Můžete nakrájet cihlu dremelem. Řezaný cihlovou kruhovou pilu

Historie kruhové pily

Dnes bychom chtěli zaplatit dobře vydělanou čest jednomu z nejdůležitějších vynálezů v našem odvětví (zejména jeho části zpracování řeziva): oběžní pila. Stejně jako mnoho produktů průmyslové revoluce je historie kruhové pily příběhem založeným na legendě stejně jako fakt. oba jsou stejně zajímavé.

Co je to kruhová pila?

Kruhová pila je dnes možná nejčastěji používaná, která se dnes používá v profesionálních stavebních projektech a na zlepšování kutilství. Tento energetický nástroj používá kulatou kovovou čepel lemovanou ostrými zuby k řezání materiálu, jako jsou dřevo, kovy, cementový blok, cihla, skleněné vlákno, plasty a břidlice.

Čepel v kruhové pile se točí kolem mechanicky, aby poskytla čistý řez materiálu, a může se namontovat na stůl nebo být použit v levé nebo pravé ruční zařízení. Různé čepele se používají k nejefektivnějšímu řezu různých typů materiálu.

Použití kruhové pily je rychlé a efektivní. Jednoduše upravte pilu pro správnou výšku a hloubku, zarovnejte ji na místo, kde chcete provést řez a zatlačte ji dostatečnou silou, abyste ji klouzali přes materiál, ale bez příliš tvrdého tlačení. Tato snadnost použití je to, co učinilo kruhovou pilu populární v mnoha aplikacích od svého vynálezu v 17. století.

Vynalézání kruhové pily: Krátká historie

Obecně se říká, že Samuel Miller získal v roce 1777 britský patent #1152 za ​​to, co je považováno za první stroj na kruhovou pilu. Někteří tvrdí, že znění v jeho patentu naznačuje, že samotná kruhová čepel byla do té doby běžně používána. to byl samotný řezaný stroj, který vynalezl Miller.

Stejně jako u mnoha vynálezů jsou účty rané historie kruhové pily protichůdné. Některé důkazy ukazují, že Gervinus z Německa postavil něco podobného v roce 1780, zatímco jiní tvrdí.

O chvíli později slyšíme o muži jménem Walter Taylor, který dodal královské námořnictvo vysoce kvalitními bloky do počátku 19. století. Taylor byl zodpovědný za různé patenty zaměřené na zpracování dřeva, i když žádný na samotném stroji. Historie však dokázala, že ve svých mlýnech použil čepele kruhové pily.

Stejně jako mnoho vynálezů té doby byl kruhová pila konceptem vyvinutým podobně a nezávisle v částech rozvojového světa. Všechny tyto příběhy o vzestupu Evropy kruhové pily se zdají zcela oddělené od jejího vzniku v Americe. nebo alespoň od amerických legend.

V u.S Konkrétněji na Harvardu, Massachusetts. Shaker Woman jménem Tabitha Babbitt se říká, že také vynalezla kruhovou pilu zcela ze své vlastní vůle a designu v roce 1810. Jak to má legenda, dostala nápad při sledování dvou třepačkových mužů bojujících s pilou v jámě. V té době se tyto pily mohly snížit pouze v jednom směru, čímž by se roztrhaly protokoly strašně únavný úkol.

Lumbermenové by plýtvali polovinou své energie a pohybovali si pilu tam a zpět, pouze řezali na přední úder. Babbitt si všiml neefektivnosti této metody a rozhodl se udělat pilu, která by ztrácela méně času a úsilí. Vytvořila zářezový cínový disk a napravila ho, aby se točila pomocí pedálového tlačení jejího rotujícího kola. S tímto jednoduchým vynálezem mohlo být dřevo řezáno zlomkem času a úsilí, které trvalo pomocí staré pily.

Její základní myšlenka byla použita k vytvoření mnohem většího zařízení pro použití v pile a kruh se rychle chytil jako nástroj pro zpracování dřeva, který je výběrem. Zatímco design Babbitt byl podobný Millerovi nebo Taylorovi, zdálo se, že její je mnohem větší a užitečnější ve větším měřítku. úpravy, které odlišovaly její design od zbytku.

