Jakou pokosovou pilu pro montáž dveří?

Makita LH1040F

Charakteristickým rysem japonské přímočaré pily Makita LH1040F je její schopnost pracovat bez připojení k zemi. Díky dvojité ochranné izolaci je stroj pro obsluhu zcela bezpečný před elektrickým nebezpečím. Výkonný vyžínač je vhodný pro řezání všech druhů dřeva, plastů, laminátu, hliníkových profilů a mnoha dalších. Dobrého osvětlení pracovního prostoru výrobce dosáhl instalací zářivky.

Zákazníci si v recenzích pochvalují kvalitu řezu, snadné používání a pohodlí při práci. Pokosová pila je dostatečně mobilní, aby se dala přenášet po dílně. Co by si kupující rádi koupili: upínací základnu.

Jak vybrat pokosovou pilu Festool a neztratit se při tom?

Společnost Festool je v segmentu přímočarých pil tak široce zastoupena, že se v ní mnozí lidé těžko orientují a správný výběr mohou provést pouze tehdy, když přesně vědí, jaké jsou jejich současné cíle, ale také jaké mohou být jejich budoucí úkoly!

Všechny paketové přímočaré pily Festool nabízejí následující výhody

Pokusíme se zjistit, jakou pokosovou pilu od společnosti Festool koupit:

jakou, pokosovou, pilu, montáž

Festool Kapex KS 120. nejfunkčnější pokosová pila s výsuvem!

 • hloubka řezu (vytažení) při 90°. 305 mm, pod úhlem 45°. 215 mm;
 • úhel natočení základny (úhel zkosení) 50° vlevo a 60° vpravo;
 • úhel sklonu hlavy pily vpravo a vlevo 47°;
 • speciální pevná poloha pilové hlavy (bez protahování) pro řezání obrobků o výšce až 120 mm a délce 80 mm;
 • dvojitý laser (viz okraj pilového kotouče);
 • rychlý kotoučový brzdový systém.

Festool Kapex KS 88 je odlehčená verze modelu KS120:

 • max. výška obrobku 88 mm;
 • neexistuje žádná speciální pevná poloha hlavy pily;
 • žádný laser! (ale můžete si jej nainstalovat sami, pokud si u nás zakoupíte tento náhradní díl Festool);
 • základní funkce pily zůstávají stejné.
KS 88 E ref. 561396 univerzální pilový kotouč HW W60, upínací svorka KL-KS 120
KS 88 E-UG-Set Art. 561411 pokosový doraz KS-UG-KS R/L (s transformátorovým vozíkem), koncový doraz, teleskopický výsuv se stupnicí, sklopná noha

Festool Kapex KS 60. kompaktní pokosová pila s dobrou funkčností.

 • max. výška obrobku 60 mm;
 • hloubka řezu (průchodnost) při 90°. 305 mm, pod úhlem 45°. 215 mm;
 • 60° doleva a 60° doprava;
 • úhel sklonu hlavy pily vlevo 47° a vpravo 46°;
 • LED stínění pilového kotouče (viditelné na okraji pilového kotouče)
 • nízká hmotnost 18 kg
 • jednoduché zarovnání;
KS 60 E čl. 561683 Univerzální pilový kotouč HW W36, šroubové svorky FSZ 120;
KS 60 E-Set čl. 561728 Malý pilový kotouč, distanční podložky pro zvýšení výšky stolu;
KS 60 E-UG-Set Art. 574788 konečná zastávka;
KS 60 E-UG-Set/XL ref. 574789 Skleněný koncový doraz KS-UG-KS R/L (s transformátorovým vozíkem), koncový doraz, teleskopická vodicí lišta se stupnicí, sklopná noha.

Pokosová pila Festool SYM 70 bez protahovače

Bylo by špatné neříct vám o staré dobré pokosové pile FESTOOL SYM 70, známé jako SYM. Mechanismus pily je z technického hlediska téměř dokonalý, ale má jen velmi malé využití: v bagetárnách, při výrobě dveří.

