Výběr kotoučové pily pro montáž na stůl

Která okružní pila je nejlepší v roce 2020 a jak si ji vybrat??

Kotoučové pily, známé také jako mafelské kotoučové pily (chytře pojmenované podle továrny v západoevropském Bádensku-Württembersku), jsou nezbytnou součástí každého truhlářského stroje. Malé nebo velké, ruční nebo stolní. všechny jsou připraveny řezat překližku, řezat prkna nebo zkracovat podlahová prkna rovným řezem. V pergole mohou snadno opracovat lavice a zkrátit kuchyňské pracovní desky na požadovanou velikost. Základem je mít správný pilový kotouč.

V tomto článku najdete stručné recenze nejlepších kotoučových pil na našem trhu (výběr jsme provedli na základě funkcí pil, testů a ohlasů uživatelů). Poradíme vám také, jak vybrat okružní pilu a na co se při nákupu zaměřit. Začátečníci ocení také popis základních pilových kotoučů a správnou práci s nimi.

Kotoučová pila

Další třídou kotoučových pil jsou ponorné pily. Jsou navrženy tak, aby se do obrobku zanořovaly ve všech bodech, nejen od okraje. Automatický spodní kryt není vůbec, disk je umístěn nad základní deskou a spouští se pouze po stisknutí tlačítka start. Hloubka řezu je samozřejmě nastavitelná, často v rozmezí několika milimetrů (DWS520K).

DeWALT DWS520K

Ponorný řezací mechanismus (něco podobného je použito v ponorných frézách) umožňuje provádět lokální opravy střechy, demontovat několik vybraných podlahových prken nebo vyříznout otvor v pracovní desce. Drážky, drážky a žlábky lze vyrábět bez větších obtíží. U sendvičových a laminátových konstrukčních materiálů je možné předřezat vrchní vrstvu na neúplnou hloubku řezu, čímž se eliminuje riziko vzniku třísek. To vše se provádí nejen kolmo k rovině obrobku, ale také pod proměnlivým sklonem.

Jak vybrat kotoučovou pilu

Okružní pila, lidově nazývaná kotoučová pila, je na trhu již od počátku minulého století a v současné době je to špičkový, šikovný a produktivní elektrický nástroj určený pro řezání dřeva a jeho derivátů (dřevotřískové desky, dřevovláknité desky, dřevotřískové desky, překližky atd.). д.). Nejdůležitější výhodou okružní pily je, že má vynikající přídržnou sílu, bez problémů řeže příčné řezy a dokáže řezat velké množství materiálů. Pro řezání laminátu, plexiskla, plastu nebo břidlice stačí nainstalovat příslušný pilový kotouč a zvolit požadovaný pracovní režim (proměnlivé otáčky).

kotoučová pila nepracuje s materiály minerálního složení, např. s cihlami nebo betonem. Existují však výjimky, například Makita má kotoučovou pilu s přívodem vody a diamantovým kotoučem. Je třeba poznamenat, že pro řezání a řezání kovů se používají montážní pily, ve skutečnosti se jedná o variantu kotoučové pily, ale přesto je takový nástroj zařazen do samostatné kategorie. Jediným omezením kotoučové pily je v podstatě nemožnost řezat v oblouku, tj. pouze přímý řez.

Jako samostatná třída kotoučových pil jsou vyčleněny kotoučové pily pro ponorné řezání. Tento nástroj je určen k ponornému řezání do obrobků v libovolném bodě, nejen od hrany. Ponorná kotoučová pila se vyznačuje tím, že zcela chybí automatický spodní kryt a řezný kotouč je umístěn nad základní deskou a spouští se až při zahájení práce. Je zcela logické, že u těchto pil lze nastavit hloubku řezu, často v řádu milimetrů. Kotoučová pila se používá při opravách střech, demontáži podlahových desek, vytváření drážek a mezer.

