Jak sledovat filmy na pilu v pořádku. Jig viděl 1

Jak sledovat filmy na pilu v pořádku

Toto je váš průvodce sledováním franšízy Saw, vhodný pro ty, kteří chtějí sledovat filmy podle vydání, a fanoušci, kteří si chtějí užít zkroucený, krvavý příběh v chronologickém pořadí.

SAW se vyřezal na hororovou scénu v roce 2004 s štíhlou, ošklivou, psychologickou šokovatelem režírovaného James Wan. který později udělal zákeřný a kouzelný. a upgrade Leigh Whannell.

Debut franšízy z něj udělal okamžité jméno domácnosti a vydělal téměř 104 milionů z 1.2 miliony rozpočtu a působí jako předzvěstí pro polovině let mučení porno boom.

Vytvořilo šest přímých pokračování. různé kvality a směšné krveprolití. a také dvě další splátky, z nichž jedna je spinoff. Saw 10 je dokonce v dílech, o kterých si můžete přečíst více zde. Ale jaké jsou filmy pily v pořádku, musíte sledovat filmy SAW v chronologickém pořadí a chcete hrát hru?

Varování spoileru pro franšízu SAW očividně.

SAW má jeden z všech skvělých konec Twist.

Viděl filmy v pořadí vydání

Začneme s snadnou možností. Pokud plánujete franšízu Saw, je to docela jednoduché. s výjimkou několika titulů:

 • Viděl
 • Saw II
 • Saw III
 • Viděl iv
 • Saw v
 • Viděl vi
 • SAW 3D (také známý jako SAW: The Final Chapter)
 • Vykružovačka
 • Spirála: Z knihy Saw

Jigsaw byla propuštěna v roce 2017 a je přímým pokračováním Canon SAW, po ne tak finální kapitole 2010. Spiral je spinoff po detektivu (Chris Rock), který hledá zabijáka kopírky na skládačku, který cílí na zkorumpované policajty.

Viděl filmy v chronologickém pořadí

Dobře, tady se věci trochu komplikují. Nechť se říká: Sledování filmů SAW v chronologickém pořadí se nedoporučuje, protože mezi každou z nich vyžaduje mnoho přestávkového sledování a švihnutí.

Nicméně. pro filmové sadisty tam. tady je pořádek Barebones, než se kopeme do specifik:

 • Vykružovačka
 • Viděl
 • Saw II
 • SAW III/SAW IV
 • Saw v
 • Viděl vi
 • Viděl 3d
 • Vykružovačka
 • Spiral: Z knihy Saw (2021)

Pro informaci se naše rozpis filmů SAW v chronologickém pořadí zaměřuje spíše na současné segmenty každého filmu, než se snaží shromáždit a objednat každý úryvek příběhu. Budeme však podrobně popsat každý významný flashback.

Jigsaw no, jedna část

Jigsaw se otevírá pastí ale všechno není tak, jak se zdá.

Zatímco Jigsaw je osmá kapitola ve franšíze Saw, zkoumá původ vražedného, ​​hledajícího Johna Kramera Tobina Bella, lépe známého jako Jigsaw.

Stejně jako všechny filmy SAW, Jigsaw má test: pět lidí se probudí ve stodole s kbelíky na hlavách. Jsou nuceni obětovat nějakou krev za své hříchy, než je řetězy vtáhnou do bzučení ve zdi ve zdi. Čtyři z nich se podaří vystoupit, ale zabit je nejmenovaný, nevědomý muž.

Toto je později odhaleno jako Kramerova vůbec první hra. Jo, a pamatujte si, že chudák, který zemřel nebo to udělal?

Viděl

SAW představil zabijáka skládačky.

Dva muži, Dr. Lawrence Gordon (Cary Elwes) a Adam Stanheight, vzhůru v špinavé koupelně, každá s jednou nohou připoutanou k dýmce a jen pila, aby je osvobodila. Muž mezi nimi leží na podlaze a jeho mozky se vylévají z jeho lebky.

Mezitím je detektiv Tapp (Danny Glover) horký na Trail Jigsaw. Také se koná Sada jeden den před útoky z 11. září, takže je tu.

Může to být první film v seriálu, ale je to daleko od začátku. V tomto bodě se Kramer stal docela šikovným se svými diabolskými hrami, až do té míry, že je ve středu největšího zvratu filmu: je to mrtvé tělo a nechává Adama, aby zemřel poté, co Gordon unikl. samozřejmě, že chybí noha, samozřejmě, samozřejmě chybí noha.

Flashbacky: Dozvíme se, že Tapp pronásleduje skládačku po celá léta a je pronásledován ztrátou svého partnera na jeden z jeho pastí.

Stal se přesvědčen, že Gordon je skutečný vrah, a tak najal Adama, aby na něj špehoval. Kramer pak pověřil svého učedníka Amandy (kterého jsme viděli uniknout pasti na reverzní medvěda), aby je oba unesl.

Saw II

Amanda čelí jednomu z nejhorších pastí ve franšíze Saw.

Saw II se koná jeden rok po událostech prvního filmu, s detektivem Eric Matthews (Donnie Wahlberg), který se podaří zatknout Kramera. Další hra je však na nohou: jeho syn, Amanda a několik dalších je zamčeno v neznámé budově plné pastí.

Matthews a další důstojníci se zoufale snaží vystopovat jejich polohu. ale Penny Drops: „živé“ krmivo, které sledovali, byl ve skutečnosti natočen dny před Kramerovým zatčením a jeho syn byl držen naživu kyslíkovou maskou uvnitř bezpečí.

Krátce nato je unesen postavou maskovanou prasat a probudil se ve stejné koupelně z prvního filmu, přičemž Amanda pak odhalila, jak se po své zkušenosti stala učedníkem Jigsaw a zavřela dveře zavřené.

Flashbacky: Otřesena jeho manželkou Jill (Betsy Russell) a nechala ho a jeho diagnózu rakoviny. dodané Gordonem. Kramer se pokusil vzít svůj vlastní život. Jeho selhání vedlo k nově nalezenému uznání za život, přeje si učit ostatní o „okamžité rehabilitaci“ a vést ho k tomu, aby se stal skládačkou.

Viděl iii a viděl IV… zároveň, pokud můžete

Amanda se pokusila. a selhala. hrát svou vlastní hru v Saw III.

