × 4. Čepel také držel dostatečně stabilní, aby prořízl ½ palcovou výztuž. Zažili jsme nějaké kolísání a vibrace, ale řezy byly většinou hladké a čisté po celou dobu.

Jediná konstrukční vada, kterou jsme si všimli, byl tuhý posuvný mechanismus pod rukojetí, díky kterému je poněkud obtížné změnit čepele. Také s tolika dostupnými možnostmi jsme byli překvapeni nedostatkem jasných pokynů pro rekonfiguraci pily.

Jediná další vida, kterou jsme testovali s podobnou funkčností, byla Stanley Hacksaw, ale držela čepel s menším napětím v základní konfiguraci, což vedlo k méně hladkému provozu. Vysoké napětí Dewaltu a nastavení 45 stupňů byly velmi podobné pily Lenox a Klein Tools, ale tyto pily byly přesnější kvůli jejich výrazně vyšší pevnosti v tahu v tahu. Vezměte dohromady, Dewalt Hacksaw nabídla skvělou schopnost řezání pro různá nastavení, s vlastní konfigurací pro pohodlí uživatele.

Specifikace produktu

 • Hmotnost: 2.38 liber
 • Délka čepele: 12 palců
 • Čepel (s) zahrnuty: jedna 12palcová bimetální čepel 24-TPI a jedna 6-palcová 6-TPI reciprokační čepel
 • Ocelový rám a gumové rukojeti pro drsné práce v pohodlí
 • Ideální pro řezání široké škály kovů nebo plastu
 • Drží čepel bezpečně s 330 liber napětí pro přesné řezání
 • Snadno překonfigurujte čepel a zachytí pro různé projekty řezání

Craftsman CMHT20138 12palcová pevná rámová hacksa

Využijte výhod výhody hackerské kresby, aniž byste utratili spoustu peněz. Kraftsman 12-palcová hacksanáva má plnou pevnou kovovou rám pro trvanlivost, a to i při častém používání, a podporuje napětí čepele až do 225 liber. Dodává se také s velkým křídlem na základně rukojeti pro rychlé úpravy napínání.

Hacksaw má čepel 24-TPI v uhlíkové oceli, která je ideální pro řezání většiny kovů a přijímá všechny standardní 12palcové čepele, které lze objednat online nebo nalezeno v jakémkoli obchodě s vylepšením domů. Velká rukojeť pistole je ergonomicky zakřivená pro pohodlí a pila přichází se schopností otočit čepel o 90 stupňů pro snadné řezání splachování.

V našich testech doručila řemeslník Hacksawl hodnotu nad její cenou. Lehký kovový rám připomínal klasické pistolové hříchy, které byly kdysi všudypřítomné, ale s aktualizovanou D-ruchem a texturovou plastovou přilnavostí, která se cítila bezpečnější a pohodlnější než starý styl. Square Blade-Mount Pins držel čepel bezpečně, buď rovnoběžně s rámem nebo kolmým (90 stupňů) pro řezání propláchnutí. Jednoduchost pily bylo rychlé a snadné změnit čepele nebo upravit úhel.

Společná uhlíková ocelářská čepel odvedla fantastickou práci s řezáním PVC a dobrou práci na výztuži. Řezání splachování bylo účinné při nastavení 90 stupňů, ale méně pohodlné ve srovnání s pilami, které byly schopné řezání 45 stupňů. Přestože jsme museli pracovat trochu pomaleji, abychom se vyhnuli kolísání a vibracím kvůli nízkému napětí čepele, tato lehká pila dělá skvělou možností pro příležitostné použití, kde není nutná přesnost.

Specifikace produktu

 • Hmotnost: 1.23 liber
 • Délka čepele: 12 palců
 • Čepel zahrnula: jedna 12palcová čepel 24-TPI
 • Cenově dostupná cena, ale ne levná kvalita pily
 • Velká napínací matice křídla a čtvercové kolíky pro bezpečné spojení
 • Ergonomická plastová rukojeť s texturovou přilnavostí pro pohodlí

Získejte hacksanou řemeslníka na Amazonu, Lowe’s nebo Fleet Farm.

Nástroje Capri nástroje 12palcová mini hackna

Pro kovové řezání v těsných prostorech, kaparská nástroje Mini Hacksaw nezklame. Jeho mírně upravený design pojme buď 10palcový nebo 12palcový čepel na hackerské pily. Ačkoli tato mini pila nemá nastavení napětí (většina čepele se rozprostírá před rámem), drží čepel bezpečně pro čisté řezné akce.

Pila je dodávána s 12palcovou čepelí 24-TPI a má ergonomickou polstrovanou přilnavost, aby se snížila únava a zajistila těsné držení pily. Je lehký (méně než 7 uncí), ale překvapivě odolný. Nástroje Capri Tools SAW je standout pro řezací tyče a póly v oblastech, kde se standardní hackerská pila prostě nehodí.