Výrobci dnes nabízejí kotoučové pily nejen s elektrickým pohonem, ale také s bateriovým napájením. Moderní technologie umožnily vybavit tak výkonné nářadí, jako jsou kotoučové pily, dostatečně dlouhou baterií a úsporným motorem. Nabíječky pro tyto baterie mají navíc velmi rychlou dobu nabíjení, takže jejich doplnění trvá pouhých 30 minut. Akumulátorová řetězová pila je samozřejmě neuvěřitelně ergonomický a mobilní nástroj, který ocení například pokrývači.

Při určování základních pracovních parametrů a charakteristik pro výběr kotoučové pily je snad nejdůležitější a nejvýznamnější průměr pilového kotouče. je zcela logické, že čím větší je řezný kotouč, tím silnější motor a ukazatel točivého momentu by měl být na nástroji a tím účinnější by měl být elektrický stabilizační systém. Čím vyšší jsou všechny tyto hodnoty, tím větší jsou rozměry a hmotnost nástroje a tím vyšší je cena stroje.

Jedním z hlavních parametrů je také maximální hloubka řezu. Podle toho lze kotoučové pily rozdělit do tří skupin. První s maximální hloubkou řezu 40 nebo 50 mm. vhodné pro práci s plechem a na staveništi. Druhá skupina s maximální hloubkou řezu 50-65 mm je nejběžnějším univerzálním pilovým kotoučem. Profesionální modely, řekněme těžký nástroj ve své třídě, jsou kotoučové pily s maximální hloubkou řezu 65 mm až 140 mm.

Samozřejmě, že v případě naléhavé potřeby řezat velmi velký předmět nebo díl s velkou výškou je možné být kreativní a provést řez z obou stran, tj. řezný nůž neprojde obrobkem.

Rychlost otáčení nože určuje čistotu řezu, i když i zde existuje nuance, protože čistota řezu je přímo ovlivněna výběrem nože, tj. počtem a tvarem zubů. Je také třeba mít na paměti, že vysoké otáčky způsobují vyšší teplotu, což může být nežádoucí při práci s některými materiály, např. s některými druhy plastů. Nejlepší je zvolit kotoučovou pilu s proměnlivými otáčkami.

Pokud váš rozpočet není příliš omezený, doporučujeme vám kotoučovou pilu s dalšími možnostmi a funkcemi. Přítomnost této inteligentní elektroniky není nikdy zbytečná, protože nejenže zvyšuje produktivitu a efektivitu, ale také zaručuje maximální pohodlí a bezpečnost obsluhy, navíc pomáhá předcházet předčasnému selhání nástroje a výrazně prodlužuje jeho životnost.

 • Funkce konstantních otáček nebo konstantní elektronická regulace zabraňuje zasekávání nože a zajišťuje čistší řez.
 • Nastavitelné otáčky naprázdno umožňují variabilní otáčky pro různé materiály.
 • Funkce pozvolného rozběhu zabraňuje trhnutí nástroje na samém začátku práce, což chrání motor pily před přetížením a prodlužuje životnost kotoučové pily.
 • Systém ochrany proti přetížení pro automatické vypnutí nářadí při přetížení. Umožňuje delší životnost nástroje.
 • Motorová brzda zabraňuje zranění obsluhy, zpětnému nárazu do nástroje a poškození dílu nebo součásti.

Před nákupem kotoučové pily si prohlédněte základní desku nástroje, protože na tomto prvku závisí také funkčnost pily. Na základní desce jsou namontovány všechny potřebné úchyty a mechanická nastavení pro další prvky. Nejvhodnější je zvolit pilu s pilovým ložem z lehkých kovových slitin, přičemž musí být odlita.

Úhlové nastavení řezu je možnost řezat pod úhlem a realizuje se pouhou změnou polohy základní desky vůči horní části nástroje, zejména řeznému noži. Úhel řezu může být 30° nebo 45°, někdy až 50-55°. Na základní desce je také mechanismus pro nastavení hloubky řezu.

