Jak si vybrat úhlový mlýnek na řezbářství dřeva (nákupní příručka dotazy). DICK s mlýnkem dřeva

Power Carving Wood pro začátečníky

Jedním z návrhů, které nejčastěji získávám, jsou lidé, kteří se ptají, zda jim mohu ukázat projekt, který lze provést s omezenými nástroji a/nebo omezený rozpočet. Jedná se obvykle o комментарии и мнения. Většina kutilství hledá projekt s maximálním rozpočtem 300. Alespoň to je místo, kde bych chtěl být, kdybych něco udělal jen pro zábavu. Řezba energie je ještě lepší než to. Můžete začít vyřezávat zelený kus palivového dříví nebo laminování zápisů z vašeho popáleniny.

Požadované nástroje

Nevím, jak pracovat soustruh a nejsem dobrý v řezbářství ze dřeva, takže jsem zjistil, že to není alternativa k tvarování dřeva a sochařství. Všechno to opravdu tak.

DŘEVO

Udělal jsem tento konečný stůl ze starého kusu Burl, který jsem měl, a hromada hromady popáleniny, které jsem dostal od svého místního dodavatele dřeva. Vytvořil jsem vrchol do čtyřcestné bookma.

Co chceš vyřezat?

Tato část je na vás naprosto na vás. Udělal jsem hrst projektů vyřezávaných energií a zdá se, že není limit, jak kreativní můžete být. Mám dvě videa na YouTube na řezbářství. V jednom videu vyřezávám základnu koncového stolu ze starých kousků ořechu, které jsem vytáhl z koše svého dodavatele Burn Bin. Ve druhém videu vyřezávám celý koncový stůl z pevného kusu anglického ořechu. I když v tomto videu dostanu pomoc z řetězové pily.

S těmito broušenými disky a otřepy je spousta lidí, kteří dělají úžasné vzory textury dřeva. Lze to provést, aby se zájem o základnu stolu nebo vlastní lampy. Nebo by mohli být vyrobeni jako samostatné umělecké kousky na zeď. V současné době pracuji na projektu, kde jsem texturoval protokol, pak ho spálím pro docela dramatický efekt. Takže jo, vyřešte cokoli, co můžete snít.

NÁSTROJE

V úvodu jsem zmínil, že nepotřebujete tolik nástrojů, abyste mohli začít vyřezávat. Jen úhel mlýnky a disk Kutzall na holém minimu. Doporučuji mlýnku s variabilní rychlostí, pokud kupujete novou. Přestože brusky pevné rychlosti fungují dobře. Někdy trochu těžší ovládat.

vybrat, úhlový, mlýnek, řezbářství

Kutzall vyrábí několik disků včetně jemných, středních a extrémních krutostí. Každý z nich je vyroben lepením wolframových karbidů na ocelový disk. Jsou extrémně ostré, neztrácejí náladu, když jsou horké (můžete je dokonce vyčistit pochodeň). A protože jsou karbid, zůstávají ostré velmi dlouho. Nemyslím si, že je nutné koupit každou štěrku, kterou dělají. Začal bych jen extrémními a jemnými disky. Uvidíte, jak rychle jemná disk odstraní materiál. Ve skutečnosti bude většina lidí v pořádku s jemným diskem.

Pokud chcete získat trochu fantazie, můžete do své sestavy Power Carving přidat některé z rotačních otřepů Kutzall. Burry jsou úžasné pro přidání textury, jemných detailů nebo jen otevření díry v sádrokartonu. Budete potřebovat mlýnek s 1/4 ”Collet pro otřepy. Nebo dremel pro otřepy šachty.

Kromě disků úhlu a Kutzall je zbytek na vás. Nástroje obecně usnadňují život. Orbitální bruska, řetězová pila, rasps a svorky jsou jen pár položek, které pravděpodobně skončí, pokud k nim máte přístup.

PPE

Vím, že většina z vás pravděpodobně přeskočí tuto sekci. Ale úhlové brusky točící bity karbidu při 20 kmpm nejsou vtipné. Obličejový štít je vysoce doporučen minimálně. Dřevěné kousky mohou spěchat ve spěchu, takže nechte tyto peepers chránit. Tyto disky také vytvářejí docela jemný prach. Takže také doporučuji dobrý respirátor. Rukavice jsou trochu napadené kus OOP. Tradičně jsou rukavice a zpracování dřeva tabu. Myšlenka je, že rukavice se mohou chytit do rotujícího stroje a zatáhnout vás do něj. Věci odtud mohou získat grafiku. To znamená, že tyto disky nevidím jako vysoké riziko. Existuje docela významné riziko, že disk spálí díru v ruce poměrně rychle. Takže nosím rukavice. Písel jsem disk rukou a předtím to částečně hořel skrz rukavici. Nesálo mi to ruku a ten čas jsem zachránil nějakou kůži. Všechno, co znamená, neexistují žádné záruky vyjádřené nebo předpokládané společností Blacktail Studio LLC (doufám, že uspokojí právníky).

