Jak správně namontovat nože na jednonápravovém traktoru

Jak správně nasadit kultivátor na motorový kypřič

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vše závisí na individuálních vlastnostech kypřiče, půdě a kritériích použití. Pokud pracujete v těžkých půdách s pevným kypřičem a zesíleným rotačním nářadím, není nutné opakované ostření. Tento postup nepřinese žádný hmatatelný efekt, pouze ztrátu úsilí a času.

U lehčích traktorů s malými kypřiči je broušení dobrým způsobem, jak zlepšit kvalitu práce. I zde existují nevýhody. Ostření trvá jen několik hodin; po nabroušení je třeba funkci opakovat, což je zdlouhavý a pracný proces. Nabroušené nože pomáhají rozdrtit kořeny plevelů, což může urychlit jejich množení.

Pokud se rozhodnete kypřič nabrousit, sejměte jej z motorového kypřiče a očistěte od půdy. Každou část velmi pečlivě nabruste smirkovým plátnem, abyste je nezničili.

ČTENÍ Instalace motoru na jednonápravový traktor Mole

Hloubkové ostření

Rekultivace nových ploch na nových pozemcích. Obvykle je silně zarostlý trávníkem, vytrvalými travinami a plevelem. Takové oblasti jsou běžnými nástroji obtížně řešitelné. Častěji se používá obdělávání půdy orbou s obracením vrstev. Obrácená orba podřízne část vrstvy, zvedne ji a otočí kolem vlastní osy. V důsledku toho se půda ze spodní vrstvy vyhrne nahoru. Plevel se po určitou dobu nesmí pěstovat. Pěstované rostliny mají náskok.

Provádění tohoto typu prací na podzim. Oddenky kopřiv, pýru plazivého, pampelišky a dalších plevelů zmrznou v listopadu a prosinci, kdy teploty klesají pod bod mrazu.15.17 ⁰ C (zatím bez trvalé sněhové pokrývky). Později ztrácejí schopnost růstu.

Následně se tato metoda opakuje každý podzim. Po 2 až 4 letech podzimní orby se počet plevelů na pozemku mnohonásobně sníží.

správně, namontovat, nože, jednonápravovém, traktoru

Zastánci ekologického zemědělství s tímto přístupem nesouhlasí. Několik set let zkušeností však dokazuje, že pouze taková agrotechnická opatření jsou schopna udržet půdu bez plevelů. V opačném případě je nutné používat chemické prostředky k hubení plevele.

 • obalit vrstvu půdy a umožnit rostlinám využívat k výživě látky, které se během sezóny postupně přesouvají do spodních horizontů. Taková operace umožňuje snížit zasolení půdy minerálními hnojivy a snížit množství aplikovaných hnojiv;
 • Provzdušňování spodních vrstev půdy podporuje rozvoj aerobních rozkladných procesů. V nižších vrstvách je obvykle přístup kyslíku do ovzduší omezen. Proto se vytvářejí podmínky, kdy se rozklad kořenů kmenového typu protáhne na několik let. Anaerobní procesy (bez přístupu vzduchu) probíhají s pomalou akumulací humusu;
 • semena plevelů se při převracení ornice dostanou do spodních vrstev půdy a nemohou vyklíčit. Kořeny ponechané na povrchu zmrznou. Výsledkem je výrazné snížení zanášení půdy;
 • Zmrzlé hroudy zeminy ze zimy se na jaře snadněji rozpadají. Vytvoří se lehká, kyprá povrchová vrstva, ve které mohou být pěstované rostliny lépe vyživovány;
 • Zapravení organické hmoty před orbou umožňuje aktivní rozklad hnoje nebo zeleného hnojení, pokud je zaseto po sklizni hlavní plodiny.

Který kultivátor je lepší?

Šavlové trysky jsou vhodné pro všechny druhy půdy. Vysoce výkonné nástavce se doporučují pro oblasti s kameny a velkými kořeny. U aktivních kypřičů se nože nelámou díky kvalitě použitého materiálu. Frézy se vyznačují maximální spolehlivostí, robustností a životností. Na kultivátory se montují půdní frézy.

Husí noha se vyznačuje vysokou průchodností kypřiče na panenské půdě, nedotčené zemědělskou technikou, což vede k rychlému a snadnému zpracování půdy, důkladnému rozmělnění hroudy a jejímu promíchání do hloubky 30-40 cm. Jsou ideální pro kamenitou nebo tvrdou půdu a pro vytrhávání plevele. hodí se k rotačním kypřičům i kypřičům.

