Jak tlustý kousek dřeva může vyříznout svitek. Směr čepele

Jak tlustý kousek dřeva může vyříznout svitek?

Jaký druh projektů zpracování dřeva vás? Jak dobře vybavený je váš obchod s dřevo? Jsou vaše projekty jednoduché a přímé, nebo jsou zapojeny, pokročilé a složité?

V minulých kusech jsme psali o inventáři SAW v domácím obchodě s dřevo. Stolní pila, pokosová pila a kruhová pila jsou elektrické nástroje pro nás všechny. Ale pro více zapojenou práci, pila na kapelu nebo svitek bude pravděpodobně v tomto inventáři.

Každý je nezbytný pro složité návrhy, vzory a křivky. Zatímco pásmová pila má čepel pásma, pruhovanou na smyčce a pohybuje se nepřetržitým pohybem dolů, svitek má menší, jemnější čepel, která se pouze pohybuje nahoru a dolů, připojena shora a dole na pin-endu. Tento rozdíl je hlavním rozdílem mezi oběma pilami, přičemž další je velikost a tloušťka materiálu, který zvládnou dobře.

Zde je užitečné video, které odlišuje posouvání pily od pásů kapely.

Scroll pily

Scroll pily jsou velmi všestranné nástroje. S pravou čepelí svitky můžete nakrájet širokou škálu materiálů za pouhým dřevem, včetně plastu, kůže, papíru, skla, dlaždic a dalších. Jejich jemnější čepele jsou schopny provést jemnější řezy než jiné pily a usnadnit je používat než jemné zuby ruční pily.

Jejich rozdíl od ostatních výkonových pily zahrnuje také konfiguraci zubů na čepech. Zuby na horní polovině svitku viděly čepele dolů dolů, zatímco zuby na spodní polovině čepelí směřují nahoru. Vzhledem k tomu, že čepele naříznou na úderech nahoru, tak dolů, získáte na obrobku mnohem jemnější a přesnější řez na svém obrobku.

Co hledat v svitku

Při výběru svitu pro váš dřevozpracující prodej. Všimli jsme si je v minulém článku o svitcích pily a ten kus najdete zde.

Chcete.li zdůraznit několik:

Změna čepele. Vyberte si ten, který usnadňuje tento úkol, zejména pokud budete provádět projekty, které by mohly vyžadovat několik typů řezů nebo budou zahrnovat různé materiály. tvrdší lesy, měkčí lesy, obrobky různých tloušťky atd.

Rychlost čepele. Různé materiály vyžadují různé rychlosti čepele. Vyberte si ten, který má kontrolu s proměnlivou rychlostí, aby byl svitek ve vašem obchodě všestrannější.

Stůl. Litinový stůl je odolný a dlouhodobý a umožní vašemu dřevu hladce přes něj. Litinové stoly také pomáhají tlumit vibrace během provozu a řezání.

Prachový port. To samozřejmě pomůže při čištění. A když už mluvíme o prachu, některé svitky budou mít prachový dmychadlo, které odfoukne prach z vašeho obrobku, takže můžete vidět řezané čáry. Flexibilní dmychadlo prachu vám umožní změnit polohu a úhel proudu vzduchu, aby byl obrobku během řezů čistý. Je to skvělý luxus, pokud budete používat svitek často.

Jít na krk. Vzdálenost mezi čepelí a zadní stranou pily se nazývá krk. Někde mezi 16 ”a 20” by vám mělo vyhovovat dobře pro většinu projektů, i když v některých modelech se krk může rozšířit až na 30 ”. Pokud však neočekáváte, že budete pracovat s velkými kousky, by mělo být menší hrdlo adekvátní.

Skartovací pily čepele

S různými velikostmi a úvahami o zubech vyžaduje výběr správné čepele pro práci. Váš inventář čepele pro svitek se bude chtít lišit tak, aby vyhovoval různým materiálům a tloušťkám, které budete řezat. Čím vyšší je počet ve velikostech čepele, tím větší je čepel.

 • Vyšší čísla, a tedy větší čepele, budou vaší volbou pro silnější nebo hustší obrobky.
 • Větší čepele (vyšší čísla) budou odolnější a dlouhodobější. Budou také rychleji snížit.
 • Menší čepele (nižší čísla) jsou správnou volbou pro tenčí obrobky.
 • Větší čepele jsou nesprávnou volbou pro složitější řezy nebo přísnější rohy. Budete si chtít vybrat nejmenší velikost čepele vhodné pro tloušťku řezaného materiálu.

Rovněž se liší zuby na svitkových pilech a výběr konfigurace zubů vstoupí do hry v závislosti na projektu. Aniž by se dostali příliš hluboko do zubů, ale přesto vám chtěli pomoci učinit informované rozhodnutí, zde je několik možností:

 • Přeskočení čepelí. Místo toho, aby začali další zub na konci předchozího, tyto čepele přeskočí prostor mezi zuby. Tyto čepele se prořezávají rychleji a vyčistí piliny, ale jejich řezy jsou drsnější než ty čepele, kde jsou zuby rovnoměrně rozmístěny podél rozpětí.
 • Dvojitý zub s přeskočením. Dva zuby, a pak prostor, jak byste z toho hádali. Hladší řezy, ale ne tak rychle.
 • Dvě cesty. Zuby se střídají. jeden nahoru, jeden dolů. Získáte čistší, plynulejší řezy, ale znovu ne tak rychle.

Existuje více typů, ale jak vidíte, výběr správné čepele pro úkol vyžaduje, abyste ve svém obchodě měli několik typů po ruce.

Tyto projekty mohou zahrnovat práci v oblasti inlátek, hudební nástroje, dokonce i rybinové klouby a další techniky truhlářství. Takže můžete vidět s takovými jemně podrobnými pracovními schopnostmi s rolovací pilou, výběr pily i čepelí se stává velmi důležitým.

Podívejme se na svitek v akci v tomto svitku 101 Video, které ilustruje některé z toho, co jsme zde představili, než se dostaneme k hlavní otázce dne.

Druhy lesů a tloušťky s pilou

Jak jste četli, svitky jsou vynikajícím nástrojem pro vyřezávání a řezací materiály ve složitých detailech a vzorcích s tenkým dřevem. Zatímco většina čepelí mohla skrz lesy, které jsou silné 2 ”, to nemusí nutně znamenat. V tomto bodě je dokonce i prvek Goldilocks.

Ředinné kousky dřeva vám poskytnou menší kontrolu s vaším řezem; Tvrdší lesy zvyšují pravděpodobnost vibrací v důsledku odolnosti dřeva vůči řezu; a silné, tvrdší lesy mohou zničit čepel nebo kouřit/hořet během řezání, pokud kus příliš pevně tlačíte na čepel.