Vliv točení

Spřádací kolo bylo časným strojem používaným k transformaci přírodních vláken do spinningové vlákna nebo příze. Byl složen z hnacího kola, stolu, šlapky a nohou a částí, které držely vlákna. Babbitt si všiml Weaver z obchodu, všiml si, že hnací kolo se otočilo nepřetržitým kruhovým pohybem a nemuselo být neustále resetováno jako neefektivní pila. Vyřezáváním kruhové čepele a připevněním k jejímu točícím se kola každý pohyb disku provedl řez.

Jako třepačka jí Babbittova náboženská víra zabránila v obdržení patentu. Zatímco členové náboženství byli široce obdivováni kvůli jejich vynalézavosti a tvrdé práci, věřili ve volně sdílení nápadů a nechali své vynálezy netestovány. Ale naštěstí si na ni historie pamatovala.

Při připojení ke stolu se kruhová pila působí podobně jako kolo na spřádaném kolečce a vzdává hold Babbittovu původnímu prototypu. Jak pila, tak její údajný předchůdce pracují v nepřetržitém kruhovém pohybu, aby přinesli konzistentní výsledky, aniž by museli zastavit a přemístit stroj.

Rané verze a evoluce

Stejně jako u rotujícího kola byly časné prototypy kruhového stolního pily poháněny šlapkou. čerpadla na podlaze, která byla tlačena pěšky, aby se pila roztočila. Pily během této doby nebyly mechanické, ani nebyly přenosné. Tyto rané modely tabulky kruhové pily byly používány v Americe po celých 18. století.

V roce 1922 byla prvním kruhovým pila připojeným k radiálnímu rameni vytvořena Raymond Dewalt, což umožnilo větší kontrolu nad hloubkou a směrem řezání než kdykoli předtím. Teprve v roce 1929 však vynálezce Art Emmons vytvořil první ruční kruhovou pilu.

Emmonsova helikální pohon představovala elektronický motor, který byl dostatečně lehký pro snadnou přenositelnost. Tento design se stal základem pro všechny přenosné kruhové pily používané dnes a zůstává nejpoužívanějším designem kruhové pily.

Od té doby se přenosné i stolní kruhové pily nadále vyvíjely v technologickém pokroku. Dnešní přenosné kruhové pily používají lehký univerzální motor, který může utéct buď AC nebo DC elektrický energie, zatímco stolní pily obvykle mají těžší indukční motor.

Byly přidány bezpečnostní pokroky, jako jsou prameny a kola podavače, aby se uživatelům zabránila uživatelům příliš blízko k čepeli. Některé pokročilé pily mohou dokonce cítit změnu v elektrickém proudu, když se ruka přiblíží k čepu a automaticky se vypne, takže tyto moderní pily bezpečnější než kdy jindy.

Kruhový viděl dnes

Od svého vynálezu byla kruhová pila použita v mnoha komerčních a osobních aplikacích. Malé kapesní pily lze použít pro projekty domácnosti nebo stavebnictví, zatímco větší verze stolního kruhového pily a čepele se mohou nakrájet s extrémní přesností v pilech, řezivě a zpracování dřeva. Mnoho nováčků i profesionálů si užívají kruhové pily pro její zvýšenou všestrannost, protože může snadno řezat jak dřevo, tak tvrdší materiály, jako je plast a kámen. Na dřevě se pila používá k překročení, roztržení a provedení úhlu.

Když The York Saw Works začala v roce 1906, naše zaměření zahrnovalo strojové nože, ale bylo to pilované čepele, které se ujaly vedení v popularitě. Dává to však smysl. Kromě historie průmyslové vynalézavosti Woodcrafts byla Pensylvánie na přelomu minulého století powerhouse dřeva. Ve skutečnosti to platilo o většině severovýchodních USA v té době. Bez nadšených očí a vynalézavých příspěvků lidí, jako je Samuel Miller nebo Tabitha Babbitt, kteří ví, kde bychom dnes byli?

Z vynálezu prvního stroje Millerova prvního kruhového pila a Legenda Babbittova točení kola na všestrannost Dewaltova radiálního připojení radiálních paží a Emmonsova ručního vynálezu má kruhová pila dlouhou a fascinující historii. Doufáme, že jsme vám dali větší uznání tohoto bohatého a všestranného nástroje.

