Jak vyrobit závěs pro pluh k motorovému kypřiči

Typy pluhů pro MotoBlocks

Pluhy používané k orbě se dělí na několik typů. Patří mezi ně:

 • obrácené pluhy nebo obracecí pluhy. horní část takové konstrukce má zakřivené pero určené k přímému obracení půdy při orbě. Pro těžké půdní podmínky je nejvhodnější obrácený pluh;
 • Rotační pluhy. tento typ přídavného zařízení má nejsložitější konstrukci. Na trhu je k dispozici dvouradličný pluh složený ze dvou radliček a tříradličný pluh složený ze tří radliček;
 • diskové pluhy. konstrukce tohoto typu se používají převážně k orbě mokré půdy. Pracovní hloubka je u těchto pluhů o něco menší než u předchozích typů závěsného nářadí.

Každý z těchto typů pluhů našel uplatnění při orbě různých typů půdy. Za nejuniverzálnější je však považován obousměrný vratný pluh, který je velmi účinný pro všechny typy půd.

Pokyny krok za krokem. Nastavení pluhu pro MotoBlock

Zorání pozemku. Jedna z nejdůležitějších operací na podzim a na jaře. Tato práce je nezbytná pro přípravu půdy na výsadbu nebo setí nejrůznějších plodin. Orba se provádí pomocí pluhu pro motorový kypřič, který je nutné seřídit.

Jak správně nastavit pluh pro správnou, rovnoměrnou, čistou a rychlou orbu. Odpověď na tuto otázku najdete v našem článku.

Příprava motorového kypřiče na orbu

Orba začíná přípravou traktoru. Podívejme se blíže na to, jak to udělat.

Jednonápravové traktory je třeba před orbou odorat. Stroj musí být na místo práce dopraven bez přívěsů a dalších přídavných zařízení. Nejčastěji se zařízení na staveniště dopravuje autem. Pokud se plocha, na které chcete pracovat, nachází v blízkosti vašeho domova, měl by být kultivátor sestaven na rovné ploše, kde je to nejvhodnější.

První krok. Demontáž přepravních kol

Takže máte svůj jednonápravový traktor v oblasti, kterou chcete zorat. Nejdříve je třeba sundat přepravní kolečka a nahradit je speciálními kolečky. Abyste si tuto část práce usnadnili, můžete pod zadní závěs traktoru umístit parkovací stojan. Potřebujete spodní část, abyste získali lepší přilnavost k zemi. Jsou tím pravým nářadím pro vyorávání a sázení brambor, mrkve a řepy.

Druhým krokem přípravy elektrického nářadí před orbou je výměna kol na transportních kolech za delší náboje. Tím se mírně zvětší vůle mezi bodovými pneumatikami. Toto řešení výrazně zvyšuje stabilitu traktoru při orbě.

Náboje kol jste již namontovali? Nyní je čas namontovat křídlové radlice. Je velmi důležité, aby tyto prvky byly správně namontovány. Tento faktor se kontroluje podle směru dezénu běhounu. Utažení běhounu znamená jízdu vpřed.

Nyní můžete stojan sejmout a pluh nastavit. Pluh se montuje tak, že se na něj nasadí spojovací zařízení (známé také jako závěs). Sestavte tento spojovací blok a pluh, abyste jej mohli později namontovat na jednonápravový traktor.

V této fázi je třeba vybavit pluh, závěs a klíče všemi potřebnými nástroji pro práci.

Chcete-li nastavit hloubku potřebnou pro orbu, vyrovnejte otvor v náboji spojky se středovým otvorem v noze pluhu. Tyto prvky se pak sešroubují pomocí upevňovacího šroubu.

Upevňovací šroub se zasune do horního otvoru v noze pluhu a zajistí se maticí. Přitom je nesmírně důležité, abyste příliš neutáhli všechny matice na pluhu a spojovacích bodech, protože je pak budete muset ve fázi seřizování pluhu povolit. Nyní, když je závěs namontován na pluhu, můžete přejít k dalšímu kroku.