Volba dřeva

Jednou z mých oblíbených věcí o řezbářství je rozmanitost dřeva, kterou můžete použít. Na rozdíl od stolu, který vyžaduje čiré, suché rozměrové řezivo nebo suché desky. Řezba energie může být provedena zeleným dřevem. Podobně jako fungují Woodturners. Vyřezávání vašeho zeleného kusu 90% cesty, nechte jej uschnout, poté dokončete řezbu/broušení/dokončení. Jeden způsob, jak čekat, je také používán také WoodTurners. Můžete přilepit hromadu suchých bloků a z toho vyřezat svůj kus. Výhodou je, že váš kus je okamžitě připraven na dokončení, můžete použít dřevo jinak určené pro krb a obvykle skončíte s pevným kusem bez trhlin skály.

Proces řezbářství

Skutečný proces řezbářství se primárně učí prostřednictvím zkušeností. Bezpečně uchopte mlýnek a uvolněte okraj disku do vašeho kusu. Udržujte diskontující se od vás, když kontaktuje dřevo. Stráže čepely jsou těžkopádné, ale pro vaše zdraví prospěšné. Stačí začít pomalu a brzy si uvědomíte, že disk není tak zastrašující, jak jste si poprvé mysleli. Vřele doporučuji cvičit na nějakém šrotu, než se ponoříte do toho dědického stolu, který chcete vyřezávat.

Jsem přitahován k velmi organickým tvarům. Dlouhé zametací křivky. Snažit se udržet „hrboly“ na minimum. Nebuď příliš kritický vůči těm hrbolům. V dalším kroku se vyhladí.

Jakmile se vám líbí celkový tvar vašeho kusu, můžete odložit elektrické nářadí stranou a vynést ruční nářadí. Obzvláště mám rád rasps. Kutzall dokonce dělá ruční rašpu se stejnou technologií karbidu jako jejich řezbářské disky. Jsou mnohem dostupnější než tradiční ručně řezané rasps a mají výhody, o kterých si myslím, že je postaví před nejvíce prémiovým rasps. Podívejte se na můj blog zde, kde najdete hlubší ponor do těchto rasps.

Broušení a dokončení

Jak dokončit stůl nanesením Rubio Monocoaat. V tomto videu vám ukážu, jak aplikovat dvě pláště Rubio Monocoat. Diskutoval jsem o této technice s ostatními.

Broušení těchto vyřezávaných kusů může být trochu jiné než tradiční kousky. Zvláště pokud necháte hrubý povrch, který přichází z Kutzall jako já. Moje preferovaná metoda je přesunout se do mého orbitálního brusky se super měkkou podložkou a 40 Grit Sandper. To je druh mostu od řezby po broušení. Stále můžete udělat nějaké tvarování světla s 40 štěrkem a rozhodně se nechcete přesunout na vyšší krupice, dokud nedostanete všechny značky Kutzall.

Jakmile dostanete svůj kus pěkný a hladký (alespoň tak hladký, jak může být 40 krupi. Mám několik blogů a videí o broušení a dokončování. Neváhejte a zkontrolujte je tady, tady a zde.

CO BUDE DÁL?

Existuje tolik možností pro vyřezávání energie. Základy stolů, stolní desky, nástěnné panely, koncové stoly, umělecké kusy volné formy, vyřezávaná sedadla nebo jen tradiční řezbářství a tvarování. Řezbáři motorové pily používají menší otřepy po celá léta. Často je uvidíte, jak se používají pro detaily, jako je přidání peří do sochařství ptáků nebo tvarování a podrobnosti o očích. Pokud jste jako já a postrádáte dovednost pro něco, co je tomu blízko, vydejte se do texturingových desek pro různá použití. Rámečky obrázků, podrobnosti o miskách (nebo samotných misích) nebo na cokoli jiného, ​​na co si vzpomenete

Tento stůl inspirovaný zákazem Shou Sugi byl vytvořen z kusu palivového dříví Ponderosa, který jsem dostal zdarma. Efekt spáleného dřeva byl zvýrazněn přidáním DEE.

Jak si vybrat úhlový mlýnek na řezbářství dřeva (nákupní příručka dotazy)

Zveřejnění: Pokud kliknete na některé z odkazů, můžeme si vydělat malý poplatek za doporučení. Uvědomte si, že doporučujeme pouze produkty, které používáme nebo věříme, že našim čtenářům přidají hodnotu.

