Jak vytvořit pásy na jednonápravovém traktoru vlastníma rukama

Nejjednodušší způsob, jak zařízení přestavět, je použít ozubený dopravní pás. V tomto případě nejsou potřeba žádné zvláštní dovednosti a schopnosti, materiál je snadno použitelný. Upozorňujeme, že tloušťka pásky by se měla pohybovat mezi 7 a 10 milimetry, tenčí páska se při používání jednoduše roztrhne. Proto použijte rybářský vlasec a šídlo nebo silnou jehlu a prošijte okraj, abyste zabránili odštípnutí. Řetěz s válečkovým pouzdrem je namontován na vnitřní straně stroje a upevňuje řetěz k hnacím dílům. Prošitá páska je všitá do kroužku, který se pevně zacvakne kolem rozvoru. Tento pásový modul pro motorový kypřič je nejuniverzálnější. lze jej vyrobit v jakékoli velikosti. Pro konstrukci stroje lze použít čtyřkolové univerzální pásové uspořádání.

Pásový podvozek pro motorový kypřič si snadno vyrobíte vlastnoručně. může být vyroben z pneumatiky nákladního automobilu nebo traktoru. Potřebujete dvě stejné pneumatiky s výrazným vzorkem, ostrý nůž a elektrickou skládačku. Při výběru materiálu husího krku mějte na paměti, že vnitřní průměr pneumatik musí odpovídat obvodu rozvoru. Po výběru materiálů a přípravě správných nástrojů se můžete pustit do práce:

 • Boční strany pneumatiky nařízněte elektrickou skládačkou nebo nožem namočeným v mýdlové vodě;
 • poté zbruste vnitřní stranu pneumatiky, abyste odstranili všechny tvrdé výstupky;

tyto pásy lze namontovat přímo na pneumatiky

Dráha z automobilových pneumatik

Nejběžnějším způsobem výroby vlastních přídavných zařízení je pásový podvozek z automobilových pneumatik. Vyberte pneumatiky pro trať, nejlépe z větších nákladních vozidel, s ohledem na tvar a dezén. To pomůže zabránit interakci s nečistotami, pískem a sněhem při dalším použití.

pásy, jednonápravovém, traktoru, vlastníma, rukama

U housenkového motobloku je třeba pneumatiku rozříznout tak, aby zůstal zachován samotný pojezdový pás, tj. zbavit se boků. Budete potřebovat dobře nabroušený nůž (obvykle se používá obuvnický).

Taková práce si jistě vyžádá mnoho času a trpělivosti, protože proces je poměrně pracný. Chcete-li si práci usnadnit, pravidelně povrch nože promazávejte mýdlovou vodou. Poté připravte spodní stranu pneumatiky odříznutím přebytečných vrstev. Je také možné navrhnout vlastní propojení tratí.

Výhodou tohoto typu provizorního upevnění pásového podvozku je, že samotná pneumatika má zpočátku uzavřený obrys. Díky tomu je méně pravděpodobné, že se během provozu rozbije nebo poškodí. Nevýhodou je, že pevná šířka tyče umožňuje pokrýt poměrně malou plochu země. To však není problém. pneumatiky lze podle uvážení majitele zdvojnásobit nebo ztrojnásobit.

Jak vyrobit domácí pásy pro jednonápravový traktor

Zde jsou některé metody tvorby stop vlastníma rukama s dobrým výkonem.

Nejjednodušší možnost pro domácí skladby

U lehkých terénních vozidel a sněžných skútrů mohou být pásy vyrobeny z dopravního pásu a válečkového řetězu s pouzdry. K vytvoření takové stopy není nutné mít speciální nářadí, lze to provést „na koleně“.

Chcete-li prodloužit životnost pásu, musíte jej prošít na okrajích linky a dodržet krok 1 cm, který ochrání pás před odvíjením. Pro spojení pásu do kruhu lze pás na koncích sešít nebo použít závěs.

Výkon motoru je rozhodujícím faktorem při určování tloušťky řemene. Pokud použijete motory z domácích motocyklů, stačí pás o tloušťce 8-10 mm, který se používá u dopravníků v zemědělství.

Pásy pro sněžný skútr pro váš vlastnoručně vyrobený sněžný skútr mají dobrou životnost a v případě potřeby je lze snadno opravit.

Zvláštnosti přestavby kolových motobloků na pásové

Několik moderních bloků kypřičů je vybaveno pásovými podvozky. Hlavním důvodem je lehkost a ovladatelnost strojů s pneumatickými koly. V některých případech je však třeba vyrobit pásy, abyste měli co nejlepší všestrannou mobilitu. Pásové podvozky pro motorové kypřiče poskytují větší přítlak, takže stroj je stabilnější na měkkém, nezpevněném terénu.