Ano, svitková pila může snížit 2 x 4, ale pokud vy? I když na tom trváte, ujistěte se, že používáte velký (vysoký počet) čepel a nastavte rychlost čepele na nejnižší možnou úroveň, velmi pomalu tlačí kus přes čepel. Lepší volbou je však vaše pila, která je vhodnější pro silnější a tvrdší dřevo.

Takže tloušťka dřeva je důležitá. Přestože je schopno řezat silnější kousky, není to vhodné. I když se jedná o měkčí dřevo, stále může způsobit poškození čepele nebo pily nebo prstů, pokud tlačíte příliš tvrdě.

Lepší, ne.li nejlepší volbou, je pracovat se dřevem až do asi ¾ “s vaším svitkem. Pila je navržena tak, aby řezala jemné složité vzory se složitostí, které zvládnou pouze jemnější, menší čepele. Pokud máte silnější a těžší dřevo, bude vaše pila na kapelu vždy lepší volbou.

Vyberte si měkčí lesy, dokud se nebudete cítit pohodlně s používáním svitku. Plywood a Cedar (i když trochu drahé) jsou dobré lesy, které můžete cvičit, aby pod vámi dostaly nohy svitky. Další volbou může být topol kvůli jeho sudému zrna. rovnoměrná rychlost a není třeba vyměňovat čepele.

Překližky mají dobrou pevnost v tahu kvůli způsobu, jakým jsou vyráběny, a nabízejí stabilní materiál pro řezání. Ale bude nosit čepel rychleji než měkčí dřevo.

Pro tvrdší lesy, lesy, které pro vás budou mít dobře vzorec, Ash a Maple mohou být dobrým výběrem, ale teprve poté, co jste trochu cvičili a trochu zadonali své dovednosti. Při práci s těmito tvrdšími lesy vám bude dobře sloužit nižší rychlost čepele. Hickory, levnější tvrdé dřevo, je také dobrou volbou, zejména s velkým poměrem síly k hmotnosti.

Obecně tedy, a zatímco svitek může snížit 2 ”tloušťky, budete mít lepší výsledky s lesem v tomto rozsahu ¾„ na 1 ¼ “. Vyberte si pravou čepel a rychlost čepele pro práci a dřevo a budete v pohodě. Pro cokoli silnějšího nebo zvláště tvrdého dřeva je kapela pila chytřejší volba.

Pro svinutí pily a čepele

Scroll pily budou probíhat z minimum přibližně 125, s vyššími end pilami přes 1000, v závislosti na značce, funkcích a kvalitě. Pro průměrného nadšence pro domácí dřevo však najdete dobrou a přiměřenou pilu. Cokoli vyšší je vhodnější pro profesionální výrobce, jejichž práce je téměř výhradně s rolovacími pilami.

Jak jsme již zmínili, udržujte v obchodě po ruce různé čepele, abyste zvýšili všestrannost vaší pily. Balíčky svitkových listů jsou v desítkách dolarů, takže váš rozpočet nezlomí váš rozpočet.

Matt Hagens

Matt je zkušený dřevař a oddaný rodinný muž. Mattova vášeň pro zpracování dřeva začala v mladém věku, když sledoval svého dědečka v jeho dřevařském obchodě. Strávil více než 20 let holáním svých dovedností, učením nových technik a zdokonalováním svých návrhů. Když není ve své dílně, Matt miluje trávení času se svou rodinou.

Pro komplikované projekty je těžké porazit přesnou řeznou akci svitu. zejména jedna z vysoce kvalitních. Zjistěte, jak může váš workshop těžit z tohoto mocného nástroje.

Autor: Glenda Taylor a Tom Scalisi | Aktualizováno 10. dubna 2023 18:29

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Pokud potřebujete provádět složité řezy pro projekty, jako jsou šperky, dřevěné značky nebo ptačí domy, může být váš nástroj pro tesařství svitky. Tyto speciální pily jsou považovány za základní nástroje pro zpracování dřeva a jsou zvláště nezbytné pro řemeslníky a řemeslníky, kteří chtějí přidat do své práce jemnější detaily. Tyto nástroje také obvykle zanechávají hladké hrany, takže k dosažení hladkého povrchu je nezbytné minimální broušení.

Před investováním do tohoto typu nástroje se domnívejte, že vybraný model bude vyhovovat vašim potřebám a úrovni dovedností. Tato příručka pokrývá návod k nákupu, které musíte vědět, a některé z nejlepších možností svitku vidění pro dřevařky jakékoli úrovně dovedností, od začátečníků po profesionály.

 • Nejlepší celkově: Dewalt 20palcová svitková pila s proměnnou rychlostí
 • Nejlepší třesk pro Buck: Wen 16palcová variabilní rychlost Scroll Saw
 • Nejlepší pro profesionály: Delta 20palcová variabilní rychlost Scroll pila
 • Nejlepší pro meziprodukty: Excalibur 16palcová naklápěcí hlava Scroll Saw
 • Nejlepší pro začátečníky: Rockwell Shop Series 16-palcová svitková pila
 • Nejlepší pro jemné detaily: Jet 22-palcový svitek s přepínačem
 • Nejlepší kompaktní: Dremel Moto-Saw Variable Speed ​​Compact Scroll Saw Kit

Jak jsme si vybrali nejlepší svišťové pily

Sestavení seznamu nejlepších svitků pily vyžaduje hodně práce. Chtěli jsme si být jisti, že jsme navrhovali pouze ty nejlepší nástroje na trhu, takže nakupující jsou schopni získat právo na tvorbu nebo řezání s nejlepším svitkem pro jejich specifické potřeby.

Nejprve jsme se spoléhali na naše zkušenosti s prací s rolovacími pilami, protože víme, co v těchto nástrojích hledat. Dále jsme provedli zdlouhavý výzkum produktů. Porovnali jsme funkce, sílu, schopnost a použití každého modelu. Porovnávali jsme také materiály, abychom zajistili, že nakupující dostávají vysoce kvalitní nástroj, který bude trvat roky. Shromažďováním této zkušenosti, provádění výzkumu a porovnáváním jsme byli schopni sestavit tento seznam některých z nejlepších dostupných svitků.

Naše nejlepší tipy

S jednou z nejlepších svitků v arzenálu nástroje může být jednoduché provádět složité řezy. Zkontrolovali jsme nejpopulárnější svitky na trhu, abychom vytvořili tento seznam některých z nejlepších tipů pro svitky níže. Obsahují možnosti proměnné rychlosti, kvalitní konstrukci a návrhy, aby byl propracovaný řezací projekt Snap.

Dewalt 20palcová variabilní rychlost svitek

S vydatnou 20palcovou kapacitou krku a nastavitelnou rychlostí je pila s variabilním rychlostním rolovým pilou s variabilním rychlostí atraktivní volbou pro vážné řemeslníky ze dřeva. Je navržen s paralelně spojeným ramenem, který minimalizuje hluk a vibrace. Navíc, pila obsahuje tenkou, ale silnou nohu pro držení kovu navrženou tak, aby neblokovala linii vidění. Přepínač on-off, páka napětí a nastavení rychlosti jsou umístěny na přední straně nástroje pro snadný přístup.