Chcete.li se dozvědět více o historii kruhové pily, podívejte se na níže uvedené zdroje. Kontaktujte nás ještě dnes a objednejte si své kruhové čepele online!

Můžete nakrájet cihlu dremelem?

Znalost správného nástroje pro práci je prvním krokem k tomu, aby se něco stalo. Pokud jde o řezání cihel, může být obtížné to napravit, tak jak dobře dělá Dremel pro řezání cihel?

Nástroj Dremel je jedním z nejjednodušších způsobů, jak snížit cihlu. Kruhová pila tohoto druhu, když se používá s diamantovým kolem, je navržena tak, aby velmi dobře prořízla tvrdý materiál, jako je cihla. Diamantové kolo může snadno proříznout nejvíce tvrdší materiály, a proto je klíčové při použití nástroje Dremel k řezání cihel.

Dremel je bezpochyby skvělou volbou pro řezání cihel. Proč je to přesně? Čtěte dále a zjistěte to.

Proč je dremel nejlepší pro řezání cihel?

Důležitá věc, která je třeba nejprve zdůraznit, je, že Dremel je jen tak dobrý pro řezání cihel, jako je bit nebo kolo, které je k němu připojeno. Musíte mít ten správný kousek, abyste mohli účinně proříznout cihlu.

Hlavním důvodem, proč jsou nástroje Dremel dobré pro řezání cihel, jsou diamantová kola, která nabízejí. Diamond, jak možná víte, je jedním z nejtěžších materiálů, o kterých víme. To znamená, že se může v podstatě proříznout, pokud jej uvedeme k opravě použití.

Cihla je nejen tvrdá, ale porézní, takže to řezání přesně bez jeho praskání může být výzvou. To je opět místo, kde přichází Dremel. Jak jsem již zmínil, nejlepším druhem nástroje pro řezání cihel je kruhová pila. The Dremel je nejlepší volba, ale můžete také používat věci jako Grundders Angle Groundders.

Malá, ale tvrdá kruhová pila může projít cihlou, aniž by ji úplně praskla, což je nejtěžší část řezání cihel. Udržování řezů skrz cihly čisté je pro mnoho lidí velmi složité. Ale malá kruhová pila vyrobená z nejtěžších materiálů, jako je dynamo cihlová kola diamantová čepel.

Je dremel nejlepším nástrojem pro řezání cihel?

Snížení cihly má mnoho výhod s dremelem. Pro jednu věc, má řezací čepel na rozdíl od broušení. Řezací kolo vám umožní snížit cihlu i maltu čistými liniemi, ale můžete vyrobit spoustu zbytků. Určitě to udělá práci. S řezem budete muset být trochu přesnější.

Diamantová rotační pila je považována za nejlepší nástroj pro řezání cihel. Síla vám dává schopnost ji čistě proříznout. Ale to se mění v závislosti na tom, zda proříznete cihlovou zeď nebo řezáte volné cihly. Pokud jde o řezání volných cihel, je nejlepší nástroj kruhová pila.

Existují i ​​výhody pro použití úhlové brusky však. Úhlový mlýnek s zděným kotoučem opět prořízne cihlu i maltu a umožní těsnější úhly. To je mnohem důležitější, pokud proříznete cihlovou zeď, spíše než rozřezáváte volnou cihlu.

Takže i když to může trochu záviset na povaze přesné práce, zpravidla je diamantovou čepelí nebo rotační pila nejlepším nástrojem pro řezání cihel.

Existuje technika řezání cihel s dremel?

Snížení cihel s Dremelem není mnoho techniky. Bezpečnost je první a hlavní zaměření. Jedna věc o použití těchto rotačních pilů je, že pravděpodobně produkují hodně trosek. Při řezání cihel je tedy PPE důležitý. Ujistěte se, že chytíte brýle a masku. Rukavice jsou také dobrým nápadem nosit při řezání jakýchkoli materiálů.

