Jak vložit strunu do vyžínače trávy Huter

Jak zastrčit vlasec do strunové sekačky na trávu? Jak používat

Rybářský vlasec je spotřební materiál, který se skládá z nylonu a slouží jako řezací zařízení. Tráva se seká pomocí tohoto nástavce a sekání se provádí otáčením hlavy nástroje při vysokých otáčkách. Tento materiál má různou tloušťku, která závisí na jeho použití na příslušném nářadí elektrickém s nízkým výkonem (1 až 1,6 mm), elektrickém od 500 W (2-2,4 mm) a benzínových vyžínačích trávy s křovinořezy (2,4 až 3,2 mm).

Čím výkonnější je nástroj, tím silnější musí být řezný nástavec. To ovlivňuje nejen kvalitu řezu, ale také životnost materiálu. Pokud vás zajímá, jak převinout cívku strunové sekačky, je čas vyměnit nástroj. S příchodem jara je tento problém stále důležitější, proto je na čase zjistit, jak v několika krocích vyměnit vlasec na cívce vyžínače trávy.

vložit, strunu, vyžínače, trávy

Hlavní závady navijáku

Uživatelé elektrických vyžínačů a sekaček se často setkávají s problémy s poloautomatickou žací hlavou. Závady cívky mohou být následující:

Linie se spontánně prodlužuje

Někdy se stává, že si uživatel strunové sekačky všimne, že se šňůra velmi rychle spotřebovává. V žádném okamžiku nezmáčkl tlačítko na zemi, aby prodloužil linku. Důvodem neúmyslného prodlužování struny strunové sekačky jejím řezáním o speciální nůž na krytu strojku je absence pružiny v hlavě strunové sekačky. Často se stává, že začínající uživatelé sekaček při pokusu o vložení žacích strun do bubnu zapomenou pružinu do žací hlavy nainstalovat, nebo pružinu při otevírání krytu ztratí a později o její existenci ani netuší.

Pokud je pružina uvolněná, lze vyžínací strunu prodloužit i bez použití tlačítka. Pokud kontrola pružiny tuto skutečnost potvrdí, měli byste pod pružinu vložit podložky, abyste posílili její pružení.

Jak vyjmout cívku ze strunové sekačky a odstranit vlasec ze strunové sekačky

Před vložením vlasce do navijáku strunové sekačky je třeba jej zpočátku vyjmout. Naviják nebo cívka je zařízení umístěné uvnitř žací hlavy, bubnu nebo cívky. Existují různé typy hlav (v závislosti na výrobci), ale princip výměny vlasce na cívce je u všech stejný. Nejprve se podívejme, jak z nástroje vyjmout hlavu křovinořezu a jak vyjmout nosník křovinořezu.

To je zajímavé!Nástroj lze vyměnit přímo na nástroji, ale pokud to děláte poprvé, doporučujeme hlavu vyjmout a naučit se podrobný postup navíjení. Po zvládnutí techniky lze výměnu provádět na křovinořezu nebo motorové pile. Pokyny k odšroubování ruční hlavy zastřihovače jsou následující:

  Otočte nástroj vzhůru nohama a v případě potřeby jej vyčistěte. Uchopte zámky krytu (na žací hlavě) symetricky dvěma prsty jedné ruky. Po jejich jemném zatlačení dovnitř sejměte ochranný kryt z bubnu

 • Doporučuje se pravidelně odstraňovat hlavu, aby se zabránilo korozi závitového spoje. Pokud jste šroub nikdy neodšroubovali, může být jeho odstranění v případě potřeby obtížné nebo dokonce nemožné
 • Pokud má šroub čtyřhrannou hlavu, je třeba k vyšroubování šroubu použít šroubovák nebo vrták vhodné velikosti, aby nedošlo k prokluzu na hlavě pohonu
 • Při opětovné montáži systému je třeba závitové uložení natřít mazivem, např. tukem nebo strojním olejem
 • Pokud má šroub kuželovou plochu, lze k jeho vyšroubování použít speciální kleště
 • Některé bubny není nutné demontovat. Chcete-li je demontovat, uchopte je a otočte jimi v opačném směru než ve směru hodinových ručiček

Jakmile víte, jak cívku rozebrat, měli byste se dozvědět, jak vyměnit strunu vyžínače trávy. Níže uvedené video podrobně ukazuje, jak otevřít a rozebrat buben sekačky na trávu.