Tato pila má velkou 20palcovou kapacitu pro řezání velkých obrobků. Také přijímá obyčejné čepele a změny čepele jsou snadné díky upínací čepeli. Rychlost zdvihu je nastavitelná od 400 do 1 750 tahů za minutu (SPM), díky čemuž je tato svišťová pila vhodná pro řezání měkkých dřev i tvrdých dřev, stejně jako plastové a plechové kovové.

Tabulka pila se nakloní až 45 stupňů doleva a doprava pro řezání zkosení. Tato všestranná svišťová pila je k dispozici se stojanem a také LED světlem, což by mohlo být dobrý nápad vzhledem k tomu, že tato pila váží téměř 60 liber.

Specifikace produktu

 • Typ: Parallel Link
 • Kapacita krku: 20 palců
 • Další funkce: Variabilní rychlost, zkosení, dmychadlo
 • Řízení s proměnnou rychlostí způsobuje, že tento nástroj je vhodný jak pro měkká dřeva, tak pro tvrdé dřevo
 • Změna čepele bez nástrojů je užitečná funkce pro velké projekty vyžadující konstantní nové čepele
 • Velká 20palcová řezná kapacita; Ideální pro většinu domácích projektů
 • Na 56 liber (bez volitelného příliš velkého litinového stolu) by to mohlo být ozbrojené pro pohyb kolem obchodu

Získejte vidění Dewalt Scroll na Amazon, Ace Hardware, Home Depot nebo ACME Tools.

Wen 16palcová variabilní rychlost Scroll pila

Skříňná pila s variabilní rychlostí Wen 16 palců obsahuje stůl, který se nakloní až 45 stupňů doleva a nabízí řezání proměnné rychlosti, vše za dostupnou cenu. Wen přichází s hloubkou krku 16 palců, jasným LED světlo k osvětlení řezné oblasti, vzduchovým dmychadlem a port sběru prachu.

Přijímá čepele pinhead, přichází s úložištěm čepele a zahrnuje tenkou nohu. Adaptér palec umožňuje rychlé změny čepele. Uživatelé také mohou upravit tuto svičku, aby se snížila ze 400 na 1600 SPM, což umožňuje řezání řady materiálů, jako je tvrdé dřevo a měkké dřevo, kovy, plasty a další. Pokud existuje prostor pro zlepšení, bylo by to přidání stánku (který Wen v současné době nenabízí).

Specifikace produktu

 • Typ: Paralelní rameno
 • Kapacita krku: 16 palců
 • Další funkce: Variabilní rychlost, zkosení, prachový port, světlo, úložiště čepele na palubě
 • Na palubě pracovní světlo a prachový dmychadlo pomáhají uživatelům udržovat čistou a viditelnou pracovní oblast
 • Cenově dostupná cena ve srovnání s podobnými možnostmi, aniž by ztratila další funkce
 • Nastavitelné rychlosti umožňují tomuto nástroji pracovat s řadou materiálů

Delta 20palcová variabilní rychlost svitek

Pro svitek s dostatečnou mocí a všestranností pro běžné řešení pro-na úrovni úloh, podívejte se na 20palcovou rychlostní svitku s proměnnou rychlostí Delta. Je vybaven kapacitou krku 20 palců, nastavitelnou rychlostí, stůl, který se nakloní 45 stupňů doleva nebo doprava, a dodává se vzduchovým dmychadlem. Rychlost tahu se upravuje od 400 do 1 750 SPM, aby uživatelé mohli snadno řezat různé materiály.

Sestava duálního ramene snižuje vibrace a horní paže zvedne a zamkne se z cesty během změn čepele. Delta SAW přijímá čepele prostého konce a má tenkou kovovou drženou nohu, která neblokuje linii vidění. Nastavení nastavení rychlosti, řízení napětí a spínače napájení jsou umístěny na přední straně nástroje. Jedinou nevýhodou je nedostatek portu sběru prachu.

Specifikace produktu

 • Typ: Paralelně spojená paže
 • Kapacita krku: 20 palců
 • Další funkce: Variabilní rychlost, zkosení, dmychadlo prachu, úložiště čepele na palubě
 • Nástroj pro-stupeň poskytuje vysokou přesnost; Skvělé pro přidání jemných detailů do projektů
 • Zkosení 45 stupňů doleva a doprava; Umožňuje uživatelům provádět působivé profesionální řezy
 • Skladování na palubě pomáhá udržovat části nástroje pohromadě a organizované

Získejte delta svitek na Amazon, Lowe’s, Home Depot nebo ACME Tools.

Excalibur 16palcová nakloněná hlava svitek

Cutting Bevels je snap s excalibur 16-palcový naklápěcí svitek, který má přesnou naklápěcí hlavu a revoluční systém rychlého šroubu měnící čepel, který umožňuje rychlé výměny čepelí hlavy hlavy hlavy. Má vzduchový dmychadlo a port sběru prachu, který může odstranit až 90 procent prachu generovaného řezáním.

Hlavnostní noha Excalibur je tenká a při řezání je navržena pro nerušený pohled. Konstrukce zahrnuje přepínač napájení směřující přední část, ovládání proměnné rychlosti a knoflík pro ovládání napětí v horní zadní části paže. Hlava, ne stůl, nakloní 30 stupňů doleva a 45 stupňů doprava. Tento náklon čepele umožňuje uživateli řezat materiál v zabezpečené horizontální poloze. Rychlost se upravuje od 400 do 1 400 SPM, což umožňuje vidět různé typy dřeva a další materiály. Jen si dejte pozor, že tento model je trochu drahý a nepřichází se stojanem.

Specifikace produktu

 • Typ: Paralelní rameno
 • Kapacita krku: 16 palců
 • Další funkce: Zkosení, prachový dmychadlo, sběr prachu
 • Hlavní zkosení místo pracovního stolu pro zlepšení stability
 • Řízení proměnné rychlosti znamená, že tato čepel s posouváním dokáže zvládnout více typů materiálu
 • Efektivní sběr prachu; Jen málo nástrojů má něco jiného než prachový dmychadlo

Získejte svitek Excalibur v Home Depot nebo Tractor Supply Co Co.

Rockwell Shop Series 16-palcová svitková pila

Základní úroveň Rockwell Shop Series 16-palcová Scroll Saw nabízí většinu věcí, které začátečník potřebuje k vytvoření složitých projektů. Pila obsahuje 16palcovou kapacitu krku a nabízí dostatek variabilní energie od 500 do 1 700 SPM, takže uživatelé budou moci snížit širokou škálu materiálů. Dodává se také se stolem, který se nakloní až 45 stupňů doleva (ačkoli to nezkolívá doprava) a zvládne čepele připnuté a bez pins.