Události Saw III a IV se konají asi šest měsíců po Saw II a oba se rozvinuli souběžně. Pokud tedy chcete dát franšíze skutečnou chronologickou léčbu, raději nastavíte dvě obrazovky.

V Saw III, Jigsaw umírá, takže Amanda unese Dr. Lynn Denlon (Bahar Soomekh) a nařídí jí, aby ho udržovala naživu, nebo její hlava bude foukána na kousky brokovnicemi.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje pro nejnovější aktualizace eSports, her a dalších.

Film okamžitě zvedne, kde Saw II skončil, s Matthewsem, který prolomil vlastní nohu s toaletou, aby unikl z koupelny. Vidíme také, že detektiv Allison Kerry unesl a umístil do nechvalně známé andělské pasti, nucená ponořit ruku do kádinky kyseliny, aby získala klíč, jen aby byla stejně roztrhána.

Zatímco Jeff Denlon (Angus Macfadyen) dokončí svou hru, Lynn provádí operaci na Johnu. Když je úspěšný, žádá o propuštění. ale Amanda odmítá. Střílí ji, než přijde Jeff a střílí Amandu. V tomto okamžiku Kramer odhaluje, že celý utrpení byl testem pro Amandu, o které měl podezření, že se hrami napravoval, aby nebylo možné porazit. přímo v rozporu s jeho pokyny a celým bodem jeho modus operandi.

Hoffman byl odhalen jako Jigsawův druhý učeň.

Saw IV. kde se příběh začal trochu rozpadat. následuje Marka Hoffmana (Costas Mandylor), detektiva, který pracuje s agenty FBI Strahm a Perez (Scott Patterson a Athena Karkanis), aby lovil Jigsawův druhý tajný učeň, to vše Testoval se jeho partner Daniel Rigg (Lyriq Bent).

Dun Dun Dun: Hoffman byl po celou dobu učedníka a ve skladu zapečetí Strahma a Rigg. Film končí tím, že Hoffman najde kazetu uvnitř těla Jigsaw během pitvy. bezprostředně po Saw III. s nahráváním od Kramera, který mu říká, že hry budou pokračovat.

Flashbacks: Zatímco Kramerův neúspěšný pokus o sebevraždu hrál roli v tom, že se stal Jigsawem, také se dozvíme o jeho první oběti: Cecil Adams (Billy Otis), drogově závislém, který způsobil, že jeho žena přiměla k potlačení jeho manželky. Vyřezal kousek Cecilovy kůže do tvaru kousku skládačky a dal mu jeho přezdívku.

Saw v

Hoffman se stává hlavním antagonistou v pozdějších filmech.

Saw V je jednodušší pokračování příběhu, zvednutí po Kramerově smrti a přímo po událostech Saw III a IV. Milostně, Hoffman zachrání Jeffovu dceru, která byla dříve odsouzena k umřít v uzamčené místnosti.

Hoffman poté provede novou sérii her se Strahmem, který se podaří uniknout pasti na krabici a skupinu cizinců s lany kolem krku.

Strahm nakonec usoudí, že Hoffman je druhou učeň Jigsaw. Ignoroval jeho radu, aby šel dovnitř krabice v místnosti, místo toho strčí Hoffmana do krabice, kdy se odhalí skrytá hra: Kdyby Strahm šel do krabice, byl by v pořádku. Místo toho se stěny blíží a on je orámován jako Jigsawův učeň, s Hoffmanovou vládou teroru pokračovat.

Jill také dostává pokyny od Kramera, který bude hrát hlavní roli v pozdějším filmu.

Flashbacks: Film se otevírá s kyvadlovou pastí, o kterém se předpokládá, že je ruční prací původní skládačky. Ve skutečnosti to byl sestaven Hoffmanem v jeho dřívějších letech, inspirovaný příběhy o zabijáci skládačky a přání ho napodobovat. Kramer ho později najal.

Viděl vi

Hoffman uniká past na reverzní medvěda v Saw VI.

Šestý film zvedne několik dní poté. S Strahmem rozdvěřným a Hoffmanem se zvedne, kde Jigsaw skončil; Přesněji řečeno, on jde po vedoucím zdravotního pojištění William Easton (Peter Outerbridge), který popřel Kramerovy pokrytí, které by mohlo zachránit jeho život.

Poté, co William potká svůj příšerný konec kyselinou fluorickou, Hoffman skočí Jill, který na hlavu položí upravenou past na reverzní medvěda, podle pokynů Kramera. Dokáže uniknout, i když jeho pravá tvář je v tomto procesu zmrzačena.

Flashbacky: A také se dozvědět o tom, jak William popřel Kramera zachraňujícího pokrytí, také zjistíme, že Amanda nepřímo podněcovala loupež, která vedla k Jillově potratu.

SAW 3D (také známý jako SAW: The Final Chapter)

Lawrence Gordon se vrátil na SAW 3D.

Poslední kapitola, která ve skutečnosti není poslední kapitolou, se zaměřuje na bitvu mezi Jill a Hoffmanem pro dědictví Jigsaw. Jill se pokouší nabídnout Hoffmanovi policii výměnou za imunitu, ale Hoffman ji nakonec zabije původní pastí reverzního medvěda. Mezi těmito dvěma body zápletky je spousta dalších riffraffe.

Hoffman dále ničí jeho dílnu, ale je unesen třemi postavami na sobě masky prasat. jedním z nich je Dr. Lawrence Gordon, z prvního filmu. Flashbacks: Odhalilo se, že se Gordonovi podařilo přežít, když si vyrazil svou vlastní nohu tím. Kramer ho našel a rozhodl se ušetřit život, výměnou za to, že se Gordon stal jedním z jeho učňů.

Kramerova poslední žádost byla odpovědností Gordona: musel chránit Jill. Takže posadí Hoffmana do koupelny, kde to všechno začalo, odhodí hackerskou kloubu a zavře se zavřené dveře a nechá ho zemřít. Hra skončila, opravdu.

Jigsaw zbytek to stejně

Jigsaw se koná deset let poté, co Saw III a IV.

Nyní jsme tedy zpátky v skládačce. konají se deset let poté. Brad Halloran (Callum Keith Rennie) a patolog Logan Nelson (Matt Passmore) se nakonec ocitnou v laserové pasti na krku, kde se musí přiznat své hříchy, aby přežili.