Nevýhodou nástroje je jeho snížená robustnost. Během používání je nutné nože průběžně kontrolovat, zda nejsou poškozené, a opravovat je. Materiál husích nožek není tak pevný jako legovaná nebo vysokouhlíková ocel, ale přesto je vhodný pro svařování. Pokud se řezací jednotky rozbijí nebo prasknou, lze je snadno a levně opravit doma. Tato vlastnost je hlavní výhodou při výběru frézy.

Jak správně namontovat kypřiče na jednonápravový traktor?

Sestavení řezačky může být obtížné, zejména pokud ji sestavujete poprvé sami.

Nejprve je třeba znát základní strukturu řezačky.

Níže uvedený nákres označuje jeho hlavní prvky:

 • Osa rotoru (dodává se v různých délkách, může být plná nebo dělená);
 • čep s držákem;
 • lopatky (pravá a levá);
 • upevňovací prvky sestavy (matice, podložky a šrouby).

Nezapomeňte si také uvědomit, že pohyb lopatek je během práce proti směru hodinových ručiček. Při montáži modulu buďte opatrní. jakákoli odchylka v konstrukci povede k tomu, že náprava nebude vyvážená, jednotka se bude při práci smykovat do stran.

Možná se budete chtít podívat také na video, které popisuje postup montáže rumpálu na motocykl:

Který kultivátor je nejlepší pro váš motorový kypřič? Jak vyrobit vlastnoručně vyrobenou řezačku #8211 jednonápravového traktoru

Svůj jednonápravový traktor jsem vyrobil před třiatřiceti lety. Před dlouhou dobou? A funguje to. Držím se jednoho zákona: červ je pánem v zemi a nesmí být zabit! Za tímto účelem by měla být rychlost frézy co nejnižší, rozteč mezi čepy co největší a počet čepů co nejmenší. Nic nepřekoná odpor tak snadno jako hrot šípu, proto mají nože tvar kopí. Zakřivení stojanů: Fréza pracuje jako vertikální hoblík. Hřiště se dostane do země a téměř ji nerozhýbe, jen ji trochu zatlačí zpět. Rozteč může být až 15 cm. Současně je vzadu nastavena maximální hloubka nástroje.25 cm.

správně, namontovat, nože, jednonápravovém, traktoru

Jeden čtenář si stěžuje: „Mám hlinitou půdu. žádný jednonápravový traktor se k ní nepřiblíží!“Takže bych rád lidem pomohl.

Před prací vždy ostřím nože, takže fréza řeže i kořeny keřů a dosahuje 20 až 500 otáček za minutu. Má tři rychlosti. Při orbě pozemků s vysokým travním porostem (do půl metru) se instaluje čistič, aby se rostliny nenamotaly na hřídel.

Rameno rumpálu musí být ovládáno bezpečně. Nedoplňujte palivo do nádrže za chodu motoru. Ujistěte se, že na zemi nejsou žádné velké předměty. Jednonápravový traktor je nebezpečný i na svažitém terénu. Motor z řetězové pily.

U všech běžně dostupných motorových kypřičů je berlička volná. Stroj je namontován napevno a na konci je opatřen otočnou deskou.

Elektrický rumpál nemá zpětný chod, nepotřebuji ho

Když musím zatočit, zatlačím na rukojeti, kypřič se zbaví země a já mohu jednonápravový traktor otočit v obou směrech, takže mohu provádět velmi jemnou práci, což je důležité zejména na zahradě. Špičák nesmí klesnout níže než na zoraný povrch, aby nepřetrhl kořeny

Můj router má ošemetný problém: úhel šipky je třeba odhadnout velmi přesně. Neměla by být ani příliš pozitivní, ani příliš negativní. Šipka by měla mírně zatlačit půdu zpět. Hroty by měly být umístěny tak, aby základní práci vykonával pouze jeden hrot. Fréza se na hřídeli nekýve (jako u všech značkových fréz), takže ji můžete brousit následujícím způsobem.

Obroušení rotačních motyk na rotačním kultivátoru?

Bez ohledu na konstrukci jsou motorové kultivátory samoostřícími nástroji. Proto není nutné, aby obsluha nože brousila, protože by se tím pouze zhoršil stav orgánů.

Jedinou výjimkou jsou velmi staré frézy, které by se měly brousit pouze v případě, že se kvalita orby výrazně zhoršila.