V našich testech nám návrh kapitánské pily usnadnil zahájení řezu v podporované zadní části čepele a kompletní řezy hlubšími materiály, jako je PVC, pomocí špičky čepele. Čepel se plně rozšiřuje na 8.5 palců, volně za podporou. Udělal rychlou a kompetentní práci na 4palcové trubce PVC. Kvůli ohybu čepele na špičce jsme použili zadní část čepele výhradně, když přišel čas na snížení výztuže, což fungovalo dobře, i když pomalejší než u konvenčních hacksan. Splachovací řezání fungovalo dobře, pokud jsme byli trpěliví a metodičtí, abychom se vyhnuli nadměrnému tlaku na špičku čepele.

Tato levná pila je vyrobena ze dvou kusů vyražené oceli, které jsou nýtovány dohromady. Taková konstrukce způsobuje lehkou pilu s velmi plochým profilem o tloušťce ½ palce. Snadno se vejde do typické krabice na nástroje. Dutina uvnitř rukojeti je větší než čepel pily, takže když je zasunuta, čepel se pohybuje uvnitř. Výsledkem je, že pila je o něco méně přesná než Milwaukee Mini Hacksaw, kterou jsme testovali, ale skvělá volba kvůli jeho delšímu dosahu.

Specifikace produktu

 • Hmotnost: 6.5 uncí
 • Délka čepele: 12 palců
 • Čepel zahrnula: jedna 12palcová čepel 24-TPI
 • Lehký v 6.5 uncí s plochým profilem
 • Přijímá lopatky 10 nebo 12 palců
 • Malá velikost je skvělá pro řezání na těsných místech

Získejte Hacksaw Tools Capri Tools na Amazonu, Home Depot nebo Lowe.

Stanley Fatmax 5-in-1 Hacksaw

Z názvu Synonymem kvalitních nástrojů je Hacksaw Stanley Fatmax 5-in-1. Tento všestranný nástroj lze nakonfigurovat pro 90 nebo 45 stupňové řezy a nízkoprofilové nebo prodloužené rekvizity. Pila přijímá 12palcové čepele a její přední rukojeť může být také odstraněna pro použití jako pila. Jedna čepel 24-TPI a jedna reciprocená pila 6-TPI. Tělo pily nabízí palubní úložný prostor až pro pět dalších čepelí.

Komfortní rukojeť na Stanley snižuje únavu rukou a pomáhá uživateli dosáhnout a udržovat pevnou přilnavost pro zdlouhavý úkol řezání kovu. Pros nebo diyers mohou odstranit přední část pily, aby se rychle proměnila v pilu s pražcemi (reciprokační tvar) pro dosažení na těsná místa. Nastavení napětí vyžaduje šroubovák Phillips-Head.

Hacksavana Stanley Fatmax 5-in-1 vypadá podobně jako a je téměř úplně stejná jako Dewalt, ale váží o několik uncí méně a požaduje pouze 220 liber na čtvereční palec (psi) maximálního napětí čepele. V našich testech se tyto rozdíly nepřekládaly do znatelného rozptylu ve výkonu. Stanley přinesl vynikající všestrannost, dobrý až vylučovaný řezací výkon a vynikající trvanlivost.

Prořízli jsme 4palcovou PVC trubku, nakrájeli jsme se na sekce ½ palcové výztuže a čistě propláchnuté nehty vyčnívající z nástěnného studny. Mírné flex čepele vedl k některým problémům s vibracemi v pracovních kusech, ale řezy byly blízko čtverce a poměrně čisté. Stejně jako Dewalt nebyly zahrnuty žádné pokyny pro rekonfiguraci pily, ale mechanicky nakloněný kutilství na to dostatečně rychle zjistí.

Nemilovali jsme mechanismus přitažlivé čepele s tuhým slizem, ale znovu jsme to vypracovali. Celkově by tato těžká piva bude skvělá volba pro konzistentní tvrdé využití a dokonce i nějaké zneužívání.

Specifikace produktu

 • Hmotnost: 2.2 libry
 • Délka čepele: 12 palců
 • Čepel (s) zahrnuty: jedna 12palcová čepel 24-TPI a jedna 6-palcová 6-TPI reciprokační čepel
 • Napětí čepele je nastavitelné až do 220 psi
 • Ergonomická přilnavost pohodlí usnadňuje práci
 • Úložiště čepele na palubě je pohodlné
 • Snadno se převádí na pilu, díky čemuž je pila ještě užitečnější

Získejte Hacksaw Stanley na Amazonu.

Pasco 4290 Tiny Tim Hacksaw

Malá hacksaná pila žije až do svého jména. je to jen 10 palců, od tipu po tip. Drží kompaktní 6palcovou čepel, která je dobrá velikost pro řezání malého kovu, jako jsou měděné hadičky, nebo dokonce pro řezání malých tyčinek a hmoždinek. Kromě toho váží méně než 4 unce.

Tiny Tim Saw má jednodílný rám, který drží čepel a tvoří rukojeť pily. Část rukojeti je potažena vinylem, aby byla uchopení pohodlně. Úhlová přední část rámu umožňuje uživateli řezat kovové trubice na těsných skvrnách. Ačkoli tato hacksanská kresba může být jen lístek pro crafters, není to dostatečně velká nebo robustní, aby se snížila větší kovové trubky a pruty.

