STIHL STIHL 180 řetězová pila nestartuje – zapalovací svíčka se zaplní

Motorová pila je odlitá. Co dělat?

Po prodeji řetězové pily se velmi často setkáváte s problémem. Na prahu obchodu stojí roztržitý zákazník s motorovou pilou v ruce a stěžuje si. že pila nejde spustit a že mu byl prodán vadný nástroj.

Není to tak špatné, jak to na první pohled vypadá. Zapalovací svíčka je jednoduše přilepená a řetězová pila nenastartuje.

Proč se zapalovací svíčka řetězové pily zaplní: Příčiny

Hlavním viníkem vadné zapalovací svíčky u benzinové řetězové pily je vyšší množství paliva ve spalovacím prostoru, což může mít mimo jiné řadu různých příčin:

 • Špatná kvalita benzinu.
 • ucpání vzduchového filtru, který již nemůže plnit svou funkci.
 • Porucha zapalování.
 • karburátor není seřízen.
 • Nesprávné spuštění pily.

Protože je však pila v našem případě nová, je pravděpodobné, že jsme se setkali s

Nejčastěji se to stává začátečníkům, kteří při prvním startu propásnou okamžik zachycení zavřené klapky karburátoru a pokračují v trhání klikou startéru. Ve spalovacím prostoru je příliš mnoho benzinu a příliš málo vzduchu brání zapálení benzinu.

Dnes si krok za krokem projdeme, co dělat, pokud jsme minuli výchozí bod a nemůžeme pilu rozjet. Jako příklad si uvedeme demontáž řetězové pily STIHL MS-180.

Pojďme.

Takže pila nechce nastartovat a my jsme tak kopali do startéru, že i palivová směs uniká z tlumiče výfuku. Nepropadejte panice, vše napravíme!

Otočte ovládací hřídel do spodní polohy a sejměte horní kryt. Tento uzávěr se může u jednotlivých pil lišit, proto se nejprve seznamte s návodem k použití.

stihl, řetězová, pila, zapalovací

Sundáme horní kryt a uvidíme válec, zapalovací svíčku, vzduchový filtr a ovládací hřídel. V našem případě nás však zajímá pouze víčko zapalovací svíčky a samotná zapalovací svíčka.

Odstraňte víčko ze zapalovací svíčky. Je třeba být velmi opatrný a neškubat s ním vší silou. V opačném případě by mohlo dojít k jeho stažení z drátu (nasazení krytky na drát je trochu složitější, možná budete chtít zavolat servis).

Vezměte očkoplochý klíč (dodaný s řetězovou pilou) a odšroubujte zapalovací svíčku. Je pevně utažen, takže je třeba vyvinout určité úsilí.

Odšroubujte ji a zjistěte, že elektroda je mokrá od paliva. Musíme ji vysušit.

Zapalovací svíčku je nejlepší osušit papírovou utěrkou. Můžete také použít vzduchový kompresor, stačí foukat na elektrodu. Důrazně také nedoporučujeme pálit otevřeným ohněm (zápalkami, zapalovačem), protože na keramickém izolátoru elektrody mohou vzniknout mikrotrhliny a zástrčka bude pro další použití nepoužitelná.

Dále se musíme zbavit přebytečného paliva ve spalovacím prostoru. Za tímto účelem přepněte vrtačku do vypnuté polohy (v našem případě přepněte ovládací hřídel do vypnuté polohy).). To proto, aby jiskra nezpůsobila vznícení výparů.

Pak stačí ucpat otvor pro zapalovací svíčku na válci stejnou papírovou utěrkou, otočit pilu vzhůru nohama (válcem dolů) a 5-10krát trhnout startérem. Můžete se obejít bez tkaniny, ale případné zbytky paliva by se pak rozptýlily kolem pily, což není bezpečnostní problém, a jinak by se absorbovaly.

Zašroubujte zapalovací svíčku zpět do válce (neutahujte ji příliš, ale dávejte pozor, abyste nepřetrhli závit) a nasaďte botičku zapalovací svíčky.