Kromě toho buďte opatrní, abyste udělali čisté, jasné řezy a dělejte to velmi pomalu. Čím rychleji jdete, tím je pravděpodobnější, že budete prasknout nebo rozbít cihlu. Vezměte to pomalu a ujistěte se, že máte pevně sevření dremel. Je také dobrý nápad označit, kde chcete snížit, takže máte jasný pohled na to, kde je třeba řezat. Můžete použít tužku inženýrů k označení cihel pro řezání.

Pokud jste nikdy předtím neřezali cihly s jakýmkoli energetickým nástrojem, může to trvat jeden nebo dva pokusy napravit to správně. Ale s trochou praxe budete v pořádku řezání cihel.

Dokud se budete držet pomalu a stabilního, dostanete visící řezání cihel s dremelem v žádném okamžiku.

Můžete vyřezávat cihlu s dremel?

Dremel bude dobře proříznout cihlu a může také ve skutečnosti také vyřezávat cihly! To může být užitečné pro přesně fit cihel za roh nebo pro gravírování speciálních návrhů v cihel. Přidává trochu navíc do vnějšího vzhledu a personalizace domů. Je užitečné, že nejenže můžete nakrájet cihlu, ale také vyřezat cihlovou cihlu! Znamená to, že o jeden méně nástroje, který musíte investovat do zvažování tohoto, má více funkcí.

Budete potřebovat úroveň přesnosti ve svých rukou, abyste vyřezávali cihlu. Jako vždy, bezpečnost při řezbářství s Dremelem je nejdůležitější součástí. Ale určitě by to mohl být zábavný experiment!

Co může dremel projít?

Pravděpodobně stojí za to vyjasnit přesně to, co myslíme termínem ‘Dremel.„Dremel je značka, ale stala se obecným termínem pro rotační a kruhové pily. To, co může Dremel projít, bude záviset na tom, jaký kousek jste připojili ke konci.

Doposud jsme mluvili o diamantových kol. Jak jsme řekli, Diamond je jedním z nejtěžších materiálů, o kterých víme, takže jak můžete očekávat, není toho moc proříznout.

Dremel může také proříznout všechny druhy kovu, od hliníku po ocel.

Může nakrájet tvrdé dřevo a měkké dřevo, sádrokarton, vinyl, laminát, plasty, fibreglass. za to, co si vzpomenete! Pro diamanty není nic příliš tvrdého.

Pro další pomoc jsme však sestavili seznam nejlepších diamantových lopatek pro váš projekt. Máme také průvodce, který pomáhá nainstalovat dokonalé cihlové dlaždice. Na naší stránce zdrojů nástrojů Paragon Tools je mnohem více nejlepších rad s rekonstrukcí, takže si ji nezapomeňte zkontrolovat! Pro kvalitní nástroje pro zmáčování, broušení a řezání, podívejte se na náš obchod nebo nás kontaktujte s jakýmikoli dotazy!

Extrémní výkon keramické cihlové řezací čepele

Austsaw výroba keramické cihlové řezací čepele určené pro použití s ​​úhlovými brusky, cihlovými pilami, kruhovými pilami, betonovými pilami, přenosnými pilami a radiálními pažemi.

Keramické cihlové kruhové pily řezací čepelí v řadě produktů Saw Blade Technology zahrnují čepele s diamantovou pilou (Super Turbo a Super Turbo Boxer) a segmentované lopatky na diamantovou pilu (obecný účel a bílý obchod).

Cihla je blok keramického materiálu používaného při konstrukci zdiva, obvykle položeného pomocí různých druhů malty. „Cihly“ pro budovy a další konstrukci mohou být vyrobeny z hlíny, břidlice, měkké břidlice (měkké břidlice/cihlové řezací čepele), křemičitanu vápenatého, betonu (betonový blok/cihlové řezací čepele) nebo tvarované z lovného kamene (řezání skály/kamene (skalní/kámen řezací Čepele). Skutečné cihly jsou však keramické, a proto jsou vytvářeny působením tepla a chlazení.

Keramické cihly se obvykle používají pro stavbu a chodník. Clay je nejběžnější materiál, s moderními hliněnými cihly vytvořenými v jednom ze tří procesů. měkké bahno, suchý lis nebo extrudovaný. Bahní cihly, suché lisované cihly a extrudované cihly se vyrábějí pomocí působení tepla (vypáleného nebo spáleného) a následného chlazení.

