Výška čepele a zpětný. Table SAW pro zpětný ráz

Výška čepele a zpětný

Backback na stolní pile může být způsoben řadou faktorů, přičemž výška čepele je jen jedna. Zarovnání čepele a/nebo plotu do štěrbiny, matná čepel, ztráta kontroly dřeva, odstranění sestavy rozdělovače a/nebo jezdícího nože, řezání malých kousků a špatné operátorské techniky, které mohou přispívat běžnými faktory, které mohou přispět k zpětnému odkupu. Často je zapojen více než jeden z těchto faktorů, ale každý může iniciovat zpětný zpětný prostředek.

Podíval jsem se na zarovnání stolního pila v jiných příbězích o Newwoodworker.com a navrhněte, abyste si je přečetli, uvedené v sekci zdrojů níže. Pro naše účely zde předpokládáme, že vaše pila je správně nastavena a sladěna jako součást vaší pravidelné údržby.

Výška čepele

Existují některé, které jsou přesvědčeny, že zvyšování čepele vysoko nad horním povrchem dřeva pomáhá předcházet zpětnému rázu. Myšlenka je taková, že vzhledem k tomu, že zuby sestupují na dřevo na přední straně čepele svisle, nanášejí na dřevo sílu dolů a tlačí dřevo dolů na stůl. Kdybychom mohli způsobit, že zadní část čepele zmizí, může to být pravda. Nicméně, s čepelí vysoko, zuby na zadní straně této čepele se vycházejí ze stolu téměř rovně nahoru. Protože čepel je tak vysoká, přední a zadní hrana jsou mnohem dále od sebe, což zvyšuje pákový efekt. Pokud se dřevo trochu změní do zadní části čepele, chce se zvednout a když k tomu dojde, je to pravděpodobně backback pravděpodobně milisekundy pryč.

Vím, že jsou někteří, kteří si myslí, že běh čepele velmi vysoko zabrání provize nebo sníží šanci. Špatně! S nízkou čepelí, jak je předepsáno výrobcem čepelí, jsou síly nahoru a dolů (vlevo) blíže a ne zdaleka tak výrazné jako u čepele High. Zvyšte stejnou čepel mnohem vyšší (vpravo) a ty body pákového efektu nahoru a dolů jsou nejen posíleny širší vzdáleností, ale jsou také mnohem blíže k rovnému vzadu a přímo dolů. Kliknutím na obrázky zvětšíte

Přemýšlejte o tom jako o Newtonově třetím zákonu, jakmile je odstraněn. Pokud jsou čepel a plot dokonale zarovnány, dřevo nemá žádné vlastní stres, který se snaží zavřít KERF (i trochu), operátor tlačí dřevo do dokonale přímky a rozbočovací a protikladní západky jsou na místě, zadní okraj čepele nemusí být tak velký faktor. Ve skutečném světě však vzhledem k počtu proměnných tlačíte své štěstí v nejlepších dnech. Pokud se dřevo trochu otočí, nebo se Kerf začne zavírat od stresu v něm, můžete být na cestě k skutečné demonstraci toho, jak rychle a mocně se věci mohou na stole pokazit. Byl jsem před kusem, který se mírně změnil do zadní části čepele, viděl jsem to, ale než se skutečně zaregistroval, už jsem slyšel třesk! a cítil, jak bolest dřeva zasáhla mou stranu. Kdybych měl čepel vyšší, mohlo mě to dobře zasáhnout a ještě více zvýšit potenciál pro velké zranění.

To vše a my jsme nemluvili o závazcích tolik expozice čepele a jak blízko, to vaše prsty i s push hůlkou nebo držadlem. Zde znovu, pokud pracujete v dokonalém světě, nebojte se, vše bude v pořádku. Pokud se považujete za smrtelníka, je čas přehodnotit návyky stolu.

Obrana skutečného světa

Nejlepší obranou proti zpětnému rázu je udržet vaši stolní pilu správně zarovnanou, včetně paralelismu Blade a Fence a MITER MITER STRETH S MITER SLOT. Je také důležité využívat správnou techniku, včetně použití dobré rukojeti (s prodlouženou hranou). Udržování strážce čepele, rozbočovače a anti-kabiny nebo sestavy nebo jezdícího nůž správně nainstalované a zarovnání by mělo být bez přemýšlení. Frekvence, se kterou slyšíme o provizech.

Backbacks má tendenci začít v zadní části čepele, kde vychází ze stolu. Zvyšování čepele to jen zhoršuje. Kus v mé ruce (vlevo) je můj jediný velký zpětný zálohování a začal na zadní straně čepele, bez strážce nebo žijícího nože, když se kus mírně otočil do čepele. Kdybych měl nůž a použil dobrou rukojeť (vpravo). Kliknutím na obrázky zvětšíte

Řezání malých kousků na stolní pile bylo vždy dobrým způsobem, jak mít problémy. Když čelíme tomu, abych musel řezat kus pod 12 ”-dlouho, podívám se na kapelní pilu nebo se pokusím vytrhnout kus z delšího kusu a poté jej zkřížit na konečnou velikost.

