Lapidary Machine Cabpro4. Lapidary Grinder

Lapidary Machine Cabpro4

Děláte lapidární práci? To je pro vás perfektní systém, pokud dáváte přednost práci na menších 4 „kol.

S naším Cabpro4 si nyní můžete vzít svůj lapidary obchod s sebou kdekoli. CabPro4 je výkonný přenosný a jediný lapidární systém All-in-One, který je napájen z baterie 12V-DC. Vezměte si svůj vlastní stroj na další cestu RV, svůj klub nebo k dalšímu výletu skalního honáku.

Pokud jste lapidární profesionál nebo nadšenec, budete milovat tento stroj, který bude vidět, oříznout, brousit a vyleštit svůj drahokamový materiál kdekoli, není nutný žádný zásuvka.

Výkonná operace s vysokým točivým momentem 12V-DC. Flexibilní rozložení kola. 4 „nebo 6“ model s variabilní rychlostí a digitálním odečtem. eloxovaná hliníková základna 6061. Ultra vyvážená hřídel z nerezové oceli. Toto je úžasný plynulý stroj, s nímž je absolutní radost z práce. Musíš mít jeden!

lapidary, machine, cabpro4

Pro dotazy nebo ceny volání nebo textu: 808-987-4233

Cabpro6. Vyřízněte krásné drahokamy

Cabpro6 vám umožní řezat krásy. Zobrazeno je kus kalifornské tyrkysové. Jsme vždy k dispozici pro otázky týkající se řezání, ořezávání, broušení nebo leštění materiálu drahokamu. po všem. Máme celoživotní vášeň pro umění larpidárního sami sebe a rádi sdílíme naši odbornost.

Cabpro6. Nastavení čepele nulové clearance

S hladkým provozem stroje a stůl pro nulovou vůli.

Použijte čepel 4 „nebo 6

Můžete ovládat standardní 6 „čepel nebo pro své nejlepší materiály namontovat ultra tenkou 4“ čepel na hřídel. Jakákoli čepel vyrobená pro 5/8 „Arbor se hodí.

Flexibilní zatížení kol

Diamantové kolo ? Pryskyřičné kolo? Oba? Není problém. pokud je kolo pro 5/8 „trh, můžete vytvořit jakoukoli kombinaci kol, která se vám líbí. Pokud potřebujete větší mezery mezi koly, můžete pouze nainstalovat standard 4. Nebo můžete jít na vlastní preferované preference, rozložení 6 kol, jak je znázorněno.

Kompaktní stroj

Celkový stroj váží pouze 17-20 liber, v závislosti na rozložení kol, takže se snadno přesune a skutečně přenosné řešení. Vezměte si to do svého klubu, dalšího výletu RV nebo na další výlet s rockem. Vždy si užijte vlastní stroj. Není nutná žádná zásuvka.

Nastavitelná rychlost

Cabpro6 má plně nastavitelnou rychlost. Zpomalte na 200 ot / min nebo zvyšte rychlost na 2000 ot / min. Nyní můžete nastavit preferovanou požadovanou rychlost pro jakýkoli kámen.

Připevnění plochého kola

Můžete připojit jakékoli kolo nebo kolo, které je vyrobeno tak, aby bylo namontováno na 5/8 „hřídeli na levé nebo pravé straně stroje. Na tomto obrázku jsme připojili 6 „ploché kolo na pravé straně stroje s namontovanou koženou podložkou. Pefect pro leštění s použitím s oxidem ceru.

Financování dostupné

Nyní můžete platit s úvěrem PayPal. Rozdělte svou platbu po dobu 4 nebo 6 měsíců. Dlouhodobější financování avaialble na vyžádání.

Provoz hladkého hnacího kola

CABPRO6 je provozován s pevným hliníkovým hnacím kowem a combo pásem. Hladké a méně vibrace a méně hluku než ostatní machiens.

Skály do umění! DIY Lapidary Machine.