Nespornou výhodou a předností podpěrné plošiny je, že kotoučovou pilu lze umístit do stacionární polohy. Tím se vytvoří samostatný stroj, aniž by bylo nutné používat speciální tabulku.

Všechny kotoučové pily jsou vybaveny speciálním paralelním dorazem, který zajišťuje kvalitní rovný řez. Maximální přesnosti a preciznosti řezu lze dosáhnout použitím vodicí lišty. Takové příslušenství je třeba zakoupit samostatně, protože vodicí lišty nabízí mnoho výrobců a často jsou univerzální, což znamená, že nástroj a příslušenství nemusí být vyrobeny stejným výrobcem.

Na závěr několik slov o designu a ergonomii. Okružní pila je především ruční elektrické nářadí, takže nároky na promyšlenou a inteligentní konstrukci jsou vysoké. Snadnost polohování, tvar a design rukojetí mají přímý vliv na kvalitu práce, produktivitu a rychlost uživatele. Kromě toho jsou kotoučové pily nejen technologickým a funkčním nástrojem, ale také nebezpečným nástrojem, který může při nesprávné manipulaci, porušení pravidel používání nebo bezpečnostních předpisů vážně zranit uživatele.

Proto je nutné zvolit dobrou okružní pilu, známého výrobce, v kvalitě výrobků, o které nepochybujete. Pokud si hodláte koupit kotoučovou pilu pro domácí použití v domácnosti, pak si vyberte z nabídky značek Bosch, DeWALT, Maktec. levné pily ekonomické třídy od japonských výrobců Makita, BlackDecker atd.

Úprava kotoučové pily pro vodící lištu

Pro správný výběr potřebného nástroje, a to platí nejen pro kotoučové pily, je nutné věnovat trochu času tomu, abyste si alespoň přibližně určili, jakou zátěž bude mít elektrický nástroj k dispozici a jaké práce plánujete obecně provádět.

Doufáme, že vám náš článek pomůže vybrat a koupit okružní pilu, která vám bude dobře sloužit a bude vám věrným pomocníkem po mnoho let.

Jak vybrat kotoučovou pilu na dřevo pro použití v domácnosti a na zahradě

Elektrické ruční nářadí stále jistěji nahrazuje v našich dílnách své mechanické kolegy. Jedním z prvních je nahrazení pily na železo, obloukové pily nebo dvouruční pily elektrickou kotoučovou pilou. Často se také nazývá kotoučová pila (kotoučová fréza). Aby nedošlo k záměně, pojďme si to rovnou vysvětlit: cirkulární od slova cirkulární, znamená kruhový, kruhový. Pracovním nástrojem těchto pil je ozubený kotouč: s různou konfigurací zubů, s pobeditem nebo bez něj, s diamantovým povlakem pro řezání keramiky a betonu, abrazivním. pro řezání a broušení kovů, a někdy plstěným. pro broušení.

Při výběru kotoučové pily na dřevo je třeba zohlednit její univerzálnost. Je však také důležité mít na paměti, že některé jeho odrůdy mají specifické využití a některé jiné nástroje mohou úspěšně plnit jeho úlohu.

Jaký je rozdíl mezi pokosovou pilou a kotoučovou pilou?

pokosová pila a kotoučová pila. Tyto kotoučové pily jsou velmi oblíbené a nepostradatelné v truhlářských a nábytkářských dílnách. Nezkušení uživatelé však často ani nevědí, že stroj je vlastně. jsou to různé nástroje. Důvodem je to, že pily vypadají navenek podobně a plní stejnou funkci. Řezání obrobku kotoučovou pilou. Obě pily mají plochý list se zuby na vnějším okraji. Je namontován na ose s elektrickým pohonem. Práce spočívá v otáčení nože a provádění řezu do dřeva, plastu, laminátu, hliníku.

Zde jsou všechny podobnosti. Nyní si povíme o rozdílech.