Nejběžnější nastavení výšky čepele navrhované výrobci čepele, se kterými jsem mluvil, je mít dno gulletů na horním okraji dřeva. Někteří naznačují, že má dno gullet těsně pod povrchem dřeva, jiní těsně nad ním. Myšlenka je taková, že odhalení gulletů zvyšuje vysunutí prachu a zavádí vzduch do řezu, který pomáhá zmírnit nahromadění teploty.

Dalším důležitým faktorem je udržování čisté čepele. Nastavěné hřiště a další kontamináty související s dřevem zvyšují tření mezi čepelí a dřevem. Stejně jako v okamžiku paže, tření zvětšuje síly (nahoru a dolů), čepel se vztahuje na dřevo.

Závěry

Nic nemůže úplně eliminovat možnost prožít zpětný ráz. Avšak udržování vaší pily správně zarovnat pomocí dobré techniky a bezpečnostního vybavení (viz Saw-Aid v sekci zdrojů níže) drasticky snižuje šanci na zahájení zpětného rázu. Sestava rozštěpete a anti-kabiny nebo nůž může výrazně snížit závažnost zpětného zpětného zpětného prostoru, pokud by se člověk pokusil začít.

Video Tutor

Věřím, že zvýšení čepele vysoko nad dřevem oba zvyšuje některé z běžných faktorů, které podporují zpětný backbac. V důsledku toho jsem vždycky nastavil výšku čepele tak, aby dna piloty v jejich nejvyšším bodě byla dokonce i v horní části řezání dřeva.

Za více než 40 let zpracování dřeva jsem měl přesně jeden vážný zpětný zákon způsobený svou špatnou technikou kombinované s ignorováním několika z výše uvedených varování. Od té doby jsem vyvinul mnohem lepší program údržby, který zahrnuje často čištění mých čepelí spolu s kontrolou zarovnání mé čepele, plotu a měřidla pokosu. Také používám push držadla nebo push bloky. Na místě je také moje sestava a sestava čepele nebo rozbočovače nebo můj nůž. Jednoduchá řešení, která způsobuje, že moje stolní pila používají daleko bezpečnější.

Zdroje

Máte komentář k tomuto příběhu?.Napiš mi email!

Všechny písemné, fotografické a nakreslené materiály jsou majetkem a autorskými právy Newwoodworker.com LLC 2000-2019. Materiály nemusí být nijak použity bez písemného souhlasu majitele. Prohlášení o ochraně soukromí

Všechno, co potřebujete vědět o stolním provinění

Tabulka je patrně nejvšestrannějším nástrojem, který vlastní, pokud vaše projekty zahrnují zpracování dřeva.

Ale přichází s jeho spravedlivým podílem na bezpečnostních rizicích, které je třeba zvážit, než provedou každý řez.

Vaše typická rutina dřeva zahrnuje jemné tlačení řeziva dopředu do sestupných zubů na přední straně čepele.

výška, čepele, zpětný, table

Když kousek řeziva dosáhne stoupajících zadních zubů pily, jeho uzly se chytí do čepele a vrhnou se dopředu při přestávkových rychlostech.

Většina čepelí se pohybuje zhruba při 3000 ot / min a vytváří obrovskou kinetickou energii, která by vám mohla ublížit.

Ještě horší je, když se vaše ruka dostane do spřádacích čepelí, což způsobuje zranění hrobu.

Přesto pro každý hororový příběh tam byl jeden nebo více bezpečnostních mechanismů ignorován.

Vyplatí se pochopit, co způsobuje zpětný prostředek na stolní pile v takových dobách.

Co způsobuje, že stolní vidění?

Když se rozřezáte na desku, vytvoříte napětí. Čím vyšší je napětí, tím větší je vaše šance na zpětný backback.

Jak řezivo prochází polovinou čepelí, výsledný Kerf začne přitisknout zadní zuby pily.

výška, čepele, zpětný, table

Většina pily se může nakonec zpomalit nebo přestat se pohybovat úplně, což je z pohledu bezpečnostního hlediska významné.

Pokud je však vaše stolní pila relativně silná, může to převrátit desku a místo toho ji poslat přímo do tváře.

1) Nedostatečný tlak na plot

Když se řezivo tlačí do čepele, začne ztrácet tlak proti roztržení a začne se otočit do strany.

Když k tomu dojde, stoupající zuby zachytí dřevo, než se odhodí děsivými rychlostmi.

Někdy se plot „prochází“ směrem k čepeli, což znamená, že vzdálenost od čepele k plotu je méně vzadu na pilu než vpředu.

Tím se tlačí řezivo proti stoupajícím zadním zubům a způsobuje zpětný ráz.