Jak vyjmout a demontovat cívku

Před výměnou vlákna musí uživatelé zastřihovače vyjmout a rozebrat cívku. Zde je návod, jak to udělat.

Žací hlava sekačky se skládá z několika částí: krytu, pružiny (ne všechny modely), cívky s vláknem a krytu.

Pozor! Před jakoukoli údržbou elektrické jednotky ji odpojte od elektrické sítě.

Nejčastěji existují 2 varianty upevnění žací hlavy na vyžínačích.

Varianta

Chcete-li vyjmout hlavu strunové sekačky, je nutné ji zcela demontovat.

Verze

Tato verze hlavy strunové sekačky je našroubována na hřídel převodovky. Abyste ji mohli vyjmout, je třeba tuto hřídel zajistit. Za tímto účelem mají zastřihovače, jako jsou Huter a Champion, otvor, do kterého lze zasunout tenký šroubovák nebo kovovou tyč.

Chcete-li vyjmout cívku, postupujte podle 2 jednoduchých kroků.

 • Vložte šroubovák do otvoru a zajistěte hřídel.
 • Uchopte tělo hlavy a začněte jím otáčet ve směru hodinových ručiček. Měla by se otáčet tímto směrem, protože závit na hřídeli je závitem doleva.

Návod krok za krokem, jak navinout buben sekačky na trávu a sekačky na trávu

Chcete-li se ujistit, že máte správný vlasec pro svůj nástroj, měli byste nejprve rozebrat hlavu a podívat se na stranu cívky. Tyto informace jsou obvykle uvedeny na špičce, takže si můžete být jisti, že používáte správný vlasec.

Pokud na cívce nejsou uvedeny žádné informace o průměru navlékané struny, pak tyto údaje naleznete v návodu. Po určení tloušťky nebo průměru bitu určete způsob jeho nabíjení. Existují dva způsoby, jak to provést, ale ne všechny jsou použitelné. Zvažte podrobně oba způsoby a podle toho, jaké modely křovinořezů a vyžínačů používáte, se sami rozhodněte, která možnost je vhodná.

Zjistěte, jak správně stočit drát z cívky vyžínače trávy a kartáče. Pokyny k instalaci

Soukromí majitelé domů vědí, jak důležitý je tento typ nářadí jako vyžínač trávy. Mohou být benzínové nebo elektrické. liší se však způsobem konstrukce pohonné jednotky.

K sekání trávy v místech, kde jsou kameny, stromy a jiné překážky, se jako řezací zařízení používá vlasová střihací šňůra.

Tento spotřební materiál se během používání opotřebovává, takže když navíjíme cívku sekačky na trávu, podíváme se na materiál blíže.

Co byste měli vědět o noži sekačky na trávu

Střihací šňůra je nylonový spotřební materiál a je řezacím zařízením.

U tohoto zařízení se tráva seká a hlava nástroje se otáčí vysokou frekvencí.

Tento materiál má různou tloušťku v závislosti na jeho použití na příslušném nářadí, elektrickém s nízkým výkonem (1 až 1,6 mm), elektrickém od 500 W (2 až 2,4 mm) a benzinových vyžínačích s opletením (2,4 až 3,2 mm).

Čím výkonnější je nástroj, tím silnější musí být řezný nástavec. To má vliv nejen na kvalitu sečení trávy, ale také na životnost materiálu.