Rockwell Scroll Saw má jednoduchý design pro začátečníky, přijímá obyčejné čepele a přichází s praktickým vestavěným úložištěm čepele. Je také vybaven prachovým dmychadlem a nohou pro další bezpečnost, když se učí provádět řezy svitků. Tato pila má výtahový plastový bezpečnostní štít, který se snižuje, aby zakryl čepel-chytrý pohyb pro začátečníky, kteří se učí jejich cestu kolem svitku.

Specifikace produktu

 • Typ: Paralelní rameno
 • Kapacita krku: 16 palců
 • Další funkce: Variabilní rychlost, zkosení, dmychadlo prachu, úložiště čepele na palubě
 • Jednoduchý design pro začátečníky; Poměrně jednoduché nastavení a začít
 • Další bezpečnostní štít pomáhá minimalizovat náhodné řezy nebo zranění během používání
 • Vestavěné úložiště čepele udržuje nástroj uspořádaný při skladování

Získejte Scroll Said z Rockwell Shop Series v Amazonu, Home Depot nebo Woodcraft.

Jet 22-palcový svitek s přepínačem nohou

Pokud jde o získání nejvíce přesnosti a kapacity z pily, mohou vážní dřevaři chtít prohlédnout si 22palcovou svitku 22 palců. Tato pila s paralelním liknem ramene má 22palcovou kapacitu a litinovou pracovní plochu měřící více než 12 palců dlouhý a 24 palců široký. Tento druh prostoru umožňuje dostatek prostoru pro intarzii, crafting nebo dokonce dřevozpracující truhlářství a podrobné řezy.

Tato svička z Jet má zkosený stůl, který se přizpůsobí na 40 stupňů vlevo a 45 stupňů vpravo, což uživateli poskytuje spoustu flexibility. Tento model má také vestavěný prachový dmychadlo, sběr prachu a úložiště na palubě čepele. Pila dokonce obsahuje přepínač kontrolovaný nohou pro maximální ovládání (i když pracujete se dvěma rukama). Jediným skutečným problémem, který by někteří pracovníci dřeva mohli mít s tímto modelem, je, že by to mohl být příliš velký pro malý obchod.

Specifikace produktu

 • Typ: Paralelně spojená paže
 • Kapacita krku: 22 palců
 • Další funkce: Zkosení, prachový dmychadlo, sběr prachu, úložiště na palubě, přepínač nohou
 • Extra velká hloubka krku 22 palců může snadno zvládnout většinu velikostí projektů
 • Zahrnuje velký litinový stolek; Poskytuje robustní a odolnou pracovní stanici
 • Přepínač nohou umožňuje zvýšenou kontrolu a přesnost; vyniká při vytváření jemných detailů

Kit s variabilní rychlostí kompaktního posouvání s variabilní rychlostí

Každý, kdo chce trochu víc ze své svitu, by mohl chtít dát Dremel Moto-Saw proměnnou rychlost kompaktní kit Scroll Saw Kit. Tato kompaktní pila obsahuje základnu s rychlým usouvnutím, která se připojuje ke stolům a lavičkám, což uživatelům umožňuje posouvat se jako tradiční pila. Pokud by však potřebovali vyrovnat se lištu nebo posouvat na větší obrobku, to bylo vidět pro použití kapesního počítače.

Tento model obsahuje proměnné rychlosti, aby se uživatelé mohli přizpůsobit podle materiálu, který řezují. Je také vybaven systémem, který automaticky aplikuje napětí na čepel pily pro rychlé změny čepele. Základna má také vestavěný port sběru prachu.

Specifikace produktu

 • Typ: N/A
 • Kapacita krku: N/A
 • Další funkce: Variabilní rychlost, sběr prachu, režim odnímatelného zvládání
 • Vynikající všestrannost; Odpojí od základny pro projekty zvládání a také pro svitky
 • Nastavitelné rychlosti tak, aby vyhovovaly materiálu, který je třeba řezat
 • Snadno se převádí ze stolu nebo lavičky na ruční nástroj

Získejte vidění Scroll Scroll v Amazonu, Home Depot nebo ACME Tools.

Co je třeba zvážit při výběru svitku

Scroll Saw obvykle začíná kolem 125, ale může top 1 000, v závislosti na kvalitě a funkcích. Slušné svitky pro domácí dřeva najdete za méně než 500. Dražší modely jsou vhodnější pro profesionální výrobce. Při nakupování a porovnání různých modelů zvažte následující funkce nástroje.

Typ a velikost čepele

Scroll pily přijmou jeden ze dvou běžných typů velmi tenkých čepelí: „Plain-End Blades“ nebo „Pin-End Blades.“

 • Čepele prostého konce (také známé jako čepele bez pinů) jsou drženy na místě mezi čelistí, které pevně upínají nahoře a na dně čepele (pod stolem pily). Toto je nejběžnější typ přijetí čepele a široká škála čepelí na konci je snadno dostupné pro řezání různých typů materiálu (dřevo, plast, kov). Obvykle sviťové pily, které přijímají čepele na konci.
 • Pin-End Blades mají na každém konci malé křížové kolíky, které zapadají do háčků. Pin-end čepele jsou jednodušší ze dvou typů čepelí, které se mají změnit, protože není nutný žádný další nástroj. K dispozici je však méně odrůd, což může mít dopad na velikost možných řezů. Například, pokud je zapotřebí úzký řez, může být křížový kolík na konci čepele příliš široký, aby se vešel skrz štěrbinu v materiálu.

Zdaleka nejběžnější délka čepele s posouváním je 5 palců, i když ve skutečném měření mohou být až 5½ palců. Tato standardní délka 5 palců se hodí většině pila a jsou k dispozici v obou koncových typech. K dispozici jsou také čepele s rolovacími pilami 4 palce a 3 palce, ale jsou mnohem méně běžné a poskytují menší řeznou kapacitu pro většinu řezných potřeb.

Napětí čepele

Skřílová pila přichází s ovládacím prvkem, která umožňuje uživateli zvýšit nebo snížit napětí na čepeli při práci. S příliš velkým napětím, tenká čepel mohla zachytit. Na druhou stranu, pokud je napětí příliš volné, čepel se může otočit při řezání a vytvoření zubaté hrany na materiálu.

Na některých pilech uživatelé upravují páku tak, aby nastavila napětí čepele. Ostatní pily mají knoflíky řízení napětí. Obvykle je výhodnější ovládání napětí, které je umístěno na přední straně pily. Pokud má pila na zádech, musí se uživatelé přesunout do zadní části pily, aby vyladili napětí na čepeli.