 • Kotoučová pila. nástroj je buď ruční, nebo stacionární. Při práci s ruční kotoučovou pilou uživatel vede pilu podél linie sečení a řeže materiál. U stacionární kotoučové pily se obrobek posouvá pomocí paralelního dorazu, čímž se dosáhne požadované šířky. Používají se k řezání latí a ořezávání přebytečného materiálu na požadovanou velikost. Deska se podélně a příčně rozřízne kotoučovou pilou. Řezná hlava a nůž jsou naklápěcí v obou směrech, takže je možné provádět i zkosené řezy. Vezměte však na vědomí, že maximální hloubka řezu je značně snížena (1,2 až 1,5krát). Kotoučová pila má proměnnou hloubku řezu, což umožňuje drážkování obrobků.
 • Pokosová pila má ještě jeden název. kyvadlová pila. Jeho konstrukční rozdíl spočívá v tom, že pilový kotouč kmitá spolu s pohonnou jednotkou, což připomíná odměřené kmitání kyvadla. Instalace je určena pro stacionární použití. na stole, na pracovním stole nebo dokonce na podlaze. Pila je pevně zajištěna svorkami nebo šrouby. Motor pokosové pily a řezný kotouč pracují ve třech osách. Zvláštní přesnost je věnována úhlu otáčení. Stupnice je velmi přesná a u drahých modelů i přesná. ukazuje nejmenší stupeň otočení.

Přesto se mistrům v ořezávání dřeva říká ořezávání, což znamená, že řežou pod úkosem, tedy přesně pod daným úhlem. ořezávání řezů truhláři a stolaři vyrábějí úhledné úhlové spoje. bez mezer a zakřivení. pokosová pila. to je také ořezávání okrajů.

Co tedy získáme, když porovnáme obě pily, pokosovou pilu a kotoučovou pilu??

 • stejný princip řezání. oba s diskem v ose pohonu. Naklápění řezné hlavy a kotouče je možné u obou kotoučových pil. Řezání podél a napříč vlákny dřeva. také.
 • Způsob řezání je odlišný. Pokosová pila a obrobek jsou upevněny na ploše a u kotoučové pily vedeme pilový kotouč buď rukama (ručně), nebo obrobek tlačíme (stacionárně);
 • řezání je možné: kotoučovou pilou podélně a příčně; pokosovou pilou.pouze příčně;
 • šířka řezu. Kotoučové pily nemají žádná omezení (stačí vést kotouč tak daleko, jak je třeba), zatímco možná šířka řezu pokosové pily závisí na velikosti kotouče.

Ukázalo se, že v dílně potřebujete mít jak kotoučovou pilu (na řezání dlouhých dílů), tak ořezávací pilu. pro přesné pokosové řezání. Někdy si řemeslníci kupují univerzální zařízení: příčnou pilu a kotoučovou pilu pro venkovské domy v jednom stroji. Taková kombinovaná pila má horní stůl (nad motorem a kotoučem). Jsou dobré, protože horní část nože dělá rovné, dlouhé řezy, zatímco spodní část. přesně řeže hranu obrobku pod přesným úhlem.

Do této kategorie patří ruční přenosné kotoučové pily, které je třeba při práci držet v rovnováze. Mezi jejich hlavní výhody patří mobilita a schopnost pracovat na těžko přístupných místech. Problémem je, že tyto modely vyžadují určitý výcvik obsluhy. je zapotřebí určitých dovedností a péče. Nejsou vhodné pro intenzivní práci, protože se špatně drží za chodu.

Interskol DP-235/2000M

Otevřel náš top 10 kotoučové pily model Interskol DP-235/2000M, jehož výkon je 2000 W, což je velmi dobrý ukazatel v této cenové relaci. Produktivní kotoučová pila má však širokou škálu použití. například může bezpečně řezat tyče o tloušťce až 80 milimetrů. Stroj pracuje bez problémů i při kontaktu s vlhkým dřevem. Za zmínku stojí snadné nastavení stroje, včetně nastavení hloubky řezu a sklonu. Za zmínku stojí plynulý rozběh a optimální rozměry stroje. Hmotnost stroje je přibližně 8,4 kg. Jediným problémem je vysoká hladina hluku 108 dB.