Australská řada společnosti Saw Company of Austsaw Keramic Brick Cutting Blades je speciálně navržena pro řezání keramických cihel.

Pokud jde o extrémní výkony keramické cihly, nakupujte dnes od jednoho z našich obchodních čepelí keramických cihel. Kruhové pily keramické cihlové řezací čepele jsou k dispozici v řadě velikosti průměru, otvoru a zubů. Určitě najdete pro vaši aplikaci perfektní keramickou cihlovou čepel.

Australian SAW Company Pty Ltd. Výrobce a dodavatel austsaw keramické cihlové kruhové pily řezací čepel.

Super Turbo Diamond Blades

Pro použití s ​​úhlovými brusky, kruhovými pilami a přenosnými pilami. Navrženo pro řezání mokrých a suchých: keramika (cihly, trubky, terakoty), hlíny a bahenní výrobky, beton (bloky / cihly, dlaždice, trubky, reo. Výztuž, vyztužená), sádrokarton (cementový list / deska) a rock / kámen (čedič / bluestone. Tvrdý, žula, mramor, břidlice / bluestone. Měkký).

Diamantové lopatky Super Turbo Boxer

Pro použití s ​​úhlovými brusky, kruhovými pilami a přenosnými pilami. Navrženo pro řezání mokrých a suchých: keramika (cihly, trubky, terakota), beton (bloky / cihly, dlaždice, trubky, reo. Výztuž, vyztužená), sádrokarton (cementový list / deska) a rock / kámen (čedič / bluestone. Tvrdý, žula, mramor, břidlice / bluestone. Měkký).

Obecný účel. Diamantové lopatky segmentované GP

Pro použití s ​​úhlovými brusky, cihlovými pilami, kruhovými pilami, betonovými pilami a radiálními pažemi. Navrženo pro řezání mokrých a suchých: keramika (cihly, trubky, dlaždice podlahové stěny, terakota, střešní tašky), hlíny a bahenní výrobky, beton (bloky / cihly, chodník, drážky, trubky), sádrokartonu. (Cementový list / deska. Super Turbo Diamond Blades jsou pro tuto aplikaci lepší) a Rock / Stone (čedič / bluestone. Tvrdý, žula, vápenec, mramor, břidlice / bluestone. Měkký, pískovec).

Boxer segmentované čepele

Pro použití s ​​cihlovými pilami, demo pilami / betonovými pilami a rychlými řezanými pilami. Navrženo pro řezání mokrých a suchých: keramika (cihly, trubky, terakota), beton (potrubí), skála / kámen (mramor, břidlice / bluestone. Měkký).

Obchod. Segmentované diamantové bílé čepele

Pro použití s ​​betonovými pilami, cihlovými pilami a radiálními pilami. Navrženo pro řezání mokrých a suchých: obzvláště tvrdé cihly, keramika (tvrdé cihly, ohně / žáruvzdorné cihly), beton (bloky / cihly) a rock / kámen (čedič / bluestone. Tvrdý, žula a mramor).

Obchod. Brack Chaser segmentované čepele

Pro použití s ​​úhlovými brusky. Navrženo pro řezání mokrých a suchých: keramika (cihly), beton (malta, bloky, cihly, zelený beton / nový).

Jak bezpečně a správně používat kruhovou pilu

Vaše kruhová pila je pravděpodobně jedním z nejpůsobivějších elektrických nástrojů ve vaší dílně, takže stojí za to vědět, jak ji využít k plnému potenciálu. Elektrická kruhová pila je perfektním nástrojem pro rychlé řezy v dřevěných deskách pro profesionální a kutilské projekty, ale nesprávně pomocí vaší pily může být nebezpečné. Pokud potřebujete vědět, jak bezpečně řezat kruhovou pilou, jste na správném místě.