2) Žádný nůž nebo rozdělovače

Jedním z nejlepších bezpečnostních zařízení, která lze nainstalovat na stolní pilu, je jedním z nejlepších bezpečnostních zařízení, které lze nainstalovat.

Je namontován za pilou, aby se zabránilo sepnutí dřeva dovnitř do čepelí.

Jízda nožů také pevně udržují dřevo proti plotu, aby se zabránilo v stoupání proti zadní části pily.

Druhým nejlepším nástrojem je splitter, který funguje přesně jako jezdící nůž s výjimkou, že nezestává, spadne ani se nakládá spolu se stolní pilou.

Dalším rozdílem je klenutý tvar nože, který je navržen tak, aby napodobil zakřivení čepele; Toto je skvělý bezpečnostní mechanismus.

Vzhledem k tomu, že rozbočovač nezvyšuje a nespadá s čepelí, snižování čepele pro řezání tenčích zásob zvyšuje mezeru mezi rozdělovačem a čepelí.

To zvyšuje potenciál pro čepel zachytit desku, než Kerf dosáhne rozbočovače.

Nezapomeňte odstranit rozštěpek a proveďte nepřekonatelné řezy a drážky.

3) Nůž na trh není správně namontován

Jednou z primárních funkcí jezdícího nože je působit jako forma zadního strážce na řezivo.

Aby však zadní strážce správně fungoval, musí být správně sladěn s kovovým čepelí, aby se zabránilo off-cuts.

Pokud nůž na trh není správně namontován nebo slavnostnější s Kerfem, mohou se uzly ve vašem dřevěném díle sevřeny na zadní straně čepele a násilně hodeny k vám.

4) Pomocí starší stolní pily

Ne všechny stolní pily jsou vybaveny bezpečnostním příslušenstvím, jako je nůž nebo řezačka.

Dovybavení jednoho bez podstatné úpravy stolní pily není vhodné, zejména při práci se starším modelem.

Toto je nehoda, která čeká, až se stane, protože vaše dřevo vás nakonec překvapí.

Jedním efektivním řešením je nákup bezpečnostních válečků proti kabině. Ty jsou namontovány na vašem plotu s dráhou místo toho, aby byly namontovány na kolejnici.

Nejenže zadržují bezpečnostní válečky proti kabině.

5) Nemáte plán pro své škrty

Než provedete jakýkoli řez, měli byste mít vždy plán, kde budou vaše ruce a tělo umístěny v celém řezu.

Nikdy nechcete být v polovině řezu, abyste si uvědomili, že nemáte plán, jak dostat desku celou cestu.

Nikdy se nezastavujte uprostřed, protože to určitě povede k velkému zpětnému odkupu.

6) Provádění volných řezů

Střihy s volnou rukou s rotujícím čepelí jsou jednou z největších chyb, které může začátečník udělat.

Vždy použijte plot k podpoře kusu a udržujte ho čtvercový proti čepu.

Při řezu byste nikdy neměli stát přímo za dřevo, i když jste implementovali všechna možná bezpečnostní opatření.

Všechna tato bezpečnostní opatření pouze minimalizují šance na zpětný backback, nikdy jej úplně nevylučují.

výška, čepele, zpětný, table

Místo toho byste se měli postavit na stranu. V tomto případě, pokud dojde k provize, jste vždy mimo cestu pomstychtivého bloku řeziva.

Používání nesprávných rozměrů

Vzdálenost od čepele k plotu by nikdy neměla překročit délku dřeva, která je proti plotu.

Je to proto, že když začnete řezat, stůl by čepel vytvořil obrovský dopředný točivý moment ve srovnání s malým množstvím dřeva drženého proti plotu, vytvoří to zatáčku.

Pokud se deska začne točit, vyšplhne se na zadní stranu talíře. V tomto okamžiku je deska zachycena talířem a otočí se do vás.

Nástroje, jak zabránit zpětnému zpětnému stolu

SLAP-IN SPLITER

  • Populární stolní trh s náhradními díly napal pro prevenci zpětného rázového stolního pila (pouze pro tenké čepele Kerf Saw)
  • Hlasoval Nejlepší nástroj Populárním zpracováním dřeva (2004) pro bezpečnost stolního pila!
  • Instaluje přímo do vložek ze dřeva nebo plastu nulové vůle (krk)
  • Technologie mini-peří udržuje obrobku proti plotu a zabraňuje pálení
  • Včetně jednoduchých instrukcí a instalačních vrtáků

Span-in Splitters jsou speciálně navrženy tak, aby snížily nebezpečné zpětného zpětného hlediska.

Okamžitě se chystají na jakoukoli dewaltovou stolní pilu a snadno se odstraní.

Span-in Splitters vklouznou do držáku, kterou lze snadno namontovat do zadní části stolní pily.