Jak vybrat vyžínač: 10 nejlepších modelů

Bez pokosových pil by bylo prakticky nemožné řezat hrany dřeva nebo kovu pod přesným úhlem: pokosová pila ani žádná jiná pokosová pila to nedokáže. Pro amatéra na stavbě a opravách nemusí být tento nástroj příliš potřebný, ale profesionálové se bez něj neobejdou. Proto jsme pro vás sestavili žebříček nejlepších pokosových pil pro roky 2019-2020 s protahovacím protahovačem a bez něj. každý si jistě najde ten správný model.

Vorskla PMZ-90-255

Nedávno jsem měl možnost takovou pilu na chvíli vyzkoušet. Navzdory stylizaci názvu (dnes módní) se přede mnou objevil čistokrevný Číňan, v jistém smyslu obdoba LS 1040.

Koncový trimmer je jako přechod z cizího auta na Ladu, zdá se, že řídí, ale nějak není tak dobrý. Nejdůležitější je vůle v nastavení, takže vysoce přesný řez je jednoduše nedosažitelný. Kryt motoru a ovládací tlačítko jsou v hrubém provedení, ale to nevadí, pokud se nerozbije. Kryt nože je trochu na obtíž (majitel ho odstranil). Motor má výkon 2100 W, což je o celých 450 W více než motor Makita, a to při stejných otáčkách (4500 ot./min.)./min.). Je hlasitější, ale ne produktivnější, dobře se zahřívá a vyžaduje pravidelné přestávky. Piliny tvrdošíjně létají kolem sběrače prachu. S protahovacím mechanismem jsem spokojen, někde je možné řezat obrobek pod 30 cm šířky. Je pravda, že se konzola pohybuje trochu ztuha. Žádný pozvolný rozběh, žádná kotoučová brzda po vypnutí. Jinak je to v pořádku. O odolnosti tohoto zařízení je těžké cokoli říci, protože zařízení ještě nebylo řádně otestováno v boji.

Pokud se PMZ-90-255 při zatížení nerozpadá, můžeme jej doporučit jako variantu pro domácí použití, kde není potřeba superpřesnost a hlavní prioritou je rychlost řezání. Cena takového stroje je asi 170180, to znamená, že místo Makita LS 1040 si můžete koupit dva a půl Vorskla PMZ-90-255.

Jakou pokosovou pilu pro montáž dveří?

pilový kotouč. „zbraň“ vaší pokosové pily. Její kvalita, účinnost a účel určují, jaký materiál můžete pokosovou pilou zpracovávat.

Hlavním materiálem, na který se příčné pily používají, je samozřejmě dřevo různých druhů (měkké i tvrdé) a výrobky ze dřeva. Dýha, překližka, dřevotříska atd. Moderní pokosové pily se však stále častěji používají i pro práci s jinými materiály, jako jsou plasty, plast, laminát a dokonce i měkké kovy.

Navzdory rozmanitosti výběru jsou základními vlastnostmi pokosových pilových kotoučů, které jsou speciálně navrženy pro použití s pokosovými pilami, stále rozměry jejich průměrů. sezení a exteriér.

Klasický průměr pilového kotouče u většiny pokosových pil je 30 mm.

Tato vlastnost se značně liší v závislosti na výrobci pilových kotoučů. Existují samozřejmě nejběžnější velikosti čepelí. Jedná se o. 210 mm, 216 mm, 255 mm, 305 mm.

Důležité! Všichni výrobci pokosových pil uvádějí ve svých návodech k použití, které průměry kotoučů jsou pro jejich pily standardní. Neriskujte použití kotoučů s nesprávným průměrem na lícovacím stroji! Její mechanismus je navržen pro práci s kotouči specifických rozměrů a použití jiného spotřebního materiálu může způsobit nadměrné řezání, třísky a otřepy na pilovém kotouči (které jsou často nesprávně připisovány špatné kvalitě kotouče), deformaci pilového kotouče a rychlé přehřátí motoru rozřezávací pily. Parametry ochranného krytu pilového kotouče na stroji jsou rovněž určeny k tomuto účelu a bezdůvodně neumožňují použití větších pilových kotoučů.