Kapacita krku

Na svitku je kapacita krku vzdálenost od čepele pily k zadnímu rámu pily. Čím hlubší kapacita krku, tím širší je materiál, který lze řezat. Některé pily přicházejí s kapacitami krku tak mělkých jako 12 palců, zatímco větší komerční pily mohou mít kapacity krku až 30 palců. Pro většinu úkolů z domácího dřeva je obvykle dostatečná kapacita krku přibližně 16 až 18 palců. Pokud má plán snížit větší vzory, rozhodněte se pro pilu s hlubší kapacitou krku.

Mějte na paměti, že materiál může být při řezání otáčen, takže maximální šířka jakéhokoli materiálu, který může svitek řez, je asi dvojnásobek kapacity krku pily. Například, pokud je kapacita krku pily 16 palců, může být naříznuta deska široká 32 palců.

Design paže

Paže svitky drží čepel. Existují tři hlavní typy návrhů ramen svička: typ C, paralelní a paralelně spojené.

 • Píše typu C mají jednu kontinuální ruku ve tvaru C, která se pohybuje v pohybu nahoru a dolů jako jedna jednotka. Existuje jeden otočný bod směrem k zadní části C a motor uprostřed dna c c. Jak se motor otočí, roztočí celý C nahoru a dolů. Tyto pily jsou nízké údržby, agresivní a rychlé, ale nejsou nejpřesnějším stylem.
 • Paralelní svitky paží mají horní paži a spodní ruku, která běží rovnoběžně s sebou, a každý má svůj vlastní otočný bod směrem k přední části. Zadní část každé paže je připevněna k napětí nebo pružině. Tyto pily mají kratší údery čepele než pily typu C, a přestože jsou pomalejší, jsou mnohem přesnější.
 • Paralelně vázaná rameno funguje podobně jako paralelní rameno, ale existuje více otočných bodů. Jsou o něco agresivnější než paralelní svitky paže, ale jsou také podrobnější než pila na typ C, což z nich dělá pěkné setkání s ostatními dvěma typy.

Hlavnostní noha

Jako bezpečnostní preventivní opatření jsou všechny svišťové pily v U.S. Určete drženou nohu, která udržuje střih materiálu pevně přitlačený proti stolu pily při řezání. Ne každý si oceňuje tuto bezpečnostní funkci, protože objemná podržená noha může zablokovat vizi uživatele při řezání.

Aby se zabránilo jakémukoli zásahu, někteří dřevařníci úplně odstraňují nohu. Bezpečnější možností je vybrat pilu s podržnou nohou vyrobenou ze silného, ​​ale tenkého kovu. Objemný může zakrývat více řezací oblasti.

Prachový dmychadlo a sběr

Prachový dmychadlo odstraní nahromaděný prach z povrchu materiálu, takže se nestaví kolem čepele a zablokuje pohled na řetu. Některé modely mají také sběr prachu, obvykle ve formě přístavu na spodní straně řezného stolu, který se připojuje ke standardním vakuu typu mokrého/suchého obchodu.

Zahájení obchodu s VAC před provedením řezů nasává prach, jak to jde. Port pro sběr prachu pomáhá udržovat prach mimo vzduch v dílně (a co je důležitější, mimo sušicí povrch).

Další funkce

Skříňské pily může být více než jen její design a kapacita. Níže jsou uvedeny některé další funkce, které by mohly udělat práci s konkrétní pilou trochu pohodlnější nebo přesnější.

 • Řezání zkosení: Mnoho svitků nabízí naklápěcí stoly, které umožňují umístění řezacího materiálu v úhlu. To je užitečné pro vytvoření zkosené hrany. Většina z nich se naklonila až 45 stupňů, obvykle vlevo, ale některé naklonění v obou směrech. Nakládání obou způsobů je užitečná funkce, ale není nezbytná; materiál může být převrácen, aby na druhé straně snížil zkosení. Kromě toho novější typ svitky nabízí hlavu, která se nakloní spíše než stůl, který se nakloní.
 • Variabilní rychlost: Svižní pila je hodnocena maximálním počtem úderů čepele, které může nástroj dokončit za jednu minutu. To se může pohybovat od minima 400 SPM do až 1 800 SPM. Softwoods, jako je Cedar, lze snadno řezat při 400 SPM, zatímco tvrdé dřevo, jako je ořech. Scroll pily s variabilní rychlostní úpravy nabízejí to nejlepší z obou světů.
 • Pracovní světlo: Při pohledu na svitky si mohou uživatelé všimnout malé trubice, která se hadi kolem okraje čepele. To je LED světlo navržené k osvětlení přesného místa na materiálu, které má být řezáno. Světlé osvětlení je užitečné při vytváření nejpřesnějších řezů. Většina svitků nyní nabízí flexibilní osvětlení úkolů.
 • Stojan: Většina svitků sedí na lavici, ale existují modely, které připevňují stánku. Tyto stojany umožňují uživateli být blíže k obrobku a zároveň udržovat pohodlnější postavení.

Tipy pro použití svitkového pily

Je lepší „nakrmit“ pilu, než vynutit přes ji kus materiálu. To znamená jemně vést materiál přes čepel a umožnit práci na práci. Vynucení materiálů skrz pilu může zaseknout čepel a rozbít ji, stejně jako nákladová přesnost přesnosti.

Pokud řezáte několik kusů, které mají stejný tvar, pomáhá je naskládat na sebe a najednou provést všechny řezy najednou. Nezapomeňte jít pomalu, protože další povrchová plocha zvýší tření.

Rolování často vyžaduje vynikající pozornost k detailům a malým tolerancím. Použijte spoustu světla k vidění přívěsků, pily a dalších detailů, které by mohly ovlivnit výsledek. Pokud pila přichází s pracovním světlem, použijte ji. Pokud ne, nastavte poblíž malé světlo.

 • Krmit pilu; Nenuťte to.
 • STACKOVÁNÍ STRÁNKY STRATUJE NA JAKÉKOLI NA JAKÉKOLI STRÁNKY.
 • Použijte spoustu světla.

Časté časté

To je spousta informací o nejlepších svitcích pily a možná se budete zajímat o všechny detaily. Cílem následující části je pomoci. Je to sbírka některých z nejčastěji kladených otázek ohledně nejlepších svitků. Nezapomeňte zkontrolovat odpověď na vaši otázku níže.

Q. Jaký je rozdíl mezi pilou svitky a kapelou?

Čepele pásmové pily jsou jednou kontinuální smyčkou z oceli a zubů a rotují jedním směrem. Tyto silnější čepele nejsou pro podrobnou práci moc dobré. Scroll pily používají malé, rovné, jemné čepele, se kterými je snazší řezat malé, složité tvary. Také se čepele svitky pohybují spíše nahoru a dolů než ve smyčce.