Tále o krku nulové clearance

  • Umožňuje použití stohovaných řezaček Dado
  • Lze použít s verzími DWE7490 a DWE7491
  • Pro zpracování a budování dřeva
  • Hmotnost balíčku: 0.372 kilogramů

To relativně jednoduché upgrade minimalizuje velikost Kerfa čepele, protože je naříznutím stolní pily.

Způsobí, že vaše dřevařské projekty jsou bezpečnější a poskytují lepší výsledky řezání s malým potížím.

Většina lidí používá pro každou operaci specializovanou hrdla s nulovou clearancem. včetně pravidelných řezů, řezů Dado, řezů Kerf a dokonce i úhlů.

Nehody a zranění stolu. jak se jim vyhnout

I ty nejlepší stolní pily vyžadují hodně úcty. I když tyto nástroje pomáhají dokončit tesaři, aby na pracovišti udělali spoustu práce, chcete být velmi soustředěni a úmyslní v tom, jak používáte jeden. Každý rok dochází k velkému počtu nehod a zranění. Tyto nástroje se mohou okamžitě převést z „užitečného nástroje“ na „neodpustitelného požívání palců.„Baví nás mít všechny naše prsty neporušené a kde je zamýšlel Bůh. Předpokládáme, že to také děláte. Pozvali jsme některé z našich profesionálů, abychom nám poskytli své klíčové tipy, jak se vyhnout nehodám.

Poznámka editora: Právě začíná? Nenechte si ujít, jak používat průvodce stolní pilou.

Nehody a zranění stolního vidění jsou stoprocentně zabráněny

Každému stolnímu viděné nehodě nebo zranění lze zabránit. Pokud ne, tyto nástroje by byly zakázány před lety. Přichází k respektování nástroje, sledování bezpečnostních doporučení a věnování zvýšené pozornosti tomu, co děláte za všech okolností.

Zatímco pokrok v tabulce viděl, jako to, co vidíme v tabulce Sawstop Jobsite Table SAW. Vždy chcete vědět, kde jsou vaše prsty, ruce a paže za všech okolností a nikdy nechcete odstranit stráž čepele bez použití jiného bezpečnostního zařízení. A to, pouze když se střih, kde strážce čepele zasahuje a dostane se do cesty.

A s tím z cesty. řeč o udržování bezpečnosti stolu při vytváření konkrétních typů řezů.

Vyhýbání se nehodám na stole při vytváření křížových řezů

Typ řezu, který chcete udělat, diktuje, jak by mohly dojít k nehodám stolu. Tři primární řezy jsou křížové řezy, řezy roztržení a dado řezy. Každý představuje zvláštní výzvu. Použití správné techniky vám pomůže udržet bezpečnost při provádění řezů se stolní pilou.

Křížové řezy-přiměřeně pojmenované-protínají přes obilí. Pro tyto typy řezů používáte měřidlo pokosy nebo saně. Použijte přiložený rozdělený stráž a nůž na trh a zasuňte svůj rozchod se do vhodného slotu. Chcete měřidlo na straně, který má více materiálu.

Většina nehod na stolech dochází na křížových řezech, když se vám nepodaří zůstat na jedné straně řezu a vaše paže přechází přes horní část čepele. Chcete obě ruce podporující materiál kolem měřidla pokosy. Poté, když jej posunete dopředu, udržujete obě ruce bezpečně na jednu stranu čepele. Udržujte ruce a jakýkoli tlak dopředu od řezané strany.

Shrnutí špiček bezpečnosti: Nikdy nevzdávejte jednu ruku na každou stranu čepele. Vylepšete tlak na pouze na jednu stranu, abyste se vyhnuli zranění.

Jak se nehody vyskytují při roztržení

RIP řez znamená snížení délky desky. Toto je klasický střih, kde použijete plot k poskytování podpory, přesnosti a čtvercové okraje. Většina stolů viděla nehody při roztržení řeziva. Existuje řada důvodů. Nejprve máte čepel, která se točí zpět k sobě. Za druhé, krmíte desku mezi rotujícím čepelí a stacionárním roztržením plotu. Zatřetí, řez roztržení zahrnuje trochu větší blízkost čepele, protože materiál tráví delší dobu v řezu.

Při provádění roztržení se můžete vyhnout nehodě stolní pily. Jednoduše to zahrnuje být opatrný a po správném kroku. I tam, kde stojíte (ne přímo za čepelí). Také chcete správně použít oplocení čepele i stolního vidění.

Udržujte desku obou úrovní ke stolu a čtverci proti plotu. Můžete udělat nějaké praxe řezy pomocí šrotu kusů dřeva, abyste získali pocit nové pily.

Vaše pozice na ruce záleží

Nikdy nechcete, aby vaše ruce nebo prsty procházely mezi čepelí a plotem. Nezáleží na tom, jak jste zkušení. Nakonec ztratíte zaměření nebo se něco stane a vaše prsty by se mohly dostat do kontaktu s čepelí. To je trojnásobné, pokud nemůžete použít stráž čepele kvůli tenčímu řezu.