Pokud vás zajímá, jak navinout cívku strunové sekačky, je čas vyměnit navíjecí nástroj.

S příchodem jara se tento problém stává stále častějším, a proto je na čase pochopit návod krok za krokem, jak vyměnit žací strunu v cívce sekačky na trávu.

Jak vyjmout cívku ze strunové sekačky na trávu

Před vložením vlasce do navijáku strunové sekačky je třeba jej z něj nejprve vyjmout. Navíjení nebo vyzvedávání. je zařízení umístěné uvnitř žací hlavy, cívky nebo bubnu.

Existují různé typy žacích hlav (v závislosti na výrobci), ale princip výměny bubnu je u všech stejný.

Nejprve se dozvíme, jak vyjmout hlavu ze stroje a jak z ní vyjmout buben a lano.

To je zajímavé! Nástroj lze vyměnit přímo na nástroji, ale pokud to děláte poprvé, doporučujeme sejmout hlavu a prostudovat podrobný postup navíjení. Po zvládnutí této techniky můžete provést výměnu strunové sekačky nebo křovinořezu.

Pokyny pro odvíjení ruční strunové sekačky jsou následující:

 • Otočte nástroj vzhůru nohama a v případě potřeby očistěte od nečistot. Dvěma prsty jedné ruky přidržujte aretační západky (na žací hlavě), které jsou umístěny symetricky vůči sobě. Mírně je zatlačte dovnitř a sejměte ochranný kryt z bubnu
 • Rybářský naviják musí být vyjmut z cívky. Na hřídeli je namontován bez upevňovacího prvku, takže jej lze sejmout jednou rukou
 • Hlavní část navijáku je zajištěna šroubem, který je třeba vyšroubovat šroubovákem s vhodným hrotem nebo dlátem
 • Chcete-li šroub odšroubovat, držte základnu navijáku jednou rukou a druhou otáčejte šroubovákem proti směru hodinových ručiček.
 • Poté můžete pokračovat v odstraňování. Nemusíte za něj tahat co nejsilněji a mírně ho vychýlit do strany, protože se pomalu odlepuje od kovové hřídele, na které je buben namontován
 • Při opětovné instalaci umístěte hlavu do čtyřstranných drážek

Postup je jednoduchý a pokud víte, jak výměna funguje, nemusíte demontovat celou hlavu. Při demontáži zohledněte následující body:

 • Doporučuje se pravidelně odstraňovat hlavu, aby se zabránilo korozi závitového spoje. Pokud jste šroub nikdy neodšroubovali, je obtížné, ne-li nemožné, to udělat
 • Pokud má šroub v hlavě čtyřstranný otvor, měli byste k jeho otáčení zvolit šroubovák nebo bit vhodné velikosti, aby nedošlo k přelití povrchu.
 • Při opětovné montáži natřete závitové sedlo mazivem, například tvrdým olejem nebo motorovým olejem.
 • Pokud jsou strany šroubu zaseknuté, můžete je vyšroubovat pomocí speciálních upínacích kleští
 • Existují navijáky, které není třeba rozebírat. Chcete-li jej demontovat, vezměte jej a otočte proti směru hodinových ručiček.

Jakmile budete vědět, jak cívku rozebrat, měli byste být schopni pokračovat ve zdokonalování procesu výměny trojrozměrné žací šňůry. Níže uvedené video ukazuje podrobný postup otevírání a demontáže bubnu sekačky na trávu.

V závislosti na výrobci existují nejen vnitřní, ale i vnější rozdíly. Většina cívek má uvnitř upínací pružinu (poloautomatické a automatické).

Výše jsou uvedeny pokyny pro demontáž hlavy strunové sekačky bez pružiny, tj. u ručního typu hlavy.

Princip demontáže poloautomatické hlavy s pružinou uvnitř je prakticky totožný s výše uvedeným návodem.