DeWALT DWE560B

DeWALT DWE560B vypadá velmi působivě v seznamu dobrých kotoučových pil pro bydlení, který má poměrně širokou škálu použití díky přítomnosti dostatečně výkonného motoru 1350 W. To stačí k dosažení 5500 otáček za minutu. Průměr hnacího otvoru je 16 milimetrů a průměr kotouče 184 milimetrů. Dostatečné množství pro velký počet řezů. Mnozí uživatelé ocení kvalitu pokročilého designu, který usnadňuje přehled o pilovém kotouči. Podle zpráv zákazníků lze pracovní úhel stroje nastavit až na 48 stupňů. Kromě vysoké úrovně pohodlí je bezpečnostní systém. Zejména účinné ofukování, které odstraňuje nežádoucí piliny z řezací lišty.

Makita 5008MG

Mnoho zákazníků již ocenilo výhody ruční okružní pily Makita 5008MG, která je více než dostatečná pro řezání dřeva, dřevotřískových a dřevovláknitých desek. V některých případech vhodné pro řadu kovů (bez zkušeností se nevyplatí experimentovat). Stojí za zmínku, že nástroj je vybaven pokročilou rukojetí s drážkovanými gumovými podložkami. to zaručuje větší pohodlí při používání. V pouzdře je výkonný 1800 W napájecí zdroj. Tento stroj pohání pilový kotouč o průměru až 21 cm. Vhodná nastavení se díky spolehlivým ovládacím prvkům velmi snadno udržují. Lze vybavit vysavačem pro rychlé odstranění pilin při práci se dřevem. Zároveň je radost používat podstavec.

Bosch GKS 190 Professional 0601623000

Jedná se o profesionální a zároveň ergonomické elektrické nářadí, které je vhodné pro řezání měkkých i tvrdých materiálů. Prémiová přenosná okružní pila německého výrobce má výkonný 1400wattový motor. Úhel sklonu pilového kotouče je 56 stupňů, což je jeden z nejstrmějších úhlů na trhu. S tímto přístrojem lze provádět řezy hluboké až 7 cm pod úhlem až 90 stupňů. Důraz je třeba klást také na automatické odvádění třísek a oboustranný vypínací zámek. Pilový kotouč se otáčí rychlostí 5500 otáček za minutu na kotouči o průměru 19 cm.

Makita SP6000

Nejlepší ruční okružní pila je Makita SP6000, která je poháněna výkonným 1 300 W elektromotorem. Dostatečný výkon pro rychlé řezy do hloubky až 5,6 cm. Skvěle se hodí na všechny druhy dřeva, laminované desky a plasty. Skutečná škála aplikací je velmi široká. Klíčovým prvkem stroje je vysoce kvalitní pilový kotouč s kovovým krytem. Minimalizuje možnost zranění i při maximálních otáčkách až do 5200 ot/min.

Zvláštnosti výběru kotoučové pily na dřevo

Při nákupu kotoučových pil na dřevo si v první řadě vybíráme kvalitní nástroj, který vydrží co nejdéle, nezlomí se, přičemž opotřebení, které ovlivní kvalitu práce, bude minimální. Jeho cena by měla být přinejmenším přiměřená, záruka. bezpodmínečná a technická základna pro údržbu a opravy. co nejrozsáhlejší a nejdostupnější. I když by mnozí řekli, že tomu tak není, kotoučová pila JET z e-shopu EuroStor všechny tyto požadavky plně splňuje.

K čemu slouží kotoučové pily na dřevo?

První reakce každého odborníka na otázku, k čemu potřebuje kotoučovou pilu na dřevo, bude zcela předvídatelná: k provádění rovných řezů ve velkém množství, rychle, přesně a v minimálním čase ve všech druzích dřeva a desek na bázi dřeva. vše tam, kde by použití jiných nástrojů nesplňovalo požadavky a zvláštnosti tohoto zařízení. A použití kotoučových pil umožňuje dosáhnout pouze očekávaných výsledků.