Potřeboval jsem způsob, jak proměnit geodové horniny v uniformu, leštěné umění, které jsem mohl použít v mé práci v barevném sklenici. Možná chcete pracovat se skály a stejně jako já nemáte tisíce dolarů utratit za lapidární vybavení.Žádný velký problém, s několika vyřazenými částmi, některými základními hardwaremi a hodně. štěrk. postavíte stroj s nesčetnými možnostmi.

Můžete si koupit pár levných komponent, abyste věci usnadnili, nebo je můžete postavit od nuly, pokud máte nástroje. Ukážu vám, jak udělat obojí.

Tak pojďme! Uvolněte to vnitřní dítě, které chce jen jít najít zajímavé skály.

Zřeknutí se odpovědnosti! Nepři pokračujte, pokud si nejste jisti ve své stavební schopnosti. Elektřina bude následovat nejkratší cestu k pozemku- někdy skrze vás (šokující!) Strojka s pohyblivými částmi se nestará o vaše volné vlasy nebo končetiny, které se dostanou do cesty (sevření, drcení, tahání, trhání.) Pracujte v bezpečí, v případě potřeby požádejte o pomoc a vždy noste osobní ochranné vybavení.

Krok 1: Shromážděte své nástroje a materiály

Pro nejlepší výsledky si přečtěte tento instruktáž v celém rozsahu a shromáždění nástrojů a materiálů potřebných před zahájením budování. Kritická rozhodnutí lze učinit pouze se správnými částmi před vámi. Většinu toho, co jsem použil, byl vychytávaný šrotový materiál. Mohli byste to udělat nebo usnadnit život a zakoupit pár klíčových komponent.

 • Nástroje pro měření a označení
 • Vrtat
 • Vrtáky. 3.A- díra pila (není nutná, ale usnadní věci)
 • Allen Wrenches
 • X-acto nůž
 • Kolečky a šroubováky
 • SAW (pokud uděláte svou motorovou základnu ze dřeva)
 • Sander (nebo můžete rukovat písek. )
 • Úhlový mlýnek (je nutné pouze tehdy, pokud si místo zakoupete vlastní desku podporovače)
 • Neobjednáno: šrouby (12), ořechy a šrouby (každý 4) a postřikové lepidlo (mám rád 3M 77)

Seznam materiálů:

 • Motor mixéru kuchyňského stojanu (našel jsem můj vyřazený)
 • Adaptér motorového hřídele
 • PVC příruba (horní polovina na obrázku)
 • Základní materiál motoru (použil jsem zbylou překližku)
 • Kbelík, trubice a armatury (přívodní vedení určené pro dávkovač vody/ledu na lednici by fungovaly dobře)
 • Plochá lapovací deska/deska pro podložku (používal jsem a stará pila a akryl)
 • Umyvadlo pro chytání vody/skalní kaše (použil jsem středně mixovou vanu)
 • Vodotěsný brusný papír (použil jsem Grity od 150. 2000
 • Vodotěsné krytiny motoru (použil jsem plastovou úložnou nádobu)

Krok 2: Sestavte základnu pro váš motor.

Pěkně popořádku. V případě, že jste to nevěděli, záměrem tohoto stroje je vzít drsné skály a vyhladit je na skleněnou hladkou, leštěnou povrch. Toho je dosaženo tím, že skála postupem jemnějších diamantových talířů nebo brusným papírem. Pro prodloužení života řezací desky/brusného papíru se voda používá k propláchnutí skalní kaše.

K dosažení tohoto cíle existuje několik klíčových věcí, které potřebujete: motor, disky, jak rozdrtit skály a způsob, jak udržet vodu a kaluž z vašeho stroje (většina strojů neocení špinavé a mokré).

Proto jsem se rozhodl použít motor z mixéru kuchyňského stojanu. Většina z nich má 5-6 rychlostí, nejpomalejší bytí asi tak pomalu jako stolku mikrovlnné trouby a nejrychlejší bytost. rychle. ale ne tak rychle, že se bojíte, že budete házet skály po místnosti nebo ztratit prst.

