Jak vyrobit redukční převodovku na motorovém kultivátoru

Proč podřazovat u pásového traktoru??

Hlavní výhodou Stenly 1900 Moto-Block je nižší převodový stupeň, díky kterému je orba a další práce mnohem efektivnější. Jednonápravový traktor na nižším převodovém stupni „neskáče“, jde pomalu a brousí nástavbu do maximální hloubky.

Uvolněte plynový pedál, sešlápněte spojkový pedál a současně vyřaďte páku převodovky do neutrálu. 3. Uvolněte spojkový pedál a současně krátce sešlápněte plynový pedál (plný plyn), dokud otáčkoměr nedosáhne přibližně 4000 ot/min.

Způsoby zvýšení výkonu vašeho motorového kultivátoru

Jednonápravový traktor. nepostradatelný pro zemědělce. Zvýšení výkonu kráčejícího traktoru zvyšuje výkon stroje a usnadňuje práci na pozemku. Stroj lze vylepšit buď vlastními silami, nebo zakoupením potřebných zařízení.

Jednonápravový traktor je druh minitraktoru, který je určen pro různé zemědělské operace na relativně malých plochách půdy.

Její použití je na orné půdě na malých a středně velkých pozemcích, při kultivaci pomocí brány, kultivátoru, rotačního kypřiče. Motorové kypřiče mohou také kultivovat brambory a řepu, sekat trávu a převážet náklady (při použití přívěsu).

Je také možné použít další přídavná zařízení, která v mnoha případech rozšíří spektrum úkolů, které tento výkonný a nepostradatelný stroj vykonává: vozík s přívěsem pro přepravu zboží o hmotnosti až půl tuny, kypřiče, brány atd. д.

K dispozici jsou modely s benzinovým a naftovým motorem. Většina benzinových motorů je výkonnější než jejich benzinové protějšky. Zařízení poháněná benzinem vítězí v cenové kategorii. jsou levnější. Volba však závisí na velikosti pozemku a četnosti používání tohoto zařízení, protože nafta je dostupnější než benzín.

Motorové kypřiče jsou k dispozici ve dvoukolové a čtyřkolové konfiguraci. Ne všechny stroje mají funkci zpětného chodu.

Který model Scout je nejvhodnější pro koupi motorového kultivátoru: Zvažte jeho výhody a nevýhody

Jak zvýšit výkon motorového kultivátoru

Chci se projet rychleji. Chtěl jsem se jen projet. Motor traktoru je při jízdě vyšší rychlostí přetížen. Na hrbolaté cestě se vám vyvalí všechny vnitřnosti.

Kadik: Jura.Souhlasím s vámi.Máme hlavní setrvačník, respektive hlavní (na setrvačníku) je méně. zvýší trakci, sníží rychlost.více. větší rychlost.menší tah.

Anatolij Balanuk: A jak najít přitažlivost? více méně?

Nejrychlejší modely

Nejprve zjistíme, které motorové kypřiče jsou nejrychlejší? Mají domácí výrobci výhodu, nebo palma patří bezpodmínečně zahraničním konkurentům??

Mimochodem, je poměrně obtížné určit konečného vítěze, pokud jde o maximální rychlost, ve skutečnosti nejen, že dnes existuje mnoho modelů motorových kypřičů od různých výrobců, ale je možné nezávisle modernizovat tuto univerzální zemědělskou jednotku.

Počet a rychlost otáček vašeho motorového kypřiče závisí na motoru a převodovce, kterými je stroj vybaven.

Motorové kypřiče MTZ-05, MTZ-12 mají 4 rychlosti vpřed a 2 rychlosti vzad. Minimální rychlost odpovídá prvnímu rychlostnímu stupni, při přeřazení na další rychlostní stupeň se rychlost zvyšuje. U výše uvedených modelů je minimální rychlost jízdy vpřed 2,15 km/h, rychlost jízdy vzad 2,5 km/h; maximální rychlost jízdy vpřed je 9,6 km/h, rychlost jízdy vzad 4,46 km/h.