Nasaďte zpět horní kryt a spusťte pilu. Startér by se však měl spouštět s otevřeným sytičem karburátoru, protože ve spalovacím prostoru jsou zbytky paliva. Startování může být snazší, pokud je plynová páka v dolní poloze. U řetězové pily STIHL MS-180 stačí otočit spoušť plynu do druhé polohy.

A nastartujte motorovou pilu. Pokud pila prvních několik minut vydává velké množství kouře, neznepokojujte se, jedná se o zbytky paliva z tlumiče výfuku, které dohořívají.

Jak vidíte, není se čeho bát. Tento postup netrvá déle než 5 minut a vyžaduje určitou zručnost.

Rizika používání nekvalitního paliva

Ve složení různých nízkooktanových benzinů a náhražek paliva jsou obsaženy alkoholové složky, které vyžadují delší dobu pro úplné spálení. Hospodárné používání těchto paliv je sporné, protože existuje řada faktorů, které potvrzují neefektivní provoz a nucené opotřebení motoru.

K promazání zapalovací svíčky přispívá použití žáruvzdorného motorového oleje u čtyřdobých motorů, nadměrné opotřebení kompresních kroužků nebo celé skupiny pístů.

Řetězová pila se nespustí? Příčiny a řešení

Řetězové pily už nejsou žádnou novinkou a nejsou považovány za čistě profesionální nářadí, protože dnes má takové univerzální zařízení ve své sadě nářadí doslova každý majitel. Přestože existuje velká rozmanitost modelů a typů řetězových pil, jejich konstrukce není obecně příliš složitá. Při správném používání a údržbě tohoto nástroje jsou problémy s jeho provozem poměrně vzácné. Co ale dělat, když se motorová pila nechce spustit?? Hlavně nepanikařit, ale postupně zjistit příčinu poruchy.

STIHL 180 nefunguje, jiskra svítí

Dotaz: Řetězová pila STIHL ms 180 c nedrží volnoběh a při práci se zastavuje. S obtížemi nastartoval, ale na volnoběh se opět zastavil.

Poté už nechtěl začít. O den později se pokusil motor nastartovat, ale vzduchový filtr byl propláchnut a odstraněn. Bez úspěchu, musel jsem sundat svíčku a ukázalo se, že je suchá, ale zkoušel jsem toho hodně.

Vyčištění odvzdušňovací zátky (nebyla ucpaná). Vyměnil jsem palivový filtr (i když starý není vizuálně znečištěný). Vyčistil jsem karburátor a pro jistotu jsem tam dal novou svíčku. Pila se nespustí! Zapalovací svíčku znovu zapněte, je suchá. Co dělat?

Odpověď: Odstraňte tlumič výfuku. Podívejte se na píst, pokud jsou na něm podélné rýhy, je třeba ho vyměnit.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi hnacím a řetězovým kolem u řetězové pily STIHL 180??

Odpověď: Mezi hnacím a řetězovým kolem není žádný rozdíl, jedná se o různé názvy pro stejný díl.

Dotaz: Koupil jsem si pilu STIHL MS 180. Velmi se mi líbí, ale potřeboval bych se zeptat, zda s ní mohu řezat silné stromy?

Odpověď: Pila MS 180 má vodicí lištu o průměru 35 cm a můžete s ní řezat polena o průměru 70 cm. Pokud je průměr polena takový, budete potřebovat větší řetězovou pilu.

Pila MS 180 jistě splní svou úlohu, pomalu a spolehlivě rozřeže kmeny velkého průměru, ale nezapomeňte, že přidáním dalšího výkonu ke stroji, který na to není stavěný, (v nejlepším případě) snížíte životnost řetězové pily, což znamená, že ji budete muset zcela vyměnit.

Otázka: Mohu na řetězové pile STIHL 180 použít vodicí lištu o délce 45 cm??

Odpověď: MS 180 je navržen pro maximální délku vodicí lišty 40 cm.

Otázka: Kde se nachází odvzdušňovací zátka STIHL TS 180??

Odpověď: Odvzdušňovací ventil je umístěn v horní části palivové nádrže a olejového prostoru, takže z boku není vidět.к. Skříň startéru je zcela uzavřená.