Brad nutí Logana jít první, ale stejně umírá. Stále existuje prostor pro poslední zvrat: Logan vstane z podlahy, resetuje jeho past a odhaluje se jako skutečný vrah. Zabije Brada a zapečetí místnost.

Flashbacky: Dozvíme se, že Logan byl nevědomý muž, který zdánlivě zemřel na začátku filmu; Pamatujte, že lidé s kbelíky nad jejich hlavami jsou přitahováni k bzučení?

Logan byl vybrán pro past, protože jeho lékařská nedbalost znamenala, že Kramerova diagnóza nefunkčního mozkového nádoru byla zpožděna za bodem, kde mohl být zachráněn. Kvůli Kramerovu vlastnímu nesprávnému výpočtu vedoucího k tomu, že Logan zůstal během hry v bezvědomí, zachránil svůj život-v tomto okamžiku se Logan stal jeho vůbec prvním žákem, ne Amandou.

Spirála: Z knihy Saw

Spiral je první spinoff ve franšíze SAW.

Nakonec jsme na území spinoff. Spirála se koná několik let po událostech všech filmů SAW, ačkoli konkrétní časový rámec je nejasný. Chronologicky jsou všechny jeho příšerné úmrtí a zvraty na konci, takže si ji můžete podívat sami, abyste to zjistili, abyste to zjistili.

Všechny filmy SAW jsou k dispozici pro streamování na vyžádání z hlavních platforem.

SAW: 10krát měla měla pravda

Volba, zda žít nebo zemřít, je srdcem série a je hlavní vírou Johna Kramera.

Jigsaw zůstává jednou z největších postav, která vyšla z hrůzy. První vydání společnosti SAW v roce 2004 spustilo franšízu sedmi propojených hlavních filmů plus pre/pokračování a spinoff ve formě spirály 2021: z knihy Saw.

Série sleduje nechvalně známého zabijáka Jigsaw, titul, který držel John Kramer a jeho učni, Mark Hoffman, Amanda Young, Logan Nelson a Dr. Lawrence Gordon, když nastavovali komplikované spiknutí, aby donutili lidi, aby si vybrali život nad smrtí. Volba, zda žít nebo zemřít, je srdcem série a je hlavní vírou Johna Kramera. Není to však jeho jediná víra.

lidí mohou být jen hloupí

Hodně lze a bude řečeno o skládačce, ale jednou z hlavních s sebou filmu pro mnoho fanoušků je to, že postavy jsou celkově prostě hloupé. I když diváci pozastavili víru v základní úroveň nízké inteligence typické hororové filmové postavy, postavy v SAW jsou z hlediska intelektu downgrade.

To je něco, co si i na jednom bodě poznamenává i skládačka. Zmiňuje, že ti, kteří si nemyslí, si nemohou pomoci. Ukázalo se, že to je pravdivé vzhledem k pouhému počtu úmrtí v těchto filmech, i když vyloučíte všechny hoffmanové vraždy pozdějších filmů.

Lidé se pokusí přežít

Hlavním idealismem za motivy Jigsaw je to, jak věří ve vůli lidí. Na rozdíl od některých jiných věcí, na které v seriálu naznačuje, je to hlavní koncept, který neustále chrlí ve své vládě teroru. A je znovu a znovu prokázán.

Každá pasti představuje lidi, kteří se snaží přežít (s důrazem na „zkoušení“ zde). Existuje několik aspektů, které si Jigsaw zjevně nezabývá, jako je lidská slušnost a úcta k vašemu kolegovi, ale vystupují spolu s přežitím, jako v Trap SAW V V.

Jeff musel překonat jeho ztrátu

Ztráta dítěte může být obtížná věc, a je pochopitelné, že se Jeff stal zavřený a stažen od své manželky a živého dítěte. Jak již bylo řečeno, Jeff to posouvá na úplně jinou úroveň tím, že se aktivně chce pomstít proti těm, o kterých věřil, že mu špatně.

To má plné účinky v pasti Jeffa, protože nejenže musí řešit své problémy, ale musí také pracovat, aby zachránil ostatní. Místo toho, aby se pohyboval kolem svých bojů, skončí v pasti vyrobené speciálně pro něj, kde doslova všichni zúčastnění umírají.

Americký systém zdravotní péče je špatný

Šokující, většina filmů měla určité množství politického zaměření, i když Jigsaw (kdo poznamenává, jak moc nenávidí politiky). Americký systém zdravotní péče je v pasti SAW VI v pasti.

Tento záplet se řídí hlavou pojišťovacího oddělení, jehož podnikání se daří od odmítnutí „ohrožených“ lidí ve zdravotnictví a zamítnutí krytí na pohledávkách. Tyto problémy jsou běžné v reálném americkém systému zdravotní péče, takže svým způsobem přiměje diváky zakořenit selhání postavy.

Johnovy pasti jsou technicky přežívající

Je správné říkat, že všechny pasti Johna Kramera jsou technicky přežitelné, pokud jsou nastaveny správně a moderovány správným učeňem. Tam, kde se to bude kalné, je, když učeň zmatky s návrhy nebo rovně nahoru způsobuje, že pasti nevyhnutelné.

Dokonce i první past, která ji vyvinula, byla pro oba dr. Gordon a Adam. Ale protože Amanda hodil klíč do vany bezvýznamně, stal se skutečnou pastí smrti. Když už mluvíme o Amandě, její první past mohla vidět, jak oba účastníci odešli naživu, pokud nebyla vždy připravena zabít.

Lži poškozují ty kolem vás

I když se jedná o body sporu po celé franšíze, nikdy není častější než pozemek Trap SAW 3D. Když muž, Bobby, píše knihu o přežití pasti na skládačky, John ho varuje, že lhaní by mělo důsledky a může ublížit lidem kolem sebe. Neposlouchá.

To vede k pasti, která vidí, jak autor zkouší, aby pomohl jeho publicistovi, právníkovi, nejlepšímu příteli a manželce. První 3 mají určité znalosti o lži, která je odsuzuje, i když jeho manželka, Joyce, ne. Je zabita jako přímý výsledek jeho lží, což dokazuje, že lidé kolem lhářů se stále zraní.