Jednonápravový pásový traktor je na trhu méně rozšířený. Je to poměrně snadné vysvětlit, protože kolové modely Caiman, VIKING, Forza, Salut a dalších výrobců jsou lépe přizpůsobeny pro provoz na malých a relativně rovných pozemcích s jílovitými půdami a černozeměmi.

Každé kolové nářadí však lze poměrně rychle a snadno přemístit na pásové nářadí. Základním požadavkem je vybrat místo a na každou stranu stroje namontovat jedno kolo navíc. Výsledkem je jednonápravový traktor s pneumatickými koly připravený k montáži pásů. Ty jsou k dostání u prodejců zemědělských strojů. Buran, který je vhodný pro instalaci na mnoho moderních zemědělských strojů, je mezi nadšenci poměrně rozšířený. Domácí pásové podvozky pro motorové kypřiče jsou mezi zahrádkáři velmi oblíbené. není třeba kupovat drahé komponenty ani trávit spoustu času konstrukcí a instalací.

V případě potřeby lze na pásy namontovat další 2 odnímatelná kola. Obsluha tak může stroj rychle přeměnit podle konkrétních provozních podmínek. Odnímatelná kolečka lze k nářadí připojit pomocí náprav s pružným nebo pevným pohonem. Výrobce tak nemusí nápravy a jejich příslušenství přivařovat ke konstrukci.

Pásy namontované z výroby jsou téměř totožné s pásy kolových modelů.

Konstrukce těchto strojů je následující:

 • pohonná jednotka. pásy jednonápravového traktoru váží více než kola, takže motory těchto strojů potřebují větší výkon. Pokud máte pásový motor, může být vybaven také blokovacím mechanismem, který blokuje původní nápravy, aby se stroj mohl otáčet na místě;
 • Převodovka. zahrnuje převodovku, spojku a převodové ústrojí;
 • Podvozek. skládá se z pásů a pohonu z výroby;
 • Ovládací prvky stroje, mezi něž patří páčky, tlačítka, přepínače a přepínače, jsou umístěny na rukojetích a jsou spojeny s příbuznými součástmi pomocí navlečených kabelů.

Jediným rozdílem mezi oběma typy nářadí je přítomnost pásů a výkonnějšího motoru s dalšími funkcemi.

Jak vlastnoručně vyrobit pásy pro motorový kypřič

Chcete-li se podívat, jak vyrobit housenku pro motorový kypřič vlastníma rukama. Dráhu lze sestavit vlastníma rukama z různých materiálů, které není těžké sehnat. Seznam materiálů a nástrojů potřebných k výrobě dráhy:

 • úhlová bruska;
 • vrták;
 • elektrická skládačka;
 • svařovací stroj;
 • šrouby;
 • ořechy;
 • klíče;
 • lopatky;
 • šroubováky;
 • kleště;
 • brusné pásy;
 • řetězy.

Pásový pohon motorového kypřiče musí při práci rovnoměrně rozkládat zatížení na půdu. Proto by měl být pevný a zároveň lehký.

Zvažte, jak vlastnoručně vyrobit pásy na jednonápravovém traktoru. Pro sestavení domácích housenek si můžete vybrat z několika nápadů.

Nejdostupnějším způsobem je použití válečkového řetězu s dopravním pásem. Aby bylo možné z těchto materiálů vyrobit dráhu, je třeba sešít okraje řetízku a stuhy k sobě.

K tomu můžete použít obráběcí stroj nebo šít ručně. Tato metoda je však nespolehlivá. Pro kloub je vhodný také závěs podobný klavírnímu pásu.

Tloušťka kolejnicového pásu musí odpovídat výkonu stroje. Pro těžkou zemědělskou techniku je vhodnější těžší řemen (7-15 mm). Je třeba ji nasazovat opatrně, protože je poměrně těžká.

Zvažte, jak vyrobit domácí pásy pro motorový kultivátor z pneumatik. Existuje ještě jeden způsob výroby podomácku vyrobených pásů pro stroj, a to pomocí pneumatik traktoru nebo automobilu.

Tyto stopy jsou jednodušší na výrobu a mnohem praktičtější. Výhodou této metody je také to, že nemusíte zvlášť připravovat běhouny pneumatik.

Než začnete, podívejte se na instruktážní videa a fotografie „domácích“ stop, které jsou běžně dostupné na odborných fórech. Níže jsou uvedeny plány tratí pro vlastní potřebu.

Způsob výroby: nejprve vyberte pneumatiku a pečlivě vyřízněte stopu běhounu. Pokud je děláte ručně, potřebujete dobře nabroušený nůž. V praxi je však lepší použít elektrickou skládačku a pilku s jemnými zuby.

Aby se snížilo tření, je třeba skládačku občas navlhčit vodou nebo speciálním mýdlovým roztokem.