Otázka: Tlačítko plynu na MS 180 se ucpává ve vodorovné poloze. Co dělat??

Odpověď: S největší pravděpodobností je vadné spojení v trakční páce nebo v táhle při otáčení stroje.

Otázka: Proč se STIHL 180 po zahřátí zastaví??

Odpověď: Problém se zapalovacím modulem nebo žádná komprese.

Otázka: Používáme řetězovou pilu STIHL 180 se standardní vodicí lištou, ale nedávno jsme zjistili, že lidé v současné době na tento model montují vodicí lištu Carving. Podle katalogu je možné namontovat 30cm pneumatiku tohoto typu, ale je možné namontovat 25cm pneumatiku nebo to u tohoto modelu není možné??

Odpověď: Carving má velmi malý poloměr špičky. S touto lištou je lepší použít řetěz s roztečí 1/4. Tam začínají problémy. Takové řetězy jsou v maloobchodě velmi vzácné. Pro řetěz 180 potřebujete řetězové kolo 1/4.

Možná by mělo smysl poohlédnout se po vodicí tyči 3/8 1.1 Rollomatic Mini 30 cm. Číslo dílu je 3005 000 3905, pokud se nepletu. Má malý 7zubý převodník. Je o něco větší než Carving, ale o něco méně náchylný k mastnotě.

Otázka: Kterým směrem má šipka na pístu směřovat k tlumiči výfuku nebo naopak u řetězové pily STIHL 180 C??

Odpověď: Šipka by měla směřovat k tlumiči výfuku (obecně platí pro motorové pily STIHL).

Otázka: Řekněte mi, který závit pro spojku (levý nebo pravý) na MS 180?

Odpověď: Všechny řetězové pily STIHL mají levý závit na spojce.

Dotaz: Startovací řetěz na řetězové pile STIHL mc 180 při odpojení ze sítě škube, v čem je problém??

odpověď: Příčin může být několik, od vadného startéru (pružina startéru atd.) až po chybějící součástky.д.), na vadnou skupinu válců a pístů.

Proč zapalovací svíčka v řetězové pile.

Stručný videoprůvodce výměnou membrán v karburátoru řetězové pily.

Dobrý den, potřebuji poradit.Mám čínskou řetězovou pilu Carver.Je spuštěn a po pěti sekundách se zastaví, čištění karburátoru na nic, nevedl, těsnění na podlaze válce normální.Když někdy sešlápnu plyn, slyším v tlumiči výfuku prasknutí a rozsvítí se kontrolka.V čem může být problém?

Dobrý den, potřebuji vaši pomoc.Koupil čínskou motorovou pilu Werk 4500, po spotřebování asi 1 litru benzínu. přestal startovat.Hned jsem věděl, že zapalovací svíčka (jak jsem o tom někde četl)!Našel způsob, jak odvíjet a vysušit, začal startovat a zastavit.Našel vaše video, rozhodl se zkusit zpomalit L otáčky, konečně začal a práce, ale zastavil na volnoběh (volnoběh také točil). Zdá se, že je v pořádku, ale řetěz se začne otáčet se zpožděním, stisknu plyn. zvuk jde a pak sekundu nebo dvě (záleží na tom), začne se otáčet. je to normální??

Průvodce! Skvělé! Nasadil jsem otvor a poté těsnění. Nemluvím o pile. hrůza! Ze zvyku, jako v autě.

prosím, řekněte mi, po čem se změnil nový blok válců s písty a vačkami, na těsnění byl dán těsnicí tmel, benzín se nerozběhne a zaplaví zapalovací svíčky, co můžete udělat? Značka řetězové pily GOODLUCK 4500

dobré video je velmi užitečné děkuji

STIHL 180 Pila má problém s STIHL-180 Startuje a zastaví se okamžitě, plyn zpět a zapalovací svíčky jsou všechny nové, karburátor je čistý, zjistil, že problém je volné ložiska klikového hřídele se zdá, že uniká vzduchové indukce, je to klíště

bylo by hezké vidět ho na xysgvarně 236

Děkuji průvodce, tutoriál je skvělý. Vše je jasné a dobře vysvětlené. Dovolte mi položit vám otázku. jak nastavit přívod vzduchu s tryskou na vnější straně? benzín?)Nevím, kolik otáček a co reguluje? STIHL 180

Díky za tip! )) celý den přemýšlel, co se pokazilo, a to je vše.Ukázalo se, že jde o membránu.