Čtvrtý krok. Montáž pluhu na jednonápravový traktor

Po provedení všech předchozích kroků můžete pluh připojit k jednonápravovému traktoru. Postup: Pluh se nasadí na jeden nebo dva kolíky (v závislosti na modelu nářadí), kolíky se pak bezpečně zajistí závlačkami.

Abyste si usnadnili seřízení pluhu, doporučujeme namontovat jednonápravový traktor na stojan. Může být vyroben ze dvou čtvercových hranolů o rozměrech 150×150 milimetrů. To je správná velikost pro nastavení optimální hloubky orby, která by se měla pohybovat v rozmezí 15 až 18 cm.

Pro snadnější nastavení by měl pluh stát na vyvýšené plošině, např. překližce nebo desce. Toto řešení umožňuje mnohem přesněji nastavit úhel od paty pluhu k čelu. Úhel tohoto sklonu se nastavuje pomocí speciálního šroubu na závěsu, což je velmi výhodné. A takto to funguje:

1) Otočením seřizovacího šroubu ve směru hodinových ručiček zvednete patu pluhu a zvýšíte hloubku orby.

2) Otočením seřizovacího šroubu proti směru hodinových ručiček mírně snížíte patu pluhu a tím snížíte hloubku orby.

Mezi půdou a pluhem vždy dodržujte vzdálenost tři až pět centimetrů. V opačném případě se pluh zaboří hlouběji do půdy. Pokud je úhel pluhu nastaven nesprávně, orba neprobíhá dobře. Tím se mnohem více zatěžuje motor a ruce obsluhy. Po seřízení utáhněte upevňovací prvky pluhu a závěsu.

Pro změření vzdálenosti mezi převodovkou a referenční plochou (např. překližkou nebo prknem) použijte svinovací metr (nebo jiné měřidlo). Obvyklá vzdálenost je 15 až 20 centimetrů. Je důležité tuto podmínku dodržovat.

Před orbou proveďte zkušební orbu a zkontrolujte nastavení pluhu. To vyžaduje:

Zkontrolujte hloubku brázdy a kvalitu nožů.

Zkontrolujte, zda má traktor plynulý chod a zda jsou ruce obsluhy pod zatížením.

Pokud jste se všemi výše uvedenými body spokojeni. Začněte orat. Pokud je něco špatně. Přenastavení pluhu.

Proveďte následující kroky týkající se orby.

Postavte jednonápravový traktor na okraj pole.

Zařaďte první rychlostní stupeň a opatrně sešlápněte spojkovou páčku. Je naprosto nezbytné, aby řídítka kypřiče byla rovnoběžná s povrchem půdy, aby se jednonápravový traktor nezabořil, ale ani nevystoupil nad povrch půdy. Obsluha orby nemusí vyvíjet nadměrný tlak na volant a příliš tlačit na jednonápravový traktor; orba vykonává svou práci dostatečně bez další námahy.

Po první brázdě je nutné zkontrolovat hloubku orby. Použijte k tomu metr nebo pravítko. Pokud údaje odpovídají původní specifikaci, můžete se pustit do práce.

Správné nastavení pluhu. Klíč ke kvalitní orbě. Po práci vždy očistěte pluh od prachu a nečistot, sejměte jej z kypřiče a uložte pro pozdější použití.

Důležité! Pokud pracujete v horku, přerušte práci, aby motor vychladl.

Abyste mohli začít, potřebujete správné nástroje. K výrobě podomácku vyrobeného jednonápravového traktorového závěsu budete potřebovat

Před výrobou spojovacího zařízení přívěsu zkontrolujte, zda jsou všechny rozměry (průměry vrtáků, rozměry tažného zařízení a závěsu atd.) správné. д.). Životnost závěsu vozidla bude delší a kratší, pokud se před připojením přívěsu k traktoru zohlední všechny tyto detaily.

Pro univerzální závěs ve tvaru U je k dispozici kovový nosník ve tvaru U v odpovídajících rozměrech a tloušťce. Podle výkresů uděláme na správných místech otvory, kterými se připevní držák a šroub. Pro snadné a pohodlné upevnění nástavců musí držák směřovat buď nahoru, nebo dolů. Nesmí sahat nad zem.