Motor je srdcem tohoto stroje a zaslouží si pěkný dům. Na základě velikosti mého motoru jsem postavil překližky ve formě tvaru „U“. Toto pouzdro ve tvaru „U“ musí být schopno vejít do vodotěsné nádoby, kterou jste si vybrali (použil jsem plastovou úložnou nádobu otočenou vzhůru nohama). To zase sedí na překližkové základně.

lapidary, machine, cabpro4

Vyvrtejte díru, aby se hřídel motoru prodloužil nahoře. Pro tento krok jsem použil díru. Také jsem připojil přírubu PVC (moje měla asi 3 „průměr), použil jsem díru pilu k zapuknutí montáže do dřeva, protože jsem chtěl, aby to bylo co nejvíce. Tato příruba PVC byla šrot, kterou jsem měl, ale můžete si koupit něco podobného v hardwarovém obchodě za méně než 3. Hledejte „spojovací kryt“ nebo „přírubu“ v PVC nebo elektrické sekci. Přilepil jsem si na místě.

Když stavíte základnu, vřele doporučuji, abyste je zašroubovali dohromady, ale nelepejte je- protože ji možná budete chtít několikrát rozebrat, abyste se ujistili, že vše perfektně padne.

Krok 3: Připojte adaptér hřídele motoru, namontujte motor k základně a krytu.

Dále zabezpečte adaptér motoru na motor. Použil jsem k tomu Allen Wrench.

KLÍČOVÁ INFORMACE!: Rozhodnutí, které zde učiníte, je velmi důležité a zdůrazňuje výhodu, že budete mít všechny své části před vytvořením. Zde si musíte vybrat správný adaptér. Pečlivě změřte hřídel a zakupte si adaptér, který bude:

První: Namontujte velikost hřídele motoru.

Za druhé: Převeďte tuto velikost na závitový all. Nejběžnější velikosti jsou 1/2 „závitové arbor nebo 5/8“ závitový arbor. Adaptér, který si vyberete, bude diktovat velikost a typ nástrojů, které můžete použít. Pokud se cítíte ambiciózně, jen si koupte jeden z každého- je to jen asi 10 na nákup online. Hledejte některou z následujících: adaptér motoru/ adaptéru motoru/ adaptéru pro motor/ motorový hřídel.

Zajistěte motor na základnu, aby se hřídel a adaptér prodloužili nahoře.

Umístěte vodotěsný kryt na horní část sestavy motoru a základny. Přestože bude veškerá voda shromažďována v povodí nainstalované na vrcholu tohoto, obálka poskytuje další pojištění proti vodě, nečistotům a chrání elektrické komponenty motoru.

Nainstaloval jsem to vrtáním otvoru, která je třením při přírubě PVC. Poté jsem použil nůž X-Acto k vyříznutí slotu, kde je umístěn spínač zapnutí/vypnutí.

Krok 4: Nainstalujte zachycovací povodí a vodu chladicí kapalinu

Už tam skoro jsme! Nainstalujte povodí, abyste chytili vodu a skalní kaše řezáním díry uvnitř vany pro míchání malty. Stejně jako u vodotěsného krytu se ujistěte, že tato díra je třením s přírubou PVC. Umístěte povodí na přírubu PVC a nainstalujte horní prsten závitu. Utažení tohoto prstence zajistí vodotěsné těsnění.

Místo nákupu ponorného čerpadla a krmení vody do stroje jsem se rozhodl pro jednoduchou gravitační krmenou kbelík připojenou trubicí. Používám šroub k regulaci, jak rychle vyjde voda. Kbelík je umístěn nad strojem a voda odtéká na povrchovou desku a do povodí.

Krok 5: Nainstalujte (nebo udělejte) podložku a ploché lapovací disky

V tomto okamžiku máte plně funkční stroj. Nyní potřebujeme povrchové talíře, aby se rozdrtily skály. To je tvořeno z podpůrné desky a disky s plochým klínem různého štěrku.