Mobil-K G85 D CH395 /Grillo má maximální rychlost vpřed 11 km/h a rychlost vzad 3 km/h. Převodovka umožňuje přepínat mezi třemi rychlostmi vpřed a dvěma vzad. Mějte na paměti, že všechny tyto údaje platí pro nevylepšené modely.

„Mobil-K Ghepard CH395“. jednonápravový traktor vyrobený v Rusku, má převodovku 41, může zrychlit až na 12 km/h.

Ukrajinský jednonápravový traktor „Motor Sich MB-6D“ dosahuje rychlosti 16 km/h, převodovka je šestistupňová (42).

„Kentavr MB 1081D“ je ruský stroj, ale vyrábí se v čínských továrnách. Je považován za nejrychlejší traktor v těžké třídě. Jeho maximální rychlost je 25 km/h! Na rozdíl od výše uvedených modelů se jedná o dieselový traktor. ty fungují na benzín.

Jednonápravový traktor je pro zahradníka nepostradatelným vybavením

Jednonápravový traktor je konstruován jako traktor, ale s jednou nápravou. Zařízení, které je nezbytné pro zpracování půdy. Termín jednonápravový traktor se začal šířeji používat v 80. letech 20. století; dříve se tento stroj nazýval kráčející traktor nebo jednonápravový traktor.

Výrazně usnadňuje monotónní ruční práci při kypření půdy pro výsadbu různých zahradních plodin. Jednonápravový traktor je také schopen plnit několik funkcí při nízkých nákladech.

Toto zařízení se obsluhuje následujícím způsobem: muž jede za kráčejícím traktorem a ovládá volant.

Motorové kypřiče se dělí na kolové a motorové. Rozlišují se podle způsobu uchycení. První se zapne v pracovním režimu, když se podvozek kola pohybuje. Druhý má místo kola kormidlo.

Toto zařízení má benzinový nebo naftový motor, který pohání jednotku a soupravu kol Pro práci na poli mohou být zapotřebí další přídavná zařízení, která se připojují přes taženou jednotku kypřiče.

Jak zvýšit výkon motorového kultivátoru pomocí zadní rychlosti

Nastavení rychlosti zadní nápravy na motorovém kypřiči je dalším způsobem, jak vylepšit jednonápravový traktor. Dostupná schopnost reverzace závisí na velikosti a modelu. Pracuje na jakémkoli stroji v závislosti na použití, ať už se jedná o lehký nebo těžký jednonápravový traktor nebo motorový kypřič. U strojů s hmotností do 30 kg není zpětná rychlost nutná, ale u těžších strojů je bez ní obtížnější odvádět práci.

Převodovka je převodovka, která funguje mezi koly a motorem. Zpětný chod se skládá ze spojky mezi převody a je umístěn na hlavním hřídeli. Úhlová převodovka spolupracuje s motorem a ovlivňuje jeho výkon. Redukční převodovka je zodpovědná za snížení rychlosti otáčení, což přispívá ke zvýšení výkonu. Hlavní funkcí tohoto systému je zajištění zpětného chodu.

Chcete-li si tuto převodovku vyrobit doma, musíte si nejprve vyrobit skříň. Poté vyberte potřebné díly. Lepší je však koupit hotovou převodovku.

Úhlová převodovka pro rumpál

Úhlové redukce se často používají v automobilovém průmyslu. Efektivní práce se dosáhne instalací takové jednotky.

Tento typ převodovky je nutný k zajištění spojení mezi převodovkou a samotným motorem. Prefabrikované převodovky lze také použít jednoduchou úpravou.

Hlavní součásti kuželového ozubeného kola

Převodovka má několik základních prvků, mezi které patří příruba, pouzdro ze samotného alternátoru, řemenice klínového řemene, ocelová podložka, upevnění řemenice, ocelové pero, hřídel rotoru, upevnění příruby, ložisko příruby a další.