Na následujících obrázcích jsou znázorněny výkresy pro výrobu univerzálního závěsu, který je vhodný pro většinu modelů motorových kypřičů (např. Neva MB 2, Agro, MTZ, Farmer, Favorit atd.). п.). Tento závěs je vhodný pro připojení kypřiče, pluhu, sekačky, bagru, sázecího stroje atd. д. Přečtěte si následující video, ve kterém se dozvíte, jak se vlastnoručně používá závěs pro kypřič Weima 1100D:

Vazba pro motorový blok a motorový rumpál „Neva

Kultivátory a kypřiče „Neva“ jsou multifunkční stroje určené k provádění široké škály zemědělských prací. Tyto práce se provádějí pomocí různých typů přídavných zařízení, včetně pluhů, vyorávačů, sběračů, sázečů brambor a vyorávačů brambor. K upevnění přídavného zařízení se používá závěs na jednonápravovém traktoru nebo závěs na kultivátoru.

Vezměte prosím na vědomí, že jeden typ závěsu je připojen k jednonápravovému traktoru Neva, zatímco ke kultivátoru. další. Jedinou výjimkou je motokultivátor MK200 Neva, který má závěs typu motoblok. To umožňuje připojit nářadí určené pro motorový kypřič. Výroba těchto výrobků pro motorová vozidla Něva se realizuje v podniku JSC NMP Energia (Velikij Novgorod) a v opravárenském mechanickém závodě JSC Vsevolozhsk (Vsevolozhsk). Od roku 2019 začaly tyto společnosti vyrábět nářadí pro zpracování půdy pod značkou „Neva Mototechnika“. Nástavce se vyrábějí v tmavě modré barvě a jsou odpovídajícím způsobem označeny. Další informace naleznete v článku „Značkové přídavné zařízení pro motorové stroje „Neva““. Jednonápravové traktorové závěsy lze zakoupit v maloobchodních prodejnách a na webových stránkách našich regionálních prodejců. Doporučené maloobchodní ceny spojek naleznete na našich webových stránkách. Upozorňujeme však, že ceny se mohou v jednotlivých regionech lišit.

Závěs pro motorový kypřič: montáž pluhů, vyorávačů a rýčů

V prodeji je velký výběr závěsů pro motorové kultivátory Neva. Obecně jsou tyto závěsy víceúčelové. Jinými slovy, jsou vhodné jak pro pluhy, tak pro vyorávače a rozrývače brambor. Při výběru správného traktorového závěsu pro váš jednonápravový traktor je třeba zvážit, jaký stroj na zpracování půdy chcete k traktoru připojit. Někdy nejsou spoje zaměnitelné. Jinými slovy, závěs, který je vhodný pro pluh PN, není vhodný pro H. Totéž platí pro baliče a kopáče. Uvedená spojovací zařízení lze použít se všemi kypřiči a traktory „Neva“ bez ohledu na jejich modifikaci. Tyto spojky se používají také pro montáž na MK200. Pokud máte zájem o koupi závěsu, doporučujeme vám naši interaktivní mapu vyhledávání prodejců. Pomocí mapy zjistíte, kde si můžete koupit závěs pro motorový rumpál a další produkty značky „Neva mototechnika“.

Univerzální závěs H (01.06.50.00.00) umožňuje osadit jakoukoli modifikaci jednonápravového traktoru Neva nebo motorového kypřiče MK200 takovým nářadím, jako je jednořádkový pluh H, obracecí pluh, pluh B, dvouřádkový pluh STV, jednořádkový pluh STV NPD, jednořádkový pluh NPD, diskový pěch, diskový pěch s radličkovým podmítačem, rozorávače radliček. Závěs traktoru vám pomůže ručně nastavit pracovní úhel v rozmezí 13° až 20° a také pracovní hloubku. Zakupte si u našich regionálních zástupců závěs za traktor pro svůj motorový kypřič. Pokud žijete v Petrohradě, můžete si tento závěs koupit v továrním outletu.