Shrnutí špiček bezpečnosti: RIP Cuts Nudí ruce blíže k čepeli než křížové řezy. Když nakrmíte desku, použijte tlačnou hůl, když konec desky dosáhne okraje stolu, aby vaše ruce byly čisté. Pokud jste ztratili push tyčinku, která přišla s pilou-udělejte novou ze šrotu překližky 1/2 palce nebo podobného materiálu.

Jak dochází ke zranění tabulky při provádění řezů dado

Když budete potřebovat provést široký nebo zákopový řez, použijete řez Dado. Tento styl vás nutí vypnout čepel pro dado zásobník. Musíte také zpomalit rychlost krmiva, abyste dosáhli výsledků kvality. Výška čepele určuje hloubku dado.

Neslyšíme o mnoha nehodách a zranění. Musíte však věnovat pozornost několika klíčovým potenciálním oblastem zájmu. Můžete se setkat s provizí, když na vrchol desky nevyvíjíte dostatečný tlak. Může se zvednout při běhu přes horní část zásobníku čepele. Chcete také zajistit, aby byl zásobník Dado správně rozložen, aby se zuby nevyrovnaly.

A konečně, pokud kus, který trháte, se někdy objeví z čepele, věnujte zvláštní péči, když ho dostanete zpět na místo. Nikdy se netlačte dolů na to překázání čepele. Spíše chcete přehnat materiál přes dado. To brání vaše ruce před náhodným setkáním se stackem Tej Dado, pokud se dřevo najednou posune dozadu z cesty.

Bezpečnostní tip: Stejně jako byste mohli chtít, nepoužívejte měřidlo pokohy i plot současně. To způsobí, že se čepel váže ve dřevě. Také se ujistěte, že pila podporuje zásobník Dado, který chcete použít. Potřebujete správnou šířku desky krku a správné vůle na altánu. U některých pily může iuse zásobníku Dado snížit účinnost brzdové čepele. Dokonce i stolní pila Sawstop vyžaduje jiný bezpečnostní mechanismus při použití čepele Dado.

Ujistěte se, že nastavíte správnou výšku čepele

Ne každý souhlasí s tím, jakou výšku nastaví čepel stolu. Některým zraněním na stole však lze zabránit tím, že tento krok jednoduše provedete správně. Abyste se vyhnuli vystavení více čepele, než je nutné, nastavte výšku čepele stolu na místo, kde se zuby plně rozprostírají kolem horní části desky a už ne. Příliš nízká a riskujete, že nedostanete dostatek kousnutí materiálu a vytváření dalšího tření.

Vyšší výška čepele snižuje roztržení ze spodní části obrobku a nutí zuby čepele, aby projížděly méně materiálem. To usnadňuje motoru. Vystavuje však také více čepele. Jen buďte vědomi a vždy si pamatujte na čepel.

Pokud bezpečnost převáží nad okrajově lepší povrch, nastavíte výšku čepele, abyste vystavili pouze asi 1/8 ″ palce čepele při trhání překližky nebo jiných stavebních materiálů. Můžete nakončit trochu více roztržení na dně desky, ale snížíte svou expozici v případě něčeho, co se setká s čepelí. Obvykle také musíte snížit rychlost krmiva, když je čepel nižší.

Někteří profesionálové obvinili tuto metodu z přivítání zpětného rázu. Ve skutečnosti způsobuje účinek sevření kolem zadní části čepele. bez úhlu zubu nebo výšce čepele.

Důvodem č. 1 pro nehody Tabulka je zpětný zákon

Backback je #1 důvod pro nehody a zranění stolního vidění. Důvodem je to, že zpětný backback často zahrnuje následnou akci, která přitahuje ruku směrem k čepeli, když pracujete s pilou. Mnoho ostřílených profesionálů ráda, že se rozbijí strážce stolního pila a západek proti kabině. Nedoporučujeme to nikomu udělat. zasené nebo ne. Strážce Blade vás chrání před troskami a poskytuje ještě jednu vrstvu ochrany pro prsty.

Definovaný zpětný zpětný prostředek

Backback je to, co se stane, když se materiál setká s zadní stranou čepele, zatímco se točí. Že více či méně spustí materiál zpět u uživatele. často vysokou rychlostí. Backback může podat 2 × 4 do zdi za vámi nebo způsobit kousek 3/4 palcového dubu, který prorazí kouskem překližky. Je to děsivé, když k tomu dojde a posiluje skutečnost, že stolní pily vyžadují náš úctu.

Nevíme o jediném případu někoho, kdo ztratí prsty při používání stráže čepele. Zdá se, že 100% případů jsou lidé, kteří z nějakého důvodu odstranili stráž.

Západy proti kabině vás chrání před deskou, která na vás při řezání skočí zpět. Mají zuby vysazené naproti směru, který se vaše deska pohybuje. Pokud dojde k provize, tyto zuby kousnou do dřeva a zabraňují je, aby se vypouštěly zpět u vašeho těla.