Výběr a použití řemenic pro váš MotoBlock

 • Jak zvýšit rychlost vašeho Moto-Blocku
 • Jak nastavit zpětný chod na motorovém kultivátoru

Kladka je součást kráčejícího traktoru, která je zodpovědná za přenos výkonu motoru na nářadí. Přenos výkonu se obvykle provádí pomocí řemenice. Kladka se používá také k ovládání otáčení nástavců na motorovém kypřiči. Dále vám vysvětlíme některé technické vlastnosti a způsob, jak si tyto kladky vyrobit sami.

Účel a technické vlastnosti řemenice

Řetězová kladka je důležitou součástí redukční jednotky a je zodpovědná za řízení vstupního a výstupního točivého momentu motoru. Pomocí této řemenice se stroj může pohybovat dopředu nebo dozadu a pohánět přídavné zařízení. Řemenice namontovaná na hlavní hřídeli motoru přenáší výkon na požadované kolo prostřednictvím řemene.

Kladky se liší velikostí a materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. nejrobustnější a nejodolnější. řemenice z hliníku, litiny, oceli nebo hliníku. Jsou poměrně robustní a odolné vůči vnějšímu prostředí.

Podle typu výroby existují 3 typy řemenic, které jsou vhodné pro motorové kypřiče:

 • Kotoučové řemenice. o průměru 80-400 mm;
 • Kladka s paprsky. průměr 180-1000 mm;
 • monolitické. zahrnuje dvouramenné kladky (průměr 25 mm) i tříramenné kladky (průměr 100 mm).

Kladky s kuželovým nebo válcovým otvorem se rozlišují podle tvaru dosedacích otvorů. Oba typy řemenic mají 8 speciálních drážek, které je třeba pečlivě udržovat a pravidelně brousit, aby byly řemeny chráněny před předčasným opotřebením.

Údržba a provoz řemenice motoru

Pro dlouhou a stabilní životnost hlavní řemenice pamatujte na některá pravidla pro její ošetřování a používání:

 • nezapomeňte pravidelně čistit kryty řemenic od cizích částic, prachu a nečistot. Tím se zabrání vniknutí nečistot dovnitř kladky;
 • zkontrolujte upevnění řemenice na ose motoru. Dojde-li při vibracích k sebemenšímu uvolnění upevňovacích prvků, díl se rozkmitá, což vede k vážnému poškození a opotřebení hřídele;
 • pokud se na povrchu součástky objeví závažné vrypy, praskliny nebo škrábance. neváhejte ji vyměnit. Protože zlomení kladky během provozu může mít vážné následky;
 • chraňte jednonápravový traktor před nadměrnou vlhkostí a neskladujte jej ve vlhkém prostředí. To může vést k silné korozi a následnému zlomení řemenice.

Jak si vlastnoručně vyrobit jednoosou řemenici traktoru?

Pro výrobu drážkové řemenice pro motorový kultivátor můžete použít 2 metody.

První metoda je jednodušší. Vyberte ocelový polotovar požadované velikosti a na soustruhu z něj vyrobte řemenici. Můžete si to udělat sami (pokud máte správné vybavení a dovednosti) nebo se obrátit na specializované dílny.

Druhý způsob je o něco složitější a životnost a pevnost kladky je mnohem nižší. Ale jako dočasná náhrada v případě nouze by to bylo v pořádku.

Před zahájením práce si pořiďte kus masivní překližky, přímočarou pilu, vrtačku a frézu.

Samotný výrobní proces probíhá podle tohoto algoritmu:

 • Řezání kusu překližky na míru.
 • Nakreslete na obrobek dokonale rovný kruh, vyvrtejte otvor přesně uprostřed.
 • Přímočarou pilou prořízněte obrobek kotoučem. Kotouč rozměřte tak, aby mezi okrajem kotouče a okrajem obrobku byla minimální vzdálenost 3 cm.
 • Aby byly okraje řezaného kotouče dokonale rovné, provrtejte střed otvoru vrtákem (nejlépe se šroubem na vrtáku). Broušení obrobku na vrtačce na jemném smirkovém papíru.
 • Pomocí frézy vytvořte do polotovaru drážku pro řemen. Před zahájením práce se ujistěte, že fréza vytváří optimální otisk.
 • Odměřte průměr připevňované hřídele a uprostřed obrobku udělejte otvor.