Drobná hacksaná pila je ideálně navržena pro řezání materiálu tenkého rozchodu. Bylo to příliš malé pro náš 4palcový test na řezání PVC, protože hloubka krku se zužuje z 2 palců na 0, takže jsme místo toho škálovali dolů na ¾ palcovou trubku. Provedli jsme naše standardní testy na ½ palcové výztuž a propláchnutí nehtů. Celkový výkon byl dobrý, s nízkými až středními vibracemi a dobrou přesností na většině řezů.

Lehký design s drátěnou rukou vytvořený pro vynikající manévrovatelnost a pily snadno ukládají na pegboardu nebo v krabici nebo zásuvce nástrojů. Změna čepele vyžaduje buď silné ruce, aby se ohýbala tuhá rukojeť, nebo sadu kleště k posuvnému bloku, aby se stlačilo. Čepele mají na obou koncích krátké příspěvky, které sklouznou do slotů v rukojeti pily a jsou drženy na místě jarním tlakem.

Specifikace produktu

 • Velmi lehký a malý, což je ideální pro tvůrce a model
 • Dobře se hodí k řezání drobných prutů, trubek a dalších malých předmětů
 • Vinyl pokrytá přilnavost pomáhá pohodlněji používat

Získejte hackerskou pilu Pasco na Amazon nebo Big Frog Supply.

Milwaukee 48-22-0012 Compact Hacksaw

Milwaukee Compact Hacksaw Stores a snadno pracuje ve stísněných čtvrtích. Jeho jedinečný rovný řezací design pojme buď 10palcovou nebo 12palcovou čepelí na pivě. Čepel sklouzne do rukojeti a rychle se upravuje nebo vystupuje s překlopením páky.

Pila přichází s 10palcovou čepelí 24-TPI. Je vybaven litým hliníkovým rámem a ergonomickým gumovým nezlomeným přilnavostí, aby se snížila únava rukou. Ve více než 8 uncích je lehký, ale překvapivě odolný. Tento Milwaukee viděl vyniknout na řezání kovu, plastové trubky nebo plastové tyče v útulných prostorech, kde se ostatní pily nehodí.

Při testování jsme upřednostňovali silnou kulatý rukojeť kompaktní hacksané kresby Milwaukee přes podobně navrženou, ale tenčí a lehčí model Capri Tools Model. Pevný rám s odlitkovým hliníkem obsahoval útulný štěrbinový štěr.

Systém připoutanosti čepelí na tolless byl snadno použitelný, silný a velmi pohodlný. 10palcová čepel se upravuje delší nebo kratší uvolněním zámkového páky, sklouznutím čepele dále do nebo z rukojeti a opětovném roztoku. Volný prostor za bodem připevnění se pohybuje od ¾ palce do 5 ¾ palců-dostupné pro řezání 4palcové trubky PVC. To bylo řečeno přibližně stejnou rychlostí jako model nástrojů Capri, ale s lepší přesností kvůli sníženému pohybu čepele. Tento nástroj je skvělou volbou pro časté uživatele.

Specifikace produktu

 • Hmotnost: 8.1 unce
 • Délka čepele: 10 palců
 • Čepel (s) zahrnuty: jedna 10palcová čepel 24-TPI
 • Kompaktní velikost se snadno vejde do krabice na nástroje nebo na pás nářadí
 • Konstrukce rukojeti s ergonomickou nonslip snižuje únavu rukou
 • Systém připoutání čepele pro pohodlné výměny nebo úpravy

Získejte hackerskou pilu Milwaukee v Amazonu, Home Depot nebo Northern Tool Equipment.

Klein Tools 702-12 Vysoká napětí Hacksaw

Vyšší napětí čepele chrání před ohýbáním a kroucením pro rychlejší a čistší řezání za těžkých podmínek. Nástroje Klein s vysokou napětí Hacksaw má nastavitelné napětí čepele až 30 000 liber pro rychlé, přesné řezy. Over, slot na přední straně rámu umožňuje uživatelům připojit reciprokační pilu pro použití jako pila.

Sada je dodávána s 12-palcovou bimetskou čepelí s bimetskou pilou s 24-TPI a 6-palcovou bimetální reciprocí pilovou čepelí. Dvě sady držáků čepele pojmou rovné nebo 45 stupňové řezání. Gumové rukojeti dělají pilu pohodlnější a méně pravděpodobné, že proklouzne. Storovací kompartment na palubě drží připravený další čepele pily, aby vyměnil zlomenou čepel nebo když je vyžadován jiný typ čepele.

Když jsme testovali hackerskou kleinovou kleinovou pivu, začali jsme napínáním čepele co nejlépe ručně. Bez nástroje pro testování tlaku bychom si mohli všimnout pouze toho, že to bylo dostatečně těsné, aby silně odolalo ručnímu manuálnímu kroucení nebo ohýbání.

Když jsme řezali 4palcovou trubku PVC, bylo snazší dokončit řez kvůli velkorysé hloubce krku, hlubší než hloubka dewalt nebo Stanley Hacksaws Recenzované v této příručce. S méně interiérovým zúžením měla Hacksawové nástroje Klein Tools piva hloubku krku větší než 4 palce podél 7.5 palců čepele, zatímco Dewalt a Stanley, které se více zužovaly, měli hloubku 4 palce nebo větší hrdlo pro 5.25 palců. Delší délka umožňovala delší řezání tahů, díky nimž se práce zrychlila.