Amanda selhala znamenala, že celý proces byl chybný

Podle Johna byla Amanda prvním skutečným úspěchem Jigsaw. Zatímco ostatní následovali, ona byla ta, která přiměla Johna, uvědomil si, že by mohl vykonávat svou práci, kde ostatní, včetně jeho manželky Jill, selhali. Proměnil Amandu na osobu, která chtěla žít místo toho, aby někdo hledal smrt a rozptýlení.

Když se blížil ke konci svého života, uznal, že Amanda ve skutečnosti není skutečným úspěchem, ale dočasným vítězstvím. Ukázala se, že není schopna sledovat jeho kód, a stala se tak selháním. To dokázalo, že celý proces nebude fungovat, jak řekl John, protože jeho ideální kandidát nemohl ani uspět.

Jeho práce by byla oceněna

John pracoval v tradici vesmíru kolem filmů, John vždy doufal, že jeho práce bude oceněna a milována. Než se objeví skládačka a spirála.

Ve skládačce se lidé, kteří milují a respektují jeho práci. Ve Spiral se nový vrah pokouší představit význam ze zabíjení skládačky, aniž by plně porozuměl nebo poslouchal. Jigsawova stopa na světě se stala zvrácenou tak, aby odpovídala podobným a přáním jeho fanoušků, ne za to, co to pro něj znamenalo.

Nezabíjí lidi technicky

Největší debata. jak ve filmech, tak fanoušky. je, zda lze John považovat za vraha. Podle všech účtů se ano, účastnil se smrti velkého počtu lidí. Na druhé straně diváci mohou vidět, odkud John přichází, když říká, že nezabíjí lidi.

John je celý smysl nechat lidi pomáhat sami, ale musí být v situaci zařazeni. Jak poznamenává detektiv Matthews, vloží zbraň do jejich rukou. Další technikou je, že se ve skutečnosti nikoho nedotýká. Má chichotání učňů, aby pro něj vykonával práci, podobně jako Charles Manson.

Policajti a názory na ně jsou divoce nekonzistentní

Stejně jako zdravotní péče a lhaní za účelem zisku se Jigsaw pokusila při mnoha příležitostech napravit špatné chování CoP, navzdory tomu, co Spiral bude mít svůj vrah doslova říkat. Z akcí Matthews a dokonce i Hoffmana se Jigsaw pokusil dokázat, jak tyto zneužívání moci poškozují celý systém.

Zatímco Jigsaw měla dobré okamžiky volání špatných policajtů, došlo také k obvinění z „dobrých policajtů“, jako je Riggs, jejichž hlavní vadou bylo, že chtěl příliš pomoci. Killers skládačky a samotná série Saw se nemohla usadit podle svého pohledu na policajty.

Jigsaw: Vysvětlení konec nového filmu SAW

Spoilery! Pokud po sledování skládačky poškrábáte bradu, zde je náš pokus naplněný spoilerem vysvětlit.

Abychom pokračovali ve franšíze ještě dále po smrti Johna Kramera, Jigsaw používá z The Saw Playbook dvě klasická vyprávěcí zařízení: Nový film nás učí, že Jigsaw má ještě jeden tajný učeň, a používá flashbacky k předvedení dalšího domu hrůz. obývaný Johnem před jeho smrtí.

AD. obsah pokračuje níže

Jako dlouholetý fanoušek franšízy jsem doufal, že tentokrát něco trochu originálního. Bez ohledu na to, nejjednodušší způsob, jak vysvětlit zvraty a zatáčky, je je všechny vyhláskovat v chronologickém pořadí. Pojďme tedy prasknout.

Chvíli před jeho smrtí a před většinou jeho ostatních pastí, Jigsaw přeměnila starý statek vlastněný rodinou jeho manželky na sérii smrtelných her.

John osídlel statek se špatnými lidmi: jeho soused Anna (hrál Laura Vandervoort), který zabil její dítě a orámoval jejího manžela za zločin; Mitch (Mandela Van Peebles), který prodal vadný motorku Johnovi Cousinovi, který ho nakonec zabil; Ryan (Paul Braunstein), který způsobil smrt vozidla lidí, prařením v mládí; Carly (Brittany Allen), která nafoukla ženu a nechala ji zemřít; A co je nejdůležitější, Logan Nelson (Matt Passmore), lékař, který náhodou smíchal některé rentgenové paprsky, což znamenalo, že Johnova rakovina byla po smrtelné dlouhou dobu nediagnostikována.

První pastí, které tito lidé museli čelit, byla výzva „kbelíky“. Johnova páska jim řekla, aby vytvořili nabídku krve, jakkoli malé, aby přežili. Všichni to udělali očekávat pro Logana, který se probudil později než zbytek obětí, a byl výsledek zatažen dozadu do stěny kruhových pily ostrých břitvy.

Logan je vidět na krajní pravici na tomto obrázku, který ukazuje soutěžící těsně předtím, než se probudili:

Zbytek soutěžících postupoval do další místnosti a za předpokladu, že Logan byl mrtvý. Poté, co se dveře zabily, John se vrhl do první místnosti a zachránil Logana. John, který se rozhodl soucit na Logana a odpustil jeho „čestnou chybu“ s rentgenem, ho John sešil a najal Logana jako učeň. Opravdu nevidíme, že se to stane, ale zdá se, že Logan je na palubě s celou věcí skládačky a on dobrovolně vstupuje do tohoto učňovství.

AD. obsah pokračuje níže

Všichni ostatní z původních statkových her skončili mrtví a jejich těla nebyla nalezena deset let. Mitch zemřel obzvláště příšernou smrt v komplikované pasti, která zahrnovala četné kousky motocyklů.

John, který pochází v ikonické pasti koupelny první pily, pocházel z krutého triku, který se později vrátil. Tentokrát místo toho, aby je nechal ve vaně, vylučoval klíče ve skořápce kulky. Takže když Anna zastřelila Ryana, neúmyslně se zvedla z klíčů a zastavila jednu z nich, aby mohla uniknout. Také odhodila svou vlastní tvář.

Poté, co byl sešíván, Logan pomohl Johnovi sestavit ikonické zařízení pro reverzní medvěda. Tato položka by byla nakonec použita na Amandě (Shawnee Smith) v původním filmu SAW a na různých lidech poté.