Díky za video, řekněte mi, zda na Champion 242 lze dát karburátor z hoskvarty 142.137 nebo ne.

Moc děkuji. Přemýšlel jsem. # Mám jiskru, svíčka je mokrá #. Na vaši radu jsem vyměnil membránu (mám čínskou). Všechno běží jako po másle.

Hej, kámo, můžeš mi něco říct? Pila Husqvarna je v kůlně už tři roky. Rozhodl jsem se ho nastartovat, ale nenastartoval. Rozhodl se odšroubovat zapalovací svíčku, nemůže a postříkal bělidlem zbytečné, svíčka je těžké sedět.Pila byla používána velmi málo. Jak odšroubuji zapalovací svíčku a musím ji odšroubovat?? Možná je to membránou karburátoru?

Děkuji. Začal )))) bude trvat nějakou dobu v pneuservisu odšroubovat zátku)))) odpovědět na několik dalších otázek. Ozubené kolo na pneumatice je opravdu zrezivělé, pokud je namočené, lze takovou pneumatiku použít? A když jsem koupil v roce 2010, když to třikrát řezal řetěz spadl (jsem ho utáhl přesně podle pokynů!) Odstranění otřepů na ozubených kolech řetězu, čištění a opětovné řezání. Proč řetěz spadl? Pokud je napnutá podle pokynů. Možná je vadný? Husqvarna137e

Můj přítel zapolsta koupil novou pilu Makita 4630 při práci páchne černým dehtem z tlumiče a rozlévá se kolem tlumiče. Vyzkoušeno vše (92/95 benzín) olej minerální a syntetický. Přidávám 50/1 podle návodu. Už jsem spálil tři nádrže. stejný. U syntetického oleje je však dehtu o něco méně. Jsem v záruce, co by mohlo být příčinou. A jaký je správný způsob náběhu a zda se má či nemá náběh uskutečnit? DĚKUJEME.

Děkujeme za video! Můžete mi říct, kolik otáček za minutu. seřizovací šrouby na karburátoru pily HÜTER BS45 musí být v průměru vytočeny

Můžete mi říct, na které stránce si mám objednat sadu na opravu karburátoru?

Dostal jsem se z této pozice jednoduše tím, že ne zcela otevřít sytič závěrku na studený start, na teplý start zpravidla nenalil.

Velmi poučné video. Mám stejný problém v chladném pila začíná s polovinou otáčení a vše funguje v pořádku na horké, stejné, ale stojí za to stát asi 15-20 minut, aby ji spustit téměř nemožné chytit a pak se vypne! pila je nová párkrát spuštěná pro řezání malých věcí. Co to může být?? Předem vám děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

můžete mi říct, kde nakupujete náhradní díly za velkoobchodní ceny? Bydlím ve vesnici Vachruševo v Čeljabinské oblasti a chci provádět opravy řetězových pil pro veřejnost.

Bylo to takto. Je to nová pila, ale byla koupena před třemi lety. Na zimu ho nenaplnil. Fungovalo to dobře. Celkem 1 hodina. Založeno. Nenastartuje se. Šel do služby. Na diagnózu musím čekat 3 týdny. Odšrouboval zapalovací svíčku. Mám jiskru, svíčka je mokrá. Byl jsem v jiném servisu a tam mi řekli, že píst je všude.р. A pak jsem si vzpomněl na toto video. Našel jsem sklad náhradních dílů a koupil kompletní sadu na opravu karburátoru za 250 rublů. Opatrně jsem ho odšrouboval, vyměnil podle autora a voila, funguje to. Díky za úsporu 4 tisíc.р. a potěšení, které jsem měl z toho, že jsem to dělal sám.

a letos stojí opravná sada 300. koupil včera !!

co dělat při zaplavení zapalovací svíčky.Navzdory všemu, co jsem udělal, se mi nedaří pilu spustit