Kromě toho jsme si zaznamenali snadnost a přesnost řezů. Na PVC i oceli se těsná čepel pohybovala mnohem hladce a s menšími vibracemi ve srovnání s jinými modely. Tato pila byla rozhodně postavena tak, aby s lehkostí řešila tvrdší práce.

Specifikace produktu

 • Hmotnost: 2.0 liber
 • Délka čepele: 12 palců
 • Čepel (s) zahrnuty: jedna 12palcová čepel 24-TPI a jedna 6-palcová 24-TPI reciprokační čepel
 • Zabezpečuje 12palcové lopatky na hackerské pily s až 30 000 psi napětí
 • Dvě sady bodů upevňovací čepele pro rovný nebo 45 stupňový úhel
 • Na palubě úložiště pro nohy na další pily
 • Zahrnuje bod připevnění v přední části pily pro reciprokační čepel

Získejte Hacksaw klein Tools v Amazonu, Home Depot nebo ACME Tools.

Lenox HT50 s vysokou napětí

Pokročilá kontrola napětí na 12palcové hackerské pivě Lenox bude mít uživatele, kteří budou procházet bary a řezat prahové hodnoty kovů bez závady. Otočte napínací knoflík na 12palcovém pilové čepel a utáhněte napětí čepele pro snadné čisté a ostré řezy. Se svým odolným rámem a pogumovaným popisem bezpečného zápletky je hackerská pila Lenox pro většinu uživatelů pro většinu uživatelů nejlepší celkovou pilu.

Pila váží asi 1.85 liber, dostatečně robustní, aby držel řezání kovů, ale ne tak těžký, aby byl těžkopádný. Dodává se s jednou čepelí s 24 TPI a místností pro uložení pěti lopatek do rukojeti pily. Pila Lenox se také převede na pilu s prasknutím, když je vybavena 6palcovou recidenční čepelí Lenox (není zahrnuta).

Lenoxová vysoká napětí hacksaná pila s lehkostí vyráběla hladké a čisté řezy. Napínač čepele byl mnohem snazší ovládat než ten na nástrojích Kleinu, který viděl, protože jeho poloha nad rukojetí a jeho robustní, snadno se uchvátila velikost a tvar. Soudě podle vysokého zvuku čepele, když byl vytržen, byl mnohem více vyučován než kterákoli jiná pila.

Vážící méně než 2 libry a vybavené superhentivní čepelí, pila Lenox byla potěšením pracovat s. Stejně jako ostatní konvenční pily, čepel by mohla být namontována rovně nebo pod úhlem 45 stupňů. Snadno se provedla rovné a čisté řezy ve všech fázích našeho testu. Obzvláště vynikl ve 4palcovém testu PVC, protože měl nejkonzistentnější hloubku krku všech pily, které jsme testovali: delší než 4 palce podél 8 palců čepele. Ačkoli postrádá všestrannost a těsné manévrování, které někteří z jeho konkurentů řídí, Lenox byl nejvyšším uchazečem o rychlost a přesnost u konvenčních hackerských projektů.

Specifikace produktu

 • Hmotnost: 1.85 liber
 • Délka čepele: 12 palců
 • Čepel zahrnula: jedna 12palcová čepel 24-TPI
 • Nastavitelné napětí čepele do 50 000 psi pro přesné řezání
 • Převádějí na Jab Saw s čepelí na čep
 • Obchody 5 čepelí v rámu pro pohodlně řezané různé materiály

Získejte Hacksaw Lenox v Amazonu, Lowe’s nebo ACME Tools.

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší hackerské pily

Hacksaw je snadno identifikovatelná jejím rámcem ve tvaru C, který je navržen tak, aby držel tenkou čepel zajištěním na obou koncích. V závislosti na jednotlivé pivě lze čepele obvykle vložit řezací zuby směřovanými v obou směrech, což umožňuje uživateli řezat pomocí tahání nebo tlačného pohybu. což je nejlépe nejlépe vyhodnocuje konkrétní řeznou situaci. Hacksay však zpravidla však často fungují nejlépe, když jsou jejich zuby orientovány v dopředné konfiguraci, což uživateli umožňuje řezat na přední (tlak) mrtvici spíše než řezat dozadu (tah) tah.

Ačkoli hackerské pily. jako pokosové boxy. jsou přímé ruční nástroje, které nepřicházejí s mnoha zvonky a píšťalky, pro nejlepší výsledky řezání je ideální, pokud si uživatel vybere čepel, která je nejlépe vhodná pro jejich řezací potřeby. Kromě toho by měl uživatel zvážit, zda bude moci bezpečně držet materiál, když se řezáni. Pokud ne, může pomocí svorek zajistit materiál, aby se zabránil v pohybu.

Typ čepele

Lopatky na pivě jsou prodávány podle jejich hřiště, což naznačuje, kolik zubů má čepel na palec. Standardní lopatky na hackerské pily přicházejí s 12 až 32 zuby na palec (TPI). Obvykle mají delší čepele méně zubů na palec, zatímco kratší čepele mají vyšší počet TPI.