H univerzální spojka s rychlospojkou (tři nastavení) H univerzální spojka s rychlospojkou (01.06.40.00.00) se používá k montáži na jednonápravový traktor „Neva“ a kultivátor MK200 s připojeným nářadím: obracecí pluh, pluh N, pluh B, diskovou radlici s brázdičkou, rýhovač NPD, rýhovač N, vyorávač brambor. Tento závěs umožňuje 1) nastavit pracovní hloubku změnou úhlu nářadí; 2) přizpůsobit výšku nosiče nářadí; 3) změnit polohu závěsu ve svislé a příčné rovině. Prodává se samostatně. Pokud si chcete koupit závěs, obraťte se na místního prodejce. Pomocí naší interaktivní mapy najdete prodejce ve svém okolí.

Přívěsný závěs pro kypřiče: Nastavení pluhů, rýhovačů a rýpadel

Motorové kultivátory „Neva“ jsou použitelné nejen pro kultivaci, ale také pro provádění zemědělských prací, jako je orba, hřebelcování, pletí a okopávání okopanin. Kultivátorům při těchto operacích pomáhají vhodná přídavná zařízení (pluhy, rýhovače, rýpadla). Agregace těchto strojů na zpracování půdy s motorovými vozidly je realizována pomocí závěsného zařízení. Chcete-li si koupit spojovací zařízení pro svůj kultivátor, obraťte se na naše prodejce. Kontakty na naše obchodní zástupce naleznete v sekci Kde koupit. Doporučené maloobchodní ceny spojovacího nářadí naleznete na našich webových stránkách.

Závěs Mini H (dvě nastavení) (16.55.10.00.00) se používá k připojení na motorové kypřiče „Neva“ MK70, MK80P, MK100P, jako je pluh (02).01.31.00.00), STB T tyčový závěs, kotoučová spojka typu T atd.д. Pracovní výšku nářadí lze nastavit ručně pomocí závěsu a nářadí lze také vertikálně a podélně naklápět. Nastavení oje je poměrně jednoduché. Závěs se prodává na našich regionálních prodejních místech.

Závěs Mini H (tři nastavení) Závěs Mini H (tři nastavení) (16.55.30.00.00). je závěs pro motorové kypřiče Neva MK70, MK80P, MK100P. Tento nástavec se používá k montáži pluhu (02.01.31.00.00), STV T ogler, T ogler a další přílohy. Mezi dostupná nastavení patří změna úhlu závěsu, nastavení výšky nosiče nářadí a nastavení polohy závěsu v příčné a svislé rovině. Doporučujeme zakoupit závěs pro kultivátor „Neva“ v síti našich prodejců.

Svorka (příruba) pro malý sázeč brambor

Držák (příruba) (16.55.30.02.50) se používá pro montáž na motokultivátor MK100P Neva a na malé jednořádkové sázeče brambor MK70 a MK80P. Stroj se připevňuje pomocí čepů, které jsou součástí kultivátoru. Pokud máte zájem o koupi tohoto produktu, doporučujeme vám kontaktovat naše místní prodejce.

Kde koupit spojku pro motorový kypřič a kultivátor

Pokud chcete být informováni o novinkách naší společnosti, uveďte prosím svou e-mailovou adresu a klikněte na tlačítko „OK“.

Vazba pro Moto-Block: jak ji vyrobit vlastníma rukama

Při koupi jednonápravového traktoru se kupující často potýkají s problémem omezených možností kvůli minimální výbavě z výroby. Tento problém lze vyřešit zakoupením značkového závěsu. Ekonomičtějším řešením je vyrobit závěs vlastníma rukama.

Jak vyrobit závěs pro motorový kultivátor

nářadí bude při práci vystaveno vysokému zatížení, proto je nutné dodržet doporučené rozměry a pevnosti všech prvků sestavy. Pak budou zaručeny následující funkce propojení:

 • Zajištění bezpečného připevnění ke kultivátoru.
 • Připojení k nástavci.
 • Výkon stroje podle reklamy.
 • Přiměřená cena.
 • Spolehlivost a dlouhá životnost.