Úhlové brusky jsou všestranným energetickým nástrojem, který lze použít pro různé projekty, od zpracování kovů po broušení po řezbářství dřeva (naše zaostření).

Pokud jste pro řezbu dřeva nováčkem, může být obtížné vědět, který úhel mlýnek je nejvhodnější pro vaše potřeby. V tomto blogovém příspěvku vysvětlíme, jak si vybrat úhlový mlýnek na řezbu dřeva, včetně toho, jaké typy příloh jsou k dispozici a pro k čemu je každý nejvhodnější vhodný.

Odpovíme také na několik často kladených otázek o brusky úhlu, abyste se mohli cítit sebevědomě ve svém rozhodnutí o nákupu.

Průvodce nákupem brusky úhlu

Nechoďte jen do obchodu a kupte si první mlýnek na úhel, který upoutá vaše oko. Dávejte pozor na konkrétní funkce, které pomohou zlepšit vaše projekty řezbářství.

Velikost a hmotnost

Pochopte, že se jedná o ruční nástroj, který budete používat celé hodiny. Pokud nakonec koupíte velký a těžký úhel mlýnky, namáčíte zápěstí nebo dokonce nosíte ruku, když pracujete pro dlouhou dobu trvání.

Průměrná hmotnost brusky, které většina řezbářů používá, je o něco pod pět liber. Pokud se vám to však stále zdá těžké, nebojte se získat menší. Některé brusky dodávají stejnou sílu jako jejich větší protějšky jednoduše kvůli silnějšímu motoru.

Kromě toho je vždy dobrým praxí zkontrolovat pocit brusky. Jste schopni uchopit a manévrovat to dostatečně dobře? Měli byste si vybrat mlýnek, který se cítí přirozeně pro paži, a ten, který vám umožní vyřezat detaily v pohodě.

Jméno značky

To je místo, kde je většina vaší práce hotová. Značka většinou určuje, jak odolný a efektivní bude energetický nástroj. Existuje spousta značek, které se specializují na výrobu úhlových brusky; Mezi některé, které vynikají, patří rigidní, dewalt a makita.

Podívejte se na tento článek pro více informací o tom, jak vybrat nejlepší značku Power Tool pro zpracování dřeva.

Zaměnitelné příslušenství

Proces výběru pro vybírání nejlepšího úhlu mlýnky na řezbářství je trochu složitý. Protože tyto nástroje byly původně vyrobeny pro řezání kovu, může být řezbářská dřevo na začátku trochu katastrofální.

Chcete-li tento proces vyhladit a učinit mlýnek vhodný pro tento proces, vše, co potřebujete, jsou vhodné čepele a přílohy. Jedna z nejčastěji používaných čepelí je 4.Průměr 5 palců. Podívejte se na některé čepele, které jsou speciálně navrženy pro řezbářství.

Kromě toho můžete také získat pár vyhlazování a dokončovacích disků, aby váš projekt poskytl čistý povrch. Zkuste si přečíst různé typy dostupných příloh a zařazení za uvedení těch, které pomohou zvýšit kvalitu vašeho projektu.

Bezpečnostní funkce

S jakýmkoli úkolem, který zahrnuje manipulaci s energetickým nástrojem, musíte být zcela chráněni a opatrní. Vysokorychlostní motor a ostré čepele mohou způsobit strašlivá zranění, pokud se zachází s neopatrně. To je důvod, proč většina úhlových brusky přichází se sadou bezpečnostních prvků, jako je nouzové vypnutí a stráže.

Funkce nouzového vypnutí je nutností pro jakoukoli úhlu mlýnku, kterou si vyberete pro začátek. Při řezbářství dřeva je snadné dostat se ucpán mlýnek z hoblin nebo dokonce způsobit poruchu.

Mít funkci nouzového vypnutí by umožnilo brusky cítit ucpání nebo interní problém a vypnout automaticky. Zabraňuje tomu, aby se vaše mlýnka zhoršila a udržuje ji trvající delší dobu.

Za druhé, na trhu je mnoho brusců, které inzerují pohyblivý handguard. S tolika řezbáři, kteří mají blízké hovory s čepelí, je to jedna funkce, která vás zachrání před úzkostí ze ztráty prstu.

V zásadě se jedná o stráž, která pokrývá horní část čepele. V závislosti na úhlu, ve kterém vyřezáváte, můžete také otočit stráž, aby pokryl další části okraje.

Často kladené otázky

Jaký je nejlepší příkon pro úhlu brusky?