 • Čepel na hrubé třídě: S počtem 12 až 18 TPI jsou tyto lopatky pro hackerské pily vyrobeny pro agresivní proříznutí ocelových trubek a jiných kovových předmětů. Nízký počet TPI však může nechat malé zubaté okraje na řezaných površích.
 • Střední třída: TPI (20 až 24) ponechává hladší řezaný povrch na koncích potrubí a tyčí, ale čepel střední třídy trvá déle, než prořízne materiály. Nejběžnější TPI pro čepel hacksanky je 24 a je vhodná pro více použití hackerské pily.
 • Jemná čepel: S 24 a 30 TPI vytváří jemná čepel na stupňů hladké řezané povrch, ale obvykle je omezena na řezání malých tenkých trubek a tyčí, protože to trvá déle, než si prohlédnete materiál.
 • Čepel s vysokým stupněm: Užitečná pro řezání křehkých kovových tyčí a ponechání hladkého řezaného konce, průměrné lopatky 30 až 32 TPI. Snížení s těmito čepelemi s jemnými zuby bude trvat déle.
 • All-Hard Blade: K dispozici v různých délkách a počtu TPI, jsou všechny tvrdé čepele vyráběny z tvrzené, temperované oceli. Jsou dobře vhodné pro řezání litiny.

Opraveno vs. Nastavitelný rám

Pila s pevným rámcem je vyrobena z pevného kusu oceli a drží pouze univerzální čepel, jako je 10palcová čepel nebo 12palcová čepel. Nastavitelná rámová pila přichází se schopností prodloužit nebo zkrátit rám, aby držel čepele různé velikosti. Oba typy hacksans zahrnují špendlíky, svorky nebo křídlové ořechy pro zajištění čepelí na místě.

Dokonce i nastavitelné pily se však obvykle upravují tak, aby držely čepele, které jsou v rámci jen pár palců od sebe. Například nastavitelná 10palcová pila bude normálně držet čepele pouze až 12 palců. Obvykle nebude pojmout malé 6-palcové čepele. Existují však výjimky a několik typů bude držet dlouhé i krátké čepele.

Design zvládnutí

Nejběžnějším typem rukojeti na pivě je rukojeť pistole, která umožňuje uživateli pevně uchopit rukojeť, aby při pilu vyvinul maximální tlak při maximálním tlaku. Několik modelů má rovnou přilnavost typu typu v souladu s pilovou čepelí-často se nazývá „Jab Saw.„Tyto kliky jsou běžnější na malých nebo mini pilech, které se používají k řezání tenkého kovu.

Oba typy držadel často obsahují polstrované nebo pogumované nesklubové úchopy, které pomáhají uživateli uchopit rukojeť bez uklouznutí a snižování únavy rukou. Při výběru hackerské kresby mějte na paměti, že malá přilnavost nemusí být pohodlná. dokonce i s relativně krátkou pilou. Přilnavost by měla být dostatečně velká, aby uživatel získal pevné držení pro nejlepší výsledky.

Materiál

Hacksands se obvykle vyrábějí z lehké uhlíkové oceli nebo slitiny hliníku a mají různé materiály pro kliky, jako je dřevo a formovaný polyethylen.

Stejně jako mnoho kousků vrtáků a čepelí na pily jsou nejlepší lopatky na pivě často vyráběny z vysokorychlostní oceli (HSS), která obsahuje slitiny, jako je wolfram a molybdenum, které vydrží vysoké teploty vytvořené třením. Při řezání ocelovou trubkou lze generovat hodně tepla, takže čepele vyrobené z HSS vydrží déle než starší čepele typu uhlíkové oceli.

Délka

Většina hacksans přijímá lopatky mezi 10 a 12 palci dlouhými, i když kompaktní modely přijmou čepele až 6 palců. Několik stylů přichází se schopností rozšířit čepel kolem konce rámu pro použití jako pila. Přestože tyto pily stále berou nože na standardní velikosti, přijímají také reciproxovací čepele a jsou dobře vhodné pro řezání na těsných místech s pouhým špičkou čepele, když je celý pilový rám příliš velký nebo těžkopádný na to, aby se vešel.

Hmotnost

Hlavní pily se liší hmotností od několika uncí pro mini modely do 2 liber pro standardní modely, které drží plné velikosti čepele. Těžší pila zvyšuje stabilitu při řezání tlustších kovových trubek a tyčí, ale ti, kteří používají režii, která používají hackerskou pivu, velmi oceňují lehký model. Většina piv má však ve srovnání s jinými nářadí.

Další funkce

Uživatelé nenajdou spoustu doplňků, z nichž si vyberete při nákupu hackerských piv, ale několik možností stojí za to se podívat:

 • Úložiště čepele: Jednou z rušivějších funkcí je úložiště čepele na palubě. Když je k dispozici úložiště čepele, jsou obvykle drženy náhradní čepele v rámečku pily. a jsou přístupné jejich sklouznutím z jednoho konce.
 • Nastavení s vysokým napětím: Přímé, čisté řezy vyžadují pevnou čepel a některé hackerské pily přicházejí s nastavením vysokého napětí, která do značné míry utahuje čepel. Většina čepelí však však potřebuje časté upravení, protože je uvolní pouze proces řezání.
 • Konverzní rámce: Některé pily přicházejí s rámečkem, který převádí ze standardní konfigurace pily na konfiguraci pily na Jab. podobný reciproční pilu. s koncem reciproceční pily čepel vystrkující vpředu. Díky tomu je jednodušší dosáhnout potrubí umístěných na těsných místech.

