Jak sestavit frézu na jednonápravovém traktoru Patriot

Jak vyrobit kultivátor pro motorový kultivátor vlastníma rukama

Kultivátor jakékoli značky je standardně vybaven kypřiči a dalšími nezbytnými díly. Jsou však situace, kdy je třeba samostatně zvýšit výkon stroje, aby se půda lépe a hlouběji zpracovala. K dnešnímu dni může kdokoli vyrobit kultivátory pro elektrické kultivátory vlastníma rukama a k tomu je třeba dodržovat jednoduché pokyny, které v tomto článku podrobně zvážíme.

Motorové kypřiče jsou již dlouho na špici zemědělského průmyslu a vyznačují se rychlým zpracováním půdy a automatickou sklizní. Každý model, bez ohledu na zemi výroby, obsahuje přídavné pohonné jednotky. Kypřiče obvykle postačují pro kvalitní práci na všech stavbách. není třeba vyrábět kypřiče pro váš motorový kypřič. Existují však situace, kdy možnosti zakoupeného zařízení neodpovídají ruské realitě.

Jednoduchý příklad: Ne všichni západní výrobci berou v úvahu hloubku půdy v jiných zemích, specifické plodiny, povětrnostní podmínky a další faktory, které mohou komplikovat provoz a zvyšovat pravděpodobnost rychlých poruch.

V takových případech je vždy možné zakoupit další kultivátor pro konkrétní pozemek nebo si jej vyrobit. Je třeba zdůraznit, že v mnoha případech fungují podomácku vyrobené komponenty mnohem efektivněji než ty tovární! Vizuálně vypadá každý kypřič následovně: dvě části modulu se speciální sadou nožů pro zpracování půdy jsou namontovány na podstavci kola a poté nastaveny tak, aby jedna konstrukce nepřekážela druhé. Tato jednoduchá technika umožňuje jednonápravovému traktoru pohybovat se sám a provádět kultivaci.

Za zmínku stojí, že existuje druhý typ vývodového hřídele. Tyto stroje jsou připevněny k zadní části hlavní jednotky a často se vyskytují u modelů jako MTZ, Proab, Agro a dalších. Navzdory rozdílům v instalaci se všechny typy kypřičů vyrábějí stejným způsobem.

V závislosti na aplikaci se může doplňkové vybavení mírně lišit. Hlavním účelem těchto strojů je vysekávání plevele a zarovnávání půdy na zahradním pozemku, ale mohou současně plnit i další úkoly. Například balit hnojiva, zpracovávat půdu nebo ji dokonce hnojit speciálním nářadím. Podívejme se blíže na nejběžnější kultivátory.

Důležitost správné volby

Mnoho začínajících zahrádkářů si myslí, že je důležité koupit kvalitní jednonápravový traktor, ale nevěnují tolik pozornosti výběru frézy. Taková chyba může být při obdělávání plochy nákladná, protože správný výběr nožů má vliv na následující body.

 • Úspora času: kvalita pěstování. Kvalitní rotační motyky lze zakoupit a používat i bez pluhu.
 • Úspora času. Dobré kypřiče vám umožní strávit minimum času určitými pracemi na vašem zahradním pozemku.
 • Elektrické kypřiče umožňují snadné ovládání kypřiče. Nesprávný požadavek na výkon může zvýšit únavu obsluhy při zpracování půdy.

Jak vybrat a namontovat správný kypřič na jednonápravový traktor?

Špatné kultivátory mohou také silně zatěžovat převodovku kultivátoru, což ohrožuje její životnost a výkonnost. Při rozhodování, která hlava pro zpracování půdy je pro vás nejvhodnější, hraje roli mnoho faktorů. výkon a typ půdy.

Pečlivě si přečtěte vlastnosti svého motorového kypřiče, protože důležité jsou následující věci: závlačka kola, tažená, vývodový hřídel nebo rotační náprava a další věci.

Který kultivátor je lepší?

Čepele typu Sabre vhodné pro všechny půdy. V oblastech s kameny a velkými kořeny se doporučuje používat vysoce výkonné nástavce. Nože aktivních hoblíků se díky kvalitě použitého materiálu nelámou. Řezné jednotky se vyznačují maximální spolehlivostí, robustností a životností. Hroty jsou namontovány na kultivátorech.