Vaše mlýnka na úhel by měla mít dostatečnou sílu, nebo nebudete mít žádnou správnou práci. S ohledem na různé dřevozpracující aktivity můžete použít následující watty jako odkaz: Pro leštění dřeva: 500 wattů, pro broušení a proříznutí jednoduchých projektů: 1 000 wattů, pro proříznutí projektů tvrdého dřeva: 1 500 wattů.

Jakou velikost mlýnky na úhel mám koupit?

4.5palcová brusci úhlu jsou upřednostňovány většinou dřevařů, protože jsou lehčí, mají menší rám a jsou vhodné pro kutily. Kromě toho jsou ideální pro lehké až střední hmotné úkoly. Takže A 4.5palcový disk je nejlepší pro takovou brusku, zatímco 7palcový úhel mlýnek funguje nejlépe s 7palcovým disku a tak dále.

Což je lepší mlýnek na úhel 4 palce nebo 5 palců?

Pokud jde o řezání kol, je vždy výhodnější větší disk. Čím větší je disk, tím hlubší se rozřezává do dřeva. V rámci několika řezů budou 4 palcové odříznuté disky zcela prázdné. To je obtížné, protože musíte pravidelně vyměňovat disky.

Je nutné nosit rukavice při použití úhlové brusky?

Není to naprosto nutné, ale doporučujeme vám, abyste to udělali. Vzhledem k tomu, že mlýnek má ostrou čepel, která se točí při vysokých rychlostech, je vždy lepší být v bezpečí než líto. Také, pokud pracujete se dřevem, hobliny mohou mít špičaté konce, které by mohly strkat vaši pokožku.

Obecně byste měli před manipulací s jakýmkoli nástrojem pro osobní ochranná zařízení vždy nasadit.

Jak často bych měl zaostřit čepel?

To zcela záleží na tom, jak často dáváte mlýnek do práce a na materiálu, který řezáte. Před každou relací je dobrým praxí naostřit čepel.

Může být prach z použití úhlové brusky škodlivé?

Ano. Částice prachu ve vzduchu se dostanou do plic skrze vaše nosní průchod nebo ústa a způsobí vážné poškození vašeho těla. Při vyřezávání dřeva s mlýncem úhlu musíte vždy nosit brýle a masku.

Mohu proříznout trubku PVC pomocí úhlové brusky?

Ano můžeš. Úhlové brusky s vysoce výkonnými motory však mohou poškodit malé trubky PVC. Pokud pracujete s potrubí, které mají velký průměr, měla by být jakákoli úhel mlýnek v pořádku.

Což je nejlepší mlýnek na úhlu pro řezbářství?

Naším nejlepším doporučením by bylo Makita 9557PBX1 Angle Grinder, protože má výkonný 7.5 AMP Motor, díky kterému je ideální pro řezbáře pro kutily. Vytvořili jsme však seznam dalších 5 nejlepších možností. Koukni na to!

Závěr

Pokud jste na trhu s mlýnkem úhlu, doufejme, že vám tento článek pomohl naučit se, jak si vybrat úhel mlýnek na řezbu dřeva. Nezapomeňte zvážit, jaký typ práce ji používáte a kolik peněz chcete utratit.

Mějte na paměti, že s trochou výzkumu najdete perfektní mlýnek na úhlu pro své potřeby, aniž byste rozbili banku. Mít jakékoli dotazy ohledně našich doporučení nebo o něčem jiném souvisejícím s kupováním brusců úhlu? Dejte nám vědět v комментари и мнения!

Pokud jste na Woodturning, možná budete chtít vidět náš článek o průvodci začátečníky, jak používat soustruh dřeva pro dřevo pro Woodturning

Užijte si naše články? Můžete nás sledovat pro další tipy a triky s dřevozpracujícími nástroji.

Ušetřete na vybraných elektrických nástrojích z nejlepších značek. Nakupujte nyní na Zoro.

Jak používat úhlový mlýnek. 9 tipů pro broušení jako profesionál

Dostali jsme dohromady náš profesionální tým, abychom vám poskytli několik tipů, jak používat úhlový mlýnek od základů po některé pokročilé techniky a zkratky. Broušení úhlu jsou ovládány buď spouštěčem, pálem nebo přepínačem. Otočí disk neuvěřitelnou rychlostí pro výslovný účel broušení, broušení nebo řezání.

Vzhledem k rychlému pokroku v technologii lithium-iontové baterie se mnoho úhlových brusek dramaticky rozšířilo. Díky tomu je všestranný nástroj používaný širokou škálou profesionálů. S tak velkou flexibilitou, kterou máte k dispozici, má úhel mlýnek také strmou křivku učení ve srovnání s mnoha jinými nástroji.

Při použití úhlové brusky se chráňte!