Tato krátká scéna z Logana a John, který stavěl reverzní medvědí pasti, potvrzuje, že pasti z statku ve skládce předcházejí hlavnímu řetězci událostí z první pily. (Jak nám ukázalo flashbacky Saw III, Amanda byla přijata po jejím testu reverzní medvěda. Když se připojila k týmu Jigsaw, pomohla nastavit koupelnovou hru z Saw. Svým způsobem je tedy Jigsaw pokračováním i prequel.)

John, zatímco stavěl reverzní past na medvěda, učil Logana, že testy skládačky nelze použít pro pomstu. John v tomto okamžiku zmínil, že hry, které vytváří. (John obzvláště měl rád tuto mantru v Saw VI, kde posmrtně zacílil na zdravotní pojištění baddie, který ho nechal zemřít, aby ušetřil společnosti společnosti.)

Je zábavné, že John nikdy nezmínil Logana v Saw, Saw II, Saw III, Saw I, Saw V, Saw VI nebo SAW 3D: Poslední kapitola. V průběhu těchto filmů najal John různé další učně. Výše uvedená Amanda pomohla Johnovi při zřízení různých pastí, stejně jako detektiv Costas Mandylor Hoffman. Doktor Cary Elwes Gordon skončil také užitečným, pomáhá Jiggymu s jeho chirurgickými potřebami po sekání jeho vlastní nohy do koupelny pily.

AD. obsah pokračuje níže

Pokud se snažíte zapamatovat si stav těchto tří: Amanda byla zabita jednou z jejich obětí v Saw III, Hoffman byl zamčen v koupelně a ponechán zemřít v poslední kapitole, po vraždě vdovy a doktor Gordon byl Pouze učeň. o kterém jsme v té době věděli. kdo stále stál na konci závěrečné kapitoly.

Věděl Logan některé z Johnových dalších učňů? Pracoval na něčem jiném kromě reverzní pasti medvěda? Číhal v pozadí během všech předchozích filmů SAW? V tuto chvíli je nemožné s jistotou odpovědět. Ale Jigsaw nabízí některé stopy.

Film objasňuje, že Logan v americké armádě v určitém okamžiku sloužil. Byl zapojen do konfliktu s Talibanem a jeho soubor případu zmiňuje brutální výslech. Možná je Loganova služba důvodem jeho nepřítomnosti v předchozích filmech.

Logan se také v určitém okamžiku oženil, ale jeho manželka zemřela pár let před událostmi Jigsaw. Možná ho jeho zármutek tlačil zpět k učení Johna Kramera.

Navíc, Logan právě tak náhodou skončil s Eleanor Bonneville (hrál Hannah Emily Andersonová), nadšenec John Kramer, který navštěvuje Jigsawrules.com a postavil repliky svých pastí v jejím výstředním studiu.

S Johnem, Amandou a Hoffmanem mrtvými. a doktorem Gordonem zdánlivě neaktivním. mnoho let trvalo bez jakýchkoli zabíjení skládačky. Ale pak Logan vylíhl plán.

AD. obsah pokračuje níže

Zatímco pracoval jako nějaký lékařský odborník pro policejní oddělení, Logan si všiml, že detektiv Callum Keith Rennie Halloran (na obrázku výše) byl pravým dílem práce. Halloran bere úplatky, nechal zločince osvobodit se a nevinné lidi zamčené ve vězení. Logan si v určitém okamžiku uvědomil, že Halloran je přesně takový druh člověka, na který by se Jigsaw cítil.

Logan se rozhodl vylíhnout velmi komplikovaný plán; ten, který by skončil tím, že Halloran byl zabit a orámován jako skládačka copycat. Začalo to s Edgar Munsenem Josiah Blackem, policejním informátorem, se kterým byl Halloran velmi obeznámen. Logan dal Edgara do hry, která s ním vyvrcholila na střeše, v odstoupení s policií a držela spoušť. Edgarovy možnosti byly stisknout spoušť a zahájit další hru nebo zemřít.

Edgar se rozhodl stisknout spoušť. Policie na něj střílela. A stejně tak to udělal Logan z nedaleké střechy. Logan zastřelil Edgara poblíž srdce, což mělo za následek, že Edgar šel do kómatu.

Edgar’s Pressing of the Trigger nastartoval novou verzi hry Farmhouse. Používání stejných pastí, které John postavil před 10 lety, Logan dal do stejného scénáře gang Lookalikes. Kdykoli jeden z Lookalikes zemřel, Logan poslal svou mrtvolu do Halloranovy cesty. První nahoře byl chlap v hlavě kbelíku, jehož tvář byla úplně zničena stejnými kruhovými pilami, které téměř zabily Logana před všemi těmi lety.

To byl velký nesprávný průkaz, měl zamýšlel vyhodit publikum z vůně příchozího zápletky. Vidíme, že první hlava kbelíku (vlastně Logan) je zdobena pilami, a pak vidíme druhou kbelíkovou hlavu (nějaký jiný vole) visící ze stromu. Neexistuje žádný náznak, na začátku, že se jedná o různí lidé. Ani není jasné, že pasti na statku, které vidíme, jsou ve skutečnosti flashbackem „deset let před“.

Pomocí jeho přístupových lékařských sil se Logan zmocní krve Johna Kramera a zajišťuje, že ji lze nalézt pod nehty druhé mrtvé kbelíkové hlavy. Logan je také mistrem pro editující zvuk a sloučil několik starých nahrávek, aby to znělo, jako by John Kramer vyráběl nové pásky. To posílá Halloran a publikum, po králičí díře přemýšlí, zda se původní Jiggy nějak vrátí k životu.

Recenze Little Mermaid: Halle Bailey je pouze jasná část Disney’s Remake World

AD. obsah pokračuje níže

Mezitím lidé i v moderní době lidé umírají v pasti na statek. Původní těla byla ponechána hnilovat tam před deseti lety, ale nováčci. mrtvoly Lookalikes. jsou ponechány po městě, aby Halloran objevil.

Halloran začíná mít podezření, že Eleanor je nová skládačka, protože sleduje její online aktivitu na jigsawrules.com. Jako by na Cue, Eleanor. která nemá ponětí o Loganově tajemství. zve Logana, aby navštívil její studio. Je to ponurá dílna naplněná memorabiliími a replikami skládačky. Logan se trochu rozhlédl kolem a chvilku obdivoval reverzní medvědí a Eleanorovu repliku lidského mixéru s asistencí.