Q. Co bych měl hledat při nákupu svitu?

Je třeba hledat několik věcí. Nejprve se ujistěte, že jakýkoli model, který si vyberete, má pro vaše plánované úkoly dostatečně velké hrdlo. Větší kousky potřebují větší hrdlo. Za druhé, rozhodněte se, zda je přesnost nebo rychlost důležitější, a na základě těchto informací vyberte typ pily na základě.

Q. Můžete použít svitek pilu interiéru?

Ano, ale některé jsou velmi hlasité. Je dobré používat ochranu sluchu. Akumulace prachu se může také stát problémem, pokud svitek nezahrnuje vestavěný sběratel prachu nebo pokud váš workshop nemá obchod s obchodem.

Q. Jak silné mohou posouvat pily?

Většina rolovacích pily dokáže zvládnout obrobky až do 2 palců. Všimněte si však, že tvrdé dřevo a další odolnější materiály se mohou snažit přesně řezat v takové tloušťce.

Q. Jaká je maximální rychlost svitku?

Průměrná nejvyšší rychlost svitu je mezi 1 500 a 1 800 SPM. Mnoho populárních modelů Scroll Saw nabízí nastavitelné rychlosti, které uživatelům umožňují snížit různé různé materiály.

Q. Jaké je nejlepší dřevo k použití s ​​rolovací pilou?

Nejlepší lesy pro praktikování svitku jsou překližky a cedr, protože jsou relativně cenově dostupné a konzistentní ve vzoru obilí. Tyto lesy jsou také dostatečně měkké, aby se hladce řezaly s většinou svitků.

Q. Můžete udělat rovné řezy s rolovací pilou?

Můžete, ale je to výzva. Přímé řezy jsou jednodušší se stolními pilami nebo velkými pásmami. Scrolls pily jsou navrženy tak, aby se používaly pro práci s jemnými detaily a řezání složitých vzorů.

Proč důvěřovat Bobovi Vila

Bob Vila je americkým údržbářem od roku 1979. Jako hostitel milovaných a průkopnických televizních seriálů, včetně „This Old House“ a „Bob Vila’s Home Again“.

V průběhu své desetileté kariéry Bob Vila pomohl každý den stavět, renovovat, opravit a žít lépe-tradici, která dnes pokračuje s odborníkem, ale přístupná domácí rady. Tým Bob VILA destiluje informace o výucech pro projekty, příručky k údržbě, nástroj 101 a další. Tito odborníci na domácí a zahradu pak důkladně zkoumají, veterináři a doporučují produkty, které podporují majitele domů, nájemce, kutilství a profesionály ve svých seznamech úkolů.

Wen dvou směrových variabilních rychlostních posouvání

Dwym je váš důvěryhodný zdroj recenze produktu. Spolu s našimi interními odborníky analyzuje náš tým tisíce recenzí produktů z nejdůvěryhodnějších webových stránek. Poté vytvoříme jednu snadno srozumitelnou recenzi. Další informace.

Podívali jsme se na horní skládačky a vykopali jsme recenze z některých z nejpopulárnějších revizních webů. Prostřednictvím této analýzy jsme určili nejlepší skládačku, kterou byste si měli koupit.

Update as September 4, 2019:Checkout The Best Jigsaw for a detailed review of all the top jigsaws.

Overall Take

In our analysis of 161 expert reviews, the WEN Two-Direction Variable Speed Scroll Saw placed 6th when we looked at the top 8 products in the category. For the full ranking, see below.

From The Manufacturer

Remember when your scroll saw could cut in two different directions? Take on the most intricate and artful cuts with the WEN 16-Inch Variable Speed Two-Direction Scroll Saw. The 9/16-inch stroke saws through hard woods up to two inches thick. Adjust the speed anywhere from 550 to 1600 strokes per minute with the simple turn of a knob. The cast iron base prevents vibration and walking during operation while the spacious 16-by-11-inch table bevels up to 45 degrees for angled cut. The adjustable air pump clears saw dust from your work area to give you a clear line of vision as you cut. This combined with the 1-1/2-inch dust port keep your work area clean so you can FOCUS on your woodworking. The saw also includes a hold-down foot clamp for securing your project in place along with a flexible work light that bends and adjusts to whatever position your heart desires. This unique blade holder accepts both pinned and pinless blades while also allowing users to change the direction of their cut to accommodate their particular workpiece. For pinned blades, simply pop the pins out of the front holder and turn the blade 90 degrees. Now, your cuts are no longer confined by the 16-inch throat of the scroll saw. On top of that, our removable pinless blade holder design tightly grips blades to prevent them from coming loose during operation. Onboard blade and holder storage creates simple organization solutions between jobs. And because its a WEN product, your scroll saw comes backed by a two-year warranty, a nationwide network of skilled service technicians and a friendly customer help line, all to make sure you remember WEN. Do not use power tools in the presence of flammable liquids or gases

Expert Reviews

What experts liked

The large cast-iron table with a throat depth of 16-inch is stable and solid. The scroll saw can also be easily bolted to a workbench for more stability.

The WEN 3920 has dual direction cutting capability. So you can cut both forwards and backward which will save you a great deal of time and help speed up your projects so you can get back to doing things that you love on your weekend instead of working.

The saw runs fairly quiet at different speeds, and is a great saw for a variety of small tasks such as cutting underlayment for purses. Even intricate designs are possible, if you know how to make them.

Quick assembly – It’s a fairly light saw and arrives almost ready to go, with just a few steps to set up.

The WEN 3920 is one of the most affordable scroll saws, but the manufacturer didn’t compromise on quality.

The support table is quite wide and has a tilt mechanism that allows you to tilt your workpiece at 45 degrees to the left and right for angular cuts.

The saw is extremely durable and stable thanks to its sturdy cast iron base. The fact that it supports both pinned and pinless blades put this saw in a class above the rest. From the look of things, this is a saw that every woodworker should have in their workshop.

The model is relatively lightweight – at 28 lbs – which means you can quickly move it from one workbench to the next. It also does not consume much space and can comfortably fit in the boot or back seat of a small vehicle.

The Wen 3920 includes a versatile tilting table that is 16 inches deep, allowing you to make lengthy cuts for large projects.

The package is great due to the fact you get a dust blower, blades and air pump. Most other saws come without these additions.

Perhaps the key selling point of the WEN, aside from its cutthroat price, is the proprietary design which allows it to accept blades in 2 directions. This means you can be even more creative when it comes to the designs you carry out with your scroll saw.

What stands out about this saw is its ergonomic design. This will allow the user to be more comfortable and therefore do better work for longer than with it. It’s large work surface also helps make it really versatile and able to handle pieces if different sizes.

Precision and accuracy are given priority, and this is evident with its accessible switch buttons coupled with its air pump and flexible light feature. The weight of the product is also a good point since it is quite light so it can be brought to different workshops.