Bezpečnostní tip: Ujistěte se, že odpadní část se natočí na opačné straně čepele než plot. Když se odpad dostane do sendviče mezi čepel a plot, může svázat a kopat dřevo zpět.

Je zřejmé, že určité řezy vyžadují odstranění stráže čepele a/nebo zpětné zálohy. Někdy potřebujete tenčí řez roztržení nebo musíte zhoršit čepel takovým způsobem, aby bylo možné použít strážce čepele nepraktické nebo nemožné. V těchto případech prostě musíte být velmi opatrní.

Vždy používejte nůž na trh (nebo splitter ve starších pilách)

I když potřebujete odstranit strážce čepele stolní pily, chcete pokračovat v používání nože. Nemůžeme nadhodnotit, jak moc toto jedno zařízení pomáhá snížit provize. Někdy ploty vypadnou ze zarovnání a nutí kus odpadu směrem k zadní straně čepele. Jindy přirozené napětí v zrnu na dřevo způsobují, že materiál pruží zpět. Obě situace způsobí, že dřevo sevře zadní část čepele. To může mít za následek zpětný ráz.

Zatímco rozdělení (starší pily) a jezdící nože (novější pily) udržují dřevo nucené odděleně, aby se snížily šance na zpětný ráz, jejich návrhy se liší. Splitter zůstává pevný v poloze, bez ohledu na výšku čepele. Mezi čepelí a rozbočovačem se může vytvořit mezera, která se může stát problematickým s tenčí zásobou. Riving Knife vždy zůstává v pevné poloze čepele. To eliminuje jakékoli mezery mezi čepelí a nožem.

Pokud se vám nelíbí vzrušení a napětí vašeho pracovního materiálu, které na vás může létat za 200 mil za hodinu, měli byste určitě udržovat nož na jízdě vždy nainstalovaný. Mnoho zranění na stole bylo možné zabránit, kdyby operátor nainstaloval nůž pro jezdec.

Push tyčinky zabraňují nehodám stolního pilu

Někdy, s krátkými nebo úzkými deskami, budete muset provést řezy, které vám neopustí ruce, aby bylo možné bezpečně pracovat. Když se v této situaci ocitnete, uchopte tu push hůl. Každá pro-úrovní stolní pila přichází s jedním a dávají vám určitou vzdálenost mezi čepelí a vaší rukou. Jak je uvedeno výše, můžete rychle vyrobit jeden ze šrotu, pokud váš zmizí váš.

Umístěte své tělo, aby se zabránilo možné nehodě

Navzdory všem funkcím bezpečnosti a anti-backu na místě nikdy nechcete lákat osud tím, že stojíte přímo za pilou čepelí. Místo toho mírně vstupte na stranu. Pokud pila nakopne vaši desku zpět, projde to kolem vás nebo. alespoň. přinejmenším. odrazí vás místo toho, aby vás přímo udeřila.

Vážně to nemůžeme uvést dostatečně. Pokud se můžete dostat na stranu jakékoli spřádací čepele. tak. To platí ještě pravdivější s stolní pilou, protože čepel se v podstatě točí směrem k operátorovi. Pokud dojde k události zpětného hlediska, tento materiál na vás přijde. Porovnejte to s pokovovou pilou, kde je materiál nakreslen (velmi rychle) směrem k plotu.

Správné OOP pomáhá předcházet nehodám na stolní pile

Ochrana očí

První krok při vyhýbání se nehodám na stole začíná pravidlem: Vždy chráňte své oči. Většina stolních pilů funguje dobře s extrakcí prachu. Stále existuje šance, že se vám pokapený dřevěný štětek pustí zpět do vašich očních bulv. Hodit na tyto bezpečnostní brýle jen pro případ.

Pracovní rukavice

Pracovní rukavice vám mohou pomoci vyhnout se třídě při manipulaci s dřevem. Rukavice zjednodušují manipulaci s dřevem, protože můžete jen uchopit materiál a pracovat s ním. My (spolu s většinou výrobců) však nedoporučujeme nosit rukavice při provozu stolní pily.

Rukavice by se mohly chytit do čepele při krmení materiálu skrz pilu. vysunout ruku do čepele. Protože rukavice se rozprostírají dále než prsty, můžete náhodně rozšířit svůj dosah a kontaktovat čepel. Protože rukavice pokrývají vaše prsty, možná si ani nebudete vědomi, kdy k tomu dojde.

Ochrana sluchu

Nakonec zvažte nošení nějaké ochrany sluchu. Najdete jakýkoli druh ochrany sluchu užitečný, protože stolní vida ráda vydává tunu hluku.

Dostal nějaké tipy, které jsme zmeškali?

Nejsme dokonalí. možná jsme něco zmeškali. Koneckonců, stolní pily získávají hodně využití a dělají mnoho různých typů pro projekty. Který se hodí k řadě zkušeností mezi mnoha uživateli.