Při výběru modelu je třeba zkontrolovat rozměry tažného zařízení motorového kypřiče a přídavného zařízení (pluh, přívěs, brány atd.). Úkolem uživatele je zajistit, aby byly komponenty plně kompatibilní a snadno použitelné a aby bylo možné nástavec rychle a snadno přizpůsobit dané práci. Hlavní částí závěsu je držák ve tvaru písmene U. Otvory pro čepy na jedné straně pro upevnění k motorovému rumpálu a držák pro upevnění na druhé straně pro upevnění požadovaného přídavného zařízení.

Potřebné nástroje a materiály

Osoba, která obhospodařuje půdu, má obvykle dostatečné vybavení pro zhotovení závěsu. K práci budou zapotřebí následující nástroje:

 • úhlová bruska.
 • Vrtačka, vrtací stroj.
 • Měřicí nástroje: pravítko, metr, čtverec.
 • Svařovací stroj.
 • Sada klíčů.

Je důležité, aby vrtáky přesně odpovídaly průměru čepů a šroubů. Absence hry prodlužuje životnost nástavce. Těleso lze vyříznout z plechu nebo z kanálu vhodné velikosti.

Přednost by měl mít závěs s nastavovacím mechanismem. Zde můžete používat různé značky a třídy nástavců a dosáhnout tak maximální efektivity práce.

Na fotografii níže je zobrazena univerzální spojka se závitovým nastavovacím mechanismem. Jednoduchý, ale účinný nástavec, který není obtížné vyrobit vlastníma rukama:

Práce s vrtačkou do kovu bude snazší a produktivnější, pokud vytvoříte předvrtaný otvor o menším průměru. Například nejprve se použije vrták o průměru 5 mm a poté vrták o průměru 12-16 mm pro velikost šroubu.

Výroba univerzálního kloubu

Práce musí být prováděny na rovném povrchu. Vhodný je dostatečně velký stůl nebo pracovní stůl. Postup je následující:

 • Označování. Obrysy a rozměry prvků jsou vyznačeny podle výkresu.
 • Vrtání. K provedení operace použijte vrtačku nebo obráběcí stroj. Zkontrolujte přesnost otvorů pomocí třmenu a kolíku nebo šroubu a zasuňte jej do sedla. Zabraňuje se vzniku vůlí i zasekávání dílů. Pro usnadnění práce a zamezení zranění jsou otvory zapuštěny.
 • Svařování. Elektrické svařování je vhodnější. Kov se zahřívá pouze v místě spoje a neztrácí své kritické vlastnosti. Pokud není k dispozici vhodný kanál, montuje se z ocelového plechu požadované kvality.
 • Montáž. Připevněte držák ke kanálu pomocí šroubů. Pokud je k dispozici seřizovací mechanismus, musí být rovněž připevněn ke konstrukci.

Hotové varianty

Pokud začnete porovnávat tovární vozíky pro motorové kultivátory, jejich ceny se zdají být přemrštěné vzhledem k tomu, že takový výrobek bude používán na omezeném území a na jednoduché trase.

Přestože jejich kvalita stále láká mnoho majitelů motorových kypřičů, kteří je z toho či onoho důvodu doma nemají. Ačkoli je toho k vidění hodně. pozinkované boky a dno, brzdy pro každý vkus a polstrovaná sedadla s opěrkami nohou. téměř všechny druhy pohodlí.

Můžete dokonce získat záruku na produkt. Protože jsou však všechny vyráběny podle určitých norem, jejich velikost, užitečné zatížení a celková konstrukční pohodlnost často neodpovídají požadavkům, které zákazníci mají. Je tedy vážnou otázkou, zda je koupit, nebo si je postavit sám?

  Přívěs je vozík, který lze navzdory jeho názvu použít nejen s tímto traktorem, ale i s jeho protějšky. A je jich spousta, protože se stejně jako elektrické kultivátory vyrábí v Číně.

Výrobky této země jsou známé tím, že různé modely a dokonce i společnosti používají stejné komponenty, díky čemuž můžete provádět opravy výměnou dílů v podobných modelech.

Totéž platí pro přílohy. nebo spíše přílohy pro přílohy.