Princip poloautomatického žacího bubnu je následující:

 • Uvnitř hlavy se nachází cívka, která je umístěna na drážkách a brání volnému pohybu
 • Na cívku působí pružina, která ji přitlačuje k otvorům v konstrukci krytu.
 • Kolem hrotu je navinuta střihací šňůra, jejíž délka závisí na samotném nástroji. Obvykle je dlouhý 1 až 4 metry.
 • Pokud je při práci nutné zvětšit délku drátu, je vyčnívající část cívky sevřena, což způsobí její vylomení z drážek. V tomto případě se prut navíjí na cívku, čímž se zvětšuje jeho délka
 • Po uvolnění požadovaného množství vlasů je třeba uvolnit stisk a pokračovat v sekání trávy.

Výhodou nástroje pro růst vlasů je, že tento spotřební materiál není třeba brousit ve srovnání s kovovými kotouči. Pokud na dráhu narazí kámen nebo strom, lanko vyžínače se jednoduše odpojí, aniž by to mělo negativní vliv na převodovku a motor nářadí, jako je tomu u kovových řezacích kotoučů.

Jakmile znáte konstrukci a umístění typů žacích nebo strunových hlav, je třeba zahájit proces plnění žacího vlasce do cívky strunové sekačky. Právě v tomto bodě se potýká většina majitelů speciálního nářadí.

Pokyny krok za krokem pro navíjení cívky vyžínače trávy a křovinořezu

Chcete-li se ujistit, že máte správný vlasec pro svůj nástroj, nejprve rozeberte hlavu a podívejte se na stranu cívky. Tyto informace jsou obvykle vyznačeny na mapě, abyste se mohli vyvarovat chyb při používání správného vybavení.

Uspořádání vedení v sekačce

Konstrukce prvku, na kterém je navinuta kapronová nit, je velmi jednoduchá. Tento prvek se nazývá cívka. Má dvě stopy, horní a dolní. Mezi těmito kolejemi je vroubkovaná přepážka. Na tyto dráhy se navíjí vlasec pro trimr. Nejprve se musí protáhnout výklenkem.

Pro bezbariérové vyjmutí bubnu je nutné odšroubovat speciální tlačítko, které je umístěno na krytu sekačky.

Výše uvedený stroj lze vyrobit vlastními silami a tento článek vám řekne, jak postavit sekačku na trávu z travní sekačky vlastníma rukama.

Jak vyměnit strunu u benzinového vyžínače. Předběžná příprava

Chcete-li navinout vlasec pro strunovou sekačku, musíte nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky, konkrétní kroky závisí na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

 • Malé elektrické vyžínače trávy s pracovní polohou motoru a cívkami ve spodní části mají obvykle boční tlačítka na obou stranách vozíku. Při současném stisknutí se horní část cívky spolu s vnitřním m pro navíjení žacího lanka odpojí a spodní část zůstane na sekačce. Doporučujeme rozebrat cívku na rovném a rovném povrchu, aby pružina vstupující do konstrukce nevyskočila a neztratila se;
 • Elektrické a benzínové vyžínače trávy se zahnutou lištou bez možnosti použití nože mají obvykle speciální křídlovou cívku: u těchto provedení držte cívku jednou rukou v klidu a druhou otáčejte pojistnou cívkou na stonku s křídlovou maticí proti směru hodinových ručiček. Po sejmutí matice se celá cívka odstraní.
 • Elektrické a benzínové vyžínače s možností nasazení nože na přímou hřídel (např. vyžínače Style) mají otvor pro cívku. Do tohoto otvoru se vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět tak, aby se tyč nehýbala, a pomalým otáčením se dosáhne tohoto vzájemného uspořádání, kdy šroubovák vnikne do otvoru a zajistí cívku. Tělo cívky se otočí ve směru hodinových ručiček (levý závit) a vyjměte ji ze strunové sekačky.