Mohli byste si je koupit online, nejsou příliš drahé- ale rozhodl jsem se postavit vlastní. Pokud si je chcete koupit online, vyhledejte následující: Hliníkovou mistrovskou broušenou podložku nebo hlavní základní deska z hliníku (to je to, na co se disky odkazují proti.) Rovněž potřebujete disky s plochou kola- Hledejte: Elektroplagovaný diamantový lapidární lapidární fasetování plochého kola nebo plochého broušení disků leštění kotouče.

lapidary, machine, cabpro4

Pokud si chcete vytvořit vlastní- to je to, s čím jsem přišel: použitá pila čepel a akrylové disky s dodržovaným brusným papírem.

Čepele na stolní pily jsou vyvážené a ztvrdlé. Problém s nimi je, že jsou ploché, dokud nedosáhnete zubů, kde je každý zub „nastaven“ pod úhlem, aby pomohl řezání. Potřebujeme povrch, který je zcela plochý, takže k dosažení toho musíte odříznout nebo brousit zuby. Použil jsem překližku, protože zuby jsou velmi malé a snadno se rozdrtí.

Poté jsem použil šrot akrylu pro řezání kruhových disků. Po vyříznutí čepele a akrylových kusů jsem je lehce obrušil. Broušení akrylu zajistí, že při lezení na brusném papíru dojde k dalšímu „kousnutí“.

Použil jsem 3M 77 (aerosolový kontaktní cement) k lepení brusného papíru na akrylové disky. Měl jsem mokrý/suchý brusný papír od 150 Grit až do 2000 Grit. Dal jsem brusný papír na obě strany akrylu.

Krok 6: Nastavení stroje: Jak používat a užívat si stroj!

Chcete.li použít stroj, položte podložku na altán s akrylovým diskem nahoře. Ujistěte se, že matice je těsná na Arbor a že je bezpečné připojení příruby PVC od povodí k základně. To produkuje velmi plochý/stabilní povrch, který vám rozdrtí skály do leštěného lesku! Umístěte chladicí kapalinu vody na povrch výše než stroj a nechte vodu pomalu proudit na disk. Používám flexibilní lampu, která mi umožňuje vidět, co dělám, a držet hadici na místě.

Nyní stačí najít zajímavou skálu! Geodes a další polodrahost jsou často rozbité nebo řezány. Začněte na dolních kruzích a propracovejte se na nejvyšší štěrk, kterou máte. Dejte mu konečný lak s leštěním a diamantovou pastou.

Děkuji, že jste sledovali! Zůstaňte naladěni na mou další splátku, kde vám ukážu, jak používat stejný stroj k rozřezání hornin do rovnoměrných desek pro šperky, umění nebo v mém případě- kousky v okně!

nejlepších nástrojů pro začátečníky Lapidaries!: Začněte své lapidární dobrodružství správně

Pokud uvažujete o zahájení nového koníčku a máte talent pro sběr pěkných kamenů, proč ne vyzkoušet Lapidary? Lapidary je umění formování, řezání a výroby šperků ze semiprecidních nebo vzácných drahokamů.

Jednání s drahokamy zahrnuje spoustu nástrojů, takže před ponořením nohou do lapidárních vod musíte znát potřebné vybavení. Připravili jsme průvodce nejlepším lapidárním vybavením pro začátečníky a také veškeré nezbytné příslušenství a nástroje.

Lapidární vybavení pro začátečníky (Essentials)

Stejně jako jakýkoli jiný koníček, mít určený prostor pro nástroje a vybavení vám pomůže zůstat v organizaci a užít si svůj čas. Většina vybavení je hlasitá, takže si nezapomeňte vybrat místo, kde hluk neobtěžuje vaše sousedy. Přečtěte si více o tom, jak zde vytvořit tiché skály.

Organizace. místo pro všechno

Nastavení pracovního stolu (nebo pár) pro vaše nástroje by mělo být vaším prvním krokem. Nemusí to být fantastický pracovní stůl, stačí jen robustní stůl, nejlépe se zásuvkami, abyste udrželi své malé nástroje a velkou povrchovou plochu.

Jak vaše kolekce drahých hornin roste, možná budete chtít investovat do rozdělených kontejnerů, abyste udrželi odpovídající horniny dohromady a od ostatních drsných kamenů a krystalů.