Oblasti použití kotoučových pil

Oblastí, ve kterých lze kotoučovou pilu JET použít, je skutečně mnoho. Toto:

 • zpracování dřeva a příprava dřeva pro další zpracování;
 • Konstrukce interiéru a fasády;
 • Nízkopodlažní a výškové stavební práce;
 • Výstavba průmyslových nebo skladovacích budov;
 • těžba dřeva a dřevařská výroba;
 • Výroba nábytku a řezání dřeva nebo dřevotřísky
 • a dokonce i recyklace a práce s recyklovatelnými materiály pro další zpracování.

Jak vidíte, oblastí použití je ještě více, než se na první pohled zdá.

Typy používaných strojů a hlavní rozdíly

Stacionární nebo mobilní kotoučová pila se od ruční kotoučové pily liší více způsoby, než by se mohlo zdát. Hlavním rozdílem je řemenový převod mezi elektromotorem a hřídelí, na které je umístěn kotouč. Ale i modely stolů se liší:

 • výkon motoru. Čím větší, tím lepší, což má pozitivní vliv nejen na dobu nepřetržitého provozu, ale také na opotřebení všech pohyblivých částí. Je to také vlastnost motoru, která umožňuje řezat silné, houževnaté a extrémně tvrdé materiály bez rizika zaseknutí pilového kotouče;
 • rychlost řezání. Přesněji řečeno jeho nastavitelnost. Například při řezání laminovaných dřevotřískových desek zabrání maximální rychlost kotouče vzniku třísek, zatímco mnoho jiných materiálů se spálí;
 • průměr kotouče. Záleží na maximální tloušťce obrobku, přičemž všechny modely v naší nabídce mají nastavitelnou hloubku řezu ve velmi širokém rozsahu;
 • úhel řezu. Všechny modely z naší nabídky jsou plynule nastavitelné: naše stroje umožňují i neobvyklé tvary a řešení;
 • materiál použitý na základnu. nejen z hlediska hmotnosti, ale také z hlediska spolehlivosti a životnosti. Záleží na modelu, co je důležitější, zda lehkost hliníku, nebo pevnost litiny;
 • rozměry stolu. Přídavné skládací prvky našich mobilních kotoučových pil navíc představují kompletní pracovní plochu, nikoli „škrabací základnu“;
 • rozměry. Je to stacionární okružní pila, která se od svého kompaktního mobilního protějšku odlišuje nejen cenou, ale také přesností, produktivitou a životností;
 • nastavení. Jednoduchost, přesnost, maximální účinnost. to jsou tři základní principy, které jsou stanoveny pro provoz a ladění každého modelu JET;
 • promyšlenost a spolehlivost ovládacích prvků. I ty nejkompaktnější kotoučové pily s nízkým výkonem v naší nabídce. Při návrhu bylo proto dbáno na minimalizaci možných rizik, aby se předešlo možnosti nepříjemností a riziku zranění při práci s nimi.

Bez ohledu na zvolenou variantu je v nabídce EuroStore jakýkoli model kotoučové pily na dřevo, který vyhovuje vašim požadavkům, cílům nebo potřebám. Stačí se na nás obrátit a vybrat si z nabízených modelů ten nejlepší.

Jak vybrat správnou stolní pilu?

Obecně lze říci, že všechna tato zařízení mají podobnou konstrukci, ale často mohou obsahovat další prvky, které výrazně rozšiřují funkčnost nástroje a zvyšují bezpečnost manipulace s ním. Výrobek je uložen v kovovém nebo plastovém pouzdře s jednou nebo dvěma rukojeťmi. Vzhledem k vysokému počtu otáček je pilový kotouč krytý speciálním bezpečnostním krytem, který se otevře pouze při pohybu nástroje směrem k obrobku.

výběr, kotoučové, pily, montáž

K dispozici je také plošina, která pomáhá udržet čepel ve správné poloze. Součástí výrobku je sada pro uvolnění nože. s její pomocí můžete pilový list uvolnit, pokud se zasekne v materiálu. Požadovaného počtu otáček dosahuje elektromotor, ke kterému je nůž přišroubován. Jednou z hlavních vlastností kotoučových pil je schopnost řezat materiál v přímém směru, neexistuje obloukové řezání.