Pokud máte nějaké tipy, triky nebo nápady, které jsme zmeškali o tom, jak zabránit nehodám na stole, přidejte je do комментари мнения.

Co je stolní vidění zpětného rázového a jak tomu zabránit?

Stolní pily jsou všestranné a výkonné nástroje, které můžete použít k provádění různých řezů, jako jsou křížení, řezy pokosových řezů, roztržení, řezy, řezy Dado, kužely, matice a čeponové klouby a francouzské kopačky a francouzské kopačky. Zároveň je to také jeden z nejnebezpečnějších nástrojů, což má za následek více než 40 000 zranění ročně.

Jedním z běžných zranění hlášených uživateli tabulky je zpětný backback. Výrobci stolního pila také zahrnují podrobné porce vysvětlující, co je to zpětný backback a jak tomu zabránit v uživatelských příručkách, takže si můžete přečíst a přijmout nezbytná opatření, abyste se vyhnuli zpětnému rázu.

V tomto článku budeme diskutovat o tom, co je tabulka viděna, jak se k němu můžete vyhnout.

Začněme naši diskusi vysvětlením zpětného rázového a jak se to stane!

Backback se stane, když je kousek dřeva zvednut čepel během řezání a je hoden směrem k vám, zaměřené na tvář super rychlou rychlostí. Celý proces se děje tak rychle a náhle, že nemáte čas reagovat nebo chránit obličej rukama (držíte dřevo současně).

Hlavním důvodem je to, že obrobku přitiskne čepel nebo se zasekne/zasekne mezi čepelí a otočením roztržení.

Obrázek níže ukazuje, co se stane, když se kus odrazí zpět kvůli zpětnému ránu.

Příčiny zpětného rázu

Přečtěme si podrobně všechny okolnosti, proč se může dojít k provize

Během roztržení: Šance na zpětný backback jsou nejvyšší, když provádíte roztržení. Když deska projde čepelí v polovině čepele a pokud Kerf přitiskne desku, může to vést k maximálnímu zastavení čepele, ale pokud je vaše pila dostatečně silná, může k vám pohání čepel. To může poškodit vaši tvář nebo oči.

Uvízl mezi plotem a čepelí: Spinning Blade na vás může hodit, pokud se zasekne obrobek mezi řez a čepel.

Špatné krmení čepele: Pokud nejste opatrní při krmení kusů dřeva na čepel a přichází do styku se zadní částí čepele, může být dřevěný kus zvednut a hoden směrem k vám velkou rychlostí. To vše se děje mnohem rychleji, než můžete reagovat.

Pokud kus nedbale krmíte na čepel, deska může odletět z cesty a čepel může vytáhnout ruku. To je špatná zpráva, pokud nemáte stolní stolní pilu, která se automaticky zastaví, když se vaše prsty dotknou čepele.

Nesrovnávání roztržení plotu a čepele: Dalším potenciálním důvodem pro zpětné zálohování je roztržení plotu a nesouladu čepele. Všichni výrobci stolního vidění a odborníci na zpracování dřeva uvádějí, že vaše čepel a plot musí být 100% paralelní za všech okolností. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat zarovnání, abyste se ujistili, že se kvůli nesprávnému vyrovnání nezajistíte, že se nic zhoršuje.

Problém s zpětným rázem spočívá v tom, že se to stane tak rychle, a nemůžete říct, jakým způsobem bude dřevěný kus létat. Můžete být dostatečně rychlí na kachnu, ale létající kus může zasáhnout jiné vybavení, jako je okno, žárovka, spolupracovníci nebo cokoli jiného ve workshopu.

Podívejme se, jaké způsoby můžete použít, abyste se vyhnuli zpětnému rázu.

Splitter: Splitter je běžný bezpečnostní nástroj pro stolní pily, který pomáhá vyhnout se zpětnému rázu. Je nainstalován na zadní straně čepele s obličejem rozbočovače směřujícího k plotu a je seřazen zuby čepele. Když je nainstalován rozprašovač a vy provedete roztržení a okraj desky přechází přes zadní stranu čepele, kus už nemůže vstát a odletět.

Riving Knife: Riving Knife je bezpečnostní zařízení nainstalované na stolní pile, kruhové pile nebo radiální pile, aby se zabránilo zpětnému odtoku. Je začleněn do všech moderních pily, ale starší pily to ve výchozím nastavení nainstalují.

Dobrou zprávou je, že jej můžete nainstalovat pomocí upravené vložky Blade. Můžete také namontovat nůž na krku s nulovou vůlí.

Featherboard: Pokud nemáte rozbočovač nebo nůž na trh, peří je další nejlepší věc, která ovládá zpětný backback při práci na stolní pile. Peří drží váš obrobku proti plotu před čepelí a ne za ním. Proto to není tak efektivní jako splitter nebo nůž na trh, ale něco je lepší než nic.