V takovém případě by se ostření mělo provádět v tomto pořadí:

 • Nejprve je třeba zařízení z motorového kultivátoru vyjmout, očistit je od nečistot a odmastit;
 • Ostří se brousí podle továrního značení, které je na čepeli dobře viditelné;
 • Pak je třeba nástroj připravit. Nejlepší je použít úhlovou brusku s novým brusným kotoučem. Pokud tento nástavec nemáte k dispozici, můžete použít vroubkovaný kotouč, ale kvalita ostření nože s ním bude o něco horší;
 • Očištěnou konstrukci pak položte na pevný vodorovný povrch;
 • Poté je nutné změřit tovární výbrus pomocí měrky;
 • Během dalšího zpracování lopatek je třeba průběžně kontrolovat jejich tloušťku, aby se zajistilo, že se neodstraní žádný milimetr kovu navíc;
 • Nakonec je třeba použít úhlovou brusku a nabrousit nože podle továrního zkosení.

Při opětovném broušení nechte frézy zcela vychladnout

Je důležité si uvědomit, že kov se při působení brusného kotouče rychle zahřívá. Nedodržení přestávek může vést k přehřátí a deformaci oceli.

Montáž aktivního řezače

Díky jednoduché konstrukční technologii je tento typ stroje široce používán ve všech typech terénu. V něm jsou lopatky i nohy jedním prvkem. K jeho výrobě se používá pevný kus kovu z vysokopevnostní oceli. Používání těchto jednotek je považováno za bezpečnější než u jednotek s husími nohami a při jejich používání hrozí menší riziko zranění člověka. Umístěním řezných prvků za sebou se plynule a bez otlaků dostanou do země. Výrobní proces až po vytvoření přírubové trubky je zcela podobný procesu výroby „housenkových nohou“.

Stojí za to podívat se blíže na to, jak jsou čepele vyrobeny. Nejprve se kovový pás po zahřátí ohne tak, aby délka výsledného zakřiveného dílu nebyla delší než 80 mm. Poté se provede vrtání upevňovacího prvku a chlazení obrobku. Nakonec se prvek vytvrdí a nasadí na přírubu.

Chcete-li si vyrobit kultivátor pro použití na motorovém kypřiči, musíte mít nářadí a vědět, jak s ním pracovat. Kromě toho by měly být vypracovány výkresy výrobku, který má být vyroben, a měly by být přesně dodrženy. Jakákoli nesouosost součástí může vést k poruchám budoucích husích krků.

Potřebují kypřiče u jednonápravových traktorů ostřit??

Všechny kypřiče jsou samoostřící nástroje. Přebroušení není nutné, protože by pouze poškodilo strukturu. Pouze v některých případech, kdy kultivátor používáte delší dobu a vidíte, že začal špatně zpracovávat půdu, můžete nože nabrousit.

Půdní kypřič. důležitá součást každého nářadí. Domácí správně sestavené kultivátory lze použít na všech moderních kultivátorech, zejména na Neva MB 1 a MB 2, MTZ a dalších. Tyto konstrukce usnadňují obdělávání půdy a usnadňují zemědělské práce.

Návod k montáži

Namontovat kypřič na jednonápravový traktor není obtížné, ale je třeba předem určit správný směr otáčení: naostřená část kypřiče se musí zaříznout do půdy.

Upevnění se provádí k ose výstupního hřídele. K jeho zajištění na místě je nutná zarážka. Provedení úpravy vlastníma rukama je poměrně složité. Nejlepší je použít dřevěné výztuhy ve tvaru písmene X. Obvykle se vyrábějí ve výšce asi 50 cm.

Jednonápravový traktor opřete o radlici, pak jej nakloněte přibližně o 45 stupňů, umístěte kozlík pod řídítka. Zbytek je „principiální záležitost“: kolo jednoduše vyjměte.

správně, namontovat, nože, jednonápravovém, traktoru

Než začnete sestavovat jednoosé frézky, měli byste se nejprve zamyslet nad tím, jak by měly být konstruovány a co by měly dělat. K tomu je důležité podívat se na podobné produkty a použít podrobné informace. V opačném případě nebude výrobek plnit požadovanou funkci. Tím se práce stává zbytečnou.

Na začátku si musíte udělat alespoň hrubý nákres, jeden takový je na fotografii. Na tomto základě jsou vybrány všechny potřebné komponenty. Poté postupujte podle výkresu a postupně sestavujte jednotlivé díly. Když je nůž kypřiče kompletní, musí být vždy otestován. To vám umožní okamžitě upravit jeho design, pokud se výsledek mírně odchyluje od zamýšleného.