An interesting part of this product is the way in which there is a line that blows away sawdust, allowing you to not feel overwhelmed by the amount of dust you are creating while sawing.

WEN 3920 Scroll Saw is easier to operate; it’s so simple that even a beginner can operate this device without facing any technical issues. The blade changing system is very easy to deal with and can be used with both pin-less and pinned blades.

There is a tension release switch that is situated right at the top of the machine for instant blade changes and which you can easily access. It can easily cut through a wood of up to 2 inches thick effortlessly.

One thing which we found pretty impressive in this purchase is that it comes with a clamp. Depending on the size of the material, you can move the clamp up and down. This clamp comes handy for keeping the material in place which eventually reduces vibrations to a certain extent.

There is one feature that makes it accessible, and best scroll saw, and that is throat depth. It includes 16-inches throat depth which means that you can quickly cut and handle more significant pieces.

The saw also comes with a 16” x 10” table that a great size; perfect for small pieces, but can support most projects. The table is also designed specifically to reduce vibration.

The WEN 3920 can be set to a range of speeds, from 550 to 1600 strokes per minute. It’s easy to change the speed for different cuts using a convenient knob located on the front of the machine.

It comes with a great table—the work surface is generally spacious (16 by 11 inches) and bevels at up to 45 degrees. It is also well-built—the cast iron base featured on this unit ensures that you’ll have a stable workspace and minimal vibrations.

What experts didn’t like

Vibration could be an issue but if you hold down the clamp and do not try cutting too fast, vibration should not be a noticeable issue.

Blade quality – The stock blades included aren’t the best, so you’ll probably want to buy better quality replacement blades.

However, cutting through metal, even after retrofitting with a carbide-tipped blade, will make this unit struggle.

Not possible to buy this scroll saw on WEN’s own website although you will still get that 2-year warranty.

According to some customer reviews, one aspect that may need improvement is the strength of the machine’s vibration. It is not very stable even when mounted on a thick surface and it causes crooked cuts as a result.

What turned me off about this tool was that even though it could be used on a table top, it is not possible to bolt it down which leads it to vibrate and bounce a lot.

The main disadvantage is weak blades. Therefore, we recommend you to purchase few extra ones just in case. And use protection while cutting for your safety.

There isn’t much, but one thing is the difficulty in finding this product at all. It seems to be in short supply. There have also been some reports of weak blades.

This tool is designed to handle smaller workpieces,not good for larger workpieces. Some users mentioned that the adjustable speed component doesn’t work properly.

Overall Product Rankings

SKIL 6.0 Amp Orbital Action Laser Jigsaw

DeWALT 20-Volt MAX Li-Ion Jig Saw

WEN Two-Direction Variable Speed Scroll Saw

An Overview On Jigsaws

If you were to take note of the most standard equipment to be found in the workshop of a handyman or woodworker, one tool that would show up quite frequently is a jigsaw. Jigsaws are generally operated by one hand and have thin blades that stroke up and down while allowing the user to make precise cuts around curves or areas that are tricky to reach.

When setting up a project to use a jigsaw, you have a few things to consider before turning the saw on to make a cut. Imagine you are building your own cornhole board, and you need to cut a large circle out of a piece of plywood without cutting in from the edge. You will want to mark your circle to be cut and then drill a hole in the center that is larger than your jigsaw blade. The jigsaw blade will then fit into the drilled hole, and you can start working the blade around the circle that you’ve drawn.

Not only do you want to go nice and slow during your cut to ensure you stay on the line neatly, but you will need to make sure the board you are cutting is not laying directly on top of your work table. The jigsaw blade will stroke down below the bottom surface of the board that faces the floor. So, take this into account and prop the board up in a secure fashion with something like a pair of sawhorses.

When making a cut with the jigsaw, you will be producing a noticeable amount of sawdust. You will quickly find out that the sawdust can impede your ability to see the line you’re attempting to cut, and you will be wondering how to best get rid of this sawdust. Some models of jigsaws like the Bosch Power Tools Jig Saws take this into account and have a built-in blower that will constantly blow the working area clean, allowing you to work with better vision and make your cuts more accurately.

To further enhance your ability to see well when you’re using your jigsaw, models like the Skil 6.0 Amp Orbital Action Laser Jigsaw have a built-in light that illuminates the path in front of your blade. This addition is a great perk due to the fact that the body position you use when operating a jigsaw is generally standing over top of it and blocking most of the ambient light with your body.

Like most handheld power tools, a jigsaw will send vibrations through the handle of the tool and into the hand and arm of the user. Thankfully,the vibrations in this specific tool aren’t overly aggressive. However, they can be enough to tire out the hands of the user if they’re making a lot of cuts in a short period of time. Products such as Porter-Cable Orbital Jigsaw take this into account by offering protracted grips that allow the user to make cuts for hours on end without wearing themselves down.

A common consideration in choosing any handheld power tool is whether or not to purchase one with a cord or to opt for the battery-powered option. As you would imagine, the cordless options give you the freedom to grab your jigsaw and go outside — all without the need for supplying power from a nearby outlet and some combination of extension cords.

The caveat is that the battery will die after some amount of use, and you’ll need to either wait for it to charge or have another pre-charged battery handy to swap in when you need it. The DeWALT 20-Volt MAX Li-Ion Jig Saw is a good example of a saw that has a big enough 3Ah battery to last almost an hour when cutting standard lumber. It can go closer to an hour and a half when cutting thinner materials like wood paneling.

Jigsaw blades vary greatly depending on the brand and their intended use. Like most saw blades, the type of metal used and the geometry of the teeth will determine which blade best suits your needs. It’s ideal as a beginner to purchase a multi-pack of jigsaw blades that have options to choose from to suit the material you’re cutting into.

The best thing you can do is to purchase a jigsaw that takes T-shank blades. T-shank blades have taken over as a nearly standard jigsaw blade style across almost every brand that makes the power tool. The T-shank blade allows for most saws to have a tool-less option for changing saw blades. This is a wonderful option since saw blades will become extremely hot during use and have the potential to seriously burn the skin of your fingers if you attempt to touch the blade right after use. Instead of maiming your hand, you can use a lever-action, like on the Bosch Power Tools Jig Saws, to remove the hot blade and insert a new one without having to wait for it to cool down.

Another useful function that you can find in a lot of modern jigsaws is the ability of the base to bevel, allowing the user to cut at a specific angle like 45 degrees. Having this option suddenly gives this tool a significant boost in versatility. With your saw blade angled to your desired angle, the base plate still sits flush on the board or other material that you’re cutting. As the user, you still just follow the line that you have marked, the blower still blows away the sawdust and the LED light still illuminates your cutting path. However, the final cut can be a nicely angled edge that both looks nice and softens the hard 90 degree edges that the board would have otherwise. This is highly advantageous to those using the saw for arts and crafts.

What Are Spiral Scroll Saw Blades Used For?