Mezi pilovými kotouči různých výrobců však existují mnohem závažnější a méně nápadné rozdíly. To je. způsob výroby, materiál pilových listů, ostření a geometrický tvar řezných zubů.

Monolitické pilové kotouče nejsou vhodné ani pro poloprofesionální použití. Rychleji se tupí, vyžadují nastavení zubů a poskytují horší kvalitu řezu. Málokdo je vyrábí.

Pilové kotouče s tvrdokovovými břity jsou vhodné pro profesionální použití. Jsou však také dražší. Máme široký výběr pilových kotoučů s tvrdokovovými břity pro všechny druhy použití a materiálů.

Záleží také na způsobu výroby těchto disků. Například nejkvalitnější čepele (podle příkladu firmy Bosch) jsou řezány z obrobků výhradně laserem. To umožňuje co nejpřesnější nasazení pilových listů na hřídel pily, jakož i co nejlepší vyvážení listů, a tím zajišťuje jejich vyšší životnost při používání. Řezné hrany kotoučů jsou také speciálně naostřené, aby se dosáhlo delší životnosti bez nutnosti přebroušení.

Větší zuby lépe odolávají bočnímu zatížení!

Úhel nožů se nastavuje podle řezaného materiálu.

jakou, pokosovou, pilu, montáž

Zejména pro řezání kovových obkladů, plastů a hliníku se používají pilové kotouče s řeznými zuby se záporným úhlem 5 stupňů. Zde je také důležité, že zuby jsou broušeny v různých vzorcích: liché zuby. lichoběžníkový (pro hrubování), sudý. rovné (pro dokončovací řezy tenkých materiálů). Čepele s výše uvedenou konfigurací jsou vhodné například pro tenké laminátové desky. Pro silnější materiály potřebujete pilové listy se zuby stejného tvaru, ale s kladným úhlem asi 15 stupňů.

Pro řezání dřeva a materiálů na bázi dřeva potřebujete pilové listy s pozitivním úhlem sklonu a střídavým směrem ostření na jedné straně. Jedná se o nejuniverzálnější typ nože, který se používá k rychlému příčnému a podélnému řezání dřeva, řezání vrstvených kompozitních desek nebo překližky. Tyto kotouče poskytují čistý řez a čistý okraj ve dřevě.

Nezapomeňte také na počet zubů pilového kotouče!

Pro hrubé řezy stavebního dřeva, řezání bednění za sucha, pórobetonu atd. pilové kotouče s 12 až 16 zuby (např. řada Bosch Construct Wood) a speciální profil pilového kotouče se zvýšenou odolností proti cizím tělesům ve dřevě, tj.е. Beton, hřebíky atd.Pro rychlé podélné řezy do dřeva postačí pilový kotouč s 20 až 24 zuby. Účinně odstraňuje piliny a dobře působí na měkké dřevo.Kotouče s 36-48 zuby jsou nejvhodnější pro příčné řezání a práci s tvrdým dřevem a materiály na bázi dřeva.Pokud se jedná o laminované dřevotřískové desky, potřebujete jich ještě více: 40-64 zubů. řezná rychlost se sníží a zatížení pily se zvýší, ale prořez bude čistý.

Pamatujte: Čím více zubů pilový kotouč s karbidovými hroty má, tím vyšší je jeho cena, protože karbidové hroty tvoří hlavní část ceny kotouče.

Pokud jste si všimli, většina pilových listů v profesionální kategorii je také „zdobena“ průchozími drážkami nebo vlnovkami. Takové vzory se obvykle vytvářejí vysoce přesným laserem a nemají nic společného s dekorací. To, co dělají, je funkční. kompenzovat tepelnou roztažnost zahřátých kotoučů a snížit hluk, který pokosová pila vydává za provozu.

Otázky zůstávají? Naši kvalifikovaní poradci vám pomohou najít ideální příslušenství pro váš nástroj a aplikaci. Stačí nám zavolat:

Jaký typ pokosové pily koupit pro instalaci dveří

Je těžké označit příčnou pilu za nepostradatelnou v každodenním životě. Tyto výrobky jsou vhodnější pro profesionální použití. Umožňují řezání pod určitým úhlem. Přesto je kvalita řezání bezkonkurenční. Tyto výrobky se často používají k výrobě dveřních zárubní. Který model nakonec zvolit??