Tato příručka SGS How-to je navržena tak, aby vám pomohla provést jednoduché řezy dřevem rychlým, bezpečným a přesným způsobem. Pokud se chcete naučit, jak používat kruhovou pilu, je tento průvodce skvělým místem pro začátek pro esends. Zahrnovali jsme také několik špičkových tipů a obchodních tajemství, takže můžete být řezáni nad ostatními.

Hledáte upgrade unavené, staré kruhové pily? Podívejte se na náš průvodce nákupem kruhové pily nebo si zde prohlédněte celou řadu kruhových pila.

Zůstat v bezpečí při práci s kruhovou pilou

 • Pokud používáte šňůru, držte všechny kabely a vede pryč od řezné cesty.
 • Nikdy nebraňte oči, kde se stříháte. Tak ztratíte prsty.
 • Pokud snížíte mezi dvěma body tlaku, pravděpodobně během řezu vytlačíte čepel (nazývaná vazba), možná způsobujete kop zpět.
 • Při řezání se ujistěte, že váš obrobku je správně podporováno. Použijte pracovní lavici a svorky pro menší kousky a prodlužovací stůl nebo válečkové podpěry pro větší kusy.
 • Ujistěte se, že přebytečné dřevo (odpadní strana) může po řezu spadnout, zatímco vaše „Keep Side“ zůstává pevně na místě.
 • Noste bezpečnostní brýle a prachovou masku.
 • Vaše čepel by měla být v dobrém provozním stavu a ostrá, než se pokusíte něco snížit.
 • Většina pily je navržena pro lidi s pravým rukou, a proto, pokud jste levicová, musíte být proti žetonovým žebříčkům a viděni prach. Odpadní materiál bude obvykle vystřelen nalevo od pily.
 • Kruhové pily mají docela působivý zpětný ráz, když se poprvé začnou řezat. Sledujte polohu svého těla a mírně zůstaňte na jedné straně nástroje.
 • Nestavte hloubku čepele příliš hluboko. Čepel pily by měla přijít 5-10 mm za hloubku dřeva, kterou řezáte. Čím více odkryté čepele máte, tím větší je riziko vázání nebo kopání.
 • Ujistěte se, že čepel strážce zatahování funguje správně. S pilou odpojenou (nebo s baterií), vyzkoušejte strážce se volně pohybovat tam a zpět (většina strážců čepele automaticky nastoupí zpět do bezpečnostní polohy, až bude řez dokončen).
 • Dvojitá zkontrolujte nehty nebo jiné kovy, s nimiž se vaše pila může dostat do kontaktu. Nic vám nepoškodí vaši pilu více nebo vytvoří silnější zpětný backback, než kruhová pila, která zasáhla něco kovu.

Poznejte svou kruhovou pilu

Než začneme s jakýmkoli řezem, stojí za to se dobře podívat na vaši kruhovou pilu a seznámit se se všemi funkcemi a funkcemi. Ne každá kruhová pila je stanovena stejná, ale níže uvedený diagram by vám měl představit, kde jsou různé části pily. Pokud máte pochybnosti, zkontrolujte svou příručku k pokynu.

Nastavení hloubky. To je obvykle knoflík nebo páka, kterou lze použít k přesunu základní desky / boty. Po nastavení hloubky řezu si vždy nezapomeňte napnout páku nebo knoflík pro nastavení hloubky nebo knoflíku.

Základní deska/ bota. Umožní vám nastavit hloubku řezu vystavením více či méně čepele.

Spoušť. Na rozdíl od jiných elektrických nástrojů má kruhová pila pouze dvě rychlosti; zapnutí a vypnutí. Jakmile spoušť klikne, motor se pokouší dosáhnout řezací čepele k plné rychlosti. Než začnete řez, vždy dejte pilu několik okamžiků.

Zasunutí strážce čepele. Když se nepoužívá, strážce čepele pokryje pilu a udržuje ji v bezpečí. Obvykle, když zatlačíte pilu na kus dřeva, stráž čepele se automaticky zasune. Když jste dokončili řez, stráž čepele by měla nastoupit zpět na místo. Strážce čepele je nejdůležitější bezpečnostní rysem nástroje, protože kruhová pila vyžaduje čas, aby se čepel po provedení řezu úplně zastavila. Zkontrolujte, zda stráž čepele funguje správně, než ji dokonce připojíte.