Než použijete úhlový mlýnek, budete chtít chytit nějaké osobní ochrany. Realita mlýnku na úhlu je, že je to hlasitý nástroj, který kope spoustu trosek kolem. Navíc ne vždy broušíte nebo leštění. Práce často znamená řezání. Pokud budete nedbalý s řezacím kotoučem nebo prostě smůlu, může se toto kolo proměnit v vysokorychlostní šrapnel.

Z těchto důvodů si uděláte laskavost, pokud chytíte nějakou ochranu sluchu, dlouhé rukávy, rukavice a něco, co chrání celou tvář. Nechcete si vzít horký střep odříznutí. Mlýnek může také zničit oblečení, takže noste ochranné svrchní oděvy, pokud nechcete, aby si v oblečení nechtělo pohledat v horkém kovu.

Tip pro tip: Mít na vás odletět řezací kolo při 10 000 ot / min není vtip. Když se to stane. Výsledkem je, že při používání řezacího kola chcete vždy nosit štít na obličeji. Broušení a používání disku klapky obvykle nepředstavuje stejnou úroveň nebezpečí, takže strážce a přiměřená ochrana očí jsou často dost.

Proveďte test prstenu na broušení

Doporučujeme dělat to, co je známé jako „prstenový test“ na jakémkoli brusném kolečku, než jej připojíte k mlýnku. Ve skutečnosti to můžete také udělat na lavičce. V podstatě pozastavíte brusič z tužky nebo jiného projektu. Poté jemně klepněte na rukojeť šroubováku nebo podobného nástroje. cokoli, co není vyrobeno z kovu. Otočte to o 180 stupňů a udělejte to znovu. Kolo v dobrém stavu by mělo vydat výrazný kovový „zvonění“ zvuku.

Tento kovový kroužek přichází označuje integritu kola brusky. Interně- nebo externě rozřezané kolo obvykle zastavuje vibrace v poškozeném bodě- předkládá jasný prsten. Zatímco test prstenu dělá dobrou práci, aby vám poskytl představu o integritě kola, chcete také sledovat rychlou vizuální kontrolou.

Jakmile jste si přiměřeně jisti integritou vašeho brusného kola, jděte do toho a namontujte ho. Poslední věc, kterou doporučujeme před zahájením spuštění, je spustit toto kolo sám (ukázaný od tváře) po dobu 15-30 sekund. To vám pomůže zjistit (podle pocitu), pokud je řádně vystředěn a namontován a pokud existují nějaké problémy s vyvážením kola.

Úhel jiskří od vašeho těla

Protože úhlové brusky rychle odstraňují spoustu materiálu, snižujte riziko co nejvíce umístěním nástroje správně. Použití úhlové brusky v různých aplikacích a s určitými přílohy vyžaduje různé úhly. Zajištění odletu jisker a zbytků z vašeho těla snižuje vaše šance na zranění. Vaše pracovní oblečení bude také trvat déle!

Při broušení povrchu a používání disků chlopní

Pro mletí povrchu použijte plochou část kola a udržujte úhel 20 °.30 ° mezi nástrojem a pracovním povrchem. Umístěte strážce čepele dozadu k tělu. Pomocí hladkého pohybu zpět a zpět proveďte disk klapky přes materiál. Nechte kolo dělat práci, ale neváhejte a vyviněte dostatečný tlak, abyste zajistili, že jste produktivní.

Při přípravě na malbu pomocí této metody můžete opravdu rychle brousit svary.

Jak držet úhlový mlýnek při používání řezacích kol

Měli byste se řešit rovně, protože chcete použít okraj vašeho kola k nakrájení do pracovní plochy. Dávejte pozor, abyste neohýbali řezací kolo v žádném směru. V tomto režimu stráž vždy na vrcholu, aby vás chránila před troskami. Nošení obličejového štítu vás také chrání před předčasným selháním disku. A pamatujte. pokud stráž není mezi řezacím diskem a tváří. mohlo to, dokud to není.

Také. a to by mohlo jít bez říci. nikdy „ponořte“ řezací kolo do materiálu. Řezání v pozici 12 hodin je recept na zpětný provize a ztrátu kontroly. Místo toho se zkrátí dolů, jak je znázorněno na obrázku výše.

chránit se před zpětným

Dokončení dojde kdykoli se najednou zastaví kolo mlýnek. To nutí mlýnek v opačném směru rotace v bodě sevření. Vědět, jak používat úhel mlýnek způsobem, který se tomu vyhýbá, může vás udržet v bezpečí. U mezních aplikací se to může stát, když se odpadní část ohýbá pod vlastní hmotnost.

Chránit proti tomu správným používáním strážců čepele a správnou podporou vašeho materiálu, aby se při provádění abrazivního řezu nepodařilo prohýbat.