Husí krk se vyznačuje vysokou schopností kypřiče zpracovávat půdu nedotčenou zemědělskými stroji, což vede k rychlému a snadnému zpracování půdy a důkladnému rozmělnění půdy a jejímu promíchání v hloubce 30-40 cm. Jsou ideální pro kamenitou a tvrdou půdu a pro vytrhávání plevele.

Nevýhodou nástroje je jeho nižší tvrdost. Během provozu je třeba neustále kontrolovat, zda nejsou lopatky poškozené, a opravovat je. Materiál husího krku není tak pevný jako legovaná nebo vysokouhlíková ocel, ale dobře se hodí ke svařování. Pokud se řezné prvky zlomí nebo prasknou, lze výrobek s minimálním úsilím opravit doma. Tato vlastnost je hlavní výhodou při výběru frézy.

Jak namontovat správnou frézu na jednonápravovém traktoru?

sestavení řezačky může způsobit určité potíže, zejména pokud ji sestavujete poprvé sami.

Nejprve se seznamte se strukturou řezačky.

Níže uvedený nákres ukazuje jeho základní součásti:

 • rotační náprava (dodává se v různých délkách, může být plná nebo dělená);
 • čep s držákem;
 • lopatky (pravá a levá);
 • prvky pro upevnění konstrukce (matice, podložky a šrouby).

Nezapomeňte, že lopatky se při práci pohybují proti směru hodinových ručiček. Při montáži modulu dbejte zvýšené opatrnosti. jakýkoli posun způsobí, že náprava nebude vyvážená a jednotka se bude při provozu smýkat do stran.

K dispozici je také video s podrobným popisem postupu montáže kypřiče k motorovému kypřiči:

Který kypřič je nejlepší?

Šavlové trysky jsou vhodné pro všechny druhy půdy. Vysoce výkonné nástavce se doporučují pro oblasti s kameny a velkými kořeny. U aktivních strojů se nože díky kvalitě materiálu nelámou. Řezné prvky se vyznačují maximální spolehlivostí, robustností a odolností. Montáž nožů na kultivátory.

Husí noha se vyznačuje vysokou průchodností kypřiče na panenské, zemědělskými stroji nedotčené půdě, v důsledku čehož se půda rychle a snadno zpracovává, zemní hrouda se důkladně rozdrtí a půda se promíchá v hloubce 30-40 cm. Jsou vhodné pro kamenitou a tvrdou půdu, k hubení plevele a lze je namontovat na rotační kypřiče i kypřiče.

Nevýhodou stroje je jeho snížená robustnost. Za provozu je třeba nože průběžně kontrolovat, zda nejsou poškozené, a opravovat je. Materiál husí nožky nemá tak vysoké pevnostní charakteristiky jako legovaná nebo vysokouhlíková ocel, ale dobře se hodí ke svařování. Pokud se řezné prvky zlomí nebo prasknou, lze výrobek s minimálním úsilím opravit doma. Tato vlastnost je rozhodující výhodou při výběru frézky za studena.

Blok: 3/15 | Počet znaků: 1285

Typy fréz

Aktivní šavlový nůž je od výrobce dodáván v rozebraném provedení. Důvodem je nejen kompaktnost výrobku (tj. nižší cena a snadnější přeprava), ale také vlastnosti kovu, který se nerad svařuje. Před montáží frézy s husím krkem na jednonápravový traktor je nutné ji smontovat.

Schéma

Správně, přesně a srozumitelně napsaný textový návod k montáži rumpálu je pro tuto práci nepostradatelným dokumentem. Je však také velmi výhodné mít po ruce správně sestavené montážní schéma kultivátoru pro motorový kultivátor. Ve skutečnosti člověk často nejlépe vnímá informace prostřednictvím kreseb, nikoli slov. To znamená, že jeden dokonale funguje s druhým. Na internetu lze také snadno najít mnoho videí, včetně těch, ve kterých obsluha stroje frézu nejen sestavuje, ale zároveň vysvětluje, co dělá. To je pro diváka mnohem viditelnější.