Stránka Blade: Moderní stolní pily přicházejí s jiným bezpečnostním zařízením známým jako stráž čepele. Chránič čepele je v podstatě nainstalován, aby se zabránilo dotknout se prstů. Má však i několik dalších funkcí. Chrání také vaši čepel, když se pila nepoužívá. Je také navržen tak, aby vás zachránil před náhodou upuštění něčeho na čepel, které může mít za následek zpětný ráz.

Výše uvedená 4 preventivní opatření souvisejí se strukturálními komponenty, které vám mohou pomoci omezit zpětný ráz. Podívejme se na některá preventivní opatření související s používáním, která také mohou zabránit provize.

Nikdy nedělejte střihy s volnou rukou: Stolní pila je nebezpečným nástrojem a musí být podána úcta. Neexistuje žádná statečnost při vytváření volných rukou na stolní pile. Všechny tyto techniky řezání volné ruky uvedené v televizních reklamách, filmech a pořadech jsou vyráběny profesionálními kaskadéry a nesmí být vyzkoušeny na dílně nebo ve vašem nastavení pro kutily. Pro řezy roztržení musíte použít roztržení plotu pro roztržení a měřidlo pro řezání pokosových látek a při práci s malými kousky peří nebo hůl.

Nikdy se kříží s roztržením plotu: Řezání a křížení trvání jsou různé věci, které nesmí být smíchány. Nikdy byste se neměli snažit udělat křížení pomocí plotu RIP.

Pokud se pokusíte vyrobit křížení s roztržením plotu, může se dřevěný kus zaseknout mezi čepelí a plotem a náhle odletět k vám.

Bez bezpečnostních opatření se nesmíte pokusit o průřez. Můžete si vyrobit křížové vrstvy nebo si koupit trh s náhradními díly, který vám pomůže bezpečně vyrobit průřezy.

Použijte push tyčinku: Jak již bylo vysvětleno, při řezání malých kousků se hodí push hůl. Použití push tyčinky nevylučuje zpětný backback, ale může to udržet vaše prsty pryč, pokud čepel vytáhne ruku v případě zpětného rázu.

Vyvarujte se používání poškozených zásob: Dalším kritickým bezpečnostním opatřením, které musíte podniknout, abyste zajistili, že správné bezpečnostní opatření je zabránit použití poškozeného nebo křivého skladu na stolní pilu. Pokud má váš dřevěný kus nehty, zvraty nebo uzly, neumožňuje nepřetržitý kontakt s roztržením nebo rozchodu pokoje.

Zkontrolujte svou čepel: Pokud je čepel nudná, rozbitá nebo poškozená, může se stát důvodem pro zpětný ráz. Nulná čepel může vést k přehřátí, což má za následek nesprávnou vyrovnání mezi čepelí a plotem, čímž se rozbije kontakt a způsobuje zpětný ráz.

Buďte pozorní: Při řezání na stolní pile věnujte 100% pozornost. Ujistěte se, že vaše oči jsou přilepeny k práci po ruce. Pokud se včera v noci necítíte nebo nepijete, je nejlepší se vyhnout práci na nástrojích, jako je stůl.

Vyrovnejte si cestu zpětného rázu: Pokud víte, že kus, na kterém pracujete, může vést k kopnutí zpět, nejlepším způsobem, jak se vyhnout zranění. Ideální místo v tomto scénáři bude na pravé straně čepele, přičemž pouze ruce vedou kus pomocí tyčinky.

Noste bezpečnostní zařízení: Výrobci stolní pily doporučují nosit bezpečnostní brýle, ochranu uší a ochrannou obuv. Když si myslíte, že existuje riziko zpětného rázu, můžete nosit obličej nebo bezpečnostní čepici.

Závěrečná slova

Takže teď, když víte, co je to, co je stolní, vidělo zpětné rány a jak se tomu můžete vyhnout, práce s nástrojem se stává bezpečnějším. Doporučujeme, abyste sledovali maximální bezpečnostní opatření a udržovali všechny bezpečnostní komponenty nainstalované při práci na stolní pile.

Proč můj kobalt stůl viděl, jak se Blade zvedne? Z různých důvodů musíte zvednout nebo snížit čepel na stole.…

Jak změnit čepel na stolní pile Craftsman? Stolní pily Craftsman jsou jedním z nejlepších na trhu. Nabízejí to nejlepší.

Jak vyrobit roztržení plotu pro stolní pilu? RIP plot se používá k udržení dřevěného kusu na svém místě při řezání…

Jak naostřit stolní pily Blades sami? Když je vaše stolní pila často používána, jeho čepel je tupá a nudná. Namísto…

Jak používat peří s stolní pilou? Typická stolní pila přichází s různými bezpečnostními prvky. Někdy další bezpečnostní a operační vybavení…

Zanechte komentář Zrušit odpověď

Musíte být přihlášeni k zveřejnění komentáře.