Všechny příčné pily lze rozdělit do dvou tříd podle typu instalovaného motoru. Rozdělovače jsou levné a snadno se používají. Je třeba také poznamenat, že modely jsou během provozu málo hlučné. Asynchronní varianty elektráren jsou spolehlivější. Právě díky prodloužené životnosti jsou tyto modely mezi uživateli tak oblíbené. Tím ovšem jejich funkce nekončí. Existují také nevýhody. Asynchronní motory vyžadují určitou pozornost a pravidelnou údržbu. Jinak se zařízení rychle porouchá.

Mnoho pokosových pil je schopno řezat nejen dřevo, ale také měkčí plasty nebo tvrdé kovy. Řezání dřevěných dveří nevyžaduje velký výkon stroje. Stále je však nutná určitá míra bezpečnosti. Hustota dřeva velmi závisí na jeho jakosti. Například řezání modřínu je podstatně obtížnější než řezání břízy nebo borovice. Někdy se také může stát, že se čepel dostane do uzlu. Zhutnění vede ke krátkodobému nárůstu výkonu a pohonná jednotka se může v důsledku toho jednoduše přehřát. Proto je vhodné okamžitě zakoupit pokosovou pilu s dobrým řezným výkonem.

Všechny pily jsou považovány za vysoce rizikové stroje. Proto je při výběru pily nutné věnovat pozornost dalším bezpečnostním prvkům. Někteří výrobci například vyrábějí modely s měkkými startéry. Ke kontaktu mezi obrobkem a pilovým kotoučem dochází bez trhnutí do stran. Riziko zranění se tím výrazně snižuje.

Křížové frézy se od sebe liší způsobem umístění motoru. Nejlepší je podrobněji se podívat na modely s napájecím blokem umístěným v zadní části kotoučové pily. Snižuje se tak riziko, že svah nebude správně rozřezán nebo že uděláte správnou chybu při řezání.

Lepší je koupit produkt s převodovkou na začátku. Jsou hlučné, ale spolehlivější, protože nehrozí prokluzování řemene.

Hitachi C10FCE2

Výhody

Cena (koupil jsem ji za méně než 9 eur). Kvalitní zařízení. Lze jej složit jedním pohybem a je vybaven rukojetí pro přenášení.

Nevýhody

Není to nevýhoda, ale spíše drobná hádka. Stupnice v pravém rohu je o půl stupně a stupnice bočního sklonu o půl stupně vedle, ale nikdy jsem je nepoužíval, takže na tom nezáleží.

Komentář

Kvalita těla. hliníkový odlitek, frézovaný tam, kde je to nutné, žádná vůle, nic nevrže, ani náznak, hladký chod pily nahoru-dolů, úhly drží perfektně, vibrace nejsou téměř cítit. Řeže všechno: dřevo, hliníkové profily, lišty, polystyrenové desky, také perfektně řeže. Absence softstartéru není překážkou. Laser by byl pěkný, ale je to spíše hračka. Vůle v rámu, kam se pila zasouvá, je vynikající. milimetr na každé straně pilového kotouče, takže dostatečná přesnost. V krabici vytvoříte řez široký 10 cm, maximálně 12,5 cm. 14 cm širokou lištu lze také zcela proříznout, pokud je jedna strana přiložena k základně a druhá je mírně zvednutá. Velikost pily 255 mm., Vzácné, ale dobré velikosti, ne příliš malé a ne příliš velké.

Výhody akumulátorové šavlové pily

Autonomie. Síťový nástroj je závislý na síťové zásuvce. Akumulátorové šavlové pily jsou zcela samostatné. Jsou ideální pro práci v těžko přístupných místech a na domácích pozemcích, které nejsou připojeny k elektrické síti.

Bezpečnost. Spotřebiče připojené k elektrické síti 220 V jsou potenciálním zdrojem nebezpečí. Práce s ním s sebou nese určitá omezení a je třeba dodržovat pravidla elektrické bezpečnosti.