Píst byl kompletně vyměněn po zjištění otřepu a zaseknutí kroužku, proto nechtěl nastartovat. nejprve to bublalo, je to dobré, motor běží, ale došel benzín, takže vynechal start, ale nechce se spustit, naplní zapalovací svíčku, kterou myslíte membránu ? nebo stačí vyčistit karburátor ? Měl jsem kamarádovu pilu a seděl 5 let, když se spustil, takže membrána mohla být úplně vyfouknutá, rozhodl jsem se, že to zkusím jeden večer a ožil, ale teď musím přemýšlet o karburátoru

V internetovém obchodě je k dispozici sada na opravu karburátoru za 300

Problém je následující. ECHO 3500. Funguje již 7 let bez jakýchkoli problémů. rozhodl se změnit píst (pila je volná) po změně pístu se spustí pouze na sytič. otáčky jsou vysoké. vůbec žádný plyn. Uhlíku jsem se nedotkl. Palivo je v pořádku. Všechny filtry jsou čisté. Co by to mohlo být??

Děkuji, video pomohlo, ale membránu jsem nevyměnil, bylo pozdě a nebylo ji kde koupit, chvíli jsem ji vařil ve vodě, změkla a vrátil ji na místo.Pila začíná šlapat jako hodinky. Stejně jako.

Jen STIHL. shit. Proto čínské díly vydrží stejně dlouho jako originální díly. Mám 7 let starý počítač Oleo-Mac. Ke karburátoru se nikdy nedostal.

Děkuji za video. Vše je velmi jasné. Pokud to není příliš velký problém. Jaká je mezera mezi elektrodami na zástrčce? Změnil svou starou čínskou zapalovací cívku „AIWA“ a koupil novou svíčku a mezeru mezi svíčkami téměř dva mm. a starý. 0,8 mm. (více než 4 roky práce)?

Můj strýc má motorovou pilu. Pracoval na tom, aby to rozjel. V létě se podařilo nastartovat, ale s velkými obtížemi, po navíjení. běží asi 5 minut, pak se vypne a musí ho spustit znovu. Vyměnil všechny vnitřnosti za nové, ale není to nic platné.

Dobrý den, moje pila má příliš vysoké otáčky, volnoběh je v pořádku, když ji vidím, řve a zahřívá se, co mám dělat?

poradit, Mám sekačku na trávu 2 roky od novya, vše začít normálně, funguje to, žádné problémy, ale stojí za to nechat na nějakou dobu například týden, pak se nespustí, dokud nezměníte zástrčku, s novým a tak pokaždé, co je problémem

Je hezké vidět čistě umytého údržbáře v čistém bílém svetru u čistého stolu. Podíval se sem třeba na několik videí o opravě řetězových pil zahraničními řemeslníky a všiml si, jak mají kultivovaný a řádný proces opravy zařízení. Je těžké se problému dobře a správně chopit. Spousta lidí si ho prostě sundá kvůli masám. Nemohl jsem sehnat sadu karburátoru a musel jsem koupit čínský, vyklepat z něj těsnění a dát do Olea mák. Koupil jsem ho za 650 rublů.je o něco dražší ))))) Mimochodem odpověď na vaši otázku o správném nastavení karburátoru tři šrouby a neviděl.Lidi, kdybyste mohli natočit video. Váleček je dobrý.Díky

vyměnil pístní skupinu vyměnil nový karburátor stále zapalovací svíčka je mokrá a nechce nastartovat

Dobrý den,! řekněte mi, jak nastavit pilu, aby byla o něco úspornější. # it’s eating gasoline like water # (žere benzín jako vodu).

kluci, pokud můžete udělat video o podrobném nastavení karburátoru, kde začít proces než konec.Jak poznáte, že je třeba ji vyčistit?Viděla jsem tolik videí, že to nechápu správně.Chci mít přehled od začátku do konce.a z nějakého důvodu se neobtěžujeme s opravnými sadami, ale pořídíme si úplně novou. Tachometr.

kamarád. srdečně. video je podrobné, přímočaré, bez módní terminologie. Dám vám like. (STIHL hučí)

�� У пошуках поршневий до бензопили �� як підібрати циліндр на пилку Урал 52

řekněte mi, co by mohlo být špatně, šroub volnoběžných otáček je otočen až na doraz a volnoběžné otáčky jsou vypnuté

prosím, řekněte mi ms180.Nemohu nastavit volnoběžné otáčky a nemohu je nastavit.mrtvice

Není na Stihlu čínský karburátor??Čínský.