Zde je také video, které ukazuje, jak vyrobit kladku z překližky svépomocí:

Po instalaci řemenice pravidelně kontrolujte její technický stav. Taková podomácku vyrobená řemenice je vhodná pro mnoho modelů motorových kypřičů známých značek, jako jsou Salyut, Neva, Agro atd. д.

Úhlová převodovka pro rumpál

Úhlové převodovky se hojně používají v motorových vozidlech: automobilovém průmyslu, upravených kultivátorech, průmyslu. Úhlové redukční převodovky umožňují efektivnější pohon motoru při vyšším zatížení.

Tento typ převodovky se obvykle používá k připojení motoru k řetězové převodovce. Úhlový reduktor pro motorové kypřiče je vyroben ze stávajících vzorků, jako jsou ty, které jsou instalovány na motocyklech Dněpr nebo Ural. Na kuželové převodovce je pak nutné provést další úpravy.

Hlavní součásti kuželové převodovky

Součásti kuželové převodovky jsou: těleso alternátoru, ložisko příruby, hřídel rotoru, ocelová podložka, ocelová příruba, kuželový hnací pastorek, skříň kuželového převodu, ocelové pero, ložiska hřídele pastorku (2 ks), hnací hřídel pastorku, ocelové pouzdro ložiska hřídele pastorku, upevnění řemenice, řemenice klínového řemene, upevnění příruby.

Typy převodovek

Konstrukce každé pohonné jednotky (převodovky) se skládá ze sady hřídelů nebo ozubených kol různých průměrů, které přenášejí pohyb a jsou uzavřeny v robustním krytu.

Měniče se dělí na několik typů podle typu přenosu:

vyrobit, redukční, převodovku, motorovém, kultivátoru

U řetězových převodovek se otáčky přenášejí pomocí řetězu a řetězových kol, které jsou namontovány na otočných hřídelích. Řemenový pohon je v principu podobný řetězovému pohonu, ale místo ozubených kol a řetězu se používají řemenice a řemen.

Uvnitř převodovky jsou hřídele s přímými nebo šikmými ozubenými koly. Převody přenášejí otáčky z motoru na pohyblivé části. Kuželová ozubená kola se používají v kuželových převodech pro těžké traktory a tahače.