Po řezání věnujte pozornost špatné straně. Pokud si všimnete přebytečných vrstev, měli byste je odříznout. Pokud není k dispozici dostatek drážek, lze je znovu nařezat.

Výhodou dráhy pneumatiky je, že je na začátku kulatá. Nevýhodou může být omezená šířka pneumatiky.

Návod na výrobu kolejí pro jednonápravový traktor z improvizovaných materiálů

Tvarované nebo zakoupené pásy pro jednonápravový traktor mnohonásobně zvyšují přepravní kapacitu. Takovým zařízením můžete vybavit vlastní sněžný skútr nebo terénní vozidlo. Prefabrikovaný trojúhelníkový pohon kolejí HP H1 je poměrně drahý kus stavebnice. Proto nabízíme alternativní možnost. domácí motoblokové dráhy v několika provedeních a modifikacích.

Domácí stopy pro stopy

Pásy pro domácí housenku si můžete vyrobit i sami z jakéhokoli vhodného materiálu. Hlavně je třeba zvážit, jakou zátěž hodláte svému kultivátoru poskytnout.

Výtvarka. Jednoduchá pasparta

Z plastových trubek

Plastové trubky lze použít jako stopy na sněžných skútrech. K tomu lze použít plastové vodovodní potrubí 0, které lze rozřezat na délky odpovídající šířce koleje. Pomocí kotoučové pily rozřízněte každý kus podélně na dvě stejné poloviny nebo použijte kotoučovou pilu na dřevo.

Vzniklé kolejnice by měly být v pravidelných intervalech přišroubovány k dopravníkovému pásu pomocí nábytkových šroubů s velkými dutými čepičkami.

Z dřevěných lišt

Někdy, pokud má být zatížení kolejového závěsu malé, můžete jako kolejnice použít březové špalíky. Nejsou nijak zvlášť odolné vůči těžkým břemenům, ale jsou lehké, snadno dostupné a snadno opravitelné.

Železné stopy

nejspolehlivější jsou kovové kolejnice z kvalitního železa. K tomuto účelu se nejlépe hodí kovové trubky nebo profily nařezané na pásy vhodné délky. Kovové profilové trubky se řežou stejným způsobem jako plastové trubky a přišroubují se k dopravníkovému pásu.

Kovové kolejnice však mají přes svou zdánlivou pevnost i nevýhodu: jsou těžší než plastové a dřevěné a mohou se při používání ohýbat. Aby bylo možné traktor srovnat, je nutné jej sundat z kolejí, což je časově náročná operace.

Při rozhodování, jaký materiál bude použit na pásy vašeho minisáně, byste měli posoudit stupeň zatížení a provozní podmínky. Pro překonávání zasněžených polí v provizorním sněžném skútru je nejlepší použít lehké polyethylenové nebo dřevěné pásy, ale pro použití motorového kypřiče jako minitraktoru je lepší vyrobit pásy s kovovými drážkami.

Vlastnosti nastavení trati

Pásový modul na jednonápravovém traktoru je speciální zařízení, které umožňuje snadný pohyb a přepravu nákladu v terénu. Pásy mají velkou plochu pro vynikající pohyblivost v terénu, takže hmotnost je rovnoměrně rozložena na povrchu. Nemusíte se bát, že byste zapadli do lepkavé nebo mechové půdy; pásové nářadí vás v podstatě chrání před zapadnutím do lepkavé nebo mechové půdy. Malá pásová zemědělská jednotka vykazuje trvalý význam v nejrůznějších podmínkách:

 • pro práci na lepkavé nebo bažinaté půdě;
 • pro odhrnování sněhu (zejména při silném sněžení);
 • Pro přepravu nákladu po nerovném terénu;
 • jako terénní vozidlo pro zimní rybolov.

Kromě zvýšené pohyblivosti v terénu nabízejí tyto stroje také zvýšenou stabilitu. Kromě toho lze pohon pásového podvozku v případě potřeby snadno přeměnit na pohon kol a naopak.

V tomto videu se dozvíte více informací o crawleru:

S ohledem na poptávku po kovadlinách provádějí výrobci různé úpravy kovadlin. Nicméně, poměrně málo majitelů úspěšně zvládne sestavit pásy pro jednonápravový traktor vlastníma rukama.

Podomácku vyrobené pásy namontované na jednonápravovém traktoru

Jednonápravový traktor je nepostradatelným pomocníkem majitele zahrady. Tento malý pracný mechanismus pomáhá kopat půdu, dovážet hnojiva, převážet plodiny. Stroj je navržen tak, aby se na něj dalo nasadit různé nářadí, což je jedna z hlavních výhod jeho použití na zahradě. Mnoho lidí jej vybavuje podomácku vyrobenými pásy, čímž se z jednonápravového traktoru stává originální vozidlo. K realizaci nápadu používají improvizované materiály, které lze nalézt u každého majitele.