Proč se řetěz neotáčí, když je moje motorová pila studená, a běží dál, když je horká?

Proč se řetěz otáčí sám, když řetězová pila pracuje bez plynu?

proč se řetěz neotáčí při volnoběhu, když je pila studená, a když se zahřeje, běží na volnoběh, když jsem řezal dřevo, když je studená, neotáčela se, pak řezala pět minut a řetěz běží na volnoběh, když se začne otáčet

Co dělat, když je zapalovací svíčka motorové pily mokrá?

Pokud máte podezření, že je zapalovací svíčka mokrá, zkontrolujte ji. Vyjměte ji pomocí klíče na zapalovací svíčky a pečlivě ji prozkoumejte. Pokud je zapalovací svíčka mokrá, ale stále jiskří, je jisté, že je zalitá.

Správná palivová směs také ovlivňuje životnost zapalovací svíčky a může ji také poškodit. informace o tom, kolik benzínu a oleje je třeba smíchat, najdete zde.

Mnoho zkušených majitelů dokáže s vysokou mírou jistoty rozpoznat aktuální stav zapalovací svíčky podle její barvy. Tento postup by se měl v pravidelných intervalech opakovat.

 • Světle hnědé saze jsou to, co chtějí všichni majitelé vidět. V takovém případě není funkce řetězové pily narušena.
 • Černé saze signalizují nevyváženou směs, tj. nedostatek kyslíku v palivové komoře. Pokud se situace nenapraví, je vysoká pravděpodobnost, že se zapalovací svíčka řetězové pily natankuje.
 • Pokud je na vidlici koroze nebo je vzdálenost mezi elektrodami příliš velká, je pravděpodobné, že se používá chudá palivová směs.

Druhým je karburátor

Není nutné sestavu hned rozebírat, zejména pokud se motor po nastartování zastaví nebo nejede na volnoběh. Nejprve zkuste vyměnit palivo, mohlo by to být příliš mnoho oleje. Do vzduchového filtru můžete vstříknout malé množství čisticího prostředku, motor vyčistit a nechat ho jet na maximální otáčky.

Pak postupujte v pořadí. vzduchový filtr, palivový filtr (může být venku i v nádrži), tlačítko pro doplňování paliva, návaznost hadic. Zátka palivové nádrže. odvzdušňovací ventil může být ucpaný a motor jednoduše nečerpá benzín. Vyfoukněte ji a bude fungovat!

Rozhodně. podívejte se na připojení karburátoru k sacímu potrubí! Pokud je vzduch nasáván a uniká, opravte jej!

Dávkovací jehla se zasekla. problém i u některých modelů. Stačí ji zatlačit dolů nebo sundat a obrousit sametem.

Můžete odstranit hadici z karburátoru a zjistit, zda palivo proudí do karburátoru při plnění. Je jasné, že pro kontrolu je často nutné odstranit plastový kryt, zlomit prsty o západky, ale stejně je dříve nebo později nutné se tam dostat.

Tipy pro řešení problémů

Pokud byla svíčka řetězové pily stále naplněna a nechcete čekat, až palivo odteče, existuje poměrně účinný a rychlý způsob čištění.

 • Pokud se oprava provádí v terénu, stroj se postaví na rovnou plochu (v dílně je to jednodušší. hodí se stůl), vytáhne se zapalovací kabel a zapalovací svíčka se vypáčí nasucho klíčem na zapalovací svíčky. Jistič musí být zapnutý.
 • Odšroubujte kryt vzduchového filtru, který očistěte od nečistot.
 • Poté se ovládací páka nastaví do minimální polohy plynu a startovací šňůra se trhne až 10krát, nejméně však 5krát. Tím se spalovací komora zbaví přebytečného paliva.
 • Po opětovném vložení vzduchového filtru, instalaci zapalovací svíčky a připojení kabelu ještě několikrát zatáhněte za startovací lanko. Škrticí klapka musí zůstat otevřená.