Home » Scroll Saw » What Are Spiral Scroll Saw Blades Used For?

Spiral scroll saw blades are unique in the way they are designed and they have a specific purpose. Unlike most scroll saw blades that have teeth on one side, spiral blades have teeth arranged in a spiral pattern. This pattern runs throughout the entire length of the blade. Why is this and what are they good for?

Spiral scroll saw blades are designed to cut in all directions. Rather than spinning your workpiece to cut a pattern line, you can simply push and pull your workpiece in any direction. This is perfect for large workpieces that can’t be spun easily or patterns with contoured lines in all directions.

These types of blades can be very helpful when cutting patterns that have lots of directional changes. Once you come to an area where a directional change is needed, you can simply push your workpiece into the new direction. This is faster and can be more accurate than having to reposition your workpiece in order to cut in a new direction.

So why wouldn’t you always use spiral scroll saw blades?

Spiral scroll saw blades are great when used in specific scenarios. They are best used when cutting detailed patterns such as portraits or fretwork. However, they have some downsides that you will want to consider before choosing to use them. Let’s look at when you’d want to use these blades and the pros and cons of using them.

When to Use Spiral Scroll Saw Blades

Spiral scroll saw blades are best used when cutting out patterns that have lots of multi-directional details. The following list includes cases in which spiral blades perform the best.

Fretwork

Fretwork is the perfect opportunity to use a spiral blade. These patterns have lots of areas that will have you turning your material constantly as you are cutting. There are lots of small details to contend with on a fretwork pattern. While you can use a standard blade, it would be much more work spinning your workpiece around to cut in different directions.

A spiral blade will make it much easier to deal with such areas and allow you to work faster and more accurately. When you come to an area that changes direction, you’d normally need to rotate your wood around so that the blade teeth are lined up. You won’t have to do this with a spiral blade as you will be able to simply push or pull your workpiece in the new direction without rotating it.

Portraits

Portraits require lots of small areas to be cut out similar to fretwork. It isn’t always necessary to be exact in these areas which makes a spiral blade perfect. Similar to fretwork, you’ll be able to cut out intricate portraits without spinning your workpiece around constantly.

Large Items

Some projects require you to do your work on a larger workpiece. Consider a rectangular sign. If you were to spin a sign like this around, it would likely hit the scroll saw arm, not allowing it to spin in the direction you need it. A spiral blade may solve the problem since it takes the act of spinning the workpiece out of the equation.

You can position a large item in your scroll saw and then cut in all directions without ever rotating the workpiece to move in different directions.

Cons of Using Spiral Scroll Saw Blades

There are some good reasons to use them but they aren’t always the best choice. Even when they are, they still have some downsides.

Spiral Scroll Saw Blades Don’t Work Well on Straight Lines

Spiral scroll saw blades are great for complicated patterns that require intricate cutting, but they don’t work as well when it comes to straight cuts. This is because the blade is designed to cut in all directions rather than a single direction like a standard scroll saw blade would.

The spiral design of the blade makes it difficult to make precise and consistent straight cuts and can lead to uneven edges or jagged lines along the cut.

This means that if you are making a project with predominantly straight lines, then a standard scroll saw blade is probably going to be more suitable for the job.

They Have a Learning Curve and Take Some Getting Used To

Using a spiral blade takes some getting used to because it doesn’t cut the way you would expect a traditional blade to cut. It tends to drift to one side or another and can be difficult to master. Usually, on a pattern that calls for this type of blade, exact results won’t matter as much as they might with other patterns that have straight lines and 90° angles.

It’s a different feeling when you first use a spiral blade because you will move the wood differently through the blade in order to cut. This can take some adjustment so you may end up with poor results in the beginning. It may take a little time of using it to get a feel for it and how it cuts through the material you are using.

They Leave a Rougher Edge Than Standard Blades

I love how a scroll saw leaves such clean edges. There isn’t usually much sanding to be done after cutting through wood. This is especially true if you are using reverse-tooth blades. However, if you are using a spiral blade, you will notice a finish that isn’t quite as smooth as you might expect.

Spiral scroll saw blades leave a jagged edge rather than a smooth edge like regular scroll saw blades do because of the nature of their design. A spiral blade has teeth that spiral all the way around, while regular scroll saw blades have teeth on one side and are designed to cut in one direction. The result is an uneven edge and a rougher finish than you would get with a regular scroll saw blade.

They Don’t Work Well in Thicker Materials

As good as spiral scroll saw blades are for patterns with lots of multi-directional lines and curves, they don’t work well in thicker materials. In my experience, the thicker the material, the harder they are to control.

Additionally, more breakages are more likely to occur when using thicker materials. If you are using anything over 1/2″ thick, you’ll need to move at a slower pace when using a spiral scroll saw blade. I have found that the small teeth usually present on a spiral blade don’t have the cutting power to cut through thick materials at a fast pace.

For these reasons, spiral scroll saw blades should be used primarily for thinner pieces of wood and other soft materials such as foam or plastic.

tlustý, kousek, dřeva, může

Spiral Blades Don’t Work Well in Sharp Corners

When it comes to scrolling, sharp corners can be difficult to navigate with a spiral scroll saw blade. This is because the spiraling teeth of the blade make it more challenging to cut straight lines and get tight corner edges.

The shape of the spiral blades also makes them drift slightly while cutting, meaning that you are less likely to get crisp and clean corners on your project. For these reasons, if you are looking for sharp corners in your scroll saw projects, a standard scroll saw blade may be better suited for the job.

They Produce a Larger Kerf

One of the biggest downsides of using these types of blades is that they leave a larger kerf than regular scroll saw blades. This is because the cutting width of spiral scroll saw blades is often larger due to their spiraling design. This means that more material needs to be removed in order for them to make a cut. As such, if you are looking for precise cuts with minimal waste then it might be better to use a standard scroll saw blade instead.

You’ll notice more waste and sawdust when using spiral blades, especially on thicker materials.

Bottom Line

Overall, spiral scroll saw blades are useful and a good option to have in your workshop. If you cut out a lot of patterns that require a lot of directional changes and spinning of the workpiece, they will make the job easier. They do have a learning curve that can be difficult to get used and they have a different feel while using them as compared to standard blades.

Some people swear by spiral blades and others hate them. It all depends on your application and what you are trying to achieve. A combination of both traditional and spiral will usually work out best. Ultimately, you will need to decide which type of scroll saw blade is the best choice for your project. The only way to know for sure if they will work well for your needs is to test them out.

Hello there! My name is Dan and I’m a DIY fanatic! I’ve been building and fixing things most of my life and love to share my experience with others. This blog is my place to share DIY projects, answer common questions, and hopefully inspire others to tackle fun DIY challenges. Learn more.

Legal Information

HomeDIYFun.com is owned and operated by Dan Collins. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.