V určitém okamžiku to vše, publikum dostane velké vodítko o Loganovi: vidíme ho, jak vstává z postele a odhaluje jeho holé záda, která je pokryta jizvami. Samozřejmě, že tyto jizvy dostal, když byl před deseti lety v pasti kbelíku. Ale při prvním prohlížení to ještě nevíme.

Film se nás neustále snaží vyhodit vůni: Vidíme Johna Kramera naživu a dobře ve statku a stále nebylo jasné, že se jedná o flashbacky před 10 lety. Při zpětném pohledu však, když John odstraní kapuci a nikdo ve scéně zmiňuje, že má být mrtvý, je to docela velká stopa.

Ale protože čerstvá těla jsou stále posílána do Halloranu krátce po úmrtích ve flashbackech na statku, neexistuje žádný skutečný důvod mít podezření, že mezi každou scénou dochází k obrovskému skoku času. Dlouhodobí fanoušci viděli, ale možná něco podezřelého, vzhledem k tomu, že viděl II a viděl IV také s časovými osami, aby vytvořil své zvraty.

Logan se začne snažit přesvědčit všechny, že Halloran je kopírka skládačky. Používá trochu lehké ruky a přepínač kulky, aby to vypadalo, jako by Halloran zastřelil Edgara v hrudi. Loganův falešný příběh je, že Halloran musel zastřelit Edgara, aby ho zabránil v mluvení, aby chránil jeho tajnou identitu jako novou skládačku. Logan přesvědčí Eleanor, že Halloran nelze důvěřovat.

AD. obsah pokračuje níže

Nakonec Eleanor. poté, co našla vzácnou onemocnění prasat v jednom ze vzorků DNA z těl. vyjde, kde se hrají hry. Logan a Eleanor zamíří do statku. Logan se ujistí, že Eleanor tam vidí spoustu čerstvé krve.

Nakonec Eleanor prchá z statku, protože viděla dost na to, aby věřila, že Logan není skládačka, ale Halloran pravděpodobně je. V tomto okamžiku Logan zachycuje Hallorana. Logan se staví do dvoučlenné hry s Halloranem a zahrnuje věci laserového náhrdelníku. Myšlenka této pasti je jednoduchá: pokud přiznáte své zločiny, půjdete zdarma.

Logan jde první. Říká spoustu věcí a pak padí na vlastní smrt. Lasery se pohybují (i když jeho jsou jasně neúčinné) a všude falešná krevní stříkání. Halloran to koupí a věří, že Logan je mrtvý. Pak Halloranova hra začíná. Halloran se přiznává všemu: Lidé, které nechal zemřít, úplatky, které vzal, a nevinnými lidmi, kteří trpěli.

V tomto okamžiku, přičemž se jasně inspiruje z koupelnové antiky Johna Kramera z prvního filmu, Logan vstane z podlahy. Vysvětluje, že byl původním hlavou kbelíku a že jigsaw mu zachránil život. Vysvětluje, že Bodies Halloran přijímá, jsou ve skutečnosti vzhled a že původní hra na statku se konala před lety. před smrtí Jigsaw. Logan předvádí rozložená těla na podlaze, aby ilustroval jeho bod.

Kousky najednou slot, poněkud bizarně, na místo. Logan má tyto jizvy, protože byl hlavou kbelíku, jehož záda byla roztrhaná na kousky. Halloran je zaměřen, protože nevinní lidé stále umírají v důsledku jeho korupce a Logan je nemocný dělat pitvy a co.

Halloran se ptá na povahu této hry. Neměl by mít šanci se zachránit? Logan vysvětluje, že k takové příležitosti nedojde. Logan cituje komentář Jigsaw o jeho pasti dávat mrtvým lidem hlas. Halloran nechal lidi zemřít, a není to cesta pro Logan, aby to sklouzl. Halloranova hlava je roztrhaná na kousky laserů a Logan dělá dramatický odchod.

Spravujte těsné křivky a další užitečné řezy s všestrannou kvalitní skládačkou, která je vhodná pro vaše projekty, dovednosti a rozpočet.

Autor: Tom Scalisi a Sal Vaglica | Aktualizováno 28. dubna 2022 10:58

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Jako elektrická pila s vertikálně ponořenou čepelí má skládačka tendenci být podceňován. Je pravda, že to není tak silné nebo rychlé jako kruhová pila a může být trochu obtížné zvládnout. Přesto důvtipní tesaři, dřevařští pracovníci, kovové pracovníci a dokonce i diyers vědí, že se dostanou po jednom z těchto schopných nástrojů, aby se různé řezací úkoly staly vánek.

Hlavním účelem skládačky je řezat křivky, ale může také snadno řezat řezivo na délku a vytvářet otvory a další tvary v materiálech, jako je překližka a plast. Dnešní modely jsou lehčí, silnější a všestrannější než kdy jindy.

Tato příručka pomůže při výběru nejlepší skládačky pro vaše kutilské nebo profesionální projekty. Testovali jsme některé z nejpopulárnějších značek a vyhodnotili jak šňůry, tak bezdrátové pily. Prořezáváním husté překližky 1/2 palce jsme vyhodnotili jejich rysy, jak hladce se proříznou a jak agresivně dokážou vyblednout dřevem.

sledovat, filmy, pilu, pořádku, viděl
 • Nejlepší celkově: Bosch Barrel-Grip Jigsaw Kit JS572EBK
 • Nejlepší rozpočet: Ryobi PBLJS01B Jigsaw
 • Nejlepší pro začátečníky: BlackDecker Jig viděl 5.0-amp (BDEJS600C)
 • Nejlepší pro maximální sílu: Milwaukee 2737B-20 Jigsaw
 • Nejlepší horní rukojeť SAW: Rigid R8832B Jigsaw
 • Nejlepší ergonomická rukojeť: Dewalt 20V Max XR JIG SAW (DCS334B)
 • Nejlepší lehká pila: Makita 4329K top rukojeť Jig Saw
 • Nejlepší pro rychlé řezání: Porter-Cable Orbital Jig SAW 6.0-amp (PCE345)

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší skládačky

Dnešní přípravky mají tendenci být mnohem bohatší na funkce než modely minulosti a nabízejí různé rychlosti řezání, různé úrovně, pokud jde o agresivní řezání, amperages a možnosti napájení napájení. Některé možnosti dávají smysl, zatímco jiné mohou být zbytečným zvonkem nebo píšťalkou, že kutilství pravděpodobně nepotřebuje.