Pokud jsou tyto operace provedeny správně, pila opět ožije.

Většina majitelů řetězových pil nechala propláchnout zapalovací svíčky více než jednou a více než jednou uvedla nářadí do provozuschopného stavu. Nenechte se tímto problémem vyděsit: stačí vám jednoduchá ruka a návod k obsluze, abyste udrželi stroj v chodu bez nutnosti opravy.

„Master PLUS“ opravy všech druhů složitosti v. Serov

Opravy STIHL 180 Řetězová pila se nespustí. Řetězová pila STIHL 180 se nespustí Důvody

„MASTER PLUS“ opravy jakékoliv složitosti ve městě Hamburk. Serov

Post 9 komentářů

Měl jsem stejný problém, zbrusu nová pila po 2. tankování nebyla spuštěna, co jen nenašla tipy, odšroubujte tlumič výfuku, podívejte se na píst, ale nedělejte to pro nic, pokud máte pocit, že by byla komprese, startovací šňůra, protože táhne s námahou. Náš zákazník byl naopak odkázán sám na sebe. svíčka byla plná perlivé vody a nezkušená. Vypusťte z barelu veškerý benzín. Vyšroubujte svíčku, zkontrolujte jiskru, pak je třeba vypustit zbytek benzinu z válce, za tímto účelem otočte válec dolů jemným tahem za přebytek startovacího lana asi 10krát. Poté ji dám na 5 minut do stejné polohy, aby se vyvětrala a vysušila, a zašroubuji zátku. Nádrž naplníme benzínem a olejem ve vyznačeném poměru. Dal jsem páku v chladném spuštění tahání dvakrát hladce 3. trhnutí, začal od třetího trhnutí. A chystal se ji vzít do služby.

Stejný problém, nová pila, přestala fungovat při druhém doplnění. Zkontrolováno, karburátor přetéká, svíčka je v benzínu, po vysušení je jiskra. Po vyčištění válce, jak je popsáno v příručce, se pokusil spustit. V poloze „studený start“ stačí pouze jeden přívod vzduchu a poté otočit klapku sytiče do polohy start. motor nenastartuje. Odšroubování zástrčky. opět v benzínu. Stokrát foukněte do startéru a rozdíl je stejný. A tady přichází vaše webové stránky, po přečtení Oleg rady (týkající se foukání startéru v obrácené poloze pily) se snažil, z válce a karburátoru nalil gramy 10 benzínu. Pak jsem připojil zapalovací svíčku (bez šroubování) k trysce, dal sytič na startovací polohu, znovu ji odpálil. Znovu sestaveno, doplněno palivo, funguje. Takže děkuji Oleg za dobrou radu !

STIHL 170 /180 NENASTARTUJE. DŮVODY.

Hlavní příčiny nenastartování motoruNEDOSTATEK JISKRY PŘI ROZPÁLENÉM ZATÍŽENÍ (vyměňte zapalovací svíčku).

Oleg, moc děkuji Jediné, co zbývá udělat pro našeho zákazníka, je prostě vynikající!Stručně řečeno Pila je 6 let stará a používám ji 10krát ročně. Dříve to začínalo špatně a v určitém okamžiku to bylo Řídil jsem se vaší radou. Odvážil jsem se, omlouvám se za náklady na novou svíčku a vzduchový filtr. Filtr, ale myslím, že by se vám v budoucnu mohl hodit.Dodatečně děkujeme. Vážení čtenáři. Vždy začněte jednoduše ve většině případů je problém malý. Hodně štěstí při opravách!

Děkujeme Olegovi za jeho praktické rady. Tato rada by měla být uvedena v příručce. Nová pila nenastartovala ani napotřetí, bohužel se objeví jiskra, bohužel se zasekne zapalovací svíčka. Udělal to, co zbývá udělat náš klient, protože Oleg napsal, začal s prvním trhnutím.