Při použití abrazivních kol můžete také zažít provize. Rohy, ostré hrany a další oblasti představují možné body zpětného rázového prostoru, které mohou najednou poškodit a/nebo zastavit kolo. Dávejte pozor, abyste používali pomocnou rukojeť způsobem, který vám dává páku k ochraně sebe, pokud k tomu dojde. Nikdy nikdy nepoužívejte mlýnek jednou rukou!

Použití mlýnky na lehkou práci nebo broušení

Pro broušení podržte nástroj v úhlu 5 °-10 ° na pracovní plochu. Pro téměř všechny aplikace mlýnek použijte pouze minimální tlak. Chcete nechat nástroj a abrazivní příslušenství dělat tvrdou práci.

Vaše příslušenství musí odpovídat otáčkám mlýnku

Při připojení kola, disku nebo šálku zkontrolujte specifikace výrobce. Maximální otáčky na příslušenství by měly splňovat nebo překročit maximální otáčky mlýnku, kterou plánujete použít. Pokud je jmenovitá rychlost příslušenství nižší než mlýnek, riskujete, že bude létat kola od sebe.

Nikdy nepoužívejte ozubené čepele na brusky

Nezajímá mě, jestli společnost nabízí čepele ve stylu pily, které se hodí k mlýnku. Tyto nástroje fungují při výrazně vyšším otáčkách za RPM než jakákoli ruční kruhová pila. Nikdy nechcete používat ozubené čepele na brusky. To zahrnuje ty „Disky řezbá řezbářství“, které používají zuby řetězové pily a cokoli s čepelemi karbidových zubů. Prostě to nedělejte.

Další profesionálové tipy, jak používat úhlový mlýnek

Pokud máte nějaké další tipy nebo triky, jak používat úhel mlýnek, neváhejte a zanechte komentář níže.

Nástroj pro řezbářství pro řezbu pro úhlu mlýnek. top 4 recenze

Broušení úhlu jsou nejlépe známé pro jejich účinnost, pokud jde o konstrukci a zpracování kovů. Méně známou skutečnost je však to, že mohou být zvláště užitečné, pokud jde o zpracování dřeva.

Tyto nástroje jsou nejen užitečné pro řezbářské dřevo, ale také mohou dřevo formovat a písčit. Jsou to vysoce spolehlivý nástroj, pokud jde o vyřazení hodně dřeva a tvarovat váš projekt v jeho posledních fázích.

Pokud však přijde na použití úhlových brusky pro dřevo, je nezbytné si uvědomit, že správné připojení jsou klíčové.

Na rozdíl od kovového zpracování se nedoporučuje používat na dřevě tradiční kovový řezací disk. Je to proto, že dřevo je vysoce hořlavý materiál. V kombinaci s jiskry z kovového disku, který se pohybuje vysokými rychlostmi, může být nebezpečný.

Místo toho jsou k dispozici speciální disky pro dřevořez. Výběr správného disku je nezbytný, pokud jde o práci se dřevem. Před výběrem budete muset zvážit různé faktory. To zahrnuje štěrku disku a typ řezů, které může udělat na dřevě.

Druhy disků úhlu mlýnek

Během projektu zpracování dřeva se používají tři hlavní typy disků úhlu, které se používají:

Disky klapky:

Ty se obvykle používají po dokončení tvaru dřeva. Slouží jako způsob broušení dřeva s úhlový mlýnek. Jsou to v podstatě malé kousky brusného papíru, které jsou připojeny k podložkovému disku. Ty mohou být zase připojeny k úhlové brusky.

Stejně jako u buttonů je nejúčinnějším způsobem, jak je použít. Poté se můžete propracovat dolů na nižší, jemnější štěrk, abyste odstranili zbylé škrábance.

Abrazivní řezbářské disky

Skvělý způsob, jak utvářet nedotčené dřevo, tyto disky v podstatě „škrábe“ materiál místo jejich řezání. Pracují proti obilí na dřevě pomocí kuželových karbidových zubů.

Zuby na těchto discích jim také umožňují poskytnout uživatelům dobrou kontrolu a učinit je efektivní při odstraňování materiálu z povrchu dřeva. Při práci na dřevo se dobře rozhodnou.

Řezbářská kola

Obvykle vyrobené z naostřené oceli nebo slitiny, tyto disky mají zuby, které se podobají kolům řetězové pily. Na rozdíl od abrazivních disků se tyto odříznutí u dřeva při formování odřízly.

Patří mezi nejagresivnější disky s úhlovými brusky. Tato agresivita jim umožňuje používat se k práci i ty nejsilnější lesy nebo odstranit hodně materiálu z povrchu dřeva. Patří však také mezi nejnebezpečnější přílohy brusky úhlu pro zpracování dřeva.