Typ

Jigsaw zmatená? Žádné překvapení! Zde jsou informace o tom, jak se různé modely hromadí.

 • Přímé předávání: Starší modely a novější možnosti nízkých konce jsou obvykle přímé předávání přípravků. To znamená, že čepel jednoduše cestuje nahoru a dolů bez rozptylu ve své cestě. Ačkoli tyto přípravky řezané pomalu, jsou schopny dělat velmi těsné zatáčky a vytvářet křivky, na rozdíl od stolu nebo kruhové pily. Všechny moderní přípravky mají možnost nula orbitálního a všechny verze, které jsme testovali, mají volitelné přepínače pro zvýšení oběžné dráhy. nebo agresivity. řezu.
 • Orbitální reciproceting: Tyto skládačky mají mírně dopředu na jejich čepel. Čepel se nakloní dopředu na upstroke a čistící dřevo rychleji než přímá předávací skládačka. Pro aktivaci orbitální reciprokace uživatel obvykle přepíná přepínač na straně pily do jedné (obvykle) čtyř pozic. Tyto pily se snížily rychleji, ale s menší přesností a manévrovatelností než modely s přímým předáváním. Na horní části dřeva bude také více roztržení (roztříštěné dřevo, které se štěpí podél kořisti).
 • Horní rukojeť: Tradiční přípravky mají vysokou, velkou rukojeť tvarovanou jako písmeno D se základním spouštěčem prstu uvnitř ruční smyčky pro ovládání pily. Tato přilnavost je snadno ovinuta rukou, ale výška zvyšuje boční pákový efekt, který může naklonit pilu a vést k menší přesnosti. Zatímco typ rukojeti je přednost, ti, kteří mají menší ruce.
 • GREL GRICK: novější forma, sudové svíčky umožňují uživatelům udržovat ruku níže na materiál, na kterém pracují. To může zvýšit kontrolu, minimalizovat tendenci naklonit pilu a zkreslit cestu čepele. Tyto modely mají obvykle spínače palce místo spouštěčů prstů. Často diyers a profesionály, kteří dělají hodně řezání „pod stolem“, kde čepel směřuje nahoru při sledování linky, budou tyto úkoly jednodušší pomocí přilnavosti barelu.
 • Cord bez areálu vs: Většina výrobců nástrojů nabízí obě verze tohoto nástroje a některé dokonce nabízejí bezdrátové verze různých napětí (i.E., 18- a 12-volt). Obvykle je kabelová skládačka o něco méně než bezdrátová verze. Většina výrobců nabízí bezdrátové pily jako soupravy, spárované s baterií a nabíječkou a jako holý nástroj bez baterie nebo nabíječky. Posledně jmenovaný usnadňuje propojení nástroje do vaší stávající sady bezdrátových nástrojů pomocí stejných baterií a nabíječky, kterou již vlastníte. Řezání extrémně hustých lesů, jako je dub nebo ořech, může rychle žvýkat výdrž baterie. Pro práci na webu, jako jsou paluby a pergoly, jsou modely napájené baterií způsob, jak jít.

Amperage a rychlost řezu

Hodnocení zesilovačů na elektrických nástrojích odkazuje na množství energie, které mohou čerpat bez ohrožení motorů nebo vnitřních komponent. Obecně platí, že čím vyšší je amperage, tím těžší je nástroj. Většina moderních přípravků se pohybuje mezi 5.0 a 7.0 Amps.

Všechny jigsaws mají rozmanité řezné rychlosti, provozované buď spouštěm citlivým na tlak nebo nastavitelným číselníkem. Tyto elektrické nářadí mají také nastavitelné rozsahy rychlosti, počínaje přibližně 500 údery za minutu (SPM) a až 3 000 až 4 000 úderů za minutu na horním konci.

Tvůrci kabinetu, dřevařů a pracovníci z kovových pracovníků budou s největší pravděpodobností užívat ovládání rychlosti, která poskytuje konzistentní výsledky. Pro víceúčelový kutilový workshop může být lepší volbou do-it-all skládačka s tlakem citlivým.

Materiál typu čepele

Existují dva typy možností čepele skládačky: T-Shank a U-Shank. Mnoho z nejlepších přípravků používá čepele T-Shank, které se snadno zamknou (obvykle bez použití nástrojů) a zůstávají v bezpečí během těsných křivek a dekorativních řezů. Pily ve stylu U-Shank někdy vyžadují nástroje pro změny čepele, což je mnohem méně populární od vynálezu čepelí T-Shank.

K výrobě čepelí na skládačce se také používají tři různé materiály:

 • Čepele s vysokou uhlíkovou ocelí jsou levné a jsou v pořádku pro většinu stavebních prací. Tyto čepele jsou flexibilní, ale snadno se otupné.
 • Výrobci vyrábějí bikovové lopatky z uhlíkové oceli s vysokorychlostní nástrojovou ocelí pro zuby. Jsou flexibilní, ale čepele zůstávají ostřejší déle.
 • Nejodolnější lopatky na skládačce využívají karbid wolframu. Tyto čepele jsou drahé, ale vysoce odolné proti teplu.

Bezpečnost

Ve velkém schématu elektrických nástrojů jsou přípravky relativně nízké riziko zranění, ale existují některé vestavěné funkce, díky nimž jsou bezpečnější manipulovat. Například mnoho přípravků má palubní LED světla, která osvětlují kořič a zajišťují, že uživatel může vidět, kde se stříhá. jeden z nejdůležitějších aspektů bezpečnosti nástrojů Power Tool.

Existují také bezpečí, které musí uživatel stisknout před stisknutím spouštěče, což zabrání náhodné aktivaci. Tato tlačítka jsou obvykle namontována na rukojeti, kde je uživatel může dosáhnout palcem a rychlý stisknutí umožňuje uživateli aktivovat pilu.

