Jak doma řezat silnou pěnovou pryž

Jak rovnoměrně snížit tloušťku pěnové pryže

Doma můžete dlaždice řezat pomocí provázku, nože, nitě a dalších užitečných nástrojů.

 • Pěnový polotovar k řezání.
 • Podložka (není vhodné pokládat materiál na podlahu nebo stůl, protože by mohlo dojít k poškození při řezání). Doporučuje se překližka s lepenkou jako podložkou.
 • Stavební nůž. Nejlepší volba pro řezání linolea. Tyto nože mají několik odnímatelných čepelí, takže je můžete při řezání pěny rychle vyměnit.
 • Pravítko. Šablonu můžete použít i v případě, že chcete materiál řezat s vysokou přesností.
 • Barevný fix nebo zvýrazňovač (pro označení řezu čárou kosy).

Jaký je problém s nůžkami??

Problémem je, že řez nůžkami poškozuje strukturu pěny na okrajích řezu. Okraje jsou otlačené a nelze je již narovnat zpět do původní polohy. Nůžky tedy nejsou pro rovnoměrné stříhání ideální.

Pokyny k řezání

Pokud budete pečlivě dodržovat pokyny k řezání, bude mít vaše pěnová guma dokonalý řez. A je to tady:

 • Protože jsme se rozhodli řezat pěnovou podložku, a nikoli linoleum nebo parkety, je třeba ji nejprve položit. Nejprve překližka, pak karton.
 • Položte kus pěnové gumy na ten, který chcete řezat. Ujistěte se, že linie budoucího řezu je proti podložce.
 • Pomocí pravítka nakreslíme ořezovou čáru s požadovanými rozměry, podél které bude proveden budoucí řez.
 • Odstranění pravítka. Pokud při stříhání přitlačíme i pravítko, bude řez rovný, ale hrana bude stejně prohloubená jako u nůžek. Pokud se rozhodnete řezat pomocí pravítka, v žádném případě ho netlačte dolů.
 • Vezměte nůž, nastavte čepel na požadovanou délku a udělejte malý řez na jedné straně. Mnoho lidí zajímá, jak řezat silnou pěnovou pryž tak, aby byla i na okraji, v místě původního řezu, rovná. Ve skutečnosti není žádný rozdíl v tloušťce samotné pěny. Hlavní je vložit nůž po prvním řezu do počáteční ořezové linie řezu a provést první úplný řez tak, že volnou rukou lehce uchopíte oba okraje řezaného pěnového materiálu na obou stranách nože. Pak bude řez dokonalý.
 • V mnoha článcích autoři radí, abyste čepel vždy drželi ve svislé poloze. Přepisovat od sebe, aniž by to bylo zřejmé. Neposlouchejte hloupé rady. Nůž držte v druhé ruce a naklánějte ho k sobě. Rovina čepele nože musí být vždy svislá vůči zemi. Nesmí se ohýbat ani doprava, ani doleva, jinak bude okraj řezu lichoběžníkový.
 • Jsem si jistý, že první řez neprořízne pěnu až na konec. Trpělivost. Není se čeho obávat. Roztáhněte okraj řezu, vložte nůž a proveďte další čistý řez. Nakonec špička nože zachrastí kartonem a úkol bude dokončen.

Dobrá rada, jak řezat pěnovou gumu, abyste získali dokonalý okraj. Pokud máte pocit, že nůž začne při zapojování zvláštně zasekávat, znamená to, že někde je čepel tupá a začíná trhat pěnovou pryž, aniž by ji prořízla, a vytváří pruh pěnových otřepů. V takovém případě je třeba nůž okamžitě vyměnit. Nejlepší je to udělat bez čekání na to, až se to stane. Vyrobili jste pět nebo šest drátů, vyměnili jste čepel. Později je lze znovu použít k jiným účelům, ale k řezání pěny se nehodí. Jednoduchý řez pěnové gumy nožem je vidět na tomto videu.

Špatná rada ohledně tenkých drátů

Tuto radu je lepší neposlouchat. I když řežete pěnovou pryž venku, riskujete, že se nadýcháte nejsmrtelnějších toxinů, které mohou během okamžiku zničit vaše zdraví. Pěnová pryž totiž není vyrobena z plastu. Aby získala pěnovou strukturu, přidávají se do polymerů různé druhy toxických příměsí, které jsou v normálním ztuhlém stavu a při pokojové teplotě zcela neškodné, ale při silném zahřátí se okamžitě mění v nejsilnější jed.