Akumulátorové řetězové pily nevyžadují více než 20 V. Lze jej používat ve vlhkém prostředí bez rizika úrazu elektrickým proudem.

Různé aplikace. Elektrické šavlové pily lze používat na různé materiály, a nahrazují tak různé nástroje. Lze je použít k řezání dřeva, plastů a kovů. Všestrannost nevyžaduje od obsluhy žádné zvláštní úsilí, stačí pouze nasadit správný typ nože.

Podélné uspořádání. Úzká převodovka a dlouhý nůž jsou ideální pro práci ve stísněných prostorech. Elektrická prořezávací pila je nejlepším nástrojem pro prořezávání korun, trubek nebo trámů v blízkosti stěn, podlah nebo stropů.

Vysoká manévrovatelnost. Podélné uspořádání a úzký list usnadňují manipulaci se šavlovou pilou při vyřezávání zakřivených detailů.

Dlouhá životnost. Akumulátorové šavlové pily spojují kvalitu a spolehlivost a vydrží dlouhá léta. Dlouhá životnost díky kombinaci promyšlené konstrukce a moderních bezpečnostních systémů, které zabraňují náhodnému spuštění.

Optimalizováno pro práci nad hlavou. Většina zahradních prací se provádí pomocí váhy. Elektrické kotoučové pily lze držet oběma rukama, což snižuje zátěž obsluhy a prodlužuje dobu řezání.

Nepostradatelný nástroj pro demontáž. V zahradě je často nutné demontovat staré konstrukce. Okna, dveře, kovové ploty, ohrady a oblouky lze odstranit šavlovou pilou.

Pořadí pil Torx 2020. Top 10 nejlepších

Řezání čela dřevěné tyče pod pravým úhlem lze provádět jakoukoli pilou, a dokonce i úhlovou bruskou. Řezat hrany pod správným úhlem však dokáže pouze vysoce specializovaný nástroj, kterým je příčná pila. Je nepostradatelný pro nábytkářské dílny, truhlářské dílny a dokonce i pro kutily, kteří chtějí, aby jejich výrobky (skříně, parkety, okna nebo dveře) vypadaly pěkně a upravené.

Který koncový zastřihovač je nejlepší pro dokonalé uchycení bez sebemenší mezery?? Je třeba si uvědomit tři hlavní části:

 • Elektromotor: zde jsou hlavní parametry. výkonné, odolné a spolehlivě chráněné proti přepětí, přetížení a přehřátí.
 • Pilový kotouč: musí být ostrý, odolný a mít průměr alespoň 20 cm. Přesnost a hloubku řezu určuje řezný nástavec.
 • Pracovní plocha: ořezávací stůl lze otočit a zvolit tak správný úhel. Stupnice na ní a aretační knoflíky přímo ovlivňují přesnost pily.

Uživatelské recenze na internetu připomínají, že pro rovnoměrný řez bez mezer a třísek, pro rychlou a kvalitní práci je pokosová pila nutností:

 • žádné vůle ani nesouosost;
 • systém protahování (pro velké tyče);
 • Nastavení hloubky řezu (umožňuje řezat různé materiály);
 • laserové značení (zvyšuje přesnost);
 • naklápění pilového kotouče (možnost podélného řezání);
 • pracovní stůl je otočný (možnost příčného řezání).

Vybrali jsme pro vás deset nejlepších pokosových pil na základě zpětné vazby od zákazníků. Toto jsou nejoblíbenější a nejvyhledávanější modely z let 2019-2020. Hodnocení zahrnuje zastřihovače s nejlepším poměrem výkonu, kvality materiálů, montáže a přijatelné ceny. V důsledku toho. nejvyšší prodejní čísla.

025# Montáž dveří a HS portálu | Dodavatel: VEKRA | e4 dům svépomocí

Tyto informace vám pomohou zaměřit se pouze na produkty, které byly ověřeny v praxi. A také se rozhodněte, který kráječ si vyberete pro svou domácnost nebo firmu.