Další funkce

Kromě proudu, rychlosti a bezpečnostních prvků existují další funkce, které mohou zdokonalovat funkčnější, pohodlnější a/nebo snadnější použití.

 • Správa prachu: Jigsaws nekopovají téměř tolik pilin jako stolní pila, roztok, kruhovou pilu nebo jiné typy pily; Namísto otáčení dřeva na prach, tyto skládačky vytáhnou kousky z materiálu. Přesto tyto kousky mohou přistát na kořisti, náročné viditelnosti, takže některé modely zahrnují prachové dmychadla, které ventilátory malé kousky z kotvy. Přestože přípravky vytvářejí minimální nepořádek, pro pracovní prostor bez pilin, hledejte model, který se připojuje k obchodu s obchodem.
 • Systém změny čepele: Systémy zadržování čepele s rychlým uvolňováním činí přepínání čepiček. Tyto systémy mají pružinovou upínací upínač, které se spojí na stopě čepele a pevně je drží na místě, dokud uživatel nezmění čepel. Jedná se o obrovské zlepšení oproti starších systémům, které vyžadovalo, aby hexové klíče odstranily čepel.
 • Velikost a hmotnost: ovládání skládačky není obvykle namáhavá práce, ale velikost a hmotnost by mohla být úvaha. Většina přírzků váží dobře pod 10 liber, ale některé lehčí modely váží jen 5 liber. Některé přípravky jsou také vybaveny sudové rukojeti, díky nimž jsou kompaktnější než modely skládačky s horní rukou.
 • Ergonomie: Některé skládačky obsahují ergonomické vzory, jako jsou gumové nadměrné držadla, aby se snížily vibrace a zlepšily přilnavost. Také úpravy rychlosti aktivované palcem a více spouštěcích pozic (jako je například jeden na každé straně pily) umožňují pohodlné pozice rukou bez ohledu na handedness.

Naše nejlepší tipy

Poté, co právě absorboval spoustu informací o nejlepších skládačkách, by nakupování pro jednoho by mělo být snap. Přesto jsme ještě usnadnili práci při výběru správného modelu, testovali jsme populární složky od předních tvůrců nástrojů, což odráží vše od verzí pro-třídy po cenovou cenu, která by mohla diyers používat střídmě používat. Jak dobře používáte skládačku k řezání.

Bosch Barrel-Grip JIGSAW KIT JS572EBK

Bosch sudová grip skládačka je konečnou volbou pro přesnost a kontrolu. Tato skládačka pohodlně udržuje ruku uživatele v blízkosti obrobku a pomáhá vyhnout se vyklápění, které má tendenci se vyskytovat u vyšších horních přípravků. Také přilnavost je štíhlejší než většina uchopení ve stylu barelu, pro lepší kontrolu a zlepšení pohodlí.

Pila má nejvyšší amerage v této sestavě v 7.2 ampéry a rychlostní rozsah 800 až 3 000 SPM; Rychlost je regulována číselníkem v zadní části hlavně. Zatímco rychlost by mohla být vyšší, je to pravděpodobně spousta pro většinu pracovních míst. Tento bosch byl nabitý třemi čepelemi, více než jakákoli jiná skládačka, kterou jsme testovali. Má nastavení tří polohy pro orbitální řezání, velmi pohodlný přepínač aktivovaný palcem a jasné LED světlo. Změny čepele T-Shank jsou snadné díky designu toolless s vyhazováním čepele.

Je pravda, že na tomto nástroji je spousta tlačítek a přepínačů, od nastavení dmychadla po orbitální akci, které se seznámí s použitím. Během našich testů tento model vynikal rychlostí, manévrovatelností a minimálním čipem na 90 a 45 stupňů.

Specifikace produktu

 • Síla: 7.2-ampérový provaz
 • Rychlost: až 3 000 SPM
 • Typ mrtvice: Přímý se třemi orbitálními nastaveními
 • Délka zdvihu: 1 palec
 • Těžký motor
 • Pohodlné přilnavost jednou nebo oběma rukama
 • Dodává se se třemi lopatkami pro různé materiály
 • Blower výjimečný při zúčtování piliny z řezané linie

Získejte Bosch JS572EBK v Home Depot, Amazon nebo Lowe.

RYOBI PBLJS01B Jigsaw

Někteří diyers by mohli považovat pilu prodanou za holý nástroj za negativní, ale s tolika dostupnými bateriemi Ryobi 18 V k dispozici, mnoho lidí již má jeden ve své sadě nástrojů. Nákup holého nástroje snižuje náklady a zabraňuje hromadění zbytečných nabíječek. Ryobi PBLJS01B je téměř o nejvíce rozpočtově nejvhodnější štětcem na trhu-znamená to, že digitální motor uvnitř je efektivnější při tažení energie z baterie-poskytuje téměř o 80 procent delší běhování ze stejné lithium-iontové síly

Rukojeť je prostornější než ostatní pily, které jsme testovali, takže by se měla přizpůsobit řadě uživatelů. 1palcová délka mrtvice odpovídá nejdražších pirám v naší testovací skupině a nejvyšší rychlost 3 400 úderů za minutu je docela blízko nejrychlejším testovaným nástrojům. Navíc, diyers pravděpodobně ocení, že nástroj nastavuje přímo na její baterii; Nemusí to spočívat na boku, což by mohlo způsobit, že čepel poškrábají povrchy.

Během řezaných testů se Ryboi cítil rychle a obratně, ale měl docela dost čipu na 90 stupňů, když byl nastaven na Max Orbital. Zdálo se, že se také na čepeli shromažďovaly piliny, takže je náročnější vidět linii řezu.

Specifikace produktu

 • Síla: 18-voltová bezdráta
 • Rychlost: až 3 400 SPM
 • Typ mrtvice: Přímý se třemi orbitálními nastaveními
 • Délka zdvihu: 1 palec
 • Solidní beztaskační nástroj, který prodlouží běh se standardní baterií
 • Pohodlná rukojeť a tělo, které sedí ve vzpřímené poloze mezi použití
 • 3 400 SPM je nejrychlejší pro pily v tomto cenovém rozpětí
 • Při tlačení a na nastavení maximální oběžné dráhy štěpky
 • Piliny se shromažďují vpředu při řezání a snižující se viditelnost čepele

Získejte Ryobi pbljs01b v Home Depot.