Ano, v továrně se tento materiál řeže rozžhavenými nichromovými závity. Tam však lidé pracují v ochranných oděvech a respirátorech, nebo jsou dokonce v chráněné kabině obsluhy s dokonalým odsáváním. A protože se chystáte řezat pěnovou pryž doma, hrozí, že se při absenci takové ochrany otrávíte nejen vy, ale i vaši blízcí.

Navíc je tato metoda vhodná pouze pro rovné řezy. Chcete-li vytvořit tvarovanou, musíte ještě vzít nůž.

o tvarovém řezání

Jak rovnoměrně řezat pěnu podél zakřivených linií? Je to stejné jako u rovného řezu. Jediné, co je potřeba udělat, je zvětšit úhel nože směrem k sobě na maximum, jinak budou řezané detaily na okrajích trochu „zkosené“, jako byste drželi rovinu čepele nože ne kolmo k rovině pěnové gumy. To je vše. Není to složité. Hlavní je mít trpělivost a značkový nůž, a budete mít ostří jako z výroby.

Jak řezat pěnovou pryž

Ahoj všichni, nedávno jsem se potýkal s problémem, jak rovnoměrně řezat pěnu, a doma. Za celou dobu své truhlářské praxe jsem ani jednou nepracoval s pěnovou gumou, což je pochopitelné, obvykle pracuji se dřevem.

Jak se řeže pěna? A co je k tomu potřeba? První, co mě napadlo, je nějaký drahý stroj, který není reálné koupit, protože jsem kdysi řezal pěnovou gumu, ale už je to dávno, a nefungovalo to dobře.

V práci máme hned vedle čalounictví a jednou při obědě jsem potkal chlápka, který to dělá na ulici. Během rozhovoru jsem se dozvěděl, že k řezání pěnové gumy používají obyčejný nůž a nemají na to žádné drahé vybavení. Dali jsme se do řeči a on mi řekl, jak doma jemně řezat pěnu.

 • Ostrý nůž, nejlépe nůž na krabice nebo linoleum
 • Plnicí pero nebo fix s tenkou tyčinkou
 • Karton nebo něco jiného pod základnou
 • Pěkné pravítko

Takže, jak řezat pěnovou pryž, pro začátek, pomocí značky, děláme čáru řezu na pěnové pryži. Pokud se jedná o rovnou čáru, je nejlepší použít pravítko, pokud musíte řezat podél poloměru, je lepší použít nějakou šablonu, přípravek nebo jiné zařízení, které poloměr nakreslí.

Abyste mohli pěnu vyříznout, je třeba připravit základnu. Mnoho lidí radí použít jako základ překližku nebo dřevotřískovou desku. To bych vám nedoporučoval, protože při řezání pěnové gumy nožem se špička nože o překližku otupí. Proto doporučuji použít jako základnu karton. Mimochodem, zapomněl jsem vám říct, k čemu je základna, základna slouží k ochraně podlahy nebo jiného podkladu, na kterém budete řezat pěnovou gumu, a jak jste pochopili, k ochraně špičky nože.

A poslední bod týkající se způsobu řezání pěny se týká samotného procesu řezání. Musíte k tomu použít velmi ostrý nůž. Kuchyňský nůž nepoužijete, protože jeho čepel je silnější. Proto doporučuji použít univerzální nebo stavební nůž, jaký se používá na řezání linolea. Je velmi důležité, aby ostří a hrot byly ostré, jinak nebudete moci rovnoměrně řezat pěnu.

Dobře a pak pokračujte v práci, přesně podél linie strávit nůž, nejlépe bez použití zátky, protože zátka bude tlačit na pěnové gumy, a tím vytváří zátěž v něm, a nůž bude špatně řezat. Pokud máte pochybnosti o svých schopnostech, je lepší si to trochu procvičit na jiném kusu pěnové pryže, abyste obrobek nezničili.

Pěny se obvykle stříhají tak, aby se přizpůsobily čalouněnému nábytku. Nemůžete ho tedy řezat dokonale rovně a nemůžete ho řezat 100% rovně. Na horní straně pěny bude ještě látka, která vyhladí všechny nerovnosti a nejistoty řezu.