Oříznutí pily nebo desky pily

Ne všechny skály a drahokamy jsou dimenzovány rovnoměrně, takže pokud jde o řezání skály, existují dva typy pily, které budete potřebovat; oříznutí pily a deska.

Oříznutí pily má malou, tenkou čepel, která je vyrobena pro řezání malých kamenů na menší kousky nebo pro vytvoření plochého okraje pro cabochon. Diamond Trim Saw Hi-Tech je dobrou možností startéru.

Desková pila má větší a silnější čepel, takže je vhodná pro ořezávání drsných skalních desek nebo velkých kamenů, které se nehodí do pily. Tato možnost SAB SAW má svěrák, který vám pomůže bezpečně oříznout skálu.

Skalní statky

Tumbler je jedním z nezbytných vybavení ve vaší dílně. Existují dva typy stabíků: rotační a vibrační, ale oba slouží stejnému účelu leštění a zaoblení drsných kamenů.

Rotační stanice jsou ve tvaru hlavy a pomalu se otáčí, aby leštily skály uvnitř pomocí jiných skal a abrasiv. Doporučujeme získat jeden barel pro začátečníky, který je přátelský k začátečníkům, jako je Lortone 3A Single Barrel Tumbler.

Vibrační břicho (nebo zkráceně vibrace) trvat mnohem méně času na vyleštění kamenů a udržení původního tvaru kamenů. Vibrace mají kontejner, který rychle třese skály, otřes způsobuje tření, které zase leští skály. Pokud máte zájem vyzkoušet atmosféru, Raytechův vibrační sklenice je dobrý začátek.

Filler

Při práci s malým počtem hornin, které nenaplňují hlaveň vašeho sklenice, budete muset použít výplň. Můžete použít keramické plniva nebo plastové plniva, jak vám poskytnou odpružení, tak extra laky, aniž byste je poškodili.

Tato sada zde má dost plniva a štěrku pro 4 fáze vašeho sklenice.

Cabbing nebo cabochon řezačky

Pokud se rozhodnete pro zaoblené cabochony vhodné pro přívěsky a příslušenství, budete potřebovat stroj na kabinu.

Stobiny z kabiny se skládají ze stanice, která má jedno nebo více brusných kol s různými krupicemi. Někteří mohou dokonce přijít vybaveni pilou, aby usnadnili proces kabin.

Vždy však můžete získat stroj s jedním brusičem a mít pás pro každý cyklus. Budete potřebovat hlavně broušení a lešticí pás.

Stroje s více brusnými koly mohou být pro začátečníky trochu drahé, takže doporučujeme získat jednoduchý šikmý stroj.

Facetomingové stroje

Tyto stroje se skládají z mechanického ramene, klína a systému chlazení vody. Mechanické rameno je místo, kde připevněte drahokam a upravíte jeho úhel podle kterého typu řezu, pro který jdete. Klap je disk, který lze změnit podle toho, který štěrk potřebujete a je v pohodě pomocí systému kapky vody.

Tato možnost od TBVechi je pro začátečníky dobrou volbou, ale nepřichází s kapajícím systémem, ale můžete to snadno obejít pomocí mokré houby na kotoučovém disku před facetem.

Pokud chcete snížit náklady na vybavení, můžete použít stroj na výrobu cabochons. K výrobě aspektů však nemůžete použít kabinu.

Ploché koly

To jsou alternativy přátelské k rozpočtu k fasetovacím strojům a někteří lidé dokonce doma dělají ploché koly. Ploché kolo je broušený disk na vrcholu vřetena, obvykle se nastaveným systémem kapky vody. Kola mohou být ergonomická, aby byl proces broušení snazší nebo horizontální.

Broušení disků mají různé úrovně abrazivity pro každou fázi fazeta. Hrubý disk se používá pro počáteční tvarování, které se později zaměňuje za jemnější disk pro leštění.

Některé disky jsou k dispozici v magnetické podobě, aby bylo možné snadno vyměnit. Nedoporučujeme však používat magnetické disky vysokou rychlostí, protože by mohli létat.