Časté časté

Hacksaw je přímý nástroj ruky, který nevyžaduje znalosti nebo konkrétní dovednost. Zatímco hackerské pily jsou vyrobeny speciálně pro řezání kovu, jako jsou trubky a tyče, jsou také vhodné pro řezání malých dřevěných a plastových předmětů. Ti, kteří hledají hackerskou pilu s konkrétním účelem, budou mít pravděpodobně nějaké otázky.

Q. Jak si vyberete hacksa?

Nejprve si vyberte rámec, který je vhodný pro práci, kterou budete dělat- pro většinu projektů pro kutily je nejlepším rámcem, který pojme 10 nebo 12palcovou čepel. U řemesel je výhodnější menší. Dále vyberte čepel, která vyhovuje řezanému materiálu. náplně řezané čepele rychle, ale nechávají zubaté konce. Jemné čepele ponechávají hladší řezy, ale vyžadují více času a úsilí k proříznutí materiálu.

Q. Může hacksanská pila řezat nehty?

Ano, ve skutečnosti je běžným způsobem, jak rozebírat dřevěný nábytek, bedny nebo jiné přibíjené předměty.

Q. Můžete použít hackerskou pilu pro dřevo?

Hacksaws může provést řezy křížových zrn ve dřevě v špetce. Nejvhodnější je však pro řezání malých předmětů, jako jsou hmoždinky nebo tenké desky.

Q. K čemu se používá vysoká napínací pila?

Vysoce napětí se používají pro podobné účely jako hackerské pily s nižším napětím-pro proříznutí kovových trubek a prutů. Sína s vysokým napětím však drží čepel pevněji a zabrání ji v ohýbání, což urychluje proces řezání.

Q. Jak zvládáte hackerskou pilu?

Když je čepel nainstalována s zuby směřujícími dopředu (nejběžnější konfigurace), hackerské pily naříznou na tahu push. V některých případech může uživatel chtít otočit čepel kolem, v takovém případě se pila rozřezává na tahu.

Q. DOBŘE BLADY HACKSAL?

Čepele na pivě mohou a dělají se nudné, ale dnešní vysokorychlostní ocel jim pomáhá zůstat ostře déle. Tip pro výrobu čepelí na hacksaně trvá déle, není vidět příliš rychle. mezi 40 a 60 údery za minutu je správné. Jakékoli rychlejší než to a čepel může být příliš horká a nudná (nebo prasknout).

K čemu se používá hacksa? (Rychlý průvodce pro začátečníky)

Pokud jde o ručně napájené pily, je hackerská pila jedním z nejpopulárnějších nástrojů v okolí. Nakonec, důvod popularity tohoto nástroje jde o jeho rozmanité funkce. Pokud vás zajímá, na co se použije hackerská pila, jste na správném místě!

Hacksaw je ručně napájená pila, kterou lze použít k proříznutí téměř cokoli. Primárně se hackerské pily používají k proříznutí různých kovů. Může proříznout hliník, ocel, měď, mosaz, železo a další. Hacksand však lze také použít k proříznutí plastu a dřeva. Chcete.li to provést, budete potřebovat správný typ čepele pro vaši hackerskou pilu a materiál.

V tomto článku rozdělíme vše, co potřebujete vědět o tomto všestranném nástroji. Poskytneme vám přehled o tom, proč je hackerská pila schopna řezat téměř cokoli. Jakmile to uděláme, podíváme se na materiály, které může snížit, a na čepele, které to umožňují.

Čepel na pivě, která by mohla (snížit téměř cokoli)

V podstatě je pila na hacku ruční pila, která je ručně napájena. Než se podíváme na to, na co se použije hack, podívejme se na design této pily. Jedním z charakteristických znaků ruční pily je rám ve tvaru luku. Při provozování hackerské kresby držíte u-tvarovanou rukojeť a tlačíte a vytáhnete čepel přes materiál.

Snad nejčastěji identifikovatelná hacksanáva má rukojeť známou jako „rukojeť pistole“ a má nastavitelný rám. Tento typ rámu je schopen přijímat čepele různých délek. Díky tomu je vysoce univerzální pila. Může to však být méně rigidní než jiný typ běžné pily.

Druhý typ hackerské kresby má pevný rám. To znamená, že hackerská pila bude schopna pojmout pouze určitou délku čepele. Při nákupu čepelí pro lopatky pro hackerskou kloubu budete samozřejmě muset mít na paměti. Zjistili jste však, že hacksaná pila s pevným rámem nabízí přísnější výkon, když proříznete tvrdé materiály.

Obvykle existují tři velikosti tříd hacksans. První z nich je plná pila, která je optimalizována pro proříznutí různých materiálů. Následující velikost je známá jako juniorská pila. Ty budou využívat čepele poloviční velikosti a jsou kompaktnější než plnohodnotná pila.