Jak vyrobit redukční převodovku

 • Hřídele a nápravy převodovky nesou ozubená kola. V jednostupňových převodovkách se zpravidla používají pouze hřídele s pevným uložením pastorku (s přesahem, perem nebo drážkováním). To znamená, že obě ozubená kola se otáčejí spolu se svými hřídeli. Osa se používá, když potřebujeme do převodovky vložit mezikus (např. aby se vstupní a výstupní hřídel otáčely stejným směrem). Takový pastorek se může volně otáčet s minimální vůlí na své ose a proti bočnímu posunu je zajištěn buď přítlačnou manžetou a maticí, nebo pojistnými dělenými podložkami. Jako materiál hřídele se doporučuje použít ocel1045, která je dostatečně pevná a snadno se obrábí;
 • Ložiska v převodovce podpírají hřídele a absorbují zatížení, které vzniká při provozu převodovky. Funkčnost a spolehlivost převodovky jako celku závisí na výběru správných ložisek. Pro podomácku vyrobenou převodovku je nejlepší zvolit ložiska z https://impod.Ložiska jsou mazána tukem a vyžadují minimální údržbu. Typ ložiska závisí na typu zatížení, které má být absorbováno. V případě čelních ozubených kol jsou vhodná běžná jednořadá nebo dvouřadá kuličková ložiska. Pokud má převodovka šikmé nebo šnekové převody, přenáší se na hřídel (a tedy i na ložiska) axiální zatížení. V takovém případě je nutné použít válečkové nebo kuličkové ložisko s kosoúhlým stykem;
 • Ozubená kola jsou neméně důležitou součástí převodovky. Rychlost výstupního hřídele se mění díky převodu. Výroba pastorků vyžaduje speciální zařízení na řezání kovů, takže je cenově výhodné použít hotové díly z vyřazených strojů. Geometrie ozubených kol a jejich poměr určují axiální rozteč hřídelů převodovky a uspořádání skříně převodovky. Při montáži převodovek je nutné správně nastavit vůli mezi nimi, protože ta ovlivňuje nosnost a hlučnost při provozu převodovky. K mazání ozubených kol je vhodný tekutý průmyslový olej třídy I-20, který se nalije do takové hladiny, aby pokryl zuby spodního ozubeného kola. Ostatní díly se mažou stříkáním oleje do vnitřku převodovky;
 • Těsnění hřídele jsou nutná, aby se zabránilo úniku oleje z převodovky. Jsou namontovány na výstupech z hřídele a obvykle jsou upevněny v ložiskových víčkách;
 • Bezpečnostní spojka. Aby se zabránilo náhodnému zničení dílů převodovky v důsledku nadměrného zatížení, používá se zpravidla tzv. přetěžovací spojka. Může mít podobu střižného čepu, pružných třecích kotoučů nebo měchů a volí se lokálně;
 • Víčka ložisek. Tyto komponenty výrazně zjednodušují montáž a údržbu ložiskového uspořádání a mohou být slepé nebo průchozí. Ty mohou pocházet z prefabrikovaných dílů nebo soustružených.

V dnešní době si mnoho majitelů domácích dílen vybavuje své dílny moderním nářadím a zařízením, které je vysoce efektivní a snadno použitelné, což jim výrazně usnadňuje práci a zvyšuje produktivitu. Stále však existuje poptávka po technicky jednoduchých strojích, které lze vyrobit ručně v rodinné dílně. Jednou z nich je redukční převodovka.

Funkce

Malé nářadí je v zemědělství velmi oblíbené. Pro zemědělství se stále častěji pořizují motorové kypřiče a rotační kultivátory. Umožňují provádět veškeré práce na poli bez vysokých nákladů na údržbu a provoz zařízení.

V kombinaci s vhodnými nástavci je MotoBlock ideální pro práci v půdě. Tyto stroje jsou žádané, protože jsou rychlé a úsporné, na rozdíl od těžkopádných a zastaralých sklízecích mlátiček a traktorů.

Kolik oleje se dává do převodovky motorového kultivátoru

Pro udržení stálé hladiny oleje v převodovce při zpracování půdy. Nedodržení tohoto jednoduchého pravidla by mohlo vést k varu a zaseknutí dílů. Plňte pouze kvalitním olejem. I když je hladina oleje vždy správná, dochází k závadám. U řetězových pohonů dochází k přetržení nebo vytažení řetězu. Pokud se na vnější straně objeví stopy oleje, je to známka netěsnosti těsnění. Opotřebované díly je třeba nahradit ekvivalentními díly. Je lepší je koupit od renomovaného výrobce.

Převodovka zajišťuje plynulý chod vašeho elektrického kultivátoru, prodlužuje jeho životnost a zvyšuje účinnost jednotky. Mazání dílů je dobrý nápad. K mazání se musí používat převodový olej. Možné značky jsou ZIC 10W40, Super T-3. Hladina oleje se určuje tímto způsobem:

 • Místo měrky vezměte drát dlouhý asi 70 cm a ohněte jej do oblouku;
 • zasuňte ji do plnicího otvoru tak hluboko, jak to jen půjde;
 • vytáhněte provizorní měrku zpět;
 • Drát naolejujte v délce asi 30 cm.

Tato úroveň je považována za normu. Pokud je množství oleje nedostatečné, je třeba jej doplnit. Úroveň zakoupeného reduktoru by měla být uvedena v návodu. Čínský jednonápravový traktor lze prodávat bez oleje.