Potřebné materiály a nástroje

Aktivní šavlový směrovač používá mezi svými součástmi pouze šroubové spoje. To znamená, že není nutné používat složité a drahé vybavení (např. svářečku). Zvládne to prakticky každý, i když nemá žádné speciální vzdělání. Šrouby, matice a podložky jsou obvykle již přibaleny k frézovacím bitům. Ale stává se, že ve výrobním závodě zapomněli dát správný sáček vůbec, nebo se spletli s množstvím (v balení je méně spojovacího materiálu, než je požadováno). Potřebné díly můžete zakoupit na trhu, v obchodě pro kutily nebo u specializovaného prodejce. to není žádný problém. Mnoho lidí má ve své garáži nebo doma klíč správné velikosti, a pokud ne, nákup správného nástroje neporušuje rozpočet.

Postup

 • Zvolte správný směr otáčení. Ostrá část frézy naráží při práci na zem.
 • Pomocí šroubů umístěte frézovací nože do zásuvek k tomu určených.
 • Pak na šrouby nasaďte podložky a pečlivě utáhněte matice.

Není snadné udělat v procesu chybu, protože vše je jasné i intuitivně. Všimněte si však, že lopatky jsou z výroby označeny L a R vyražením. L znamená, že obrobek bude uložen na levé straně a R na pravé straně.

Přídavná část je k hlavní části připevněna pomocí čepu. Omezovací kotouč je spojen se zbytkem stroje pomocí šroubu a matice.

Jak správně namontovat frézy na jednonápravovém traktoru video

Jednonápravový traktor je dnes na farmě oblíbeným nástrojem. Montáž kypřiče pro jednonápravový traktor je důležitou součástí přípravy na obdělávání půdy.

Nejběžnějšími noži jsou šavlové nože (obrázek ) a zařízení zvaná husí krky (obrázek ). Tato nářadí se snadno montují na jednonápravový traktor. Většinu práce na pozemku vykonávají oni.

Výměna je nutná jen velmi zřídka. Tím se výrazně zkracuje čas potřebný k údržbě rumpálu.

Fréza Sabre a její montáž

Před montáží kypřiče na jednonápravový traktor je důležité pochopit pojem motorový kypřič. Stroj je vybaven svařovaným rámem z ocelových trubek o minimálním průměru 23 mm s palivovou nádrží a namontovaným motorem. Ty jsou k rámu připevněny pomocí držáků. Motor je jinak známý jako pohonná jednotka. Je vybaven převodovkou a spojovacím mechanismem. Každá značka kultivátoru má jinou pohonnou jednotku s různým výkonem.

Nůž má nejčastěji tvar šavle. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších nástavců současnosti. je také známý jako standardní nástavec. Účinnost šavlových prstů byla prokázána během mnoha let používání na různých půdách. Montáž těchto fréz na jednonápravový traktor umožňuje provádět mnoho prací. Odolnost lopatek vyrobených z uhlíkové oceli proti opotřebení je velmi vysoká. Nůž je skládací konstrukce. Každý břit je podroben tepelnému kalení pomocí vysokofrekvenčních proudů.

Způsob montáže kultivátoru? Každý motorový kypřič se skládá ze 2 jednotek. Každý kypřič je vybaven 12 hroty. Jednotka se skládá ze 3 podsestav. Každá noha má 4 nohy uspořádané v pravém úhlu (obrázek ). Vzájemně jsou umístěny pod úhlem 30°. Každá čepel je vyrobena z 5 mm silné oceli.

Jsou připevněny ke stojanu, který je vyroben z úhelníku o rozměrech 63 × 40 mm. Druhý konec nohy je přivařen k přírubě tak, aby do sebe 4 lopatky zapadaly. Všechny díly frézy jsou k sobě připevněny šrouby s podložkami a přírubami. Tato konstrukce je velmi odolná. Je schopen odolat poměrně vysokému zatížení.

Pokud má být kultivátor používán trvale, je nejlepší použít prefabrikovaný motorový kypřič.

Někteří řemeslníci mají potíže při montáži rumpálu na jednonápravový traktor. Proto se doporučuje, aby práci prováděly dvě osoby. Montáž se obvykle provádí na speciálně vyrobeném dřevěném kozlíku o výšce přibližně 50 cm. Pomáhají vám rychleji dokončit práci.

Jednonápravový traktor se pečlivě vyrovná pod úhlem přibližně 45°. Kozlík je umístěn pod řídítky. V této poloze se z rumpálu sejmou kola a nasadí se frézy (foto ). Na pravý a levý konec kultivátoru pro motorový kultivátor nasaďte distanční podložky.