Dobrou volbou pro ploché kolo je Hi-Tech’s All U Need Machine, který je dodáván s více možnostmi disků, které můžete vyzkoušet.

Rotační nástroje a dremels

Řezbářství složitých tvarů a detailů na kameny bude vyžadovat rotační nástroj nebo dremel. Většina modelů přichází s různými přílohy pro řezbu, broušení a dokonce i leštění, aby se dotkla vašich kusů.

Rotační nástroje jsou možná nejflexibilnější ze všech nástrojů, protože bity a otřepy lze snadno vyměnit.

Tato sada se můžete rozhodnout pro rozmanitou sadu, jako je sada rotačních nástrojů Dremel, má všechny různé příslušenství, které byste mohli potřebovat, spolu s praktickým LED světlem LED.

Dop tyčinky a vosk

Jedná se o nutnost, pokud budete kabiny nebo fazetová kameny. Dop tyčinky jsou v podstatě dřevěné tyčinky s globami vosku na jednom konci.

Po zahřátí se vosk stane dostatečně obchodovatelným, abyste nalepili základnu vašeho kamene, a jakmile to uděláte, můžete jej jednoduše znovu zahřát a uvolnit kámen.

Můžete však také použít dřevěnou hmoždinku a vosk nebo 5minutový epoxid k opravě drahokamu na místě.

Zabraňují zraněním a také poskytují přilnavost na váš kámen pro snadné tvarování. Doporučujeme sledovat tutoriál, abychom pochopili, jak fungují.

Leštící nástroje

Dokonce i po leštění a leštění skály s různými přílohy, které vaše vybavení může mít, možná budou potřebovat další krok, aby je jasně osvětlili.

V demolnících se často používá hoření prášku nebo lešticího prášku, který dává kamenům, které mohou být pokryty mlhou nebo zbytkem vody. Množství hořícího prášku bude záviset na tom, kolik kamenů máte na dávku.

Některé typy kamenů budou vyžadovat jen leštící hadřík nebo dokonce kusem džínoviny.

Leští a leštící pásy, kola a bity a otřepy jsou také snadno dostupné jako příslušenství pro brusky a rotační nástroje, takže je nezapomeňte je využít a vytvořit tyto skály jiskří.

Lapidární příslušenství

Pracovní stanice není kompletní s příslušným příslušenstvím, které vám pomůže s vyděláváním maximálních z vašich drahokamů. Je to několik dalších přírůstků do vašich skříní, aby se vaše lapidární zážitky staly hračkou:

 • Před použitím cedníka pro mytí kamenů
 • Zvětšovací sklo nebo Loupe, známá také jako klenotní oko, je vaším nejlepším přítelem při zkoumání shromážděného vzorku pro poškození nebo vzory. Přečtěte si můj článek o klenotních lupech, které doporučuji.
 • Šablony Cabochon, jsou plastové nebo kovové šablony různých tvarů a velikostí kabin, které se vede, zatímco vám přinášejí a pomáhají vytvářet jednotné tvary

Bezpečnost především

Zabývání se pilami, brusky a kameny potřebuje správné vybavení, aby vás udržovalo v bezpečí a zvuku, zde je seznam některých nákladů, které budete potřebovat:

 • Bezpečnostní brýle, aby se zabránilo jakýmkoli létajícím střepinám nebo kamennému prachu
 • Páska chránící prst nebo chránící prst. Jsou to volitelné, ale pomáhají se vyhýbat se puchýřům při kabině nebo fasetování
 • Bezpečnostní rukavice je to nutnost
lapidary, machine, cabpro4

Tento seznam je většinou pro vedení, ale při práci s elektrickým nářadí byste měli dodržovat úplná bezpečnostní předpisy. To zahrnuje elektrickou, mechanickou, profesní a chemickou bezpečnost. Důležité jsou také udržování vaší pracovní oblasti dobře větrané, správně osvětlené a pohodlné.

Lapidární knihy, které vám začnou

Pokud hledáte dobré knihy, které vyledí své znalosti o Lapidary, dostaneme vás na náš seznam knih a průvodců přátelských pro začátečníky.