Podle hloubky řezu lze nástroje rozdělit do několika skupin: malé (mohou řezat materiál do hloubky 46 mm), střední (do 55 mm), velké (do 70 mm) a profesionální, u nichž tento parametr může dosáhnout až 140 mm. Stolní pily jsou nejpohodlnější pro použití. Při jejich použití je nástroj v klidu a pohybuje se pouze řezaný materiál. V případě potřeby je možné obrobek proříznout pod různými úhly v podélném nebo příčném směru. Jednou z hlavních výhod tohoto nástroje je jeho nízká hmotnost a vysoká mobilita. Lze zpracovávat obrobky o šířce až 60 cm. Přístroj však během provozu poměrně silně vibruje, což může negativně ovlivnit výslednou kvalitu řezu.

Při výběru elektrického nářadí vždy věnujte pozornost výkonu motoru. Z tohoto hlediska lze spotřebiče rozdělit do tří skupin: Nářadí s nízkým příkonem má motor s maximálním výkonem 800 wattů. Zvládnou lehké obrobky. Univerzální výrobky jsou vybaveny motorem o výkonu 800 až 1200 wattů. Profesionální modely mají výkon více než 1200 W.

Při výběru modelů, které jsme zařadili do našeho žebříčku nejlepších stolních pil, jsme zvážili všechny výše uvedené faktory, stejně jako uživatelské recenze a poměr ceny a výkonu. V tomto přehledu nenajdete příliš drahé výrobky, protože jsme se snažili zařadit pouze cenově dostupné produkty, aby si každý z našich čtenářů mohl najít stroj podle svých představ. Nyní je čas analyzovat výkonnost konkrétních modelů.

0 nejlepších kotoučových pil

Okružní pila, nebo jednoduše řečeno kotoučová pila, je naprosto nepostradatelná při práci se dřevem, na stavbách nebo při renovacích. Řeže, seká, seká.

Okružní pila je nezbytnou součástí každé truhlářské, nábytkářské nebo tesařské dílny. Používají se k řezání hrubých polotovarů, což je nenáročný účel kotoučové pily. Kvalitní stroj umí více než jen tuto primitivní funkci. Měla by proměnit vaši dílnu v mini továrnu na výrobu nábytku, oken, dveří, podlah a dalších výrobků ze dřeva.

Na základě analýzy prodeje těchto strojů na Ukrajině jsme vybrali deset nejlepších kotoučových pil pro domácnosti a firmy. Hodnocení vychází ze statistik počtu prodaných modelů v letech 2019-2020. Pokud se stroj dobře prodává, je to nepochybně důkazem jeho kvality. Koneckonců, špatný produkt okamžitě získá odpovídající online recenze a jeho prodej se sníží. Když se však stroj stane oblíbeným v celé zemi, dává mu přednost stále více zákazníků. Každý se řídí vlastními kritérii, ale existují i obecná pravidla pro výběr kotoučové pily. Musí:

výběr, kotoučové, pily, montáž
 • Buďte produktivní a trvanliví. Dlouhodobá práce bez poruch, závad a závad;
 • Odpovídají standardům bezpečnosti a komfortu obsluhy;
 • Zajištění stability instalace a přesnosti řezání.
výběr, kotoučové, pily, montáž

Kupující také ocení stroj, který byl vyzkoušen v praxi a jeho kvalita plně odpovídá ceně. Mezi 10 nejlepších kotoučových pil patří pouze tyto modely. Navíc mají spolehlivého a stabilního výrobce, takže se nemusíte starat o servis a pozáruční opravy.