Pak je tu mini hackerská pila. Tento typ hackerské kresby obsahuje ergonomický, kompaktní design. To umožňuje použití pily ve stísněných prostorech, kde by jiná pila nemusí fungovat. To může být velmi užitečné pro ty, kteří se potřebují dostat do drsné drobnosti toho všeho s jejich hacksanou!

Obvykle se hackerské pily používají k řezání materiálů, které jsou silnější nebo těžší než dřevo. V následující části tohoto článku se podíváme na materiály, které lze v následující části tohoto článku proříznout.

Pokud jde o lopatky na pily, je k dispozici mnoho různých velikostí. Tyto čepele se budou také lišit v hustotě zubů. to znamená, kolik je na čepeli. To je důležitý aspekt, protože budete chtít zajistit, aby čepel byla přiměřeně vhodná pro materiál, který chcete řezat.

V průměru bude mít pila na hustotu zubu v rozsahu 3 až 32 zubů na palec čepele. Co dělá hacksanu jedinečnou, je to, že čepel je vyměnitelná. To znamená, že si můžete koupit různé čepele a účinně rozšiřovat počet materiálů, které můžete snížit.

Hacksaws využívají ořechy, které drží čepel na místě. Tyto ořechy lze podle potřeby utáhnout nebo uvolnit. Navíc, pokud se jedna čepel poškodí, vždy máte možnost ji nahradit! Pojďme se podívat na materiály, které může hackerská kresba snížit, než se podíváme na příslušnou čepel, kterou budete muset snížit!

Jaké materiály mohou hackerské kresby řezat?

Jak jsme již zmínili v první části tohoto článku, hackerská pila může proříznout téměř cokoli. Bez ohledu na to, podívejme se na specifika toho, co může hackerská pila udělat! Jakmile jsme prošli těmito materiály, pochopíte, jak univerzální je tato ručně napájená pila!

#1: kovy

I když můžete samozřejmě použít k řezání různých materiálů, možná největší výhodou pily je, že může proříznout různé kovy. Od hliníku po ocel, od mědi po mosazi, je vaše hackerská pila schopna řezat různé kovové materiály. Když potřebujete řezat kovové trubkové tyče, je hackerská pila na úkol!

#2: Plastics

Plast je další materiál, který je pro řezání vhodný. K tomu samozřejmě budete muset použít čepel vhodnou pro řezání plastu. Podívali jsme se na to v předchozí části tohoto článku. Pokud však potřebujete proříznout tvrdý plast, je hackerská kresba perfektním nástrojem pro tuto práci!

#3: Wood

Věděli jste, že hackerská pila je typ ruční pily? Ruční pily se samozřejmě používají k řezání dřeva. Vaše piva však může také řezat dřevo, stejně jako ta druhá rukařka, která ji inspirovala. Bohužel, ruční pila nebude schopna řezat kov nebo plast!

#4: Elektrické, kovové a plastové hadičky

Existuje dobrý důvod, proč si handymen a instalatéři drží hacksanky po ruce. Uhádli jste to: Je to proto, že tento všestranný nástroj může proříznout tolik různých materiálů. Od elektrické hadičky po kovové hadičky a plastové trubice je může proříznout jeden nástroj. Když přijde na vaše potřeby řezání, pila se vždy hodí!

Různé typy lopatků

Dříve v tomto článku jsme nastínili různé materiály, které je hackerská pila schopna řezat. K řezání těchto materiálů však budete muset použít správný typ čepele. Toto jsou hlavní typy čepelí na hackerské pily a to, co jsou navrženy tak, aby!

#1: Flexibilní čepel hacksa

S tímto typem čepele budou posíleny pouze zuby. Skutečná čepel však bude flexibilnější než ostatní typy diskutované na tomto seznamu. Tento typ čepele se obvykle používá k řezání tenkých listů kovových a plastových trubek a trubek.

#2: Blade na kurzové stupně

Čepele na hackerské kresby hodnocené jako třída kurzu lze použít k řezání hliníku, mědi, mosazi a jemné oceli. Obecně bude každý palec čepele mít mezi 14 a 18 zuby.

#3: Blade se střední třídou

S čepelí na pivě, která je hodnocena střední známka, se díváte na 20 až 24 zubů na palec čepele. Tento typ čepele je vhodný pro řezání hliníku, mosazi a litiny. S tímto typem lopatky na hackerské kresby budete také moci proříznout silnější ocel, jako je vysoká uhlíková ocel.

#4: Blade s jemnou hodnotou

Stejně jako výše uvedená flexibilní čepel diskutovaná je jemná čepel na stupni k řezání tenkých kovových listů, stejně jako trubek a trubek. Obvykle tyto čepele mají 24 až 30 zubů na palec čepele.

#5: Superfine stupeň Hacksaw Blade

Konečně, lopatky na hackerské pily, které jsou hodnoceny jako superfine, využívají 30 až 32 zubů na palec čepele. I když tato čepel bude schopna řezat tenké listy jako některé jiné typy, bude také schopna proříznout pevné kovy jako profesionál!