Ve druhém a třetím případě se cívky rozebírají různými způsoby v závislosti na konstrukci. U navijáků s jehněčím ocáskem se odšroubuje cívka s jehněčím ocáskem, u navijáků s jezdci se jezdce zasunou a jedna část cívky se uvolní z druhé části. Pokud jsou poloviny cívky navlečené k sobě, jednoduše je ručně otáčejte v opačných směrech, dokud se zcela nerozšroubují.

Naviják se dvěma pracovními vlákny

U tohoto typu cívky musíte určit, kolik drážek pro navíjení vlasce leží na vnitřní straně cívky:

Pro oba případy se používá 2-3 m dlouhé trimovací lano. U jednoduchých navijáků se vlasec pro trimr vtáhne do průchozího otvoru, jeho konce (úponky) se složí k sobě a zarovnají, poté se navinou v opačném směru otáčení navijáku na straně prutu, vnitřní šipka obvykle označuje správný směr navíjení. Pokud jsou na cívce upevňovací drážky, konce vlasce se jimi prošijí nebo se uchopí prsty volné ruky, zatlučou se do průchozího otvoru vnější poloviny cívky, cívka se uzavře a lišta na vyžínání trávy se připevní k cívce.

Rozdíl v navíjení vlasců v cívkách s dvojitou drážkou spočívá v tom, že se nejprve 2-5 m dlouhý kus žacího vlasce přeloží na polovinu (aby se vymezil střední záhyb) a smyčka přeloženého vlasce se vloží do speciální drážky mezi drážkami. Dvě anténní vedení jsou navinuta každé podél své vlastní drážky, čímž jsou antény zajištěny a cívky se skládají podobně jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

První provedení tohoto postupu se může zdát zdlouhavé a poměrně časově náročné, ale s postupem času a zkušenostmi bude tento úkol mnohem rychlejší a snazší.

Následuje názorná ukázka, jak správně vložit strunu do cívky vyžínače a navinout ji. Tato operace není složitá a s trochou trpělivosti se jistě podaří:

Cívka s jedním kolíkem

Nejjednodušší možnost a nejjednodušší posloupnost:

 • Velikost cívky a délka původní tovární cívky určují doporučenou délku navíjení vlasce. 25 м.
 • Jeden konec žací šňůry se zasune do upevňovacího technologického otvoru na vnitřní straně bubnu.
 • šňůra pro vyžínač trávy je navinuta na cívce v opačném směru otáčení, než je směr otáčení cívky na výrobku. Šipka na vnitřní straně cívky zpravidla označuje směr, kterým je vlasec navinut.
 • Malý konec žací šňůry je ponechán volně ven a je zajištěn ve speciální drážce na vnitřní straně cívky, aby držel návin při montáži cívky.
 • Levý konec žací šňůry prochází otvorem na vnější straně cívky.
 • Poloviční cívky se sestaví a umístí na lištu strunové sekačky.

Zkušenost: Zastřihovací hlava Huter. Jednou z velkých nevýhod vyžínačů trávy Huter je, že.

Poloautomatická hlava s vlascem pro zastřihovače Huter ETH-1200 se dodává s navinutým kulatým vlascem o tloušťce 2 mm a délce 5 m.Hmotnost hlavy 320 g.Hlava má cívku s vlascem a dva kovové otvory, kterými jsou vyvedeny konce vlasce, a seká trávu rychlým otáčením hlavy strunové sekačky.Určeno pro elektrické vyžínače Huter Get-1200SL.

Při sekání trávy se konce vlasce opotřebovávají a jejich délka se snižuje.V důsledku toho se zmenší poloměr řezu.Obnovení délky struny lze snadno provést lehkým stisknutím tlačítka uprostřed hlavy, když se hlava strunové sekačky otáčí.

Oba konce vlasce se pak přivádějí dovnitř a přebytečné části se při otáčení nože strunové sekačky odřezávají.

Dříve nebo později se šňůra buď přeruší u kořene a musí se doplnit, nebo dojde a musí se navinout nová.