Tady jsem, může být užitečné pro ty, kteří přemýšleli o tom, jak řezat pěnovou pryž doma s rukama. Budu rád, když mi řeknete, co si o tom myslíte, a pokud máte zkušenosti, podělte se o ně.

Jak řezat polyuretanovou pěnu

Ahoj všichni, nedávno jsem se setkal s problémem, jak rovnoměrně a doma řezat pěnu. Za celou dobu své truhlářské praxe jsem se ani jednou nesetkal s pěnovou gumou a pochopitelně obvykle pracuji se dřevem.

Jak se řeže pěnová guma?? A co k tomu potřebují? První, co mě napadlo, byl nějaký drahý stroj, který prostě není reálné koupit, protože jsem kdysi řezal pěnovou gumu, ale už je to dávno, a moc se mi to nepovedlo.

V práci, v nedalekém obchodě dělat čalouněný nábytek, a pak v době oběda jsem potkal chlapa na ulici, který to dělá. Během rozhovoru jsem se dozvěděl, že k řezání pěnové gumy používají obyčejný nůž a nemají žádné drahé vybavení. Dali jsme se do řeči a on mi řekl, jak doma pěnovou gumu úhledně nařezat.

 • Ostrý nůž, nejlépe nůž na krabice nebo linoleum
 • Plstěné pero nebo fix s jemným hrotem
 • Pod základnu vložte lepenku nebo něco jiného
 • Dobrý vládce

Nyní se podíváme na to, jak pěnu řezat, a to tak, že nejprve na pěnu pomocí fixu uděláme čáry řezu. Pokud se jedná o rovnou čáru, je lepší použít pravítko, pokud chcete řezat pod poloměrem, je lepší použít nějakou šablonu, přípravek nebo jiné zařízení pro nakreslení poloměru.

Dále je třeba připravit základnu pro řezání pěnové pryže. Jako podklad se často doporučuje překližka nebo dřevotříska. To bych nedoporučoval, protože při řezání pěnové gumy nožem se hrot nože otupí o překližku. Proto doporučuji použít jako základnu lepenku. Mimochodem, zapomněl jsem říct, proč potřebujete základnu, základna není zkazit podlahu nebo jiný podklad, který se chystáte snížit pěnovou pryž, dobře, jak jste pochopili pro ochranu špičky nože.

A poslední bod týkající se způsobu řezání pěny je samotný proces řezání. K tomu si vezměte velmi ostrý nůž. Nemůžete použít kuchyňský nůž, protože jeho čepel je silnější. Proto doporučuji použít zavírací nůž nebo nůž na řezání linolea. Je velmi důležité, aby čepel a hrot byly ostré, jinak nebudete schopni pěnu rovnoměrně rozříznout.

doma, řezat, silnou, pěnovou

Pak pokračujte v práci, přesně podél linie nože, nejlépe bez použití zátky, protože důraz bude vyvíjet tlak na pěnu, čímž v ní vytvoří zátěž a nůž nebude dobře řezat. Pokud máte pochybnosti o svých schopnostech, raději cvičte na jiném kusu pěnové gumy, abyste obrobek nepoškodili.

Pěnové materiály se obvykle stříhají tak, aby se přizpůsobily čalouněnému nábytku. Nemůžete ho tedy řezat dokonale rovně a nemůžete ho řezat 100% rovně. Na horní straně pěnové pryže bude ještě látka, která vyhladí všechny nerovnosti a nepřesnosti řezu.

Zde jsem tento článek, může být užitečné pro ty, kteří přemýšleli o tom, jak snížit pěnové gumy doma s rukama. Uvítám komentáře, řekněte mi, co si o tom myslíte, a pokud máte zkušenosti, podělte se o ně.

Příprava nástrojů pro řezání pěnové pryže

Jak tedy doma řezat pěnovou pryž, aby byly hrany co nejplošší a blížily se těm, které se získávají při výrobě řezání?? K tomu je třeba připravit následující nástroje a potřeby:

 • Skutečná polyuretanová pěna, kterou budeme řezat.
 • Podložka pod pěnu, kterou budeme řezat. Pokud ji naneseme na linoleum nebo na rovnou podlahu, bude to pro tyto materiály konec, protože se všechny poškrábou nožem. Dobrým nápadem je list překližky s lepenkou, protože hrot nože se na tvrdé překližce neztupí. Karton můžete použít tak, že rozbalíte libovolnou kartonovou krabici vhodné velikosti.
 • Je žádoucí mít stavební nůž. Říká se jim také nože na řezání linolea. Dodává se se zásobníkem plným vyměnitelných čepelí, které lze v případě otupení vyměnit. Je lepší používat značkový evropský, nikoli čínský nůž, protože ocel „čínských“ je nekvalitní a taková čepel se po prvním zapojení ztupí.