Výběr kruhové pilové čepele

První věc, kterou musíte udělat při nákupu čepele, je ujistit se, že je vhodná pro vaši pilu. Je třeba zkontrolovat 3 základní věci:

 • Průměr čepele vaše pila zvládne. Ruční kruhové pily obvykle vezmou čepel kdekoli mezi 110 mm a 185 mm v průměru.
 • Velikost otvoru Arbor Hole (středová díra), kterou jste viděli. Většina otvorů pro arbor mi má sklon kolem 10-30 mm, ale může se lišit od značky ke značce.
 • Kupte si pouze čepel pily, která má vyšší otáčky, než vaše kruhová pila může vyrobit, takže si vezměte na vědomí otáčky vašeho nástroje, než začnete nakupovat čepel.

Nyní, když jste si zaznamenali tyto informace o své pile, jste připraveni vybrat si čepel.

Typy čepele:

K dispozici je řada různých kruhových čepelí a všechny jsou užitečné pro mírně odlišné aplikace. Sestavili jsme seznam nejběžnějších typů čepele a jejich použití, abychom vám pomohli nakupovat s důvěrou.Čepele s méně zuby řezanými rychleji, ale čepele s více zuby poskytují jemnější povrch. „T“ (nebo zuby) pily označí, kolik zubů má čepel pila. Jen si pamatujte, čím vyšší je „t“, tím jemnější povrch a pomalejší řez.

Cross-Cut Blades

Namáhá kompozity dřeva nebo dřeva. Konkrétně pro řezání proti zrnu dřeva (po šířce desky). Tyto čepele budou mít mezi 40 a 80 zuby a jsou navrženy tak, aby vám poskytly pěkný, čistý povrch. Potřebujete pouze malé gullety, protože je odstraněno méně zásob.

Kombinované čepele

Jedná se o obecnější čepele řezání dřeva s obrovskou řadou zubů a lze je použít pro křížové řezání nebo roztržení. Pro každý jeden zub pro roztržení budou čtyři pro křížové řezání, což dává čepel výrazný vzhled.

Rámovací čepele

Tyto čepele mají 24 zubů a jsou účinné pro hrubé tesařství. Vyberte si jednu z těchto čepelí, pokud je rychlost důležitější než čistý řez.

Překližky

Tyto čepele mají 100 nebo více velmi jemných zubů a jsou navrženy pro řezání bez rozštěpu díla.

Thin-Kerf Blades

Tyto čepele mají úzký profil pro rychlejší řezání, menší plýtvání materiálem a nižší odtok energie.

Dutádové lopatky

Tyto čepele mají tenčí tělo a tlustší zuby, což znamená, že dřevo je méně pravděpodobné, že se „sevře“ nebo se váže kolem čepele.

Nepřetržité koutky

Tyto specializované čepele jsou diamantové a jsou také známé jako Diamond Blades. Používají se spíše na dlaždice a břidlice než na dřevo a mají ultra jemný povrch. Tyto čepele jsou obvykle specificky pro mokré nebo suché řezání (zkontrolujte obal).

Turbo-okraj čepele

Další styl diamantového okraje čepele, tito specialista na čepele mají zoubkovaný okraj pro řezací materiály, jako jsou cihla a beton. Jsou agresivnější než kontinuální čepele, ale nenechá vás s jemným cílem. Normálně pouze suché řezání.

Segmentované čepele

Jiný typ diamantové čepele, ale s okrajem rozděleným na gullety. Jedná se o nejagresivnější styl diamantových čepelí a bude se snížit rychleji než jiné typy. Při řezání cihel nebo betonu zanechávají hrubý povrch. K dispozici v odrůdách mokrého a suchého řezu.

Abrazivní čepele

Tyto čepele naříznou cihlu a beton jako diamantová čepel, ale jsou vyrobeny z oxidu hliníku nebo křemíku karbidu. Nemají žádné zuby a poskytnou středně skvělý povrch, ale obvykle budou mnohem pomalejší než diamantová alternativa.