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na to, na co se hackerská pila používá. Tato ručně napájená pila je samozřejmě schopna proříznout řadu různých materiálů, od kovu po plast. Může dokonce řezat dřevo! Chcete.li to provést, budete muset použít správný typ čepele pro svůj typ hackerské kresby a materiál, který chcete řezat!

Ahoj, jsem Barry. Miloval jsem zpracování dřeva a oživuji věci zpět na další roky, než si pamatuji. Doufám, že moje vášeň pro nástroje narazí hlasitě a jasně ve všem, co si zde přečtete na náměstí nástroje.

Pilka na kov

O: Eric J. Wilhelm je zakladatelem Instructables. Má pH.D. Z MIT ve strojírenství. Eric věří v zpřístupnění technologie prostřednictvím porozumění a snaží se inspirovat ostatní, aby se naučili o ewilhelmu »

Hacksawing je skvělý způsob, jak snížit širokou škálu materiálů.

Krok 1:

Změřte a označte materiál, který má být snížen.

Krok 2:

Vyberte si pravou čepel pro materiál, který se chystáte řezat. Obvykle budou mít čepele pro tvrdší materiály, jako je kov

.Často je možné nakrájet měkčí materiály kovovou čepelí, ale je obtížné je řezat kov dřevěnou čepelí.

Hacksaw Blades řezané pouze v jednom směru. Čepel na obrázku se rozřezává pouze při přechodu zprava doleva. Nepokoušejte se oříznout v obou směrech tím, že se na čepeli opravdu nese; Tímto způsobem můžete poškodit čepel.

Krok 3:

Zvýšit materiál, který má být řezán. Pokud nemáte svěrák, upněte materiál na okraj stolu.

nejlepší, hacksanky, roce, čepel

Krok 4:

Nasaďte si bezpečnostní brýle.

Vyřízněte materiál rovnoměrnými tahy a mírným tlakem na materiál (použijte přiměřené množství tlaku podél směru řezu).

Krok 5:

Vyhlaďte všechny ostré hrany nebo čtvercové konce obrobku broušením, odhazováním nebo jinými procesy.

Krok 6:

Vysaďte nebo zamete všechny čipy a odložte všechny nástroje.

Být první, kdo sdílí

Udělali jste tento projekt? Sdílejte to s námi!

Výzva 3D tisku studentského designu

Oprava a opětovné použití soutěže

комментарии и мнения

Jen tak víte, že váš svěrák má zabudovaný držák potrubí. Otočte paži 360 🙂 Samozřejmě to už víte, ale rád předstírám, že jsem pozorný.

Erm. Nevyvaruje se o 360 stupňů zpět, kde jste začali? Možná 180 stupňů? ;]

Máš pravdu! Byl jsem líný a nebál jsem se poškrábat PVC.

Jako strojník jsem se učil, že správný způsob, jak vybrat pilovou čepel, ať už je to hacksanská pila nebo cokoli, je to, že při řezání by měly být zapojeny minimálně 3 zuby. Tenké materiály potřebují jemnější ozubenou čepel než silná pracovní spekt. Pokud jste řekli něco extrémně tenkého, jako je kus plechovky, úhlu čepele na WorkPeice, takže nejméně 3 zuby jsou v kontaktu s prací a výsledky budou plynulejší a rovnější. Jak jste zdůraznili, neměl by na zadní úder čepele žádný tlak dolů.

Právě jsem se zmínil o svém novém instruktáž o důležitosti dobrých čepelí a hackerské kresby, život je lepší s dobrým stylem konstantního napětí, jak je popsáno v mém novém příspěvku:

A fotka mé hackerské kresby a výběr čepelí.

A stará sůl mi jednou řekla, jestli se vám nelíbí hacksa.

Instruktor vynechán varovat poprvé, když uživatelé hackerské kresby poprvé, že pila najednou projde materiálem na konečném řezu a většina uživatelů je poprvé rozřezává na vyčnívající ostré hraně. Takže buďte upozorněni.

Ale je základní vědět, jak používat nástroje, je to dobré, více lidí by nás mělo naučit, jak zlepšit techniky v tom, jak musíme používat nástroje a bezpečnostní tipy díky díky

Vždy držte svorku co nejblíže řezu, aby se zabránilo vibracím. Nezapomeňte, že šňupací hluk je zbytečná energie. Postavte se na stranu pily, pomocí postoje jako klasický tkalcovský střelecký polohu, držte pilu oběma rukama na přední straně pro ovládání a nechte pilu dělat práci. Neexistuje žádná náhrada za kvalitní bimetalické čepele pro obecnou práci používám 24t.str.i.

Děkujeme za zveřejnění těchto cenných informací. Viděl jsem použité hacksanky, ale je dobré mít skutečnou sadu pokynů se všemi informacemi o bezpečnosti.

„Instructables je místem konání, co ukazuje, co děláte a jak to dokážou ostatní.„Jak dál, demo o tom, jak otevřít dveře nebo Maby, jak používat vidličku. Haz

Jsou tu lidé, kteří neznají základy jako tento, ale opravdu chtějí začít pracovat na projektech, takže se musí tyto věci naučit.