Jaký je problém s nůžkami??

Problém je, že při stříhání nůžkami se struktura pěny na okrajích řezu zničí. Okraje jsou přitlačeny a nelze je narovnat zpět do původní polohy. Takže ani nůžky ji nestříhají rovně.

Jak tedy doma řezat pěnovou pryž, abyste měli co nejhladší a nejplošší hrany podobné těm, které se řežou ve výrobních strojích?? Budete potřebovat následující nástroje a spotřební materiál:

Pokyny pro řezání

Pokud budete postupovat podle pokynů, pěnová guma se dokonale prořízne. A je to tady:

 • Rozhodli jsme se, že místo linolea nebo parket budeme řezat pěnu na podklad, takže ji nejprve musíme položit. Nejprve překližka, pak karton.
 • Položte na vrchol pěnové gumy, kterou chcete řezat. Zkontrolujte, zda je linie budoucího řezu proti podložce.
 • Pomocí pravítka nakreslíme ořezovou čáru s danými rozměry, podél které bude proveden řez.
 • Odstraňte pravítko. Pokud pravítko přitlačíte, řez bude rovný, ale okraj bude prohloubený jako u nůžek. Pokud se rozhodnete řezat na pravítku, nevyvíjejte na něj žádný tlak.

Vyhledávání vybavení

Výběr zařízení pro výrobu pěnové pryže bude úspěšnější, pokud se předem poradíte s majiteli stávajících výrobních zařízení. Pokud si o tématu uděláte vlastní průzkum, můžete se vyhnout stejným chybám jako ostatní.

Existuje několik způsobů, jak to zjistit.

 • Zavolejte svým budoucím konkurentům a představte se jako manažer společnosti, která prodává čínské strojní součástky. Můžete zjistit, jaké zařízení výrobce se v prodejně používá a jak často se porouchává.
 • Můžete zavolat na prodejní oddělení a říct jim, že si chcete koupit produkty. Současně se ptejte, jaké zařízení se používá při výrobě polyuretanové pěny. Můžete se přijít podívat na vzorky a ověřit si kvalitu výrobku.
 • Komunikujte na fórech, kde majitelé podniků diskutují o svých problémech s konkrétním zařízením. Tímto způsobem můžete navíc zjistit, která část výroby zpomaluje práci nejvíce. Nejčastěji se to týká balených výrobků.

Pokyny k řezání

Pokud budete postupovat podle pokynů, bude vaše polyuretanová pěna dokonale vyřezaná. A je to tady:

Dobrá rada, jak řezat polyuretanovou pěnu na dokonalý okraj. Pokud máte pocit, že nůž začal během zapojování vytvářet zvláštní záseky, znamená to, že se čepel v některém místě otupila a začala trhat polyuretanovou pěnu, aniž by ji prořízla, a vytvořila tak pruh polyuretanových otřepů. V takovém případě je třeba nůž okamžitě vyměnit za nový. Nejlepší je to udělat bez čekání na to, až se to stane. Proveďte pět až šest přejezdů, vyměňte nůž. Později je lze znovu použít k jinému účelu, ale již nebudou vhodné k řezání pěny. Jednoduchý řez pěnového polyuretanu nožem je vidět na tomto videu.

Co je hustota pěny?

První dvě číslice udávají hustotu (kg/m³), druhé dvě číslice udávají stupeň tuhosti (kPa). Hustota je fyzikální veličina, která udává poměr hmotnosti k objemu (kg/m3). Charakterizuje nosnost pěnového PU a významně ovlivňuje cenu pěny.

Nejrychleji a nejpevněji drží lepidlo Rapid-100, ale je třeba ho používat velmi opatrně, protože po několika vteřinách stlačení nelze jednotlivé pěnové prvky odpojit, aniž by se poškodily.