RIP-CUT BLADES

Používejte kompozity dřeva nebo dřeva. Konkrétně pro řezání se zrnkem dřeva (délka desky). Obvykle mají tyto čepele 16. 40 zubů a jsou navrženy tak, aby agresivně řezaly a zároveň odstranily odpadní zásoby s většími gullety.

Chcete.li získat maximum ze své pily, budete potřebovat pár kusů vybavení. Pro začátek doporučujeme dobrý pracovní stůl nebo lavičku pro podporu vašeho materiálu. Existují i ​​jiné způsoby, jak ozdobte dřevo pro řezání, ale pracovní stůl je zdaleka nejjednodušší a nejvíce vpřed metoda.

Co budete potřebovat

Pokud pracujete s kruhovou pilou, ujistěte se, že si můžete prodlužovací kabel dobré velikosti, který vám dává dostatek prostoru k pohybu, a ne tak dlouho, že přes to zakopnete.

Základní bezpečnostní vybavení, jako je pár bezpečnostních brýlí, maska ​​na prachu a možná i někteří obránci na ucha, všichni minimalizují riziko zranění při práci. A samozřejmě budete potřebovat některé základní značení a měřicí nástroje, jako je tužka, pásková míra a tri-kvadrát.

Jak bezpečně provést řez s vaší kruhovou pilou

Dva hlavní typy řezů, které můžete udělat s kruhovou pilou, se nazývají křížové a roztržení. Cross-Cut je jednoduchý řez přes délku kusu dřeva, proti obilí. RIP-Cut následuje po délce dřeva a jde s obilím. RIP-Cuts jsou složitější a mohou se trochu praktikovat, aby se napravilo.

Následující metoda je ideální pro oba typy řezu, ale doporučujeme, abyste vyzkoušeli několik křížových řezů, než se přesunete na řez RIP:

Horní tip: Pro delší pracovní kousky použijte vodicí plot. To může být stejně jednoduché jako druhý kus dřeva, který byl upevněn k vašemu obrobku. Cílem plotu pily je dát vám rovnou hranu, abyste si udrželi na jedné straně základní desky pily. Poté, co jste provedli měření, jednoduše svolejte „plot“, takže je to splachování proti základní desce kruhové pily. Nyní, když provedete svůj řez, můžete plot použít jako průvodce (viz obrázek níže).

Nejvyšší kruhová pila tipy a triky

Takže teď jste viděli, jak udělat jednoduchý řez, zde je několik dalších obchodních tajemství, tipů a triků, které vám přimějí pracovat jako profesionál v žádném okamžiku.

Vaše čepel má šířku

Čepele HSS jsou tenčí než lopatky TCT, takže pokud vytrháváte tenčí kousky z široké desky, uděláte méně plýtvání s tenčí čepelí HSS. Pamatujte, že pokud na polovinu snížíte kus dřeva 100 mm, neskončíte dvěma 50 mm kusy. Vždy tam bude několik milimetrů plýtvání.

Proveďte test KISS

Když se přesnost opravdu počítá, proveďte rychlý test polibek, abyste se ujistili, že jste všichni seřazeni. Sestavte se co nejlépe, začněte s pilou a udělejte mírný řez (nebo polibek) do dřeva, abyste zjistili, kde se pila skutečně vyřízne. Záměrem je umožnit nejvyššímu zřezání, aby se otestoval, jak bude váš skutečný řez provádět.

Dělat chybu

Pokaždé řezání rovných linií, trvá trochu tréninku. Pokud uděláte chybu, nezkoušejte se vynutit čepel zpět na trať. Nechte pilu přestat se točit a pak začít znovu ze značek.

Řezání mokrého dřeva

Pokud řezáte mokré dřevo, nastavte hloubku tak, aby celá mezera mezi zuby byla bez desky, kterou řezáte. Tím se zabrání vaše pily a řezání linie, aby se ucpala mokrým pilačem prachu.

Zaměřit dopředu

Jakmile nastavíte svou kruhovou pilu proti vašim značením, sledujte linii mírně před pilou. Přirozeně budeš „následovat“ řez a skončí s rovnější linií.

stále potřebuje pomoc?

Naši odborníci v domácnosti jsou vždy po ruce pro nákup rady a poskytování péče o zakázku, bez ohledu na aplikaci.