Stručně řečeno, je nutné sejmout kryt hlavy a vyjmout cívku vlasce z pouzdra.Teď přijde ta zábavná část.Podobná situace je popsána v pohádce Ivana Andrejeviče Krylova „opice a brýle“:)

Zastřihovací hlava Huter má jedinečný design.Nikdy jsem takové zařízení v žádné firmě neviděl.Otevřít ji a znovu načíst linku není pro slabé povahy.

Neexistuje žádný popis, jak to udělat.Nepomohl ani nápis na zadní straně hlavy v angličtině „press to open“.Tlačení, snaha o otáčení těla oběma směry.Nic nepomohlo.

Nakonec jsem si uvědomil, že můj mozek nestačí na první nedestruktivní otevření, přijal jsem to a začal hledat znalé lidi.Veselá a přátelská prodavačka v mém obchodě s elektrickým nářadím a spotřebiči ve městě mi pomohla. Antonina, která mi ukázala, jak na to. Za to jí patří dík!

S odstupem času jsem na tento jedinečný zážitek samozřejmě zapomněl.Už bylo nepohodlné jít znovu k Antonině.Musel jsem zapojit mozek, abych problém podrobně vyřešil.Na internetu byl nalezen způsob, jak vyvrátit kryt hlavy sekačky na trávu.Což není vůbec uspokojivé.

Našel jsem video, které vysvětluje konstrukci hlavy.Ukázalo se, že kryt je uložen ve čtyřech držácích, zasunutých do zásuvek skříně a zajištěných západkou.Odšroubováním vhodným plochým šroubovákem a otočením krytu ve směru hodinových ručiček můžete snadno sejmout kryt a vytáhnout cívku se zbytkem vlasce.

Navlékání vlasce je standardní a je podrobně popsáno v popisu strunové sekačky.Také to není jednoduché, ale snadno se to zjistí.

Při dlouhodobém používání hlavy se do ní dostane trochu hlíny, trávy a nečistot.Pro jistotu jsem očistil tělo a vnější části hlavy od nečistot.

Hlava se snadno sestavuje.Konce šňůry jsem musel zastrčit do příslušných otvorů v pouzdře:

Na fotografii jsou mimo jiné na cívce vidět otvory pro uchycení vlasce velikosti 1.6 až 2.6 mm. Pro elektrické vyžínače Huter Get-1200S se doporučuje vlasec pro vyžínač o průměru 2 mm, který je pevně uchycen v drážkách pro vlasec 2.4 mm.

Další:. srovnejte držáky s odpovídajícími otvory v krytu. jednoduše zatlačíte na zadní část pouzdra s vloženou cívkou a vlascem. zacvakněte držák víka na místo. Otočte kryt proti směru hodinových ručiček.

Vzal velkou spokojenost poté, co se mi konečně podařilo odstranit víko hlavu:) Pocit vítězství nad vzpurné a nepřátelské k vám přírody:) Stejně jako krocení koní Clodt na Anichkov Bridge v Petrohradě.

Koupit či nekoupit takovou střihací hlavu?Pouze pokud s ním chcete bojovat při výměně vlasce.Tato hlava také váží o 15 g více než podobná hlava od zastřihovačů Patriot.Jak je to důležité. není mi známo.

Plast je v pořádku a zatím se nerozpadl.Lidé si však stěžují na jeho křehkost. Při neopatrném nárazu do země by se mohl rozpadnout.

Závit v hlavě je ve skutečnosti standardní levý závit M10x1.25 LH.V souladu s tím lze použít standardní 2mm strunovou hlavu se stejným závitem, např. ze strunové sekačky Patriot.

Na trhu je mnoho různých výrobců s různými cenami.Od nejdemokratičtějších až po nejpřemrštěnější ceny poloautomatických hlavic.Můžete si vybrat nejvhodnější zapalovací svíčku.