Disky a kola s nejlepším úhlem

Na trhu nabízí řada abrazivních disků a řezbářských kol. Zde jsou některé z nejlepších nástrojů pro řezbářství, které jsou k dispozici pro použití s ​​úhlovými brusky, abyste mohli začít s vlastními dřevozpracujícími projekty.

Kutzall Extreme Shaping Disc. Střední štěrk

S volným snižováním zubů vyrobených z karbidu wolframu uspořádaného pravidelně na disku je tento nástroj jednou z nejpopulárnějších možností dostupných na trhu. Je kompatibilní s nejpopulárnějšími úhlovými brusky, včetně Makita, Black Decker, Hitachi, Dewalt a další.

Tento nástroj neředí ani nestříhá povrch dřeva. místo toho ho obrouší. To znamená, že tento nástroj nejen produkuje více pilin, ale piliny jsou také velmi jemné a mohou ucpat disk. Doporučuje se použít pochodně a spálit prach z štěrku, abyste ji ucpali.

Jeden z nejsvětějších disků dostupných na trhu, dělá dobrou práci při vybírání materiálu. Můžete to získat v různých kruzích, přičemž hrubší štěrk je pro rychlejší výkon. Vytváří skvělou kvalitu řezu, pokud jde o hladkost řezané linie.

Je třeba poznamenat, že vzhledem k tomu, že tento disk probraňuje povrch, je povrch ponechán o něco drsnější než s některými jinými možnostmi disku a potřebuje nějaké broušení. To znamená, že pokud hledáte jemnost a detaily povrchu, budete muset po použití tohoto člověka nalezen s jiným diskem. Množství vyráběné piliny také znamená, že je nutné nosit masku pro ochranu.

Její výkon při výběru dřeva během projektu zpracování dřeva a také skutečnost, že se jedná o velmi dobře postavený nástroj, znamená, že na trhu zůstává nejlepší volbou na trhu.

Lancelot 14 Disk pro řezání zubů

Další populární řezbářský disk pro dřevo, který je vyroben z nerezové oceli a odpovídá nejvíce standardních 4 ½ “, 115 mm a 125mm úhlu brusné.

vybrat, úhlový, mlýnek, řezbářství

Vyrábí se ve vzoru řetězové pily, což jí umožňuje snadno odstranit hodně dřeva, když jej používáte. Funguje také rychle a umožňuje spoustu rychlých konkávních a konvexních řezů. Konstrukce řetězové pily znamená, že v podstatě používáte disk jako řetězovou pilu při vytváření okrajových řezů, což umožňuje snadné řezání.

Konec na dřevě po použití Lancelotu je však velmi drsný. Design je určen k tomu, aby vám poskytl vysoký výkon, ale kvalita řezu je špatná. To znamená, že budete muset zaručit dřevo. Také to neřeší příliš hluboko do dřeva.

Řetězec tohoto disku může být naostřen, stejně jako u běžné řetězové pily. Jedním z kritických problémů s tímto nástrojem je bezpečnost. Protože je snadné si s tímto disku ublížit, zejména se doporučuje, abyste přísně dodržovali bezpečnostní postupy a nosili obličej a rukavice. Začátečníci by měli být obzvláště opatrní.

AxPower šest zubů Dřevo řezbářka

Tento kotouč podobný honáži je vyroben z oceli wolframu a má šest karbidových zubů přivařených na čepel. Je kompatibilní s 16 mm (5/8 ”) úhlovými brusky. Cenově dostupná povaha tohoto disku v kombinaci se stylem plánování z něj dělá oblíbenou volbu, zejména pokud máte rozpočet.

Je to dobře na konkávních a konvexních řezech. Je však třeba poznamenat, že zuby nedosahují okraje čepele. To znamená, že nemůže vytvořit hrany, jak to dělají ostatní disky.

Tento nástroj je také dobrou volbou, pokud chcete rychle vybrat hodně materiálu. Je také snadné ovládat, což z něj činí praktickou volbu pro začátečníky.

Čepele karbidu však vyčnívají z těla na velké množství, což by mohlo být bezpečnostním problémem, pokud by se nepoužilo pečlivě. Over, je obtížné zapadnout na standardní brusky.

ARBORTECH TURBO PLANE

Tato univerzální tvarovací čepel je dražší volbou, ale také slouží jako nástroj profesionálního stupně. S více kontrolovanější povahou není to jen přesvědčivá volba pro fandy; Je to také užitečné pro profesionální dřevorysy.