Zlepšují výkon stroje a zajišťují jeho hladší a stabilnější chod.

Řezačka na husí nožky

Tento produkt je novější a modernější. Použitelné především pro práce na pevných půdách. Pracujte pouze na půdě bez plevele a na rovném terénu. I v podzimních mrazech jsou výsledky velmi dobré. Jak vyrobit frézu na husí nožky? Je třeba připravit některé nástroje a materiál:

Roztrhávač může být založen na starých pružinách vozidel. Jsou nařezány na požadované délky a přivařeny k trubce, která slouží jako základ. Lopatky jsou rovněž broušené a přivařené k trubce. Po sestavení celého mechanismu se provede zkušební provoz. Během této doby se provedou nezbytné úpravy. Při spuštění motorového kormidla musí listy křídla viset ve vzduchu, aniž by se dotýkaly země. Pomalu je spouštějte. Teprve pak bude rumpál fungovat dlouho.

Výroba husích nožiček vyžaduje určité vzdělání vobrábění kovů. Čepele musí být kované, což není možné u každého majitele stroje. nesprávné sestavení systému, může dojít k jeho poruše. Konstrukce husího krku není skládací. To mu dodává mimořádnou pevnost. Vlastnosti produktu:

Jak správně namontovat frézu na jednonápravovém traktoru?

Sestavení motorového kultivátoru může být trochu složitější, zejména pokud se do toho pouštíte poprvé sami.

Dobrým začátkem je seznámit se se strukturou střihače.

Níže uvedený nákres zobrazuje hlavní součásti:

 • Osa rotoru (dodává se v různých délkách, může být jednodílná nebo dělená);
 • kolík s pojistkou;
 • Čepele (pravá a levá strana);
 • upevňovací díly (matice, podložky a šrouby).

Nezapomeňte také, že pohyb nožů je při práci proti směru hodinových ručiček. Při montáži modulu buďte opatrní. jakákoli odchylka od konstrukce způsobí, že náprava nebude vyvážená a stroj se při práci bude smýkat do stran.

K dispozici je také video, které podrobněji vysvětluje, jak sestavit kultivátor k motorovému kypřiči:

Srovnání

Tryska na husí nožky je vhodná pro pevnou půdu. Díky variabilitě pouzdra jej lze použít na různých modelech motorových kypřičů. S těmito modely se lépe manipuluje, ale jsou náchylné k trhnutí a nárazům při práci na zemi. Aktivní analogy nebo továrně vyráběné produkty si ne vždy poradí s těžkými půdami. Zejména u verzí s čínskými čepelemi, u nichž je kvalita kovu velmi diskutabilní. Nejenže bude pro uživatele obtížné držet stroj v rukou, ale také se výrazně zvýší zatížení převodovky.

Tyto frézy lze opravit odstraněním poškozených částí a jejich nahrazením novými. K dispozici je také klip pro pracovní šířku. Na přání obsluhy je možné umístit další dvojice nožů za sebou.

Pokud předem víte, že chcete pracovat v obtížném terénu, je nutné buď zvolit kvalitní kypřiče z Ukrajiny a Polska, nebo se poohlédnout po jiných modifikacích.

V případě spirálových fréz, označovaných jako „celosvařované“ modely, jsou tyto frézy masivně konstruovány, což je prvek, který má zvýšit jejich provozní pevnost. Proto vydrží velké zatížení. Jediné, co se vám nemusí líbit, je pomalost stroje. To je však pochopitelné: nikdo by nechtěl přetaktovat půdu, ať už by to dělal sebevíc.

Pokud si chcete pořídit tento typ frézy, je důležité vzít v úvahu další nevýhodu. při kultivaci se půda posouvá od středu k okrajům. Vznikne tak mělká brázda, která může později vyžadovat urovnání půdy. Jinak jsou spirálové kypřiče považovány za robustnější stroje než jejich protějšky. Jsou robustní, spolehlivé a mají dlouhou životnost. Pokud půda v nerovném terénu vyžaduje dobrou kultivaci, jsou pro zahradníka tím pravým nástrojem.

Srovnání nožů najdete v následujícím videu.

Použití jakéhokoli materiálu bez našeho předchozího písemného souhlasu je zakázáno.