Výběr závěsu pro jednonápravový traktor

Jakýkoli závěs nebo tažené zařízení za kráčející traktor, ať už se jedná o brány, vyorávače, sekačky, přívěsné vozíky nebo jiné zařízení, se připojuje pomocí spojky. Pokud základní díl není dobrý, má majitel na výběr. koupit vhodný nebo si vlastnoručně vyrobit závěs pro motorový kultivátor. V každém případě je při určování, která verze jednotky nejlépe vyhovuje úkolům, které jednotka plní, třeba zvážit řadu bodů, včetně:

 • vlastnosti motorového kypřiče nebo kultivátoru;
 • Oblasti použití nástroje. funkce, které plní;
 • zařízení, které se s ním má agregovat;
 • zatížení;
 • Potřeba všestrannosti.

Proto byste se měli blíže seznámit s nejběžnějšími typy brán a vybrat si tu, která nejlépe vyhovuje vašim pracovním podmínkám.

V tomto videu se dozvíte více o spojování:

Brány

Brány jsou určeny k promíchání vrchní vrstvy půdy (pro rovnoměrné hnojení, zvlhčení nebo provzdušnění) a k jejímu homogenizování (odstranění krusty na půdě, rozbití hrud, odstranění plevele). Oficiální webové stránky výrobce motorových brány Neva nabízejí jeden oficiální model brány.

Brány MD 850M (brány)

Brány rozbíjejí velké kusy (bloky) půdy na menší, aby půda mohla dodatečně přijímat vláhu a kyslík. Tyto dva faktory jsou pro pěstování plodin zásadní.

BD 850 je diskový podmítač a doporučuje se pro malá až středně velká pole. Pracovní šířku lze nastavit od 70 cm do 96 cm.

Brány jsou vybaveny 8 disky z nerezové oceli. Jsou vyměnitelné a lze je rychle a snadno nahradit novými kotouči. Kotouče jsou z výroby přesně broušené, takže se dlouhodobě neopotřebovávají.

Kotouče jsou namontovány na nápravě. Tyto nápravy jsou uloženy na odolných teflonových ložiskách.

Úhel brázdy lze nastavit podle podmínek:

 • Pro agresivní orbu se používá sklon 10°;
 • Sklon 15° se používá pro standardní brázdění;
 • Při měkkém sečení se používá sklon 20°.

Pokud je zpracovávána tvrdá půda a disky přesahují, lze disky spustit do půdy pomocí závaží. V horní části se nachází chytře navržená plošina, která slouží k tomuto účelu.

Pro dosažení maximálních výsledků brázdění lze použít dvě brázdy zapojené do série. První vrhá zemi dovnitř a druhý ven.

Obracecí pluh VARES pro komunální traktory

Doporučuje se také nahradit běžná kola pěchovadlem.

Je možné si vyrobit bránku vlastníma rukama??

Pokud si chcete postavit brány sami, je to snadné.

Nejjednodušší způsob výroby ozubené brány. Je sice o něco méně účinný než kotoučový, ale je mnohem jednodušší ho vyrobit.

Potřebujete pouze čtvercovou trubku, několik hrotů a šrouby.

vyrobit, závěs, pluh, motorovému, kypřiči

Trubky je třeba rozříznout a natočit je k sobě pod úhlem asi 30°. Zasuňte hroty v místě jejich spojení a upevněte je šrouby.

K připojení k motorovému kultivátoru můžete použít běžný řetěz nebo zkonstruovat spojovací zařízení pomocí jednoduché kovové trubky.

Ale jen tato konstrukce často vyskočí ze země, musí být navíc něčím zatížena. Ideálním řešením by byly škvárové bloky nebo jiné těžké kovové konstrukce. Neměli byste to však přehánět, protože spojovací prvky by měly udržet váhu celé konstrukce.

Zde je video, které zachycuje bránování v akci a výsledek provedené práce:

vyrobit, závěs, pluh, motorovému, kypřiči

Co říkají majitelé

Zde je několik názorů lidí, kteří již s bránami na kypřičích Neva pracovali.

Alexej píše:

„Rozhodl jsem se, že si bránku vyrobím sám, protože její konstrukce byla intuitivní. Takže s trochou důvtipu a několika informacemi na fórech jsem byl schopen udělat. Potřebovali jsme jen kolíky a trubky k jejich upevnění. Klíčem k úspěchu je jednoduchost)“