Tento disk má tři ploché čepele jako Planeners. Čepele mohou být naostřeny a při řezbářství dřeva umožňují velkou kontrolu. Tento disk je dobrou volbou pro nabití hodně dřeva.

vybrat, úhlový, mlýnek, řezbářství

Je to efektivní jak při konkávních i konvexních řezech. Je však mnohem lepší v konkávních tvarech, což z něj dělá dobrou volbu při řezbářských projektech, jako jsou misky. Je také dobré pro zakřivené tvary; Podrobnosti však nejsou tak přesné jako konkávní.

Turbo rovina má také bezpečnostní prvek, který neumožňuje používat pro řezy okrajů. Je však možné přiblížit řezy tím, že je lopatka. Navzdory tomu, pokud hledáte řezy okrajů, je lepší sloužit s jiným diskem. Je však užitečné pro plánování, nabraty a zaokrouhlení i řezy.

Tento disk je obzvláště užitečnou volbou, pokud hledáte jemnou povrch. Neschrázne dřevo stejně jako ostatní kola, takže je hladší, s minimálním broušením. Je efektivní jak na tvrdých dřevoch, tak na měkkých dřevech, i když je to lepší pro tvrdé dřevo.

Největší nevýhodou, pokud jde o tento disk, je cena. Je to mnohem dražší než ostatní nabídky na tomto seznamu a není vždy přístupné, pokud máte rozpočet. Nabízí však velmi hladké řezy a robustní bezpečnostní prvky. Díky tomu je efektivní volbou pro začátečníky, kteří nevadí utrácet o něco víc než s disk Kutzall Extreme Shaping Disc.

Obavy o bezpečnost:

Pokud jsou vhodně použity, jsou úhlové brusky neuvěřitelně užitečné při rychlém zpracování dřeva. Stejně jako všechny elektrické nářadí však přicházejí s bezpečnostními varováními.

Při práci doma je mnohem běžnější trpět nehody s zpracováním dřeva než na profesionálním pracovišti. Je to proto, že pracovní místa mají robustní bezpečnostní opatření, která nemusíte vzít doma.

Pro zajištění bezpečnosti by měla být vždy přijata několik standardních opatření. Patří mezi ně vždy nosit těžké rukavice při práci s úhlovými brusky. Ostré čepele běžící vysokou rychlostí se mohou snadno roztrhat jak kůží, tak světlejší rukavice.

Při práci s brusičkou s úhlem navíc vždy noste obličejový štít nebo masku. Mezi další ochranné vybavení, které má být po ruce.

Závěr:

Úhlové brusky jsou efektivním způsobem, jak vyřezávat, tvar a pískové dřevo, vše s jediným nástrojem. Výběr správného disku pro váš typ projektu a úroveň zážitku je klíčem k zajištění toho, aby váš projekt vyšel tak, jak je to možné.

Ačkoli na trhu jsou k dispozici různé disky, jsou to jedny z nejlepších, pokud jde o řezbu a tvarování dřeva.

Ahoj! To je Martin, rád zkoumám, experimentuji a učím se nové věci související s řezbářstvím dřeva a dalšími druhy zpracování dřeva.

Čítače epoxidové pryskyřice a vrcholy stolů jsou v těchto dnech tím, že jsou to humbuk. Lidé vytvářejí tolik složitých návrhů pomocí epoxidového nalití. Lidé z něj udělali formu umění, vytvářejí krásné desky.

Skutečné dřevo může být obtížné získat a občas příliš drahé pro určité projekty. Občas, jako je tato deska částic, je jednou z nejlevnějších možností, jak se rozhodnout. Někteří lidé se vyhýbají používání lisovaného dřevěného.

O nás

Ahoj! To je Martin, osoba za dřevem je dřevo. Tato stránka se věnuje vzdělávání dřeva, řezbářství a všechna témata související s dřevem pro lidi ze všech úrovní odborných znalostí. Doufám, že se naučíte něco užitečného, ​​a pokud se budete cítit jako více, nezapomeňte na web surfovat a zjistit, co vás zajímá.

LEGÁLNÍ INFORMACE

Tento web je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu navrženého tak, aby poskytoval prostředky pro weby, aby získal reklamní poplatky reklamou a odkazem na Amazon.com. Jsme kompenzováni za doporučení provozu a podnikání Amazonu a dalším společnostem spojeným na tomto webu.

Nahlásit tuto reklamu Tato stránka je vlastněna a provozována Maxim Martin. Woodiswood.COM je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu, jehož cílem je poskytovat prostředky pro weby pro vydělávání reklamních poplatků reklamou a odkazem na Amazon.com. Tato stránka se také účastní jiných affiliate programů a je kompenzována za předání provozu a podnikání těmto společnostem.